Reklama

čtvrtek 9. července 2020

Profesor Krejčí: Sledovací programy. Abyste nezpochybňovali názory z ČT. Izolace USA kvůli viru. Pravá podstata Ameriky

Profesor Oskar Krejčí
rozhovor s profesorem Oskarem Krejčím
9. 7. 2020   ParlamentníListy

„Právě poslal dvě letadlové lodě do oblasti čínského vojenského cvičení v Jihočínském moři…“ Politolog Oskar Krejčí komentuje v rozhovoru nejen kroky prezidenta Donalda Trumpa. Reakci Bílého domu na pandemii považuje za opožděnou a chaotickou. Profesor také porovnává čísla z Ruska a jiných států. „Na tom se nedá propagandisticky vydělat. Koronavirus je lidské neštěstí. Posmívat se někomu, že u něj umírá více lidí, se rozhodně nevyplatí,“ podotýká. Zároveň uvedl: „Chápání lidských práv jako svévole spojené se zbytečností porozumět problémům druhých je součástí amerického individualismu. Je to ve svém celku občanská společnost bez občanských ctností. Samozřejmě se zářnými výjimkami.“


„Svět staví zeď, aby udržel Ameriku mimo,“ zní název článku Farhada Manjoo v New York Times. Naráží tak na skutečnost, že státy Schengenu k sobě nepouštějí občany USA z obavy před zavlečením další vlny COVID-19. Ocitají se USA v jakési faktické izolaci?

Izolace je oboustranná. Například Harvard oznámil, že nepřijme na podzim zahraniční studenty. Problém s koronavirem je tak výrazný, že se bojí lidé i politici na obou stranách oceánu. Je to ale dočasné, jen je otázkou, jak dlouho to potrvá. Nezdá se ale, že by aktuální situace s COVID-19 nějak zásadně proměnila vztahy mezi Evropou a Spojenými státy.

Do jaké míry leží vina za současné americké těžkosti na prezidentu Donaldu Trumpovi?

Osobně si myslím, že reakce Bílého domu na pandemii byla opožděná a chaotická. Prezident Trump má tendenci svalovat vinu na Čínu a WHO, ale některé jiné státy ve stejné situaci reagovaly pružněji. Evidentně je chyba na straně USA. Nebyly schopné vygenerovat centrální strategii. Už hurikán Katrina v roce 2005 ukázal, že Spojeným státům chybí vnitřní bezpečnostní systém reagující na přírodní katastrofy. Postrádají instituce, které by dokázaly včas celoplošně reagovat. Je smutným paradoxem, že Ředitelství pro globální zdravotní bezpečnost a bioobranu při Národní bezpečnostní radě, vytvořené za Obamova prezidentství, Trump v roce 2018 rozpustil. Delimitace odpovědnosti na jednotlivé státy Unie vypadá na první pohled sympaticky, protože guvernéři mohou reagovat pružně na konkrétní místní situaci. Když ale mezi státy ponecháte volné cestování, důchodci z nakaženého New Yorku vyjedou na Floridu. Pravděpodobnost, že rozšíří koronavirus, se pak rovná sto procentům.

Z Washingtonu přišla zpráva, že Spojené státy formálně ukončily odchod z WHO. Zároveň však Joe Biden oznámil, že v případě jeho vítězství v prezidentských volbách se hned první den USA do WHO vrátí. Samozřejmě přidal, že převezmou vůdcovskou roli. Je vidět, že vnímání WHO jako nepřítele není v USA obecně přijímaný princip ani uvnitř politické elity.

S průběhem pandemie také zesiluje kritika USA v čínských a ruských médiích. Může tamní propaganda z amerických problémů zásadnějším způsobem profitovat?

Ne. Sleduji jak ruská, tak čínská média, ta jen v angličtině, a necítím nárůst protiamerických hesel. Ani škodolibost. Na tom se nedá propagandisticky vydělat. Koronavirus je lidské neštěstí. Posmívat se někomu, že u něj umírá více lidí, se rozhodně nevyplatí. Samozřejmě že Donald Trump neřekne koronavirus, ale „čínský virus“. To je záměrné, propagandistické použití přídavného jména, které navozuje pocit úmyslu. Ale to jsou okrajové věci. Samozřejmě že s tím může Bílý dům spojit sankce, ale to souvisí s obecnou politikou Bílého domu, ne s koronavirem – ten by posloužil jen jako záminka.

Čím si v případě nemoci COVID-19 vysvětlit ten obrovský rozdíl mezi velmocemi? USA hlásí cca tři miliony nakažených a 135 tisíc mrtvých, Rusko čtyřikrát méně nakažených a 13x méně mrtvých. Čína dokonce tvrdí, že se již šíření nákazy podařilo zastavit, země eviduje 36x méně nakažených než USA, obětí pak má být 29x méně.

To je jedna z nejzajímavějších otázek, ale byl bych opatrný. Odpověď vyžaduje chladnou analýzu. Informací máme málo. V pozadí rozdílu je více faktorů: proočkovanost, struktura zdravotního systému, obecná informovanost obyvatel, politická kultura. Nehraje se jen na rozdíl mezi Ruskem a Spojenými státy. Co Brazílie, Vietnam, Indie, Peru? Co stát, to jiný přístup a jiné výsledky. Tzv. analytici, kteří už nyní vnucují vysvětlení, proč se to tak děje, jen hádají z křišťálové koule.

Kritici Číny natvrdo říkají, že země o číslech lže. Je to podle vás možné? A máme věřit údajům z Ruska?

Ve hře jsou dva faktory. Předně žádná ze statistik není přesná. Jak definovat smrt na koronavirus, když byl organismus oslabený jinými chorobami? Lze jen definovat tendence, jestli se daří koronavirus zvládnout. Druhá věc je, zda někdo záměrně lže. To se mi nechce věřit. Mohou se mýlit, ale že by záměrně lhali? Na tom se nedá vydělat. WHO má poměrně slušnou informační strukturu po celém světě. Záměrné falšování by se dříve či později podařilo odhalit. Teď se souhlasem Pekingu odjela skupina expertů WHO do Číny, aby vyšetřovala počátek pandemie.

Každá země nějak na vzniklou situaci reaguje. Politické elity jsou ve vztahu s pandemií COVID-19 většinou amatéři. Lékařů je mezi politiky minimum. Státníci se učí za pochodu, jsou plní nedůvěry a strachu. Že jsou reakce zpočátku chaotické, je přirozené. Záleží na intelektu a ochotě rozdělit se o pravomoci s odborníky při řešení problému. Také je důležité, zda se podaří vytvořit celonárodní konsenzus o základních otázkách boje s koronavirem. V tom se jednotlivé státy liší. V podstatě ale vždy, v každé krizové situaci, ať jde o válku, nebo koronavirus, vycházejí státníci a vojevůdci z neúplných informací. Přesto elity musejí rozhodnutí přijmout. Rozhodují při nedostatku informací, zavaleni spoustou emocí a ideologických předsudků. I když se to zdá paradoxní, právě ideologické předsudky umožňují překonat nedostatek informací ve chvíli, kdy si situace vyžaduje rozhodnutí. Až dodatečně, při zpětné analýze, se dobrý analytik dokáže oprostit od emocí a získat dostatek informací. Znovu shrnuji: reakce Bílého domu byla opožděná a chaotická, ale věcně vše bude možné vyhodnotit až s odstupem.


(Celý rozhovor s profesorem Krejčím najdete ZDE

56 komentářů :

 1. Nas stat Florida dnesnich dnu, je uplne jina zeme, nez Florida pred 5 mesici.
  Vse co neni dulezite k zivotu je zavrene !
  Nejhorsi je, ze mame zavrene i Banky !
  Bary, restaurace, kavarny, knihovny, vse je zavrene.
  Moji sousede a kamosi utekli na sever do mist, kde zije malo lidi. (Montana, Wyoming,).
  Letecke linky do Evropy jsou zrusene.
  Vyletni lode do karibske oblasti jsou zrusene.

  To vse vsak nic nemeni na nasem vztahu k
  presidentu Trumpovi !
  MAME HO RADI ! On ma nejtezsi zivot ze vsech presidentu v dejinach Ameriky.
  On je mentalne NEJSILNEJSI, ze vsech presidentu Ameriky.
  Po strance ekonomicke prosperity je zazracny.
  Opozice proti Trumpovi nema nikoho , koho muze postavit v Listopadu proti presidentu Trumpovi.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tobě už pomoci nemůže ani trumpeta. Přemýšlej rychle z uss utéct.

   Vymazat
  2. Milý HoLulu, kdybych u nás tak emočně prožíval svůj vztah k naším prezidentům, tak jsem šedivý. Přesto nemám rád, když si k nim dovoluji vulgarity, obzvláště mi vadí zahraniční poradci. Prostě jsem tak vychován.
   S panem profesorem vcelku souhlasím, až na hodnocení WHO, nějak mi u unikl jeho pozitivní přínos světu ve vztahu k pandemii, krom pojmenování víru, které opravdu autorizoval.

   Vymazat
  3. A co ten úchyl Biden, jakou má šanci?

   Vymazat
  4. President Trump je skutecne nejlepsi president za dlouhou dobu.Ma proti sobe celou Americkou elitu,ti mu delaji to nejhorsi co muzou.My ho mame v Kanade take radi.

   Vymazat
  5. Za vaši informaci je třeba poděkovat pane h!

   Boufáme tu,že to přežijete a držime vám palce.

   podpis

   Sympatizanti vašeho presidenta..

   Vymazat
  6. Celý tým lidí s Prezidentem Trumpem připravoval akci na osvobození lidstva 35 až 40 let. Vše co řekl, doposud splnil. A v budoucnu dle mého názoru určitě také splní. Zlikvidoval podzemní města, laboratoře a tunely po celém světě, postavil se kabale čelem. Odtajnil mnoho patentů a ukázal na pravé viníky, kteří provozovali pedofilii a hlavně obchod s orgány dětí. Eliminoval celý finanční systém zotročení lidstva a podařilo se mu odstavit VATIKÁN, anglickou KRÁLOVNU a díky tomu znárodnit FED.

   Vymazat
  7. 17.45 Proto vyvolení budou volit jako o život Bidena... A UPLATÍ I ČERNÉ... Za pokus o restituci FEDu již byli zavražděni bratří Kennedyovi... GOD BLESS PRESIDENT TRUMP!

   Vymazat
  8. I já děkuji panu Honolulu - za info.Škoda Floridy - to musí být děs, takový život. Myslíte, že to tamní lidé vydrží? Přitom - co si budeme říkat - je celý ten "covid" jen zástupní problém. Někdo prostě chce, aby to takhle vypadalo, je to hra s lidmi, co všechno jsou ochotni vydržet. Zabíjení lidí kdekoliv - jejich umírání - nikdy nikomu nevadilo a najednou se hraje ve světě tak pitomé divadlo? Proč nevymyslí jiný důvod, než to, jak strašně jim záleží na životě obyčejných lidí - vždyť je to směšné. Pište prosím pane Honolulu, ať víme my v ČR, jak to v USA skutečně vypadá.

   Vymazat
  9. Vy 20:22 nejste schopen vedle smrtnosti vzít v úvahu třeba i důsledky pracovní neschopnosti při pandemiích. U Covid 19 není známo jak to bude s imunitou, která se, například, u tak dobře známé, ale zdaleka ne tak virulentní a čistě sezónní chřipce nevytváří. Když už nejste schopen uvažovat alespoň v takové šíři, mlčte.

   Vymazat
  10. Za to poděkujte nejlepšimu presidentu který se kdy na světě vyskytl. Tlačil na guvernéry aby předčasně ukončili karantény a některým i výhrůžkami a tady je vysledek. USA je nejhorší na světě v kontrole covid19 a je to téz vina Trumpa který pozdě reagoval na pandemii.

   Vymazat
  11. Skoda,že američané chtěji pomřit,měli jsme je rádi!

   Dnes už přes 130 000 mrtvých.Cilem prý je nejméně milion!A bude tam pane h.ta válka nebo je to stale ještě nemožné!?
   Jste neomarxista?

   Vymazat
  12. OPRAVA odkazu originál. článku Krejčího:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Krejci-Sledovaci-programy-Abyste-nezpochybnovali-nazory-z-CT-Izolace-USA-kvuli-viru-Prava-podstata-Ameriky-629998

   Vymazat
 2. Pravá tvář amiokupantů je ta,že celou dobu svojí zbytečný existence kradou,vraždí a loupí pod hlavičko demokracie v rámci operace Trvalá okupace....a jako bonus jsou díky NSA policejní stát horší,než nimi opovrhovaná Severní Korea!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:45
   Pravá tvář největšího místního blba je ta, že neustále dokola čmárá to své - AMIOOKUPANTHAVLOFAŠOUN - Ty neumíš napsat nikdy nic aniž by jsi čmáral ty své donekonečna omílané hovadiny, chudáku.
   Tímto děkuji našim bratřím z USA, že od 50 let nedovolili Rusku ovládnout svět svojí komunistickou doktrínou a nad Ruskem v 90 letech vyhráli studenou válku a pokořili je tak, že prakticky Rusko krachlo!
   Mužeš čmárat dál ty své bludy, ale pravda je jen jedna, F-333

   Vymazat
  2. Ty máš v USA nějaké svoje bratry anonyme 17.18 ( nevychovanej sprosťáku)? Ano - asi ano. Vypadá to na to, že tam máš svůj původ, bratry a sestry, a zde v ČR jsi nedopatřením. Co kdyby ses tam rozběhl a nechal nás tady v ČR na pokoji? Vždyť ty to tady strašně nenávidíš, nenávidíš ČR, Rusko, a další a další - co tady vlastně chceš dělat? Dřepět u počítače a sprostě nadávat? Jsi tady proto, že tady pobíráš důchod ( od těch, které nenávidíš) zatímco tvoji bratři v USA by tě nechali chcípnout hlady na ulici? Aha - tak to jo. V tom bude ten zakopaný pes. Tak alespoň vypadni z diskuzí a zabavuj se něčím jiným.

   Vymazat
  3. 17:18 Kolega napsal pravdu ta je opravdu jenom jedna kdo neustále válčí, loupí, kšeftuje s drogami. Tvoji miláčci z usa.

   Vymazat
  4. 20:27
   Sice pozdě, ale odpovím. Nikde pokud si po sobě přečtu př. nevidím nějaké psané sprosťárny, asi neumíte číst. Proti ČR nic nemám, ale Rusko a komunisty, jak píšete nemám rád. Jinak se pletete, ČR dnes patří na Západ a já tohle podporuji, to vy jste ten co by nás zase nejraději nahnal do spáru Ruska, blábolíte jen samé nesmysly. Napsat co by se stalo v USA, hmm vy budete " velký myslitel "
   A co, kde budu psát, je vám do toho HOV.......

   Vymazat
  5. Ad 9:45: Je přece nesmysl. Moc inteligencí nevynikáte. Vaše blouznění, že patříme k nějakému Západu My se nepodíleli na koloniálním drancování světa, my jsme nepraktikovali otroctví ani jsme nikoho nepřepadali za účelem loupeže surovin. MY jsme nevymysleli ono „západní“ ´rozděl a panujˇ. MY jsme nevymysleli ani holokaust ani genocidu, jakou ten tvůj Západ praktikoval na Židech a Slovanech. My v Čechách navedeme provokace a války pod falešnou vlajkou, ani jeden náš prezident si nenechal dělat labuž od stážistek. My nesvrháváme vlády v jiných zemích a nerozvracíme je při kecání o „demokracii, svobodě a lidských právech“. Nás do tohohle Západu netahej. My chceme zůstat čistí i před našimi potomky.

   Vymazat
  6. 11:59
   Pokud mluvíš o Rusku tak souhlasím.
   Jinak vždy a zvláště dnes patříme na Západ s tím ty nic nenaděláš.
   Okupace cizích uzemí, rozvracení, dosazování komunis. darebáku za vládnutí Stalina, Chruščova, Brežněva a dnes fašouna Putina ti nevadí co!

   Vymazat
  7. 11:59
   Zato ta vaše inteligence je vzor pro druhé, už za první republiky jsme patřili na Západ, jen komoušským převratem v 48 r. se vše zvrátilo, ale po 40 letech zvráceného rudého bordelu zase patříme na Západ, s tím vy nic neuděláte soudruhu. Dnes jsem pyšný, že patříme do NATO a EU, tím je řečeno vše, zvláště naše orientace ne na chudý, nesvobodný, zdegenerovaný Východ, ale na demokratický, prosperující Západ, víme! A vy stím NIC neuděláte!!!

   Vymazat
  8. Anonymní11. července 2020 18:02
   Díky Masarykovi, Štefánikovi a Legiím, Západ přijal vznik Československa. To, jestli jsme tímto patřili na Západ, je Vaše interpretace. Ale z toho, jak se Západ v Mnichově postavil k naší zemi, bych vyvozoval, že nás za svou součást nepokládal. Podobně v poválečných dohodách, nás předal do oblasti vlivu Ruska.
   Také dnes nejsme Západ, pouze jsme v oblasti vlivu Západu. Jinak jsme střední Evropa, z jejíž neschopnosti prosadit vlastní identitu, musí těžit buď Západ, nebo Rusko. Rusko je vůči nám ve stejné velmocenské pozici jako Západ. Naší politikou by mělo být vědomí vlastní identity a vyvážený vztah k velmocím. Jestli to nazýváte „orientace na Východ“, je Vaše interpretace.
   Vaše hrdost na NATO, které není schopné chránit své členy před hromadným vnikáním cizího elementu, ani před vzájemnými vojenskými půtkami, ale v rozporu se svou zakládací smlouvou působí mimo hranice svých členů, je Vaše osobní věc. Ale rád bych věřil, že mnoho našich občanů, si takovouto formu NATO nepřeje. Co se týče EU, vypadá to, že degenerace působí zde, ne na Východě. P.K.

   Vymazat
 3. 13:45 = nesikovny projev menecenne atrocitni propagandy.
  Policie je kamaradska a vzdy vam pomuze v pripade potreby, pokud se chovate slusne.
  Kdyz vsak platite falesnymi penezi, prepadate maminky s pistoli v ruce, kseftujete s heroinem, tak vam policajti zakleknou na krk tak dlouho, az nemate kyslik.
  (Jako v pripade George Floyda.)
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A tak to taky - Honolulu - má být. Od toho je policie, aby nenechala mezi slušnými a normálními lidmi praštěná a nebezpečná primitivní hovada.Nač se zamýšlet nad tím "Floydem"? Copak v USA nebylo zabito více černých hub? Bylo - jenže zrovna teď se to někomu zatraceně dobře hodí do krámu. Zrovna tak jako ten "covid" - co za ten se schová prasečin - jéje! Pište dál Honolulu - novinky z Amerického kontinentu potřebujeme znát pravdivé - ne vymyšlené a přitažené bláboly, které si v našich mediích platí nějaká smečka protitrumpových zmetků - už je to až směšné, jak je to všechno namířeno proti Trumpovi - to už nemůže přehlédnout ani magor.

   Vymazat
  2. 20:33
   Pište si vy dva, tady nikomu ty žvásty chybět nebudou!

   Vymazat
  3. 21.25 Pane Nikdo, tak to prostě nečtěte...

   Vymazat
 4. Tak po vyslechnutí přenosu z Parlamentu se utvrzuji v přesvědčení, že situace s pandemií je u nás horší,než byla má představa. Potvrzuje se
  představa, že počet nakažených souvisí s počtem testů. Přestávám věřit naším údajům protože jsme až 51.v počtu testovaných na 1milion obyvatel. Pro nechápající, když nebudete testovat, nebudete mít žádné infikované. Konečně jsou k mání počty testovaných na 1 milion. Uvedu jen několik :
  Dánsko 202 829, Británie 162 625, Rusko 150 254, Kypr 138 624,
  Izrael 129 611, Portugal 124 699, Španěl122 652, USA. 119 267,
  Belrus 115 062, Itálie. 95 173, Kazach 88 363, Čile 63 850,
  Peru. 55 862, ČR........54 102, Chorvat21 497.
  Podle mne, čím menší počet testů, tím méně důvěryhodné další údaje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem nějakej divnej anonyme 17.09 - já těm žvástům nevěřím od začátku, vy se zase z těch čísel zblázníte. Kde to berete? Co všechno musíte prosmejčit, abyste se na nějaká čísla dostal? A k čemu vám to je? Ale faktem zůstává, že teď už se bude o "covidu" žvanit pořád. Vsaďte botky! Pořád a pořád - pořád s tím budou otravovat a obtěžovat. Jako ten americký herec co přišel "shodou okolností" o nohu a pak stejně umřel na covid??? Tak - o nohu přišel proto, že byl léta těžký cukrář. Ona cukrovka je pořádné svinstvo - a smrtelné. Bez inzulinu postižení cukrovkou nepřežijí, a když nesladí, vystavují se nebezpečí kolapsu - zkolabují na nedostatek cukru! Spousta lidí přišla o končetiny, ale pokračuje to dál, a dál. Jenže ti zatraceně sprostí šmejdi z medií straší jenom covidem -prostě herec umřel na covid a tečka. Hnus. Fialovej. A že ještě žádnej zkorumpovanej novinářskej šmejd nezemřel na covid? To jsem blázen. Dokonce ani není žádnej z nich nakaženej - tak až bude, začnu těm blábolům snad i věřit.

   Vymazat
  2. Vy jste 17:09 "konečně" objevil Ameriku, že? Světové statistiky k Covid 19 jsou přístupné, co vím, nejpozději od března na https://experience.arcgis.com/experience/685d0ace521648f8a5beeeee1b9125cd
   sousedé pak na https://nakit.cz/koronadata
   a ČR třeba na https://koronavirus.mzcr.cz/
   Vy objeviteli.
   Vy 20:41 se zas uklidněte natolik, abyste si nechal některé základní věci k té cukrovce vysvětlit a stejně tak i otázku nemoci Covid 19 od někoho vyrovnaného a s nadhledem, kdy postačí, že bude mít IQ okolo 100, popřípadě o něco víc.

   Vymazat
  3. 17.09 "Náš" PARLAMENT UDĚLAL Z PANDEMIE PINDEMII (opakuji, "pindemii") protože každý opoziční trubec korytář v době, kdy bylo třeba jednat, zalezl jako krysa do díry a byl potichoučku jako sama němota, a když se ozval, tak jen aby škodil úsilí české vlády a Českého Národa na minimalizaci hrozeb. Dokonce nějací, původem námořní zločinci, udávali s požehnáním klerikálů z plna hrdel do Bruselu... aby škodili kde se dá, i kde se nedá, ale co kdyby, že?

   A teď mají tu drzost vylézt z děr/z krytů a PINDAT, že co vše se udělalo je špatně - protože to nekonali oni... a CML (centrální mozek lidstva) katolík Kalousek s partou dokazuje, že křesťanství je pouhou dualistickou herezí Judaismu... protože opozice dosahuje i mezi Židy mistrovské úrovně v židovském národním umění, něžně nazývaném CHUCPE!

   Vymazat
  4. 9:38
   Omlouvám se za "pozdní objevení Ameriky",možná bylo i více nepohotových občanů, ale na stupni vyhodnocení si stojím, navíc jste-li lepší ve vyhledávání by mne zajímalo kolik cca % bylo z testů s opakováním, a snad i průměrná kvalita testovacích paré (rychlo testy nevhodně použité..). To mi pomůže k vlastnímu upřesnění hlásaných pravd.
   Díky od 17:09

   Vymazat
 5. Starosti pana Krejčího, bych chtěl mít. Nemít jinou starost, než vytvářet koronavirový smog. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Berlíně máte možnost šířit váš vlastní smog:
   http://svobodnenoviny.eu/dopravni-urad-v-berline-naleha-na-cestujici-nepouzivat-deodoranty-aby-ostatni-nosili-rousky/

   Vymazat
  2. Anonymní9. července 2020 22:05
   Ten článek je takový smog. P.K.

   Vymazat
  3. 0:36
   Nezapírejte.
   Kdo to křičí, od toho to fičí.

   Vymazat
  4. Milý P.K., že nejste v hlubších úvahách až tak doma je patrné natolik dlouho, že jste si tak razantní potvrzení této skutečnosti v 17:19 a 0:36 mohl ušetřit.

   Vymazat
  5. Anonymní10. července 2020 9:50
   Díky, za ukázku hlubší úvahy. P.K.

   Vymazat
 6. Článek ("Byl jako oživlý Jekyll a Hyde. Před 70 lety odsoudili Britové atomového špiona") popisuje ledacos, ale že atomový špion snížil riziko 2. světové války, nenapsali. Předání technologie výroby jaderné bomby Sovětům, bylo správné - protože pak už se původní jediný majitel jaderné bomby musel obávat odvety. Takže ji později nikdo nepoužil:
  - "Když jsem pochopil účel své práce, rozhodl jsem se informovat Rusko," sdělil zkraje roku 1950 anglickým vyšetřovatelům Klaus Fuchs. Německý fyzik, který byl jednou z klíčových osobností projektu vývoje atomové bomby. A také sovětským špionem, v jehož životopise najdeme i českou stopu."
  https://www.denik.cz/ze_sveta/studenta-valka-usa-sovetsky-svaz-klaus-fuchs-atomova-bomba.html

  OdpovědětVymazat
 7. ČT je banda hajzlů a protinárodních kolaborantů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:39
   Pregnantně řečeno 👍

   Vymazat
  2. 20:39
   A s kým ČT kolaboruje??? Pne Nehajzl.

   Vymazat
  3. 10,26
   Komu není z hůry dáno v apatyce nekoupí!!!.-D

   Vymazat
  4. 10:26-Ptáte se jako idiot nebo také kolaborant? No přece s našimi přáteli z NATO pod vedoucí úlohou USA.
   Jako znalý angličtiny se jistě přikláníte k překladu "spolupráce",takto ale v minulosti spolupracovali mnozí s mnoha organizacemi, chcete příklady?

   Vymazat
  5. 13:43
   Mirečku Povolný, nějak nezvládáte logiku. Pokud patříme do NATO, a součástí uskupení je USA, tak z logiky věci nemohu s NATO kolaborovat. Ten idiot bude vy, pokud tohle nechápete!

   Vymazat
  6. Především tobě, anonyme 9:35, chybí logika, rácio čili selský rozum a základní historické vzdělání. Jinak bys nenapadal spoludiskutujícího za slovo „kolaborant“. Věděl bys, že jsme v nedávné historii byli v Protektorátu součástí Třetí (tisícileté) říše národa německého, statečně s ní bojovali proti „židozednářské plutokracii“ a „židobolševizmu“ a každý, kdo takto bojoval byl co? No přece kolaborant!

   A kolaborant v češtině není žádný spolupracovník, ale spolupachatel okupační mocnosti, který po osvobození dostane buď malý či velký dekret a když míra kolaborace se zločinnou velmocí přesáhne míru, bude zkrácen na životě.

   Tohle si zapamatuj a řiď se podle toho. Kapiš?

   Vymazat
 8. 17:19
  Tak sleduj ČT a nelez na link NR ...

  OdpovědětVymazat
 9. U nas se doktori hadaji jako maly kluci a ted jednoho
  vyhodili, protoze rekl, ze to je zvelicena chripka, za ucelem znicit ekonomii Ameriky a poskodit presidenta Trumpa.
  Ja nevim , co si mam o tom vsem myslet !
  Kazdy rika neco jineho a ja nejsem doktor !
  Tak si zvysuji immuni system podle predpisu a ted jsem si objednal "zazracny preventivni lek" , ktery urcite bude k nicemu.

  Ekonomie, dynamicka a zdrava, kterou president zbudoval za 3 roky byla znicena za 2 mesice !
  Bylo zavreno velke mnozstvi firem a nezamestnanost je ted
  11 % a pred pendemii nebyla zadna.
  Nasilna kriminalita (prepadavani a loupeze) , take stoupla rapidne.
  Celou Floridu ted drzi nad vodou pouze duchodci, kteri jsou jedini, kteri maji pravidelny prijem, ale male moznosti ho utratit, protoze je vse zavrene.
  NIKDO Z NAS z toho nevinni presidenta Trumpa , krome jeho nepratel ! Ti ho obvinuji i za pocasi nad Atlantikem.
  A kdyz se stane to nejhorsi - nevadi ! Smrt neni zla, umirani je velmi zle.
  h.

  OdpovědětVymazat
 10. V USA jsem byl a viděl /sever u Vel. jezer/ jedna fabrika vedle druhý a prázdný. V amer. filmech reálné kulisy pro mafianské přestřelky. Kapitalismus jde tam, kde je levnější výroba ..Mexiko, Čína, atd...a zničí sám sebe! USA místo výroby pouze virtuálně tiskne dolary !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:45 Podepíšu. Některé čtvrti v Chicagu, jsou zralé pro zfilmování konce planety. Netřeba kulis a netřeba nic kašírovat.

   Vymazat
 11. Definovat smrt na koronavirus v případě oslabení jinými chorobami lze ! Je to pořád smrt na koronavirus, pojem zemřel s koronavirem je nesmysl. Podstatné je to, že bez koronaviru by hned nezemřel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:18 všichni tušíme, že statistiky zemí jsou cinknuté, ale u milionů to nefunguje. Tak si myslím, že řadu nevěřících Tomášů, přesvědčí až osobní setkání s virem.

   Vymazat
 12. Každý Čech by si tento článek měl přečíst:

  Tak nudně už tradičně, opět a zase, znovu, opakovaně, neúnavně, stále dokola a donekonečna (jak u blbejch) – SRPEN 1968 V ČESKOSLOVENSKU

  http://svobodnenoviny.eu/tak-nudne-uz-tradicne-opet-a-zase-znovu-opakovane-neunavne-stale-dokola-a-donekonecna-jak-u-blbejch-srpen-1968-v-ceskoslovensku/

  OdpovědětVymazat
 13. noviczech
  ...můj názor! Před čtyřmi měsíci v USA oficiálně, kvůli covidu, povolili sledování mobilů ve 131 zemích. Přestal jsem kamkoli jedu brát mobil s sebou. No a přes aplikaci wetter se mi automaticky zapnulo bluetooth. Tak jsem tuto aplikaci odstranil a ejhle, mobil jako kdyby ožil. Vše fungovalo daleko rychleji. Jen kvůli obyčejné aplikaci počasí???
  Vlastněním mobilu jsme si dobrovolně dali vytetovat číslo na předloktí. A aby tato HYDRA z USA to měla snazší, tak se vyvolala pandemie světového formátu! Kolik v ní je opravdové nemoci, budeme asi tak vědět, jako víme, že byli/nebyli na Měsíci! Lidé umírali vždy a všude,staří i mladí. Tak asi tolik můj názor a MEDIA tam je základ LEŽ A PODVOD! Kdo má dnes moc toto zastavit, že!!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.