Reklama

neděle 26. července 2020

Pašiňan obvinil "třetí síly" z konfliktu Arménů a Ázerbájdžánců v Rusku


Alexej Děkťarev
26. 7. 2020     vz.ru/news     regnum
Arménský ministerský předseda Nikola Pašiňan učinil předpoklad, že konflikty v Moskvě za účasti osob původem z Arménie a Ázerbájdžánu mohou být zaměřeny na destabilizaci situace v Rusku. Premiér vyzval krajany, žijící v Rusku, aby dodržovali ruské zákony a neúčastnili se pouličních rvaček, oznamuje agentura RIA Novosti. Dodal, že ruské úřady mají všechny prostředky a možnosti, aby takové konflikty nepřipustily.


"No a naši krajané zase nesmí podléhat provokacím, musí si uvědomit, že na destabilizaci situace v Rusku mají zájem ty třetí síly, které mají protiarménské, expanzionistické úmysly na Jižním Kavkazu. Nedovolíme to", uzavřel Pašiňan.

Dříve velvyslanec Ázerbájdžánu v Rusku Polad B. Oglu vyzval krajany, aby dodržovali ruské zákony a předpisy.

Připomeňme si, že v Moskvě proběhlo několik nových potyček mezi rodáky z Ázerbájdžánu a Arménie. Předtím proběhla v kavárně na jihovýchodě hlavního města Ruska hromadná rvačka mezi Ázerbájdžánci a Armény.

12. července se přiostřila situace na hranici Arménie a Ázerbájdžánu, kde došlo k ozbrojené srážce. Tehdy zahynuli tři vojáci Ozbrojených sil Ázerbájdžánu, pět osob bylo zraněno. Arménie tvrdí, že sestřelila 13 ázerbájdžánských dronů a zasáhla tři ázerbájdžánské tanky.

Jak informovala agentura Regnum, 18. července ministerský předseda Arménie Nikola Pašiňan na poradě se zástupci ministerstva obrany země oznámil, že agrese Ázerbájdžánu je nebezpečná nejen pro Arménii, ale i pro jiné země.Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Islám chce dobýt svět. Už terorizuje všude a všechny! Dokdy?

  OdpovědětVymazat
 2. no, mě se zdá že ne Islám, ale třetí síla ovládající USA by ráda ovládla i Rusko a státy kolem něj

  OdpovědětVymazat
 3. Je jasné kdo nechce aby byl ve světě pokoj a mír premiér Pašiňan to řekl dobře.

  OdpovědětVymazat
 4. Rusko by mělo být naším vzorem, jak se chovat uvážlivě vůči vytvářeným ohniskům barevných revolucí, chaosu a rozvratu. Žádná hysterie, právo a pořádek. Někomu to může znít jako totalita, ale na těchto principech funguje demokracie. P.K.

  OdpovědětVymazat
 5. Přesně, jak řekl Pjakin. Podpindosníc v Rusku se snaží rozpoutat válku mezi Arménií a Azerbajdžánem, aby zaměstnali Putina, který se chystá na plné pecky zavádět změny ústavy. Pochybuji silně, že se jim to podaří, jsou to hlupáci, kteří si zahrávají s ohněm.

  OdpovědětVymazat
 6. Řešil bych to rázně a jednoduše: Účastníky zajistil, a to z obou stran. A okamžitě vyhostil, ať už by měli jakýkoli statut. Trvalý nebo přechodný.
  Arméni svojí blbostí v poslední době připomínají Gruzínce. Sice křesťani, ale chování psa Boltona.

  orinoko

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.