Reklama

sobota 25. července 2020

Jméno na černém seznamu ČT je vstupenkou do nebytí


Lubomír Man
25. 7. 2020
Existuje takovýto seznam? Určitě, i když možná ne v psané podobě, ale zato pevně usazený v hlavách vedoucích pracovníků ČT. A nejzřetelněji pak čitelný z výtvorů její zpravodajské redakce. Promluvil o něm v listopadu 2016 pro Sputnik též jeden z oněch nešťastníků na černém seznamu uvedený novinář Jan Petránek takto: „Už si ani nepamatuji, kdy mě naposled pozvali do České televize. Dostal jsem se asi do jejich černého seznamu “.


Nedostal se do něj „asi“, ale určitě. Kdysi v ČT pro své fenomenální znalosti Ruska pečený i vařený, ovšem jen do okamžiku, kdy přímo na obrazovku řekl, co neměl. A byla toho tehdy taková kupa, že to možná pracovníci zpravodajské redakce ČT vydýchávají až do dneška: že Krym je ruský už od roku 1783, že dnešní Ukrajina je ostudou historie 21. století, že Majdan spískali Američané, aby Rusům nejdříve vzali jejich námořní základnu v Sevastopolu a pak je vyhnali jak z Černého tak i z Azovského moře, a že jestli se prý EU obává, že Rusko ohrožuje Evropu, tak pravda je taková, že EU ohrožuje Evropu daleko víc, protože neumí hodnotit situaci, jaká je.

Kdo ví, co to tehdy Jana Petránka vedlo k tak upřímnému vylití svého srdce, ale stalo se, a pak se už z úradku osob v ČT nejvyšších skvělý novinář a poctivý člověk Petránek národu z doslechu i dohledu samozřejmě ztratil, třebaže fyzicky zemřel až roky poté v listopadu 2018.

Nebyl na černém seznamu ČT samozřejmě sám. Byli a jsou na něm desítky lidí, těch, kteří jako Jan Petránek byli kdysi do ČT často zváni, v jejích pořadech vystupovali, ovšem jen do okamžiku, kdy stejně jako JP řekli cosi, co nebylo v přesném zákrytu s politickou linií ČT. Načež národu, neslídícímu po informacích též na internetových levicových webech (kam se tito „vyhnanci z ráje“ v nouzi uchýlili), zmizeli z očí, a jak čas šel, ztrácejí se mu pomalu i z myslí, čímž nedobrovolně naplňují vůli nejen těch, kteří je z paláce na Kavčích Horách vypudili, ale i celého našeho politického křídla liberodemobloku, v jehož službách instituce ČT vždy stála a stojí. Tak pevně, jak pevné je rozhodnutí jejích nejvyšších činitelů o tom, že lidé, jako jsou Zdeněk Zbořil, Erik Best, Jan Keller, Jan Veleba, Alexander Tomský, Václav Klaus st., Petr Hájek, Lenka Procházková, Illona Švihlíková, Jiří Žáček, Ladislav Jakl, Miroslav Ševčík, Ondřej Neff, Vlastimil Vondruška, Ivan David, Soňa Červená a řada dalších a dalších už nebudou mít přístup do pořadů CT dále povolen. Címž samozřejmě, protože pravda moderní doby už je taková, že pokud nejste na TV obrazovce, neexistujete, začíná jejich netriumfální pouť do nebytí. A to za onen jediný svůj hřích, že ve svých vystoupeních nemluvili vždy tak, jak by podle názoru vedoucích pracovníků ČT mluvit měli.

Do jak šílené rigidity se tato koniášská praxe až vyšplhala, dokazuje příklad posledně uvedené světoznámé operní pěvkyně Soni Červené (v září dovrší 95 rok svého věku), kterou hlavy ČT dnes trestají velkopanským přehlížením nikoli za to podle nich nepřípustné, co řekla, ale co se snad, možná a možná též ne, jen chystala říct. Když totiž v rozhovoru s Danielem Takáčem koncem roku 2018 přehlížela období svého života, nadšeně vynášela dobu první republiky, její velkorysou svobodu tisku a vyjadřování, a Daniel Takáč se možná právem a možná neprávem vyděsil, že si tímto chvalořečením připravuje půdu pro kontrast a tedy pro kritiku méně útěšlivé mediální svobody režimu současného. Proto rozhovor násilně uťal, na což zpěvačka reagovala zklamaným: „Jak to, to už končíme, ale to je škoda“.

Kolik roků mezi námi Soňa Červená může ještě být a kolik bychom toho od ní, než odejde, mohli a chtěli ještě slyšet. Vždyť hodiny se krátí a tupá malodušnost a ubohost lidí, sedících na rozhodujících místech v ČT, brání našim lidem čerpat ze znalostí a zkušeností nejen Soni Červené, ale všech lidí, které jsem shora uvedl a kteří by svými promluvami z telezních obrazovek mohli nás všechny denodenně štědře obohacovat (jak to ještě několik let mohl konec konců činit i Jan Petránek).

Mohli, ale nemohou. Pár průměrných lidí, kteří vyjmenovaným nesahají po výšku podrážek jejich bot, ale zato sedí v křeslech momentálně všemocné instituce, je s výjimkou jejich posledních ještě možných vyjadření na internetových webech, odsoudili k němotě.

A já si v souvislosti s tím kladu otázku. MAJÍ NA TO PRÁVO? Cožpak ČT patří jen jim, či jen půlce národa jim blízké? Cožpak kodex ČT nevyhlašuje, že „ČT představuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“?

Ano, vyhlašuje. A nevyhlašuje nic o tom, že na názory jiné, než jsou názory nejvyšších představitelů ČT, bude uvržena klatba. A to v té podobě, že ti, kteží tyto názory vyslovili, budou muset, jak se říká, jít.

Ale i kdyby kodexu nebylo, cožpak skutečnost, že si ČT  v š i c h n i  platíme, není směrníkem ke stavu, ve kterém bude ČT sloužit všem a všem stejně? Že by v ní neměl být nikdo za vyslovení svého názoru trestán vyhnáním, protože tohle je trest vykonávaný i na nás, řadových posluchačích ČT.

A tak si říkám. Nemělo by se už v téhle věci pokročit? Už třeba jen proto, aby redaktor Takáč neměl napříště takovou hrůzu z toho, co se Soňa Červená chystá říct.

40 komentářů :

 1. Jo zase jsou nepohodlní slouhům bruselu jako většina národa. O transatlantické stanici nemá cenu hovořit co tam je to by se mělo vyhodit.

  OdpovědětSmazat
 2. Díky pane doktore, taky pamatuji dobu, kdy v ČT stálo za to sledovat komentáře. Dnes se vyhýbám pohledu do králíkárny na vypasené králíčky křupající mrkvičku, nebo do slepičárny na kvokající slepice. Petránek mi moc chybí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Petranek byl pan novinar. Zkuseny, nesmirne vzdelany, ctouci denodenne spoustu zahranicnich zprav. Rekl jak to je, pravdu. Proto ty lhare a proamericke a rusofobni poskoky v CT tak sokoval, ze ho do CT uz nepustili. To je to pokrytectvi instituce, ktera slouzi cizim zajmum, protoze informuje neobjektivne a proamericky.

   Smazat
  2. Ministr Hamáček o kolegovi ministru Vojtěchovi prohlásil, že mu to nejde. Když jsem probral úspěchy ministra Hamáčka, tak je na tom stejně. Technopárty je ukázka, jak to "dobře" jde ministru Hamáčkovi a policii

   Smazat
 3. Vy se stale snazite nazorove pretahovat a vychovavat , coz je nemozne na zaklade toho, ze kazdy z vas ma jine zivotni skusenosti.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolule 23:47, dlužíte vysvětlení toho, co považujete za svoje (americké) hodnoty a ty naše, "srandovní". Místo toho mentorujete s banalitou, že "ze kazdy z vas ma jine zivotni skusenosti". Ne každý z "nás", úplně každý máme, třeba jen poněkud, ale jiné, nakonec i různé zkušenosti. Doprovázené různě vnímanými prožitky.

   Smazat
  2. Jediny, kdo se tady snazí vychovavat si ty sve ceské byvalé rodáky. Přidej k dobru, jakou máš životní zkušenost se svou rodinou a novými pořáteli v tej Americe. A nemel tady furt něco jako kafemlejnek nebo vohraná deska. Oni Češi jsou přeci jen na jiné inteligenční úrovni než Američani. Ale to si jistě poznal ale nepřiznáš to, neb by ses shodil.

   Smazat
  3. Světaznalý Luku, vona ta tvoje Amerika už taky není co byla. Ve válce dokázala za 4dny postavit loď pro konvoj a dnes si nestačila vyrobit ani ochranné obleky pro zdravotníky (na několika jejich videí byli oblečeni do pytlů na odpadky). O lůžkových kapacitách se nebavme vůbec. Sešup je dokonalý a tvůj Trump ho nezastaví. Tak si tu nenatřásej petříčka. Máte jedinou kliku, že na sešupu jsou všechna impéria.

   Smazat
 4. Okamura varoval před vyhrocením uprchlické krize na italské Lampeduse. Je to neúnosné, vzkazuje tamější starosta

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020072512269913-okamura-varoval-pred-vyhrocenim-uprchlicke-krize-na-italske-lampeduse-je-to-neunosne-vzkazuje/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:26
   I have a Dream. Byl jsem protestovat na Václaváku a volali jsme : Už jsme tady ! Když jsem se rozhlédnul, okolo byli samí Turci.

   Smazat
  2. 0:36 řešení je jednoduché. Pomoc Lampeduse. Stačilo by, kdyby si Česko odebralo na počátku alespoň 100 tisíc uprchlíků a postaralo se o ně. Tím, že tu vzniknou kotvy s dobrým finančním zázemím, budou se přicházet i další. Česko má na to, aby uživilo minimálně tři miliony lidí z migračního prostředí.

   Smazat
 5. Absolutní souhlas...ČT si zprivatizovalo několik rodin a je hamba, že si to necháme líbit !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě na ten "demo" bordel musíme přispívat.
   CŤ24 téměř denně informuje, jak je to super v Izraeli, ale jen co se hodí.
   Světu nejvíce škodí Rusko, Čína, Írán aj., tyto státy se jen nenechají vydírat západní politikou.
   Jen si přečtěte následující článek.

   https://www.pokec24.cz/politika/seznam-zlocinu-kvuli-nimz-byl-v-rijnu-2011-zabit-muammar-kaddafi/

   Kam se ztratilo 540 mld.dolarů z lybijské banky po převratu.
   Ukrajina má též dějiny před svržením presidenta Janukoviče, pak už to je jen svinsko zlodějů.

   Smazat
 6. Je úžasné, jak Osmani táhnou při likvidaci samostatných evropských států za jeden provaz a je jedno, za kterého evropského obyvatele se zrovna vydávají.

  OdpovědětSmazat
 7. Řešení je jednoduché, přestat platit koncesionářské poplatky. Jak? Napsat místopřísežné prohlášení, že nevlastním televizi. Oni lžou nám, my budeme lhát jim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9.12. KTERÝ EXEKUTOR VÁS PODPLATIL? Kolik vás je? Nrbo jde o pluralis majestatis/majestaticus?

   Smazat
  2. Bohužel to tak jednoduché není. Musel byste ještě zrušit jakoukoliv smlouvu na odběr elektřiny a přestat ji odebírat od dodavatelů. Tohle je hlavní podmínkou placení těch dvou daní, že máte registrovaný jistič na vstupu do bydliště. TV přijímač už vůbec.

   Smazat
  3. Ano je to tak zrovna jsem chtěl o tom psát hezky den

   Smazat
 8. Proč jen neustále kritika ČT ?? Proč zde nejsou technické články k ruzným výročím.
  Bylo 15 výročí posledního letu jednoho z nejlepších civilních letadlech Concordu, s následnou nehodou, 36 výr. kdy sovětská kosmonautka Savitská jako první žena vystoupila do volného prostoru ( jeden z posledních Ruských uspěchu ve vesmíru ) a takových výročí je pomalu každý den spousta, tak proč jen pomluva ČT, EU a všeho Západniho??!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9;19
   Tady nikdo Nečeskou havlovizi, fašoEU ani amiokupanta nikdo nepomlouvá... Není proč, ono se výše jmenované DISKREDITUJE SAMO!!!!! 👎👎👎

   Smazat
  2. Proč máš potřebu mustrovat redakci? Ty nejsi schopen vidět ČT v pravém světle? Ty nevnímáš ty dennodenní lži, překrucování, zatajování, politický aktivizmus, organizaci štvanic na nejvyšší ústavní činitele? Ty jsi opravdu tak zapouzdřený duševní slepec?

   EU je fašistický projekt a postupně odhaluje svou pravou tvář. Proč o tom nemá Nová republika psát? Zvlášť když její zakladatel je europoslancem a má ten zážitek tuposti, podvodů, licoměrnosti, arogance, nechopnosti a neokolonializmu EU z první ruky.

   NR kritizuje to na Západu, co nás ohrožuje, všeho špatného, agresivního a nebezpečného, čeho jsme součástí.

   Uvědom si, že tady se nepíší pomluvy. To jiní pomlouvači Novou republiku pomlouvají, protože se bojí pravdy. Ze lži mají prospěch. Snad mezi ně nepatříš?

   Smazat
  3. Já asi budu pomlouvat, když si tak někdo nazve pravdu. Moje pomluva je prostá , čím vyšší politická šarže, tím méně rozumu. Dokoupené akademické hodnosti neberu. To jsem je hezky pomluvil, že ?

   Smazat
 9. V ČT jen slyším, jak bylo špatně za minulého režimu. Nebylo vše v pořádku. Co jsem nejvíce ocenil byl fakt, že všichni museli do práce. Nějak zapomínají na "prasárny" současné doby a o dění před II.SV nemají tušení (je to vědomě). Už nejsou země, které se nechtějí zdemokratizovat. A cco je kapitalismus? Jen bitva o trhy, nakoupit v ČLR za 10 a prodat za 100. ČLR začínala s ekonomickou změnou jako mi před 30 léty, kde je Čína a kde je Česko.
  Před Čínou smeká i president Trump a na venek dělá, jak to Číňanům natřel. A kdo má v hlavě vypatláno drogou, tak tomu i věří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:22
   Čt netvrdí, že bylo vše špatné, ale já říkám, že vše stálo za velké HOV..... Za 35 let v tom zadrátovaným bordelu vím své! a nikdo nikdy mě nepřesvědčí!!

   Smazat
  2. Špatnou byla i první republika, protože znárodnila něco, co patřilo evropské elitě. Stejně tak i druhá republika po válce, kdy zkonfiskovala majetek Němcům. O bolševickém režimu se ani bavit nebudu, to byla příšerná hrůznost nemající obdoby, musí se to všechno napravit.

   Smazat
  3. Souhlas, akorát u nás nejsme mi, ale my. Snad šlo o překlep.

   Smazat
 10. Dobre shrnuti situace ve svete co se prave deje.
  https://blog.hlavnespravy.sk/21687/armagedon-sa-rozbieha-liberalizmu-zvoni-umieracik-slovensku-moze-v-buducnosti-garantovat-statnu-suverenitu-a-narodnu-zvrchovanost-iba-rusko/#

  12 minutovy film ukazuje dnesni svet a jeho loutkovodice:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=j800SVeiS5I&feature=emb_title

  OdpovědětSmazat
 11. Pakliže něco za 1.republiky opravdu neexistovalo, pak to byla svoboda tisku! Noviny vycházely s bílými odstavci namísto textu. Tak vypadala ona opěvovaná masarykovská demokracie a svoboda. Paní Červená tedy mystifikovala ( podotýkám, že tohle není žádná obhajoba Takáče, nota bene prolhané ČT, jen uvádím věci na pravou míru)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Dalibore,
   prosím nenapadejte paní Červenou, asi by věděla o cenzuře víc než my vzhledemk politickému kabaretu jejího otce. (Myslím, že se jmenoval Červená sedma). Nevím, zda jste přímÿ pamětník a sám tenkrát četl noviny, pak klobouk dolů je vám asi 100 let. Jestli ne, pak jste ovlivněn pamětí starších, jako já. Moji rodiče se naopak vyjadřovali o šíři povoleného tisku za 1.republiky od Stříbrného, přes Sudeten až po Klému a Fučíka. Při studiu na VŠ bylo možné si na index vypůjčit různé ročníky novin z 1.republiky. Těch bílých míst bylo opravdu jen pár a tím zdůvodňovat výrok, že paní Červená redaktora ČT mystifikovala je od vás hloupost.

   Smazat
 12. Je to vpodstatě smutné a bezvýchodné . Za peníze vybrané od všech vedou kampně ve prospěch některých skupin a názorů a jsouschopni poslat svoje příznivce na tribuny a do ulic.My je musíme povinně platit.Ať si je platí jejich příznivci.

  OdpovědětSmazat
 13. 9:19 pokud nerozpoznáváte nebo vám nevadí jednostrannost ČTv, kterou jste nucen si platit, tak samozřejmě nemůžete chápat, že existuje kritika takového stavu. Mám tu trpělivost a denně shlédnu "Události" od 19:00 hod. Něco tak profesionálně sterilizovaného ve prospěch jednoho, stále stejného politického proudu snad už jinde ani nenajdete. Je tedy ona televize, na kterou jsem nucen ze zákona platit, jenom pro někoho? Když, tak ať si ji tedy platí! Taková, jaká ČTv je, takovou jsem nucen hledat si informace kdekoli jinde. Totéž jsem musel a taky dělal za totáče. Jenže, ten co tvrdil, to taky dělal. Ať už se mi to líbilo, nebo ne. Dnes ani to není pravda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:37
   Pokud sleduji ČT, tak nevidím jednostrannost, myslíte třeba Babiše??? Co se o něm dá říci pozitivního, nic. Miliardář, který má neustále málo, co se dá říci kladného o pomateném Okamurovi, nebo KSČM , kteří vidí jako spasitele jen Rusko??!! Tak kde máte vaši jednostrannost.
   Jste mě rozesmál tím co totáč co tvrdil to taky dělal, třeba zavřel lidi za názor, v tom máte pravdu!!

   Smazat
  2. Abyste viděl jednostrannost, je nutné sledovat i jiné zdroje a porovnat. Např na TA3 sk nebo čtu tweety Trumpa, které jsou i bez přihlášení dostupné a jiné. Zprávy ČT jsou takzvaně "korektní" - zamlčují co se jím nehodí a opak zdůrazňují.Např co řekli o stavu na pokraji války mezi Řeckem a Tureckem, o vlajících Řeckých vlajkách na ulicích a vlasteneckém hnutí.
   Zzpravodajství České televize označuje vandalismus na sochách ctihodných historických osobností za „diskusi o sochách“? Proč jsou ti, kdo ničí sochy a památníky, označováni za demonstranty proti rasismu a ti, kdo chtějí sochy před jejich řáděním chránit, za pravicové radikály?
   Na debaty do veřejnoprávní televize jsou zváni jen někteří. Ti preferovaní. A když tam jde někdo jiný, útočně se mu skáče do řeči. Ale i to už tu bylo v minulosti – lidé hledali pravdu stejně mezi řádky a hltali samizdat. A opět – jsme tam zase.

   Smazat
  3. 18.45 Sancta simplicitas... ale ctím váš názor. On vás snad černý imám spasí.

   Smazat
 14. No, Česká televize ve svém zpravodajství "drží jasnou linii", ovšem včera na ČT2 (a často také na Artu) dokáží nabídnout vnímavému divákovi unikátní zážitek, který pro ty, co mají otevřenou mysl, dokáže trochu balancovat to povinně jednostranné zpravodajství (opravdu někdo čeká, že "revoluci" v infoválce začně nějaká žába ve zpravodajství, když filmaři, spisovatelé, rektoři VŠ, akademici až na naprosté výjimky mlčí ke všem lžím našich nových přátel?).

  Jukněte na skvělý poslední článek Pat Buchanana:
  https://buchanan.org/blog/stress-test-of-a-straining-superpower-138961

  Odpověď Buchananovi (viz poslední část článku) se ukrývá ve filmu Strážci (aneb kdo hlídá hlídače), uvedeném včera i na ČT2.

  Je lidstvo racionální nebo emocionální? Vede cesta k míru racionální výukou, nebo pouze přes strašnou katastrofu, která zapůsobí na emoce lidí tak mohutně, že se konečně změní? Jsou "racionální" ti, kdo vědomě lžou a připravují šílený zásah katastrofické podoby (na všechny velmoci, aby se spojily a spolupracovaly), aby vybudili lidstvo a jeho emoce totální totální zkázou (a lžou, že hrozí dál, viz závěr filmu), nebo mají mít navrch idealisté, co v hledisku morálky nejsou ochotni k žádným kompromisům a věří, že stačí pozavírat padouchy včetně některých elit, a že nepovstanou noví zločinci?

  Vyvíjí se lidstvo skokově, po momentech stále větších katastrof (po válkách, epidemiích, atd.), nebo postupně, vzděláváním mas a rostoucí humanitou elit?

  Naprosto skvělý film (pro ty, kdo dozráli dál než ke střílečkám) vystihuje dnešní problém - rostoucí krize, totalitní způsoby, naivní utopisté jsou zdá se nutným mezistupněm vývoje lidstva. Protože emoce vládnou rozumu... Ovšem co když vyhrají ti špatní?

  Ano, je to pouze film (má i delší verzi), kde se pro povrchní pozorovatele navíc jakoby nic moc neděje. Ovšem osobně tuším, že se dotknul hlavního problému - lidé "bez emocí" by se vyvíjeli asi "spořádaněji", ale byla by to ohromná nuda. Lidé s emocemi se holt vyvíjí "katastroficky", a k jednomu takovému momentu právě směřujeme. Je tedy vůbez možné očekávat od zpravodajství ČT, aby "vubočovalo" z linie současného kurzu, a je to vůbec důležité? Národní TV mluví česky, má hlavně česká díla, to plní. Lidé by neměli očekávat, že za ně někdo bude tahat horké kaštany z ohně, prostě každá dobrá věc vyžaduje oběti mnoha lidí, nic dobré není v životě zadarmo, natož za cenu čtyř piv měsíčního poplatku, to by bylo až příliš snadné. Jukněte na filmík, je to osvěžující dílo.

  OdpovědětSmazat
 15. ČT je nereformovatelná. Má pravdivě a kompetentně informovat občany. Opak je pravdou. Vyvolávání strachu a paniky je trestný čin. Bohužel justice je zkorumpovaná a taktéž nefunkční. Jediné řešení je kompletně rozpustit. Ponechat vrátnici a ostrahu, aby nedošlo k rozkradení jak je u nás zvykem. Nová výběrová řízení na vše od ředitele a rady až po kulisáky. Druhá možnost zrušit a vše rozprodat. Na co nám jsou desítky tel. programů o ničem. SKUTEČNÉ dění ve světě i u nás není povoleno. Soukupa na Barandově který se snažil upozorňovat na nepravosti a neodbornosti policie i justice někdo řádně vystrašil. Otočil o 180 stup. a mele dle not jako ostatní.

  OdpovědětSmazat
 16. Někdo přeci národu musí ukázat, jak se to nemá dělat. A není vůbec náhoda, že se toho ujali právě redaktoři v ČT. .....Suďme je, vždyť oni ví, co činí !

  OdpovědětSmazat
 17. O NEkompetentnosti Nečeské havlostoky a jejich popíračů dějin v podobě lžimoderátorů snad od roku 1989 NIKDO SOUDNÝ NEPOCHYBUJE!!!! 👎👎👎👎

  OdpovědětSmazat
 18. Zajímavé je, že pokud se chcete přestěhovat do jiného místa a chcete tedy poctivě tv a rozhlas odhlásit. Neudělá to s Vámi zaměstnanec pošty dříve než se přihlásíte do nového místa a to, že ani po přestěhování nemáte tv nevadí ještě platíte i za anténu, kterou nepoužíváte. Takto si TV a Čro představují demokracii. O tom, že Vás ani neláká ty nesmysly médií sledovat a poslouchat nemluvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se vám nelíbí? V Německu a na Slovensku platit musíte, když máte odběrné místo elektřiny. Pokud máte dvě, platíte dvakrát. TV signál přitom vůbec chytat nemusíte, nemusíte mít zařízení na jeho příjem, dokonce ani nemusí být signál v končinách kde pobýváte šířen. Poplatek je vázán výhradně na odběrné místo. U firem se odvíjí od počtu zaměstnanců. Pokud máte třeba výrobní firmu s 50ti zaměstnanci, platíte mnohem víc než hotel s pěti kmenovými zaměstnanci a padesáti TV přijímači na pokojích.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.