Reklama

středa 29. července 2020

Jourová silou dobra nebo zla? Záleží na tom, na které straně stojíte, co vám prospívá...


Ivan David
29. 7. 2020
Věra Jourová, ministryně na eurounijním "ministerstvu lásky" jednala s panem Zuckerbergem, zakladatelem Facebooku, o regulaci digitálních společností a o "boji s dezinformacemi. To není nová zpráva, udála se už před koronavirem. Ovšem úsilí eurounijních představitelů rozhodovat o tom, co smí být veřejnosti sděleno, je stále aktuálnější a vylučuje pochybnost, že jde nástroj upevňování totality. Karel Havlíček Borovský před 170 lety napsal: "Nepotřebují víc než možnost vydávat noviny." Byl totiž nebezpečný liberál a CK orgány chtěly "klid na práci". Totiž nejpodstatnějším rysem totality je právě potlačování možnosti svobodného vyjádření byť s výjimkami stanovenými zákonem přijatým demokraticky zvolenými zástupci občanů.

Jourová a spol. se totiž chápe nástrojů mimo proces demokratického rozhodování. Jde o zvůli. Náplň práce si domluvila s paní von der Leyen, zvolenou převahou sedmi hlasů ze 750. Na rozdíl od občanů a právnických osob, které mohou činit vše, co zákon nezakazuje, státní moc smí činit jen to, co jí zákon ukládá. Paní Jourová navíc není představitelem žádného státu, ale jen organizace založené mezinárodními smlouvami (EU).

Překážení šíření názorů a informací, které nejsou v rozporu se zákonem, je nepřípustné. Pokud je šíření názorů nebo informací v rozporu se zákonem (utajované skutečnosti, šíření poplašné zprávy, atd.), musí o překážení v šíření rozhodnout orgán, který je k tomu ze zákona zmocněn. Musí být konstatováno, jak nebo čím je informace nebo projevený názor v rozporu se zákonem a případné rozhodnutí musí být nezávislým orgánem přezkoumatelné. Takový je demokratický proces. Anonymní konání bez zákonného zmocnění je nepřípustné. Není přijatelné, aby takové rozhodnutí činil provozovatel sociální sítě na základě jakési dohody s komisařkou Jourovou.

Tvrzení, že je-li Facebook nebo Youtube soukromý podnik, může si v něm provozovatel či majitel dělat co chce, je slaboduché. Nemůže a nedělá. Nesmí například libovolně nakládat s osobními daty, která získal. Tím méně může rozhodovat o tom, co je nebo není dezinformace. Pokud je podezření, že jde o pomluvu nebo šíření poplašné zprávy, může dotčená osoba (nebo jiná s aktivní legitimací) podat trestní oznámení nebo žalobu a prostřednictvím orgánů činných v trestním řízení může dosáhnout satisfakce a/nebo potrestání viníka. Soud může také vydat předběžné opatření a prakticky ihned zabránit šíření, tedy dříve než proběhne zdlouhavé dokazování. 

Vymazání informací a vyloučení nezávislých publicistů se však děje bez sdělení konkrétního důvodu. Není tedy jasné, proti čemu argumentovat, není kam se odvolat. Zmínka o rozhodování mezi dobrem a zlem je vrchol drzosti. Kdo chce takto samozvaně rozhodovat, sám představuje zlo, a "dobro", které nabízí, je upevnění totality a vítězství ideologií, které většina občanů nevyznává.

V roce 1968 jsme v deváté třídě základní školy v občanské výchově dostali za úkol přemýšlet, máme-li v ČSSR svobodu slova. Děda mi k tomu řekl: "Samozřejmě, že máme svobodu slova, to ale neznamená, že by ses mohl svobodně bez rizika vyjadřovat." I dnes máme svobodu slova. Je zakotvena ve Všeobecné deklaraci lidských práv. Cenzura je zakázána (zrušena zákonem č. 86/1990 Sb.) Ale provádí se. Svoboda je omezena prý kvůli "národní bezpečnosti." Musí totiž být zajištěno, aby ti, kteří vládnou, vládli i nadále. Vše, co ohrožuje tuto jistotu, je národně nebezpečné. Také se má prý bránit projevům nenávisti. Projevy nenávisti k nezávislým projevům myšlení jsou tolerovány.

Nejde o prkotinu, jde o demokracii. Pokud občané nebudou mít přístup k informacím potřebným pro jejich rozhodování a možnost být informováni o různých názorech, jsou dezinformováni jednostrannými informacemi a nemohou se správně rozhodnout ke svému prospěchu. Informovat jednostranně znamená dezinformovat. Oprávněný zájem občanů na přesných informacích v dostatečném rozsahu a možnost seznámit se s různými názory musí být chráněn. Jsem přesvědčen, že překážení v šíření názorů a informací, jejichž šíření není nezákonné, musí být trestné a to i ve fázi přípravy.

Román George Orwella "1984" jsme zvyklí chápat jako hrůznou fantazii. Jenže "ministerstvo pravdy" se už utváří a ideopolicie koná. Základem je totalitní ideologie. Vraždění osob s duševními poruchami v letech 1940-1941 proběhlo v Německu a Rakousku řízeně a velmi organizovaně bez zákonného zmocnění. Akce byla tajena, aktivně se na ní podílelo asi 500 ochotných. Opozice byla umlčena a likvidována. Zavražděno bylo v rámci jen této akce 70 243 osob. V totalitním státě jsou takové věci možné. V eurounii se snad zatím jen umlčuje.72 komentářů :

 1. Nejsem politolog, ale pořád mě vrtá hlavou, co vlastně nastoupilo po rozpadu Rakousko-Uherska? Masaryk, Rašín, krize, "úsporné programy" a jak se stát demokraticky choval k dělníkům, netřeba komentovat. V čem si lidé pomohli?
  Velice zvláštně působí, že když nastoupil Hitler, tak rozjel výrobu zbraní, tedy toho, co člověk k životu nepotřebuje a bylo po krizi.
  Dnes dušení ekonomiky nazývají "reformy". Nejdříve "zdroje jsou", následují dluhy a "reformy", Majdany a po ovládnutí státu pomocí dluhů, možná přijde dosazení fuhrera a půjde se umírat proti nepříteli.
  Je to už delší dobu, co jeden známý světový ekonom říkal, že by ekonomice prospělo, rozdat lidem peníze a s odstupem času tomu začínám rozumět. Svět řídí stále stejní šmejdi a májí stále stejný cíl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po rozpadu Rakouska- Uherska byly šlechtě ať už německé či české odebrány šlechtické tituly, pozemky a další výsady - jinými slovy šlechta byla záměrně vyřízena. Nastoupili ti lidé , kteří v vládnou od roku 1989 i v ČR ( a snažili se o to - i v roce 1968 - kdy stále velká část národa nepochopila o co běželo).
   Kdo jsou ti lidé co vládli za První republiky ( 1918-1938) a vládnou i dnes .
   jsou to demokraté, kteří ovládají hlavně média, banky a velké firmy , prostě miliardáři a lidé ve státní správě jako Jourová - často řízení zpoza Atlantiku prostřednictvím Aspen institutu a dalších demokratických institucí. Ovládají téměř všechny strany.
   Velká část z nich jsou zednáři ( byl jím i prezident Beneš za I. republiky a to samé platí i dnes).
   Stačí se podívat na paní Jurovou a průměrnému občanovi je jasné, za čí zájmy kope. ČR to rozhodně není. Všimněte si že u řady těchto lidí vůbec nevadí dlouholeté členství v KSČ do roku 1989 ( Vladimír Dlouhý, Andrej Babiš, Expremiér Fišer, atd., zatímco u jiných to vadí).
   Informovaný čtenář bude vědět, co spojuje všechny v článku vyjmenované osoby - mimo toho že neslouží obyvatelům ČR.

   Vymazat
  2. Hitler mohl rozjet výrobu zbraní jen díky finanční podpoře z USA a odpuštění splácení reparací za I. světovou. A že by si v USA nepohlídali do čeho Hitler půjčené peníze investuje. Divné že? Nebo že by USA měli zájem na tom, aby Hitler napadl SSSR?!

   Vymazat
  3. Lidi jsou různí,ale jsou tací ,kteří v teto době nebo za 1. republiky je pro ně národ,rodina a lidi vším .Kdo necti svou zem ,vlast rodinu a člověka , je jen parazit.Dnešní doba vše mění k horšímu ke zničení naší státnosti ,identity. Co to je Istambulská smlouva ? když máme vše ústavě !!! Člověk ještě není připraven a skoro to tak nebude! Musí byt přísné zákony, a dnešní doba se moc změnila . Mám velké obavy k zániku vlasti .

   Vymazat
  4. 8,51
   Preston Bush a jemu podobní určitě podporoval Dolfiho z lásky k demokracii...:-D

   Vymazat
  5. EU objednala 30 tisíc očkovacích látek, pro koho. Pro vedení v Bruselu.

   Pane Dvořák pro miňte mi ten výraz: Na ostatní velká EU se..

   A jak dopadneme v Česku? Stejně, protože bohatí mají peníze jen pro sebe, ale když mají pracovat, tak jedou do práce okolo 10.00 dopoledne a domů jezdí okolo 13.30. Co tam asi dělají, no přeci makají na obědě.

   Vymazat
  6. reparácie za prvú svetovú odpustené neboli -

   Vymazat
 2. USA a jeho západní poskoci vraždí v Iráku , Afganistánu , Libyi , Syrii , výsledkem je miliony mrtvých a uprchlíků a islamizace EU ! Je USA totalitní stát nebo demokratický ?

  OdpovědětVymazat
 3. Pane David vraždění pokračuje v stále zvyšujícím tempu. Používají se všechny zvrhlé metody a teď ještě ten Covid. Nakonec na něj vyrobí něco co bude také vraždit. SNB.

  OdpovědětVymazat
 4. Co se stalo s paní Jourovou? Kdysi pohledná žena k pomilování a nyní hlásá, resp. angažuje se v omezování demokracie a svobody slova. Vše co je protičínské a protiruské lze zveřejňovat, avšak protiamerické nikoliv. Neměl by být Trumf souzen za genocidu občanů USA tím, že sed prakticky nerealizují žádné opatření k zabránění šíření smrtelně nebezpečného kontraviru, který byl vyvinut k likvidaci Číny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co by se s ní dělo? To je ale naivní otázka. Za peníze které dostává se nějak odsouvá vědomí že utužuje nezákonnou cenzuru a totalitní móresy. Je prostě uplacená.

   Vymazat
  2. Stále mi vrtá hlavou jak EU posuzuje právní stát. EU přece není ani stát ani právní, to je možno říci jen o národním stát3, tedy o ČR. Zde se ale nějak objevuje posouzení projevu jako by to byla nějaká nenávist. Kdo to posuzuje každý výrok? Policie a státní zástupce. Podle jakých , velmi neurčitých a pružných zákonů. Kde to žijeme, to je svobodná a demokratická republika?
   .

   Vymazat
  3. Jestli dříve bručela nevinně, tak teď by teprve měla proč.

   Vymazat
  4. 7,11
   Tu vlastizrádnou mrchu by měli osolit na doživotí v Černým delfínu.....

   Vymazat
  5. Proč je protiruská a protičinská? Náš odchod z EU by byl poměrně trgický. Němci nás cvázali do uzlíčku, to co jsme vyráběli, to nevyrábíme, výrobní prostředky jsou zlikvidovány, šachty zasypány a nejen uhelné ale i Jáchymov, kde je údajně uranu na 500let. Prostě zlikvidovali veškerý kapitál, který by mohl konkurovat přátelům. Ono by se dalo i něco obnovit, máme pořád šikovné lidi, ale asi by nám musel někdo trošku pomoci. To je vše.

   Vymazat
  6. s paní Jourovou se stalo to, že ji pustili z vězení ...... a tady bych hledal ;-)

   Vymazat
  7. Věra Jourová alias Ďourová, dcera donašeče StB jest věrná to služčička sionistů a Sorose a agilní členka sionistického toho nejmilitantnějšího hnutí B´nai B´rit (v překladu "Synové smlouvy"), dělajícího vše pro završení vlády finančního židovstva nad světem. Je to nejen Věra, ale i věru řádná to "nevěstka babylonská" a tak se nedivte, že dělá jen svou práci...

   Vymazat
  8. ...a nominovat ji do funkce komisařky EU za ČR může jen zase grázl a protičeský element a vlezdoprdelka sionistům, jakým je Babiš, hrdící se známostí se Soroši a na nechávající se fotit na kolenou líbaje po lokty zkrvavené pracky "Krvavé Madle" Albrightové a mající půl vlády z ministrů v dalším sionistickém veskrze škodlivém spolku - ASPEN institutu...

   Vymazat
 5. Pamatuji si dobu, kdy jsem tuto "Vlastenkyni", litoval za její pobyt ve vazbě. Dnes bych si za to nakopal do pr.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no mně úplně stačila ta její demonstrativní sebevražda na podprsence, aby se z lochu dostala. Vše vypočítáno na efekt. To nebylo z její hlavy, poradil jí to asi advokát.
   Je to z Třebíča...

   Vymazat
  2. Za nás se říkalo u Třepíče.

   orinoko

   Vymazat
 6. Prčo mne jednoznačně ZLA. Vojta

  OdpovědětVymazat
 7. Osoby mohou činit vše, co zákon nezakazuje, státní moc smí činit jen to, co jí zákon ukládá ...

  Tahle líbivá proklamace je jedním z pilířů "právního státu", bylo by to rozumné kdyby takto zvýhodněnými osobami oproti státu byli občané, jenže občanské právo toto zvýhodnění "chytře" rozšiřuje i na všechny "korporace a nestátní organizace" používáním právních pojmů fyzická a právnická osoba.
  Stát se tak dostává do postavení totálně zneschopnělého debila a "korporace a nestátní organizace" získávají možnost svobodně konat co není občanům státem zakázáno, s ohledem na svojí velikost a "sílu" mají z občanů i státu jenom prd*el.
  Právní stát s občany je totálně mimo hru a korporace a nestátní organizace vždy najdou "díru v zákoně", aby si mohly dělat co se jim zlíbí ..

  Za socialismu ta shora zmíněná proklamace platila pouze pro občany, ale organizace podléhaly pod hospodářské právo a stát byl velký šéf, který je držel na řetězu ..

  Cenzura za socialismu se řídila zákonem, cenzurovala jenom co ji bylo zákonem povoleno, rozvracení státu a další "svobodné aktivity" kverulantských idiotů -je to dost tvrdé k disentu, ale je to tak ..

  OdpovědětVymazat
 8. Prodejné děvky existovaly za každého režimu tím spíše nyní.

  OdpovědětVymazat
 9. Myslím si, že to zde bylo jasně řečeno, jakou totalitu a proti právní činnost prosazuje Evropská komise a paní Jourová. Jedinou možností je na to upozornit hromadnou žalobou , kde se uvedou příklady nezákonné cenzury na Facebooku a jiných sítích. I kdyby ta žaloba v totalitní době nevyhrála, lidé se o ní alespoň dozví. Měla by to být skupina většího počtu lidí, v jejich čele by byli vzdělaní a renomovaní odbornící z vlastenecké fronty a za nimi by v této skupině jako další ze žalujících mohli být naši vlastenci. Přidali by se i vlastenci z jiných zemí. A srovnat by se konání Jourové a komise mělo s dobou nesvobody za fašismu a komunismu. Tato evropská výzva by měla rovněž upozornit na konání pana Sorose, který tyto totalitní praktiky podporuje a také by bylo dobré rozkrýt evropanům všechny jeho kroky, které proti Evropanům podniká, jaké prostředky a intituty používá i ke korumpování lidí ve funkcích, které v EU provozuje a jakým právem dostává tento mezinárodní zločinec v EU takový prostor. Myslím si, že působení Sorose v EU je rovněž protiprávní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K 21:40, Cit.: "A srovnat by se konání Jourové a komise mělo s dobou nesvobody za fašismu a komunismu." Je to marné, je to marné. Opět srovnání fašismu a komunismu (který tady nikdy nebyl), nevím jestli pisatel nechtěl napsat nacismu. Náš parlament zákonem prohlásil o době za socialismu, něco podobného. Tedy nezlobte se na mě, ale to by jsme mohli prohlásit dobu po Bílé hoře, také zákonem jako dobu nesvobody a k tomu likvidaci českého národa. Spojení "vlastenců všech zemí" mě přijde dosti nereálné. Každý národ má především, nejdříve své zájmy. Já bohužel vidím, že v současné době jde pomalu a jistě o odnárodňování, zájmy "jiných" jsou nám vnucovány jako zájmy naše. Vlastenectví vidím v tom, abychom si nenechali přepisovat dějiny, zdůrazňovat jaký jsme nesoběstačný národ. Ano jistě do naší historie patří Marie-Terezie, maršál Radecký, ale proč je vyzdvihovat,jaký to má smysl a cíl ? Máme svoje velké lidi jako Žižka, Němcová, Havlíček, Masaryk, Gen,Svoboda aj. POtřebujeme si znovu a plně uvědomit svoje národní zájmy a minimálně přemýšlet o vizi národa. Potřebujeme nové národní obrození, k tomu bohužel v současnosti nevidím vhodné osobnosti. A ještě k tomu "vnucování" nám zájmů jiných, naprosto selhává naše vláda včele s jejím předsedou, bohužel prezident na to již zřejmě nestačí.

   Vymazat
  2. Upgrade starého hesla = Vlastenci naší země spojme se = .

   Vymazat
 10. Doktorka totiž na plnou hubu s typickým černošským stylem všem vysvětlila, že už vyléčila 350 pacientů na Covid-19, ještě ani jeden jediný pacient jí nezemřel, vyléčila i 92-letého pacienta, vyléčila na Covid-19 i astmatiky a diabetiky a víte, jaký zázračný lék na to použila? To je to největší tajemství, které se nikdy nesmělo a nemělo dostat na veřejnost. Těmi léky jsou Hydroxychloroquine, Zinc a Zithromax, generická léčiva za pár šupů.

  https://aeronet.cz/news/video-cernosska-lekarka-z-texasu-obvinila-pred-kapitolem-americkou-farma-lobby-z-vrazdeni-americanu-covidem-19-podle-vzoru-nacistu-jako-vrazdili-zidy-obvinila-vedce-ze-spiknuti/

  OdpovědětVymazat
 11. Soudružka Špaková/Jourová. Dobrý to nevolený kádr do "vrchního velení" EUROSOJUZU EK - viz odkaz:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Exportn%C3%AD_garan%C4%8Dn%C3%AD_a_poji%C5%A1%C5%A5ovac%C3%AD_spole%C4%8Dnost

  OdpovědětVymazat
 12. No, pane doktore, jak jistě víte, tak Platon ve své Ústavě předvídal již před téměř 2,5 tisíci let, v době rozpadu athénské demokracie, že po demokracii přichází tyranie. A zdá se, že teď na jeho slova zase dojde.

  OdpovědětVymazat
 13. 21:54 - MY NEVIME, co si mame myslet !
  Zde mate duvody !
  Cerni doktori studuji pod ochranou Affirmative Action.
  T.zn., ze po nich toho studia nikdo moc nechce.

  Dalsi duvod ! V pripde ze Virus je parazit v tele, tak droga proti Malaria urcite zabere. Protoze CHININ (quine), vzdy pracoval a pouziva se uz 60 let na sever od Johannesburgu.

  Jenze kdyz se rekne HYDROX - CHLORO, tak ten zase utlumuje
  immuni system, podle nekterych doktoru.
  Oni se ted vsichni velmi hadaji.
  Dortorka o ktere mluvite take rekla , ze nekdo ma "alien" Geni ! T.zn. ze by musel byt UFOun.
  A take mluvila o "sememu dabla".
  Tak si to v Cesku preberte jak chcete.
  Faktem zustava, ze se zde (FL.) VELMI rozmohlo umirani.

  OdpovědětVymazat
 14. Kourova by byla vhodna pro pervety v dome verejnem stejne jako bylTubera podobny Kubera a onem kabala je vlastne Bakala Havel lavicka lahvicka dedecek sislavy z Orliku ma v riti dyku

  OdpovědětVymazat
 15. Chomského už taky vaporizovali:
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3412-kam-zmizely-myslenky-noama-chomskeho-z-ceskeho-mainstreamu

  OdpovědětVymazat
 16. Honolulu, podle toho co píšete musí situaci se SARS-Cov-2 americká média líčit jako katastrofu. Předpokládám, že Evropa to bude kopírovat. Ale hlavní lékař, co se stará o případy s Covid, doc. MUDr. Martin Balík, zástupce primáře pro intenzivní péči, 1. LF UK v televizi právě řekl: “My v intenzivní péči říkáme, že tady vlastně nikdy žádná pandemie nebyla.” “Jsem v kontaktu z kolegy se severní Itálie a ve Švýcarsku a tam je situace velmi podobná jako tady.” .... Řekla bych, že v USA to bude ve skutečnosti to samé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to na záměrný zmatek. Jenom specialista, který na vlastní oči viry zkoumá, ví.

   Vymazat
  2. 7:25 - byl bych velmi rad, kdyby vse byla jen vylhana pohadka, ale kdyz pouze zde na Floride, zemrelo 5000 lidi, (informuji nas media), tak nevim co je pravda.

   Take nic nefunguje ! Nejhorsi je, ze jsou zavrene i banky. Oni mi sice daji penize pres okenko do auta, ale nejake finnacni trasakce nejde delat.

   Turiste zde nejsou ! Letecke linky do Evropy jsou zrusene. Bez rousky vas do obchodu nepusti, ale hypoteky (Mortgage) klesly na 2.51 % ! T.zn. ze nikdo nekupuje domy a conda a poklesem se snazi nalakat kupujici.

   ---------------------------------------------------

   Na adresu pani Jourove.
   At uz mate jaky-koliv nazor a jakou-koliv politickou inklinaci, NERUDELEJTE NIC proti zakonum americke Konstituce !
   Hlavne ne proti zakonu cis. 1 ! (First Amendment.)
   Precte si ho nekolikrat.
   Amici by vam to meli jednou moc za zle.

   Take mi dovolte vas informovat. Nas oblibeny president Trump NEMA RAD - Angelu Merkerovou.
   (Oni se tak pohadali, ze to Nemci zatajili verejnosti.)

   Vymazat
  3. Škoda, že Covid-19 má hrdost a neskočí na tebe, Muhuhe z papundeklu!

   Vymazat
  4. Magor opet v akci Vaclave spis??

   Vymazat
 17. Kultura už je tady a mladí nemají srovnání takže €araboafrice zelenou a poté černou za výsluhy nosičům.
  https://www.youtube.com/watch?v=nc1wPB06yTE

  OdpovědětVymazat
 18. Svoboda slova? Slova,slova, slova...Už Hamlet to věděl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svoboda slova v EU NEZARUČUJE SVOBODU PO SLOVĚ! Nejde tedy o skutečnou svobodu slova, protože taková tu byla I za Bachova absolutismu, za Hitlera, i v padesátých a následných letech NEPŘERUŠENĚ.

   To nutí většinu Čechů žít podle milenia osvědčeného římského schematu: AUDI, VIDE, TACE, SI VIS VIVERE CUM PACE!

   O největších šmejdech se smí mluvit jenom LICHOTIVĚ, NEBO S RIZIKEM úplně potichu, nejlépe v jinotajích, skutečně důvěryhodné osobě... protože VLÁDCI SVĚTOVÝCH POKLADEN to mají zajištěné v legislativě, jako měli komunisté vedoucí úlohu svých stran...

   Popírání obého končí stejně, před soudem sloužícím vládnoucí moci...

   Vymazat
 19. Ta ďourová a celá eu je pro mě zlo spolek šílených fanatiků a to může být daleko hůř zatím umlčují.....

  OdpovědětVymazat
 20. Nic nového. Hned na začátku bible slibuje ďábel lidem: "Budete jako bohové, poznávajíce dobré a zlé". Tihle prostě přijali dávnou nabídku.

  OdpovědětVymazat
 21. Dám si asi inzerát
  - Svobodu slova vyměním za svobodu názoru. -
  Zn. Nabídněte.

  OdpovědětVymazat
 22. Zde si můžete poslechnout poslance za AFD pana Petra Bystroně o tom, jak nám naši politici v hrdlo lžou:

  http://svobodne-radio.cz/2020-07-30-debata-petr-bystron-a-tomio-okamura-moderuje-vladimir-kapal-ke-konci-poradu-vypadl-zvuk-diky-facebooku/

  Topolánek by to schválil, když kdysi před volbami prohlásil: "kdybychom lidem řekli pravdu, tak by nás nikdo nevolil".

  OdpovědětVymazat
 23. Uz aspon 10 x jsem zde na N.R. prelozil 5 odstavcu prvniho Amendmentu Konstituce - zarucujiciho svobodu projevu a vzdy to bylo smazano !
  Dal jsem si na tom zalezet a zvazil jsem kazde ceske slovo vystihujici to, co je v nasi Americtine a nekdo U VAS to vzdy smazal .

  Takze umlcovani , ktere vam v Cesku dela EU , delate nam zde i vy.
  NEDEJTE SE UMLCET ! Kazdy z vas ma pravo na vlasni nazor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, to co pracně překládáš je na české wiki. Navíc ústav je ku hovnu, když ji elity nedodržují. To máš jako s Chartou NATO - +. článek - žádné násilí a když válka, tak jen s požehnáním OSN. A kvůli americkým elitám - Clintonovcům, Bushovcům a pododbné imperiální verbeži - je Charta NATO jen prázdným cancem na papíru.

   Kdybys raději poctivě referoval , co je nového na Floridě, co pandemie, co na to lidi, co říkají, jak se chovají apod.

   Vymazat
  2. Bože, zase pindy toho debila z bažiny 🤮🤮🤮🤮

   Vymazat
  3. Díky Honolulu za zajímavé informace z Ameriky a JAR. Nedej se odradit, spousta lidí ocení přímé životní zkušenosti z těchto vzdálených zemí.

   Vymazat
  4. 21:19
   Ať žije apríl! 🤣🤣🤣🤣🤣

   Vymazat
 24. http://www.antimeloun.cz/?p=8929
  KDO A PROČ ZABIJE EVROPSKÉ HOSPODÁŘSTVÍ?
  Současná Evropská unie je už definitivně chcíplou kobylou. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255307

  OdpovědětVymazat
 25. 17:25 Nekteri lide si mysli, ze je to konspirace se zbavit penzistu. Florida je jich plna a je to jedina socialni vrstva ktera ma penize. Nic nedela, nic neprodukuje. Je rozmazlena, pozitkarska a ma zdroje, ktere druhym chybi.

  V Americe je po zavreni mnoha firem na prikaz doktoru 44 millionu nezamestnanych.
  To co jsem napsal o konspiraci si mysli mnoho lidi.

  -------------------------------------------------------

  18:57 - "soudruhu" tvuj scvrknuty mozecek kolibrika v dehydraci , nemuze nikdy rozumet tomu o cem je zde rec, tak si radej otevri Rude Pravo a neotravuj.

  OdpovědětVymazat
 26. Není nicPřemýšlím, jak vytvořit systém, vypadající demokraticky a přitom hájící pouze mé zájmy. I poučil jsem se z historie a vytvořil bych mezinárodní instituci. Po svém vzniku by se tvářila bohulibě, ovšem pouze za účelem získání dostatečného vlivu a jisté vážnosti. Nominované poslance je potřeba motivovat pro práci v můj prospěch vysokou mzdou, dietami, cestovným atd. Jen málo projeví oddanost vlastnímu lidu a nesejde s cesty ... většina si po nocích pečlivě nastuduje mnou dodané příručky a bude se při vyjadřování držet linie v nich načrtnuté. S úsměvem na rtu budou prosazovat zhovadilosti, které mě napadnou, neb jim pohled na vlastní účet každý večer rozzáří tvář doširoka. Mnozí projeví vlastní iniciativu a v duchu mé linie budou vymýšlet další a další pitomosti. Pokud to přepísknou, trochu je pokárám, usměrním a posadím do další funkce. Budou mi zobat z ruky.
  Však to není tak složité k pochopení .... Naši zástupci placení Bruselem .... ha, ha, ha
  ABC
  nepochopitelného pod

  OdpovědětVymazat
 27. Afghánský migrant v Německu znásilnil 11letou dívku a byl propuštěn. Poslankyně Maříková klade nepříjemné otázky

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020073012285887-afghansky-migrant-v-nemecku-znasilnil-11letou-divku-a-byl-propusten-poslankyne-marikova-klade/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zastřelit.... všechny, kteří nedodrží zákon!!!!! 😡😡😡😡

   Vymazat
  2. 23:31 kdoví jak to bylo, ty dnešní jedenáctky jsou docela pěkný mrchy.

   Vymazat
  3. 9,10
   To si pleteš s cikorkama,ty se množí od 11 let!

   Vymazat
 28. Co je špatně na názoru, že paní poslankyně Jourová je krásná a chytrá ženská? Už i tohle vadí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,27
   Tak brzo po ráno a už zralej na záchytku!.-D

   Vymazat
  2. To myslíš vážně, nebo si děláš prd...?

   Vymazat
  3. To že s Jourovou nesouhlasíte, ještě neznamená, že musí být blbá a šeredná.

   Vymazat
  4. 15:15 má pravdu. Proč mluvit o ošklivosti a blbosti, když se jedná o zrazování našich národních zájmů, činnost proti našemu státu, porušování demokratických pravidel vedoucí přímo k nové totalitě. To je přece ta černá agenda paní Jourové, kdysi Češky tvářící se demokraticky. Spíš hledejme formální způsob, jak ji dostat znovu za mříže, kam patří.

   Vymazat
  5. A tam ta ludra rozhodně patří:
   PARAGRAF-ROZVRACENÍ REPUBLIKY..


   1) Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314), bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku nebo výjimečným trestem.
   (2) Příprava je trestná.

   Vymazat
  6. Něco na tom vzhledu je! Když tam nastupovala, byla to ještě ta, která dokázala snad i potěšit úsměvem. Pak jsem ji viděl po letech v ČT, kde si drze řekla o pokračování v EK. A ty rysy v obličeji už byly najednou odpudivé.
   Na názoru, že paní Jourová je krásná ženská je dnes už něco špatně. Samozřejmě z mého pohledu ...

   Vymazat
 29. 7:27 Buďte demokrat i vy a uznejte právo ostatních na opačný názor.

  OdpovědětVymazat
 30. Úvodní foto mi připomíná kolaboranskou s v i n i.A co vám ostatním ?

  OdpovědětVymazat
 31. Odposlech hovoru za plentou.

  OdpovědětVymazat
 32. Její ksicht je mě u zadku !..ale je to kolaborantka !

  OdpovědětVymazat
 33. Máme ještě v tomto světě něčemu věřit. Za peníze si lze koupit každého tvora, nikoliv člověka. Lze tedy říci, že těch "ČLOVĚKů" u nás máme pramálo a nepatří k nim ani madam Jourová, přesto je reprezentantkou ČR V EU. Máme se za ní stydět, nebo jí obdivovat? Když se do EU dostanou i takoví lidé jako je vzhledově odporný Vondra, pak se nedivím, že to u nás není něco v pořádku. Vidíme to třeba na tom, jak v Brazílii chtějí soudit prezidenta za genocidu národa, bohužel když se to ještě v daleko horší míře děje v USA Afroameričanům (tedy národní substrát) tak se u nás nad tím nikdo nepozastaví. Ale to není v USA jen Trumf, ale i ten Pomeje, či Štolverk (pohúnek Trumfa), kteří se na genocídu vymlouvají na Čínu...

  OdpovědětVymazat
 34. Jourová je typickou představitelkou přísloví: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Dnešní občanstvo u nás (a ne jen) se tohoto přísloví drží opravdu silně.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.