Reklama

středa 8. července 2020

M. Minář a B. Roll – novodobí politruci. Nebo feldkuráti?


Jiří Vaško 
Jiří Vaško
8. 7. 2020

Stejně jako jejich předchůdci svolávají lid na různá shromáždění, kde mu káží pravdy svých „bohů“ a v jejich jménu je přesvědčují táhnout do boje. Dnes – v souladu s dobou a módními trendy – do boje s Andrejem Babišem a jeho vládou, s Milošem Zemanem a jeho snahami o objektivnější zahraniční politiku země nebo s komunisty, kteří už pradávno nejsou co bývali, nekoušou a někteří jsou dnes i dost staří. To se to těm mladíkům proti komunistům bojuje….


Nynější politruci se navíc pasují se do role „arbitrů elegance“, tj. rozhodčích udávajících trend ve věcech módy, v tomto případě politické. Ale jsou tito aktivisté Milionu chvilek opravdu ti praví k hlásání pravdy, a soudy, které vynášejí, jsou opravdu spravedlivé?

Například Mikuláš Minář je podle místa narození nedostudované vodňanské kuře, kterému narostl zobáček a ještě ne zcela opeřené na své okolí kdáká a kdáká, i když mnohému z podstaty toho, co kdáká, zřejmě sám ještě moc nerozumí. Snaží se však být přesvědčivý, říká naučené fráze, a líbí se mu, když mu fandí mj. Česká televize, zejména mladí lidé mu tleskají a skandují naučená, často nenávistná hesla.

Ve své povýšenosti pak se svým kolegou Benjaminem Rollem obchází i sekretariáty opozičních politických stran a také v některých svých vyjádřeních v médiích jim tito mladíci radí a někdy i diktují, co mají dělat. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči - i ve smyslu těchto stran, které je také podporují, ale zároveň se bojí toho, co z nich i ony dělají.

Velký anglický filozof a státník Francis Bacon (1561-1626) kdysi pravil: „Mladí lidé se hodí spíše k tomu, aby vynalézali než aby soudili“. I u nás je velmi mnoho mladých lidí, kteří jsou ne se vším spokojeni, ale kteří především studují, pracují a vynalézají. V současné době je však i móda pomlouvat, šířit nenávist, soudit i na základě pouhých předsudků a rozdělovat společnost. Jen nesoudit sami sebe, že...

Jeden z příkladů. Často se vykřikuje, že A. Babiš je zloděj. Je jisté, že i on má nemalé „máslo na hlavě“ z dob privatizace, kdy jako tvrdý podnikatel využil tehdejších možností a vytvořil mj. firmu Agrofert. Ale zatímco mj. ODS často ve spolupráci s ČSSD v oněch temných dobách rozkradly nebo pomohly rozkrást co se dalo a Václav Klaus st. zloděje ještě omilostnil, A. Babiš podniká v Česku. Dává práci lidem, platí daně v Česku a jako premiér se snaží, aby prosperovali všichni, nejen Agrofert. I když někteří z nich stále ještě „odklánějí“ nemalé částky do daňových rájů v neprospěch ČR. Není to tedy tak, že „zloděj křičí chyťte zloděje“? 

Teď už placené profesionální „revolucionáře“ z Milionu chvilek, tvářící se občas konzervativně (M. Minář přece studoval teologii), podporují i někteří staří harcovníci – mj. politici a umělci. Jakoby si z dob svých studií nepamatovali nespornou pravdu francouzského politika a publicisty G. B. Clemenceaua: „Mladí konzervativci jsou hlupáci, staří revolucionáři pitomci.“

A tak se na demonstracích Milionu chvilek hlavně v Praze objevují nenávistná hesla a transparenty a skanduje a skanduje…. Demonstruje a skanduje se nyní i v USA nebo Francii, i když z jiného, rovněž ne zcela oprávněného důvodu. A tyto demonstrace se často mění v anarchii, ničení historických památek i v krvavé násilí.

„Nenávist je špatný počtář a řeč davu je všude stejná“ napsal kdysi jeden z největších francouzských spisovatelů Honoré de Balzac (1799-1850). A nikdo nikdy neví, v co se nenávistná shromáždění mohou zvrtnout. Naštěstí nežijeme v Americe nebo ve Francii a naše mentalita je – doufejme - naštěstí jiná… 


35 komentářů :

 1. Balzac měl naprosto pravdu, nikdy mě nenapadlo, že se listopadový puč zvrtne ne na nápravu zneužívání moci kariérními komunisty, ale na zavedení zločineckého, zlodějského kapitalizmu, postaveném na lži, primitivní propagandě a dobyvatelských válkách !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť to vedou pořád stejní lidé, před Sameťákem recitovali Puškina v originálu a nyní vykřikují, že starý režim nebyl demo. Jen si vzpomeňme na V.Dlouhého aj.

   Smazat
  2. 15:12 Je celkem jedno ,kdo to vede , jde o to ,jak jim ten který režim umožní krást a v tom kapitalizmus nemá konkurenci !

   Smazat
  3. 15:12
   I Vy jeden,vynechat recitujícího Kraďouska.... 😀

   Smazat
  4. 13:43, snažím se najít pádný příklad toho, jak kariérní komunisté zneužívali svoji moc. Nenacházím žádný takový, abych se jeho publikací, jako významného, neztrapnil. Vy nějaký lepší máte? Sem s ním!

   Smazat
 2. Very interesting article to read, thanks for sharing it run 3 unblocked

  OdpovědětSmazat
 3. Do roku 1989 mě Rusko bylo lhostejné a po r. 1968 jsem CCCP dokonce nenáviděl, ..díky dnešní mainstream- protiruské a protikomunistické propagandě a od té doby získaných informacích..RUSKO OBDIVUJI !...A stejně tak do r. 1989 jsem nenáviděl komunisty, dokonce žádal jejich zrušení, ale dnes jejich politickou ideologii chápu a dokonce s ní souhlasím !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem dělal protizávaží systému.Už jako batole školou povinné jsem vyfasoval 2 z mravů za zhanobení budovatelské nástěnky, později jsem utíkal z průvodu na 1.máj, 68 jsem demontoval názvy ulic, ale já vůl cinkal klíči v r.68. Na Letnou už nenaLetím. Jsem unaven.

   Smazat
  2. 14:25 V tomhle názoru nejste zdaleka osamocen. Znám plno lidí, kteří máme stejný pohled na věc jako Vy.

   Smazat
  3. Já taky do roku 1989 nenáviděl Rusko, ale teď už pohrdám jen klerofašisty v Kremlu. Spousta Rusů je docela fajn, dělal jsem v ruské firmě a i teď mám v Česku ruské kolegy i podřízené. Z Putina si dělaj srandu a jim podstatně víc buřt, než většině Čechů.

   Smazat
  4. 17:35
   Tak to já Rusum Puťku závidím !

   Smazat
  5. 17;35
   Mají vykerovanýho na jedny půlce Navalného a na druhý Chodorkovského..... a Dařbujánovi Jelcina 😀😀😀😀

   Smazat
 4. "Odborníci" na všech úrovních za 30 let zničili republiku.
  MaP 506 Ministryně financí neumí ani správně spočítat daně! Neumí anglicky! Je to náhoda nebo úmysl!
  https://www.youtube.com/watch?v=2zs2uPaHEwU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:34- Můžete mi, prosím přiblížit něco více o Michalovi a Petrovi- MaP 506? Např. jaké jsou národnosti, apropo, jaká je Vaše? Z jejich keců a Vaši větné skladby jsem pochopil, že kdo neumí anglicky, neumí správně spočítat daně a nemůže být ministrem! Máte také biblické jméno, cikáni je nemívají v oblibě.

   Zdalipak daní příjem z darů?

   Smazat
  2. Pane Miroslave, jsem z vás smutný, protože dodnes jsem s vámi většinou souhlasil a byl váš skoro tichý fanda. Dnes speciálně poslední otázka vás v mých očích shodila. Protože tomu chybí jen obvyklý úvod - že se tážete jménem daňových plátců -. Může vám to být fuk, ale pro mě je to škoda, že mizí jeden normální Čech a začíná formulovať jako naší politici. Tak se mějte asi za to nemůžete je to infekce z médií.

   Smazat
  3. Všichni jsme Češi, ctíme a máme rádi rodnou vlast. To co se zde děje posledních 30 let je soustavná destrukce všeho.
   S EU se řítíme do středověku. Pokud to vidíte jinak tak jste na úrovni cikánů. Čtěte jiné veby.
   https://megazpravy.cz/komentar-k-situaci-v-justici-a-ve-statnim-aparatu/
   EU chce zničit naši zemi a vzít nám práci. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=254031

   Smazat
  4. 22:25-Pokusím se Vám vysvětlit moji averzi vůči MaP a Vašemu příspěvku z 14:34. Obé zavání negativizmem a byť jsem také senior, pro které je to příznačné, snažím se vidět v lidech a režimech to dobré a špatné nezapomenout. Z mého pohledu. Já vidím Babiše(ANO), Zemana, Šilerovou, Maláčovou jako politiky, kteří nám chyběli, v tandemu, už v počátku nové éry. Nemají moji doživotní důvěru ale neokopávám jim kotníky. Snažím se tedy o "konstruktivní kritiku", slovy minulého establishmentu a promiňte, Váš 14:34 byly bulvární titulky a postovaný MaP 506 se mi zdál jako výdělečný program minulých protagonistů "proti všem" bez vlastního řešení. ODS, KSČ?

   Pochopitelně se mohu mýlit ale nemám tolik volného času sjet jejich www stránky.

   Smazat
  5. Vy 14:34 ukazujete s tím MaP svoji intelektuální úroveň, kterou nemůže nijak zlepšit ani nadřená Angličtina. Ke zvládnutí cizího jazyka postačuje jednostranný talent, mechanická paměť, úporná dřina na úkor spousty jiného a nebo, přirozená a včasná příležitost od dětských let. Za Protektorátu to byla Němčina, za komunistů Ruština, dnes je to Angličtina. To jsou jazyky, se kterým se ta která generace nemá co chlubit, stejně jako se nelze chlubit s běžnou gramotností. Rozumím tomu, že tak prosté souvislosti, úspěšně krmen kanálem MaP, nejste schopen vnímat, natož pochopit. Nebylo vám dáno, zato darebákům posloužíte.

   Smazat
  6. Ministr Petříček obvinil Okamuru, že lže. Ministr Petříček má úletů a lží, že by to vydalo na "nový román "Jak jsem bojoval s Ruskem". Petříček je omezenec a premiéru Babišovi se vidím, že je ve spolku s ČSSD. On nemůže odvolat ministra Petříčka, tak s tím co Petříček "předvádí" souhlasí, pak je zřejmě stejná podrtaška.
   emeritní kapitán

   Smazat
  7. Pane Miroslave, asi jste mne taky nepochopil, jà neobhajuji žádné MaP, já mám alergii na oponenturu na bázi, zda je někdo daněn, či ne. Když mám jiný názor,tak formulují v čem je jiný proč.Jak jste mi odpivěděl, tomu už rozumím. Tak se snad můžeme pochopit navzájem a zbytečně
   nepkračovat v nedorozumění.

   Smazat
 5. – Znal svůj osobní Milion Chvilek. Nastával pokaždé, když zkonzumoval hrách nebo čočku.

  – Na pražském letišti Václava Havla ROLLovalo očekávané letadlo. Právě dorazila várka oleje z Caricynu. Ricin už byl na místě.

  – Koukal na to dítě s vodNATOu hlavou naprosto užasle. Ale hned v porodnici mu došlo, že ten chlapeček nebude žádný jeho Benjamin, nýbrž, že je to úplně cizí tRoll.

  – Jaký je rozdíl mezi Pravdou a láskou a normalizací Přemysla Totáče? Menší, než si myslíte. Samet to má pod Prahou rozlišovacích schopností a slouhové doby v tom mají dokonce sametově zhasnuto

  - Deep Čochtan se oddával zasloužené siestě. S Deep Purple strávil v hudebním studiu celé dva měsíce. Dílo je hotovo a připraveno k uvedení na trh. Předpokládaný největší hit alba, které nejdříve vyjde v USA, nese název „Roll Up Pictures“ / do češtiny překládat jako: rozjed´ rotačky/.
  Skladba je inspirována pražskou Letnou a nové album vyjde pod názvem – Deep State...

  orinoko

  OdpovědětSmazat
 6. Nová republika jsou úplně stejní "politruci svolávající lid na různá shromáždění kde mu káží své pravdy". Nevidím žádný rozdíl. Jen cítím obrovskou závist, že na shromážděních Nové republiky se sejde pár desítek lidí a na shromážděních Milionu chvilek několik set tisíc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snaživě pomlouváte, ale opět netrefa.

   Nová republika nikdy žádné shromáždění neorganizovala.

   Zato máme přes 50.000 denních čtenářů. Můžete jako ratlík poštěkávat, my jdeme dál a s námi tisíce sympatizantů. My změníme systém blíž k demokracii.

   Ale na vás je to asi moc složité. Přeji příjemné trávení.

   Smazat
  2. 18:06
   Vážení garanti NR, nenechte cloumati svým majestátem, vždyť my jsme rádi že NR existuje. Najde se tu mezi plevelem hodně podnětných názorů a jsou tu i rozcestí s ukazateli na jiné stezky pro informační turisty. Že se občas někdo exibuje s vulgaritou, mi nevadí. Vadí mi tu jen skladby slov v rozsahu několika stran bez obsahu. Tak díky.

   Smazat
  3. 15:37 To je skvělé vás je pár set tisíc ale nás jsou miliony a u voleb vám to ukážeme. Závist nad těmi uřvanci, komedianty a odkecanými politiky to si děláte srandu.

   Smazat
  4. 23:14
   Bylo by fajn dokázat třeba ve volbách, že koupit nedokážou celý národ.

   Smazat
 7. přesně, jediné o co jim jde je to, aby lidi rozzuřili a dostali je na ulici, pak už si s rozzuřeným nepříčetným davem na ulici budou moci dělat co chtějí a zneužít je k účelu těch, kdo stojí v zákulisí...lidé jsou zdá se nepoučitelní a až po čase pochopí, jak byli blbí a jak si s nimi někdo vytřel zadek a zneužil je, aby po nich vyšplhal kam chtěl a dosáhl svého...tak uvidíme, jestli se naši lidé už konečně jednou poučili nebo zda jim zase skočí na špek....autor je svým závěrem optimista, tak uvidíme, lidé buďte však ve střehu a na ulici se vyprdněte, číhají v zákulisí a pak budete valit zrak, co za ještě horší hnus se z toho zase vyvalí

  OdpovědětSmazat
 8. Toz milé zlaté to nemá z feldkorátem ani polittruckem nic spolecného toz z anállitického pohledo to je enem pokrecování zródného ceskoslovenského sionistického socialismo na povrch skrytého a schovaného za stalinistickó sokni ale tak zrodného az to bolí toz toto jedovató mrsino je treba vetrhnot aj s korenem a teho korena poslat do golago adios amigos......slonce v srdci....live is beautiffful p.s.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdepak feldkurát byl aspoň sympatická postava tihle nýmandi jsou novodobý haveljugend a představitelé eu diktatury.

  OdpovědětSmazat
 10. Střet slovenských výrobců potravin s Evropskou unií. Názor

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020070812194697-stret-slovenskych-vyrobcu-potravin-s-evropskou-unii-nazor/

  OdpovědětSmazat
 11. Pravda je, že se veškerá oponentura demobloku scvrkla na politiku antibabiš. Alternativu buď vůbec nenabízejí, nebo je jim těžko uvěřit, protože příležitost vládnout již měli a skutečně předvedli, co v nich dřímá. Pokud neprojde radikální personální obměnou, nikdy Babiše neporazí. A není to proto, že by byl Babiš tak dobrý, ale proto, že oni jsou tak špatní.
  Jedinou vyjímkou jsou Piráti. Ti spoléhají především na nastupující mladou generaci, která je dílem vyhulená a dílem produktem současného školství. Skutečně, tolik blbců ověnčených akademickými tituly jsem ve svém životě nikdy a nikde nepotkal.
  I když se snažím lidi kolem sebe přesvědčovat k přemýšlení nad svými politickými preferencemi, vzdal jsem se naděje na změnu k lepšímu. Říká se, že vlastní zkušenost je nepřenositelná a drtivé většině mladých chybí. Oni si nejdříve musejí nabít hubu, aby změnili názor. A protože platí, spolu je chytili, spolu je i oběsí,nabijeme si tu hubu s nimi.

  OdpovědětSmazat
 12. Zaslouží Dvořák z ČT místo odměny spíše šibenici? http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=254138
  https://xtv.cz/archiv/hamacek-je-napojen-na-bakalu-je-to-neprijatelne-okd-a-jeho-akteri-nedostali-trest-ale-miliardy-zmizely-rika-alena-vitaskova
  Poraďte co se dá dělat - všichni kradnů i ja!

  OdpovědětSmazat
 13. Předpokládám, že dnešní protikomunistická, protiruská, nebo protičínská propaganda mainstreamu je kontraproduktivní..stejně jako byla před r.89 bejvalého režimu...a jestli přijde ekonomická krize těch rozměrů, jak se předpovídá..tak si mnozí občané užijí lesk. ale spíš bídu kapitalismu dosytosti na vlastní kůži!...a ti co si pamatují, budou vzpomínat na doby tzv. socialismu i se všemi jeho problémy, jako na ráj na zemi !

  OdpovědětSmazat
 14. Co tak hanebného udělal Babiš, když vytunelované, vyrabované, rozkradené podniky z dob řádění mafiánského kapitalismu pod vedením ODS, za zbytkovou cenu vykupoval, revitalizoval a jako konkurenceschopné prodával? Kdokoliv se toho mohl chopit a stát se tak miliardářem. Ale ono je jednodušší plivat jedovatou slinu.... A taky to nedá žádnou práci, ačkoliv je to honorováno.

  OdpovědětSmazat
 15. https://cs.wikipedia.org/wiki/Dav
  kdyby sem náhodou zabloudil nějaký aktivní účastník demonstrací, nech si alespoň přečte velmi stručnou definici Davu na daném linku. Snad pochopí, že jako účastník demonstrací, kde se PODAŘÍ vyvolat davovou psychozu se degraduje na úroveň DEBILŮ. Bohužel, ty DEBILNÍ názory z dané demonstrace přetrvávají i po demonstraci z důvodu přeprogramování mozku.
  Není divu, že diskuse z těmito lidmi je nemožná. Někteří politici prošli speciálním školením jak s davy manipulovat. Manipulace probíhá též denodenně ve sdělovacích prostředcích.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.