Reklama

úterý 28. července 2020

Štefec: Současná Evropská unie je už definitivně chcíplou kobylou

Jaroslav Štefec
- rp -
28. 7. 2020   PrvníZprávy

Stejně jako NATO, které nás tiše a mimo jakoukoliv pozornost médií opustilo bezprostředně po 11/9, je i současná Evropská unie už definitivně chcíplou kobylou, píše Jaroslav Štefec na svém facebooku.
Její od reality stále více odtržené vedení se ji přesto vytrvale snaží prodat „p.t. obecenstvu“ členských zemí coby prvotřídního závodního hřebce. Chová se přitom stejně jako svého času koňští handlíři, jen místo piksly černého viksu, levné kořalky a čpavku používá přímého uplácení zaměstnanců, obří korupce ve formě „grantů“ a „programů financování“ a samozřejmě spousty lží a vzletných řečiček, líčících faktickou zdechlinu v růžových barvách budoucích vítězství a prosperity.

Zatím se to bruselské kamarile, ovládané Spojenými státy ponoukaným Německem a s přicmrdováním raketově se islamizující Francie, stále ještě daří. Bez ohledu na totální selhání všech institucí EU během ani zdaleka ještě nekončící koronavirové pandemie a neskutečně arogantní výhrůžky a sprostý nátlak ze strany německého předsednictví této organizace na státy V4 (a další východo– a středoevropské země), aby pod hlavičkou tak zvané „povinné solidarity“ (což je samo o sobě oxymóron) zamořily svá území migranty z Afriky a Blízkého východu.

Za metody propagandy a nátlaku na vedení zmíněných zemí, ani za používanou rétoriku by se přitom rozhodně nemusel stydět ani jistý K. H. Frank, druhdy šéf Němci zřízeného Protektorat Böhmen und Mähren poté, co zabrali předválečnému Československu i ten zbytek území, které mu zůstalo po odtržení částí jeho území Německem, Polskem a Maďarskem na konci 30. let.

Důkazů o faktickém konci EU jako demokratické, fungující a smysluplné organizace je opravdu hodně. Počínaje již zmíněným kolapsem na začátku koronavirové pandemie a bezbřehou aroganci a sprostotu vůči menším zemím EU, přes neschopnost chránit hranice Schengenského prostoru, domluvit se (po dobrém či po zlém) s Tureckem a bezostyšné snahy o přepisování historie Evropy až po „zelené“ šílenství a genderismus. Nepominutelné jsou rovněž snahy bruselských šéfů účelově nařizovat jednotlivým státům co smí nebo nesmí, často dokonce v rozporu s vlastními pravidly a směrnicemi. Viz například snaha o odzbrojení obyvatel ČR nebo tanečky kolem dotací, poskytnutých před několika lety (plně v souladu s tehdejšími českými zákony i pravidly EU) Agrofertu Andreje Babiše.

A aby toho nebylo málo, tak zatímco politici členských zemí EU včetně ČR povinně hýkají nadšením nad zavlečením svých zemí do neodvratné třičtvrtě biliónové dluhové pasti a z ní plynoucí definitivní ztráty národních suverenit zejména menších zemí EU, je na spadnutí v téměř naprostém mediálním tichu a všeobecně panující pohodě válka mezi dvěma zeměmi "tvrdého jádra" NATO, členem EU Řeckem a potenciálním nepřítelem EU Tureckem.

Nemá cenu zde připomínat Článek 1 Severoatlantické smlouvy, která už stejně ztratila jakýkoliv smysl. Jako jediný totiž obsahuje formulaci "Smluvní strany se zavazují ...", a pokračuje slovy "... jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů."

Zřejmě nemá cenu připomínat ani tak zvanou „Doložku solidarity Lisabonské smlouvy“, podle níž pokud se některý členský stát stane cílem teroristického útoku (a státní terorismus je přesně to, co v současné době předvádí Turecko nejen vůči Řecku, ale i dalším zemím EU, včetně Německa), nebo obětí přírodní nebo člověkem způsobené pohromy, jednají Unie a členské státy v duchu solidarity. Unie by v takovém případě měla uvést do pohotovosti veškeré nástroje, kterými bude disponovat, k … „odvrácení teroristické hrozby, k ochraně demokratických institucí a civilního obyvatelstva a k pomoci členskému státu, pokud o to požádají jeho politické orgány.“ Což se viditelně neděje ani náhodou, ačkoliv Řecko se na stále zoufalejší situaci snaží upozornit kdekoho.

Co má ale smysl připomínat, je historie počátku druhé světové války, na kterou by zejména Německo tak rádo zapomnělo. Jeho nesoudnému a vládychtivému vedení už zřejmě otrnulo po výprasku, který utrpělo a dělá pro přepsání dějin co může. Díky němu zřejmě vedení EU s klidným svědomím předhodí Řecko tureckým ambicím stejně, jako svého času předhodili ministři dnes nejvlivnějších zemí tohoto impotentního spolku německým ambicím ČSR. Jen místo Mnichovské dohody nastoupí nejspíše dohoda Bruselská, a tím, kdo bude mávat nad hlavou cárem papíru, avizujícím třetí světovou válku, nebude tentokrát britský, ale spíše německý ministr zahraničí Heiko Maas, známý „příznivec“ zemí V4. Možná dokonce i samotná Ursula von der Leyen.

Na poníženou supliku Řecka u Angely Merkelové totiž již zmíněný Heiko Maas přiletěl promptně do Athén. Jenže místo očekávaného návrhu na řešení krizové situace Řeky doslova šokoval tím, že oblast ložisek ropy a plynu, která leží podle Úmluvy OSN o mořském právu ve výhradní ekonomické zóně Řecka, označil za „sporné území“. Veřejně tím dal najevo, že Německo, jako země předsedající Evropské radě, nestojí na straně Řecka, které je členem EU, ale že sdílí postoj Turecka. Řekům zároveň suše sdělil, že EU hodlá jejich „spor s Tureckem“ řešit až v září, na mimořádném summitu ministrů zahraničí EU.

Blahopřeji EU k další ukázce absolutní nekompetence, nezodpovědnosti a politické impotence. V září už může být půlka Řecka (i Turecka) v troskách a NATO na pokraji války s Ruskem. Proč s Ruskem? Minulý týden totiž podnikl řecký premiér Mitsotakis pod tlakem okolností bezprecedentní diplomatický tah. V přímém telefonickém rozhovoru s prezidentem Vladimírem Putinem požádal Rusko oficiálně o pomoc. Vyměnili si také názory na turecké angažmá v Libyi a na přeměnu chrámu Hagia Sophia v Istanbulu na mešitu, proti čemuž veřejně protestovali představitelé jak ruské, tak řecké pravoslavné církve. Co je ale skutečně zásadní, údajně „… podrobně zvážili budoucí pokrok rusko-řecké spolupráce v různých oblastech včetně rozšíření právních základů pro dvoustranný vztah“.

Jde o naprosto unikátní situaci. Poprvé v historii jeden členský stát NATO požádal Rusko o pomoc proti jinému státu Aliance, která sama sebe definuje jako vojenský pakt proti Rusku. Nevím jistě, proč Německo žene situaci (nejen) na řecko-tureckých hranicích na ostří nože. Pokud bych si ale mohl tipnout, snaží se zahnat Řecko do bezvýchodné situace podobně, jako kdysi Československo, obětovat ho a pak politicky a ekonomicky profitovat na Tureckem ukradené ropě a plynu.

Naznačují to i sankce USA vůči plynovodu Nord Stream 2. Ty mohou zvýšit "ochotu" německého vedení naslouchat tureckým podmínkám a požadavkům. Bez ohledu na bezpečnostní a ekonomické zájmy zbytku Evropy a konec konců i samotného Německa. A je tu i další indikátor, kterému se v českém mainstreamu nedostalo přílišné publicity. Německo totiž zavádí (zatím „na zkoušku“) roční dobrovolnou vojenskou službu. Hodlá si mimo jiné ověřit postupy pro znovuzavedení povinných odvodů „v případě potřeby“.

Co bude tou „případnou potřebou“, to se mohu pouze domnívat. Možná ale německé vedení jen prohlédlo. Podobně, jako v roce 2007 "prohlédlo" vedení Polska, když vyslovilo pochyby o síle bezpečnostních záruk NATO. Od té doby jdou Poláci svou cestou, spočívající v silné orientaci na dvoustrannou vojenskou spolupráci s USA.

Jestli je téměř bezvýhradná orientace na vztahy s USA pro Polsko dobrá cesta, to ukáže budoucnost. Bojím se ale, že cesta, kterou zvolilo Německo, nepřinese v dlouhodobém horizontu nic dobrého ani samotnému Německu, natož nám a celé Evropě. Historické zkušenosti mluví samy za sebe.49 komentářů :

 1. Rusko to poprelo -

  OdpovědětVymazat
 2. Hezký článek, Poláci asi chytře tuší budoucí problémy s Německem, taky vzhledem k tomu, že 1/3 polského území je původně předválečné Německo a Němci to stejně jako u nás Sudety chápou jako původně německé území ( viz třeba Heydrichův projev, kde to řekl naplno) a neustanou v úsilí to dostat zpět, viz třeba Posselt a pod. Je to hodně i poučení pro nás. A Američani jsou protiváha Německa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (8:14):
   ... snad jen drobnost: Američani jsou protiváhou kohokoliv, pokud se jejich (státní) zájmy zkříží. Jinak totiž to Německo je (jen) poslušným nástrojem US politiky v Evropě.

   Vymazat
 3. Kam amiokupant strčí rypák,tam je to NA VĚČNÉ ČASY.....Indiáni to znají z vlastní zkušenosti!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Článek je o EU ne o USA.

   Vymazat
  2. 4,59
   A s fašoEU je to po tý ostudný schůzi a vnucování dluhů kvůli opicím z palmy jinak????!!!!!Povídej,přeháněj!

   Vymazat
 4. Spíš hejbly €araboafrika.
  https://pravyprostor.cz/rekove-vsemi-silami-brani-hranice/
  Time 28.7.2020 08:28:46

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. AK-47 nabít ostrejma a kropit....to je jediná záchrana před tou vlnou negramotů z palmy spadlých žijících ve středověku!!!!!

   Vymazat
  2. Jenže Řekové mají smůlu a V4 taky. Imigranti se musí přijmout a musí se jim vymezit dobrý životní prostor, protože to je ve veřejném zájmu EU. Je nutno se uskromnit.

   Vymazat
 5. Pan Štefec to popsal velmi dobře, ale ČR je v zájmové sféře jiné zájmové síly a proto tady nebude nikdy klid dokud se jako Poláci nespřátelíme s jiným uskupením. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětVymazat
 6. Jo moc pěkně popsaná situace v které žijeme. Ještě jim ani pořádně krize nezačala ještě nic nepřekonali ti západní dlužníci.

  OdpovědětVymazat
 7. Kim Čong-un: Jaderné zbraně KLDR navždy zajistí život bez války

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020072812277938-kim-cong-un-jaderne-zbrane-kldr-navzdy-zajisti-zivot-bez-valky/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12.06 - máte pravdu

   Vymazat
  2. 12:06
   Kdo by měl zájem napadnout tuto totálně zaostalou zem??? Až nebudou zase mít co žrát, jako už mnohokrát, tak bude Čong zase vydírat svět. Jen hlupák muže fandit jejich jaderným zbraním, už ani Čína zrovna dvakrát režim KLDR nepodporuje.

   Vymazat
  3. 12:06
   Po jaderné válce bude opravdu zajištěn mírový život pro pavouky a krysy.

   Vymazat
  4. Blbeček trolíček 12:06 ale zrejme ten záujem je, že? O čom inom je už niekoľkodesaťročné štvanie amíkov proti KĽDR, harašenie zbraňami, každý rok ďalšie a ďalšie sankcie amíkov voči KĽDR a pod.? Podľa debila ako ty je to zrejme prejavom priateľstva a mieru, že? jediné šťastie KĽDR, že má atómové zbrane, inak by už boli dávno poskokmi amíkov ako Južná Kórea.

   Vymazat
  5. 9:39 Ďalší, čo nechápe to, čo číta. Vlastníctvo atómových zbraní odporcami amíkov zaisťuje, aby amíci nespravili niekde vo svete ďaľšiu Hirošimu či Nagasaki! Či si myslíš, že hádam odvtedy amíci nabrali nejakú slušnosť, empatiu či pokoru? Kim to dobre vie, preto povedal to, čo povedal a má pravdu.

   Vymazat
  6. 11:02
   Vy snad máte něco proti použití atom. bomby Amíky na fašouny v Japonsku v 45 roce??
   V danou chvíli jediné možné řešení!!

   Vymazat
  7. Pro upřesnění nechápavému anonymovi 18:29: Hirošima a Nagasaki bylo vyvraždění nevinných civilních obyvatel. Nešlo o žádné fašisty. Byl to akt mimořádného cynizmu a rasové "nadřazenosti", hrozba celému světu, vražedný vzkaz do budoucnosti. Od té doby jsou USA vražedná velmoc, která chce opanovat celou planetu.

   Vymazat
 8. Andrej Babiš chce ratifikovat Istanbulskou úmluvu, což je genderová totalitní zrůdnost, která má rozbíjet rodiny a která vyvolává „třídní nenávist“ žen proti mužům, diskriminaci mužů a pozitivní diskriminaci

  to je článek, který chytí. Alespoň budeme mít co rušit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už to zase není pravda, Babišovi museli ukázat zase jiní, že to jde odmítnout, dokonce taky vypovědět. Srab je to a ubožák. Volte SPD.

   Vymazat
 9. Konečně správný názor. Není od věci, abychom šli ve šlépějích Polska a zavedli povinnou voj. službu, třeba jen na rok.Když se podíváme na naši " mládež ",vážně si někdo myslí, že by byl někdo schopen bránit tuto zem. Myslím tím mládež 19-25 let. Tak to ani náhodou. Vždyť je to parta neschopných bachratých budižkničemů, kteří se nejsou schopni postarat ani sami o sebe. V tomto vidím neschopnost našeho státu. Státnost tu jsme stratili, o hrdosti ani nemluvě. Propaganda mluví za vše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naší mládeži chybí vojna jako sůl!! Aby s nimi frajtr mlátil o zem každý den a vtloukali jim do kebulí co je to vlast a národ a svoboda a samostatnost! Zmetci v parlamentu už mají sto připomínek proč tu vojnu nezavést.

   Vymazat
  2. Neblbněte jako opozice, když budete jen nadávat na Babiše, tak mu hlasy narostou a vám ne. Vymyslete proč je Okamura nejlepší a napište to, ale jen nadávat druhým to je málo. Fakt je, že se nikdy nedozvíme všechny souvislosti pro i proti. Vlastně nemusíte ani nic vymýšlet, Tomio má velmi dobré trumfy. jestli se nakonec nedá zblbnout a podaří se mu prosadit obecné referendum, tak pak s ním vyhrajeme. Ale pištět na Babiše je hodno jen mávátkům na Letné.

   Vymazat
 10. Německoprušácký ksindl měl být tenrát zadupaný do země.

  OdpovědětVymazat
 11. Řešení je jednoduché a jediné účinné:1. CZEXIT a NATOEXIT to ihned ! 2. Zavést ze zákona povinnou vojenskou službu pro mladé muže a zájemkyně z řad žen, v rozumné délce pro ziskání základních vojenských znalosti. Vybudovat znova materiální základny vojenského materiálu pro vyzbrojení bojeschopného obyvatelstva. 3. Zásadní rekonstrukce celého soudního systému včetně nového trestního řádu. 4. Postupný návrat klíčového průmyslu a přírodních zdrojů do rukou státu jakož i oblast školství, zdravotnictví včetně jednotného zdravotního pojišťovnictví. 5.Poté se vrátime v klidu k řešení bydlení, potravinové soběstačnosti, či k cenám za jabka a brambory !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:17
   No, tady se nezapře demagogie z SPD Okamurovy kuchyně. Slušná porce nejedlého blafu. Vystoupit z EU a NATO???? Na vaši omluvu jen tolik, venku je vedro, potom se vymyslí kde jaká blbina že.
   Vojenská služba?? vám ta buzerace před r.89 nestačila?? stracené dva krásné roky!!
   Ten prumysl, moc se vám nepovedl. To jako vyházíme z republiky všechen prumysl, který zde vybudoval Západ a začneme na zelené louce z vlastních prostředku??? Tak jste si představoval vaši obnovu státu, jo, a vše do rukou státu, to už tady bylo 40 let a víme, jak neslavně v rukou státu vše dopadlo! Jen jste zapoměl na menší detail, kde na to vše vzít prašule??!! Jste celkem fantasta, ale bez racionálního usudku !!

   Vymazat
  2. Demagog je 17:41 - podobné žvásty nás dostaly do role kolonie "Západu", čili nadnárodních korporací. Vycházíte z bludů, které jsou nám masmédii vnucovány. Ale nefungují a vedou jen k ožebračení celých národů. I my jsme na sestupné trajektorii - průmysl, platy, vzdělání, bezpečnost, blahobyt....


   P/Odporoat národní průmysl v perspektivních borech, kde jsme ještě i dnes konkurenceschopní - např. biotechnologie, nanotechnologie a pod.

   Stěžuje si někdo v Izraeli na buzeraci v armádě? Buzerace a mazácká vojna v armádě je jen produktem neschopných velících důstojníků. Líný velitel roty znamená mazáckou vojnu a šikanu pro "bažanty". Tohle v demokratické armádě nemá místa o je sto se ho zbavit. Vojenská služba by měla být povinná i pro holky. Ve válce, a ta moderní je vždy totální, musí vzdorovat celý národ.
   K NATO: je to zločinecká organizace, které nás používá jen jako cudnou zástěrku, že se na jejich zločinech podílíme všichni. Tohle Varšavská smlouva, ať byla jakákoliv, nikdy nedělala. SSSR nás nikdy netahal do svých vojenských dobrodružství. EU je jejn skrytá forma , jak v Evropě a jejím okolí zavést německou dominanci. Proto Britové odešli. Co bychom z toho měli? Koloniální podřízení Německu, návrat Sudetů, doplácení na neschopné německé vedení a silnou migraci nepřizpůsobivých.

   Člověče 17:41, než něco začnete psát, pokuste se přemýšlet. Při troše píli vám to jistě půjde.

   Vymazat
 12. A zase nějaký Štefec chce rozdávat rozumy. Po kolikáté už tady čtu, jak EU končí, jak dolar končí, jak USA končí, jak ČT končí a další ruzná přání pomatencu, ale ono z toho se nic nerealizuje, vše je při starém, jen taková bezduchá přáníčka některých ubohých lidí,až je mě jich líto, kteří z neznámých duvodu neustále vyhlíží, kdyže je zase zachrání milované Rusko,stát s nejdokonalejší, nejsilnější ekonomikou světa, stát kde si lidé vládnou sami,tančí nemají žáááádné problémy, stát příkladné demokracie a svobody, po tomto tito lidé prahnou a touží, nebraňme jim, ať si odejdou do Ruského ráje a nám těm hloupějším už dají konečně pokoj!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:29
   Říše římská a Třetí říše... obé mělo trvat na věky a kde je jim konec????!!!! Tak moc nevykazuj havlopussynko ��������

   Vymazat
  2. Anonymní28. července 2020 15:29
   Nic není při starém. Vše se mění a vyvíjí. Západ již není, co býval, Rusko směřuje k demokracii a suverenitě. To by měla být pro nás inspirace, neboť nám také chybí suverenita a demokracie. Ale nikdo tam nechce odcházet, doma jsme tady. Ti, kteří si mysleli, že někde létají pečení holubi do huby, vždy odcházeli na Západ, ne do Ruska. P.K.

   Vymazat
  3. 15:29 vy jste perfektní materiál pro Soroše

   Vymazat
  4. 17:49
   RUSKO SMĚŘUJE K DEMOKRACII, pane, v Rusku má demokracie zpoždění 100 let, vždy vláda po několik desetiletí jednoho darebáka, tak jako dnes, a vy hned s nějakou neexistující demokracii.
   20:56
   Máte pravdu, každý měsíc od něj dostávám vejplatu, za rok slušné auto. Vy pomatení, nemít toho Soroše, tak nemáte pomalu o čem psát!

   Vymazat
  5. Anonymní29. července 2020 18:25
   „RUSKO SMĚŘUJE K DEMOKRACII, pane, v Rusku má demokracie zpoždění 100 let“
   Ale to se nevylučuje.
   „.. vláda po několik desetiletí jednoho darebáka, tak jako dnes, ..“
   Nemyslím si, že současný ruský prezident je darebák. Ruský lid ho miluje, Západ nenávidí. Vy se na to zřejmě díváte z pohledu Západu. Ale ten je Rusům u zádele. P.K.

   Vymazat
 13. ...dovolil bych si, nesouhlasit. Definitivně chcíplá nebude, protože kolem sebe pořádně kope.

  OdpovědětVymazat
 14. Horkaci Horáci!!

  Zdechlá již je, ikdyž smrtelná křeč je totálním projevem násilí na všech orgánech celku. Ale křeč není to nejhorší co prožíváme. Nejhorší budeme teprve prožívat a to hnilobný rozklad mršiny (tedy i nás). Koronka virusek je prvním nevinným náznakem jak se za rozkladu budou chovat jelita. Svět již nikdy nebude v pořádku, leda až i žížaly dospějí do stádia RÁCIA!!

  OdpovědětVymazat
 15. Vábení zisků v Řecku a teď v Itálii je nad sílu rozumu... Historie se bude opakovat – budeme Říši bránit do posledního dne a do posledního vojáka (v tomto případě Eura), ať to stojí, co to stojí. Docela by mě zajímalo, kdy Merkel spáchá (symbolickou) sebevraždu, kdo bude nový admirál Donitz a kdo za Německo podepíše kapitulaci...

  OdpovědětVymazat
 16. No jo, nejmíň deset už slýchám a čtu názory nejrůznějších odborníků, že US dolar už brzo bude bezcenným zeleným papírkem, že projekt Eura brzo opustí některé klíčové země a vrátí se ke své původní národní měně, nemluvě o snech o budoucím významu rublu.
  A kde jsme dneska? Kdo není slepý, vidí.
  Petr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:22
   Vidí, vidí!!!! Ve Fort Konoxu je leda průvan, amiokupatn má dolar podložen zlatem kočičím a je na Prahu občanské války.... co ti na tom není jasný, NEmysliteli?!

   Vymazat
  2. 20:22 Kdo není slepý, vidí že už tím zeleným papírkem je. Jen to zadministrovat. Děda.

   Vymazat
  3. Ale Petře, nepřepepři pečeného vepře a dočkej času, jako husa klasu.

   Vymazat
 17. Řešením je federalizace, úplný zánik současných států a regionalizace.

  OdpovědětVymazat
 18. Radujme se, místo občanky bude očkovací průkaz ve formě čipu doplněn i o bankovní spojení na soukromý účet. Zrušeny budou údaje - státní příslušnost a národnost. Vše bude vcajku,konečně u nás zvítězí liberální demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No hlavně že tam nebude muset být datum narození a r.č. - to mě pěkně sere, nemůžu ze sebe dělat mladšího. Ale co si proboha počne bulvár, kterej se bez uvedení let za každou popisovanou držkou neobejde? Příklad ..Bílá 53, Simonová 93, Podělaná 35, Nepodělaná 45 ... podle nich je to strašně důležitý!

   Vymazat
  2. 14.42 Aby z vás potom neudělali mladšího, podle vašich předchozích lží i tehdy, až budete žádat o starobní důchod... Např.: "Ale paní Vonáskové jste loni tvrdil, že vám teprve bude padesát... tak si to (podle vámi udávaného věku) do vašich 65 běžte domakat a až potom příldou, voni pomrdnej";-)...

   Vymazat
  3. 9:50
   Co to tady melete za lež, za ubohou nepravdivou zprávu??! Kdo vám tohle řekl, kde jste tu hovadinu opsal. Opravdu hlupák no1. Jak se vám s tím jinak žije, to musí být fuška co!!Ach jo

   Vymazat
  4. 18;19
   A to mělo být co???? Střelba ze zastávky???!!!! 🤣🤣🤣🤣

   Vymazat
  5. Omlouvàm se za svou (9:50) ironii. Opravdu jsem vás pane 18:19 nechtěl rozčílit, šetřte své zdraví a nervy.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.