Reklama

neděle 26. července 2020

Geny


Jiří Jírovec
26. 7. 2020
Kdysi spadaly do oblasti pavědy odsuzované v padesátých letech jako reační mendelismus-morganismus. Od té doby se mnohé změnilo. Geny mohou za mnohem víc než jsme kdy tušili. Komunisté prý mají mají v těle gen kradení. Záhadou zatím zůstává jeho přenos. Kradlo se přece dávno před tím, než "k" slovo vůbec objevilo. Je nepochybné, že záleží na definici krádeže. Z OKD zmizelo odhadem 100 miliard korun. Možná je ukradl Bakala, aby mohl financovat vilu ve Švýcarsku a Knihovnu Václava Havla v Praze. Jenže za těmi penězi nejspíše jsou podnikatelské záměry využívající zavedené metody, jimiž se přesouvá kapitál z jednoho místa na druhé.

S podnikatelskými záměry to je jako se zabíjením. Podle Desatera je zakázané, ale presidenti a generálové mohou zabíjení zařadit do kategorie obrany. Feldkuráti pak vojákům vysvětlí, že nebudou zabíjet lidi, ale nepřátele, jichž není škoda.

Za dob ministra Kocourka (ODS) se vynořil termín "odklonit peníze". V jeho případě šlo o to, aby na peníze nedosáhla po rozvodu jeho bývalá manželka. Bylo to legální, ale vypadalo to blbě. Legálnost odklánění roste s velikostí obnosu, která určuje kvalitou právníků a finančních poradců. Několik tisicovek na účtu nebudete nikdo odklánět. Stejně tak se nevyplatí "přiklánění peněz" od chudé k ještě chudší straně sporu.

Věnujme se nyní genu udavačství. V české společnosti je znám z nedávné historie. V roce 1968 se objevily zprávy, že Gestapo dostávalo za Protektorátu tolik udání, že jich část házeli do koše. Naše společnost se nepoučila a tak ji svým způsobem opakuje. Gen udavačství je přítomen zejména tam kde přestaly existovat alespoň nějaké morální zábrany.

Informátorství je třeba odlišit od udavačství. Informátor spolupracuje s policií a tajnými nebo nejtajnějšími službami. Podle dohody získává a předává informace, které moc považuje za důležité.

Informátor Jarek Nohavica prý prozradil tajné policii, že Kryl žije v Mnichově v malém bytě a má konflikty ve Svobodné Evropě. Obdobně "důležité" byly informace o Semaforu (prý od Josefa Dvořáka), naznačující, že Suchý je žárlivý na schopnější lidi v divadle a chtěl by Dvořákovu skupinu z divadla vyhodit.

Předmětem zájmu StB byly podružnosti: Kdo, kde a s kým souloží nebo chlastá. To již dávno nejsou utajené informace, místo agentů máme bulvár.

Informátorem se člověk stával z přesvědčení a nebo ze strachu odmítnout. Za udavače tedy nelze považovat Františka Čuňase Stárka, když se stal spolupracovníkem BIS. Je pravda, že porušil manifest Magora Jirouse, který vylučoval spolupráci s establishmentem. Magor je pod drnem a nová moc za zkušenost s prací v podzemí ráda zaplatí.

Moderní technologie přivedly informátorství na mizinu. Jako ovce používáme twitter, facebook, instagram i google, píšeme emaily, které si posíláme zadarmo prostřednictvím několika center, které je tak mají pěkně pohromadě přichystány na prodej a nebo jinému využití. Moc má naše profily, které může spojit s informací kde jsme se pohybovali, co jsme koupili na kartu a jak blízko jsme byli od možného nositele viru nebo nebezpečné myšlenky.

Kdysi jsem napsal Disidentskou pohádku. Dovolím si z ní ocitovat závěr: "I stalo se, jak anály zaznamenávají, že se chystala sláva veliká. Spřátelení panovníci se měli setkat k objímání, poplácávání po zádech, hodování a zvěčnění najatými umělci.

Uniformovaní i tajní policajti, udavači i narychlo získaní zvědové sestoupili mezi disidenty.

Piklů a jiného nebezpečí sepsali na 70 000 stránek. Co vše bylo v těch stránkách napsáno, těžko říct. Snad jen to, že se drábové zajímali, v kterých herbercích či krčmách disidenti rokují a nocují a kde ve stanech, či snad i pod širákem bez kontroly přebývají.

V pohádkách bývá zlo poraženo. V té naší nikoli, to se jen moc zachvěla hrůzou. Nejvyšší biřic si pohrál se slovy a vládcům vysvětlil, že co činí, dobře činí: „Z právního hlediska má tento způsob kontroly politických protestů vést k obvinění a odsouzení. Z politického hlediska jde o vytváření atmosféry strachu z disentu.“
Sedmnáct nejnejnebezpečnějších živlů vydáno mělo býti soudní moci, to kvůli zajištění klidu na práci. Pohádka možná někomu připomene české země, ale pochází z kraje ontárijského."

Na rozdíl od informátora, udavač má v genech úmysl získat pro sebe výhodu, někoho poškodit a nebo dosáhnout obé.

Lze je najít mezi novináři, kteří selektivně udávají "hříchy minulosti." Potřebují se zavděčit a tak neváhají vsunout do zprávy o smrti herce Miloše Nesvadby větu: "Podepsal Antichartu a jeho jméno se objevilo na druhé straně Rudého práva."

Udavači jsou mezi historiky, kteří interpretují historii způsobem, který označuje Čechy za svině, protože po válce věšeli Němce a zabíjeli vyháněné civilisty. Honorář se hodí a naši milí krajané nám možná ta zvěrstva jednou odpustí.

Nejhorší je, když se gen udavačství spojí s touhou po politické moci. Vrchol v tomto směru představují Piráti a zhrzení ůředníci posílající udání k EU. Vy ani netušíte, říkají eurocarům, jací jsou ostatní Češi a najmě jistý Babiš vyžírkové. Nedávejte nám peníze, snažně prosíme, dokud je s vaší pomocí nevykouříme z děr. Jen pak zavládne čistota a pořádek. Jsme tak čestní, že vás udáme, když nám rychle nevyhovíte.

K politickému udavačství patří i kříš'tálově čistá udání podávaná k policii. Není důležité zvítězit u soudu, ale žalobu podat.

Čapí hnízdo se táhne již 5 let a stále je pohotově jako klacek na Babiše. Pavel Zeman má do příštích voleb je čas. Podle jejich výsledku buď Babiše očistí nebo vydá světské moci k upálení. Tak či onak to bude podle práva, neboť zástupce je právo. Jen se nesmí unáhlit.

Pozoruhodný je gen shromažďovací. Vyplňuje prázdnější část hlav občanů, kteří se shlukují, kdykoli je na náměstí nebo do sálu přivábí hlas volající k pořádku, slibující párek s hořčicí nebo beztrestné hození slinou nebo kamenem.

Za objevitele tohoto genu lze považovat Jana Wericha. Jeho zvídavé oči již v útlém věku zaregistrovaly davy v ulicích. Bylo to v roce 1918, kdy lidé s pocitem vítězství sráželi již bezbranné rakouské orly z budov a házeli je s do Vltavy.

Od té doby viděla náměstí, ulice i velké sály mnohé nositele tohoto genu. Tu na oslavu dopadení parašutistů, jindy při čekání na Gottwaldův návrat z Hradu, při státních pohřbech, uctívání Palacha nebo slavení výsledků 2:0 a 4:3 s nimiž jsme vyprovodili Rusáky ze Stockholmu. První máje a Letnou s cinkáním klíčů. Nacpané byly i sály v nichž to či ono oslavovali nebo podepisovali umělci.

Každou vrchnost těší, když lid kontrolovaně jásá nebo pláče, nohy tančí a jedna či obě ruce se vztyčí k pozdravu, jaký doba právě žádá. V této tradici pokračujeme. Davy jdou tu na náměstí, tu na Letnou a mávají a provolávají heslo DEMISI, DEMISI a DEMISI aniž by věděli co znamená.

Před vědci stojí těžký úkol zjistit, jak se geny přenášejí či potlačují v rodině a komunitě.

Velkou výzvou bude gen, který se objevil v souvislosti s pandemií. Jeho provizorní označení je TIG neboli Total Idiocy Gen (česky gen naprosté idiocie). Vyskytuje se u politiků, kteří pod tlakem opozice vydávají nesmyslná rozhodnutí a nebo u opozice, která správná rozhodnutí vlády napadá.

Účinnost TIGu je násobena myšlenkou, že epidemiologická opatření jdou až za lidskými právy. TIG významně zachvacuje méně inteligentní část společnosti, která ráda serve náhubek, narve se do barů a odejde s virem.

29 komentářů :

 1. Tyhle geny mají své nové pojmenování — MEMy. Ta podobnost v názvu není náhodná, jde o myšlenkové geny, které podle teorie memů mají podobnost s biologickými geny ve způsobu šíření, odolávání konkurenčním myšlenkám, schopností udržet se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viz skvělá kniha P.Bakaláře: Bůh jako psychický virus

   Vymazat
  2. Jenže Memy můžete podle potřeby měnit jako fangličky, kdežto s geny nic nenaděláte.
   Geny dědíte po biologických rodičích a jejich biologických rodičích...
   Máte-li BLM smůlu, zůstanete nechytrým bílým altruistou, i kdyby vás vychovávali na panujícím dvoře černých uzurpátorů a vraždících dobyvatelů. I když se navixujete vojenským krémem na boty a vyválíte se v sazích, na vašem genotypu to nic nezmění.
   Ovšem pravda, konfewsní katolíci, křesané i obřazaní Židé se v volbou Memu stali po roce 1948 karierními nebezpečnými bolševiky, aby po dvaceti letech vsadili v ZUBK (=zvláště urputném boji o koryto) na poraženou stranu, takže po odeslání do běžné práce, k tomu jenom za platy/mzdy v zemi mezi občany obvyklé výše, změnili Memy na ultraantikomunistické a papeženské... a stali se DISIDENTY Z POVÁLOVANIA (čte se "z povolání) a žili převážně podle Žižkovské písně práce "Ručičky nebojte se..."
   Změna memů několikrát za život zajišťuje bezpracný "úspěšný" život... ale dělejte co dělejte - Havel zůstal mrňavým skřetem, na Allbrightové je krásná jenom odpovídající inteligence a majetek...
   Takže já věřím genům. Z Angolana Arijce neuděláte (ani naopak) ani pytlem Memů. Proto třeba čínští bankéři jsou na první pohled nezaměnitelní za vyvolené penězoměnce ze zbytku světa - i když vás všichní chtějí jenom oškubat a váši Otčinu sežrat jako husu.

   Vymazat
  3. Geny mutují, a přežívají ty které se lépe strefili do následujících podmínek. Stejně tak i memy. Měnit si je můžete podle libovůle, ale když se neuchytí, zaniknou. Stejně jako'neúspěšné' geny.

   Vymazat
  4. Nemíchejte jabka a hrušky. Jen jsem upozornil, že to o čem píše autor má své moderní pojmenování a 'škatulku'. S jeho vývody nepolemizuji.

   Vymazat
 2. Prásk. Vláda bude schvalovat Istanbulskou úmluvu. Narychlo a bez debaty

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prask-Vlada-bude-schvalovat-Istanbulskou-umluvu-Narychlo-a-bez-debaty-631753

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, v padesátých letech byl skutečně veden spor, nakolik je jedinec determinován svými geny a nakolik má vliv jeho vývoj, vlviv zevního prostředí od početí až po smrt. Nyní převládá názor, že člověk je determinován geny a jakékoliv snahy třeba o zdravé žití nemají vliv a cenu a také zabíjení ve válkách je prostě genetika. S tím souvisí i kradení, ale to K neznamená komunismus, ale kapitalismus. To je historicky největšé zloděj, těch 11 biilionů rozkradeného majetku státu a lidu diktaturiou kapitálu po r. 1989 je jen prkotinou, proti tomu, jak byly vykrádány kolonie a jak jsou dnes teroristickými válkami kapitalismu vykrádány okupované země - a to nemluvím třeba o 1,5 milionech zavražděných civilistů v Iráku. Prostě za to může genetika těch povražděných i těch vrahů. Měli a mají to zakódované
  a nic jiného se nemohlo dělat. I holokaust nacistů byl dán genetikou a ne ideologií a proto vesele , my civilizovaní, kráčíme dnes zpět zase k nacismu, byť v
  modernizované podobě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 21:17 Nepřevládá názor, že člověk je determinován geny ve smyslu Vašeho výkladu. Někdy má vbětší vliv genetický základ, jindy vliv prostředí. Génius narozený negramotným rodičům v cikánské kolonii má přece jen poněkud omezené vyhlídky na uplatnění.

   Vymazat
 4. pane Jirovec- Vy jste naramnej spisovatel kde na to chodite na ty napady?
  Ja se seberealizuji ze si maluju platna a ty pak lidem ukazuju. Vy zase pisete abyste dostal zpetnou vazbu a tim mohl dale pokracovat ve Vasem zivote nebot kdybyste nepsal a tu zpetnou vazbu byste nedostal -tak byste se naramne nudil a nevedel byste co delat a musel byste vymyslet neco noveho co by Vas opet nabudilo k zivotu.
  A nebo Vas nekdo naramne okradl a podvedl a protoze s nim jende nijak nalozit [treba ho zmlatit ] tak alespon o tom pisete.
  A nebo jste se nasral ze se Vam v Ontariu nedarilo. To chapu. Neni vetsiho klidu nez zde na Vancouver Island.
  Zde neni zadna zima nikdy ani zadne leto nikdy ,proste raj Canady.
  Kdyz jsem prijel poprve do Alberty tak jsem videl mnoho plakatu na vsech rozich na nich byla opratka a pod tim bylo napsano Come west Trudeau. Holt mladej se nepoucil.
  Politika nas zde moc nezajima alespon co znam lidi okolo.
  Par pitomcu si nasadilo hadry na hubu i kdyz je k tomu nikdo nenuti a zadnej covid se sem na ostrov nikdy nedostal.
  My ostatni se na ty pitomce koukame jako na debili a nechavame je na pokoji at se dusej kdyz jsou blbouni.
  Kdybyste se chtel kouknout na ty platna co maluju [ mozna byste mel nebot ja ctu Vase clanky tak Vy muzete se podivat na moje platna] tak napiste panu Davidovi on ma muj email
  zdravim Vas a preji hodne spokojenosti s pozdravem
  AT CHCIPNOU ZMRDI
  Zarathustra

  OdpovědětVymazat
 5. No,že by třeba lékaři Žaloudík a Pirk byli méně inteligentní nemyslím,ale TIG je napadl také.Vjejich případě to hraničí se zločinným jednáním,protože velká část lidí jim věří.

  OdpovědětVymazat
 6. No jé je pyjáti to dovedli k dokonalosti ani se nemaskují a bonzují v bruselu. A ti jejich elfové se s tím taky netají že jsou sluhové a bonzáci. Žádný vychcánek bakala si nemohl koupit legálně OKD jen převodovka do pasu stojí půl milionu a co jich tam je.

  OdpovědětVymazat
 7. Ideologie piratu je najasna. Nekdy mam pocit, ze jsou nastvani protoze nemohou prozatim dost krast.

  OdpovědětVymazat
 8. Nová doba nese nové metody. Kdysi se udavači za svojí činnost styděli. Pod svá udání se buď nepodepisovali, nebo svůj elaborát zakončili titulem "čestný občan". Dnes? Podepíší se plným jménem a ještě nechají svá udání vybubnovat do světa.
  Roky zastávám názor, že by se každé udání mělo podložit přiměřeně vysokou kaucí. Udám souseda a aby se mojí "čestnou občanskou uvědomělostí" někdo začal vůbec zajímat, složím přiměřeně vysoký obnos. Ten, pokud se mé udání nezakládá na skutečnosti, propadne ve prospěch společnosti. Když nic jiného, ulevilo by to notně přetíženým soudům.

  OdpovědětVymazat
 9. Já budu stát vždy za takovým genem, který mi umožní co nejlepší život. I maličkost mi bude stát za to, abych potopil kohokoliv z vás. Tak jako jsem za peníze svědčil u soudu proti svému bratranci, o kterém jsem věděl, že je nevinný. Já mám teď dům a dvě auta, on přišel o byt i o manželku. Šikovným přeje štěstí. Já jsem dnes váženým člověkem, co se hned tak s někým ve městě nebaví.

  OdpovědětVymazat
 10. Za premiéra Babiše nebudou krást ani náhodou.

  OdpovědětVymazat
 11. Dva pilíře kapitalismu: lež a krádež, tedy potažmo i vražda, protože zloděj občas musí i zavraždit. Lživé jsou již i většinou reklamy. Krade se do výše, která zůstane v utajení neboli bez soudní perzekuce. Přemýšlím nad tím, proč tomu tak je. Chtělo by to přečíst nějaká díla chytrých lidí. Dle mého názoru přičinou je motor, který žene /do propastí?/ společnost - vše pro mně, za darmo nedávám nic. Omlouvám se za diletantismus při prezentaci této myšlenky. Zajimavé, že lež nefiguruje v desatero. Jelikož skutečnost, tedy podstata kapitalismu skutečně je taková, jak jsem uvedl, je zde současně důkaz, že se nejedná o dobrý, jak chtějí někteří, nejlepší režim, jaký lidstvo vymyslelo. A teď bijci komunistů - automaticky v hlavách takových bijců v případě objevení se hany na kapitalismus, se ozve - komunisty bij. Toto je podivný úkaz, který zažívám opakovaně u lidí přesvědčených o tom nejlepším režimu v dějinách. Když zkritizujete kapitalismus nic jiného je nanapadne jak zautočit na komunismus - rozuměj minulý režim. Dle mého názoru takový postoj je podpis omezenců. Prezentuje jej i jeden ze zdejších komentatorů, který po tom co jeden komentátor před ním říká, že Orwell popisuje kapitalismus, hned začíná mluvit o komunismu.
  Tak tedy snad se objeví nějaký komunistobijec-filosof a něco napíše o těch dvou pilířích.

  OdpovědětVymazat
 12. Víme, že gen udavačství, komunismu atd. neexistuje... Ale je vědecky prokázáno, že 80% dětí odejmutých i hned po narození cikánským rodičům do ,,normálních" rodin, bude mít sklony k nepořádku, násilnostem, krádežím, nechuti se vzdělávat...To jsou ty pravé geny. Takové udavačství, to se musí okoukat(i od rodičů), komunismus naučit, ty s vámi už v lůně maminčině nejsou. M.R.

  OdpovědětVymazat
 13. Jelikož po napsání výše uvedeného - snad - ještě nevím jestli můj komentář bude otištěn - se objevilo "Váš komentář bude viditelný až po schválení", myslím si, že na Nové republice zažíváme cenzuru a zřejmě figuruji mezi přispívateli-komentátory jako nebezpečný komentátor na základě mé dosavadní produkce. Pro některé komentátory zde pišící, to by snad již třeba kvůli sprostosti jazyka bylo i namístě, myslím ta cenzura. Zřejme v mém případě se jedná o něco jiného než sprostost jazyka. Jelikož jsem bázlivý na naivní člověk dospěl jsem k závěru, že v případě objevení se té fašistické světovlády, která v souvislosti s nejnebezpečnější nákazou v dějinách lidstva to jest s covidem 19, zavládne, dospěl jsem k závěru, že budu zastřelen spolu s panem Jirovcem, Baštou a dalšími.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blog pana doktora je jeho soukromým blogem, který umožňuje vyjádřit se otevřeně a anonymně...

   Respektujme proto jeho právo na "NEHODÍCÍ SE ŠKRTNĚTE" (nepusťte na své sklo).

   Pan doktor anonymní není. Děkuji mu, že anonymní diskusi umožňuje. Kdyby NR dopadla jako "Okamurovo", nikomu by to neprospělo.

   Vymazat
 14. Jak socialisticky zdražit byty

  http://svobodnenoviny.eu/jak-socialisticky-zdrazit-byty/

  Ultimátum, aneb poslední bitva vzplála?

  http://svobodnenoviny.eu/ultimatum-aneb-posledni-bitva-vzplala/

  Média označují ty proti masové migraci jako fašisty, přiznala švédská spisovatelka

  http://svobodnenoviny.eu/media-oznacuji-ty-proti-masove-migraci-jako-fasisty-priznala-svedska-spisovatelka/

  Maďarský úředník: Black Lives Matter je extrémně levicové, protikřesťanské hnutí

  http://svobodnenoviny.eu/madarsky-urednik-black-lives-matter-je-extremne-levicove-protikrestanske-hnuti/

  Amerika se stává místem krajní ideologické nesnášenlivosti

  http://svobodnenoviny.eu/amerika-se-stava-mistem-krajni-ideologicke-nesnasenlivosti/

  OdpovědětVymazat
 15. S většinou v článku se dá souhlasit, až na poslední stať o rouškách. Vy musíte přece pane Jírovče vědět o účinnosti roušek a že se z nich zhruba po 20ti minutách stane v podstatě petriho miska. Z vlastní zkušenosti vím, že Ti nejposlušnější, kteří v záchvatu pandemie strachu roušku téměř nesundali, ji také ani nevyměnili a ani nevyprali. Dá se mluvit o jisté funkci v hromadné dopravě a uzavřených prostorách, ale to by musely být roušky sterilní a k dispozici před vstupem, což je s organizačními schopnostmi našeho státního aparátu nemožné. Ve výsledku je z toho kauza politická, nikoliv epidemiologická. Že se celé záležitosti stalo politikum dokazuje míra vyděšení a nedostatku racionálního myšlení stádních jedinců, kdy k vzájemnému udávání a nenávisti již došlo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. noviczech
   ...pane Supman, přesně, roušky, viděl jsem v televizi falešné záběry, jedny byly z asi vietnamské války, černobílé a hned to samé místo zarostlé trávou, a.. kdo pochová mrtvé bez křížů? Bez pomníků?
   Kolik lidí leží v nemocnicích? Německý lékař v televizi řekl, když snite něco kde byl slabý jed, či plíseň, v první řadě se vám začne těžce dýchat! Tam se nezdravá látka projeví jako první! Co dnes jíme zdravého, když i ta mouka obsahuje dotykový jed! A ví vůbec odborník lékař, co tato korona je? Komu můžete dnes věřit, když politici jsou podnikatelé? :-))) Jak řekl Bad Soencer v jednom filmu: "Celý svět je jedna velká záchodová mísa", a dnes i prolhaná...!!!!

   Vymazat
 16. K rouškám bych dodal, že vzhledem k relativně malému počtu nakažených koronavirem se mají obecný význam hlavně v tom, že upozorňují na nebezpečí a vedou lidi k tomu, aby si častěji myli ruce. Asi také snižují kapénkovou nákazu, kterou se šíří třeba běžné nachlazení.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Japonci, když vidí, že na ně ,,něco leze" okamžitě nasadí sami a dobrovolně roušku. Chřipka,kašel,rýma...Ano v mnohých případech to může být pouze jen gesto, které nikomu neublíží a třeba moc nepomůže. Je to více méně takový akt ohleduplnosti vůči spoluobčanům. A Japonci jsou vůči sobě velice ohleduplní. To bohužel my neznáme a proto je rouška mnohým nepřítelem.

   Vymazat
  2. Ale Japonci, a nejen oni, anonyme 10.02 - i Vietnamci a Číňané, mají nošení roušek jako určitý ochranný rituál snad odjakživa, nikdo jim to tam neporoučí. To poroučení dospělým lidem je velice ponižující, zejména, když ta "covid" řádí jen v mediích. Nikde jinde v reálu se to nevidí. A naše vláda - ti čímani - kdo to byl, kdo rozhodl, že se první tři dny nemoci nebudou proplácet v nemocenských dávkách??? Těch lidí, kteří chodili do práce napůl chcíplí, s chřipkou, horečkou, kašlali, kýchali, roznášeli to dál a chřipka se běžně přecházela??? To už si opravdu nikdo nepamatuje? Jak se tedy projevuje ta - až úděsná a nepřirozená péče o lidi - co se teď předvádí, v enklávě, kde jsme zvyklí na přecházení chřipky z rozhodnutí vlády, a na každoroční umrzání bezdomovců?? Když jsme si zvykli na žebráky, a na lidi, kteří konzumují jídlo z kontejnerů a pak plošně roznáší žloutenku? To nikomu nevadí? Jen proto, že to někdo odněkud bůhvíodkud poroučí, teď předvádíme takové ubohé špumprnágle? Ano - máme svobodu - kdo cítí, že na něho "leze" chřipka, ať si nasadí roušku, a vyřešeno -ne? Nebo ať zůstane doma v posteli těch pár dnů - ne? A pokud jde o ty starce - tak oni by bez "covid" byli nesmrtelní? Vždyť je to neobyčejně ubohé a směšné!

   Vymazat
  3. 15.21 Tak jako každý váš příspěvek zde, mi též připadá ubohý a směšný. Vy opravdu jste s tý skupiny bezohledných. Svět se vrací k rouškám ale vy budete kopat nožičkama ve vzduchu a křičet já si ji nevemu. Tak neber a já neberu vaše názory, které chtějí být jako by duchaplné. Nejsou. Jen jste potvrdil,že jsou u nás tací, kteří opravdu ohleduplnost a spoluzodpovědnost neznají. No a váš přístup ke starcům je tu všeobecně znám. Holubová v kalhotách. Omlouvá vás snad jen to, že se u nás díky naší vládě korona tolik nerozmnožil jako třeba v Americe, tak, že se vám to povídá.

   Vymazat
 17. Význam genetiky se přeceňuje, geny mají podřadný význam pouze něco jako paměť vytvářená evolucí. Rozhodující význam má lidské vědomí a socializace v prostření, dohromady to vytváří mentalitu ..
  Bohužel, u lidí stále převažuje mentalita podobná opicím ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně to samé mne napadlo anonyme 14.07, a ne jednou. "Mentalita podobná opicím"... ano, tak se mi to též jeví. Nikdy předtím jsem o tom tak nepřemýšlel, ani mě to tak nepřipadalo,ale teď, co se děje v poslední době, a jak lidi začali vnímat mediální žvásty jako nějakého posvátného guru! Už nemají ani vlastní myšlení a cítění - asi nevidí a neslyší? Chovají se jako dvounohé opice. V nákupních centrech narváno, každý táhne narvaný vozík žrádlem -ale doslova narvaný!!! Začali být lidé posedlí nějakým neznámým strachem, který denně prýští z PC - z internetu (Novinky.cz) - z medií? TV? To je fakt nevysvětlitelné. Ještě tak vřeštět jako opice, a bylo by to přesné.

   Vymazat
  2. Ještě doplním prozrazením tajemství jak vznikl člověk ..
   Stalo se, že jedna opice seskočila ze stromu, vzpřímila se a pohlédla na noční Nebe. V tom okamžiku, když si uvědomila co všechno je na Nebi nad ní a nad Zemí, stala se Člověkem ..
   Jak čas plynul, tak se opolidé s uvědomováním si ostatních věcí rozšířili po Zemi a povznesli se nad opice.
   Dnes už lidé zapoměli na Nebe a co je nad nimi, už k Nebi nevzhlíží a stávají se z nich znova opice. To je skutečný pravdivý příběh lidstva ..

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.