Reklama

sobota 25. července 2020

Jak hlasovali poslanci Evropského parlamentu o gigantickém společném zadlužení? Češi ho většinou nepodpořili.

Ivan David
25. 7. 2020
Čtvrteční hlasování (23. 7. 20) o zadlužení států EU ve výši 750 miliard Euro za účelem podpory firem ne států a to jejich projektů s velkou převahou buď v rámci „zeleného údělu“ nebo zavádění 5G sítí je naprosto zásadní, protože daňové poplatníky členských států zatíží vysokými dluhy na desítky let. Samotná dohoda premiérů je hrozivá a společná deklarace většiny frakcí v EU ji chtěla ještě přitvrdit a rozšířit. Ti, kteří hlasovali proti deklaraci možná schvalují dohodu premiérů, ale už ne europarlamentní přitvrzení.
Proto stojí za to si všimnout, jak o tom hlasovali poslanci Evropského parlamentu. V souladu s mým očekáváním zadlužení podpořily dvě třetiny poslanců (465), 150 hlasovalo proti a 67 se zdrželo.
Pro zadlužení hlasovala velká většina poslanců Evropské lidové strany včetně všech poslanců KDÚ-ČSL, TOP09 a Starostů (Šojdrová, Zdechovský, Pospíšil, Niedermayer, Polčák), téměř všichni Zelení včetně Pirátů (Gregorová, Kolaja, Peksa), většina Sjednocené levice včetně Konečné za KSČM, téměř všichni „Socialisté a demokraté“ (ČR nemá zastoupení), naprostá většina liberálů z Renew.
Proti hlasovala většina Evropských konzervativců (ECR) včetně poslanců Tošenovského, Vrecionové, Vondry a Zahradila (ODS), většina euroskeptiků z naší frakce Identita a demokracie (za SPD Blaško a David), menší skupina Evropských lidovců, socialistů a liberálů (hlavně Rumuni a Maďaři) a ze sjednocené levice někteří tzv. „severští zelení“. 
Hlasování se zdrželo 9 liberálů z Renew včetně všech poslanců za ANO (Charanzová, Maxová, Hlaváček, Kovařík, Knotek a Dlabajová), Italové z frakce ID, malé skupinky z jiných frakcí.
Z hlediska České republiky je zajímavé, že deklaraci nepodpořilo 12 z 21 poslanců EP (SPD, ODS, ANO), podpořilo ji 9 poslanců EP (Piráti, KDÚ-ČSL, KSČM, TOP09, Starostové). To jsou jistě zvláštní „koalice“. 
Pokud by se chtěl laskavý čtenář přesvědčit, najde informace na stránce Evropského parlamentu. Jedná se o hlasování č. 62 ze dne 23. 7. 2020 „Rezoluce“ B9-0229/2020. Předchozích 61 hlasování byly pozměňovací návrhy Sjednocené levice nebo Identity a demokracie proti společné rezoluci lidovců, socialistů, liberálů a zelených a „sjednocené levice“.

3 komentáře :

  1. Jo jo euhujeři chtěj zachránit skopčácké impérium i kdyby jsme se měli chodit pást. Já si čtu na čt rychlé zprávy co tam běhají záležitost 5 min. Tak tam byl ten nýmand bartoš a mluvil o eu. Ten člověk je do nich úplně zamilovaný eu je pro něj vše to jsou ti rádoby Evropané kteří jsou bohužel v parlamentu. Jo jinak nebylo to dnes je to trochu déle.

    OdpovědětVymazat
  2. Prozradím vám lepší zítřky. Když včas nezdrhneme z EU, tak brzy zažijeme její přerod na EF. Totiž v éře BLM, patří slova Unie a její prapor mezi zakázaná slova. Zatím si toho nikdo nevšimnul, ale silně připomínají otrokáře a jejich sympatizanty. Zato Federace a její vojáci ,v občanské válce Jihu proti Severu, bojovali proti rasismu. Je to jen otázka času a budeme Federace sakumprdum se vším.

    OdpovědětVymazat
  3. Dobrý komentář, ale pochmurná realita.

    OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.