Reklama

středa 15. července 2020

Neziskovky a charita - dobře si rozmyslete, než přispějete...,

Poslanec Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
15. 7. 2020  
Není neziskovka jako neziskovka! Jsou neziskovky společensky užitečné, pracující na poli péče o lidi, které stávající systém znevýhodňuje a kteří pomoc potřebují. Poslanec Jaroslav Foldyna upozorňuje ale i na neziskovky, o jejich čistých cílech i pracovních postupech lze s úspěchem pochybovat.

"Člověk v tísni" disponuje z části penězi daňových poplatníků, kteří daně neplatí dobrovolně, ale pod pohrůžkou sankcí ze zákona. Tyto peníze pan Pánek a jemu podobní používají ke zvyšování vlastního pocitu ušlechtilosti a k ovlivňování politiky. Co se týká „dobročinnosti“, tak jejich činnost je stejná, jako když ministr Petříček tančil s oštěpem v ruce a chlubil se, kolik přivezl do Afriky peněz na zlepšení životní úrovně Afričanů. To je sice moc hezké, ale ve skutečnosti tam ministr Petříček nepřivezl ani korunu – tedy myslím; ani korunu ze svého. Všechno, co tam tak pyšně rozhazoval, byly peníze českých truhlářů, zedníků, zámečníků, prodavaček, architektů a dalších lidí, co pracují a platí daně.

A když se, pod pohrůžkou sankcí, seberou peníze českým truhlářům, zedníkům a prodavačkám, tak bych pokládal za přirozené a spravedlivé, aby ty peníze byly použity na zvýšení životní úrovně českých truhlářů, zedníků a prodavaček, nikoli na zvýšení životní úrovně Afričanů. 

Člověk v tísni a zjevně i někteří v ČSSD to ale vidí jinak. Ty naši lidé zajímají jen jako zdroje peněz, které se mají vyždímat, rozdat všude možně po světě a s ušlechtilým a starostlivým výrazem ve tváři se u toho vyfotit. Až lidé jako Pánek nebo Petříček prodají veškerý svůj majetek a utržené peníze rozdají v Africe, tak jim možná začnu jejich dobroserské řeči věřit. Do té doby ale ani omylem. 

Nikomu nechci bránit, aby se dojímal nad osudy Afričanů, Afghánců, Arabů a já nevím koho všeho ještě. Ať to ale dělá za vlastní peníze. Mě zase mnohem víc dojímají osudy Čechů, Moravanů, Slezanů a třeba lidí ve Šluknovském výběžku, kde klekla nemocnice, ale také všech dalších Evropanů. 

Když vidím, jak si u nás mladí lidé nemohou založit rodinu, protože nemají šanci pořídit si bydlení, i když pracují, jak mohou. 

Když vidím, jak si v pětadvaceti berou hypotéky, které budou splácet do konce života a po celou tu dobu se budou bát, aby neonemocněli, nebo nepřišli o práci a jejich dům nebo byt nepropadl bance. 

Když vidím, jak z toho stresu užívají prášky na uklidnění, na které si ještě musí doplácet, přestože řádně platí zdravotní pojištění 

Když vidím rodiče těchto dětí, jak by jim rádi pomohli, ale nemají jak. 

Když vidím hádat se rodiny ze stresu z exekuce, když vidím naše ženy a dívky, které místo toho, aby vychovávaly své děti, klopýtají do práce ne proto, že dělají kariéru, ale proto, že jejich mužovi stát bere polovinu peněz, co vydělá, a ony tu polovinu musí vydělat zpátky někde za kasou v korporátním supermarketu. 

Když vidím naše lidi bez domova, když vidím naše nemocné, kterým nejsme schopni zajistit léčbu... 

A když pak vidím, jak tyhle vystresovaní pracující a vymírající Evropany někdo do nekonečna ždímá, aby poslal jejich peníze rychle se množícím Afričanům, nebo je bez výsledku rozdal na neefektivních dávkách, tak je mi z jedné strany strašně smutno a z druhé strany mám obrovský vztek. Tohle, že má být charita? Ne, to je vykořisťování a genocida". 

Pamatujte nato, až budou chtít přispět!!!
40 komentářů :

 1. Já znám jen člověka v Plísni a šupáka Pánka

  OdpovědětVymazat
 2. To, že se Afričané rychle množí je sice pravda, ale to bych do toho netahal. Taky musím zdůraznit, že v Africe je fakt bída a že by se Africe mělo opravdu pomáhat, ovšem nejlépe tím, že se do ní nebude vojensky zasahovat, jak se stalo např. v Libyi. A jestli by měl někdo pomáhat, pak nejvíc Anglie, Francie, Belgie, zkrátka země, které ji mnoho let brutálně plundrovaly. Jiná věc je ovšem kšeft a obživa, které mají z tzv. dobročinnosti neziskovky a charity, které platí / a docela dobře/ velké aparáty lidí. A je opravdu dost trapné, když štědře placení státní a neziskoví zaměstnanci přerozdělují peníze, které vydělali poctivě pracující občané této kolonie západu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže oni to do toho ty neziskovky tahají! Kdo organizuje imigraci? Takže, co potom?

   Afrika by měla mít možnost sama utvářet svou budoucnost, ale jsou různé Afriky. Jedna je ta obvyklá - negři, ta druhá o kterou se teď nejvíc bojuje, je pod přímým vlivem Islámu.
   Souhlasím s vámi, že by to měly - tu nápravu - dělat kolonizátoři, jenže ono to má háček. Ti totiž africké země stále pořád vysávají, i když "už" jiným civilizovanějším způsobem (podobně jako u nás). Takže jaký by měly mít zájem na opravdové nezávislosti těchto zemí? Ostatně, kde je teď české velení vojsk NATO? Za čí zájmy? Za Francii! Kdo má zájem na konfliktu kolem Libye? My? Já? Vy?
   Nebo přejděme vedle na jiný kontinent, na Asii a co se děje v Sýrii? Vždyť tu válku tam "vytvořili" za ropu, vliv nad klíčovým územím, a "jen tak mimochodem" to využívají k pokořování Evropy, k její islamizaci. Za vzletných slov o toleranci.
   Dobré úmysly jsou skvělá záležitost, skutečná tolerance také, ale velice mnoho velkých lidí různých národů a států řeklo - a ne vůbec náhodou - výroky ve smyslu: Chceš-li mír, buduj svou armádu.
   Když se něco - nedej Bože - přihodí a někdo v našem okolí "zešílí" a začne využívat situace, jak se budeme bránit? S vojsky NATO? Pošlete na ně policisty, aby je pokutovali za nezákonné překročení hranic? Prdlajs, podívejte se na Řecko, které je členem NATO i EU a na Turecko, které "jen" NATO". Necháváme v tom Řecko i my. Ať se to vám - nám líbí nebo ne. Co uděláme s naší armádou za zázraky? Bez kvalitativního i kvantitativního vybavení? To slovo jsem už jednou použil ...
   To, že za "naše" zájmy bojuje přímo "jen" Turecko, je odměňováno budoucí předpokládanou islamizací evropských zemí. A nejen tím.
   A já vám prozradím dva fakty.
   Viděl jsem už před lety video s imámem, který se rozčiloval nad tím, že tady (Saudská Arábie a okolí) se rukama věřících muslimů nic, ale vůbec nic nevyrábí! Dobrých deset minut!
   A pak rozkvět arabských civilizací v minulosti šel z drtivé části na účet rukou a hlav tzv. dhimmí, čili něco jako "polootroků", muslimům absolutně nerovných obyvatel muslimských států, kteří je prostě jen nezabíjeli. Především Židů, Křesťanů všech druhů atd. Mimochodem hodně otroků v arabském světě pocházelo ze slovanských zemí a také z Kavkazu. A víte na co je používali? Třeba si koupili "obtloustlého" Slovana, dokrmili ho a pak do tuku na břiše vsouvali vykované meče pro kalení čepele ... Nebo mladé dívky a chlapce nechali dlouho "louhovat" za živa v mořské vodě a pak jim stahovali kůži na pergamen ... byl pak jemnější a déle vydržel. Cynické? Ale ne ode mne.
   Tohle chcete, aby se vrátilo? A nemyslete si, otroctví kvete po světě stále, jen mívá povětšinou jinou podobu. A hlavně se o něm plně "demokraticky a tolerantně" mlčí.

   Vymazat
  2. Nejde pomáhat tam kde není vůle pomoc přijímat. Šukají jak mravenci, protože nemají zodpovědnost za vlastní dět. Prostě kastrace již po duhém dítěti.

   Vymazat
  3. "Několik let brutálně plundrovaly".... jak dlouho se tohle bude omílat anonyme 14.13? V našich zeměpisných šířkách řádila několik let válka - nebyly potraviny, spousta objektů byla rozmlácena bombardováním, ještě po válce zde řádili wervolfové, dělaly se různé čistky - ale přesto jsme se z toho všichni dokázali vyhrabat vlastními silami - určitě nám nepomáhali Afričané - a pokud jde o to "drancování" v koloniích - tak ale kdo tam postavil farmy, kdo naučil ty černé opice pracovat a pěstovat obilí, zeleninu, a další a toto pak zpracovávat, kdo tam postavil ulice, silnice, domy, hotely, obchody,školy? Vždyť tam nic nebylo, jen všelijaké kmeny se tam navzájem vybíjely a kradly si ženy - a plodili děti. Spousty dětí - a když si pak přivlastnili všechno co ukradli svým zlým kolonizátorům, jak to zhodnotili? Proč to dál neprosperuje-naopak chátrá a pustne? Když všechno sežrali, zjistili, že sami se neumějí o sebe postarat, a od té doby prakticky táhnou za svými zlými kolonizátory do různých zemí, aby je vyživovali. To budou pořád připomínat léta kolonií? Vždyť už se za to pomstili - spousty bílých kolonizátorů vyvraždili a s rodinami a dětmi - tak jak dlouho se o tom ještě bude žvanit? Proč by se mělo pomáhat Africe - tak obrovský světadíl a spousta půdy tam leží ladem. Oni neumějí podnikat, neumějí si postavit fabriky a zaměstnávat tam lidi, neumějí ani to zemědělství, všechno jsou jen rodinná hospodářstvíčka, ale živí se lovem myší, a toho, co následně sežerou - nemají vůbec potřebu dělat něco navíc. A neustále se perou a zabíjejí - to teda má celý svět podporovat, za předpokladu blábolů, že ...kolonie...kolonie... a bla bla - jak dlouho ještě?

   Vymazat
  4. kdyby nechali Kaddáfího naživu, mohla mít Afrika svou centrální banku a celý kontinent by asi vypadal jinak než dnes.

   Vymazat
  5. 19:09
   Jo, ale kdo ho "dovolil" zabít?!

   Vymazat
  6. 18:20
   Není pomoc jako pomoc.
   Kolonizátoři sice odešli, ale vodítka si ponechali.
   Ideální případ pomoci je poskytnutí znalostí, technologií a strojů. K tomu nabídka vykoupení nadprodukce za tržní ceny, případně jiná oboustranně výhodná spolupráce..
   Řekněte to ale podnikateli. Ten se vám vysměje a navrhne jiný systém:
   0) pokud je země stabilizovaná, rozvrátí se zasetím semene svárů a podporou znesvářených stran. Pokud je země v chaosu, rovnou se přechází na bod 1.
   1) v zemi se vytipuje perspektivní skupina, která se prezentuje jistou mocí
   2) tato skupina se vyzbrojí a pomůže se její moc ukotvit represemi oponentů
   3) poskytne se půjčka, ze které skupina část prostředků přesměruje pro vlastní potřebu (forma mzdy) a zbytek se investuje do produkce
   4) produkce se prodává těm, co půjčují, ovšem pod cenou a v zemi původu se spotřebuje pouze její část
   Nezištná pomoc Africe je realizována a my se drbeme za ušima, proč tam mají bídu. Přitom ten samý systém je aplikován i na nás .... zatím bez těch zbraní. Ty co si ČR kupuje nejsou na válčení ...
   Obecně mi nikdo nevymluví, že se země nejsou schopny uživit. Vždy zásadním způsobem narazíme na problém přerozdělení produkce. Tj. pokud npř. zemědělci nařídíme odvody a nezohledníme jeho vlastní potřeby, vznikne napětí, demotivace a bída. Bonbónkem je, když se odebraná produkce nespotřebuje na území státu, který je ponechán v nedostatku, ale prodá se do zahraničí. Němec zaplatí euro za zboží v hodnotě eur deseti, zboží přebere a to dobré prodá v Německu za tržní ceny, zbytek pošle do východní Evropy s přirážkou několika desítek % .....
   Analyzujte si dotace u nás a npř. stav našeho zemědělství ..... od bodu 3) stejný scénář.
   ABC

   Vymazat
 3. Jak trefné! Plně se s tím ztotožňuji!

  OdpovědětVymazat
 4. Vážený pane Foldyno, děkuji Vám, že jste statečný, hájíte svobodu slova, demokracii (vládu lidu) a věci nazýváte pravými jmény.
  V době astronomického zadlužení by měly být provedeny významné škrty ve výdajích, které jsou zbytné. Nedá se nic dělat, jde o přežití i budoucích generací.

  - podrobit důkladné finanční kontrole všechny neziskové organizace se státním příspěvkem za celou dobu jejich působnosti.
  -přísně zhodnotit jejich výstupy, zda odpovídají vynaloženým nákladům,
  - hloubkově prozkoumat příjmy organizátorů neziskových organizací - jejich příjem by neměl převyšovat průměrný plat, protože jinak je to pro organizátora ziskové a tím se zpronevěřil statutu neziskové organizace - to, co převyšuje průměrný plat mělo být využito pro potřebné. Obohacování v neziskové organizaci je dvakrát nemorální a okamžitě by měla být zrušena nebo zahájeno trestní řízení.
  - všechna data by měla být veřejně dostupná, protože tyto neziskovky jsou placeny z daní všech občanů.
  Jasně by mělo být veřejně dostupné, které neziskovky jsou dotované úplně a částečně ze zahraničí.
  Měl by existovat jejich strukturovaný seznam podle cíle jejich aktivity.
  Pokud je nezisková organizace zaměřená na začleňování sociálně slabších občanů, tak přesně vyčíslit, kolik z celkové částky jde na platy organizátorů, kolik lidí reálně začlenili, ...
  V neziskových organizacích by měl proběhnout opravdu hloubkový audit NKÚ.
  Astronomicky zadlužená země není schopna se postarat o své občany a jejich děti a vnuky, proto je absolutně vyloučené, aby přijímala jakékoli ekonomické uprchlíky.
  To, že Německo, potažmo Merkelová, si uprchlíky pozvala v roce 2015, ačkoliv již v roce 2010 prohlásila, že integrace není možná, je její věc. Je nemorální nutit do přijímání okolní země, jejichž dluh nesplatí ani vnuci.
  Je projevem nejhrubšího neokolonializmu vysát z afrických zemí jejich inteligenci, experty - lékaře, jaderné fyziky, inženýry, učitele, odborné pracovníky, ..., jejich nerostné bohatství, ... Občané afrických zemí pak hynou na nemoce, hlad a zmar.

  OdpovědětVymazat
 5. Výborně pane Foldyno. Neziskovky jsou paraziti přisáty na peníze druhých. Proč má český člověk žijící od výplaty k výplatě, až na zlodějské výjimky dotovat druhé, když má sám potíže, a ještě být mentorován, že není dost vstřícný. Co udělala Afrika po vyhnání bílých farmářů aby si své záležitosti řídila sama? Pomáhat se musí, ale odsud posud. Kdo pomůže našim lidem, až se "propodporujeme" k chudobě? Zadlužíme se? Neziskovek je tady jako máku a všechny natahují ruce po penězích nás všech.

  OdpovědětVymazat
 6. K pomoci Africe, jsou země, které jim pomáhají způsobem že za tu finanční pomoc jim jejich firmy dodají jejich zboží. Je to systém, jak se vyjádřil jistý Afro- Trinidaďan- vezmeme z Afriky 100 dolarů a pak jim s velkou pompou 1 vrátíme jako pomoc/charitu.
  Afrika je bohatý kontinent a kdyby ho nevyplundrovali koloniální státy (VB, FR, BE, BRD a případně další koupí otroků...), tak by se uživili lépe. Skutečnou pomocí a jedinou fungující by bylo pomoci jim vytvořit infrastrukturu zajišťující soběstačnost. Dej člověku rybu a zasytíš ho jednou, nauč ho chytat ryby a naučíš ho postarat se o sebe. Myslím, že ty ryby chytat i umí, ale furt jim někdo bere sítě (podpora různých diktátorů a prodej zbraní, etc.). Takže milé ziskovky s dobrými platy a penězovody napojenými na státní rozpočet, zde je inspirace. A ten Pánek, jednou se ve správnou chvíli angažoval a celý život z toho profituje, to je můj názor na celou jeho organizaci/trafiku. Jak se dívám, tak se dívám ale matně se mi k tomu blíží snad jenom ta naše oblíbená Čína, která buduje infrastrukturu. Tož Člověk v ..., pomáhejte Číňanům.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak zrovna Člověku s písní bych nedal ani vorla. Pokud si chce někdo organizovat státní převraty, tak ať si je dělá za své, nebo Sörösovy. Do Afriky bych posílal hlavně kondomy, lopaty, rýče, osivo a dohled, aby to nezapantrošili. Celoafrické závodní stravování nemá smysl.

  OdpovědětVymazat
 8. Zajímavé! Řídil Palachův týden americký velvyslanec?
  Jakeš mluví o vyhoštění amerického velvyslance v roce 1989. Organizoval a řídil demonstrace na Václaváku, pravděpodobně tedy Palachův týden v lednu 89´!
  Má ještě někdo iluze o převratu v roce 1989?

  čas:58:50
  https://youtu.be/udCikxKh2Ro?t=3532

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Palachův_týden

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádné iluze o "sametu" mít nemůžeme. Byly to řízené převraty Západem ve Východní Evropě za pomoci domácích zrádců.

   Vymazat
  2. 1517
   Zahraniční vliv je tu sto let zpátky.Ale rozpad východního bloku odstartoval SSSR. Hospodářské a politické změny v ČSSR nezpůsobil Alexander Dubček nebo Ota Šik, ale lidé jako Klaus,Kočárník, Dyba, Klak, Ulčák a další, prověření stranickými orgány. Zvonění klíčí mělo menší vliv ,než zpěv státní hymny.

   Vymazat
 9. Ležet na kanapi,stěžovat si na bídu a ještě nám za placení ráje zemi nadávat rasistů a bílých sviní, svědčí o naši debilitě a našem konci!

  OdpovědětVymazat
 10. Žebráky charit posílám na adresu Hradčanské náměstí č. 56/16... ať jim Duka vydá, o co mě jeho Církev celý život proti mé vůli okrádá (v souladu se zločinnou legislativou)... a pokoušejícím se mě zlámat srdce uměleckou fotografií vyhublých dětiček notorických nemakačenků, poražených v kmenových válkách, či Palestinců atd., přidám navíc i adresu Maiselova 250/18 - Svaz židovských obcí. Bůh si je vyvolil, JHVH je i obdařil... Obě adresy jsou pražské.

  Český Národ v těch cizích zemích nemá žádné vlastenecké diaspory - nemá je vlastně nikde... Tak proč by se staral o ty, kteří na nás milenia kašlou a nikdy pro nás nic dobrého nedělali, nedělají...

  Neziskovkáři ovšem ze svého nic, naopak berou z milodarů a z grantů... Když něco chtějí podpořit, VYHLÁSÍ MEZI GÓJI, modo Církve, SBÍRKU a snad z vybraného jimi vybraným potřebným kdesi tamsi i něco dají...

  Afričanům je možné poslat návod na použití lopaty a krumpáče... Drží se za ten tenký dřevěný konec, a pracuje se tím. Potom bude jídlo, voda, penízky...

  OdpovědětVymazat
 11. Jaroslave vše, co o jste napsal podepíšu, jen jste vlezl do špatné strany.

  OdpovědětVymazat
 12. Nestačí jen souhlasit s Jardou Foldynou, ale něco také dělat a to nejlépe u voleb.

  OdpovědětVymazat
 13. Pan Foldyna to presne a prilehave vystihl! Takoveho cloveka bylo veru skoda v radach patolizalu v CSSD....

  OdpovědětVymazat
 14. Na.rat. Na pomoc sociálně slabým je tu stát, vybavený pravomocemi, včetně kontrolních. Vše ostatní je jen obyčejný podvod...
  Příklad: Podle posledního sčítání (2011) žije v v ČR ca 13.000 cikánů (romů). Ale současně existuje několik stovek neziskovek, které se zabývají cikánskou (romskou) problematikou, od kultury přes vzdělání až po sociální pomoc. Každá z nich zaměstnává nekolik desítek lidí. Současně na každou z nich připadá několik desítek cikánských (romských) "klinetů". Tj. cca jeden zaměstnanec neziskovky připadá na jednoho cikánského (romského) klienta - cca 1 : 1.
  O 10 milionů obyvatel se stará cca 200 000 úředníků. To je cca jeden úředník na cca 500 lidí. Není to trochu nepoměr???

  OdpovědětVymazat
 15. Žijeme v takovém právním morálním bordelu, že už se snad hlouběji spadnout nedá. Bohužel padáme ještě NÍŽ.

  MaP 502 Nájemní vrazi ve službách českých politiků. Jan Mička ve službách gangu Aleny Schillerové!

  https://www.youtube.com/watch?v=ak9paR_UYsU

  Babišové, Schillerové, Rusňákové a Faltýnkové jsou propojené mafiánské rodiny, které pod rouškou ANO ovládli stát a státní finance, tj. peníze nás všech. Tunelování státního rozpočtu formou dotací a koronavirových opatření a s podporou mainstreamových médií nabírá na intenzitě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:49 vy se s tím fantazírováním a MaP 502 už jděte vycpat. Takhle jednoduše tak daleko ještě nejsme. Je to složitější. Vy tedy doporučujete koho? Piráty?

   Vymazat
  2. Tak snad není volba jen mezi mafií a piráty. Naštěstí. Pro mne jsou nevolitelní oba.

   Vymazat
 16. Prachů maj hodně, byť nevytváří zisk
  vždyť strejda za mořem, pro ně je tisk.
  Pošle li strýček, ty své peníze
  bude to krize jak z televize.

  OdpovědětVymazat
 17. Neziskovky leda zvířecí,o netáhla, cikorky, banderovce ať se postará Indie a Banderostán... o Čechy se tahle vláda NEpostará a neZISKOVKY UŽ VŮBEC NE!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Pedofily civilizovaný svět trestá ... a co muslimové, kteří souloží 8 leté dívky a mají s nimi děti. Přeje si někdo z Vás, aby za dvě desítky..!!!! let souložil nějaký muslimský stařec Vaše vnučky a pravnučky, aby je kamenovali, zabíjeli, polévali kyselinou, prováděli ženskou obřízku..?!!!! A konečně: každý, kdo pochybuje, že se jedná o závažnou záležitost.

  https://cz24.news/negro-proc-je-pravda-o-cernych-zakazana-pravda-neni-rasismus-jsou-to-fakta-bili-a-cerni-100-faktu-a-jedna-lez/?fbclid=IwAR1pwicPmyz2Nswp-t2leqMTECpjNEfr8FF7V7hJSmuYTigSz7izILUgGaU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co sem babráš nějaké souložení s malýma holkama - anonyme 21.27? Ty jsi nečetl článek? Tak články čti, a piš do diskuzí názor na obsah článku - ty svoje pitomé,nevkusné a perverzní žvásty o obřízkách apod. si nech pro svoje perverzní přátele.Našim vnučkám a pravnučkám nehrozí vůbec nic a jinak platí "jiný kraj, jiný mrav" snad odjakživa.

   Vymazat
 19. Hlavne neposilat nikam nic Jsou vsude a jejich mozek a pazoura vzdy natazena .Znam tisice zaminek na vylakami penez kazda zlatka dobra Krvava pazoura je znama jiz tisice let -achtung achtung

  OdpovědětVymazat
 20. Tak to je jak to napsal pan Foldyna máme dost vlastních potřebných lidí.

  OdpovědětVymazat
 21. Pane Foldyno, máte před sebou fůru práce, ale taky máte za sebou fůru sympatizantů. Nenechte se zblbnout.

  OdpovědětVymazat
 22. Nepřispívám ze zásady. Je spousta neziskovek, které mají za cíl pomáhat potřebným. Když si ale vyguglujete výroční finanční zprávy zjistíte, že ta, či ona neziskovka má rozpočet 8-10 milionů, ale na pomoc potřebným vydá milion, nebo dva. Ostatní spolyká "režie". Pronájem prostor, kde najdete podezřelou vazbu mezi vlastníkem nemovitosti a vedením organizace, platy zaměstnanců, provoz vozidel,...
  Vím, že to tak nedělají všichni. Ale kdo se v tom má vyznat. Mám před každým milodarem sedět hodiny u PC a hledat důvody, zda přispět, nebo ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 11:00, kdysi mi jeden bankéř v Nizozemsku říkal, že Armáda spásy dá na platy z 1 dolaru 99 centů a zbylý 1 cent dá na skutečnou pomoc. Není to úplně košér tvrzení, ale o něčem to vypovídá. Pokud by za ten plat někdo učil děti, jak hospodařit anebo agitoval místní kapitalisty v rozvinutých zemích aby Afriku nevykrádali tak je to príma. Ale že by chodil třeba "student" Pánek kopat studny do Afriky silně pochybuji. Většina peněz se vyplatí aparátu... tj. Gone with the wind- rozplyne se s větrem...

   Vymazat
 23. 60 let co si pamazuji se pořád negrům má pomáhat. Za komunistů se vybíralo po 5 kčs ve školách na kdejakou Ugandu, Biafru, Ghanu a podobně. Pořád se vykládá, jak negři mají hlad v Sudánu, Etiopii a jinde. No a co, tak ať mají hlad, když za 60 let se nenaučili, jak se uživit, že bez práce nejsou koláče. Kdo nepracuje ať nejí říkávali bolševíci. Pořád dokola ukázky ubohých podviživených dětí co mají hlad a dospělých negrů s nataženou rukou. Co dělají proto aby jejich děti neměli hlad? Co si kdo namrdá ať si také živí a když neuživí, tak je to jeho problém. Co nám naší zemi kdy kdo dal? Všichni cizáci tu jen po staletí kradli. Tak ať se negři nevymlouvají a začnou pracovat a mohou začít od sebe. Místo toho je neziskovky vozí do Evropy kde pracovat nechtějí a chtějí jen značkové hadry, značkové mobilní telefony a mrdat bílé ženské. Když to srovnám s Asiaty, tak je to nesrovnatelné kam se dostal takový Větnam, Thajsko, rozmlácená Kambodža nebo Čína kde byli jak pamatuji také hladomory. Dokonce i ty Koreje. Ale negři mají pořád problém ať ve Francii, Jížní Africe, USA nebo Německu a pořád stejná zhovadilá písnička o kolonialistech a ubohých otrocích. Tohle si musí vyříkat se svými páníčky. Proč by mělo Čechy zajímat tohle žvanění aktivistů? Nikdy jsme Afriku a negry neotročili. Jestli na ně máme přispívat, tak leda na antikoncepci a vzdělání, pokud o to projeví zájem. Pokud ne ať klidně žijou po svém a umřou hlady.

  OdpovědětVymazat
 24. Nastal čas vypráskat to Soroszovo svinstvo z Česka, stejně jak to udělal Orbán.

  OdpovědětVymazat
 25. Jak je to, platí ještě pravidlo, když podnikatel daruje tak si to odepíše z daní? Pak se nedivme, že se kažký podnikatel rád přidá. Pokud by daroval ze svého přijmu mnohé by bylo jinak. Odpoví mi zasvěcení? F.M.-

  OdpovědětVymazat
 26. Musulmani nikdy neskončili a neskončí s dobýváním světa. Pokud tomu chceme rozumět musíme tam buď delší chvíli žít, nebo se alespoň podívat na jejich řídící dokumenty a přečíst si Korán. Projít historii jeho šíření. Jakékoliv závěry bez tohoto základu jsou skoro vždy mimo mísu. Odkaz na jeden z jejich dokumentů z roku 2000 je na konci. Multikulty-teorie jsou pravděpodobně jen jedním ze způsobů jak připravit svět nevěřících na nový otrokářský řád. Je možné, že elity již dávno prodaly Evropu. Ti, kteří to nechápou nepatří na místa kde se rozhoduje o budoucnosti země. Je to na výměnu většiny poslanců v parlamentu. Doporučuji všechny hříšníky v parlamentu, kteří hlasovali proti zájmům ČR a prvkům přímé demokracii zveřejnit včetně jejich hlasování pro podřízenost EU a doporučit voličům je nevolit. Tak by bylo možné otočit politické kormidlo pryč od stávajícího směru.
  https://culturalanalysis.net/wp-content/uploads/2018/04/Strategy-for-Islamic-Cultural-Action-ISESCO.pdf.

  OdpovědětVymazat
 27. Nezizkovky jsou vsude Ja ziju v Canade a nekdy Ombudsman proveruje vsechny vladni vydaje.Vysledky jsou k placi.Moje nejlepsi neziskovka dostala $40000 jit vysetrovat zachody v Quatemale Myslim tim ty budky z vykopanou dirou.Tady vidite ze hlupci jsou vsude. MJ Montreal

  OdpovědětVymazat
 28. Dám nàvrh, předělat neziskovky na ziskovky. Ať si na své útraty vzdělávání samy. To co stát do nich cpe ať přes sociální dávky dá přímo NAŠIM potřebným. Bude vše OK a možná to příjde levněji i efektivněji.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.