Reklama

pátek 3. července 2020

NATO je příčinou, proč se nepřipravujeme na obranu před skutečným vojenským ohrožením

Ivan David
3. 7. 2020
„BEZ TURECKA NEBUDE NATO. BEZ NÁS NEMŮŽETE JÍT NA IRÁN ANI NA KAVKAZ.“, řekl turecký velvyslanec Ismail Hakki Musa při vystoupení před Výborem pro obranu francouzského Senátu, který si jej předvolal, aby vysvětlil, proč turecké válečné lodi mířily na francouzskou fregatu snažící se zastavit a prohledat loď vezoucí zakázané zbraně do Libye.

Výstižněji už asi nelze vysvětlit, proč Turecku prochází neustálé napadání sousedů. Včetně dvou členů EU Kypru a Řecka, které je dokonce rovněž členem NATO. Podle Severoatlantické smlouvy mají o politice NATO rozhodovat politický a vojenský výbor, které sídlí v Bruselu. V tom druhém několik let zasedal možný prezidentský kandidát generál Petr Pavel. Reálně je to ale tak, že o tom, co bude NATO dělat nebo říkat, rozhoduje ve Washingtonu zločinné spolčení označované jako „Deep State“.

Jde o skupinu osob na vysokých místech v orgánech federální správy USA, ve velení ozbrojených sil, a ve všech složkách US zpravodajských služeb, které jsou napojené nejen na tzv. vojenskoprůmyslový komplex, ale též na největší – kdysi americké dnes nadnárodní – korporace. To je ta parta, které se nelíbí, že prezidentské volby vyhrál republikán Donald Trump, jež se chtěl s Ruskem dohodnout na mírové spolupráci, a pokusili se jej odvolat na základě lživého tvrzení o ruském ovlivňování voleb.

Jde o stejnou skupinu, která před 21 lety rozehrála pokus o sesazení demokratického prezidenta Billa Clintona, když se jim zdálo, že „málo tlačí na Rusy“. Po veřejném propírání erotických skandálů nejen se stážistkou Monikou Lewinskou, které za peníze amerických daňových poplatníků před Kongresem probíral zvláštní vyšetřovatel Kenteh Starr, se Clinton nechal přesvědčit, že k odvedení pozornosti bude nejlepší vést někde daleko válku. Takže US Air Force doplněné o letadla dalších spojenců z NATO začalo bombardovat Jugoslávii.

Ve vládě premiéra Miloše Zemana jsem tehdy jako jeden ze tří ministrů hlasoval proti povolení přeletů amerických bombardérů k útokům na Jugoslávii. Žádost o povolení přeletů přišla náhodou v okamžiku, kdy vláda zasedala a jednali jsme o přípravě státního rozpočtu na rok 2000. Půl hodiny po telefaxovém doručení žádosti hulákal US ambasador v Praze po telefonu na ministra zahraničí Jana Kavana „jak je možné, že jsme ten souhlas ještě nevydali?“. Můj tehdejší kolega mu zdvořile odpověděl, že o tom vláda ještě jedná. Odpovědí mu bylo, že bombardéry už jsou ve vzduchu a během pár vteřin budou nad naším územím. Tehdy byla ČR pár dní členem NATO a ve Washingtonu nikoho nenapadalo, že když už v Praze přes rok nevládne ODS a parta ze stran napojených na tehdejšího prezidenta Václava Havla, že by povolení nemuseli dostat.

Tento klan má své lidi hluboce prorostlé do všech složek veřejné moci i v evropských zemích. V zájmu nadnárodních korporací jako Westinghouse umí nainstalovat policejní odposlechy i do kanceláře předsedy vlády a na základě takto získaných drbů o drahých kabelkách obsadit policejními těžkooděnci Úřad vlády. A tím zajistit pád vlády, která chtěla udělat otevřenou soutěž na dostavbu největší jaderné elektrárny v zemi, kterou by mohla vyhrát ruská firma Rosatom. Jejich lidé ze státních složek se jezdí školit do USA na „výměnné pobyty“.

Jsou k poznání též podle hlásaného tvrzení, že o zahraniční politice nemají rozhodovat voliči ve volbách. Zahraniční politika podle nich má být „konstantní a kontinuální“ bez ohledu na to kdo zrovna vládne. Česky řečeno: „s NATO a EU na věčné časy a nikdy jinak“.
Tito lidé u nás prosazují názor, že nepotřebujeme vševojskovou armádu schopnou bránit naši zemi ani vojenský výcvik pro všechny zdravé muže, ale že se máme spolehnout na jaderný deštník USA. Prosadili, že místo skutečné armády máme malou skupinu profesionálních vojáků vyzbrojených předraženými dovozovými zbraněmi, jejichž náplní práce jsou expediční mise NATO v Afghánistánu a pod.

Spolupracovníci US Deep State vytrvale šíří hrůzu z Ruska. Přestože Rusko vůči ČR ani jiným zemím v Evropě již 31 let nevznáší žádné územní nároky. Nadnárodním korporacím, které stvořily Deep State jde totiž o ovládnutí ruských nerostných zdrojů. Bez války něco takového není možné. V 90. letech minulého století měli splnění tohoto cíle na dosah. V době úřadování bývalého prezidenta Borise Jelcina ruská Duma projednávala novelu zákona, která měla odbourat „národní kontrolu“ strategických oblastí.

Po rozpadu SSSR a obnovení kapitalismu v Rusku byla většina firem privatizována. Včetně těžařského sektoru. Do země mohly vstoupit zahraniční firmy a podnikat na ruském trhu. Zákon však v některých oblastech – nejen u těžby nerostných surovin, ale třeba i u prodeje cigaret – uzákoňoval, že zahraniční kapitál může být jen menšinovým vlastníkem společné firmy a bez ruského partnera nemůže v zemi působit.

Útok na Jugoslávii byl zástupným útokem. Měl poslancům ruské Dumy, kteří se zdráhali schválit novelu zákona umožňující ovládnutí ruských zdrojů zahraničními firmami, ukázat co by se mohlo stát Rusku. Účinek byl přesně opačný. Duma novelu zcela zamítla. V den, kdy dopadly první NATO bomby na Jugoslávii nechal tehdejší ruský premiér Jevgenij Primakov nad Atlantikem otočil letadlo v němž letěl na jednání do Washingtonu. Tehdy začalo období, které označuji jako 2. studená válka. Po pár dnech letěl Primakov do Pekingu a Dillí a dohodl vznik vojenského bloku Šanghajská organizace pro spolupráci (ŠOS), který je protiváhou NATO.

Nadnárodní korporace chuť ovládnout ruské zdroje nepřešla. Proto jejich lidé ve vládních orgánech nejen v USA, ale i v evropských zemích, prosazují nejen neustálou konfrontaci s Ruskem. Ale také, aby Turecko zůstalo členem NATO. Aby mohlo být k dispozici jako nástupiště pro případný útok na Rusko a jeho oblasti bohaté na nerostné zdroje. Tito lidé stojí za politikou tolerance vůči tureckému napadání jiného člena NATO Řecka a vůči tureckému vznášení územních nároků vůči členským zemím EU – Kypru, Řecku, Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku, Slovensku a Rakousku.

Turecký prezident Recep Erdogan před třemi lety veřejně vyhlásil plán obnovy Osmanské říše – Turecka od Vídně po Čínu a od Kavkazu po Saharu. Turecká armáda a tajné služby na realizaci tohoto plánu pracují mnoho let. Dnes už je známo, že v rámci série lidových bouří nazývaných Arabské jaro se v několika arabských zemích v „tureckém zájmovém pásu“ chopily moci islamistické strany ideologicky, finančně i hmotně podporované tureckou tajnou službou MIT. Výrok šéfa turecké tajné služby MIT Hagana Fidana o „Arabském jaru jako začátku světové islámské revoluce“ citovala i většina západních zpravodajských agentur.

Erdoganův režim pomocí svých džihádistů rozpoutal i válku v Sýrii. Mnoho let zbraněmi i dalším vybavením podporoval tzv. Islámský stát (ISIL). Rodina tureckého prezidenta Erdogana obchodovala na ropném trhu v Rotterdamu s ropou kradenou v Iráku a Sýrii džihádisty z ISIL. Nyní turecká armáda na západě Libye fakticky drží u moci džidádistické skupiny sdružené ve vládě národní dohody (GNA), jejímž jménem na mezinárodní scéně hovoří samozvaný premiér Faís al-Sarrádž. Turecké lodní konvoje ve velkém vyváží do Libye zbraně i přes embargo vyhlášené Radou bezpečnosti OSN.

V červnu se francouzská fregata Le Courbet v rámci námořní operace NATO Sea Guardian, která má dohlížet na dodržování zákazu vývozu zbraní do Libye, pokusila prohledat loď plující pod vlajkou Tanzánie z Turecka do Libye. Kontrole nákladu zabránily 3 turecké fregaty, které francouzskou loď zaměřily radary protilodních raket. Francie požádala o vyšetření tohoto incidentu, Vojenský výbor NATO. Závěr vyšetřování byl očekávatelně nemastný/neslaný. Turecký ministr zahraničí Mevlτt Çavuşoγlu na jejím základě dokonce drze požádal Francii o omluvu.

Těžko se divit, že Francie poté ohlásila, že stahuje své lodě z operace NATO Sea Guardian. Nikoli však ze Středomoří. Tam naopak podle deníku Le Figaro další lodě posílá. Operovat však již nebudou ani v rámci misí NATO ani v rámci operace IRINI, kterou jako imitaci „vynucování embarga OSN na vývoz zbraní do Libye“ provozuje EU. Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová označila za „spolupráci s obchodníky s lidmi a válečnými zločinci“ hlídkování lodí pod vlajkou EU, které se vždy dívají jinam, když pluje turecký konvoj a místo střežení cest proti pašerákům zbraní nabírají na moři migranty.

Francie spolu s Řeckem, Kyprem, Egyptem a Spojenými arabskými emiráty před pár týdny založila Obranný spolek proti turecké expanzi ve Středomoří. K tomuto paktu se krátce po založení přidal i Izrael a Sýrie. Tedy země, které také stojí v cestě obnově Osmanské říše podle Erdoganova záměru. Za neoficiálního člena je počítána i Libyjská národní armáda (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar jehož do velitelské funkce ustanovil poslední zvolený libyjský parlament. A právě v rámci společných akcí tohoto spolku mají nově působit ve Středomoří francouzské lodi.

Nudit se námořníci nebudou. Turecko včera oznámilo uspořádání námořního cvičení s ostrými střelbami v mezinárodních vodách u řeckého ostrova Mikonos. Místo cvičení je vzdálené 170 km od řeckého hlavního města Athény. Což je v dostřelu lodních raket velmi krátkého doletu. Podle řeckého serveru pronews.gr bude řecké vojenské loďstvo hlídat, aby Turci necvičili v řeckých vodách ani nestříleli do Řecka. Po podobném cvičení začala v roce 1974 turecká invaze na Kypr. Neutrálnímu Kypru tehdy přišli na pomoc Řekové.

45 komentářů :

 1. Patologická rusofobie,což je u nás již státní doktrína, je stálě agresivnější a prolhanější!!
  V prvním článku zakládajícího dokumentu NATO, tzv. Washingtonské smlouvy, je přesně napsáno:

  "Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN."

  To znamená řešit všechny spory mírově, ale ani nehrozit silou. A neohrožovat spravedlnost!

  Tak co, který politik bude mít takové koule, aby navrhl vyloučit Spojené státy z NATO, kdy USA dlouhodobě neplní a hrubě porušují základní přijaté podmínky, na kterých NATO vzniklo! Nejenom proto prohlásil francouzský prezident, že se NATO nachází ve fázi "mozkové smrti" ! A co budou stále vykřikovat naši "američtí" řiťolezci a naše zcela patologicky úchylná média , v čele s ČT, kterou si musíme povinně platit, abychom "věděli", co si máme myslet!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebylo by jednodušší zrušit NATO????

   Smazat
  2. NATO přece mělo být zrušeno když se zrušila Varšavská smlouva - na to se zapomíná?

   Smazat
  3. Kdo chce NATO platit, ale i EU, ať platí, ale na extra účet. ČR je armáda na nic a na ...., když měla bojovat, vždy byla nečinná. Jedině když se při její činnosti mohl někdo napakovat.

   Smazat
 2. V Americe se povídá, že Pentagon zvažuje stažení dvou třetin vojáků ze světa zpět do USA na ochranu místních civilistů, a to včetně těžké techniky. Že by?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fake! Budou přece bránit hyenu Evropy, tj. polské soudruhy.

   Smazat
 3. Tož, nového Hitlera už mají, tentokrát v Ankaře. Ještě nějakou tu "mnichovskou dohodu", západ jim to požehná a jde se na východ. Možná mu přátelé z NATO dovolí i na západ do Evropy.

  OdpovědětSmazat
 4. Ono ani nejde tolik o strach z Ruska, tam žije mnoho dobrých a slušných lidí. Spíše jde o klerofašisty z Kremlu. Nedávat prosím rovnítko mezi putinskou oligarchii a ruský národ. Nikdy jsem si nevšiml štvaní proti Rusům. No a to, že putinovci nevznáší nároky v Evropě, to je snad od roku 2014 vtip.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 017:11 Poučte nás , jaké vznáší Putin požadavky v Evropě ?

   Smazat
  2. 17:11
   Moc dobrej fór. Jako ten příserek, myslím.

   Smazat
  3. jo to jsou oni, ti klerofašti. Ti nás posledni dobou moc a moc trápí, ty náš prozíraví pepíku.

   Smazat
  4. 17:11 Člověče že vás to baví takhle si vymýšlet. Nebýt Putina tak tu už možná nesedíme. Jinak klerofašisté byl Slovenský stát v 2 světové a to určitě není Putin.

   Smazat
  5. 10:25 to není retardovaný agent provokatér, to je umělá inteligence v boji proti neschváleným trollům :-)

   Smazat
  6. Blbe, jestli myslíš Krym tak jsi na omylu BLBE !!!

   Smazat
 5. No a hele co mi nepustili, asi big brother.

  https://pravyprostor.cz/dalsi-rasova-konfrontace-b...
  Baba si vzala hormonální antikoncepci a "rambila a chlap spapal moc sojové GMO a byl sojově determinovaný na "femhauze.. A potom vás uhnie bude krmit řasami aby jste byli přítulní mazlové ke svačině. S dietoložkou jste co jíte. Trošku jsem se rozepsal. A v obchodě s číslem šelmy, čipem bravůrní sortiment nekoupíte trubky, a z mladého bejka. Rétorické cvičení.
  https://ulozto.cz/file/XmkAUQ7OTRiz/sexmise-1983-czdab-238-silma-webm

  OdpovědětSmazat
 6. Gratuluji Vam Dr. Davide k postrehu !
  Jak to zde ve Statech dopadne v listoladu, je i pro nas zahada.
  Zitra je statni svatek a my ho nesmime slavit, kvuli Corona virusu.
  Cernosi pod vlivem BLM nenavidi kazdeho belocha a nejvice naseho presidenta Trumpa. Deep state nenavidi presidenta Trumpa, protoze
  jim prekazil plany ve vych. Evrope a media v rukou Globalistu ho nenavidi take, protoze my obycejni lide ho mame radi a media na nas nemaji vliv.
  Je to nebezpecna situace pro nasi budoucnost a budoucnost cele Evropy take.

  ----------------------------------------------------------

  Pani Prochazkova , zde je neco, co jsem Vam slibil.
  V nasi Gated Community (ktera ma stale vetsi poplatky), zije nekolik zajimavych lidi (penzitu).
  Jeden s nich pracoval v diplomatickych sluzbach a zna Rustinu, Nemcinu a samozrejme Anglictinu.
  Kdyz zil v zap. Berline, tak se ve vych. Berline setkal s mladym Putinem a rika o nem , ze je silne nacionalisticky zalozen a ze miluje jeho Rusko.

  Kdyz byl sledovan jeho vyvoj v Rusku po roce 1995, tak mu slo nekolikrat o zivot k vuli nejake ruske mafii. Putin to vyhral a mnoho znich je bud na hrbitove, nebo v lagru na Sibiri.

  Protoze president Trump je americky patriot a Putin je rusky patriot, tak je zde moznost miroveho rozdeleni sfery vlivu a ekonomicke spoluprace.
  Globaliste o tomto usporadani nechteji ani slyset.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On je zde a jeste nezemrel tot nase zachrana neb jinak hejno blbu kteri se zde schazime bez vaseho informovani nevi co si ma myslet Proste bez spojeni neni veleni Diky Honolulu na sVudce

   Smazat
  2. Nebydlí tam také náhodou krvavá Madla, která svedla našeho Vášu? Pokud ano dej si na ní pozor.

   Smazat
  3. Gott mit uns, ty bažino!!!!! 😡

   Smazat
  4. 15:21 Vždyť byl impotentní! Jak by to ta čarodějnice asi udělala? Že by ho nějak očarovala?

   Smazat
 7. Pro 17:11 moc lidi si mysli presny opak toho co ty , asi i vetsina.... a lidi jako jsi ty pokladaji za pouhe havloidy a novodobe svazaky.... co s tim nadelas , dobrosraci?

  OdpovědětSmazat
 8. Sebevražda EU pokračuje; Organizovaný dovoz vrahů… 24.6.2020. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=253397
  https://megazpravy.cz/apokalypsa-a-spirala-nekonecneho-vrazdeni-vedec-prinesl-prevratne-vysvetleni-proc-merkelova-pozvala-migranty-a-velmi-vazne-promluvil-o-tom-co-k-nam-prijde/?utm_source=Ad-network&utm_medium=Referral&utm_campaign=MT

  OdpovědětSmazat
 9. Globalisté přeci dobrovolně nenechají Svět nějakým Gójim a nedovolí zmařit výsledky alespoň 150 let budování ovládnutí světa zlatem... nějakými Evropskými bělochy tvořivými.

  OdpovědětSmazat
 10. Pani Prochazkova, hlavni mesto statu OHIO je Columbus a oni tam maji sochu Kristophera Columbuse.
  Samozrejme, ze BLM ho prohlasilo za RASISTU a sli ho sundat.

  Jenze Ohio ma mnoho "sportovcu" u HELLS ANGELS.
  Oni (pekelni andele - preklad), se tak radi fackuji, ze kdyz nemohou nekoho zmlatit, tak se mlati vzajemne. Hells Angels si udelali vylet do Columbusu a zmlatili BLM, tak jsou take prohlaseni za rasisty a jejich motorky jsou RASISTICKE.
  Videa toho narezu jsou zakazane.

  Takze kdyby jste si chtela koupit HARLEY-DAVIDSON, (motorku) tak dostanete naplepku Rasistka, jako nase katolicka Sv. Panna Marie.
  Zde je obrovske rasove napeti a rozhodne ho nezavinili belosi.
  V Rusku se nam smeji a Cinane se posklebuji a delaji saskarny.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Rusku se vám nesmějí, to totiž není k smíchu. Směje se jen debil a i když je jich v Rusku dost, přesto většina má úsudek správný. Z dění v USA lze mít obavy, ne zábavu, ale doufejme, že ti je spojeno jen s blížícími se volbami. Bude horké léto.

   Smazat
  2. Proč tomu imbecilovi někdo nešlápne na tlamu???? Je to indická kachna v obráceným gardu, ovšem oba jsou ynteligentni až to bolí!!!!

   Smazat
 11. Jsme opravdu ve vybrané společnosti. Jeden Mnichov nám zcela evidentně nestačil. "Spojenci", jak lusk, kteří opět ustupují v zájmu "čehosi". Ještě by mohli Erdoganovi přiklepnout Olympijské hry a on si možná dá na chvilku pohov. No a až to celé skončí, tak se začnou dohadovat, kdo mu šel víc na ruku. Jestli oni, nebo Rusko. Každopádně můžeme být rádi, že vůči našemu státu zatím územní požadavky nemá.

  OdpovědětSmazat
 12. MAGGOTS = larva parasitu a PARASITE , tak nazval rimsko katolicky knez vysoke hodnosti z Carmel, Indiana celou BLM.
  Oni ho ted propustili z cirkve.
  Proc vsichni ustupuji cernochum z BLM , kdyz jsou plni nenavisti a destukce , nevim !
  h.

  --------------------------------------------------------

  Zde existuje plan, ze i kdyzby podvodem globalistu Trump prohral volby, tak zustane u moci v Bilem dome.
  Tisice Americanu o to zada.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ty nevíš, co se stalo Johnovi a Robertovi Kennedyovým?

   Smazat
  2. Anglicky blbě stejně, jako česky, emigrantská nicko!

   Smazat
 13. NATO JE NA TO - na naprosto velké lejno
  Václav

  OdpovědětSmazat
 14. Nic ve zlém, ale existuje řada našich vlastních ,domácích problémů, které NR nevěnuje pozornost. Zato řeší problémy USA, Korei atp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:30 ???
   Taky nic ve zlém, ale poněkud vám už roky uniká, že jsme členy NATO!

   Smazat
  2. 10:30 co to je NATO? k čemu je to dobré? proč naši žoldáci budou součástí francouzských bojových jednotek v africkém Mali? budeme mít kvůli tomu levnější palivové tyče pro jaderné bloky nebo jenom písek do betonu? bojím se, že to bude jenom velmi drahý písek!

   Smazat
  3. 20:50 Budeme spoluviníky.

   Smazat
 15. Média: USA poslaly útočné skupiny letadlových lodí do Jihočínského moře, kde probíhají čínská vojenská cvičení

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020070412173280-media-usa-poslaly-utocne-skupiny-letadlovych-lodi-do-jihocinskeho-more-kde-probihaji-cinska/

  OdpovědětSmazat
 16. Vážený pane doktore a poslanče EP, absolutně přesně jste situaci popsal! A při čtení mě ihned napadlo to, co v prvním diskusním příspěvku napsal "Hodný člověk". Inu, každý, kdo si aspoň občas pustí TV či otevře zpravodajský web či noviny, si jistě snadno odpoví na otázku, kdo dnes a denně a soustavně porušuje 1. článek Washingtonské smlouvy. A s těmito státy máme být společně v jedné vojenskopolitické koalici?!? S největšími globálními zločinci, v čele s naším "úhlavním přítelem"?!? Mám obavu, že být v ČR (i kdekoli jinde v rámci zemí NATO a EU) vrcholným politikem, předpokládá, aby byl člověk schizofrenik. Nebo snad existují nějaké neurochirurgické kliniky, které nějakým zákrokem umožňují, aby člověk směrem k vlastnímu lidu po celé volební období hlásal, jak dělá vše pro to, aby naše země byla co nejsuverénnějším pánem svého území, aby ekonomicky i kulturně vzkvétala a celý náš národ aby žil v trvalém míru, a současně nás oběma rukama tlačí do spolků, které kdykoli kohokoli vnitřně rozloží nebo vojensky zničí, kdyby směrem k našim "úhlavním přátelům" byť jen naznačil, že chce opravdu suverénně rozhodovat o svém osudu, do hospodářských globálních rabovacích spolků, které bez skrupulí rabují veškerý zbytek světa (který si to nechá líbit, či je už jimi totálně ovládán), a to včetně naší vlastní země?!?
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víš Viki jseš asi docela sympaťák, ale některé formulace jsou pro mne dost těžko stravitelné. Pro mne stačí nepřítel a nemusí být zrovna úhlavní. Nebo spolky, které bez skrupulí rabují veškerý zbytek světa, ja si nedovedu ty skurpule představit. Kdyby to šlo používej normální češtinu.   Smazat
  2. 8:42-Víš,že jsem u Viki L. nenašel chyby kromě dlouhých vět, které zřejmě zapříčinily Vaši nepozornost a neocenil jste slovní spojení a jeho význam!
   "Úhlavní přítel" má jiný význam než nepřítel, jak jste si to přečetl Vy.
   No nic, točit se na skurpulích a skrupulích, víte vůbec který je spisovný?

   Smazat
 17. 8:30 - to co se deje v Americe, je pokus o VYVOLANI RASOVE VALKY proti belochum, a to se tyka kazdeho z vas i v Cesku, kdo je beloch.
  To co BLM (Black Life Matter) hlasa, je presne to stejne, co hlasal ANC (African National Congress) na jihu Afriky.

  Jenom si nemyslete, ze jste schovani za Sumavou a ze se vas to netyka. To je pouze otaska casu, kdy budete mit stejne problemy. Destruktivni Merkerova se o to postara.
  h.
  (40 000 belochu ma na svedomi ANC, ale to se nesmi rikat, protoze na vasich zivotech nezalezi. Nemaji hodnotu.)
  h.

  OdpovědětSmazat
 18. Prave jsem si vsiml, ze se zde nekteri moc rozcilujete a jste emocionalni, misto aby jste se pochlapili.
  Vasi kamaradi v Rusku rikali, ze vam poslou na noseni damske kalhotky, az vam do Ceska vlezou cerni.
  h.
  (Samozrejme, ze vse prehodim do 'americtiny' a poslu dal.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naučte se laskavě diakritiku a pak někomu něco posílejte. Za splnění toho jednoduchého úkolu vám bude promtně zaslán trs banánů s návodem na oloupání. Jako Američan to zajisté oceníte.

   Smazat
 19. NATO ? Jen ztráta času, po expanzi Turků na Kypru je snad všem jasné.

  OdpovědětSmazat
 20. Proč sem toho Mimoně redakce pouští?????
  To už rovnou může dávat komentáře idiotů jako jsou Novotnýho a indická kachna 😡😡😡😡

  OdpovědětSmazat
 21. Ze všeho vyplývá, že NATO JE USA a USA je NATO, na "ho.no" Jakoby OSN neexistovalo. Jediný nejvyšší zákon pro celý svět naší planety platí Charta OSN a žádné výplody chorých mozků v NATO. V USA umírají lidé zásluhou neodpovědné politiky Trumpa a jeho poskoků, jakým je Pomeje a Ponce a u nás se pomalu o tom ani nepíše. Dokonce Pomeje vyzývá Evropu, aby se sjednotila proti Číně a proti Rusku. Co to je jiného než porušování Charty OSN. Zasahovat do vnitřních záležitostí EU a jeho států Pryč s USA a jeho bandou pod gilotinou vojensko průmyslového komplexu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.