Reklama

pátek 17. července 2020

Skuteční organizátoři parodie na „protierdoganovský puč“ z roku 2016 dnes řídí turecké vojenské operace v Libyi a Azerbajdžánu

Ivan David
17. 7. 2020
Legendární turecký investigativní novinář a expert na islamistický terorismus a džihádismus Abdullah Bozkurt, který dnes žije v exilu v New Yorku, na stránkách zpravodajského webu Nordic monitor zveřejnil skandální informace a faksimile úředních dokumentů dokládajících, že údajný pokus o vojenský puč proti tureckému prezidentu Recepu Erdoganovi byl ve skutečnosti „útokem pod falešnou vlajkou“. Dokládají, že provedení „imitaci puče“ nařídil sám Erdogan a zorganizovala jej turecká tajná služba MIT.
 
Bozkurt zveřejnil i jména dvou klíčových důstojníků MIT, který na přímý rozkaz šéfa tajné služby Hagana Fidana zorganizovali protiterosristické cvičení Vojenské policie, stejně jako mediální tvrzení, že jde o pokus o vojenský převrat. 
 
Vyslání hrstky vojenských policistů do ulic zorganizoval plukovník MIT Sadık Üstün. Dnes velí expedičnímu sboru turecké armády v Libyi a všem zpravodajským operacím souvisejícím s válkou v Libyi. V minulosti před nástupem do MIT působil na armádním velitelství speciálních sil (komandos) a na Generálním štábu turecké armády. V letech 1992 a 2002 byl přidělen k službě v Nejvyšším velitelství NATO v Bruselu - Allied Powers Europe (SHAPE), kde pracoval na dopravě, logistice a koordinaci pohybu vojsk. 
 
Mediální část zfalšovaného příběhu o údajném puči generálů proti Erdoganovi v noci z 15. na 16. 2016 řídil Nuri Elibol. Od potlačení údajného puče působí jako šéf tureckého státního mediálního koncernu. Tento bývalý voják působil jako šéf skupiny tureckých vojenských instruktorů v Azerbajdžánu ve válce proti Arménii. To bylo jeho oficiální pověření. Ve skutečnosti velel operační skupině Speciálních sil, která proti Arménii prováděla nejen špionážní, ale i záškodnické úkoly. 
 
Zvláštní je, že zrovna před několika dny Azerbajdžádnské dělostřelectvo po mnoha letech míru bez vyhlášení války znovu napadlo Arménii. Boje se odehrávají nejen v oblasti kolem Náhorního Karabachu, což je oblast obývaná Armény. Po rozpadu SSSR se stala součástí Azerbajdžánu. Islamistický azerbajdžánský režim se pokusil tamní Armény z oblasti vyhnat. Při tom vojensky napadl i sousední Arménii. Mír v roce 1994 v této oblasti na Kavkazu zprostředkovalo Rusko. Jeho součástí je i dohoda o vzniku Republiky Náhorní Karabach.
 
Před 3 dny azerbajdžánská armáda znovu bez vyhlášení války zaútočila na Náhorní Karabach a Arménii. Azerbajdžánský vojenský útok dodávkami zbraní podpořilo Turecko. Turecký prezident Recep Erdgan ve státní televizi pohrozil, že „Arméni zaplatí krvavou daň za útok na Azerbajdžán“. Turecko minulosti provádělo genocidu Arménu podobnou té, jakou spáchalo nacistické Německo na Židech.
 
Po potlačení údajného nezdařeného vojenského puče bylo na základě dokumentů dodaných policii MIT téměř celé armádní velení pozatýkáno a odsouzeno k dlouholetým žalářům. Zatčeno bylo postupně téměř 70% důstojníků turecké armády. Zatčeny byli desítky tisíc státních a komunálních úředníků a dokonce tisíce policistů, prokurátorů soudců. Kdyby a všichni skutečně puče účastnili, Erdogan by neměl šanci vyváznout živý. Odsouzení mají jedno společné. Byli to odpůrci islamizace země a armády. Turecko má dnes v přepočtu na obyvatele nejvíc politických vězňů na světě.
Seznam osob určených k zatčení i popis jejich údajných provinění diktoval policistům a prokurátorům agent MIT Üstün. Na základě jeho tvrzení a jím dodaných dokumentů byli všichni odsouzeni k mnohaletým žalářům. Včetně doživotních. Sám Üstün před žádným soudem nikdy nevypovídal i když se jej obhájci obžalovaných pokoušeli předvolat ke svědecké výpovědi. Byl uklizen jako vojenský atašé do Austrálie. A nyní se objevil na libyjském bojišti.
 
Nordic monitor přinesl rekonstrukci událostí z noci z 15. na 16. 7. 2016, kdy se údajný puč odehrál. Předložil dokonce faksimilie úředních dokumentů, které získal. Celá událost silně připomíná světově nejznámější útok pod falešnou vlajkou – požár Reichstagu. Po něm nechal nacistický kancléř Adolf Hitler pozatýkat velkou část opozičních poslanců. Prořídlý Říšský sněm donutil schválit Zmocňovací zákon, který byl novelou ústavy, jež kancléři dávala pravomoc vydávat nařízení s právní silou zákona – včetně změn ústavy. Ovšem bez nutnosti souhlasu parlamentu.
 
Krátce po potlačení údajného puče Erdogan rozpoutal v zemi státní teror. Jako pučisté bylo zatčeno několik set tisíc lidí. Zavřeno bylo více než 200 televizních a rozhlasových stanic a novinových a časopisových redakcí. Všechny úřady byly obsazeny islamisty z Erdoganovy strany AKP. Po 2 letech Erdogan prosadil novou tureckou ústavu. Nechal zrušit funkci předsedy vlády a jeho pravomoci převedl na sebe jako prezidenta. Podstatná změna však přišla v oblasti tvorby zákonů. Z Parlamentu se stal „folklórní orgán“. Erdogan stejně jako Hitler podle nové ústavy může vydávat nařízení s právní silou zákona a nepotřebuje k tomu souhlas poslanců. Některé pasáže z nové ústavy jsou doslovným tureckým překladem Hitlerova Zmocňovacího zákona.
 
Na své si přišel i nejvěrnější Erdoganův spolupracovník - šéf MIT Hagan Fidan. Pro něj byla zřízena Národní zpravodajská a bezpečností rada. Ta sdružuje zástupce všech bezpečnostních složek a tajných služeb v zemi. Jde o tureckou kopii Hlavního říšského bezpečnostního úřadu, který založil a řídil SS-Obergruppenführer Reinhard Heydrich. Obdobná organizace s podobnou koncentrací represivní moci neexistuje nikde na světě. Ani v Rusku, Číně, Iránu nebo Severní Korei, které jsou Západem považovány za „nejpadouštější a nejdiktátorštější“ režimy.

37 komentářů :

 1. Já osobně jsem to nazýval operetní puč. Otázkou zůstává, co mělo společného Rusko s jakýmsi varováním erdragona?

  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Operetni puc to nebyl. Byl to puc Erdogana proti Turkum jako byl Reichstag pucem Hitlera proti Nemcum. Umoznovaly obema zlikvidovat potencialni nepratele a opozici a nastolit diktaturu. Hitler ale prohral. Erdogan zatim jeste ne, protoze ho tam drzi jako Hitlera na zacatku USA i GB, Francie. A vyckavaji, zdali se neda pro ne neco ziskat.

   Smazat
  2. 11:52-ano, mám ten samý názor, ten příměr k říši, kterou se Turci tradičně inspirují a se kterou se navzájem už přes 150 let podporují, sedí...a to politický konkubinát znuděné, bohaté, submisivní a zcela frigidní Ajši Merklové a testosteronem napumpovaného Adolfa Erdogana s gatěma na půl žerdi a s řádně po mohamrdánsku kupírovaným vztyčeným praporem, to jen potvrzuje...

   Smazat
 2. Pane David.
  Sice pozdě,ale přišel jste na to,proč si ten puč zorganizoval Erdogan sám.Jen mě mrzí,že se nechal oklamat Putin,že je Erdogan velký kamarád Ruska,co dosvědčují různé hovory S Putinem,dokonce i ten prodej S-400 byl na Putina podvod,aby si to důkladně prohlídly USA.Takže můžeme říci,Erdogan se odhalil jako služebníček USA a tím se dostal do pasti vůči Rusku a Číně,dokáže jen vydírat EU,bohužel,za pomoci Merkelové,určitě nějakou službičku odvede Němcům,asi to Řecko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turecko bylo vzdy spojencem Nemecka a ted USA. Pouziva stejne metody jako zradu, podlost, prolhanost, false flagy.
   Nechapu, ze se Erdogan tak dlouho muze drzet u moci. Jedine asi podpora USA a EU ho tam drzi. Turecko nema na to delat svetovou politiku. Jeho vyboje maji Turecku ziskat suroviny, ktere potrebuje.
   Putin ma Turecko prectene. Nakonec to skonci tak, ze Turecko se stane jeste rado dalsi gubernii Ruska, Cerne more bude vnitrostanim morem Ruska a NATO lode se tam uz nedostanou. Vsem se ulevi a budou mit pokoj. Jenom to bude jeste trvat! Logika veci potrebuje vzdy velice dlouho a diktatori a zabednenci nemaji logiku radi.

   Smazat
  2. Člověče, nepropadejte skepsi, svět není tak černobílý, jak si jej představujete a vidíte podle obrázků, které Vám před nos strká mainstream a o Putina se nebojte, je to starej KáGéBák a ten ví, co dělá...

   Smazat
 3. Velni zajímavý článek, prase aby se v tom bordelu vyznalo...

  OdpovědětSmazat
 4. No jo vládne tam diktátor co chce obnovit osmanskou říší a „mírumilovný" islám útočí všude s pomocí západních loutek.

  OdpovědětSmazat
 5. No hlavně, když byl ještě Erdogan s Putinem kamarád a kupoval od něj S-400, tak jste tu psali jak ten puč organizovala CIA.
  Inu, "pravda" jaká se vám kdy zrovna hodí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turecko na oko nechce prodat S400 USA, ale urcite nechava USA do S400 nejenom nakouknout. To Rusove vedi, maji uz s500 a uvadeji ho do provozu v armade. Ten na prodej zatim nebude, leda az budou mit S600 plne funkcni. Nkdo je nedohoni. Rusko melo jedinou moznost jak nepodlehnout zavodum ve zbrojeni. Vyvinout obranne defenzivni systemy, ktere je ochrani a budou moci likvidovat predrazene utoky zbrani za miliardy skrze USA a NATO. Tady se Zidaci prepocitali a tak zkousi rozlozit Rusko zevnitr. Prijetim zmen v ustave je i tady Putin predebehnul.

   Smazat
  2. Turecko na oko nechce prodat S400 USA, ale urcite nechava USA do S400 nejenom nakouknout. To Rusove vedi, maji uz s500 a uvadeji ho do provozu v armade. Ten na prodej zatim nebude, leda az budou mit S600 plne funkcni. Nkdo je nedohoni. Rusko melo jedinou moznost jak nepodlehnout zavodum ve zbrojeni. Vyvinout obranne defenzivni systemy, ktere je ochrani a budou moci likvidovat predrazene utoky zbrani za miliardy skrze USA a NATO. Tady se Zidaci prepocitali a tak zkousi rozlozit Rusko zevnitr. Prijetim zmen v ustave je i tady Putin predebehnul.

   Smazat
  3. 10:19
   Kupovat neznamená moci použít, havlopravdo!

   Smazat
  4. Běžte se bodnout každá nespravedlnost je špatná a my prostě jsme vždy na straně utiskovaných. Nechceme světovládu teroristů a korporátních fašistů z usa.

   Smazat
  5. A proč se to musí vylučovat? Mohla existovat skutečná příprava puče organizovaná důstojníky kemalisty, kteří chtěli zastavit islamizaci Turecka a kterým pomáhala i CIA. Erdogan se to nějak dozvěděl a přikázal svým lidem zahájit puč pod falešnou vlajkou, který část opravdových spiklenců vylákal a vyprovokoval k akci, když si mysleli, že je to jejich akce. A nebyla. Praví spiklenci mohli mylně považovat falešné spiklence za své spojence. Agenti-provokatéři stará, zákeřná, ale účinná metoda. Úskoky v úskocích jiných úskoků.

   Smazat
  6. 12:12
   Tomu nerozumím F-333, kupovat zbraně a následně je nepoužít?? Nebo jak tvuj vejblitek mám chápat?! A nezapomeň, tak jako vždy mrtvolo načmárat HAVLOFAŠOUNUSA!!

   Smazat
  7. 15;53
   Ty senile s tímhle F73, A52, F100 a F800 chceš něco chápat???? To bys musel mít v palice mozek a ne flašku od vodky jako tvůj vzor udavač Havel!!!! 😁😁😁
   P. S. Redakci děkuji za zveřejnění odpovědi .
   P. S. S. A tu svojí rodinou diagnózu píšeš blbě, holt ti není dáno...!

   Smazat
  8. Vy se 10:19 trapně opakujete. Je samozřejmé, že názory se vyvíjejí v závislosti na vývoji situace a informacích, které jsou k dispozici. Že těch informací než můžeme mít my, mají neskonale víc k dispozici vedoucí politici světových mocností, buďte si jist. A jestli Ruská federace Turkům prodala systém S400, jistě její vedení rozhodlo po zralé úvaze a vědělo proč tak a ne jinak. O tom nepochybujte. Jak se ukazuje, žádným fundovaným analytikem natož myslitelem nejste.

   Smazat
 6. Nepůjde utéct. EU nás chytá do dluhové pasti. Jiří Kobza rozebral plán Merkelové. Babiš musí konat

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nepujde-utect-EU-nas-chyta-do-dluhove-pasti-Jiri-Kobza-rozebral-plan-Merkelove-Babis-musi-konat-630822

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedina moznost je, ten miliardovy dest EU odmitnout. Tady prijde kosa na kamen. Babis nemuze doma ze sebe delat rebela a na summitu EU hlasovat pro, jako to delaji poslanci ANO v EU parlamentu. Prichazi hodina pravdy.

   Smazat
 7. Spoluzakladatelka BLM tvrdí, že bělošství je genetický defekt a píše i o vymazání bílé rasy

  http://svobodnenoviny.eu/spoluzakladatelka-blm-tvrdi-ze-belosstvi-je-geneticky-defekt-a-pise-i-o-vymazani-bile-rasy/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.06 Genetickým defektem je ta Satanášova stvořenka. MORDECHAJ NEPOKLEKL PŘED HAMANEM!

   Bílý člověk poklekne pouze před svým Bohem, svým Národem, vlajkou svého národa - což je modlitbou k jeho Bohu! Nepoklekne před cizáckou modlou (MARIÁNSKÝ SLOUP např.), nebo jakýmsi černým Hamanovým potomkem... natož nějakým vlastizrádcem, nebo cizáckým parchantem z LGBT, BLM...

   Smazat
 8. Erdogan je Turek, touzici po Sultanatu a nove Osmanske risi. Vse co Atatürk dosahl on likviduje a vraci Turecko do islamskeho statu stredoveku, ktery ma sve okoli ovladat. Je jako Lukasenko, mysli si, ze lavirovanim mezi konkurenty USA a Ruskem na tom vydela a vyhraje. Je to chybna predstava naivky.

  OdpovědětSmazat
 9. Nikde není psáno, že informace od "Legendárního tureckého investigativního novináře a experta na islamistický terorismus a džihádismus Abdullah Bozkurta, který dnes žije v exilu v New Yorku" jsou pravdivé. Spíše, ne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z čeho odvozujete vvenci 12:01 svoji pochybnost? Není snad počínaní páně Erdogana věci podobné?

   Smazat
 10. Blbiš a jeho protektorátní vláda bude držet hubu jako vždy.... Jooooo Orbán,to je jiná veličina!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:11
   Čím je Orbán " veličina"? já bych řekl tím, že krade a zabezpečuje rodinu stejně jako Babiš.Ti dva lumpové si nemají co vyčítat.

   Smazat
  2. Pokud je Turek tak nevyzpytatelný a zákeřný,už delší dobu, tak potom nechápu " chytrého " Putina, který prodal Erdoganovi zbraně. Nabízí se jen jedno, že je Rus totálně finančně na dně! Jiné vysvětlení není!

   Smazat
  3. 15;44
   Orbán skáče jako Blbiš když mu Mer-Kheli a celá fašoEU nařizuje co může a co ne??!!!!

   Smazat
  4. Putin je největší světový polický šachista. Společně s Tumpem se snaží dát svět dopořádku, proto jsou světová masmédia proti a lžou a lžou. Totálně finančně na dně jsou USA, celá Evropa a takřka celý svět. Proto probíhá zatím utajovaná neviditelná válka proti TEMNOTĚ Vatikánské Cabaly. Světlo začíná vítězit i když MSM lžou. Vojenské tribunály pracují rychle a tvrdě: zabavování veškerého majetku, doživotí a popravy světové "elity" Aliance a Trump porazili hlubokou vládu!
   https://www.youtube.com/watch?v=ORbSd-D1QLA
   Nejnovější seznamy hromadných zatčení a poprav prostřednictvím Alice Down the Rabbit Hole.
   https://beforeitsnews.com/prophecy/2020/07/the-latest-lists-of-mass-arrests-executions-via-alice-down-the-rabbit-hole-2512630.html

   Smazat
  5. 15:51
   Taky mně ten kšeft zarazil, jeden chytrulín v práci mi vysvětlil, že to jsou ojetiny a second handy, ale já tomu stejně nerozumím.

   Smazat
 11. no vypadá že se do toho vložili i žabožrouti - https://www.armyweb.cz/clanek/francie-podporila-utok-na-turecke-sily-v-libyi

  OdpovědětSmazat
 12. Presne to co provedl Turek ,by mel co NEJDRIVE provest Trump .Je to jedina sance pro nej ,tak pro Ameriku .Jinak se ji zmocni uplna luza a dopadne to jako ve Francii a nebo vyhnanim negru ze zeme .Neni totiz mozne tolerovat diktat ulice podporovane a rizene opet onemi znamymi revolucionari -jako vzdy a vsude .Vzdy musi byt jeden Vudce ,jinak je to jen Velky bordel ve kterem se prasata spinava rada rochni

  OdpovědětSmazat
 13. Tady se začalo fandit Petře Procházkové a Štětinovi - tzn. že proruský Ázerbájdžán je špatný a Armémie, která se v roce 2017 přidala na stranu EU a trhla se tím od Ruska, je ta dobrá? A co Jaromír Štětina a tento odkaz
  https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/webNahled?id_doc=38179&id_var=32194
  a co Petra Procházková a Gruzie?

  Je zklamáním, že tady najednou je tak jasně "černobílo", naštěstí Putin v tom má jasno - diskusní komentáře a odkazy zde
  https://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-6-7-2020/#comment-98698

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:42-máte v tom krapet chaos, Rusko není pro-Azerbajdžánské, naopak, v ortodoxní Arménii má důležitou leteckou základnu...i když se tam dostala k moci, za pomoci CA a barevného převratu typu "majdan" pro-NATO-vská klika...
   Azerbajdžán je pod tuhou kontrolou Turecka a Saudské Arábie a Rusko si je toho plně vědomo...

   Smazat
  2. 21:40 - jste úplně mimo a pokud to chcete pochopit, tak si položte základní otázku: Potřebuje Rusko více Arménii nebo Ázerbájdžán (a naopak Ázerbájdžán Rusko nebo Arménii?). A je tedy Rusku strategicky bližší Turecko nebo ta Globalisty a papežem prosazována Arménie, která má část Turecka zabrat na úkor Ruska - a tedy ve prospěch Íránu, resp. ve prospěch íránského plynu do Evropy místo ruského?

   A slyšel jste někdy o projektu "Sever-Jih", který má být konkurencí Nové hedvábné stezce a který je o spojení "Indie-Ázerbájdžán-Rusko" a že to byl hlavní důvod, proč Rusko v roce 2017 oželelo tuto ztrátu Arménie
   https://www.youtube.com/watch?v=kOxvFX60C8E&feature=youtu.be
   protože důležitější pro Rusko je Ázerbájdžán? Ázerbájdžán na oplátku drží proruskou stranu, protože ví, že stejně jako Turecko má být odepsán a zlikvidován i on.
   Rusko ale může být v pohodě na obě strany, protože prozíravě má své vojenské základny v Arménii až do roku 2044, byť se tak stalo i za Medveděva
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/na-vecne-casy-armenie-ma-ruske-vojaky-do-roku-2044/r~i:article:675286/?redirected=1482853038

   Smazat
  3. 21:40 - zcela pragmaticky vzato: kdyby Arménie zabrala na západě část Turecka a na východě území Ázerbájdžánu, a to jakožto obnovená Velká Arménie, pak přístupu Íránu na Kaspické a Černé moře (a tím m.j. vyšachování ruského plynu z Evropy) už by nestálo nic v cestě. Problémem by napořád ještě zůstával Izrael - přístup Íránu na Středozemní moře. A protože Rusko to moc dobře ví, proto je na straně Turecka, na straně Ázerbájdžánu a ve zcela neposlední řadě na straně Izraele. Což neznamená, že není i na straně Íránu, Arménie či Palestiny, na jejich straně je ovšem jen potud, nakolik jsou to pouze a jen objekty Globalistů (obzvláště proti Rusku ve všech směrech).

   Smazat
  4. 0:08-Zájímavá spekulace, ale nic víc...
   Arménie nikdy nebude "Velká" a "brát si kus Turecka a Iránu" nebude, bude muset čelit tomu, aby sama přežila alespoň v podobě a formátu ve kterém se zrovna nachází a to samé platí i o Evropě...
   Ty nejhorší časy nás teprve čekají a to dnešní zapálení katedrály muslimy v Nantes to jen opět připomnělo...
   Evropa si rukama Němců kope vlastní hrob a hrobníkem jí budou právě ti Turci, kteří vůbec nevypadají na to, že by měli nějaké připosrané Arménii předávat nějaká území...přese všechnu tu činnost arménských diaspor okoukanou od židů, nikdy nebudou ti, kteří je nahradí a budou točit za sebe se světem, jak to oni dělají dnes...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.