Reklama

neděle 12. července 2020

Rodina Schwarzenberga vydělá 2x na zbouraném vepřínu v Letech u Písku

12. 7. 2020   PrvníZprávy, Muzeum romské kultury

Nejstarší poslanec v zemi Karel Schwarzenberg ještě před rokem kritizoval každého, který kritizoval vládu za rozhodnutí o zbourání vepřína v Letech u Písku a další náklady převyšující půl miliardy korun za odstranění stavby. Jeho rodina na odstranění vepřína a po zřízení zalesněného památníku totiž vydělá 2x.

Komu nejvíce smrděl vepřín v Letech u Písku poslanče Schwarzenbergu?Abychom pochopili útoky Karla Schwarzenberga na všechny kritiky zbouratelného vepřína, je nutno vědět i účel, proč politikovi TOP 09 vepřín v Letech u Písku tolik smrděl. Karel Schwarzenberg byl totiž až v dospělosti adoptovaný svým strýcem, aby po něm získal nárok na jeho majetek. Tak současně adoptovaný syn po roce 1990 restituoval nejenom strýčkův majetek, ale k tomu přidal i majetek po svých skutečných rodičích, což podle Wikipedie české ani československé zákony neumožňovaly, ale koho dnes zajímá, jak šlo získat neuvěřitelně obrovský majetek v zemi.

Na jedné straně nejstarší poslanec v zemi vždy chválil zbourání vepřína a bojoval za zmonumentování pietního místa v Letech u Písku s úctou k postiženým a v mnohém případě i na následky vypuklé epidemie umírajícím v pracovním táboře zadržovaným občanům Protektorátu, ale už zapomíná dodat, že hned sousední pozemky vedle vepřína jsou ve vlastnictví jeho syna Jana Schwarzenberga, na něhož převedl své restituované pozemky, když se stal ministrem zahraničních věcí.

A jak jsme přišli na to, že na zbourání vepřína poslancova rodina vydělala? Na to nemusíte být realitní znalci, abyste potvrdili, že pozemky a nakonec i ten rybník bude mít vyšší hodnotu, když vedle nich už nebude smrdící vepřín.

Ale to není všechno. Rodina poslaneckého veterána totiž vydělá i při zřizování nové podoby památníku, který v případě vítězného návrhu řešení jako na potvoru prosazuje výsadbu stromů a hádejte odkud by měly být podle vítězných tvůrců památníku sazenice těch stromů.

Muzeum romské kultury totiž nedávno zveřejnilo výsledky soutěže o podobu památníku, který bude zřízený v Letech u Písku v prostoru původního tábora, který ještě před druhou světovou válkou zadržoval jen lidi "štítící se práce".

Vítězný návrh dal přednost lesnímu porostu a navrhovatelé dokonce mají jasno, odkud by měly být sazenice.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz zde ...

36 komentářů :

 1. Co se divit, věci nemohou jít jiným směrem. V totální destrukci společnosti , kde 20/80 , jedni vládnou druhým, ale nesmí se nic říkat, psát a nedej bože konat v prospěch pravdy. Hnůj přichází z Wall street a hezky smrdí i v Bruselu, užiteční idioti se můžou roztrhnout. Zbyly nám "jakoby " jen ty volby a oni mají radost, že k nim téměř nikdo nechodí. Rozjeli to podle plánu.......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petit Přesně tak to je syrová realita v čem žijeme ohledně voleb bych uzákonil povinnost jít k volbám.

   Vymazat
 2. Vždycky když čtu o nebetyčné skromnosti pana knížete a jeho, taktéž velice skromného kamaráda, Václava Havla, tak přes slzy dojetím nevidím na monitor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (13:12):
   ... už i podle toho, co jste ve stručnosti napsal/-a, je zřejmé, že až tu hořkou slzu zamáčknete, budete mnohem jasnější náhled na to, oč tu šlo od samého počátku toho sametového cirkusu.

   Vymazat
  2. 22:12
   Čím vám Opluštil ten "" sametový cirkus "" ublížil, že vás vyhodili z armády jako nepotřebného politruka, no měli vás za ten zločin oblbování vojáku ještě zavřít tak na min. 10 let!!

   Vymazat
  3. 10;51
   Takový vlastizrádce Pavel byl vyhozen do centrály NATO, hnus horší Emanuela Moravce!!!!!!

   Vymazat
 3. Vždyť on ty peníze opravdu potřebuje a závist je přece nejhorší lidská vlastnost.

  OdpovědětVymazat
 4. Podle Benesovych dekretu mel byt tabor v Letech konfiskovan bez nahrady, stejne jako majetek Havla Lucerna, atd. Obe rodiny, Havla i Schwarzenbergovych byly kolaboranty za Protektoratu. I zamek Orlik mel byt proto zabaven! Je to ale podle Orwela - vsichni jsou si rovni. Jenom nekteri jsou rovnejsi! Venca Flaska se zasadil o to, aby se o majiteli pracovniho tabora, ktery ho zridil pro zidy a pozdeji pro cikany nepsalo, chranil Kodla space, sveho kanclere.

  OdpovědětVymazat
 5. Jen to dokazuje, že i ze základním vzděláním existují chytří lidé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechtel kste napsat vy.hcani?

   Vymazat
  2. Vychcaný neznamená chytrý.
   lada

   Vymazat
  3. Nepodvádět?, nekrást?,
   nebát se a mluvit pravdu?,
   rozesměje zrůdnou bandu.

   Vymazat
 6. Proč hledat v cizině Člověka v nouzi, vždyť stačí zajet na Orlík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam je jeden stařičký feudál v nouzi. A to je přeci mnohem víc, než nějaký anonymní člověk bůhví odkud.

   Vymazat
 7. Slyším-li jméno Václav Havel dělá se mě zle. Je to jen samý podvod a destrukce všeho. Vrchol jsou "lavičky Václava Havla", to je okrádání nás všech, aby se pár lidí mělo jako "prasata", kteří žili jako .... Každý si doplní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:06
   Napište, co vám konkrétně pan Havel ukradl, pokud jste ho chytil za ruku. Mě neukradl nic, mě dal svobodu, volné hranice, volné podnikání, volnou mysl, 30 let nádherného života, ne jak za rudých zmetku!!

   Vymazat
  2. Ukradl Lucernu, protoze podle dekretu na ni nemel narok! Jeho rodina byla kolaborantska, jeho stryc Milos udavac gestapa. Po valce utekl do Bavorska, aby se nemusel zodpovidat a nechal se odskodnit od Nemcu (!) za vyvlastnene ateliery za Protektoratu.
   Zavlekl nas na zapad, schvaloval bombardovani Srbska a jeho prepadeni vojsky NATO. Byl opilec, zhyraly devkar, ze ktereho vytvorili ikonu.

   Vymazat
  3. 10;48
   Za prolomení Benešových dekretů měl ten udavač viset!!!!!!!

   Vymazat
  4. 14:14 Chtěl bych připojit svůj souhlas.

   Vymazat
  5. Havlistický troubo 10:48, kam nyní cestuješ? Proč nejedeš do svých black maters pindostátů nebo do musli skopčácka? Snad nemáš strach, ty porevoluční podnikateli. Mysl máš jednoduchou.

   Vymazat
 8. A ten Šláfenberg ignoruje PS, kde se chodí vyspat, si místo práce poslance provozuje byznys (buduje a prodává byty v centru Prahy) a za to dostává nepřiměřený poslanecký plat a je ještě štědře zabezpečen po zdravotní stránce. Každý v této republice ví jak se dostal k majetku, ale nic se neděje, jen Babiš je vinen ze všeho co špatného se děje v této Zemi. A když jsem viděl poslední snímky "kníšete", si zřejmě kvůli své krase nechal narůst i bradku. To sice dělají i ostatní jako Fiala P, Langšádlová, Stan Jura, ... ale tento "parazit" to nechápu.

  OdpovědětVymazat
 9. No volové, nebo alespoň hlupácii opět slavili vítězství.
  Občané můžou jen počítat ztraty a zaplakat.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 10. S tou bradkou máte pravdu, dodává to dotyčnému na vážnosti a šarmu. Třeba paní Langšádlové to vskutku sekne, je hned o stupínek výš. Také Mirek Garyk Topolánek už vůbec nevypadá jako idiot, naopak, jako vážený občan.

  OdpovědětVymazat
 11. Vaclav Havel spadl z nebe. Z nebe nepada zadny ucenec, ale blbu pada strasne moc. Tehdy bylo treba poradnou drevenou palici a toho parchanta a zlocince Havla vypraskat tam kam patri. Ted je na rade dalsi takove Nemecke hovado Schwarzenberg. Take je treba poradnou palici a uz se toho zlocince jednou pro toho zlocince zbavit. Zabavit veskery majetek Havla a komu ho predal i Veskrnovou, Schwarzenberga take a vyprovodit ho tam kam patri.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:07
   Hmmm, PARCHANT, ZLOČINEC, HOVADO na Havla dřevěnou palici,no, váš slovník hovoří o vás jako celkem nevyzrálém, zakomplexovaném chudákovi, něco s tím dělejte!!
   Tady se uvádělo, že vulgarity nebudou tolerovány a hle, cenzor nějak zaspal!

   Vymazat
  2. 9;56
   Mlčeti zlato, NEználku!

   Vymazat
  3. Pane prispevkari 9:56 !
   20:07 je absolutni hajzl !
   To on potrebuje tu poradnou palici o ktere mluvi !

   Vymazat
  4. Ksindl se vzdy nejak projevil a je treba je peclive schovat nadobu kdy treba budou

   Vymazat
 12. Herman se s Trautumberkem dohodli a posranci schválili další zlodějinu. Nechť si to kdučsl a ti jež byli pro vše nahradí. Až se Bouře přežene i v ČR, DOJDE na všechny vlastizrádce, obr zloděje a zkorumpovanou JUSTICI.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám trošku obavy, že lidovec vyleze ze všeho neposkvrněn a zocelen, jako obvykle. Ještě nikdo nepostavil rybník tak hluboký, aby se v něm lidovec řádně vymáchal, natož utopil.
   Proto je pověst lidovců taková, jaká je.

   Vymazat
  2. Raz som toto kdesi čítal:

   Můžem být levou,
   můžem být pravou,
   můžem být zadkem,
   ale i hlavou.
   Můžem být čím bys chtěl.
   To já, tvá KDU-ČSL.

   Vymazat
 13. Pokud je tohle pravda, tak vaší povinností je na pana Schwanzenberga podat na POLICII trestní oznámení. Protože se jedná o nepodepsaný článek, tak to bude nejspíš takový zoufalý výkřik do tmy!!

  OdpovědětVymazat
 14. Tam u obce Lety
  budou konat slety.
  Může se stát cokoli
  nebudou to Sokoli.

  OdpovědětVymazat
 15. No představte si, že "kníže" odmítá kandidovat do PS, jako by nám dával na vědomí, o tom jak je slušný. To, že nebude za 2 roky kandidovat, neboť možná už nebude mezi živými je jeho poslední dobromysl. On by měl abdikovat ihned, neboť je placený za nicnedělání. A měli by vyšetřit jakým podvodem získal majetky v ČR a okamžitě mu je zabavit. On pro ČR neudělal nic dobrého, on je původcem návrhu na uznání Kosova se zločineckým prezidentem na čele.
  A když si člověk přečte jeho žvásty o tom, že Zeman byl zvolen prezidentem proto, že měl více peněz než on, kníže, pak ukazuje jaká jeho představa o demokracii. Pro něj demokracie = peníze!!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. A víte, co je pointa toho svinstva?

  Památník v Letech nakonec SMRDÍ VÍC NEŽ TŘI PRASEČÁKY
  Památník v Letech nakonec SMRDÍ VÍC NEŽ TŘI PRASEČÁKY

  :)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.