Reklama

úterý 28. července 2020

Prý Fulton 2.0

Libor Číhal
29. 7. 2020   RokajehoDny

Americký jestřáb Pompeo ve čtvrtek v ohnivé řeči proti Číně v knihovně Richarda Nixona v Kalifornii. Pokud svobodný svět něco neudělá, komunistická Čína nás změní. V jeho slovech se skrývá jiná pravda než zamýšlel, pokud svobodný svět nezačne vážně makat a nevrátí se k přirozeným tradičním hodnotám, nastane katastrofa. Pompeo není ochoten akceptovat, že Čína má jiný typ tradičních hodnot než USA. 

Podle Pompea je povaha čínského režimu marx-leninská. Kritizoval bezohlednou politiku komunistické strany k vlastnímu lidu. V roce 2022 to bude 50 let, co Nixon navštívil Čínu a otevřel cestu k její prosperitě, podle Pompea Čína nesplnila svá angažmá vůči světu, každý den čteme o útisku v Hongkongu a Xinjiangu. Vidíme otřesné statistiky čínského zneužití zahraničního obchodu, které způsobuje Americe obrovské škody, atd. Představy našich vůdců o tom, že Čína půjde směrem k demokracii a svobodě se nenaplnily.... Generální tajemník Xi Jinping je stoupencem zbankrotované ideologie čínského komunismu. Na Čínu nesmíme nahlížet jako na normální zemi...

Minulý týden v ruské televizní debatě řekl ředitel ruského ústavu pro Dálný východ a Čínu Alexej Maslov, že Čína ztratila sílu diskurzu, kterou by čelila protičínské západní propagandě. Odpovědi na americké útoky v čínském oficiálním Global Times jsou velmi umírněné nebo je přímo ignorují, dnes publikovali v tomto deníku obsáhlý hovor s anglickým politologem Martinem Jacques a vesměs otázky míří na problém reagování Číny na narůstající nepřátelství některých západních států, politologovy odpovědi téměř zdůvodňují čínskou zdrženlivost. 

Podle anglického politologa Čína se v západní optice proměňuje ve věčného nepřítele, političtí jestřábi redukují Čínu pouze do komunistického období a komunistické hrozby, celou čínskou historii klidně ignorují. Vůbec nechápou, co Čína ve skutečnosti je, tyto obskurní náhledy bohužel na západě převažují. Amerika se historicky domnívala, že ji ekonomicky Čína nikdy neohrozí, v 1980 se čínská ekonomika blížila 5% amerického výkonu. Amerika vycházela z předpokladu, že čínský vzestup není udržitelný, protože politický systém není udržitelný, včetně polohy komunistické strany ve společnosti, panovalo přesvědčení, že Čína musí přejít k západnímu stylu vládnutí. Poprvé došlo k západnímu vystřízlivění kolem krize v 2008, v Číně nenastala. V tomto momentu začaly americké elity chápat Čínu jako hrozbu. K čemu nyní dochází? Západní země, hlavně Británie, svázaly svůj vývoj se Spojenými státy, které jsou sice velmi silné, ale jsou v úpadku. Pokud se separujete od Číny, separujete se od nových významných inovací a technologického progresu. V Británii velká část elit a populace nerozumí k čemu ve světě dochází, žijí v představách minulé doby. Pro Spojené státy a západní země je velmi obtížné akceptovat to, co už není.

Něco podobného nastalo v 19. století v Číně, čínský císař Qianlong odmítl ideu, že Británie může Číně něco dát, v dopise králi Jiřímu napsal, že Čína nepotřebuje manufaktury. Odmítl industriální revoluci a Čína strávila dalších 150 let, aby se s tím vypořádala. V dané situaci se musí Čína vyhnout sovětské cestě válečného soupeření s USA, nesmí mařit finance velkými vojenskými výdaji, čínským fundamentálním zájmem je zábránit USA pronikmutí do jihočínského moře. Podle politologa musí Čína jednat v konfrontační situaci s důstojností, ctí, otevřeně a pokorně, dá tím světu velký příklad. Čína vždycky musí brát ohled na světovou veřejnost, verbální spory s USA jsou pod její důstojnost. Podobně v případě dalších západních zemí, na rozdíl od nich, Čína hraje dlouhodobou hru. 

Hongkong. Západní reakce jsou zcela předvídatelné, západ se domnívá, že Hongkong je pořád britskou kolonií, domnívají se, že princip „jedna země, dva systémy“ znamená, že jeden systém je čínský a druhý britský. Británie od roku 1997 nikdy nerespektovala čínskou suverenitu nad Hongkongem. Západ ignoruje rozdíl mezi pokojnou demonstrací a násilnými nepokoji. Politolog se domnívá, že zavedení čínských bezpečnostních opatření bylo nezbytné. Čína respektuje odlišnost Hongkongu, během 155 let britské vlády, Británie ani náznakem nezavedla něco, co by se podobalo demokracii, o to víc za ni bojují dnes. Politolog stejně jako ruský sinolog se domnívá, že Čína se musí naučit mluvit k publiku.


23 komentářů :

 1. Zbankrotovaná ideologie? A co měl Pompeo z matematiky? Nemusím ovládat analytickou geometrii, derivace, nebo soustavy rovnic o více neznámých. Stačí selské počty. Čína v kladných číslech, USA s nesplatitelným dluhem. Pompeem zmiňované nepokoje v Hongkongu jsou živené především Amerikou a jejími šedými eminencemi. Navíc, Amerika má vcelku úspěšně nakročeno k občanské válce a celkovému společenskému rozkladu. Tak že horká nemoc? Nebo důkaz nesvéprávnosti?
  Ten kdo nic neumí poučuje ostatní.

  OdpovědětVymazat
 2. dlh nie je problém, úroky z neho - to je to,čo je problém

  OdpovědětVymazat
 3. Komunistická Čína nás změní ? No nevím, co je vlastně lepší, nějak mě za poslední léta ta "americká svoboda",
  zhořkla.

  OdpovědětVymazat
 4. No jasně,za to,že je amiokupant po krk ve sračkách a na pokraji občanské války může Čína a Rusko????!!!!!:-)))))

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby USA neměli kolonie,nadhodnocený dolar,už byly dávno na kolenou.Místo toho,aby bohatl stát USA,bohatli,lumpové,mafiáni,politici,tak se dnešnímu stavu USA nemůžeme divit.Čína se svoji píli,ochotou,pozvedla na první příčku hospodářství,co ohrožuje hegemonii USA.Proto se nedivím Trumpovi,Pompeovi a dalším,že přijdou o nakradené dolary.

  OdpovědětVymazat
 6. Když docházejí argumenty, tak jsou na řadě vojenské manévry.

  OdpovědětVymazat
 7. "Čína dostala od USA svého času provaz, na kterém je zrovna škrtí" a doufám, že i uškrtí...
  Pompeo vyskakuje typicky po USA-sácku, kdo se od nich, od sionistické finanční mafie okolo FEDu nenechá okrást není demokrat a musí se s ním "sjednat pořádek".
  USA dominance končí, to stupidní impérium se hroutí samo do sebe vlastní váhou a je to tak dobře, jen aby jeho trosky nenadělaly moc škody...

  OdpovědětVymazat
 8. No nic sami se řítí do záhuby na Čínu vojensky ani ekonomicky nemají tak můžou maximálně štěkat jako tento blbeček.

  OdpovědětVymazat
 9. Před 30 léty jsme s Čínou začínali novou politickou etapu. Kde je Čína (ekonomická mocnost 1) a kde jsme my. Vše rozkradené a co mělo cenu je v západních rukách.
  Jen se podívejte na Ukrajinu, kam se dostala po "demo" puči. Je na tom hůře, než některé státy Afriky. 1,5 mil Ukrajinců odešlo do Ruska a pár miliónů pracuje po celé Evropě.
  To je výsledek nabyté svobody a demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ,,Svoboda je otroctví!" ... To už jsem někde slyšel...
   Kde to jenom bylo... Aha, to bylo roku 1984 na Svobodné Evropě. Četba na pokračování. Četba jako by ještě neskončila.

   Vymazat
 10. Zadluzeny zebrak z USA vnucuje svuj mafiansky rezim Cine. To jsem se fakt musel zasmat!
  Jak jeste dlouho bude vyderac a terorista ovladat sve vazaly?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:33
   " Zadlužený žebrák ", hmmm , ale stále s nejsilnější ekonomikou světa a ještě dlouho bude.
   Je zvláštní jak do toho " ŽEBRÁKOVA" chtějí lidé z celého světa,čekají dlouuuuhéééé fronty, od Ruska, Číny až po Brazílii, nějaké divné pokud jsou USA tím " žebrákem " co vašnosto!

   Vymazat
  2. 16:37- začínáte být nudný. "nejsilnější ekonomika", dokonce ani životní úroveň nevypovídají nic o kvalitě života! Pokud se těmito parametry řídíte, nebudete asi znát ty rozhodující.

   Vymazat
  3. Amerika přežívá na cizí účet ve všem a to doslova a do písmene. Kdyby nepřijíždělo do Ameriky každoročně mnoho lidí s vysokou odborností, jsou vzhledem k úrovni svého školství v - no - v hajzlu už docela dávno. Nemají dostatek vlastních odborných kádrů.
   Kdyby za potištěné "toaletní papírky" nekupovali vynálezy, výroby, technologie vědecké výzkumy tam, kde to "páchne" penězi, byli by zase v hajzlu.
   Pamatujete ten skandál, když se zjistilo, že část armádního vybavení je z Číny? To by byl fór, kdyby USA u svého nepřítele objednaly náhradní díly, uniformy v průběhu Americko-Čínského nějakého ozbrojeného konfliktu. Nebo kde vlastně nakupovaly roušky a pomůcky pro boj s virem?
   A tak se dá pokračovat.
   Amerika, stejně jako Evropa a tím i my, žije na úkor budoucnosti. Dluhy nejsou vidět, ale pošťák s nimi vždycky zazvoní včas.

   Vymazat
 11. Proč jsou Američané žebráci? Kolaps Spojených států zevnitř! https://www.youtube.com/watch?v=uZOe6U2jp50

  Trump osvoboditel? http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8369-trump-osvoboditel.htm

  Kennedy a po něm teď Trump zvedli kardinální otázku pro mnoho dalších zemí: proč si půjčujete virtuální peníze na úrok od bank vlastněných cizinci, když si svoji měnu můžete vytvořit samy zdarma a bez rizika, že upadnete dluhové pasti?

  Celý tým lidí s Prezidentem Trumpem připravoval akci na osvobození lidstva 35 až 40 let. Vše co řekl, doposud splnil. A v budoucnu dle mého názoru určitě také splní. Zlikvidoval podzemní města, laboratoře a tunely po celém světě, postavil se kabale čelem. Odtajnil mnoho patentů a ukázal na pravé viníky, kteří provozovali pedofilii a hlavně obchod s orgány dětí. Eliminoval celý finanční systém zotročení lidstva a podařilo se mu odstavit VATIKÁN, anglickou KRÁLOVNU a díky tomu znárodnit FED.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak tohle vis, ze zlikvidoval podzemni mesta, laboratore, tunely po celem svete a postavil se kabale??? Znarodnil FED?? Jak to vis , co pises je absolutne mimo pravdu!!!! . Byl jsi tam , videl jsi to?? Osvobodil Svet, znarodnil FED???

   To jsou uplne pohadky.
   Amerika se snazi odstartovat ekonomii po 30-ti letech, kdy bohaci prevedli kapital z USA do CIny cimz ozebracili AMeriku a a zvedli sve zisky 300% kazdy rok po dobu 30ti let. Spocitej si kolik to je penez. Dnes si mohou koupit kazdeho a vsechno na planete Zeme.!! vcetne Putina.

   Brouk Pytlik


   Vymazat
  2. Brouku, a za to může Čína, jako za koronavirus? Z politických důvodů se mu říká v USA čínský, proč?

   Vymazat
  3. Kdyby to bylo bez hacku tak vime hned ,tohle vypada na brachu nekde na Smichove

   Vymazat
 12. Amerika musi skončiť.Tento deń,sa narodí sloboda..................

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale nebuďte smutnej, když půjdete do penálu s tím, že Amerika je stále tu, stejně jako generace soudruhů před vámi.

   Vymazat
  2. 6,59
   Jooooo,teď je amiokupant na vrcholi….občanské války,to jedině!!!!.-)

   Vymazat
 13. Já jen čučím, že podstatou krize Ameriky je, vedle víru, BLM, přitom největší hřích byl spáchán na původním obyvatelstvu Indiánech. A ILM nikde. Tudíž nejde o fakta, ale opět jde o politiku a voliče.

  OdpovědětVymazat
 14. Ak Pompeo hovori o nejakich utlacanich obcanoch Ciny ,ma tym
  na mysli obcanov , ktori by USA pomohli zvrhnut vladu v Cine!
  O nic ine nejde,certa stareho ide o obycajneho obcana !

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.