Reklama

pondělí 6. července 2020

Schneider: Kdo ještě pochybuje o tom, že Evropa „hnědne“?

Památník nacistickému flaku -Most, park na Šibeníku
Jan Schneider a -rp-
5. 7. 2020     PrvníZprávy

V Mostě na vrchu Šibeník odhalili jako památník maketu nacistického protiletadlového kanónu, kterým byli sestřelováni spojenečtí letci.


„Kdo ještě pochybuje o tom, že Evropa hnědne, Českou republiku bohužel nevyjímaje?,“ ptá se Jan Schneider.

„Oslovte prosím své známé, vojáky, historiky - zejména na Západě, aby vyjádřili a na diplomatická zastoupení České republiky zaslali své mínění.

Nenecháme hanobit památku osvoboditelů, ať přišli z Východu nebo ze Západu!, " vyzývá Jan Schneider.

Most má nový památník jako vzpomínku na spojenecké nálety z posledních dvou let druhé světové války. Jde o napodobeninu protiletadlového kanónu – takzvaného flaku – o ráži 12,8 centimetru.

Flak najdete v parku Šibeník. „Na tomto místě proto, že zde takový skutečný kanon stál.

„Repliku jsme vybrali jako památník, protože je to hmatatelný důkaz a symbol spojeneckých náletů, které se zde uskutečnily v letech 1944 – 1945 na chemičku,“ vysvětluje Edvard D. Beneš, místopředseda a sekretář Severočeského leteckého archivu Most, proč je památník právě zde a proč má podobu jednoho z nejobávanějších protivníků spojeneckého bombardovacího letectva.

Náletů se uskutečnilo celkem sedmnáct a v nejbližším okolí flak sestřelil několik desítek letadel.

„Archeologickým výzkumem a různými dokumenty se podařilo zjistit, že přímo na Mostecku se zřítilo pět amerických letounů,“ přiblížil Karel Otto Novák, předseda Severočeského leteckého archivu Most. Zahynulo při tom 13 spojeneckých letců.


foto Oldřich Hájek - e-mostecko

36 komentářů :

 1. Vladimír Putin a Alexander Lukašenko odkryli pamätník Sovietskemu vojakovi v Tverskej oblasti
  "Nie je možné bez bolesti premýšľať o stratách, ktoré tu Červená armáda utrpela. Viac ako milión tristo tisíc ľudí zomrelo, bolo zranených alebo zmizlo bez stopy – monštruózne, jednoducho nemysliteľné čísla."
  https://www.biosferaklub.info/vladimir-putin-a-alexander-lukasenko-odkryli-pamatnik-sovietskemu-vojakovi-v-tverskej-oblasti/

  OdpovědětVymazat
 2. Je to blbost, nebo provokace, možná i test naší blbosti.

  OdpovědětVymazat
 3. Památníky v podobě sovětských tanků jsme odstranili, potupili a místo nich si pořídíme německý protiletadlový kanón. Zřejmě jako vzpomínku na statečné chlapce z hitlerjugend, kteří je občas také ládovali. Sestřelené piloty by bylo asi vhodnější připomenout vrtulí, ale dělem, které je sestřelovalo a zabíjelo ??? Nakonec tam ještě někdo přidá i bustu osecké hrobnice, která se osobně podílela na vraždách některých sestřelených pilotů. Hnus fialovej.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to jako mor. Pamětní deska vlasovcům, strhávání soch osvoboditelům, osočení lidické oběti z udavačství, Praha se osvobodila sama, Rudá armáda nás neosvobodila, jen vyhnala Němce, osvobodili nás spojenci, Osvětim osvobodili spojenci, Rudá armáda nemusela vůbec přijít, Němci by odešli sami, pomníky vyhnancům (jen německým), vytí o pochodech smrti sudetských Němců a ignorování skutečných pochodů smrti vězňů koncentračních táborů, vracení majetků cizácké šlechtě včetně nacistickým šlechticům (Sychrov) atd., atp. Pomalu prosakující hnědý mor, nenápadně, jednou tady, potom jinde, to se v ČT vypíchne, něco jiného zamlčí ... ale postupuje cílevědomě na široké frontě odborně řízen krok za krokem. Naše děti budou znát úplně jiné dějiny, než jejich rodiče nebo prarodiče.

  OdpovědětVymazat
 5. Nekutečná prasárna - Němec tím zabíjel vojáky, kteří nás osvobozovali a oni tjim tam za to postaví památník. Svinstvo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo. To už skutečně můžeme rovnou postavit sochu Hitlera, abychom si připomínali, kdo nás od něj osvobozoval...

   Vymazat
 6. Hnus.Vláda mlčí.Premier mlčí.Prezident mlčí.

  OdpovědětVymazat
 7. Dr. Bohuslav Ečer, Norimberský soud, Orbis, I. vydání prosinci 1946, str. 376.:
  „Norimberský soud prokázal, že fašismus a nacismus mohly být zdolány bez druhé světové války, kdyby demokratické národy včas a jednotně byly zasáhly. Poslední takovou příležitostí byla krise mezinárodní mravnosti a politiky, práva a spravedlnosti, kterou historie označí jménem „Mnichov 1938“. Neboť ve skutečnosti se dostával v tomto období do těžké krise německý nacismus. Tehdejší vládcové Velké Britannie a Francie věděli, že nacismus je v krisi. Odhodlali se jej zachránit. Namluvili svým národům a veliké části světa, že našli v takzvané Mnichovské smlouvě lék na chorobu Evropy. Ve skutečnosti to byl jed. Norimberský soud prokázal, že nemuselo dojít k válce, kdyby státníci západu byli učinili to, co později za války učinit musili: kdyby totiž byli včas s předvídavostí skutečných státníků našli cestu místo do Mnichova, do Moskvy. Ale ovšem Moskva znamenala symbol slovanství. Mluví se dnes o slovanském imperialismu. Možná, že Mnichov byl pokusem zastavit pomocí Hitlera slovanský „imperialismus“. V Norimberku však bylo prokázáno, že Hitler, věrně prováděje svůj veřejně vyhlášený plán, určil svým hlavním cílem vyhubení desítek milionů Slovanů a zotročení zbývajících. Z protokolu, dokumentů a rozsudku norimberského tribunálu plyne jasně dějinně důležitá skutečnost, že hlavní rána nacismu byla namířena proti Slovanům a že také na ně se strašlivou silou dopadla.“

  OdpovědětVymazat
 8. Při osvobozování Československa:
  - padlo 139 916 sovětských vojáků a zraněno jich bylo 411 514
  (v uniformách Rudé armády - 14,18% jejích celkových ztrát za celou válku mimo vlastní území SSSR)
  - padlo a bylo zraněno 66 495 rumunských vojáků, což je staví na druhé místo po Rudé armádě na území bývalého Československa
  - v Pražské operaci padlo a bylo zraněno 1302 vojáků Druhé armády Polského vojska
  - oficiální závěrečná zpráva vyčíslila bojové ztráty americké armády v Československu za druhé světové války na 1230 osob (351 bojových úmrtí, 408 raněných, 377 zajatých a 94 nezvěstní).

  OdpovědětVymazat
 9. Podívejte se na památník YT 589 days.... je to úžasné.

  OdpovědětVymazat
 10. Všichni, kteří se "zasloužili" o vznik tohoto památníku, jsou obyčejná náckovská hovada a zaslouží si pár pořádných facek. Doufám, že jejich provokaci místní vlastenci bez váhání zlikvidují... Škoda, že to tam mám hodně z ruky.

  OdpovědětVymazat
 11. Fofrem pryč z EU, nákaza se šíří už nám hnědnou i spoluobčané. Je to horší než pandemie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jóó, dycky Most!
   Tedy pardon, úprava dle formy památníku: immer Brüx. Sudetské tradice zavazují, dnes už naprosto nepokrytě a veřejně.

   Vymazat
  2. 6:50
   Prima, jde to zesměšnit i bez nadávek, ale téma zůstává stejně smutné.

   Vymazat
 12. Památník - memento, jediný hmatatelný důkaz, že na místě probíhala válka. Jen korunovaný hlupák může vřískat cosi o oslavě fašismu.
  O to směšnější a hloupější je tenhle vřískot ve světle toho, že se tu jindy neustále hází špína a US letce, kteří prý cíleně ničili naše budoucí úžasné socialistické podniky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ubohý vřískající trole 22:14, ty nechápeš tu symboliku? Flak je nacistická zbraň proti Spojencům aa tenhle atribut nacizmu si blbci z mostecké radnice strčili do parku. Američtí letci za své zločiny nemohli. Plnili rozkazy a věděli hovno! Take se nepouštěj do redakce Nové republiky a místních diskutující. Na to nemáš!

   Vymazat
  2. 23:20 Vím co je flak, troubo. Stojí tam jako memento a všichni Mostečani, krom pár rudých psychopatů to dobře chápou. Zástupci na mostecké radnici jsou demokraticky zvolení lidem ve svobodných volbách tak se do nich laskavě nenavážej, troubo.

   Nebo seš vážně tak blbej, že si myslíš, že radnice chce oslavovat sestřelování jinak všemožně oslavovaných Američanů? Nějak se do tady do těch vašich blbostí zamotáváte.

   Vymazat
  3. Milý nevychovaný "diskutére", nejde okecat skutečnost, že mostecká demokraticky zvolená radnice umístila symbol nácků - flak - do veřejného prostranství za prachy občanů, kterým má sloužit. Radnice tím de facto i de jure vztyčila pomník oslavy nácků. Tvoje urážky jsou jen důkazem, že nemáš žádný argument. Opět jsi ukázal svou omezenost a naprostou historickou nevzdělanost. Klidně si nadávej a urážej dál, na cti ani inteligenci ti to nepřidá.

   Vymazat
  4. Pro 22:14 památník komu? Ve válce jsou minimálně dvě strany: agresor a napadený. My jsme byli na straně nacistického Německa nebo jsme patřili k těm, kdo proti němu bojovali? Postavení německého Pl kanónu ("flak" je obecný název pro jakýkoliv protiletecký kanón - Flugzeuge Abwehr Kanone) nás staví do role spojenců Německa. Tedy pokud pomník, tedy by se slušela v tomto případě letecká vrtule, jako pomník padlým spojeneckým letcům, nebo něco podobného. Určitě by to prošlo, zejména, když se jednalo o Američany. Ale na to nemusí nikdo studovat historii. V tomto případě jde o jasnou a promyšlenou provokaci. Ostatně Most (Brüx) byl vždy baštou "němectví". I toho sudetského. A co se toho bombardování týče, tak prahu bombardovali třikrát. A vždy průmyslové čtvrti (Libeň, Vysočany..). Splést si ji s Drážďany mohli snad jednou, ale třikrát? To se týkalo i Pardubic a hlavně Škodovky. O tom, že to budou socialistické podniky nevěděli. Oni ničili konkurenci. Všude kam přišli. Nejen v Československu. Jste hlupák. Protože myslíte, že ostatní jsou tak pitomí, že toto svinstvo neprokouknou.

   Vymazat
  5. K Náckovu - bývalým Řeporyjím - přibyl další Náckov - Most. Jak píše autor článku - společnost hnědne!

   Vymazat
  6. 22:14 Most osvobodila Rudá armáda, marně tam hledám nějakou adekvátní připomínku tohoto počinu. Německý flak nikoho neosvobodil a stojí tam jako památník bojů. Kde na severu Čech stojí tank Rudé armády, nebo jiná její tehdejší výzbroj. Ještě jsem neviděl, že by boje připomínaly pouze výzbrojí agresora, koho si tím připomínáte ? Pokud letce, tak ti byli v letadlech, to by snad mohl Severočeský letecký archiv vědět.

   Vymazat
 13. "Válku nenávidím ze všeho nejvíce. A přesto nebudu váhat ani na okamžik a znovu půjdu do boje, kdyby cizí agresor napadl mou vlast. Nelze jinak, nemá-li se stát můj národ pouhou hříčkou v rukou nezodpovědných zločinců a hromadných vrahů. Obracím se ke všem státníkům, v jejichž rukou spočívají osudy národů. Obracím se na všechny lidi dobré vůle. Zasvěťte všechny síly a schopnosti boji za nejvzácnější statek lidstva – za mír!“
  Ludvík Svoboda
  Válka se připravuje dlouho, skrytě i otevřeně. A viníkem války nejsou jen nezodpovědní politici a generálové, ale i ten národ, z něhož vzešli, protože nic neudělal, aby je zastavil, aby jim dal přes prsty.

  OdpovědětVymazat
 14. Sovětský tank v Praze na paměť osvobození Prahy od německých fašistů vadil (prý válečná zbraň) a byl vandaly počmárán na růžovo a dodnes v této buzerantské barvě stojí zneuctěný v Lešanech. Na druhé straně fašistický flag je OK památník stejně jako deska oslavující fašistické kolaboranty Vlasovce nebo hřbitov esesáků a wermachťáků v Mariánských Lázních. To je výklad moderní "demokracie" a kdepak jsou úřady odpovědné za dodržování zákona? Třeba toho o potírání fašismu a komunismu nebo ten Úřad na zkoumání totalitních režimů?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no najde se někdo kdo jím ten lauf namaluje taky na růžovo - popřípadě z toho kopce pustí dolů ??

   Vymazat
 15. KDO ŘÍDÍ A OVLÁDÁ TENTO STÁT?
  Sovětské tanky jsou beztrestně hanobeny růžovými nátěry, sochy sovětských osvoboditelů jsou hanobeny a odstraňovány a místo nich jsou instalovány zbraně nacistické armády? Kdo to řídí a jak to, že stát a jeho orgány bezmocně a nečinně přihlížejí, popř. aktéry těchto fašistických svinstev chrání?
  "Osvobozovací" bombardování "popletených" angloamerických letců, kteří permanentně se mýlíc, zcela neomylně vybombardovali velkou část těžkého průmyslu v Čechách i na Moravě a zcela omylem přitom zavraždili několik desítek tisíc civilistů, je sice jiná kapitola, nicméně instalace nacistické vojenské techniky jako "pomsta" za bombardování je minimálně debilní chování. I když silně pochybuji o tom, že to tak bylo myšleno. Prostě, někdo nás tlačí k oslavě nacistů, fašistů a kapitalistických zločinců, kteří všechno to válečné svinstvo, a to jak to německé, tak to angloamerické, mají na svědomí, protože o organizovali, financovali a dodnes z něj profitují.

  OdpovědětVymazat
 16. Všimli jste si toho tíživého ticha? Žádný řev politických neziskovek, ochránců lidských práv, Antify, Jourové, vládních zmocněnců pro boj s extrémismem?... Overtonovo okno otevřeno.

  OdpovědětVymazat
 17. Co čekat od Ustašovců???!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. No to je pěkné co se děje v Česku a žádní politici neprotestují čím to je že jsme opět protektorát.

  OdpovědětVymazat
 19. A všimli jste si jak dnes a denně jde na nějakém programu televize ať státní nebo soukromých něco o Hitlerovi nebo o jeho generálech, vojenské technice, zpravodajcích, esesácích atd.? Určitě jen náhodička a určitě to neni propagace fašismu a heroizace esesáků. Jen náhodou se zapomnělo také takhle ukazovat třeba Stalinovi generály, Stalinovy tanky... nebo třeba připomínat Britskou RAF a jejich letadla nebo boje u El Alameinu. Sakra jaká náhodička. A těch knížek o hitlerčících co jde z pera zasvěcených historiků a vědců, ale poskrovnu o těch co bojovali proti frickům a jejich kolaborantům, nebo o armádě 1. republiky. Samá náhodička, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní7. července 2020 16:09
   Jak naznačujete, žádná náhodička. Pouze druhá strana mince. Tou první je Novotný, Kolář, Hřib. Obojí je pálení mostů k Rusku, jeho urážením. Až naši politici takto zajistí, že od Ruska žádná pomoc nepřijde, germánská strana nás konečně přijme do své náruče. S touto variantou pracují naši zvolení politici, kteří pouze nečinně přihlížejí tomuto přepisování dějin. P.K.

   Vymazat
 20. V ČR se chystá poslední soud. Několik lidí si přivlastnilo právo na absolutní pravdu a soud. Hrají si na kříšťálově čisté a jezdí do Bruselu udávat. Neznám jiný národ na světě, který by se takto choval. Neznám jiný stát, který by odměňoval občany za spolupráci s cizími zpravodajskými službami. Je to dávno, v roce 1969, kdy se mi dostal do ruky dopis jakési české emigrantské organizace, vyzývající kanadskou vládu, aby již nebrala další Čechoslováky.

  Jsme prý sebevědomá a suverénní zem. To jsou kydy. Jsme gubernie, v níž si místní gubernátoříčkové pečlivě ochraňují svoje koryta a ti nahoře ani neceknou, když jim ti vespod nadávají do sviní a zmrdů.

  Není to tak dávno, kdy se takto starosta Řeporyj vyjádřil o 1. místopředsedovi Sněmovny Filipovi. Napsal jsem dopis Předsedovi Sněmovny Vondráčkovi, aby podnikl potřebné kroky, napsal jsem místopředsedkyni vlády Schillerové, aby tu záležitost vznesla na vládě a poslal jsem kopii dopisu Filipovi, který je z titulu své funkce řekněme na pátém místě ve státě.

  Nejsme jen tak někdo, jak kdysi říkal Jan Werich. Jsem občan státu a jako takový jsem v závažné věci požádal představitele, aby konali. Nejsem jen tak někdo, aby na mě mohli kašlat.

  President je současně vrchním velitelem armády. Co když vydá rozkaz k boji a půlka národa mu řekne, serem na tebe, nevolili jsme tě, nejsi náš president.

  Stali jsme se gubernií, kde se politici starají o to, aby se neznelíbili Izraeli, Bílému domu a bůhvíkomu ještě. Napadají ANO 2011 protože má 30% preferencí, nerespektují presumci neviny (Babiš nebyl za nic pravomocně odsouzen) a snaží se pro sebe urvat co mohou.

  Co ostatně čekat v zemi, kde nemá státní zástupce větší starost než matraci, na které spí Rath.
  Jiří Jírovec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní7. července 2020 16:41
   „Neznám jiný stát, který by odměňoval občany za spolupráci s cizími zpravodajskými službami.“
   Kdybyste trochu zapracoval, nejspíš byste zjistil, že Kanada své občany ta spolupráci s americkou CIA, také nijak neostrakizuje. Neříká se tomu vznešeně Pět očí? P.K.

   Vymazat
  2. Pět očí jsou státy užšího anglosaského světa, které pro deep state v USA odposlouchávají svět: USA, Británie, Austrálie, Kanada, Nový Zéland. Nějak mi tu chybí Irsko, ale budiž, mají své rozdílné zájmy v Ulsteru, tak tam možná nejsou oběma nohama, ale určitě jednou - tou NATO-nohou tam jsou.

   Vymazat
  3. Anonymní9. července 2020 12:57
   Souhlasím. P.K.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.