Reklama

středa 8. července 2020

Stíhání Hashima Thaçiho odhaluje Clintonova válečná zvěrstva

Socha Billa Clintona v Prištině,
okupovaná srbská provincie Kosovo
James Bovard 
8. 7. 2020  e-Republika

Kosovský prezident Hashim Thaçi (čti Hašim Tači) byl obviněn z deseti válečných zločinů a zločinů proti lidskosti mezinárodním tribunálem, který sídlí v nizozemském Haagu. Thaçi a devět dalších mužů bylo obviněno z "válečných zločinů včetně vražd, nuceného mizení osob, perzekuce a mučení". Thaçi a ostatní obvinění byli obviněni z toho, že jsou trestně odpovědní za nejméně 100 vražd a obvinění zahrnuje "stovky známých obětí kosovských Albánců, Srbů, Romů a dalších etnik včetně politických oponentů".

Přinášíme překlad článku z webových stránek Counterpunch. A protože od některých událostí, jež jsou v něm zmiňovány, už uplynulo 21 let, přidáváme na počátku některé důležité odkazy pro osvěžení paměti čtenářů:


Clintonův oblíbený bojovník za svobodu byl obviněn z masových vražd, mučení, únosů a dalších zločinů proti lidskosti. Clintonova vláda v roce 1999 zahájila 78denní bombardovací kampaň, která zabila téměř jeden a půl tisíce civilistů v Srbsku a Kosovu. Americká média to hrdě prezentovala jako křížovou výpravu proti etnickým čistkám. Tato válka, stejně jako většina krycích manévrů zahraniční politiky USA, byla podvodem od samého počátku.

Kosovský prezident Hashim Thaçi byl obviněn z deseti válečných zločinů a zločinů proti lidskosti mezinárodním tribunálem, který sídlí v nizozemském Haagu. Thaçi a devět dalších mužů bylo obviněno z "válečných zločinů včetně vražd, nuceného mizení osob, perzekuce a mučení". Thaçi a spol. jsou trestně stíháni za nejméně 100 vražd a obvinění mezinárodního soudu zahrnuje "stovky známých obětí kosovských Albánců, Srbů, Romů a dalších etnik včetně politických oponentů".

Americká média k celé věci přistoupila se směsí směšné manipulace a nekompetence. New York Times na obvinění Thaçiho reagovaly tweetem, v němž oznámily, že "srbský lídr byl obviněn z válečných zločinů". (ZDE)

Naleštěná kariéra Thaçiho ukazuje, že boj proti terorismu je jen falešnou vlajkou pro tvůrce washingtonské politiky. Thaçi, předtím než se stal kosovským prezidentem, byl šéfem Kosovské osvobozenecké armády (Ushtria Çlirimtare e Kosovës - UÇK), jejímž cílem bylo vyhnat Srby z Kosova. Clintonova vláda v roce 1999 uznala UÇK jako "bojovníky za svobodu" navzdory jejich strašlivé minulosti a poskytla jim masivní pomoc. Přitom rok předtím americké ministerstvo zahraničí odsoudilo "teroristické akce takzvané Kosovské osvobozenecké armády". UÇK se intenzivně zapojila do obchodu s drogami a měla úzké vazby na Usámu bin Ládina.

Ozbrojování UÇK a bombardování Srbska přitom pomohlo Clintonovi, aby se pasoval do role křižáka bojujícího proti nespravedlnosti a současně odvracel pozornost veřejnosti od procesu požadujícího jeho impeachment. Clintonovi radilo mnoho nestydatých členů Kongresu dychtivých posvětit zabíjení pod ochranou Spojených států. Kalifornský demokratický senátor Joe Lieberman pronášel patetické projevy o tom, že Spojené státy a UÇK "vyznávají stejné hodnoty a principy". A zatímco Clintonova vláda veřejně přirovnávala srbského lídra Slobodana Miloševiče k Hitlerovi, měl každý "slušný člověk" jásat nad bombardováním. (Alexander Cockburn byl jedním z mála žurnalistů, kteří v té době odsoudili tuto nespravedlivou válku, jeho komentář z roku 1999 v Los Angeles Times nastavil zlatý standard odporu proti Clintonovým žvástům o Srbsku.)

Jak Srbové, tak etničtí Albánci se v hořkém sporu o Kosovo dopouštěli krutostí. Clintonova vláda však v zájmu posvěcení svého bombardování mávla kouzelnou hůlkou a nechala zvěrstva UÇK zmizet. Britský profesor Philip Hammond k tomu poznamenal, že 78denní bombardování "nebylo pouze čistě vojenskou operací - NATO také zničilo tzv. ‘cíle dvojího určení’, jako jsou továrny, městské mosty a dokonce i hlavní budovu státní televize v centru Bělehradu ve snaze terorizovat zemi, aby se vzdala." NATO opakovaně shazovalo kazetové bomby na tržiště, nemocnice a další civilní oblasti. Kazetové bomby jsou protipěchotní zbraně sloužící k rozptýlení nepřátelských vojenských formací. NATO shodilo na Srbsko a Kosovo více než 1 300 kazetových kontejnerů, z nichž každý obsahoval 208 oddělených bomb, jež se na zem snášely na padácích. Experti na bomby odhadli, že v terénu bylo rozptýleno více než 10 tisíc nevybuchlých bomb, které ještě dlouho po vyhlášení příměří zabíjely a mrzačily děti.

Washington Post v posledních dnech bombardovací kampaně informoval, že někteří presidentovi poradci a přátelé popisují Kosovo v Churchillově duchu jako Clintonovu "nejlepší hodinu". Podle jednoho z Clintonových přátel "to, čemu Clinton věří, byly jednoznačně morální motivy pro intervenci NATO, a představovalo to šanci utišit výčitky skryté v jeho vlastním svědomí..." Tento přítel také řekl, že "Clinton často lamentoval nad tím, že generace před ním byly schopné sloužit ve válce s čistě ušlechtilými úmysly, že on se cítí "téměř podváděn" a že když na to přišel, neměl už šanci být součástí morální věci." Podle Clintonových standardů bylo masakrování Srbů spíše blíž k "vládní otročině" než k "morální věci".

Clinton krátce po ukončení bombardovací kampaně roku 1999 objasnil to, co jeho poradci označovali za "Clintonovu doktrínu": Ať už uvnitř či za hranicemi země, pokud má světové společenství takovou moc, měli bychom zastavit genocidu a etnické čistky. Ve skutečnosti však Clintonovou doktrínou bylo, že presidenti mají právo zahájit bombardování cizích zemí, jež může být založeno na jakékoli nestydaté lži, kterou přežvýkají americká média. Poučením z bombardování Srbska ve skutečnosti je, že američtí politici potřebují pouze veřejně odrecitovat slovo "genocida", aby dostali povolení zabíjet.

Poté, co skončilo bombardování, Clinton ujistil srbský lid, že Spojené státy a NATO souhlasily s tím, že budou "udržovatelé míru" pouze "s vědomím, že budou chránit Srby stejně jako etnické Albánce a že odejdou poté, co se rozhostí mír. Američané a NATO v následujících měsících a letech však pouze přihlíželi, když UÇK prováděla etnické čistky, masakrovala srbské civilisty, vyhazovala do vzduchu srbské kostely a utlačovala všechny nemuslimy. Téměř čtvrt milionu Srbů, Cikánů, Židů a dalších minorit uprchlo z Kosova poté, co Bill Clinton slíbil, že je ochrání. Do roku 2003 uprchlo z Kosova téměř 70 procent Srbů, kteří tam do té doby žili, a Kosovo se stalo z 95 procent etnicky albánské.

Thaçi však zůstal užitečný pro tvůrce politiky USA. Ačkoli byl po převzetí moci v Kosovu všeobecně odsuzován za útlak a korupci, vicepresident Joe Biden ho v roce 2010 označil za "kosovského George Washingtona". O několik měsíců později Rada Evropy obvinila Thaçiho a UÇK z obchodu s lidskými orgány. Deník Guardian poznamenal, že tato zpráva tvrdila, že nejbližší okruh spolupracovníků Thaçiho "po válce převezl zajatce přes hranice do Albánie, kde bylo údajně několik Srbů zavražděno, byly jim odebrány ledviny, a ty byly poté prodány na černém trhu". Zpráva uvedla, že když byli "transplantační chirurgové" připraveni k operaci, byli srbští zajatci individuálně vyvedeni z "bezpečného domu", zavražděni střelcem z UÇK a jejich těla pak byla rychle dopravena na chirurgickou kliniku.

Thaçi byl navzdory obviněním z obchodu s lidskými orgány hvězdou výroční konference Global Initiative při Clintonově nadaci v letech 2011, 2012 a 2013, kde pózoval pro fotografie s Billem Clintonem. Možná to byla odměna za lobbistický kontrakt na 50 tisíc dolarů, který Thaçiho režim sepsal se společností Podesta Group, jedním z jejichž manažerů byl John Podesta, budoucí manažer prezidentské kampaně Hillary Clintonové, o čemž informoval Daily Caller.

Bývalý prezident Bill Clinton řeční v Prišitně na Kosovu pod svou sochou


Clinton zůstává hrdinou v Kosovu, kde mu v hlavním městě Prištině vztyčili sochu. Guardian poznamenal, že socha ukazuje Clintona "s levou rukou vztyčenou, typickým gestem vůdce zdravícího davy. Jeho pravá ruka drží dokumenty s vyrytým datem, kdy NATO zahájilo bombardování Srbska, 24. března 1999." Mnohem přiléhavějším znázorněním by bylo ztvárnit Clintona stojícího na hromadě těl žen, dětí a ostatních zabitých při americkém bombardování.

Bill Clinton a jeho fanaticky probombardovací ministryně zahraničí Madeleine Albrightová tehdy navštívili Prištinu, kde s nimi zacházeli jako s rockovými hvězdami, když pózovali pro fotografie s Thaçim. Clinton prohlásil: "Miluji tuto zemi a bude vždy jednou z největších poct mého života, že jsme se spolu s vámi postavili proti etnickým čistkám (srbskými jednotkami) a za svobodu." Thaçi ocenil Clintona a Albrightovou medailí "za svobodu a mír celé oblasti, které nám přinesl ." Albrightová se sama pasovala do role vizionářky varující před fašismem v Trumpově éře. Jediné ocenění, které si však Albrightová opravdu zaslouží, je "Řeznice Bělehradu". (u nás pak "krvavá bába" - pozn. red. N.R.)

Clintonova válka proti Srbsku byla Pandořinou skříňkou, kvůli níž svět stále trpí. Poté, co politici a většina médií líčila válku proti Srbsku jako morální vítězství, bylo pro Bushovu vládu mnohem snazší ospravedlnit válku proti Iráku, pro Obamovu vládu bombardovat Libyi a pro Trumpovu vládu opakovaně bombardovat Sýrii. Všechny tyto intervence šířily chaos, který je trvalým prokletím pro ty, kteří by z toho měli mít prospěch.

Clintonovo bombardování Srbska v roce 1999 bylo stejný podvod, jako když G. W. Bush podvodem přiměl americký národ zaútočit na Irák. Skutečnost, že Clinton a další vrcholní představitelé Spojených států oslavovali Hashima Thaçiho i poté, co na něj přibývala podezření z masových vražd, mučení a nelegálního obchodu s lidskými orgány, je dalším připomenutím prodejnosti americké politické elity. Budou Američané příště zase tak naivní, až washingtonští tvůrci politiky a jejich spojenci v médiích vymyslí další lživé záminky, aby přeměnili v peklo nějakou další nešťastnou cizí zemi?James Bovard je autorem knih Attention Deficit Democracy, The Bush Betrayal, Terrorism and Tyranny a dalších knih. Bovard je přispěvatelem USA Today. Jeho twitterový účet je @jimbovard a webová stránka www.jimbovard.com. Tento esej byl původně publikován prostřednictvím Future of Freedom Foundation. Další Bovardovy články najdete ZDE.

Zdroj: Counterpunch
Překlad: Stan
Související články:

37 komentářů :

 1. Hashima Thaçiho odsoudí za válečné zločiny a clintonovi se určitě nic nestane a všem us válečníkům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Clintonovi a ostatním gaunerům se nestane nic. To pouze předehnali nějakého kosovského pohůnka před nelegitimní orgán. Před opravdovým soudem, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost musí stanout, ne jenom naše Madla, ale i představitelé US a Evropských států, kteří tu hrůzu způsobyli. Někdo přeci musel těm psychopatům poskytnout mobilní ordinace, techniku, doktory, pomocný personál, zabezpečit logistiku, atd.,atd. Tomu, že nějaký Albánec člověku vyřízne srdce a hodí ho přes plot zoufalému čekateli na transplantaci, věří snad jen děvčata z ČT, Langšádlová s Laudátem a od narození lehkou idiocií stižený Schwarzenberg.

   Vymazat
  2. Co spáchal Karl von Schwarzenberg, když uznal Kosovo, není to trestný čin? Nebo je to demokratické? Či je to jen idiocie české politiky?
   Jsme vůbec samostatný stát?
   To je hnus politiky EU.
   A podle ministra Hamáčka jsem pouze extrémista. Já se za to nestydím.

   Vymazat
  3. mikkesh Správně jste to napsal vždy to odskáčou jen pěšáci ale praví viníci nikdy.

   Vymazat
  4. 11,54
   Samostatný stát tu byl před rokem 1989!

   Vymazat
 2. "Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně."
  Milá redakce, když se píše o samozvaném policajtovi Mléčné dráhy a jejího přilehlého i vzdálenějšího okolí, nelze splnit Váš požadavek. Tudíž non comment.M.T.

  OdpovědětVymazat
 3. Prezidentu Clintonovi byla " nasazena do Bílého domu Monika Lewinská " , aby ho zkompromitovala, Clinton si potrpěl na mimomanželské aféry ( mnohokrát byl i hostem na večírcích u Eppsteina).

  Po aféře s Lewinskou, kdy mu hrozil impeachment ( odvolání z funkce) Clinton souhlasil se vším, co mu předkládali " loutkovodiči " Zrušil Seagalův zákon o oddělení investičního a běžného bankovnictví - což mělo za následek Finanční krizi roku 2008. V srpnu 1998 nechal prezident Clinton vystřelit na Afganistán a Somálsko 200 raket Tomahawk aby se ukázal jako rozhodný a tvrdý prezident a v roce 1999 nechal spustiti ostudné bombardování proti Srbsku.
  Když Clintonovi opozice namítala, že když pošle vojáky do zemí bývalé Jugoslávie nebude to na 1 rok jak sliboval, ale na dlouhá léta , nedbal na to.
  Byl jen loutkou v rukách mocných, lhář a slaboch - zhruba to co Václav Havel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidé jako Clinton či Havel ( slaboši, děvkaři, lháři, narcisové, ) se loutkovodičům této planety " obzvláště hodí do krámu " , proto si je vybírají, podporují a sponzorují dlouhá léta - a ono se jim to bohatě vyplatí

   Vymazat
  2. Jsou hříchy a hříšky. Mezi hříšky patří Clintonovy "večerníčky", k těm druhým patří likviface Srbů. Na tom svinstvu máme i my svůj podíl. Dáváme svá expediční vojska k dispozici k takovým nemravnostem, jako tenkrát, tak i dnes. Navíc jsme uznáním Kosova dali najevo, že patříme k vezdozadečkům, které by se dalo spočítat na prstech jedné ruky (maximálně obou rukou). Přitom se nikdy nikdo nezeptal lidí této země na souhlas s těmito "dobrodružstvími". Nesouhlasím s výrokem pana prezidenta, že v Afganistánu se bojuje za naši demokracii. Asi se inspiroval interbrigádisty u Madridu, nechci se dočkat doby, kdy si vzpomene na templáře u Jeruzaléma. Tato dobrodružství pokládám za nemravná a navíc odčerpávající finance,které jsou potřebné u nás doma.

   Vymazat
 4. Za největší zločin poválečné ČSR a zároveň za největší morální debakl nás všech pokládám účast ČSR na bezprecedentním napadení státu, který nikoho neohrožoval. Pokud bychom si měli před někým klekat, tak rozhodně ne před černochy, ale právě před Srby!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upozorňuji, že Jugoslávie byla poslední tzv.socialistický stát...proto musel být rozbit a rozdělen. A Srbskem to skončilo!

   Vymazat
  2. Vy 10:13 říkáte, že ČSR? Tedy Československé republiky? Té před rokem 1938, nebo té po roce 1945, než se stala "socialistickou? A potom, marně, "federativní"? Tak to mi objasněte.

   Vymazat
  3. To je trochu překlep. V roce 2008, kdy NATO bombardovalo Srbsko, už neexistovalo Československo, ale dva státy - ČR a SR. Nicméně je pravda, že odsouhlasení přeletů letadel NATO a souhlas s anexí Kosova bylo schváleno i Českou republikou. Nic na tom nemění pozdější lítost stávajícího prezidenta Zemana. Srbsko jsme zradili a opravdu je to snad nejzávažnější chyba, kterou tato republika ve své historii udělala. Svým způsobem se Česko zachovalo pobobně, jako země, které v Mnichově 1938 odtrhly české pohraničí.

   Vymazat
 5. ,,Česku hrozí podrobení se cizině. A všichni mlčí.” Poslanci dostali vážný dopis. Máme ho

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Cesku-hrozi-podrobeni-se-cizine-A-vsichni-mlci-Poslanci-dostali-vazny-dopis-Mame-ho-629875

  OdpovědětVymazat
 6. Amiokupanta charakterizují od jeho """vzniku""" stále to stejné: mučení,vraždění,krádeže,humanitární bombardování a to vše v rámci Operace TRVALÁ OKUPACE,tudíš Huliclifon nemohl být výjimkou!!!Kosovký vrah je velký kámoš s Krvavou Madlou,takže jeho pseudoodsouzení je nasnadě!

  OdpovědětVymazat
 7. família sacra, to je sakra rodinka, tenhle a ta jeho harpie co to kolem ní padalo jak mouchy, no zdá se, že dnes je oba mají lidé za docela slušné zločince a to na základě dobrých důvodů. Trump udělal jednu velkou zásadní chybu, a totiž tu, že těmhle obamům, clintonovic a celé té děsivé sebrance měl jít po krku hned od začátku, a tak toho období, kdy s nimi jednal jak v rukavičkách, bude ještě dost možná litovat. Mně aktuálně američané připadají jako snad nejpitomější lidi na světě, jak sebou nechají manipulovat a tyhle zrůdičky si mnou ručičky.

  OdpovědětVymazat
 8. Co na to kníše Kchárl ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Než stačil otevřít poklop/ec/ , tak spustil. Prudký vodopád své vyšlechtěné výřečnosti.

   orinoko

   Vymazat
 9. Dobytek v podobě havla. clintona, řezníka tačiho a řeznice madly by patřilo napráskat na vůz o odvézt na jatka.

  OdpovědětVymazat
 10. Copak Billie, on neměl problémy s něčím podobným nikdy a ta jeho stará rašple už vůbec ne. Stačí se podívat na vraždy a mizení osob kolem něj, když byl guvernérem Arkansasu. Což teprve ta jeho rašple, když kandidovala v posledních volbách... třeba takový Seth Rich. Ustřelit někomu palici, tomu říkám zavření tlamy. Co dělat, když hrozí odhalení, jak to bylo s těmi "podvrženými" maily a spiknutím Trumpa s ruskou tajnou službou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. co se tejče hitlery tak jsem četl že jeji karieru lemuje 50 a některé prameny uváděj až 80 mrtvejch (ti co na ni něco věděli)

   Vymazat
 11. Dopis VIGANÒ - Celý dopis arcibiskupa je založen na údajném střetu dvou „biblických stran: dětí světla a dětí temnoty“ . Posledně jmenovaní, nepřátelé Trumpa, by proto navrhli „kolosální práci sociálního inženýrství“ s havarijním stavem Coronavirus. Pro Viganò „již probíhající vyšetřování odhalí skutečné odpovědnosti těch, kteří zvládli skrytou krizi nejen v sektoru zdravotnictví, ale také v politickém, ekonomickém a mediálním sektoru. Pravděpodobně zjistíme, že i v tomto kolosálním sociálním inženýrství existují lidé, kteří se rozhodli o osudu lidstva a sami si arogují právo jednat proti vůli občanů a jejich zástupců ve vládách národů “.
  Namísto případu George Floyda, bývalý vatikánský velvyslanec ve Spojených státech vysvětluje ve svém „úvodníku“, že jeho zabíjení je součástí spiknutí proti Trumpovi a „dětem světla“.
  Falešné zprávy plně odhaleny, tady je důkaz Q8 Q6 2Q2Q Bůh chrání Donalda Trumpa.
  https://www.youtube.com/watch?v=k03al0cms3Q&feature=youtu.be

  OdpovědětVymazat
 12. Válka se Srbskem nebyla s pohledu Amíků ničím jiným než dalším dějstvím války s Ruskem. Existence svobodného, "velkého" (vlastívího Kosovo) Srbska mohla totiž být považována Ruskem za enklávu vlivu jak na Balkán, tak na celou Evropu, a takovou eventualitu šanci mu světový policajt nemohl dopřát. V dalším sledu šlo též o ponížení pravoslaví jakožto státního náboženství Ruska, sdíleného většinou Srbů, takže se v konečném výsledku jednalo i o útok na důležitý kulturní a etický spojovací prvek většinových komunit obou států. O nic jiného než o rozbití tradičních identifikačních faktorů ve státech, jež US považuji za "ohrožení své bezpečnosti", nikdy tomu světovému teroristovi nešlo a ani nepůjde. Nakonec stejně má vše skončit horkou válkou.

  OdpovědětVymazat
 13. Ať žije celosvětově vítězící pravda a láska amerického typu! Je nepřekonatelná. A s její propagací v Česku se dá velmi dobře vyžít. Můžete se zeptat soudruha lobbisty Koláře ve službách americké firmy Squire Patton Boggs. Dokonce i na jeho synáčka zbylo!

  https://www.arfa.cz/potvrzeno-moderatorka-witowska-z-ceske-televize-pod-tlakem-priznala-vztah-s-protrelym-lobistou-stret-zajmu-jako-hrom-konec-v-ceske-televizi-smutna-zprava-lobista-letos-pohrbil-manzelku/#.XwXErCgzbct

  OdpovědětVymazat
 14. Ty vole, to je hlína. Ta klobása z Kansasu má fakt sošný výraz naprostého kripla.
  Jevil se jinak , ale BILL to klasický emerický De Bill , please.
  Kam jsme to dali svoje palice. De Bill hrál v Praze v Redutě na ságo , korpulentní Monika má hrála přitom na doutník a VEŠkrna spokojeně pochrchlával u vodní dýmky.
  Nežijeme v nějakém filmu?

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 15. Dporučuji špičkový film "Balkánská hranice" tam uvidíte pravdu. Hraje tam i proslulý Gojko Mitič a Kusturica. Dlouho jsem po filmu seděl a přemýšlel, jak tohle ta pakáž z ameriky mohla udělat. Nebudete litovat, poctivý film.

  OdpovědětVymazat
 16. Stydím se před srbskými bratry, kteří byli na naší straně vždy a chtěli za nás umírat. Nácek z Rakouska nás ponížil a ponižuje!Srbové, odpusťte.

  OdpovědětVymazat
 17. Kdy se prosím pro okupaci používá termín mírová mise a kdy bratrská pomoc? Pobyt amerických vojsk od 2. světové války v Německu jesetrvalou okupací? Dočasný pobvyt Sovětských vojsk na území ČR je stejnou okupací, nebo nějakou jinou. Jakou je okupace Afganistanu cizími vojsky a půl tuctu dalších zemí, na kterém se podílíme okupací, bratrskou pomocí, kapitalistickou pomocí, válkou proti jiným národů ze zištných důvodů?

  OdpovědětVymazat
 18. KAPITASLISMUS JE JEN MODERNÍ FORMA OTROCTVÍ! Proto byl, je a vždycky to bude systém zločinný a nemůže tomu být jinak - je založen na lži, podvodu, kradení. Je založen na antihumanismu, válkách, masovém vraždění, policii a soudech ve službách a pod direktivou peněz. Jen nevidící, neslyšící, nemyslící to nevnímá a může diktaturu kapitálu - vládu peněz - velebit.

  OdpovědětVymazat
 19. At zije Trump a jeho reodina viva huhhuuhahah

  OdpovědětVymazat
 20. Tak takto vypadá ta "překrásná demokracie" která je založená jen a jen na podvodech, penězích, lžích tím pádem je to totálně zvrácená demokracie !!! Pro pána Boha kam jsme to vlezli !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na cestu do středověku společně s Evropou...
   https://www.casopis-sifra.cz/muz-ktery-nechtel-dluhy-v-roce-1989-byl-zavrazden-mocny-banker-ktery-odmital-euro-a-chtel-aby-byly-po-rozpadu-sssr-oddluzeny-staty-vychodniho-bloku-vcetne-ceska/
   https://ceskoaktualne.cz/2015/12/zpravy-ze sveta/
   muslim-priznava-hlavnim-cilem-je-islamizace-evropy/#

   Vymazat
 21. Ja viem, kde je zalezený DZURINDA ...

  OdpovědětVymazat
 22. Na tehle vete nevidim nic zavadneho:
  projevy o tom, že Spojené státy a UÇK "vyznávají stejné hodnoty a principy".

  OdpovědětVymazat
 23. Dokument o tom jak USA více jak 200 let terorizují a masakrují svět má další kamínek do jeho mozaiky. Dnes díky americkému kontraviru podlehlo už více Američanů a Neameričanů, než v 1. světové válce a ve Vietnamu. A přes všechny tyto zločiny USA je Trumf obdivovaný bandou ODS, zejména Fialaou, Vondrou a Stan Jurou, ale také "kníšetem" von Šláfenbergem, který zavinil, že Kosovo na čele se zločincem, dnešním prezidentem Thačim schválení okupace části Srbska, tedy Kosova, které neuznala většina států světa vybudovali USA svou vojenskou základnu....

  OdpovědětVymazat
 24. Srbove maji funkci hraničařu v tomto svete, berou na sebe prvni uder a davaji tak sanci zbytku si uvedomit v jakych h...ech se vocitly.
  Bylo, je a bude.
  Vidime dnes, po 20te,jak na Balkane zacina konec dalsi imperie.
  Ze se pry historie nevopakuje))))))

  OdpovědětVymazat
 25. Bylo nás na prstech obou rukou, kteří jsme stáli na Pančevském mostě, když v Bělehradu kvílely sirény. Bylo nás o něco víc, když jsme na protest proti zlovůli pozvali tisíc srbských dětí na prázdniny Čech. Obklopeni mlčící českou většinou, lhostejnou k politice státu zvanéhoČeská republika. Uznání odtrženého Kosova byla už jen třešnička na dortu poroby. Náš národ si stěžuje na okupaci Německem a Varšavským paktem,sám však leta tiše souhlasí s misemi v různých zemích.. A Madla ? Srbové ji ukryli za války.. Dnes už není co komentovat. Jen se tiše stydět za uplynulá léta.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.