Reklama

čtvrtek 2. července 2020

Rusko začalo exportovat lék proti koronaviru


Igor Fjodorov
2. 7. 2020    riafan
Ruský fond přímých investic (RFPI) a skupina společností ChimRar začaly exportovat domácí preparát proti koronaviru. Bylo to oznámeno na internetové stránce fondu. Jedná se o lék s názvem Avifavir. Dodává se už do Běloruska, a také do 35 regionů RF. Podle vyjádření hlavy RFPI Kirila Dmitrijeva se zanedlouho začne preparát dodávat d
o Kazachstánu.

Dmitrijev rovněž připomněl, že USA se rozhodly nakoupit skoro 100% vyrobeného Remdesiviru (společnosti Gilead Sciences) a omezit tak přístup k léku jiným států. Vzhledem k tomuto faktoru a také deficitu efektivních preparátů na světovém trhu bylo rozhodnuto zahájit zahraniční dodávky Avifaviru.

Vedoucí RFPI zdůraznil, že ruský preparát je několikrát levnější, vyrábí se v tabletách, což zjednodušuje jeho podávání a umožňuje to uskutečňovat terapii v rané fázi nákazy koronavirem.

Klinické zkoušky Avifaviru proběhly na konci května a prokázaly svou účinnost v boji s COVID-19. Hlavní působící látkou v tabletě je Favipiravir, upřesňuje televizní kanál 360.

Dříve list Cařihrad informoval o tom, že na začátku června Ministerstvo zdravotnictví RF vydalo registrační certifikát ještě na jeden preparát pro léčení COVIDu-19 - na Levilimab. Potřebují jej pacienti s těžkým průběhem onemocnění, kdy se rozvíjí tak zvaná cytokinová bouře.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. To tady zase bude pravdě a lásce praskat cévka.

  OdpovědětVymazat
 2. Zda se to racionalni:
  https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Favipiravir

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle něj to Rusáci občíhli.

   Vymazat
  2. co občíhli? Molekula Favipavir je už volně použitelná nelze ji zapatentovat, takže je pro všechny. Jde jen o to jak ji syntetizovat do lékové formy a otestovat účinnost. A na to jsou přísná mezinárodní kriteria a předpisy, aby lék mohl být používán pro léčbu lidí. Rusové v tom mají tradici, už v SSSR byly některé výborné léky.

   Vymazat
  3. Jeste pred 20 lety jsem mel Putina za padoucha. Ted se mu za to v duchu kazdy den omlouvam a drzim mu palce.

   Vymazat
  4. Občihli Sputnik a Gagaria

   Vymazat
 3. Od Ruska to nikdo kupovat nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:40
   Ty to kupují za vlastní od AMIOKUPANTŮ, kteří tu pandemii mají na svědomí!!!!!

   Vymazat
  2. Hh, no když ne tak jim budou umírat lidi, jak dlouho tam vláda vydrží?

   Vymazat
  3. Všude nemají Vystrčila, Fialu, Gazdíka či Němcovou... ;)

   Vymazat
  4. Dlouho už Vám kape na karbid ?

   Vymazat
  5. Myslím, že se budete divit, jak rádi to začnou kupovat.

   Vymazat
  6. Ale věř že bude zájemců dost. Cena několikrát nižší než u Remdesiviru od Gilead. Rusové to totiž nedělají na kšeft. Rozdíl je v tom, že Gilead je soukromá společnost a musí maximalizovat zisk jako ostatně všechny takové, zatímco v Rusku je výroba léků svěřena státní společnosti a ta má především zájem na zdraví lidí. v tom je veliký rozdíl, to si piš

   Vymazat
  7. 7.14 -On president Zeman nebo premiér Babiš se chovají skoro stejně. Chrochtají po "emericku",

   Vymazat
  8. Rozdíl v ceně bude rozhodovat, ušáci ho prodávají za 56tisíc kč a RF za cca 7 tisíc!!!

   Vymazat
  9. No jo demožumpa a pyjáti to kupovat nemusí ať se léčí americky. My normální si klidně Ruský lék dáme.

   Vymazat
  10. Aby byl kseft, vyvola se pandemie ve Fort Detricku a okoli unikem kontaminovane vody. Pak se vse hodi na Cinu a netopyry. Zatimco lidi kapaji, vyviji a prodavaji se neucinne sracky proti pandemii za tezke penize. Jako byl Tamiflu. Poslednim stadiem kapitalismu jsou valky a umele vyvolane pandemie slouzici k prodeji sracek jako leku za nekrestanske penize ke generovani zisku pro koncerny patricim zidovskym superbohacum.

   Vymazat
  11. Ale budou to z Ruska kupovat. A budou zadonit a zakazky a ksefty. Ta krize, co prichazi a kterou malokdo jeste vidi, je k tomu dokope. Nasycene trhy zapadu, nezamestnanost a vyroby odstehovane do Ciny nam zrusi ten blahobyt z tistenych $ a €.

   Vymazat
 4. No neviem keď všetko ostatné záhradné Amerika či nebudeš rád mať iného dodávateľa, okrem toho nikto tie lieky zatiaľ nejako neporovnaval, možno pre istotu

  OdpovědětVymazat
 5. Možná, že ještě před pár lety bych vám oponoval, protože by na tom mohl někdo vydělat. Ale dnes tu už nevládnou "finanční pragmatici", ale doslova "neoideologičtí pošuci". Tak je jasné, že vše z Ruska původem ďáblovým jest. To by v tom čert byl, aby nás nezachránil Remdesivir za 58 000 Kč z USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Farmaceuticky prumysl si uctuje za vyrobky fantasticke ceny, nemajici s realitou nic spolecneho. Rusove jim to pokazi. Novartis prevzal licenci nejakeho sajrajtu a hned nekolikanasobne zvysil jeho cenu. Kdyz jsou lide v nebezpeci, zaplati kazdou cenu. To oni vedi a uplaceni politici jim napomuzou to koupit a povinne prosadit konzumaci sajrajtu.

   Vymazat
  2. Prosím Vás nepanikařte, jako zpovykaný Pražák. Normální inteligentní lidé si nekoupí na to lék žádný.

   Vymazat
  3. Remdesivir ucinnost zatim neni prokazana a uz se pouziva. Jako Tamiflu, naprosto neucinny preparat, ktery staty nakoupily za miliardy $ do zasoby.

   Vymazat
  4. 9:56 No to je zase myšlenka. V krajním případě se budete léčit jak? Inhalací z výparů hořícího konopného motouzu, zaříkáváním...pozvete si šamana, či jak? Prozraďte nám to, vy zjevně inteligentní člověče.
   Nebo očekáváte, že potřebné léky v potřebném množství uhradí zdravotní pojišťovna, takže inteligentní lidé si nebudou muset kupovat nic? Nebo máte zkušenost, že vám NIKDY ŽÁDNÝ LÉK NEPOMOHL?

   Vymazat
  5. Bubáku, ty jeden šibale, pouč nás neinteligenty, proč ne.

   Vymazat
 6. Za chvíli začne libtardoamerická štvanice, že lék způsobuje nárust 2 hlav a odposlouchává celý svět, páč je v něm špionážní vir :-)))))))))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, za příklad popisu si mohou vzít následky užívání Thalidomidu, on i takovej aspartam je docela fajn a tak by se dalo pokračovat. O tom se ale nemluví, bo v tom nejede RF a ani SSSR v tom nejelo.

   Vymazat
 7. Jestli jsem to pochopil správně, tak se jedná o japonský lék na chřipku Favipiravir, který se v Číně osvědčil proti lehčím a středně těžkým formám nemoci Covid a který ČR dostala částečně zdarma, částečně nakoupila od japonské farmaceutické společnosti. A RF asi koupila na tento lék licenci a teď ho vyrábí a může prodávat dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusove ho modifikovali tak, aby ucinnost na COVID byla vetsi. Neni to kopie japonskeho preparatu, ten poslouzil jako vychozi latka. Co tam pridavaji si nechaji Rusove pro sebe. Hlavne, ze to snizi dobu lecby na polovinu. Rusko za CCCP dodavalo na zapad 90 % vakcin, po rozpadu asi 4 %. Vse znicila US pomoc Rusku jako u nas znicila CKD a jine vyroby. Rusove jsou presto zpatky, gratuluji!

   Vymazat
  2. Není to stejné, ale hlavní působící látkou v tabletě Avifaviru je Favipiravir. Lék favipiravir je známý také jako avigan.

   Vymazat
 8. Trump nadále bojuje proti NWO, zmocnil se Centrální banky od Rothshildů, existuje naděje na záchranu světa!

  http://svobodnenoviny.eu/trump-nadale-bojuje-proti-nwo-zmocnil-se-centralni-banky-od-rothshildu-existuje-nadeje-na-zachranu-sveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:41
   Moc tomu nevěřím uveďte zdroj. Svobodné noviny pro mne nejsou úplně důvěryhodné. Jinak by to byla informace jako hrom.

   Vymazat
 9. Trump pri vysusovani baziny americke zumpy se dostava do nesnazi. Stary Rim v reprize v primem prenosu.
  https://www.arfa.cz/obvini-trumpa-z-pedofilie-zatkli-zenu-ktera-pomahala-pedofilnimu-bankerovi-epsteinovi-shanet-nezletile-divky-exkluzivne-vynorilo-se-video-s-divkami-ktere-muze-zlomit-trumpovi-vaz/#.Xv7c3C334RU

  OdpovědětVymazat
 10. Ten lek je v tabletkach. Gatesovi a Faucimu, US koncernum s predrazenymi vakcinami plnymi rtuti, dioxinu, lidskych zarodku, Aluminia, atd. kazi Rusko kseft. Vakciny ma take v pipeline vlastni vyroba, asi 7. Tady zadny nebude moci tvrdit, ze jsou z Japonska a ne ruske.
  Jo, soudruzi buzeranti na zapade, nejak jste pozadu se svymi srackami pro lidi! Zaostale Rusko vypustilo novy sputnik.

  OdpovědětVymazat
 11. 8:42, určitě máš pravdu. Přeci v Rusku nevymyslí nějaký lék. Ti jsou tak schopni vozit americké kosmonauty do vesmíru. Ale vymyslet acylpyrin?? To mě ani nenapadlo. Ale děkuji za ujasnění.
  Já volím SPD. Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
 12. A že zdravotnictví není byznys zejména ze strany USA. Vše vykoupit, aby co nejvíce vydělali ale nikoliv vyléčili a ostatní si ani neškrtli. USA, to je nehorší co na světě existuje.

  OdpovědětVymazat
 13. Má to být generikum.

  OdpovědětVymazat
 14. Předražený remděsivir ani fungovat nemůže - předraženost působí jako negativní placebo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:52, jistě, remdesivir je obyčejné placebo, ale zachraňuje životy.

   Vymazat
 15. Probuzení Bloghttps://gennadiywake.blogspot.com/
  Prosím věnujte pozornost! Film nemluví o nebezpečích nebo bezpečnosti vakcín. Říká pouze, že „NEBUDE obsahovat žádné mikročipy.“ O tomto tématu nemůžeme říci více, protože je cenzurováno. Protože vliv Archonů na volby a rozhodování v Rusku je nyní minimální, nemohou nic diktovat, ruské občany projdou touto obtížnou situací rychleji a s menší ztrátou. Situace v roce 2020 odhalila mnoho plánů Archonů, jezuitů a Kabaly, nyní je velmi obtížné je realizovat. Lidé se stále více probouzejí a to je nejdůležitější věc! Pro probuzení přichází osvobození.
  Soudě podle údajů na internetu, Donald Trump, spolu s koalicí lehkých sil, bojuje proti satanistům hluboké vlády! Působí jako osvoboditel planety od infekce, zlých duchů a temných sil? Přátelé! Toto video nechce nikomu ublížit, pokárat ho a urážet! Toto video bylo vytvořeno tak, aby každý z nás rozvíjel dovednosti analytického myšlení a vytvářel různé kombinace možností pro situace + začal se učit angličtinu, protože v anglicky mluvících zdrojích je mnoho zajímavých informací.

  OdpovědětVymazat
 16. Lek mohli vymyslet Cesi, kdyby nepresli na americke skolstvi. Ted jsou dle OSN ve vzdelani uz za USA, ta byla v r. 2005 na 38. miste, sestoupila pak o pricnu niz a Cesi se dostali za USA. Rusko zrejme na vzorne skoltvi, ted aplikovanae i CZ, neprestoupilo.

  OdpovědětVymazat
 17. Hele, našli to v Čapkově vile - Zeman měl pravdu.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019062610226536-zeman-o-clancich-novinare-peroutky-clanek-hitler-je-gentleman-byl-docela-nevinny-ostatni-jsou-pry/
  https://www.email.cz/download/k/pXRvJTGQ3ab42rFm5dISynM4IEcrL_oPNqnfPMuLW3f5q7AuRPbNDyaVaJ8yIXQrD62At3k/11148450_10155680018910456_3794969298783509437_n.jpg

  OdpovědětVymazat
 18. 5:40 "Od Ruska to nikdo kupovat nebude". Co tím prosím chcete povědět? Aby to nevyráběli a nakupovali u Big Pharmy? Aby počkali až Big Pharma zasytí USA? Až USA odvolá vůči Ruské federaci embargo? Tak to myslíte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak jsem to myslel. Je to přece pravidlo, nemyslíte?

   Vymazat
 19. Nadpis článku je, bohužel, hrubě zavádějící. Francie nevystupuje z NATO, ale (pouze) stahuje svoje vojenské lodi z akce, kterou na základě rezoluce OSN zajišťuje NATO ve Středozemním moři.
  Pochybuji také, že v popisovaném konfliktu šlo na turecké straně o tři fregaty. Fregata není natolik kocábkou, aby zrovna tři doprovázely jedinou nákladní loď. Leda, že jich Turci mají desítky. Jinde jsou popisovány jiné lodní třídy. Francouzská fregata sedí. Celý ten publikovaný překlad asi ne.

  OdpovědětVymazat
 20. 1:39
  Možná jste zabloudil v rubrikách,jinak nechápu souvislost fregat a léku.

  OdpovědětVymazat
 21. Vazeny hrdinove Ceske Republiky,nastesti se mi tento clanek nedostane do ruky casto.Nevim kde berete informace CTK? nebo jedna pani povidala?Nemohu verit tem slabomyslnostem,ktere vy sirite kolem sebe vy statecny anonyms.M Junek Montreal

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:12
   Osvícený muži z Montrealu, příště nás oslovujte "Vážení hrdinové" bez chyb, když uź se cítíte být soudcem. Budiž vám omluvou, že asi už dváno jste opustil naše končiny, protože už skoro 50 let není pro nás ČTK jediným zdrojem. Doporučuji vám neztrácet čas vyhledáváním NR a soustředit se na váše problémy v Kanadě. S trochou ironie vám pogratuluji k vašemu zvládnutí pandemie a k vašemu "chlapskému" premierovi.

   Vymazat
 22. Az po schvaleni?.Pokracujte v zivote snazit se byt politicaly correct,bojte se vyjadrit o vasem mineni aha uz si vzpominam to zaclo v padesatych letech a vidim ze to pokracuje dal. Good luck.

  OdpovědětVymazat
 23. Avifavir je generická verze léku proti chřipce Avigan.


  Pro tupouny, je to lék, na který se nevztahují patentová práva.

  Tekže žádná ruská zázračná pilulka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:14 Myslím, že nikdo neočekává zázračnou pilulku ani z východu ani ze západu. Podstatné jest, aby pro všechny ohrožené pacienty bylo něco, alespoň trochu účinného k dispozici. A to, co nejdřív.

   Vymazat
  2. To je mi fuk, mě zajímá jestli funguje.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.