Reklama

pondělí 27. července 2020

Nebylo by ČT líp bez Kodexu?

Lubomír Man
27.7.2020
Před pár minutami jsem se dodíval na nedělní pořad Interview 24, vysílaný jako vždy o půl sedmé večer. A jak uváděl program ČT, mělo jít o „interview s významnou osobností, která má co říci k aktuálnímu dění v ČR nebo ve světě.“ Tou osobností byl slavný český kytarista, jehož jméno jsem zapomněl, a interview s ním při příležitosti jeho úctyhodných šedesátin vedla moderátorka Kroužková. Onen kytarista, jak jsme se z jeho slov dověděli, žije už 30 let v New Yorku (na jeho akcentu je to znát), za manželku má bývalou zpěvačku švédské skupiny ABBA a momentálně pobývá v ČR, kde připravuje nějaký jazzový festival. Přišla řeč i na současnou situaci v USA a na dvě útrapy, které tato země prožívá, z nichž jednou je koronavirus a druhou rasové nepokoje. Při čemž podle moderátorky Kroužkové hrozí zemi útrapa ještě děsivější – a to kdyby listopadové volby v USA znovu vyhrál prezident Trump.

Nebudu se pouštět do hereckých manýr, kterými moderátorka tuto - podle ní příšernou hrozbu – doprovodila, a zdržím se jen u faktu, že se svým výrokem jasně vyslovila ve prospěch amerického prezidentského kandidáta jednoho na úkor kandidáta druhého (to snad proto, že ten druhý a zmíněný vyslovil odhodlání normalizovat vztahy s Ruskem?). 

A mě by moc zajímalo, jak se tento její výrok srovnává s tím, co v červenci 2004 vložila televize do svého slavnostního slibu veřejnosti, nazvaného Kodex ČT, ve kterém se v bodě c. praví toto: „ČT poskytuje nestranné a nezávislé informace a komentáře“. S tím, že porušení Kodexu je kvalifikováno jako porušení pracovní kázně a zákoníku práce.

A já se ptám: neměla by tedy být moderátorka za svůj výrok, který určitě nebyl nestranný, ale byl jednostranný až běda, načalstvem ČT popotahována?

Víte, proč tenhle článeček píši? Těch případů, kdy Kodex uvádí něco a pracovníci ČT dělají něco opačného, se už dodneška navršila tak nebetyčná hora, že se Kodex proměnil v cár politováníhodného a ušpiněného papíru, který by ČT měla konečně vymést za bránu svého sídla. A poctivě a chlapsky prohlásit, že Kodex přestal platit, že třeba přestal vyhovovat současným podmínkám zostřeného mezinárodního napětí, či že už neodpovídá zvýšenému ideologickému boji mezi velmocemi atd., čímž by nám, věčným rejpalům, vzala konečně vítr z plachet.

Co říkáte, páni z ČT? Nebylo by to lepší, než vaše už letitá a hodně ošuntělá výchova národa k falši a pokrytectví? Co myslíte?

37 komentářů :

 1. Zasedání rady ČT. Projednávání Lidické lži od 2:21.
  Určitě poslechněte lipovskou, ale nevynechte ani toho hákoše Šarapatku.

  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10000000064-jednani-rady-ceske-televize

  OdpovědětSmazat
 2. Oba kandidáti jsou katastrofa. Pochopitelně, že fandím jako obvykle republikánům, ale to fandění má poprvé za 50 let hořkou příchuť. Vůbec nejde o rusáky. Jde o to, že Amerika neumí vyprodukovat ani jednoho politika středního věku, který by zemi posunul kupředu a hlavně zatnul tipec tomu dnešnímu šílenství.

  OdpovědětSmazat
 3. Oba kandidáti jsou katastrofa. Pochopitelně, že fandím jako obvykle republikánům, ale to fandění má poprvé za 50 let hořkou příchuť. Vůbec nejde o rusáky. Jde o to, že Amerika neumí vyprodukovat ani jednoho politika středního věku, který by zemi posunul kupředu a hlavně zatnul tipec tomu dnešnímu šílenství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Patrně nejste moc v obraze, co se týká současného dění v Americe-potažmo v celém světě. Trump je jedinou nadějí pro Američany, že se konečně znovu založí spojené státy americké a budou se starat sami o sebe.

   Smazat
  2. 10,00
   Trumpeta nadějí je,ale amiokupant se NIKDY NEBUDE STARAT JEN SÁM O SOBE!!!!!Pořád musí sosat z cizího,jinak by přestal ÚPLNĚ EXISTOVAT!

   Smazat
 4. Nebylo by nám líp bez poplatků na televizi (i rozhlas)? A vůbec bez České televize? Já se na žádnou televizi dívat nepotřebuji. A stejně se prý lidé dívají víc na Novu ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní27. července 2020 19:41

   No a proč to tedy ještě platíte?

   Smazat
  2. No a proč platíte? Vždyť to výpalné je proti lidským právům. Vás nutí, abyste platil, ale neukážou vám smlouvy to jak hospodaří obecně!

   Smazat
  3. Platí, stejně jako, já, jenom proto, aby nás nepřišel vyloupit a zcela ožebračit EXEKUTOR... protože platit výpalné PROPAGANDENAMTU ukládá zákon. Nepošlou vás do koncentráku, ale dokonale vás ožebračí... dáte-li jim záminku.

   Smazat
 5. ja bych to tak neprožival.Kolik lidi v Usa asi tak zna českou televizi a nějakou Kroužkovou

  OdpovědětSmazat
 6. Kroužková, resp. všichni dobroserové jsou tak nějak obecně mimo mísu. Jenom ryze z logiky. Máme demokracii. Volby vítězí ten, kdo dostane nejvíc hlasů. To znamená, že v USA Trump, u nás Babiš, v Maďarsku Orbán,...mají za sebou přiměřeně početný dav těch, kteří mu dali svůj hlas. Tak kde berou tu jistotu, že znovuzvolení, resp. zvolení většinou musí být pohromou pro celou zemi, nebo národ? Přinejmenším pro jejich voliče je naplnění jejich představ.
  Tak že Kroužková, mluv jenom za sebe. Ale potom si ty kecy nech někam do hospody.

  OdpovědětSmazat
 7. V předchozím článku MUDr. I. Davida "Okamurova videa, umlčování nepohodlných názorů a prohlubování totalitní zvůle" jsem ve 14.03 psal v souvislosti s Youtube a j. také o ČT, ale při souhlasu se znárodnění Youtube a j. jsem neuvedl, jak je to možné, že ve skutečnosti znárodněná ČT dělá stejná zla, jako korporace. Napíšu to sem: Jaká je podstata znárodnění ČT? De jure ano, je národní, veřejnoprávní. Takže, kde je příčina zla, které z ČT vychází? A toho, že s tím nikdo nehne? To jsou důležité otázky. Jsou-li korporace spolustrůjci nacismu a internacismu, jak to, že totéž platí o ČT. V předchozím komentáři jsem za pachatele nacikorporací u nás označil Klause st. A ten je příčinou i naciČT. Jak? Ano, svou všeobsáhlou privatizací. Práve tou se v ČR nastolila nacistická atmosféra, v prvé řadě tvořená korporacemi. Tato naciatmosféra stále sílí, všimli si toho a píší už o tom mnozí. A právě vinou této sílící naciatmosféry je nyní prakticky nemožné, aby veřejná, znárodněná ČT nesílila na nacistický způsob také. Takže, i když je znárodněná, nacitlak korporací je už tak silný, že s naciČT už nikdo nehne. Tedy prakticky nikdo, i když jsou pokusy o složení rady ČT, i když se kritizuje její hospodaření a pod. V naci atmosféře, která je tu vinou bezuzdné priovatizace Klausovy, není možné, aby se nacismu zbavila i znárodněná ČT.

  OdpovědětSmazat
 8. Oh, co voni to tam v Cesku maji v pitne vode ? ? !

  Trumpovci NEMAJI zadne pozadavky vuci Rusku !
  President Trump a jeho lide chteji s Ruskem spolupracovat v rustu ekonomie. Oni chteji NAKUPOVAT / KSEFTOVAT !

  Globaliste pozaduji, aby se s nimi Rusko DELILO o vse co
  Rusko ma a poslouchalo je.

  Autore, zacni ty moderatorky ucit anglictinu, aspon zakladni schopnost ROZUMET tomu, co autority hlasaji !
  h.

  OdpovědětSmazat
 9. ČT byla zprivatizována některými zaměstnanci a my jim ten jejich byznys musíme sponzorovat. Nějaký kodex je jenom kouřová clona, který má budit dojem, že v ČT fungují nějaká pravidla a kontrola ze strany veřejnosti. Nefunguje, kdyby fungovala, tak by byl dávno odvolán generální ředitel a musely by nastat změny, které by zajistily návrat k normálu. Při zpupnosti některých zaměstnanců ČT by pak zřejmě v přímém přenosu zazněly výzvy k obraně "nezávislosti" ČT, takže si to nikdo nelajzne, neboť opozice číhá, spolu s již známými spacáky, za rohem a kdoví jak by to dopadlo. Celé to připomíná italský seriál Chobotnice.

  OdpovědětSmazat
 10. Zdali víte lidičky

  Zdali víte, lidičky, kdo tu s námi vrtí,
  kdo nás učí spotřebovat a ubavit se k smrti.
  Zdali víte, lidičky, kdo nás nutí užít,
  Celý život otročit a do smrti dlužit.
  Ref.
  Zdali víte, lidičky, kdo u zrodu bídy stál!
  Nebezpečný šmejd a zmetek je privátní kapitál!
  Zdali víte, lidičky, kdo mu život dal,
  táta Zločin, máma Lež, vězte, dejte dál!

  Zdali víte, lidičky, víte, kdo zlo plodí,
  kdo nás nutí potřebovat i to co nám škodí?
  Zdali víte, lidičky, kdo nám ničí bytí,
  proč jsou jedni hladoví a druzí příliš sytí.
  Ref.: Zdali víte lidičky…

  Zdali víte, lidičky, kdo nám mravy pěstí,
  kdo nás učí nenávidě, pravdu mlátit pěstí.
  Zdali víte, lidičky, kdo kazí naše děti,
  kdo je učí nepracovat a dělá z nich smetí.
  Ref. Zdali víte, lidičky…

  Zdali víte, lidičky, jak se dělaj zisky.
  Okradou nás, pak nad námi ohrnují pysky.
  Zdali víte, lidičky, jak se získaj renty.
  Tunelama, amnestií, buďte presidenty!
  Ref. Zdali víte, lidičky …

  Zdali víte, lidičky, proč politiku nesmíme.
  Proto, že jsme nedospělí, prý o ní nic nevíme.
  Zdali víte, lidičky, že jsme tupí všeci,
  uvěříme zas a znova ve sliby a kecy!
  Ref. Zdali víte, lidičky …

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Mane tihle sedmilháři žádný kodex nemají blejou to co jejich páníčci za oceánem potřebují. Pro nás obyčejné občany by bylo špatné kdyby volby vyhrálo bidetové sedátko.

  OdpovědětSmazat
 12. „Aby se děti učily, že penis je sociální konstrukt?! Istanbulská úmluva je zrůdnější než Norimberské zákony!“ Čeští politici říkají nahlas NE

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/-Aby-se-deti-ucily-ze-penis-je-socialni-konstrukt-Istanbulska-umluva-je-zrudnejsi-nez-Norimberske-zakony-Cesti-politici-rikaji-nahlas-NE-631872

  Istanbulská úmluva: Skryté fígle, sexualizace dětí. Ptali jsme se expertů, jasný vzkaz Babišovi

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Istanbulska-umluva-Skryte-figle-sexualizace-deti-Ptali-jsme-se-expertu-jasny-vzkaz-Babisovi-631824

  OdpovědětSmazat
 13. Nedávno, rozhovor s Miroslavem Žbirkou o novém filmu, který zobrazuje jeho život a pěveckou kariéru. Moderátorka se ptala i na to, jestli je Slovensko v dobrých rukách a alespoň dvakrát padl dotaz: ,,Přijal by jste medaili z rukou Miloše Zemana?" A jen díky tomu, že Žbirka odpovídal decentně diplomaticky, se moderátorce nepodařilo udělat z rozhovoru politický výslech. Opravdu jsem mu, doma v obýváku, zatleskal.

  OdpovědětSmazat
 14. Šokující reportáž státní turecké televize

  https://aktax.cz/sokujici-reportaz-statni-turecke-televize/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ta reportáž z Turecka už se nedá pustit nikde. Což je jasný důkaz její pravdivosti. O co šlo?

   https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/05/adrenochrom-koronavirus-pedofilove.html

   Smazat
 15. Ta blondýna z ABBY?

  OdpovědětSmazat
 16. O FAŠISTICKÉ ŽUMPĚ ČT NENÍ TŘEBA DISKUTOVAT. Všichni, kdo chtějí, vědí o co jde a nekonečné diskuse a utvrzování se v tom, že žumpa slouží, ale nikoliv koncesionářům, jsou nejen ZBYTEČNÉ, ale jsou již přímo KONTRAPRODUKTIVNÍ. Žumpu a její loutkovodiče tyto bezmocné diskuse a nářky jen utvrzují v tom, že jsou nepostižitelní a tak jsou čím dál drzejší a sprostější. Aktuální beztrestné výkony pomateného Železného ml. a vychrtliny Kroužkové jsou toho jen dalším důkazem z mnoha. Je třeba přestat kritizovat, najít způsob a nekompromisně zasáhnout. Ono i samotné ukončení diskuse a zlověstné ticho žumpě na klidu nepřidá. A pokud společnost, stát a jeho orgány z nějakého důvodu nejsou schopny, či ochotny, se s molochem vypořádat, jsou všechny nářky zbytečné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7,18
   Kdyby nynější vládní paskvil chtěl a nebál se,TAK POPLATKY ZRUŠÍ A DVOŘÁKA VYHODÍ NA MINUTU.....Ovšem,kde není vůle nastupuje havlozvůle a lež!!!!!

   Smazat
 17. Ještě si dovolím odpovědět panu Manovi na jeho otázku "Nebylo by ČT líp bez Kodexu?": Pane Mane, je to jedno. Na papíru v naciatmosféře nezáleží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Což tak naopak, možná stačí jen kodex bez ČT.

   Smazat
 18. Protože jsem byl aktivní účastník na groteskách označovaných, jako Sametová a Spacáková, si myslím, že ČT není pomoci. Zase se řadí do fronty na moc další zájemci, ale mne už mezi diváky nenalákají. Všem slušným spoluobčanům se tímto omlouvám, že jsem na ty kecy naletěl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,32
   Jen blbec nemění názor....a Vy jím nejste!
   Přeji hezký den.

   Smazat
 19. Kroužková, Kroužková, jinak pěkná baba. A co komentáře ČT v době minulé prezidentské volby v USA? Do poslední chvíle optimistické ksichtíky komentátorů jak to má Hillary v kapse. A co volba našeho prezidenta! Nebyl snad v ČT upřednostňován Schwarzenberg a Drahoš před zkázou národa Zemanem? Jó čéťáci to mají v krvi,s nima nikdo a nic nehne. Budou si stále mlýt jen tu svou...

  OdpovědětSmazat
 20. Diskuze na NR je zajímavá,ale je to ztráta času.Dokud ANO neodstraní hajzla Dvořáka stav a blití v ČT bude beze změn.ASPEN tuto kliku řídí a v ASPENu jsou členové vlády ČR Hami,Havlíček,Plaga a je tam mimo jiné i Kysilka člen Rady ČT takže můžeme nadávat do sytosti,ale stav my občané ČR nezměníme,možná kdyby vyhrálo SPD by mohla teoreticky nastat změn,ale kdo ví co mají na Okamura za kompro.

  OdpovědětSmazat
 21. Diskuze na NR je zajímavá,ale je to ztráta času.Dokud ANO neodstraní hajzla Dvořáka stav a blití v ČT bude beze změn.ASPEN tuto kliku řídí a v ASPENu jsou členové vlády ČR Hami,Havlíček,Plaga a je tam mimo jiné i Kysilka člen Rady ČT takže můžeme nadávat do sytosti,ale stav my občané ČR nezměníme,možná kdyby vyhrálo SPD by mohla teoreticky nastat změn,ale kdo ví co mají na Okamura za kompro.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK ČT je nereformovatelná. Má pravdivě a kompetentně informovat občany. Opak je pravdou. Vyvolávání strachu a paniky je trestný čin. Bohužel justice je zkorumpovaná a taktéž nefunkční. Jediné řešení je kompletně rozpustit. Ponechat vrátnici a ostrahu, aby nedošlo k rozkradení jak je u nás zvykem. Nová výběrová řízení na vše od ředitele a rady až po kulisáky. Druhá možnost zrušit a vše rozprodat. Na co nám jsou desítky tel. programů o ničem. SKUTEČNÉ dění ve světě i u nás není povoleno. Soukupa na Barandově který se snažil upozorňovat na nepravosti a neodbornosti policie i justice někdo řádně vystrašil. Otočil o 180 stup. a mele dle not jako ostatní.
   https://ceskoaktualne.cz/2020/07/zpravy-z-domova/foto-muslimove-v-obchodaku-okamura-spustil-peklo-vlada-mu-pry-blokuje-boj-s-islamem/

   Smazat
 22. Jak autora článku, tak i mnohé diskutující ještě nenapadlo, že všechny tyto přeřeky jsou dost možná záměrné.
  Moderátoři se střídají jeden po druhém a není to dlouho, co jsem chváli pana Železného, že oproti Řezníčkovi, nebo otřesné Vitovské, je ještě docela na úrovni. Asi jsem si toho ale nevšiml sám :-)
  Čt si normálně přisvojily, díky oslavovanému a tučně odměňovanému Dvořákovi, agresivnímu Šarapatkovi a spol. ideologické skupinky řízené Bruselem a lidem se nenápadně, ale přitom vytrvale "předhazuje".
  Stokrát nic umořilo... občana...

  OdpovědětSmazat
 23. Slušně řečeno, naší veřejné ... by slušelo nahoře bez.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.00 Usekněte pohádkovému jedovatému hadovi hlavu... a naroste mu pět nových, ještě jedovatějších...

   Smazat
  2. 12,40
   Ukažte mu useknutou hlavu Medusy(např.krvavý Madly) a zkamení!.-DDDD

   Smazat
 24. Kluci, nepřehánějte. Možná by zvýšilo sledovanost u diváků obnažení hlasatelek nahoře. Pak už by bylo jedno co z nich zvučí. Ale možná by měl říďa průser s hnutím Me too.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.