Reklama

sobota 25. července 2020

Když EU pomáhá...

David Dvořák

25.7.2020   Zvědavec

Pokud si někdo myslí, že právě přijatý "Fond obnovy" je z kategorie "pomoci", pak nechme promluvit fakta Eurostatu, kterak EU pomohla Řecku.

Vezmu to stručně - na začátku pomoci EU mělo Řecko dluh ve výši 146,2% HDP, v době druhého "záchranného" balíčku pak dluh ve výši 159,6% HDP a poslední "záchrana" byly poskytnuta při dluhu 181,2% HDP. Zdroj zde. V podstatě již zbývá dát pouze ránu z milosti. Ostatně to se právě možná děje, protože Řekové byli necháni napospas agresivním plánům dalšího člena obranného spolku NATO - Turecka, který má zálusk na nerostné bohatství v námořních ekonomických zónách patřících Řecku. 

Tento výsledek může za "pomoc" považovat opravdu jen psychopat a gauner. Nehledě na to, že během "pomoci" bylo Řecko obráno o lukrativní zdroje příjmů - tzv. privatizací přístavů a letišť.

"Záchranu" lze shrnout do několika málo vět. Řecký stát dlužil bankám, zejména německým, přičemž bylo jasné, že dluh je nesplatitelný. Spustila se operace, kdy pohledávky bank byly přetaveny na pohledávky EU. Ono totiž největší díl "záchranných" balíčků byl použit právě na splacení úvěrů bankám. Jediný, kdo tak byl při této operaci zachráněn, byly soukromé banky. Řecko bylo odepsáno a zcela po právu jako oběť a kořist oškubáno o lukrativní zdroje příjmů - viz privatizace, ale nikoliv do řeckých rukou.

Po této zkušenosti může mluvit o "upřímné snaze pomoci" ze strany EU jenom naprostý asociál. Česká republika je relativně ještě málo zadlužena, proto je určena k masívnímu dojení, ve všech směrech. Naprosto to vystihuje termín "krmelec Evropy". No, a protože někdo usoudil, že jsme dojeni málo a pomalu, tak nám Babiš vyjednal "výhodné postavení". Věcné zhodnocení najdete od EU poslance I. Davida zde. Opět stručně - ČR s násobně menšími důchody a prům. platy bude solidárně pomáhat zemím, kde občané mají příjem v uvedených kategoriích násobně vyšší. Že se náš příspěvek do EU zvedá o 40% a tím se stáváme čistými plátci je už jenom perlička na závěr. Já k tomu říkám, že v české historii budou navždy zapsáni mj. dva Slováci a oba s příjmením na "B". V. Biľak, který bude navždy spojen s jidášským "zvacím dopisem" a pravděpodobně Babiš, který zájmy ČR hájil tak, že tu "opateru" taky nemusíme přežít. Jeden z názorů, proč Babiš nehájí zájmy Česka najdete zde.

Možný výhled do budoucna si můžete přečíst od sociologa P. Hampla zde. Já k tomu dodávám, že pokud se aktivně nepostavíme na obranu svých zájmů, tak nás převálcují a vyplundrují jako bolševiky. Vlastně asi tady bude malý rozdíl. Zatímco po revoluci bylo určeno k rozkradení vše co nenáviděný bolševik vytvořil a zanechal, pak nyní, když už není co, budou na řadě privátní majetky těch "slabších". Kapitalismus není z principu o pomoci, ale o ovládnutí a využití. Je na každém z nás, jestli fakticky skončíme jako „Untermensch“.
22 komentářů :

 1. Zadluzeni Recka umoznili recti politici za podpory bank, zejmena nemeckych, ktere bez zabran sypaly penize, protoze vedely, ze za Recko bude rucit EU. Bez clenstvi v EU by se nikdy Recko nemohlo tak kolosalne zadluzit! Dluhova past neumoznila vyvoj reckeho hospodarstvi. Penize se prohyrily, projedly. Vetsina firem z Recka odesla. Cele zemedelstvi krachlo, protoze lide odesli za lepsim vydelkem do mest. Cesta do EU a Eurozony byla pro Recko jednou velikou katastrofou. Dluhy s uroky zatezuji Recko a brzdi jeho vyvoj k lepsi ekonomice. Jenom zapadni banky a investori profituji.
  Dlouhe roky splatnosti spolu s uroky nadlouho reckou ekonomiku enormne zadluzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peníze se utrácely také za zbraně z Německa, Francie, USA . V roce 2008 bylo Řecko největším dovozcem konvenčních zbraní v Evropě. Díky nepřátelství s Tureckem má Řecko armádu 107 000 mužů ( 4x tolik než ČR při stejném počtu obyvatel). Nadzvukových letadel má více než 200 !!!!! ČR jen 14. Řecko pravidelně překračuje žádaná 2% na obranu.
   Hodně stálo i pořádání OH .

   Vymazat
  2. A ma byt? Socialisticka CSSR mela armadu 120 000 muzu a pres tisic letadel a zahranicni zadluzeni neco mali pres 1 mld. USD. Travu jsme nezrali.

   Vymazat
  3. 18:16
   Ano, právě zbraně stály za tím vším. Přitom byla "obvyklá" míra korupce a "mizení" financí. To je opravdový základ zadlužení, protože pučisté tehdy věděli, že to nemají nadlouho.

   Vymazat
  4. 18:16
   Ano korupce byla, za nedostatkové zboží někteří prodavači vyžadovali pozorné, ano šmelilo se s bony, nahoře snad dokonalost dosáhl semínkový
   generál Šejna. O něm jsem nedávno slyšel v rádiu takřka oslavný pořad. Tak to vypadá, že všichni šmelináři byli bojovníci proti komunismu a ti co nekradli a pracovali byli kolaboranti. Vlastně i já se přiznám, jsem byl a budu bezpatajní, nekradl jsem a normálně jsem pracoval, proto asi jsem kolaborant. Dnes navíc projídám budoucnost svých dětí.

   Vymazat
 2. Zelene uvery jsou stejny podvod na ovcany EU jako jsou CO2 povolenky. Ven z EU a NATO! Uverte uz konecne, ze zapad nas jenom doji za pomoci nasi vlady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám, že většinu čtenářů noverepubliky o tom není potřeba přesvědčovat.

   Vymazat
 3. Kde by se dala sehnat ta vlajka z úvodního fota? Objednal bych min. 15 kusů i pro své známé. Skvělé...! Tu bych si na barák pověsil.

  OdpovědětVymazat
 4. Jack London: "Pomocnou ruku najdeš vždy jen na konci svého ramene". Pokud se ale budou z obchodů vozit plné vozíky potravin, revoluce nebude. A.Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:22 Nebudou a nebude....

   Vymazat
  2. 23:09
   Tohle nám i sobě zopakujte, až třeba nebudete mít co vozit vozíčky do vašeho auta a doma budete mít prázdnou ledničku a žádný toaletní papír.
   Zapomněl jsem na nějaký symbol kapitalismu?

   Vymazat
 5. Řecko by mohlo pronajmout těžební právo a tím splácet dluhy. Jenže ti velcí parazité chtějí všechno za hubičku. Možná by se dohodly s Čínou. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:45
   Nejste blbec, ale i Čína by je obrala. Mimochodem, mám pocit, že Čína si už levně koupila jejich přístav. Řeci, už asi pochopili, že žijeme mezi hladovými vlky. Jediná cesta jejich jisté obživy, která byla z turistiky, je díky korviru už jen labutí píseň. Ostrovy jim obsadili hladoví migranti a EU místo pomocí jim situaci jen zhoršuje. Naopak pomáhá Turkům.

   Vymazat
 6. Kdyby EU měla v úmyslu pomáhat, tak by to tu muselo jenom kvést. Západ EU nemá v úmyslu podporovat východní konkurenci, proto nám tu nic nepatří, proto tu jenom montujeme a ve všech myslitelných oblastech jenom degenerujeme. Cyklostezky, parčíky, dětská hřiště a pod., ale, že by se za evropské peníze postavila ryze česká továrna, hahahahaha. To bylo keců, jak nám komunisti bránili v rozletu, jak předeženeme Rakousko a za třicet let, jsme to maximálně dotáhli na sponzory Itálie, Řecka a pod..

  OdpovědětVymazat
 7. Ze "zachranych" balicku se splatily rizikove uvery zapadnim bankam a nahradily je uvery, ktere obsahuji pojistky, aby se jich Recko nemohlo zbavit ani vyhlasenim bankrotu. O tom a o rozkradeni Recka byla cela tahle saskarna.

  OdpovědětVymazat
 8. noviczech
  ...pane Dvořák, nadávate na bývalou vládu, nadávate na nynější vládu, TAK PROSÍM VÁS, CO CHCETE! Ujasněte si, že nic mezi tím lepšího nebylo. Buď jsem spokojen s tamtim, nebo jsem spokojen s tímto! Jinde nežiji, tak se musím přizpůsobit! Jeden režim budoval většinu, druhý režim si buduje (soukromá) menšina ke svému prospěchu! S tím holt musíme žít, teď máme pomeranče a banány a vzpomínáme...., už jen!

  OdpovědětVymazat
 9. Heléni dostanú nejaké všimné od lajnomerkel group a sklapnú ,keď nie tak cash debet,dodatočne sa upečie zmluva o ťažbe pre ördöga I.Veľkého,aspoň nerastné bohatstvo nepríde nazmar

  OdpovědětVymazat
 10. Heléni dostanú nejaké všimné od lajnomerkel group a sklapnú ,keď nie tak cash debet,dodatočne sa upečie zmluva o ťažbe pre ördöga I.Veľkého,aspoň nerastné bohatstvo nepríde nazmar

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jasné, vlk se nažere a koza zůstane celá. Účet zaplatí Řeci s podporou z chudší Evropy. Je to opět geniálně vymyšleno. Netřeba nápovědy, kdo je vlk a kdo je koza už víte.

   Vymazat
 11. Jednou ho naši potomci proklejí až ty hnusné dluhy budou muset splácet. Jinak dívejte se na ten chcípácký kapitalistický režim na jedné straně brečí že se zase hodně rozmáhá korák a na druhé straně lákají Čechy na dovolené.

  OdpovědětVymazat
 12. To není jen Babiš, milí čtenáři! On už tam jel s usnesením parlamentu, jak má hlasovat a co prosazovat. Tak si dejte dvě a dvě dohromady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. koník26. července 2020 7:47
   Tak si to dávám dohromady a vychází mi, že vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM, mají v parlamentu většinu. Takže si to odhlasovali. Že se k nim přidal i demoblok, je jenom třešnička na tom lejnu. Volme SPD. P.K.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.