Reklama

neděle 26. července 2020

Lynč bojovníků proti německému nacizmu pod záštitou České televize?

Růžena Chrastekova
26. 7. 2020   VašeVěc

Veřejností v posledních dnech hýbe, doslova nepěkně mlátí, nechutná kauza moderátora ČT Jakuba Železného, který neuvěřitelně podlým způsobem veřejně uráží a dehonestuje našeho bývalého prezidenta a hrdinu bojů proti zrůdným německým nacistům ve druhé světové válce, Ludvíka Svobodu.


Moderátor, zaměstnanec veřejnoprávní České televize, financované z koncesionářských poplatků, to jest z peněz všech občanů státu, nehorázným způsobem opakovaně porušil svým politicko aktivistickým chováním, v přímém přenosu vysílání, dopustil se hrubého porušení etického kodexu ČT, bez jakýchkoliv zábran a ještě s arogantním následným komentářem v médiích. https://www.info.cz/…/ponechte-mi-pravo-abych-verejne-odsuz….

Tato špinavost řadového zaměstnance ČT se dočkala nejednoho komentáře, stejně jako jeho předešlé, silně kontraverzní vyjádření na sociálních sítích k neméně kontraverzní kauze vzpomínání na Miladu Horákovou ("Při památce Vaší oběti ..., slibuji: Když kdokoli (byly takové pokusy) v @CzechTV zkusí jen slovem se Vás dotknout, budu-li moderovat já, ze studia takového hosta prostě vyhodím." https://www.parlamentnilisty.cz/…/Rada-CT-Chytit-za-fligr-X…).

Co na tom, že i jeho, Železného, nejvyšší šéf, ředitele ČT Dvořák, označil tento jeho výrok "za hranou", když se nic neděje a nekultivované, neetické chování moderátora nabírá na obrátkách a přitvrzuje.

Snahy některých našich politiků, veřejně známých osob, různých politických aktivistů, o zhůvěřilé a pro náš národ Čechů, Moravanů a Slezanů bolestivě urážlivé přepisování nedávných dějin, se začínají množit. Celé toto odporné snažení vyvolává oprávněné obavy, především těch ještě několika tisíců přeživších pamětníků hrůz druhé světové války, zvěrstev německých nacistů během ní, že všechny ty milióny obětí, všichni ti padlí v bojích za naší svobodu položily své životy zbytečně a marně, protože je zde očividná snaha postnacistického Německa, skrzevá tyto jejich lokaje a slouhy, výsledky války znehodnotit, zrelativizovat, zpochybnit.

Snad se nedožijeme toho, že všichni bojovníci proti fašizmu a německému nacizmu budou pronásledováni, žijí-li ještě, a na ty mrtvé se začne plivat. Nechutným, odpudivým způsobem, jak to provádí moderátor České televize Jakub Železný. Nabízí se otázka, na čí zadání, popud a objednávku to dělá, kdo ho takto zaúkoloval.

Ještě žije, zaplaťpřírodo, dost pamětníků té strašlivé, zrůdné války, vyvolané a vedené nacistickým Německem, především proti národům Evropy, východní obzvláště. Sice je tady i snaha bořit pomníky, památky na to strašné utrpení, na ty padlé, zvěrsky zavražděné, ale na ty zrůdnosti zfanatizovaných Němců se zapomenout nedá, to utrpení se ve vzpomínkách předává z generaci na generaci.

Ani v našem krásném, košatém, bohatém jazyku nelze najít dostatečně příhodná slova, která by charakterizovala a přesně pojmenovala tu, s prominutím, svinskou ubohost, prasárnu, odpornost, co provedl nicotný, v podstatě bezvýznamný nýmand, moderátor veřejnoprávní televize. Nutno dodat, že za peníze lidí, které vlastně uráží, potomků všech těch hrdinů, kteří padli i za jeho život.

Politická a žurnalistická kultura a kultivovanost u nás v posledních pár letech skomírá na úbytě, přesto byla alespoň v elementárních měřítcích ve veřejnoprávních médiích jakž - takž dodržována. Byla. Než se nýmand Železný vyhňupil v přímém přenosu a následně ve veřejných komentářích svého "hrdinství". Ta jeho donebevolající nestoudnost, bezpáteřnost a hrubá sprostota by měla konečně přimět jeho kompetentní nadřízené, aby byl tento hulvát odvolán, propuštěn a nebylo mu dál umožněno takto hnusně se politicky angažovat v práci, která to naprosto vylučuje, zapovídá. Jeho osobní názory ať si klidně prezentuje jako soukromá osoba, mimo občany, koncesionáři placené zpravodajství, určené celé veřejnosti.

Ať si ten špína člověk plácá své špinavosti třeba po pražských kavárnách, do veřejnoprávní televize rozhodně nepatří.

Touto špinavou kauzou se bezesporu už musí zabývat Rada ČT i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, které si rovněž občané, koncesionáři celkem slušně platí, aby jim sloužila ve smyslu dohledu nad dodržováním nejenom platné legislativy, zákonů, ale i nad dodržováním etického kodexu, elementární slušnosti veřejnoprávních médií. 13 komentářů :

 1. To je vidět že se přidali na stranu nácků jejich hitler bojoval za ně. Za „lepší" jednotnou Evropu jak píše ve své knize degrelle. Nepohodlné miliony lidí odstranit v koncentrácích to je pro ně maličkost. Teď to dělají mírovou cestou výměna obyvatelstva za slimáky. A zdá se mě že bude hůř oni přebírají manýry z jejich milovaných usa. Jestli tam začne občanská válka co bude tady?

  OdpovědětVymazat
 2. ČT je pytel na sajrajt. Je neuvěřitelné, že za koncesionářský poplatek jsme seznamováni se soukromými názory jakéhosi nýmanda. To jako vedení ČT testuje co všechno si ještě necháme líbit ?. Nakonec ten osel bude velebit statečný boj wehrmachtu a pochvalovat si, jak se malý Vašík houpal na klíně nacistického důstojníka. Z jeho pohledu lze také ocenit, že spolupracovat s cizí mocí začal, hned jak dospěl.

  OdpovědětVymazat
 3. Budu se opakovat (psal jsem to jinde), že se zjevně jedná o zastírací kampaň: Současní svazáci ze soukromé ČT (které se kdoví proč říká veřejno-právní) dostali zjevně za úkol obracet se co nejvíce zpátky do historie, aby se odpoutala pozornost publika od současného totálního bordelu, který se právě odehrává nejenom doma v Česku, v celé EU, NATO nebo v USA, vzorové demokracii číslo jedna (pro ty české svazáky zvlášť). Asi dostali noty právě od amerických čučkařů. Jinak si nedovedu vysvětlit třeba ani to nedávné "kobercové bombardování" chudákem Miladou Horákovou, o které tři dekády ani nehlesli. ČT je vzorovým propagandistickým nástrojem bůhvíkoho, možná amerických demokratů pod vedením senilního Bidena a zákulisních hráčů jako je odepsaná Hitlary. Výzva: "Jakube Zrezavělý, vrať se do hrobu!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím a dodávám, že je to odchovanec majitele Novy. Kterého, no přece obou! Dodnes nikdo neví, komu to patřilo a jak se o těch deset miliard šábli. A že je i dnes pod ochranou bývalého ředitele Novy. Kterého? no toho samého, pořád je to generální ředitel, i když mění firmu.

   Vymazat
  2. Ano - 13.53 - ČT je česká jen podle jména. Fakticky je americká. Media jsou americká - štvou a rozeštvávají, je to projekt a zadání. Internetové žvásty jsou z velké části americké ( všechny formáty Seznam.cz - určitě) konání a jednání justice - americké vzory, policie - americké vzory. ČR už je česká jen podle názvu, nic nám zde už nepatří. ČR je klasicky nevolnická enkláva, včetně politické šlechty, která by se bez amerického schválení nesměla ani česky uprdnout.

   Vymazat
 4. Výše jmenovaný redaktor, se ,,někomu" opravdu nepovedl. A takových je tam, bohužel, více.

  OdpovědětVymazat
 5. Politické názory p.Železnému nikdo nebere. S jeho názory lze polemizovat, ale překrucovat nebo měnit historická fakta, alespoň já, nemohu tolerovat. Bohužel jsme se nyní v těchto časech "tak.zv. bezbřehé svobody", kterou v liberáním chápání společnosti, využívají mnozí politici, novináři až k převracení historických faktů. Pan Železný by měl být z veřejnoprávní TV vyhozen, jistě ho ráda přijme některá ze soukromých TV a tam ať si žvaní co chce, jako v hospodě hostinského Palivce U kalicha .

  OdpovědětVymazat
 6. Když se přepsaly dějiny Druhé světové války bezmála hlavou vzhůru oficiálně na radě EU, totiž, že za všechno může Sovětský svaz a samozřejmě Stalin a tak dále, je logické, že musí přijít boj proti všem těm, kteří tehdy podle "nové historie" stáli na "nesprávné" straně konfliktu. Proto nás masírují takovými blbostmi, jako je bourání pomníků (i Koněvovi), proto ne zcela při smyslech jeden nejmenovaný starosta někde něčeho musí propagovat nacistické "produkty a relikvie", proto musí jako další krok přijít útok na symboly naší státnosti, hrdiny. Takovým Ludvík Svoboda prostě byl. Sluha nikdy nepochopí podstaty a motivy hrdinských činů a myslí si, že každý musí myslet jako on, zrádce.
  Už jsem to tu jednou psal, ale ve zkratce to zopakuji. Takové podržtašky, podlézavce, zrádce jako jsou Hřib, Kolářovic, Novotný, Železný a mnohé další čas zapomene. Naše skutečné hrdiny a skutečnou národní elitu si lidé zapamatují, třeba v pověstech, mlhavých postupem času příbězích, kterým zase další zrádci nebudou věřit a budou nám navazovat jiné, podle nich "správné" postavy, tak ty skutečné patrioty lid nikdy nezapomene. (Tak jako navazovali kult Jana svatého Nepomuckého. Ale co je to za symbol národa v porobě, když jej propagují jezuité a patřil k nejvýznamnějším katolickým světcům rakouské monarchie? Jako "protiváha Janu Husovi.)
  A čím budou poskokové hlavně "zámořských a severovýchodních" nepřátel více šílet a křičet o své jediné pravé cestě a můžou třeba i na čas "na věčné časy" vyhrát, tím více se ale lidé budou sami sebe nakonec ptát, jak to skutečně bylo. Tak to vždycky bylo a bude.
  Dneska jen naprostý vůl si může myslet, že historie odpovídá tomu, co se skutečně stalo. Mohou ji přepisovat a přepisovat a nejspíš to hlavní se jim kdysi i povedlo skoro dokonale zamlžit, ale nezlomili duch ani jednoho národa, který si aspoň trošku vážil a váží sebe sama. Mohli a mohou ho jen fyzicky zničit.
  Jména zrádců si i přepisovaná minulost pamatuje, ale nikdy nectí. Ba, ani jejich "zaměstnavatelé". Kdo jednou zradil, vždycky zradil.

  OdpovědětVymazat
 7. Velice pikantní na tom rejpání do bojovníků proti fašismu je to, že se jej tak nadšeně účastní hlavně etnika, které mělo být německými nacisty vyhlazeno jako první...
  První takový útok jsem zaregistroval přede dvěma lety, kdy pražský raábi Sidon na tryzně v Terezíně vzrušeně protestoval proti odsouzení bývalé i dnešní činnosti sudeťáků, které v rámci svého ú
  projevu přednesl předseda Svazu bojovníků za svobodu Vodička...
  Pak následovala ta zhovadilost blba Novotného s pomníkem ruským jednotkám SS a teď se předvedl mladý Železný...a židovská obec pražská, jindy řvoucí, jako přejetá, je zticha jako pěna...

  OdpovědětVymazat
 8. Vážený pane Želený, hovoříte o Svobodovi a roku 1968, a jak vidno trpíte značnou krátkozrakostí. Svoboda totiž viděl poněkud dál než vy a na rozdíl od vás znal sověty a dobře věděl čeho jsou schopni. Ano tlačil naše zástupce k podepsání protokolu, ale ne proto, že by ho chtěl podepsat nebo byl z jeho z toho, že ho všichni podepíší nějak šťasten, ale proto, že na rozdíl od vás věděl, že jestliže protokol nepodepíšou, zasáhnou sověti bez skrupulí a utopí to tady v krvi, stejně jako v roce 1956. v Maďarsku. A když již na Svobodu kydáte špínu, měl jste také uvést, že to byl zase Svoboda kdo po zahájení okupace vyhodil z Hradu Aloise Indru s návrhem na dělnickorolnickou vládu i velvyslance Červoněnka, kterého vyzval aby mu zařídil rozhovor s Leonidem Brežněvem.

  OdpovědětVymazat
 9. A co čekáte od kapitalistické a nacistické čété jiného? Je i zářným vzorem pro mnohé obvody Prahy a jejich nacistické starosty, kde se bourají pomníky bojovníkům proti nacismu a budují se pomníky na oslavu nacistických masových vrahů - a stydí se za to snad nějaký potentát Prahy? Myslím, že si mohou klidně na radnicích Prahy vyvěsit hákové kříže jako symbol svého ideového vyznání. Věřím, že řada potentátů ve službách kapitálu má ve svých pracovnách již pověšené obrazy Hitlera u kterých se poctivě modlí za vítězství nacismu!

  OdpovědětVymazat
 10. Všichni naši mediální činovníci jsou nájemní žvanilové a pisálci. Najatí USA - nebo schválení. Za peníze. Mají své úkoly a plní zadání. Jinak by peníze nedostali a museli by si hledat jinou práci. Osobní hrdost vůbec neznají, k tomu už vychováváni nebyli, jen "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" - jestli si tady část medií najme Rusko nebo Čína a přeplatí ty americké šmejdy, bude značná část mediálních činovníků plnit zase jiná zadání a my nepřestaneme čučet na ty změny. Jenže ani Rusko ani Čína to nemají zapotřebí -proč? Rozesírat národy ideologicky zevnitř podvraťáckým způsobem angažováním medií - je typicky americký způsob. Všechno je za peníze a pro peníze. I podvody, šmejdy, zlodějny, vraždy. Války.

  OdpovědětVymazat
 11. ČT neopomněla kondolovat k úmrtí německého bývalého ministra vnitra Vogla, se zajímavou minulostí, Hitlerjugend, NSDAP,Wehrmacht...
  No comment.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.