Reklama

pátek 3. července 2020

Po zničené Sýrii a Libyi je na řadě zbankrotovaný Libanon

Václav Umlauf
3. 7. 2020 e-Republika

Podívejme se na některé okolnosti, které ukazují stejně jako v Řecku a v jiných zemích zradu národních miliardářských elit, které mají svá bankovní konta pod kontrolou USA. Okolnosti státního bankrotu v Libanonu jsou velice zajímavé a poučné.V našich médiích se o důležitých zprávách ze světa už nic nedovíme. A zbytek "informací" jsou účelové lži, protože úkolem jednoho procenta je lhaním udržet pořádek v jimi spravovaných koloniích. Fascinuje mne, že naše noviny už ani nepíší o krizi ve Volkswagenu, a přitom tato kapitální montovna živí Česko málem z 20 %. Ale pojďme k Blízkému východu, odkud do Itálie přišlo 14 tun captagonu za 25 miliard Kč. Ano, to je ta droga, kterou místo nacistického amfetaminu dováželi evropští a islámští dodavatelé "bojovníkům za svobodu", alias jimi placenými teroristy v Sýrii. Tito závisláci jsou v posledním tažení, drogu už životně potřebují. Na dobytých územích v Sýrii si captagon sami produkují stejně zdatně, jako Talibán v Afghánistánu produkuje heroin pro americký a evropský trh pod záštitou NATO. Jestli si někdo myslí, že válka v Sýrii skončila a my máme podle našich novin zapomenout na tuto prohranou kapitolu koloniální NATO expanze, tak se hodně mýlí. A jak lze vidět, nejde jen o vývoz uprchlíků a teroristů do Evropy, ale o průmyslovou produkci drog.

A nyní k Libanonu, protože poslední důležitý článek o této zemi jsme psali v roce 2017 (Co se děje v Libanonu). Stát zbankrotoval a zemi už chybí jen barevná revoluce pod vedením Izraele a intervence Západem a Saúdy zaplacených teroristů do země. Jenže se píše začátek nového tisíciletí a klasický scénář se zřejmě nebude opakovat. Podívejme se na některé okolnosti, které ukazují stejně jako v Řecku a v jiných zemích zradu národních miliardářských elit, které mají svá bankovní konta pod kontrolou USA. Okolnosti státního bankrotu v Libanonu jsou velice zajímavé a poučné. Uveďme nejprve graf státního dluhu vzhledem k HDP země, který leccos napovídá.


Zjistěme, jak běžela destrukce měny, pak se ptejme, kdo za tím stojí a proč. Z grafu je jasné, že od roku 2012 nastoupil negativní trend proti předchozím vládám. Tento debakl se kryje s vládou sunnitského premiéra jménem Saad El-Din Rafik Al-Hariri, kterého má pod palcem Saúdská Arábie a Izrael. Je synem zavražděného premiéra (Rafic Hariri, 2005) a vládl jako premiér již v první relativně úspěšné fázi 2009-11. Co se stalo potom? Krok první: masivní korupce politických a bankéřských elit jako v Řecku. V Libanonu přestala fungovat normální ekonomika a bankéři se rozhodli zničit stát. Udělali to klasickým způsobem, jako za neoliberálně-katolického ministra financí, nějakého Kalouska. Libanonští státní bankéři vydali dluhy a ty zatížili nesmyslným úrokem na kterém zadarmo vydělávali. Ve druhém kroku, když už bylo jasné, že se hroutí libanonská libra, stejní banksteři vyvezli načerno ze země miliardy US-dolarů do Švýcarska. Vláda v Bernu oznámila, že převody vyšetřuje. To se dělá stejně jako v případě Mostecké uhelné, tj. že se obstaví konto, pak se nějaké roky čeká na reakci daného státu řízeného bankstery a mafiány. Pak ukradené peníze propadnou Švýcarsku, jako to bylo v případě českých miliard ukradených přímo z kasy státu na rekultivace dolů. Takže rating hlavních libanonských bank (Bank Audi a Byblos Bank) je CC. Klasičtí banksterští vlci z finanční Trojky se těší, že rozeberou Libanon na kousky, stejně jako Řecko.

Co udělal v zemi její premiér? Za prvé a zásadně, je jeho majetek v hodnotě okolo dvou miliard US-dolarů uložen v Saúdské Arábii a v USA. V době, kdy jeho kamarádi-bankéři ničili měnu a připravovali bankrot státu, Al-Hariri vydržoval milenku v JAR, která ho stála okolo 15 miliónů US-dolarů. Modelka Candice van der Merwe bohužel přihlásila v její zemi (a našeho mafiána Krejčíře) ke zdanění pouhých 5 400 doláčů a má problém. Hariri svůj podíl v bance po převodech milence takticky prodal v roce 2018, takže stopa peněz krapet vychladla. Po krizi se tento všemi mastmi mazaný premiér prohlásil za jediného zachránce a chce společně se západními věřiteli "zachránit" Libanon a vyvést zemi z krize. To je známý scénář pro naše koupené noviny, takže se těmito blafy nebudeme zdržovat.

Země se v dubnu 2018 zavázala zavést reformy na oplátku za půjčky a granty v celkové výši 11,6 miliard USD. Veřejný dluh dosahuje vrcholu více než 86 miliard USD, neboli více než 150% HDP, což je třetí nejvyšší míra na světě po Japonsku a Řecku. Podle libanonských novin Al-Akhbar vlastní nejbohatší 1% obyvatelstva 58% libanonského bohatství, zatímco nejchudších 50% vlastní méně než 1%. Ideální stav pro ničení státu, který se v peněženkách té chudé poloviny odrazil následovně. Libanonec vydělává cca 4 mil. libanonských liber, což je nyní v ekvivalentu asi 1000 US-dolarů po zdanění. Ještě před půl rokem před zničením měny to byl velice slušný plat na úrovni střední třídy. Dnes, po měnové krizi, je žebrákem s bývalou slušnou mzdou.

Otázka zní: Kdo má zájem na bankrotu této bývalé bohaté a prosperující země a proč? Odpověď je jasná: Saúdská Arábie a Izrael, ergo USA. Důvody jsou tři a všechny pádné. Za prvné a zásadně je to neporažený Hizballáh, který je ve vládě a je placený z Íránu v amerických dolarech. Západní rozbití Libanonu paradoxně způsobilo, že funkcionáři Hizballáhu neví, co s penězi. Jejich plat v dinárech stoupl na dvojnásobek za 5 měsíců. A navíc vyhrávají v válku v Sýrii, vyhráli válku proti Izraeli 2006 a Írán za nimi stojí pevněji, než dříve. Jejich náboženský vůdce Hassan Nasrallah je šíitský politický génius a šel prorocky pomáhat nevěřícímu "komunistovi" (pardon socialistickému baathistovi) Assadovi v situaci, kdy to bylo naprosto zoufalé (Fakta o Blízkém východě XXIX. aneb Hizballáh dává šach USA a Izraeli). Hizballáh vyhrál klíčovou bitvu o město Kusajr a vyčistil pohoří Kalamún. Tím znemožnil Izraeli ničení libanonské infrastruktury a vesnic v údolí Bikáa. Nad tímto údolím teď létají izraelské stíhačky a střílejí rakety proti íránským a Assadovým skladům munice a radarovým stanicím. Uvidíme, jak dlouho to Rusové hodlají tolerovat, když jim Izraelci musí jako hlavní vítězné mocnosti v Sýrii předem oznamovat cíle útoků, aby je nesundaly ruské S-400.

Citujme z hlavního projevu Hassana, který je skutečný mistr taktiky, k Al-Kájdě, která v Sýrii bojovala s podporou Západu. Ideový vůdce vítězného hnutí Hizballáh upozorňuje wahabisty v Sýrii, že je tam za peníze úmyslně poslal Západ a Golfské despocie proto, aby je zde nechali povraždit: "Nalíčili na vás v Sýrii past a vy jste do ní vlezli." Hizballáh povstalce přátelsky upozorňuje, že proti nim bojoval pouze ze svých vlastních důvodů, a ne kvůli velmocenské politice. Šéfovi Hizballáhu jde o to, aby se povstalci obrátili proti skutečnému nepříteli. Tím je pochopitelně Izrael podporovaný západními státy a nyní i nepřímo podporovaný arabskými despociemi z Golfského zálivu, které jsou kvůli Sýrii v mocenském vleku USA. To se psal rok 2014 a nyní je jasné, že po vyčištění zbytku Turky podporovaného chálífátu v Idlíbu to bude skutečná Alláhova vůle. Takže Izrael a USA potřebuje rozbít Libanon, dát to za vinu Hizballáhu a připravit si pole pro útok na Sýrii. V opačném případě, po zadrátování pohoří Kalamún ruskými S-300 starými 30 let, by v Izraeli nevyletěla z letišť ani jedna stíhačka, nebo raketa.

Druhý důvod je také jasný, a o ten se bojuje v Libyi, viz nedávný článek Dnešní Libye a Vondrovo ProMoPro aneb Rozdíl mezi městskou a korporátní legendou. Podívejte na ropná a plynové pole ve Středomoří, která spadají oblasti výlučných ekonomických zón (EZZ) vzdálených 370 km od pobřeží dané země.O blok č. 9. se nyní prakticky bojuje i ostrými, protože Izrael zde klasickým koloniálním způsobem loupí plyn Libanonu. Plynové pole totiž neví, co jsou státní hranice. Stejně Izrael loupí vodu Palestincům a totéž dělá i s plynem a ropou Syřanům na dobytých a nezákonně okupovaných Golanech. Íránské ropné tankery vítězným způsobem projely nejkratší cestou kolem všech amerických základem a na den hlavního islámského svátku al-Fitr dodaly ropu obležené Venezuele. Nyní Írán prohlásil, že dodá Libanonu ropu za jejich vlastní měnu, aby stát zachránil před bankrotem.

Tím se dostáváme ke třetímu bodu, což je válka USA, Saúdské Arábie a Izraele proti Íránu. Írán vyhrává v Sýrii, v Jemenu a nyní i v Libanonu. To nejde. Proto je třeba zničit další stát, aby Hizballáh ztratil podporu libanonských obyvatel. I když na jeho území existuje korupce, je jižní Libanon spravovaný naprosto nejlépe ze všech částí země a Hizballáh bojuje i za libanonské křesťany. A to další zásadní důvod, proč Západ musí zničit tento mazaný režim. Hizballáh pomohl nejprve neznabohovi Assadovi a nyní s nasazením života jeho výborně vycvičená armáda pomáhá i syrským křesťanům, viz osvobození křesťanských oblastí kolem Malúly. Takže zničme celý stát, abychom zničili Hizballáh, který pomáhá křesťanům, které ničíme námi placenými a vyzbrojovanými teroristy. Západní neoliberalismus vedený koloniálním zájmem korporací je pořádné svinstvo, jak jsem uvedl na začátku.

18 komentářů :

 1. Dovoluji si otevrit diskuzi nesmelou otakou ?
  Proc komukoliv z vas zalezi na zemich, jako je Syrie, Libye, Lebanon, Iran, Saud. Arabie ? atd. atd.
  Vzdyt oni, vas Evropany, vubec nesnasi a uz brzi to poznate osobne.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože se tam všude nasrala okovaná bota tzv. západu, která se samozřejmě nakýblovala i k nám. Jen to má sofistiKOVANĚJŠÍ podobu. A tzv. západ krade všude.
   Kam vede sebestřednost, můžeme vidět na debilních emeričanech, kteří si běžně pletou Česko s Čečnou a ťují nás na Balkán. Myslí si, že žijeme na stromech a jen čekáme, až nám sem natlačí svojí verzi homodějkové demošky.
   Kdo se nezajímá , tak je debil a jako člověk se omezil jen na žrádlo, krkání a vyměšování.
   Vlastně jde jen o prvobytně pospolného prvoka.

   Vymazat
  2. 10.28 - vážený, dostudujte si dějepis a pak kázejte.

   Vymazat
  3. Asi proto, že dnes každý konflikt může ovlivnit i dění v Evropě. A dost lidí ještě pamatuje dobu pomoci "rozvojovým" státům a stav společnosti v Sýrii, Libyi, Íránu i Libanonu historicky ještě nedávno!

   Vymazat
  4. ... platí i o Afghánistánu ..

   Vymazat
  5. 17:09 - coz jsem delal cely zivot a proto vim, ze najezdy proti Evrope existovaly od zminenych barbaru z dotycnych zemi od roku 710 A.D.

   Neni vase "znalost" dejepisu nahodou protievropska propaganda ?
   h.

   Vymazat
  6. 10:28 taky si to nesměle myslím. Navíc si říkám, že tady doma máme svých starostí habaděj.

   Vymazat
  7. Jo barbaři, ale ti dnes přicházejí z Ameriky, Zaspal jsi dobu chazare.

   Vymazat
  8. Proč jsem redakce toho dementa z bažiny pouští???!

   Vymazat
 2. Ať ti miliardáři požádají o výplatu svých účtů - dostanou
  přinejlepším zelené papírky , nebo bankovní účet ( a za to si h..no koupí.

  OdpovědětVymazat
 3. Vcelku zase zbytečně dlouhé, ale zato je tam všechno. Jen bych dodal, že Libanonu se říkávalo Švýcarsko Blízkého Výchovu. A pak, že se samopádem Ameriky padne i Izrael. Jako mnozí další má jedinou naději: daleko lépe se spojit s Ruskem.

  OdpovědětVymazat
 4. Přesně tak všehoschopní gangsteři kteří se neštítí ničeho. Hizballáh nemůžou porazit je to to samé jako v Afghánistánu.

  OdpovědětVymazat
 5. NATO jako nejvražděnější a oficiálně schválená organizace bude po vítězství Trumpa ve volbách zrušena.

  OdpovědětVymazat
 6. Pane Umlaufe, děkuji za pravdivá slova...

  OdpovědětVymazat
 7. Co ja vim, Libanon je presycen uprchliky za Syrie a Iraku. To neco stoji, nikdo nepomuze, naopak Izrael je nici jak se da, beztrestne je napada jak chce. Nezavidene. Byli jsme tam s CKM v r. 75, nadherna zeme. U more i v horach. Vsude byly uz tenkrat kempy uprchliku a jsou doposud, zasluhou MIROTVORCU z Izraele.

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za zprávy z této oblasti. Moc chybí Tereza!!!

  OdpovědětVymazat
 9. 7 zemi behem peti let ma sice zpozdeni, ale jak jiz Adolf rikal ,ustoupime do predem pripravenych pozic a vitezstvi je na dosah ruky .Pomeje je vubec ten nejlepsi ,Wolfovitz Bolton a dalsi hosi z rodiny tech kteri pomahaji tem co to potrebuji btli jen bridilove tad nastupuji ostri hosi ,zatocime s Cinou Ruskem Venezuelou Nemeckem a dalsimi kteri si mysli ze nas nepotrebuji huhuhuahahaha

  OdpovědětVymazat
 10. ..."a v jiných zemích zradu národních miliardářských elit, které mají svá bankovní konta pod kontrolou USA."
  Kdy už Vám konečně "doteče", že od vánoc roku 1913, a to už je dost dlouho, takové peníze, resp. lidé (tzv. oligarchové) nejsou pod kontrolou USA, nýbrž banksterů, kteří nejprve rozhodnou, kdo se "oligarchou" stane (např. Babiš) a za jakých podmínek. Vždycky je to "Faustova smlouva", kdy "oligarcha" je jejich velice poslušným, až devotním služebníčkem. To zaprvé. Zadruhé, politologické rozdělování tzv. nepřátel (např. Rusko, USA, Čína, atd.) je dosud dobře fungující PíáR systém oblbování MSM (7.pád). Ačkoliv je MSM představuje coby nepřátele, TI v pozadí jednají ve shodě a domluvě. Jistě, stává se, že se neshodnou. Zkuste se na svět zahledět touto optikou. Bude to docela jiné a docela srozumitelné. Tož tak

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.