Reklama

pondělí 20. července 2020

Normalizace pokračuje

Pavel Letko
Pavel Letko
20. 7. 2020 e-Republika
Z některých odvážných bojovníků za svobodu se stali zkorumpovaní prohnilí ubožáci, zatímco z některých ubožáků se stali rovní lidé. Přečetl jsem si v poslední době dvě nové knihy, které mají společného víc, než by se původně zdálo. Jednou z nich je rozhovor novináře Josefa Klímy s policistou, či vlastně expolicistou Robertem Šlachtou, druhou je pohled takříkajíc z druhé strany barikády a jde o knihu novináře Radka Štědroně s názvem „Sněžím“. Krátce tedy ke každé knize.


Šlachta - 30 let pod přísahou
Kniha poodhaluje zákulisí policejní práce a fungování reálné politiky v České republice. Ukazuje se to, co každému již došlo a totiž, že v policejní práci nejde jen o to hledat zločince, ale i určitý kompromis s těmi, kdo právě drží moc. Přičemž tím, kdo drží moc, může být ministerský předseda, stejně tak jako neznámý rentiér, oligarcha, podvodník, nebo, jak říkal Jiří Paroubek, jiný šibal. Část policejní práce tak spočívá nejen v chytání zjevných zločinců, ale i v jejich ochraně před horlivými policisty-novináři, státními zástupci, či jinými šťouraly. Posledním, komu by vadila tato obojakost policie, je politická reprezentace, padni komu padni, ať je ve vládě Mirek nebo Petr. Nejpodstatnější policejní úlohou je totiž ochrana právě této reprezentace a jejich kamarádů před různou nepřízní, která by mohla skončit až v jejich uvěznění. Policisté v tom však nejsou sami, mají spoustu podporovatelů i v řadách justice a novinářů, kteří píší jak na objednávku politiků, tak na objednávku kmotrů, šibalů, oligarchů, no prostě těch, kteří platí jejich hypotéky.

Další dobře placenou skupinou jsou právníci, kteří rošťáky nejen obhajují, ale často se s nimi podílejí na činnosti, kterou mají obhajovat. Tak se lépe vžívají do role obviněných a obhajoba jim jde od ruky. Nu, a když jim k tomu pomáhá soudce a ruka se k ruce vine, tak se dílo podaří.

Sečteno a podtrženo, Šlachta byl policistou, kterého by si každá slušná společnost považovala, cenila a vytvářela co nejvíce prostoru pro jeho práci. Zkorumpovaná mafiánská společnost si jej samozřejmě cenit nebude, a to tím méně, čím hůře plní hlavní úlohu policie, to jest ochrana mocných. Tu moc však již nedrží stranické sekretariáty KSČ s Miloušem Jakešem v čele, ale průsečík zájmů od Rittigova Monaka k Bakalovu Švýcarsku. Za takovou demokracii rozhodně stojí za to přinést i oběť nejvyšší a položit život od Mali přes Bagdád až po Kábul. Máme banány a toaletní papír, veselme se, pravda zase zvítězila.

Sněžím
Tato kniha vychází především z deníku někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, původně úspěšného lékaře a neurochirurga. Skrze jeho deník a další poznatky se nám odkrývá pohled z mafiánského prostředí, vystupují zde postavy spojené s organizovaným zločinem. Korupce prolezlá všemi patry společnosti je zde vidět jako na talíři. Od lékařů, manažerů firem, právníků, policistů, státních zástupců, soudců a politiků až po Ivo Rittiga. Děkujme tedy pečlivosti hlavního hrdiny, někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce V. Dbalého, který si do deníku zaznamenal schůzky, slova a peněžní transakce a popsal prostředí, v němž funguje naše společnost, z první ruky. Ostatně kauza Nemocnice Na Homolce se s hlavní kauzou Roberta Šlachty, kauzou Nagyová, přímo prolíná a doplňuje, a to nejen v osobě Ivo Rittiga, ale i s organizovaným zločinem spolupracujících policistů a právníků.

Zatím je Nagyová a spol na svobodě, v kauze „Homolka“ dosud nepadly pravomocné rozsudky. Ty, které dosud padly, se ovšem netýkají podstaty věci, tedy do systému prorostlého korupčního systému. Tak se nám problém podává jen jako jakési selhání několika nesvědomitých jednotlivců, kteří budou právem za své skutky pykat. A tak, i když se deník, odposlechy a další důkazní materiál hemží Rittigem, i když je patrné, že on je hlavou, státní zástupce ani policie si jej jaksi ani nepozvali, aby jim k tomu něco řekl. Možná slyšeli jeho rozhovor z 1. srpna 2014 na Frekvenci 1: Ivo Rittig wrote: "...takže jsem již skoro rozhodnut, že přeruším svoji rezidenturu v Monaku a budu se naplno věnovat příběhům tady v Česku. Hlavně abych měl čas na VENDETY. Seznam je veliký."

Tak to bychom si jistě nepřáli, milý Ivo, takže to prostě odnese zoufalý Dbalý a jede se dál. Písek si do soukolí naší křesťansko-židovské kultury rozhodně sypat nenecháme. Šlachta je ze hry, mafii nevyhovoval.

Závěr
Jak to vypadá, naše společnost se nevyvíjí tím směrem, v který jsme v roce 89 doufali. Chtěli jsme svobodu, spravedlnost, pravdu. A lásku, jak říkal Václav Havel. Ten Havel, který s Jitkou podváděl Olgu, s Dášou Jitku, a s Irenou Dášu. Prezident. Tak jako podváděl své ženy, tak s Bushem podváděl celý svět. Pokud jde o ženy, byla to samozřejmě jeho a jejich věc, pokud jde o válku v Iráku, už jde o trochu víc.

Nevadí, máme po něm lavičky, sochy, a letiště. Dokud je někdo nepřejmenuje a nezbourá. Co zůstane však zapsáno a vytrvá, žádný vandal nezbourá, nezničí a žádný politik nepřelakuje, je právě ten podvod, faleš, lež a nenávist. Krátké vzepětí v listopadu 1989 k nadčasovým hodnotám, se kterými by se většině dobře žilo, rychle zmizelo, ještě rychleji než Pražské jaro 1968. Zazvonil zvonec, pohádky byl rychle konec. Tentokrát nebyly třeba tanky, stačily peníze. Osvědčený to prostředek k ovládnutí společnosti, ke zničení pravdy a lásky.

Dnes nám s vážnou tváří kdosi předkládá mnohopohlavní společnost, kde je dovoleno vše, až na výslovně uvedená slova a uvedené myšlenky. Nesmí se říkat černoch, cikán a buzerant. Evropské hodnoty přednáší někdejší herec gay porna. Politiku Prahy reprezentuje pro změnu herečka porna lesbického. Z Bakalových médií se dozvídáme od vědecká pracovnice Národního ústavu duševního zdraví, že pornografie může být prospěšná i pro děti a mohou se z ní dozvědět leccos prospěšného, jako například to, že existuje ještě třetí pohlaví a trans a tak dál, kdo má žaludek, ať poslouchá dál.

Tak to si troufnu říct, že to není to, co nám před rokem 89 scházelo, a že nám nešlo ani o ty banány a toaletní papír, které teď máme a nádavkem k tomu máme taky drogy, mafii a korupci, o které se nám předtím ani nezdálo, podvod, lež a pokřivení všech hodnot, o kterých jsme ani netušili, že máme v sobě pěstované po staletí a tisíciletí. Tak se bouříme proti přistěhovalcům, kterých tu je ovšem zatím pomálu, možná díky opatrné politice současného vedení. Nicméně, ti nejzákeřnější vetřelci se maskují do vědeckých pracovnic, politiků, kterým jde údajně především o obecné dobro, ve skutečnosti jim jde o pseudodobro, a to pouze vlastní. Z takového marasmu nám bohužel nemůže pomoci ani policie a to ani ta Šlachtova, ani justice, ani osvícený politik.

Dějiny si půjdou svou cestou, bez ohledu na naše přání a naše vize, na naše plány a naše touhy. Tak jako se nám udály roky 38, 68, 89, tak se uděje nějaký ten příští převrat, revoluce či kontrarevoluce. Zabránit tomu nepůjde, ani kdyby se Bakala s Babišem spojil. Příčiny té budoucí změny nedohlédneme, kořeny nenajdeme. Neboť, kde jsou příčiny roku 89? Zřejmě v roce 68 nebo spíše 48. Ale kde je kořen roku 48, převzetí moci komunisty? Snad v květnu 45? A kde je kořen osvobození Rudou armádou v roce 45? Snad v roce 38? Tedy v Mnichově? A kde jsou kořeny Mnichova? Snad ve velké krizi 20. a 30. let v Německu? Nástupu Hitlera? A kde jsou příčiny nástupu Hitlera? A krize v Německu? Snad v reparacích za prohranou 1. světovou válku? A kde jsou kořeny 1. světové války? Snad ve výstřelech v Sarajevu? Možná to tak nějak je. Události, které nemůžeme ovlivnit a jejichž důsledků nemůžeme dohlédnout, tvoří naši budoucnost. Dost možná je však ve hře něco ještě dalšího, něco jako kolektivní duch či veřejné mínění. Nakrátko vítězí duch solidarity, sounáležitosti jako na jaře 1968 a na podzim roku 1989, aby byl na dlouho poražen zrádci a podvodníky, normalizátory pravdy, kteří usilují vytvářet společnost pokřivenou křivými lidmi. Společnost, kde si lásku, pravdu a spravedlnost můžeš koupit za peníze.

Taková společnost samozřejmě skutečnou spravedlnost, pravdu a lásku nenávidí, protože ty skutečné hodnoty jsou zadarmo. Dobrou zprávou však je, že ve svých životech nemusíme na tenhle podvod reflektovat. Podvod pomine jako ty lavičky, sochy, nápisy, vyznamenání a ubohý pseudoživot. Důležité je, co zůstane na konci. Z některých odvážných bojovníků za svobodu se stali zkorumpovaní prohnilí ubožáci, zatímco z některých ubožáků se stali rovní lidé. Ano, ti i ti to měli v sobě. Tak jako každý z nás. Na nás je, jak budeme volit dnes a jak budeme volit zítra. Na nás záleží, ke komu se přidáme a kam v okamžiku loučení budeme patřit. Peníze, moc a sláva pominou, zůstane jen to, kým jsme se na tomhle výletě stali.

33 komentářů :

 1. Dobře napsáno! Po r.89 se říkalo "komunisti okradli někoho a dnešní mocipáni nás okradli všechny"...Vím, že to tak úplně neplatí..to co sebrali komunisti po r.48 továrníkům a statkářům..patřilo nám všem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To rozhodně ne. Oni to ukradli konkrétním majitelům. Proto taky byly restituce. Žádné “patřilo všem” nikdy neexistovalo.

   Vymazat
  2. Komunisti nic konkrétním majitelům neukradli. Vycházeli pouze z teorie, že soukromé vlastnictví je zločin páchaný na celé společnosti. Nepochopili, že jde o míru čili velikost soukromého majetku. Do jisté chvíle tvorba soukromého majetku iniciuje podnikavost, inovace, pracovitost a odpovědnost. Ale od určité velikosti jde proti společnosti, manipuluje jí, působí války atd.

   Vymazat
  3. Myšlenku znárodnění, čili podle idiotů ukradení, probírali již za války v samotné vládě v emigraci v Londýně! Přečtěte si myšlenky dr. Edvarda Beneše, nebo další svědectví osob té doby. Byla nejen ve vládním programu, ale i v programech všech stran s různými "cíly". Jim v Londýně se jednalo jen o to, aby se znárodňovalo co nejméně! A pokud tu někdo bere do huby myšlenku znárodnění jako krádež komunisty, pak si musí uvědomit, že to bylo i na základě toho, jak se chovali téměř všichni ti "skvělí" podnikatelé na našem území. I proto se začalo znárodňovat ihned po válce! A došlo to daleko tak proto, že i po válce se někteří exponenti protektorátní doby neštítili dávat najevo přezírání všech ostatních. Jako příklad lze uvést, kdy známý agrární politik krmil na svém statku vlastní prasata mlékem v době, KDY SE NEDOSTÁVALO ANI NEMOCNÝM DĚTEM! A to nebylo ojedinělým jevem!
   Ten, kdo tady bučí o krádeži majetků, nejen že nechápe historii vlastního národa, ale také se stává byť zmanipulovaným, ale přesto pokloníkem a spoluviníkem i toho, co tu bylo za Druhé světové války a co se dělo a děje dnes! Té kolaborace! Takový člověk ani nemůže pochopit, jak to po válce u nás doopravdy probíhalo a z čeho to vycházelo. Ten seriál o První republice na ČT byl jen vyvolávání nostalgie. Tam bylo o První republice pravdivého opravdu dost málo, protože samozřejmě chyběla dnes nehodící se podstata.

   Vymazat
  4. Ano -a spoustu těch buržoazních, zbohatlických hcípáků oddlužili. Ona - znárodnění - předcházela krize a dvě války. Každý drobnější živnostník zkrachoval, protože lidi neměli na nic peníze. Pokud jde o činžáky - ty páni domácí sami darovali státu, protože neměli peníze na daně. Z továrníků zbyli jen ti velcí, většinou zadlužení. Nebyla práce. Po znárodnění dostali práci všichni občané - co na tom bylo špatně? Jenže - to se těm protikomunistickým šmejdům nehodí do noty, to se nikde nepíše. zato privatizace po devadesátém - byl přímo ráj pro lumpy všeho druhu. Každý dostal obří půjčku aby mohl "podnikat" Velkovýroba zbohatlíků a bezdomovců byla odstartována. Tohle může velebit jen jedninec postižený duševní chorobou.

   Vymazat
  5. 14:21 chcete tvrdit, že to co bylo znárodněno patřilo jednotlivým komunistům, že jejich potomci v přímé linii takto podělený majetek dědili, že výnosy toho majetku ti takto podělení komunisti po libosti spotřebovávali, popřípadě onen majetek z toho i množili?
   Já, pracujíc 36 let v takové té znárodněné fabrice, která se za tu dobu se vším všudy rozrostla ze 480ti zaměstnanců na 4600 zaměstnanců a 430ti lidský výzkumný ústav, jsem nic takového nepostřehl.
   Ta fabrika mi, nejen samotnému, přirostla k srdci. Oněch 7 let co zprivatizovaná šla ke dnu a byla rozkradena i s bytovým hospodářství, odborným učilištěm středoškolské úrovně, třemi ordinacemi praktických lékařů, dvěma zubními a jednou ženskou, s rekreačním zařízením v Krkonoších 900 mnm, ***komfort, 120 míst, pionýrským táborem, chatičky, kuchyň, jídelna, společenská místnost s koupalištěm a standardem pro LA 200 míst, dvěma autobusy v dálkovém provedení atd atd. jsem, stále ještě jako zaměstnanec těžce nesl. Z výzkumného ústavu je skladiště pro bůhví co, z poloviny výrobních areálů zříceniny a rumiště. Byla rozkradena celá ta technologie, bylo rozkradeno i ztraceno know how, znalosti, dovednosti i tradice.
   Vnímám to tak, že všechno to mi a mnoha dalším, v příslušném dílu bylo ukradeno! A nejen to, byl jsem zavalen a dál jsem zavalován dluhy, o kterých nelze vědět kdo a jak a do jaké míry si z nich užívá. Připadá mi, že to, jak si žijeme, přišlo a přichází naprosto neuvěřitelně draho. A to nejsem z těch, který by se musel materiálně omezovat. Buď tedy vám 14:21, propaganda vymyla hlavu natolik, že to nechápete, nebo si z té obří a pokračující krádeže, nejspíš ubohoučkým podílem, užíváte.

   Vymazat
  6. 14:21
   Podle vašich představ svět se zastavil a naše zem zamrzla asi v roce 38. Potom se už nic nepostavilo, nejsou nové tovàrny, sídliště, školy, elektrárny, nemocnice... Z nebes se snesla Orlická přehrada a určitě patří Knížeti. Pane, čas oponou vrhnul....

   Vymazat
  7. Je s podivem, žer Šlachta není dosud stíhán za zneužití úřední moci a vyzrazování služebních tajemství

   Vymazat
 2. Proč česká opozice tak řve? Přišla o bezpracné příjmy. Dálnice se staví za polovinu ceny a to ještě k tomu nikdo nepřidal inflaci. A to je ta správná svoboda a demokracie. To s tím nemá nic společného, dokud budou ve funkcích lidi typu ministra Hamáčka, který onálepkoval nejméně 10% lidí za extrémisty. Není to trestný čin? Je to menšina? Když nazvu Romy po staru, tak je urážím a dopouštím se hanobení menšiny. Takže jak jsme na tom s tou svobodou a demokracií.
  Řidič autobusu udělal exministru Langerovi tykadla a dostal rok natvrdo. A opozice pořád řve, že někdo má odstoupit. Když tam mají Pavla Novotného, to stačí, to se ODS těžko volí.

  OdpovědětVymazat
 3. S tím hodnocením Šlachty bych byl opatrnější. Byl spíše expert na předvádění okázalých policejních manévrů. A vzhledem k nedostatečné opoře v důkazech pak ty kauzy šly do ztracena (kde skončily ty "zabavené desítky kg zlata" z kauzy okolo jízdenek pro DPP?). I ten "úspéch" se zásahem na Homolce přišel až poté co už o některých "operacích" tamní mafie se ozývaly v mediích některé firmy i jednotlivci (např.ulité desítky mlnKč u zakázky na digitalizaci dokumentace)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nemohu s Vámi souhlasit. Nejen proto, že Šlachta kauzu Homolka nevyšetřoval. ... Obecně spousta kauz skončila dřív než začala a další skončily někde v průběhu vyšetřování a další u soudu osvobozujícími rozsudky -právě proto, že šibalové v řadách policie bojovali proti Šlachtovi a proti vyšetřovatelům kauz Homolka a mnoha dalších. Kauza Homolka ležela u ledu několik let i přes několik trestních oznámení a i přes angažovanost tehdejšího poslance Hovorky. A proč? No, ředitel Dbalý nebyl jistě tím, kdo to dokázal zařídit... A kauza DPP? Tak to je naprostá tragikomedie. Tam opět nebude Šlachta viníkem...

   Vymazat
  2. 10:24 nebo ty zatýkačky předváděl (Šlachta) proto, aby bylo obtížné věc ututlat? A když i přes to věc nikam nevedla, nezapracoval onen uplácený nebo jinak spřažený řetězec, jak je zmiňován? To vás nenapadlo? Že by schválně?

   Vymazat
 4. Moc pěkně napsáno ale teď je to daleko horší za socialismu každý kdo něco špatného udělal byl potrestán. Dnes jsou jistí lidé nepostižitelný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A dokonce i ten, co nic neprovedl.

   Vymazat
  2. Takovy Fajt,misto aby sel sedet,je soudem osvobozen,ministr,ktery s nim spravne zatocil,je odvolan,novy ministr se mu omluvi !!!Prezident statu ma byt donucen jmenovat zlodeje statnich penez profesorem.Tohle je stat k pos.áni.

   Vymazat
  3. Baloune,vy sympatická postavo ze Švejka, souhlasím s vámi. Jen se děsím, že se dozvídáme asi tak o každém pátém případu. Co vše se odehrává mezi udáním a rozsudkem je pro mne Blackbox.

   Vymazat
 5. Ivo Cerman: Až se zjistí, co dělali černoši, bude se klekat opačně. Co v ČT nebylo a je to děsivé

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ivo-Cerman-Az-se-zjisti-co-delali-cernosi-bude-se-klekat-opacne-Co-v-CT-nebylo-a-je-to-desive-631014

  OdpovědětVymazat
 6. 10:30 - Jsou nepostižitelní, poněvadž náš stát nemá vlastní suverenitu, je pod kuratelou nadnárodních institucí. Proto si nedokáže poradit se sprosťárnou a vyhrůžkami prezidentovi, vládě i nekomfortním politikům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:30 Souhlas. Do našeho prezidenta si může kopnout kde kdo. Dojal mne ortel soudce, že prezident musí... Tak se mi zdá, že si někdo plete svou profesi a dobu. Není středověk a do klatby se už nedává. Naopak jemnocit nechybí ve vztahu k některým spoluobčanům, kteří se obohatili o pouhých 16haléřů na každém lístků metra.Nejsem z fanklubu Zemana,ale doufám, že si nenechá poroučet, má-li něco signovat je to jen jeho
   rozhodnutí. I když je mu groteskně vyhrožováno nezákonností a dokonce porušením Listiny lidských práv.

   Vymazat
 7. SUDEŤÁCI jsou opět oficiálně vítáni v českých městech:

  https://www.narodninoviny.cz/sudetaci-jsou-opet-oficialne-vitani-v-ceskych-mestech/amp/?__twitter_impression=true

  OdpovědětVymazat
 8. Mám stejné pocity, ale nevím, zda si to mohu dovolit a nebudu mít z toho průšvih. Pořád totiž ještě slyším ono "Jste buďto s námi, nebo jste teroristé! Bum.

  OdpovědětVymazat
 9. Letko - další z dlouhé řady pomatenců, kteří čtou literaturu jakou chtějí bez jakéhokoli omezení z celého světa, píší si a publikují online co chtějí, kdy chtějí, jak chtějí, kritizují veřejně režim, Havla, demokracii, cokoli bez jakéhokoli náznaku postihu, ale o to více žvaní o jakési normalizaci a dělají ze sebe div ne pronásledované disidenty - hrdiny.
  Inu, opravdu "nová doba". Doby kdy lidi ztratili absolutně jakoukoli soudnost.

  OdpovědětVymazat
 10. O pana Havla si ty bezvýznamná nulo LETKO, vubec neotírej tu svou držku. MUŽE SE TI TAKY STÁT, ŽE NAVŠTÍVÍŠ ZUBNÍ!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16.16 Otrok nemohl za svého pána - jaký byl ničema.
   Ale vy, ordnere, jste si svého pána Havla vybral dobrovolně, proto, jaký byl ničema...

   Vymazat
  2. 8:30 Já si nikoho nevybral, žádný otrok nejsem, svobodný člověk jen díky panu Havlovi, už 30 let, pouze a jenom díky němu tady mužeš čmárat ty své bláboly!

   Vymazat
  3. 16:25

   Jestli to, co píšete, není ironie, ale smrtelně vážně vyjádřený názor, pak s vámi musí být neuvěřitelná srada. Jsem přesvědčen, že v tom případě musí být vaše duševní zdatnost patrná již od pohledu.
   Havel žil, Havel žije, Havel bude žít!

   Vymazat
  4. 6:53
   Ne, není to ironie a jsem ny svuj názor pyšný,pokud vy máte jiné idoly,Stalina, Husáka, Brežneva, Putina, já vám v tom nebráním. A to, že se pan Havel zasloužíl o naši svobodu, demokracii, volnost pohybu, volnost názoru ( váš koment je tím příkladem)je věc neoddiskutovatelná,vy se mužete smát, ale nedávejte tak otevřeně na jevo vaši hloupost!!

   Vymazat
 11. Moc hezky popsané. Komunisti nás strašily kapitalizmem a tihle nás straší komunizmem který je snad jen v zemi vyvolených ovšem zas jen pro někoho. Mazaní pochopily že komunizmus je možný ale ne pro všechny lidi.

  OdpovědětVymazat
 12. je mi smutno, pamatuji atmosféru roku 68 i 89 a neumím bez ní žít, jen přežívám, vzdala jsem se všech profesních ambicí a nakonec i úplně opustila právnickou profesi, znechucená děním

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:28 a podobní, to Pražské jaro 1968 si značně idealizujete. Jako pamětník a jeho aktivní podporovatel (což jsem si také tak nějak, "než bylo zapomenuto" odnesl), jsem podceňoval, do jaké míry si ti všelijací co nastupovali k moci, budovali prebendy, a jak bylo i pro "obyčejné", snadnější brát ze "socialistického vlastnictví". Nějak mi nedošlo, že tempo bude narůstat a nutně přestane být pro ty „obyčejné“. Chyběla mi zkušenost, kterou mám dnes. Nabytou po "Po listopadovém, sametovém vítězství demokracie, 1989". Přesněji, "Po listopadovém, sametovém majetkovém převratu, 1989".

   Vymazat
 13. V roce 1948 velká a méně vzdělaná VĚTŠINA ublížila menšině.
  Po roce 1989 velmi vzdělaná, informovaná /podle Klause schopná, spíše všehoschopná/ malá menšina plánovitě začala nekompromisně ničit vše a takřka všechny. Bohužel si to mnoho zmasírovaných lidí dodnes neuvědomuje.

  OdpovědětVymazat
 14. Prostě parazit je skoro vždycky ve výhodě. Samozřejmě žádný ze sociálních inžinýrů od Marxe po Klauze nevzal na vědom, že lidi se velice liší, dokonce geneticky, a že jsou mezi nimi nejen slušňáci ale i neuvěřitelné kurvy.

  OdpovědětVymazat
 15. Jednoduše řečeno, máme tu kapitalizmus. Když jsem tento stav popisoval bratru mé babičky, který žil v Brazílii, tak mi na to řekl, že to je kapitalizmus. Jiné to nebude.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.