Reklama

pátek 17. července 2020

Blaha tvrdě o možném plagiátorství Igora Matoviče: Je to podvodník a zloděj a neprodleně by měl odstoupit

Předseda slovenské vlády Igor Matovič
17. 7. 2020   SputnikCz
Dnes (16.7.) jsme informovali o tom, že skandál s plagiátorstvím diplomových prací politiků na Slovensku nabírá na obrátkách. Tentokrát se na mušku dostal tamní premiér Igor Matovič, který měl svou závěrečnou práci o daňovém systému z roku 1998 opsat ze dvou knih. K této informaci se nyní ostře a bez kompromisů vyjádřil člen Směru-SD Ľuboš Blaha.

Připomeňme, že dle informací se v Matovičově diplomce skutečně nacházejí celé zkopírované strany z publikace ekonomů Pavla Kárásze st., Juraja Renčka a Pavla Kárásze ml., která se nazývá Daňový systém a jeho vliv na podnikatelskou sféru. Matovič doslova přepsal celé články i s tabulkami bez uvedení původních autorů.

Tuto informaci však nenechal bez povšimnutí politik Ľuboš Blaha, který je zároveň Matovičovým kritikem. K celé záležitosti se vyslovil na svém profilu na Facebooku.

„Matovič je zloděj. Stejně jako Kollár. Stejně jako Gröhling. Stejně jako všichni plagiátoři, kteří ukradli cizí texty a na základě toho získali titul na vysoké škole. Zloději. Obyčejní zloději. A tato vláda je doslova vládou zlodějů. Jinak se to pojmenovat nedá,“ píše hned v úvodu politik.

Podotýká ale, že tento „případ“ je vlastně ještě horší, než je tomu v případě Kollára a Gröhlinga. Důvodem je i to, že právě Matovič před rokem a půl „vřískal před parlamentem na Andreje Danka a nadával mu do exkrementů na polici“ a vyzýval jej, aby se kvůli plagiátorství vzdal své funkce a nestoudně ho urážel.

Káže vodu, pije víno…


Následně Blaha vyzval uživatele, aby si přečetli Matovičův status, v němž v roce 2018 nadával předsedovi parlamentu do „h…“. Screen tohoto statusu přitom přiložil ke svému příspěvku. Vypadá to tedy, že Matovič káže vodu a sám pije víno…

„A celou dobu přitom věděl, že i on sám je plagiátor. Je vůbec možné, aby tohle dělal duševně zdravý člověk? Promiňte, ale na tohle existují jen dvě vysvětlení,“ uvádí Blaha.

První možnost dle něj zní tak, že Matovič zcela vědomě sám o sobě tvrdí, že je „h...o“ a měl by odstoupit. „Pak je tady ale velká otázka, co sakra ještě dělá ve funkci?“ ptá se.

Druhou možností je pak to, že současný premiér reálně nevěděl, že i on sám je plagiátorem, protože svou práci vůbec nepsal a ten, kdo ji napsal místo něj, ho o tomto podvodu neinformoval.

„V tom případě ale nedošlo pouze k plagiátorství, ale k reálnému zločinu, za který by měl být Matovič stíhán a potrestán odnětím svobody,“ uvádí.

Podle člena Směru-SD se tak nabízí jen dvě možnosti, přičemž jedna je pro Matoviče horší než druhá.
„Policie by jej měla okamžitě začít vyšetřovat pro podezření z podvodu a konfrontovat i tu jeho slavnou kamarádku, která prý v Chorvatsku přepisovala jeho poznámky,“ napsal s narážkou na to, že Matovič původně prohlašoval, že jeho kamarádka opisovala nějaké jeho poznámky.

Kdo ve skutečnosti práci psal?


Nyní to ale může vypadat i tak, že Matovič reálně není autorem své vlastní práce, míní Blaha.

„On si ji zjevně koupil, resp. nějak jinak motivoval někoho jiného, aby ji za něj napsal a vydával to podvodně za svůj text, na jehož základě získal titul,“ vysvětluje svůj pohled na věc.
A takové jednání považuje politik za mnohem těžší zločin, než jaký spáchali Kollár či Gröhling.

„Tohle je nejen na odstoupení, ale na basu,“ říká nekompromisně.

V závěru ještě dodává, že j zvědavý, kdy Matovič uspořádá demonstraci před úřadem vlády, na níž bude jako kdysi vřískat o exkrementech. Stejně tak by jej zajímalo, kdy premiér v případě svého občanského průkazu požádá o změnu vlastního jména na „H...o“. „Takhle přesně pojmenoval Andreje Danka,“ objasňuje.

„Ode dneška může Matovič hrdě nosit titul HVN. Igor Matovič. Nyní buďte „hrdina“, pane premiére. Jste podvodník a zloděj. Odstupte. A policie – jednejte. Z úřední povinnosti. Neprodleně,“ uzavřel danou věc Blaha.

Přiznání Igora Matoviče


Na celou situaci zareagoval i sám slovenský premiér Igor Matovič, a to na své facebookové stránce. 

„Upřímně, netuším, jestli jsem před 22 lety ve své diplomce něco necitoval a kolik toho bylo,“ přiznal se Matovič.

Politik napsal, že se nikdy svým titulem nechlubil a nikde si ho nikdy iniciativně nepsal, protože „školu poslední dva ročníky doslova flákal“ a na tyto dva roky není hrdý.

Matovič v příspěvku otevřeně napsal, že nechodil na přednášky a na cvičení, že byl často duchem nepřítomný a zvykl si opisovat. Teď to však nepovažuje za správné. Rovněž připustil, že by kvůli tomu mohl o svůj titul přijít. Souhlasil také s tím, že by mohl opustit své místo, ale pouze tehdy, až splní všechny sliby, které učinil před volbami.

Plagiátorské kauzy ve slovenské politice


Diplomová práce premiéra připomíná svým způsobem zpracování rigorózní práci bývalého předsedy SNS Andreje Danka, jejíž většina také neobsahuje jeho vlastní myšlenky. Matovič navíc v minulosti po Dankovi požadoval odchod z funkce předsedy parlamentu, a to za pochybně napsanou práci.

Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár čelí momentálně obvinění z plagiátorství jeho diplomové práce. Předseda mimoparlamentní strany Spolu Juraj Hipš 23. června informoval, že Kollár měl svůj titul magistra získat poté, co do své diplomové práce okopíroval celé strany. Nejvíce stran měl zkopírovat od svého školitele Jozefa Minďáše.

Samotný Kollár v reakci na to odmítl, že by byla jeho diplomová práce plagiátem. Ve svém prohlášení z 23. června proto neviděl důvod k vyvození politické odpovědnosti. Zdůraznil, že práci psal sám, a to několik měsíců.

Kollár získal titul na Středoevropské vysoké škole ve Skalici a tématem jeho diplomky byla Změna klimatu a bioklimatický potenciál cestovního ruchu v oblasti Kysuc.

V pondělí 13. července Denník N informoval o tom, že nynější slovenský ministr školství, vědy, výzkumu a sportu Branislav Gröhling během vyšetřování kauzy plagiátorství diplomové práce předsedy NR SR Borise Kollára požádal Panevropskou vysokou školu o stažení své vlastní diplomové práce z webu knihovny. A v současné době slovenský ministr také čelí obviněním z plagiátorství. Gröhling již ale prohlásil, že nehodlá rezignovat ze své funkce. Podle jeho slov svou diplomovou práci psal podle pravidel, která platila v tu dobu na Panevropské vysoké škole.

Reakce slovenské prezidentky


K celé kauze se vyslovila také Zuzana Čaputová, podle které jde o dosud největší hodnotovou křižovatku, na níž slovenská vláda stojí. Uvedla, že je zklamaná a smutná z toho, že očekávání veřejnosti, stejně jako ta její, na vysoké standardy uplatňování politické moci a vyvozování politické odpovědnosti, se kterými byl spojován nástup vlády Igora Matoviča, zůstávají zatím nenaplněné.

„Podvádění neschvaluji a nemohu schvalovat ani jeho zlehčování. Mohu jen zopakovat, že úkolem nás všech je budovat důvěru lidí v politiku a instituce. A to v souladu se slibem, že ji budeme dělat jinak, než bylo v minulosti zvykem a že sami budeme uplatňovat to, co jsme v minulosti požadovali od svých oponentů,“  uvedla.

Dodala také, že v době, kdy před Slovenskem stojí bezprecedentní výzvy v souvislosti s řešením dopadů krize, je důvěra občanů k představitelům vlády klíčová a je nezodpovědné s ní hazardovat.

41 komentářů :

 1. Slovákům zbyla prezidentka, kterou jim můžeme závidět, takže není nic ztraceno a společnost bude zase jednotná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj pád na hlavu musel hodně bolet. Jinak si nedovedu vysvětlit tvoje hloupoučké a zcela neinformované tvrzení.

   Já osobně nechci za prezidenta dutohlavou barbínu, co mele jen fráze, jako každá průměrná šprtka. A Slováci, stejně jako všechny ostatní evropské národy, jsou rozděleni na dva protivné tábory. Jen média v rukou cizáckých oligarchů a 5. kolony všude pomáhají protinárodním menšinám, aby beztrestně vládly. Ale všeho do času...!

   Vymazat
  2. Co jim máme závidět? Tupoňu zvíci almary ze Žďáru? Teď má zMatovič průs@r a tupoňa problém.
   O její rakouské návštěvě se mohutně mlčí, snad právě proto jde o světovou udáLOST.
   A to tele hubou mele.

   orinoko

   Vymazat
  3. Pokud závidíte Slovákům to trdlo v p-res.paláci, nepodceňujte to a hned si s tím skočte k doktorovi...

   Vymazat
  4. Prezidentka je to poslední, co bych Slovákům záviděla. Sorosova loutka, která raději vystoupila z právnické komory, aby nedejbože neprasklo, že ji studovala v Plzni.

   Vymazat
  5. Onen magor ze 17.7 a 9:30h si buď dělá nemístné legrácky, nebo ten svůj hloupý nesmysl myslí vážně.Obojí je výsledek jeho hlouposti,či bezbřehé naivity.Dokonalý produkt eurohujerismu a neblaze devastující politické korektnosti. Čaputová, i když na první pohled to nedává na sobě znát, je pouhá Sorošovická figurka, kterou si na Bratislavký hrad tento chazarsko-globalistický stařec nad hrobem dosadil a které taky financoval její volební kampaň.Z.Čaputová tak je svázaná navždy svou vděčnou loajalitou za své prezidentské zvolení právě tomu nejhoršímu sorošovickému grázlovi, který, zejména v posledních 6 letech škodí Evropě i jednotlivým státům kde může.Dělá to přes své pochybné a zrádné neziskovky srocené v Open Society Foundation.Mnozí naivní Evropané by si měli konečně uvědomit, že jim (nám všem,co tady žijeme),jde o budoucnost,o naši národní svébytnost,identitu i kulturu a v neposlední řadě i o víru, protože právě takoví vykutálení globalističtí Sorošové nám tyto hodnoty chtějí navždy vzít.A nemluvím jen o cílené islamizaci EU. A tak nejen současné střední a starší generaci, ale hlavně našim potomkům, tedy nastupujícím generacím,naše momentální lhostejnost k průběhu probíhajících věcí je cestou k zotročení, cestou do pekla.Na to pozor!!Jak Čaputová,tak i zcela bezcharakterní podvodník Matovič jsou nebezpečím nejen pro V4, a Slovensko,ale také právě i pro všechny obyvatele Evropy.Je potřebné si to uvědomit!! R.T.

   Vymazat
 2. Úpadek vysokoškolského vzdělání je na Slovensku ještě větší než u nás. Ovšem proč by nemohla být univerzita ve Skalici, když i na MU se píší diplomky o genderu v pohádkách. Politiků bych se ale zastal, jak mohli vědět, co jim někdo napsal do diplomek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědav, kdy to praskne i na Čaputku. Pak "bratislavskej kaviarni" nepomůže ani tuplovaná či trojnásobná vražda nějakých novinářů. A bude hůř.

   Vymazat
 3. Slováci mají na Hradě překrásnou Čaputku, v podhradí enteligenta kapíku, a na území emerickou základnu.
  Urazili slušný kus na cestě do kyseliny zvané EU.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je na ní "překrásného"? Vždyť je to úplně tuctová ženská, které trvá přes hodinu, než si na hlavu nakreslí obličej po tom, co vyleze z kanafasu, těsně před klimaktériem (a proto nervově a emocionálně labilním stavu, odpovídajícím právě tomu období a velice negativně působícím nejen na samotnou danou osobu, ale i její okolí a v kombinaci s funkcí nejvyššího představitele státu je to daleko vyšší riziko, že něco vyvede, než u vedoucí místní školní jídelny...)
   Ta má vzhledem k tomu období úplně jiné starosti a proto nechápu, jak si ji mohli ti Slováci zvolit, naprostou diletantku bez sebemenší praxe v politice a v normálním reálném životě vůbec...Doteď lapěla na prdeli kdesi v kanclu placeném Sorosem a vůbec nic, než přeházení smetáku z jednoho konce města na jiný...

   Vymazat
  2. 14:53 škoda, že jste nepřipomněl půvaby paní prezidentky při pohledu z profilu a jistou "robustnost" její postavy. Vezměte v úvahu možnosti současné techniky a že se všichni ti "zobrazovači" včetně garderobiérů a všelijakých těch dyzajnérů, nikoli zadarmo, snaží jak umí. Bez toho byste shledali "obyč bábu jak keř".

   Vymazat
  3. No, veľmi sa cim chvalit nemate ani vy! Stačí sa podivat na tu vasu politicku 'elitu' ..

   Vymazat
  4. Nejen že na barvě nezáleží, ale u politiky nezáleží ani na figuře, ale spousty pitomců tvořící dav, to ještě neví a dělají z toho silný argument při své volbě...a je jedno, jestli jde o chlapa, nebo ženskou.
   Tím spíš je mi záhadou proč ti Němci tak notoricky bazírují na té jejich ochechuli Merklové...za to však plně chápu svého času zvolení pověstné Ciccioliny do italského parlamentu..., neb byla "pěkný kousek správně prorostlého masíčka"...
   "Bella ciccia" je i ta Pičutka, neb to není "hezká číča/kočka",jak to mylně většina v Čechách chápe, nýbrž "pěkně tlusťoučká, macaťoučká", takže když talián některou poctí lichotkou "bella ciccia", měla by se dotyčná spíš urazit...

   Vymazat
  5. Soliume, my ti je tam všechny pošlem, ty naše krasavice inteligentní z prdlamentu a okolí, abyste si užili pořádně, když vám je té Pičutky, Vášáryové, Beňové, Bihári-ové, potratářky Ďuriš-Nicholsonové, pedofilky Hanzel-Kovačičové a spol. málo. Dáme vám k dispozici třeba evropské "pikové, nebo spíš pičové eso" Jourovou, Langšádlovou, sudeťačky Válkovou a Marx-Engelsovou, Myrku Dojčlandovou, co bude sichr naší příští P-residentkou, Pekarovou z TOPky a taky tu máme tu zvlášť vydařenou pič.farmu v rozkroku veselých smažek od Pyjátů, to jsou holky pro každej špás a navíc upřímně zachraňují svět...

   Vymazat
 4. Jak vidno, Slovensko se propadá čím dál tím hlouběji, začíná mi připomínat takové středoevropské Kosovo, vzniknuvší za poněkud idyličtějších podmínek, než to balkánské, jen s tím rozdílem, že není vydržované EU, ale naopak na tom vydržování EU se podílí a o to hůř jsou na tom slovenští občané...
  Vlády a poslanci jsou stále trapnější, zkorumpovanější a protinárodnější a tahle tomu, zdá se, nasadila korunu...
  Milovník islámu henten Matovič, přezdívaný "Islamovič" nadbíhá Maďarům kde může a jeho mladá ministryně školství a kultury, bývalá učitelka slovenského jazyka a dějepisu navrhuje snížit, nebo dokonce zrušit státní dotace pro Matici slovenskou, aby bylo víc prostředků pro sorosovské podjebávací nevládky, které chrlí ty správné slovenské kádry do nejvyšší politiky, viz. Šebej a ta Pičutka , "čo tak pekne rozpráva.." a kterou proto Slováci zvolili za p-residentku. Zatím co vyhlašují deklarace a zákony na ochranu židů a menšin, likvidují většinový národ a jeho kulturu, ale nejtragičtější na tom je, že to nejspíš sami Slováci chtějí, jinak by přeci takové podvodníky a šejdíře, jako ten Islamovič", nevolili...
  Bohužel se tam indukují naprosto stejné děje, jako u nás a to právě přes ten vzdělávací systém těch podivných a navýsost pochybných soukromých univerzit s těmi pitoreskními názvy, jako je "Panevropská, Metropolitní, Universita of New York, International education in Prague, Univerzita multimediální, Centrum pro výchovu koní..." atd. mají stále absurdnější názvy a těm zodpovídá i náplň studia, jsou jich tu už plné 3 prdele, čili 6 půlek a už skoro v každém okresním městě...no a takoví "Islamoviči", co se serou do politiky jsou jejich produktem.
  "Chceš-li pokořit nepřítele, vychovávej jeho děti", praví se v "Protokolech sionských mudrců" od neznámého autora a já k tomu přidávám "...vychovávej nejen děti, ale hlavně politiky a ti pak už všechno ostatní zařídí..." inkluzí, přepisováním dějin a všeobecnou debilizací...

  OdpovědětVymazat
 5. Kolik podobných plagiátů je u nás a nikdo to neřeší,proto i Matovič spoléhá na to,že s tím nikdo nehne.Ona ani Čaputová,není na tom lépe,také má kolem svého vzdělání černo.
  Matovič to ví a také ví,že ho Čaputová podrží,tito podvodníci,náramně drží při sobě.Myslím si,že podobných je v jejich parlamentu více,Matovič neodstoupí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Siamská dvojčata slovenského odcházení. zMatovič je nadějný asi tak jako atomový Hřib v Práglu. Stejná líheň a úroveň. Nevím, jestli na Slovensku maďarizují, ale Maďarsko je dneska celkem v pohodě.
   Jaký je rozdíl Slovensko maďarizovat, europejzovat anebo kurizovat?

   orinoko

   Vymazat
  2. Ještě jsem měl přidat,tito podvodníci,právě vyhovují cizím mocenským zájmům,jsou lehce ovladatelný.Když bude vyhovovat USA,ve funkci zůstane,opozice nic nesvede.

   Vymazat
  3. Orinoko, snad jsi nepřehlédnul akci bürgermaisterů měst Prahy, Varšavy a Bratislavy (Budapešť jsem možná přeslechl). Jedná se o přímé napojení měst na EU a tím pádem uplná samostatnost a oddělení od vlastního státu To se určitě bude líbit Uši i Erice. Rozdělí se to samo a lehčeji se to bude ovládat. Má to malou chybičku, nás Pražáků se nikdo neptal. Možná budeme královstvím a Hřib bude korunovanej ...

   Vymazat
 6. To bychom se divili kdyby se mělo tohle vše prokázat hodně lidí by letělo ze svých funkcí.

  OdpovědětVymazat
 7. Každý vysokoškolák by měl uvádět prameny, ze kterých v diplomové práci čerpal. Na druhou stranu, když přibývá diplomantů je asi těžké aby přibývalo i novinek v jejich pracích. Každý diplomant má ale své učitele a posuzovatele. O nich se nepíše ani nemluví. Ti mu to potvrzovali. Jsou bez viny?

  OdpovědětVymazat
 8. Když už to plagiátorství přiznala i Nečeská havlovize... to je špatenka 😁

  OdpovědětVymazat
 9. Okamura uzemnil Hamáčka: Extrémní? Ne, to jsou názory většiny společnosti. S neziskovkami už je ve válce

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-uzemnil-Hamacka-Extremni-Ne-to-jsou-nazory-vetsiny-spolecnosti-S-neziskovkami-uz-je-ve-valce-630825

  OdpovědětVymazat
 10. Vždyť totáč skončil díky nekompetentním blbům, tak se mi zdá že se situace opakuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:47 pokud byste jen něco tušil o světové politice, takovou blbost nenapíšete. Totáč se nemohl nezhroutit, když přišel o velmocenskou oporu. To, že to v poklidu zabalili, spíš svědčí o jejich intelektu.

   Vymazat
 11. Vzali to bratia Slováci zkratkou: miss Slovenska bude automaticky sedět v prezidentské sesli. Horší už to být nemůže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakto, že to nemůže být horší, představte si některou z těch dobraček, co mají aktuálně v parlamentu, např. nějaká Cigániková, co si ráno připadá, jako mačka a večer jako veverička, anebo ta agresivní potratová sufražetka Bihári-ová, blbka Duriš-Nicholsonová, nebo ta hrkavice Vašáryová a ...To by byla láce, ale i mezi chlapama tam není moc koho vybírat, je to tam skoro samý blázen...

   Vymazat
 12. Kde by jste chtěli brát vzdělané lidi? Školní osnovy jsou čím dál slabší a slabší, maturity nedosahuji úrovně ani učňovských zkoušek v minulosti. Matematiku rovnou odepisuji. Některé vysoké školy dosahuji úrovně středních v minulosti. Na studium se hlásí žáci s nedostatečnými znalostmi a učivo se změkčuje, aby propad na školách nebyl tak velký. Žáci i studenti se málo učí, co nestihnou stáhnou z internetu. Naše školství se ve vzdělanosti propadá a na MŠ strkají hlavu do písku. Potom se nedivme, že vznikají pseudoškoly, úroveň titulů je v prachu a rychlokvašky musí opisovat.

  OdpovědětVymazat
 13. No ale aspoň se zatím neprokázalo, že by byl kápem mafie jako Don Fizzo, který vysypal na kamery milion cash na stůl jako v provařené hollywoodské gangsterce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:11
   Zatím.... co na toho vlastizrádce časem vyleze, z toho se milovníci Sorös sviní poserou 😃

   Vymazat
  2. Ty troubo 13:11, to nebyl milion z jeho kapsy, to byl milion nabízený jeho vládou ze státní kasy!

   Vymazat
 14. V SR je to stejné jako ve většině států - vládnou zkorumpované a vlastizrádné MAFIE. Vatikánská Cabala má lidi všude .
  https://www.arfa.cz/ceska-televize-pokracuje-v-krasojizde-moderatorka-ve-stretu-zajmu-witowska-maze-med-kolem-huby-lgtb-prezidentce-krestanske-zeme-caputove-obskurni-anti-zeman-pruzkum-jako-zbran/#.XxCOFG0za70

  OdpovědětVymazat
 15. ...svět chce bejt klamanej...

  OdpovědětVymazat
 16. Jak to říkal Ježíš Repetent? Kdo nikdy neopisoval, nepoužil tahák,... ať zahodí žákovskou...

  OdpovědětVymazat
 17. Vše skončí válkou. Kdo to nevidí, umře blbej.

  OdpovědětVymazat
 18. Kdejaký "blb" přizná v diplomce zdroj. Podivným zůstává to, že kariéristé to nikdy nepřiznají!!!

  OdpovědětVymazat
 19. Klasika, zlatí hoši z elit jsou nenasytové,jak po majetku, tak po akademických tytulech. Ti slabší z nich si diplomky opisují sami, ti majetnější naopak na to mají týmy opisovačů. Věřím, že Jakeš dostal výuční list na elektrikáře od Bati poctivěji. Nesmějme se Slovákům jsem přesvědčen, že u nás je to stejné. Jo a u holek "jakbysmet". Jestli si myslíte, že po odhalení budou chodit kanály, tak to jste na omylu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud byste 9:46 byl jenom poněkud pozorný, tak Jakeš maturoval. Za První čs. republiky.

   Vymazat
  2. To má potom jeho vysvědčení větší váhu, než dnešní vysokoškolský diplom.

   Vymazat
 20. Nebyl bych tak příkrý. Nejedná se jen o chybu jedince, ale celého systému. Plagiátorství by především měli odhalit ti, kteří sepsání diplomové práce dozorují. A je jasné, že k tomu musí mít i prostředky, což do nedávné doby měl opravdu málokdo. Odvolávat kvůli tomu lidi z volených funkcí bez jasného vyjádření těch co si ho zvolili, je opravdu přehnané.

  OdpovědětVymazat
 21. Jestli je to chyba systému, tak je to ještě horší. Pak jsou na víně tvůrci systému a současně nemravové, kteří nedokonalost zneužívají. Absurdistán by měl ke každému noži dávat návod k jeho použití, se zákazem s ním vraždit. Promiňte mou naivitu, mám představu, že žijí jinde.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.