Reklama

sobota 4. července 2020

Řekové budují na moři protimigrační plot

Ivan David
4. 7. 2020
Řecké ministerstvo obrany zahájilo výstavbu plovoucího plotu, který na moři u řeckých ostrovů přehradí cestu z Turecka do Řecka. První pilotní instalace začala podle řeckého webu el.gr na námořní hranici mezi Řeckem a Tureckem u ostrova Lesbos. Tento ostrov dlouhodobě nejvíce zatěžují příjezdy nelegálních migrantů.


Plán na vybudování námořního zátarasu byl schválen letos na jaře, když Turecko oznámilo, že po skončení epidemie COVID-19 spustí další vlnu migrační invaze do Řecka. Turecký ministr vnitra Suleyman Soylu avizoval, že Turecko pošle námořní cestou stovky tisíc migrantů.
Řecká armáda bleskově uspořádala zkrácené poptávkové řízení na dodávku zařízení, které umožní zatarasit námořní cesty z Turecka do Řecka. Celý kontrakt probíhal v utajeném režimu. Poslední červnový den byly dodány všechny součásti potřebné k vybudování první line námořního plotu. Vojenské námořnictvo tento týden přikročilo k jeho instalaci.

Nyní probíhá montáž prvního úseku, který je dlouhý 2,7 km. Plot má být v noci osvětlen a měl by být vidět ze vzdálenosti 10 km. Postupně by podle plánu řeckého ministerstva obrany měly být podobné ploty postaveny na všech místech, kde je z Turecka na řecké ostrovy tak blízko, že cestu lze snadno překonat i v nafukovacích člunech. Plotem nebudou řecké ostrovy obklíčeny kompletně. Plovoucí zátarasy mají být pouze na nejexponovanějších úsecích. Směrem mimo Turecko bude volné moře, aby zaplocení neodrazovalo turisty. Řecké ostrovy jsou oblíbeným cílem turistů z celé Evropy. Příjmy z cestovního ruchu tvoří podstatnou část řecké ekonomiky.

Plot odkloní migranty z řecko-turecké námořní hranice, které je pro působení pobřežní stráže v poslední době velmi nebezpečným prostorem. Na volném moři by se podle ministerstva obrany mělo řeckým pohraničníkům bezpečněji dařit migranty vytlačovat u řeckých pobřežních vod. Nebudou se totiž muset obávat útoku tureckých pohraničníků, kteří při jarním pokusu o námořní invazi migrantů napadali řecké lodě vytlačující migranty. Svoje agresivní chování vůči Řekům vysvětlovali obranou tureckých pobřežních vod.

Proti instalaci námořního plotu podle řeckého webu protestovaly mezinárodní nevládní neziskové organizace zabývající se podporou migrace.

34 komentářů :

 1. Řecko, je na tom ekonomicky nedobře a stále musí vynakládat prostředky na ochranu schengenského prostoru. Od EU nelze očekávat nic, leda to, co by zamoření afričany a muslimy dále posilovalo.
  Toto by měly řešit země schengenské úmluvy, bez ohledu na postoje EU. Nejspíš je čas, tuto úmluvu předefinovat. Zvláště společnou vízovou politiku. Také společná ochrana hranic, nebo spíš podpora hraničních zemí, dle jejich potřeb, by měla být funkční. P.K.

  OdpovědětSmazat
 2. Tady je článek o tom, jak kamioňáci jedoucí do Británie bojují v Belgii s migranty, kteří jim lezou do kamionu + video.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Do-ha-zlu-migranti-Cesky-kamionak-ve-Francii-unikl-z-lecky-A-natocil-policejni-zatah-629499

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. července 2020 12:45
   Kamioňáci prostě musí vozit ozbrojenou ochranku a chytat migranty. Za každého by měli dostat odměnu, tím by se ochranka zaplatila. Stát, ve kterém ho chytili, by je měl využívat např. na 14dní nucených prací a potom vyhoštění. Ono by stačilo, sem tam poslat na silnici nějaký takto specializovaný, policejní kamion. Tím by se situace velmi rychle zlepšila. Ovšem, nebyla by za to žádná Kalergiho medaile, takže to je pro politiky nepřijatelné řešení. P.K.

   Smazat
  2. Mozková centrála EU je v Bruselu, v Belgii. Chce poučovat a řídit celou Evropu, ale není schopná dát do pořádku ani tu Belgii, kde má sídlo. Jenom si hrají na vedoucího, ale jsou k ničemu, nejlépe to bylo vidět i na jejich boji s koronavirem.

   Smazat
 3. Tak s tím naprosto souhlasím a nejlepší by bylo aby všechny státy co se jin nelíbí politika eu je poslala do háje. Jo neziskovky kvičí protože si na tom chtěj namastit kapsu.

  OdpovědětSmazat
 4. OT

  Germánská klec EU je těsná!
  Brusel zaklekl na Slovensko! Chtělo zvýšit podíl domácích potravin v supermarketech na 50%. Řetězce žalovaly v Bruselu, Brusel vyhověl!

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020070412173205-potravinove-sobestacne-slovensko-ani-nahodou-brusel-zaslal-vlade-varovani-kvuli-pokusu-zvysit/

  Pro nás je jedinou realistickou možností výstup z EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, Slováci dejte se dohromady s námi a Maďary a společně je pošlete do prdele. Náš premiér potřebuje pomoc, aby nebyl sám.

   Smazat
  2. Pro nás zase ne. Podnikáme v celé Evropě a se zeměmi EU je to mnohem snazší.

   Smazat
  3. 12:53 a komu by pak prodávali tu svou podřadnou produkci, kterou by sami nedali do svých chřtánů? Přece to nevyvezou na skládku. Východní slovanští otroci to spasou a dokonce si to nakupují za vyšší ceny, než jsou na vyspělém západě.

   Smazat
  4. Nejenom ze západu, ale i z Pobaltí sem putuje nepředstavitelný humus. V Globusu jsem nedávno reklamoval rybí konzervu, kterou jsem po ochutnání ihned hodil do odpadu. Byla z Pobaltí, z Lotyšska. V procesu reklamace jsem zjistil, že to zboží ani nikdo v ČR nekontroluje, že to putuje přímo do regálů jenom proto, že se jedná o výrobek EU. Obchodní řetězce proto v ČR prodají cokoliv a ještě s násobnou marží, než mají v západní Evropě!

   Smazat
  5. 17:48
   Celkem se s komentářem dá souhlasit - akorát bych vyspělý západ dal do úvozovek!! Nic vyspělého tam nevidím.
   Václav

   Smazat
  6. 9:10 Václave, vysvětlení je jednoduché. Buď to vidět nechcete, nebo máte závažný zdravotní problém.

   Smazat
  7. Vyspělá je tam degenerace, to pan Václav asi vnímá, ale vy 10:30 ne.

   Smazat
  8. A to se nikde nepřečte:

   https://cz.sputniknews.com/nazory/2020070512176898-pred-ambasadou-rf-malem-rvacka-vlajky-nato-provokateri-odtahli-znel-otcenas-i-potlesk/

   Smazat
 5. A co tak místo plotu, plovoucí kulometná hnízda, nebylo by to lepší a trvalé řešení této otázky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen tím s kulometem v ruce nesmíte udělat chybu. Vystřelená kulka už nejde vzít zpátky.

   Smazat
  2. Nemůžou střílet po lidech. To dělají jen Turci, kteří střílí řecké policajty přez hranici a střílí i po migrantech, co nechtějí uposlechnout jejich rozkazy.

   Smazat
 6. Plot jim poškodí a stojí miliony. Armáda se psy a stříkat na invazisty prasečí kejdu.Velmi účinné a levné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Muhehe, psy vybavit plovacími blánami a naverbovat Newfounlanďáky, milující vodu... Raději si ZNOVU přečtěte ten článek...

   Smazat
 7. To bylo zapadních lejnometů, když v Ústí nad Labem v Matiční ulici byla postavena zeď kvůli nepřizpůsobivým.
  Sr@t na západ a tamtéž se i vytírat.
  Západní degeneráti staví jednu zeď za druhou, a všechno v poho.
  To jsme si n@sr@li do bot se západní civilizací.
  Zeď v Jeruzalémě, mexická zeď, ploty na Balkáně a v Ceutě.
  Zdi v hlavách lidí, a to ti debilové naprosto vážně hlásí , že poletíma na Moon a Mars.
  Asi je tam třeba postavit zdi.

  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprosto stejný názor jako já 👍👍👍👍

   Smazat
 8. Jak Řecko tak i Turecko jsou členy NATO od r.1952. NATO "má být" obranný pakt. Aby mohl vyvíjet obrannou funkci, v situaci kdy ho stále nikdo z vnějšku neohrožuje, tak asi nezbývá, než aby na sebe jeho jednotliví členové i útočili, aby se aspoň někteří (slabší) mohli bránit. A kupodivu bez pomoci jiných členů. To není Kocourkov. To je žumpa. To jsou už páchnoucí mozky které tohle vše řídí. Děda.

  OdpovědětSmazat
 9. https://www.arfa.cz/jsou-to-pijavice-rusime-neziskovky-udelaly-si-z-dovozu-migrantu-kseft-oznamilo-recko-a-snizilo-pocet-dovozcu-migrantu-ze-287-na-18-skrty-budou-pokracovat-potrefeni-jiz-bezi-zalovat-do-bru/#.XvecLG0za70
  https://www.eurabia.cz/Articles/44147-recko-a-italie-spojuji-sily-proti-turecku.aspx

  OdpovědětSmazat
 10. Zátarasy nejsou k ničemu, nejsou-li kryty dobře navrženou vícevrstvou zónovou palebnou clonou proti průniku a dálkovým palebným krytím proti palebnému útoku nepřátel ke zničení zátarasů... a to za každého počasí, v kteroukoliv dobu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. července 2020 15:40
   Však k tomu se asi také brzy dospěje. P.K.

   Smazat
 11. V diskuzi je zmínka o tom, že EU nechce, aby si Slovensko zaopatřilo z 50% svoje potraviny a že jim to EU zakazuje. nevíte, proč proti tomu neprotestují ekologické organizace? Víte, kolik by se ušetřilo za dopravu a jak by se snížilo ekologické zatížení? Jde vůbec o ekologii a nebo se jedná jenom o to, zadlužit státy za každou cenu a zadlužit je?

  OdpovědětSmazat
 12. Ploty funguji.
  Viz Israel, Madarsko.

  OdpovědětSmazat
 13. Ano ale tam nefunguje eskorta NATO EU.
  Tedy zatím. A doufejme že napořád.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 14. Jak se píchne do hnoje GUGLU je to vymazáno!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22;19
   Dneska můžete demokraticky LEDA TAK MLČET.... zlatý komunisti!

   Smazat
 15. Ploty jsou na nic pokud je neuznávají jisté organizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jde o život, může být ohroženému ukradené, jestli ploty někdo uznává, nebo ne.

   Smazat
  2. Anonymní4. července 2020 22:29
   Ploty jsou na mezinárodně uznávané hranici. Tu by neměl nikdo nelegálně překračovat, ani když tam plot není. Pokud mají jisté organizace program nelegálně překračovat hranice, dle své úvahy, potom by měly být souzeny a rozpuštěny.
   Jenomže, EU tyto organizace naopak podporuje, tedy EU jedná protiprávně. To není u ní nic nového, avšak, kdo bude soudit EU? Či jenom žalovat? P.K.

   Smazat
 16. Ideální by bylo, kdyby tam neznámý pachatel položil, místo plotu, několik minových polí. Léta by se dohadovali kdo to byl a byl by svatý pokoj.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.