Reklama

úterý 21. července 2020

To je neskutečné. Evropská unie nám de facto chce zabránit v naší potravinové soběstačnosti. Další důvod, proč vystoupit z EU!

Radim Fiala

21. 7. 2020  EuroPortal
To je neskutečné. Evropská unie nám de facto chce zabránit v naší potravinové soběstačnosti. Další důvod, proč vystoupit z EU! Evropská komise podle nového prezidenta Agrární komory informovala Česko, že návrh zákona (který podporuje i hnutí SPD) na to, aby v obchodech bylo určité množství českých potravin, je v rozporu s jednotným evropským trhem! Opět vidíme, že Evropská unie z nás chce mít svou kolonii, kam může dovážet své potraviny horší kvality! EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe!


Návrh, který leží ve Sněmovně, předpokládá, že řetězce by musely nabízet od příštího roku 55 procent českých potravin s ročním nárůstem po pěti procentních bodech až na 85 procent. Samozřejmě, že o konkrétních parametrech lze ještě diskutovat. Ale cesta soběstačnosti naší země je správná. A musíme ji vybojovat i navzdory EU!

Ovoce a zelenina jsou už u nás tak drahé, že se svými vysokými cenami dohnaly i tak drahou Belgii! Vyplývá to z výzkumu ČT24. V některých komoditách jsou ceny v ČR stejné (dokonce i vyšší) jako v Belgii, ale mzdy jsou v Belgii 2,5krát vyšší! EU zničila naše zemědělství, a proto jsou nás předražené potraviny. Hnutí SPD podporuje protekci českých zemědělců a naši potravinovou soběstačnost.

Například v obchodě na pražském Barrandově stál kilogram červené papriky 80 korun, půl kila balených rajčat – v akci – 30 korun. Půl kila hroznového vína stála 70 koruna a půl kilo citronů bylo za 40 korun. Redaktoři udělali stejný nákup ve stejném řetězci, tentokrát ale v Belgii – v zemi, která i statisticky vychází jako jedna z nejdražších zemí v Evropě. Podle dva roky starého průzkumu místního ministerstva financí je právě Belgie o devět procent dražší než Francie a o 13 procent dražší než Nizozemsko či Německo.

Červená paprika v Belgii vyšla v přepočtu stejně jako v Česku, hroznové víno o korunu levněji, citrony pak o osm korun levněji za kilogram. Největší rozdíl byl u rajčat. V Belgii vyšla na 27 korun, jednalo se však o cenu za kilogram.

Pokud jde o další potraviny, tak v květnu meziročně narostla cena ovoce o 25,4 procenta, mouky o 13,9 procenta, uzenin o 13,6 procenta, cukru o 11,6 procenta, lihoviny o 8,9 procenta, elektřina o osm procent, tabák o 7,1 procenta, zelenina o 4 procenta, nájemné o 3,8 procenta, pivo o 3,5 procenta…

Poděkovat můžeme EU, která zničila naše zemědělství (naši zemědělci dostávají zhruba čtyřikrát menší dotace než zemědělci ve „starých“ zemích EU a nejsou schopni konkurovat) a kvůli níž již nejsme potravinově soběstační.

Prezident Agrární komory ČR v květnovém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že v základních potravinách jsme soběstační nyní zhruba z 58 procent.

Současná soběstačnost v jednotlivých komoditách je následující:

 • zelenina 25 procent
 • ovoce 30 procent
 • hovězí maso 100 procent, výrazně se u nás ale snižuje spotřeba hovězího masa; zatímco v roce 1990 jsme spotřebovali 23,5 kilogramu na obyvatele za rok, v roce 2019 už to bylo jen asi 7,8 kilogramů na obyvatele za rok
 • vepřové maso 36 až 38 procent
 • drůbeží maso 54 až 59 procent
 • vajíčka 54 až 60 procent
 • mléko 90 procent včetně výrobků a spotřeb do cukrárenských a pekárenských výrobků

V roce 1990 jsme byli soběstační ve všech základních komoditách, přičemž navíc docházelo ještě k vývozu u některých rostlinných a živočišných komodit. V roce 1990 jsme pěstovali brambory na ploše 109 tisíc hektarů, poslední statisticky uzavřený rok 2017 říká, že je to už necelá čtvrtina, přesně 23 418 hektarů.

V roce 1990 jsme vyprodukovali 1,5 milionu tun jatečných zvířat celkem (skot, prasata, drůbež, bráno v živé hmotnosti) a nyní je toto číslo na necelé polovině – 719 tisíc tun v roce 2017! Například při současných stavech prasat, kdy jsme soběstační ve vepřovém mase ani ne ze 40 procent, nemůžeme na návrat k soběstačnosti ani pomyslet. Současný stav chovaných prasat je 1,5 milionu, což je necelá třetina stavů před třiceti lety! Jenom pro představu, tato země jich uživila i přes 5 milionů – v roce 1981 byly stavy prasat 5,1 milionů kusů!

Řešením je podpora infrastruktury našeho venkova a našich českých zemědělců a ochrana klíčových komodit. Zemědělská politika musí být znovu pod kontrolou našeho státu a hnutí SPD bude podporovat potravinovou soběstačnost našeho státu v nejzákladnějších komoditách, abychom byli připraveni na výživu obyvatelstva ČR pro případ války, pandemie, ekonomické či migrační krize. Stejně tak budeme podporovat obnovu našeho venkova, aby tam lidé zase chtěli žít. Stejně tak musíme budovat armádu, která bude schopná chránit naše území a naše hranice a nebude expedičním sborem pro zahraniční agrese USA!

Tato pandemie odhalila, že globalismus s Evropskou unií naprosto selhal a že je nutné obnovit potravinově, hospodářsky a vůbec všestranně soběstačné národní státy!

Hnutí SPD má nový web! Podívejte se a sledujte každý den nové informace! www.spd.cz

50 komentářů :

 1. Sem chodit a ztracet cas nejakym komentarem na kraticke clanky ktere stejne nerikaji nic je ztrata casu Nazdar a zejtra v sest

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hohohu 20:11 rozumím tomu, že s IQ od jisté hodnoty dolů z údajů uváděných v článku nic neodvodíte. Zároveň chápu, že vám takový hendikep nedovolí pochopit, že zcela zbytečně vstupujete do diskuze. Pokud se ovšem odreagujete, tak vám to přeju.

   Vymazat
  2. 5.54 jake je tve IQ smim-li se zeptat ? Rad pozdeji sdelim me i s certifikatem . Netahej sem moudrosti ,moudrych jsme zde videli jiz prehrsle a nijak neprispeli do debat jen trapne pindani moudrosti zkoppirovanych z jinych webu

   Vymazat
  3. Leccos by asi šlo změnit, ale nepůjde to s Babišovou vládou. Člověk, který je majetkově svázán s Německem, nic zásadního měnit nemůže, protože by mu za 5 minut po jeho prvním projevu odporu mohli v Německu zavřít fabriky. Důvod se vždy najde - bezpečnost práce, požární ochrana, hygiena, koronavirus... Ani s velkou fantazií si nedokážu představit, že by premiér obětoval ročně příjem ve stovkách milionů, aby udělal dobře nějakému sedlákovi v Česku. Tudy cesta nevede. Nevede ovšem ani přes ODS, TOP, Piráty nebo StaN a už vůbec ne pro sudeťácké KDÚ-ČSL.

   Vymazat
  4. hohohu 6:47 nešermujte certifikáty, písemný projev vás usvědčuje. Ovládejte se, nebude to tolik patrné. Mějte se.

   Vymazat
 2. Opomineme-li https://www.youtube.com/watch?v=ZQokg7zljOg
  tak jo.

  OdpovědětVymazat
 3. Pláčete krásně, pane Fiala, ale zbytečně a hlavně nesmyslně. Něco takového může vymyslet jen diletatant,který sedí v parlamentu a neví o zemědělství a potravinářské výrobě vůbec nic. Než začnete protestovat, odpovězte občanům na následující otázky:
  Kdo obilí, brambory, ovoce, zeleninu a produkty živočišné výroy vypěstuje, kde, jak a za co? když naše zemědělství je soukromé nebo se zahraničními podílníky a kapacitně zcela nedostačující.
  Kdo tyto suroviny zpracuje, kde, jak a za co? když zpracovatelský průmysl je většinově zahraniční a kapacitně zcela nedostačujícíc.
  kdo a jak přesvědčí mezinárodní obchodní řetězce, aby tyto české produkty nakoupily a následně prodávaly právě jen u nás? když si mohou dovézt ze zahraničí levnější produkty?
  Slyšel jste někdy o státním zemědělském, potravinářském a zpracovatelském sektoru? Bez něj to totiž nepůjde...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21. července 2020 20:51
   Vidím to podobně. Je nutno překonat do liberalistické zahnání států do kouta. Jinak nelze tu potravinovou soběstačnost řešit. Stát by měl dotovat pěstování potřebných potravin a jejich zpracování. Nikoliv se v EU bít o výši dotací na pěstování řepky. To je o ničem, to je mrhání energií. Pan Fiala vlastně říká totéž. Volme SPD. P.K.

   Vymazat
  2. Bude opět nutno budovat zemědělská družstva s vlastními zpracovatelskými provozy a obchody to ale pan Fiala nepopírá. Něco podobného jako byly JZD Slušovice nebo Práče.Zpočátku bude nutná významná podpora státu.

   Vymazat
  3. Pro 20:51 Kolego, vy jste nikdy neslyšel známý slogan Buy British? Kupuj britské zboží? A nikdy jste si nezjistil, že Britové, (stát), nejdříve skoupí všechny domácí komodity a jen to, co nemohou dodat na trh sami si koupí v zahraničí?

   Vymazat
  4. Podobně, jen z jiného úhlu. Jsme v koutě, proto je potřeba tam nezůstat sami. V různých koutech je mnoho zemí, je třeba se spojit, V4 je dobrým příkladem i přes regionální rozdíly hospodářské i politické. Proti komu? No přece proti globalizaci a jejich aktérům o kterých se jmenovitě nesmí mluvit. Proto preferuji národní státy a lídry, Orbán je jejich lídr, náš Babiš v tom "lítá" svojí neukotveností ale stále mu věřím. Politicky není levice ale lidé k životu potřebují souhru levé a pravé ruky! "A vo tom to je", ne boj ale diskuzí tmelit společnost, jinak se třetí směje, liberál a hádejte, kdo ho zastupuje?

   Snad to projde, víra v jedinečnost víry v budoucnosti národa je dvojsečná zbraň, pokud se setkají podobné víry, není to posledně tak dávno, jen v minulém století, ale periodicky se v různých částech světa opakující.
   Kdo je vinen!

   Vymazat
  5. "kdo a jak přesvědčí mezinárodní obchodní řetězce, aby tyto české produkty nakoupily a následně prodávaly právě jen u nás? když si mohou dovézt ze zahraničí levnější produkty?"

   !Zákon!
   Atd.

   Vymazat
  6. Také si myslím, že větší míry potravinové soběstačnosti nelze dosáhnout bez plánované zemědělské výroby.

   Vymazat
 4. Zajímalo by mě kolik činily dotace do zemědělství za minulého režimu a kolik činil podíl z HDP na státní aparát. Nebo nějaké srovnání v čem je to teď lepší. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:28 zatímco průmysl svůj zisk, krom podílu do mzdových prostředků regulovaném podle plnění plánu a dalších ukazatelů, odevzdával státnímu rozpočtu a prostředky na investice mu byly státem přidělovány podle rozvojových potřeb, zemědělským družstvům zisk po zdanění zůstával, případy neúrody apod. jim stát kompenzoval, podobně i některé případy zásahů do typu produkce. Přidružená výroba zemědělských družstev nijak regulována nebyla. Komunální podniky hospodařily v rámci rozpočtů obcí a dalších stupňů organizačního resp. územního členění státu. Ceny (velkoobchodní/krom dovozů a maloobchodní jako celostátně platné stanovoval Státní cenový úřad, kdy vycházel z cen počítaných dle jednotného kalkulačního vzorce, které korigoval zápornou daní u většiny základních potřeb (včetně voda a energií pro obyvatele) a kladnou (někdy značně výraznou) daní u potřeb zbytných. Tehdejší státní správní aparát byl o málo víc než poloviční. Ostatní "nadstavba" – školství, zdravotnictví, apod. bylo plně saturováno státem, převážně i kultura, která ovšem měla i některé vlastní příjmy, podobně třeba veřejná doprava osob, bydlení, sport ... Infrastrukturní potřeby byly řízeny a saturovány centrálně s určitým vlivem nižších úrovní organizace státu ... Přikrádat se dal leda materiál a zboží, peníze leda z pokladen a kapes, asi méně než dnes „upíráním části hotovostních tržeb“ (řezníci, zelináři, obsluhy prodeje pohonných hmot, autoopraváři, číšníci, recepční, taxikáři ...)

   Vymazat
 5. Východoevropané mají platit životní standard západoevropanů": https://www.youtube.com/watch?v=PTz2-sLmNTk

  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8378-vsimejte-si-toho-o-cem-se-nepise-a-nemluvi-zamlcovane-byva-totiz-nejdulezitejsi.htm pravda o covidu 19

  OdpovědětVymazat
 6. Uvedená čísla nepotřebují komentář. Problém spočívá ve faktu, že se většina lidí, zejména mladých, nechala úplně zblbnout a EU se zatím drží jako lejno košile...

  OdpovědětVymazat
 7. Tato situace je katastrofou pro ČR. To jsme se to dopracovali a bude ještě hůř. Pryč s EU dokud je čas. Slabším silnější nepomohou, leda tak do hrobu.

  OdpovědětVymazat
 8. Kdybychom zili jen z vlastnich potravin, 45% obyvatelstva vymre, protoze repku a pastviny prozatim nikoho nechce jist. Nemame zemedelstvi, ale farmarstvi. A to nas neuzivi. Zemedelstvi bylo za komunistu, a vse co bylo za vlady NF je spatne, takze MY NECHCEME BYT SOBESTACNI. Chceme banany a ne TRESNE.(Ty stoji 150 Kc za kg, za CSSR 4 Kc).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Žádná EU našim zemědělcům nebrání levně vyrábět. Třešně jsou nádherný příklad, jak by u nás bez EU vypadaly ceny domácí produkce. Zejména když 75% ovládá jeden politický podnik.

   Vymazat
  2. 6.36 Brání tomu kapitalisti !

   Vymazat
  3. Zapad uvalil na Rusko sankce , Putin zase na zapadni produkty a umoznil tak Rusku bez konkurence vybudovat vlastni zemedelskou vyrobu. My nemuzeme prestat dovazet zapadni zbozi, tak alespon kupujte cesky. Vyplati se to vsem v Cesku. Zemedelcum i spotrebitelum. Budme sobestacni s vysokou kvalitou potravin bez herbicidu, glyfosatu a GMO potravin! To ozdravi celou nasi spolecnost a otravovany zapad nam bude potraviny rvat z rukou. To je cesta naseho zemedelstvi.

   Vymazat
  4. 11:22

   1) české výrobky jsou právě ty, které i při vysoké ceně nebudou mít požadovanou kvalitu.

   2) tzv. české výrobky můžou být vyrobeny třeba v Turecku nebo Argentině.

   3) pokud chcete obchodníkům a obzvlášť těm nadnárodním přikazovat, co mají prodávat, porušujete tím volnou soutěž.

   Vymazat
  5. Proč píšeš krávoviny, anonyme 128:16?

   1/ České výrobky budou vždy levnější a kvalitnější, protože je to v povaze systému. Dovážené potraviny jsou převážně nižší kvality, ale kvalita se nesmí kontrolovat, protože v jiných zemích EU "již byly zkontrolovány". Profesorka Hejšlová z potravinářské fakulty VŠCHT by mohla vyprávět!
   2/ české výrobky nyní bez zákona o potravinové soběstačnosti mohou pocházet z ciziny. Nový zákon má přesně definovat, co to je "česká potravina" - od zasetí do zpracování , tedy od začátku až po finiš
   od selátka až po salám, vše v Česku a pod českou odbornou kontrolou

   3/
   opět kecáš, protože největším nepřítelem volné obchodní soutěže jsou DOTACE! NAřízení, kolik procent tuzemské výroby se má v dané zemi prodávat, mají např. ve Francii a v dalších zemích. TAk nech toho poštívání a lhaní a raději diskutuj k věcem, kterým rozumíš. Soběstačnosti nerozumíš vůbec.

   Vymazat
 9. Ten článek nedává ekonomicky smysl, jestli autor brečí, že je dovezená zelenina drahá, tak jak se jí povedlo vytlačit domácí produkci? Po vystoupení z EU by se stalo co? Naši zemědělci by vrhli na trh levnou zeleninu? A co jim brání to udělat dnes? Pochopil bych (trošku), kdyby autor žehral na dumping dotovaného dovozu. Ale on argumentuje úplně naopak.

  OdpovědětVymazat
 10. sebestačnosť v potravinách mal na starosti - chááá - Jakeš ! a podarilo sa mu to ... v momente - v roku 1987 sa o tom hovorilo a pripravoval sa plán a privatizáciu malých prevádzok, a v to nastali problémy

  OdpovědětVymazat
 11. "Další důvod, proč vystoupit z EU!" Pane Fialo, promiňte, nejste postižený? To jako důvod, proč si zaplavat na Měsíci, když do bazénu je načuráno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec nechápu, proč tak pitomě hyperbolizujete.

   Vymazat
 12. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Neviditelná ruka trhu vytváří ty nejlepší podmínky pro všechny lidi na světě. EU a NATO jsou zárukou že už nám nebudou diktovat z Moskvy. Učte se pilně anglicky nebo německy ať víte co na vás chtějí a nemusí vám to tlumočit. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětVymazat
 13. Byl To Václav Klaus, kdo se chvástal, jak všechno dovezeme.... A Radim Fiala byl tehdy členem modré mafie a ani nemuk'!

  OdpovědětVymazat
 14. Určité množství nikomu nevadí, ale jsou nastaveny určité kvoty a puvodních 85% je jen velký nesmysl, už i pro naše zemědělce. Jen si neumím představit ty obrovské ceny od našich zemědělcu.!!
  Jinak, ať mě autor článku vysvětlí, pokud bylo o tolik % více masa před r.89, proč bylo maso 3 dny v týdnu na pultě a ještě se stály velké fronty?? Dnes pondělí- neděle nakoupím maso jaké chci bet front. A ještě jeden postřeh, pamutuji na odporný 5 cm tučný v. bok, samé sádlo a kousek libového, to samé kotlety 3 cm tuku na kosti, děkuji nechci, dnes bok libový až moc.
  Zase manipulativní článek, stejně jako ten nad ním! Tady se začíná tak nějak před volbama pomalu, ale jistě prosazovat hnutí SPD!!! Jak lehce prokouknutelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maso se za komárů lifrovalo za tvrdou valuti na Západ. Pak tady zákonitě chybělo, protože bylo potřebné, aby někdo sežral i ten neprodaný zbytek.

   Vymazat
 15. Na Slováky jsi taky otvírali hubu kam by ty hnusné potraviny za předražené ceny lifrovali.

  OdpovědětVymazat
 16. Zapad nas prijal i do EU se zamerem, ze budeme kupovat jejich zbozi. Proti zasobovani Ceska domacimi potravinami jsou v parlamentu koupeni agenti zapadnich koncernu. Sobestacnost je prece ochrana obyvatelstva pred nedostatkem, vlastni vyroba umozni lepsi kontrolu nezavadnosti potravin. Lide kupujte cesky. Ja sam jsem uvalil sankce na vsechny americke produkty a nekupuji je. Uz mne stve jak USA kazdeho drzi pod krkem a vydiraji, trestaji sankcemi.

  OdpovědětVymazat
 17. S EU do dluhoveho pekla s jeste vetsimi dluhy od Serese. Uz dnes urcuji politiku ne politici, ale bankova konsorcia a zbohatlici jako Seres. Ten nam nadelil i Vencu flasku, kulisaka z divadla 'Na zabradli'. A bude hur! Seres se sam povazuje za Boha.

  OdpovědětVymazat
 18. Tady se ozvala spousta vlastenců, holdujících /zjednodušeně Endžíle Merklíně/. Jen pitomec nechápe, jak jsme přišli ke zničenému zemědělství. A to je třeba napravit, holomci.

  OdpovědětVymazat
 19. Jen na nás záleží, příjde čas, kdy pro nás bude nebe na zemi...

  OdpovědětVymazat
 20. Lidi jako je Fiala evidentně pálí dobré bydlo, vadí jim, že během 30 let od listopadu, navzdory záplavám, suchu, neúrodám..., jsou obchody neustále narvané k prasknutí milionem druhů potravin za nízké ceny a "řeší" pseudoproblémy, které ve skutečnosti nikoho netrápí.
  Vůbec neřeší například to, že v zemědělství dnes nechce nikdo dělat, na sklizeň by se sem museli navážet migranti jako ve Španělsku atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. července 2020 14:03
   „Vůbec neřeší například to, že v zemědělství dnes nechce nikdo dělat, ..“
   To neplatí pro nezaměstnané z venkova. Ti by s radostí vzali místo v nějakém místním pěstitelském, chovatelském, nebo zpracovatelském družstvu. Dále je třeba skončit s vyhazováním státních peněz za tisíce neprospěšných a stát rozvracejících neziskovek. Tito lidé, kteří nic neumějí, by ještě rádi pracovali v zemědělství. P.K.

   Vymazat
 21. Mělo by se také napsat,až to přestane Itálie splácet a dojde k dělení kořisti,,Itálie"i když státy budou splácet Italské dluhy,ale při dělení,všechno dostane Německo,tak jako v Řecku.

  OdpovědětVymazat
 22. Nejen potravinové soběstačnosti, ale i energetické soběstačnosti, viz problémy s atomovkama, to proto, abychom byli závislejší a museli ještě více poslouchat. A udělají vše kdekoliv a kdykoliv aby ten cíl ještě více naplnili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. července 2020 14:41
   Bez energetiky, bychom nemohli obnovit průmysl. Ale pouze postavit atomovku a nevyužívat energii pro vlastní průmysl, nýbrž ji jenom prodávat do zahraničí, také není cesta k suverénnosti.
   K tomu je však třeba celé pronárodní koncepce, ne jenom přihlížet, jaká rozhodnutí udělají vše mohoucí držitelé našich politiků (prostřednictvím peněz samozřejmě, jsme v liberalismu). P.K.

   Vymazat
 23. Co si myslíte o diskusích nad kvótami pro české potraviny v obchodech?

  Mně to trochu připadá jako stanovovat kvóty, kolik má být žen ve vedení firem. Vždy to musí mít hlavu a patu, a pokud to hlavu a patu nemá, jsou veškerá od stolu tvořená nařízení kontraproduktivní. Pokud určitý objem dané komodity zemědělci umí vypěstovat, proč ne, ale máme tu také nějaká klimatická a strukturální omezení. Nemůžeme v celé republice pěstovat cibuli, protože půdy ani firmy na to nejsou připravené. Jen předepisovat, že budeme mít tolik procent regionálních potravin na pultech, to jen povede k tomu, že firmy budou prezentovat výrobky jako české, i když české vůbec nebudou.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/vsestary-zemedelske-druzstvo-monika-nebeska-cibule-koronavirus-kralovehradecky-zemedelstvi.A200720_560153_hradec-zpravy_tuu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepochopils, nepochopils, nepochopils. Původ české potraviny se dá dobře sledovat už v dnešním systému. V roce 1988 jsme dosáhli potravinové soběstačnosti. Když to šlo za komárů, půjde to i dnes. Klimatické omezení tu máme na banány a podobné komodity. Ale je samozřejmé, že zákon počítá jen s těmi , které u nás dokážeme vyprodukovat.

   Necituj z ulhaného mainstreamu, který kope proti našim národním zájmům!!!

   Vymazat
  2. 18:59

   Potravinové soběstačnosti jsme nikdy nedosáhli a z principu, díky velikosti naší země a její poloze, ani dosáhnout nemohli. Uvěřil jste komunistickému bludu, který vypovídá o vaší inteligenci.
   A ta paní pracuje v zemědělství 1/4 století, z toho 11 let jako velmi úspěšná ředitelka zemědělského družstva, vy "ulhaný mainstreame".

   Vymazat
  3. Anonymní22. července 2020 18:48
   Také mi to přijde trochu jako výkřik do tmy. Chybí koncepce, tedy odvaha vytvořit pronárodní koncepci k dosažení potravinové bezpečnosti. To se týká pěstování, zpracování, skladování, prodávání a exportování. Naši politici se drží direktiv EU, kolik smíme čeho pěstovat a zákazu cokoliv potřebného, podporovat. EU nás plánovitě zbavuje jakékoliv soběstačnosti a tvrdě nás zadlužuje. AB to bez odporu realizuje. Volme SPD. P.K.

   Vymazat
  4. Potravinové soběstačnosti jsme dosáhli v osmdesátých letech. Fakta a statistika jsou podle vás "komunistický blud"?
   Co má velikost a poloha země co společného s potravinovou soběstačností? Nějak vám kulhá logika. Zkuste vysvětlit. Ostatně zkuste na faktech vyvrátit ony "komunistické bludy". A s tím mainstreamem jste si tady uříz xšandu. VY jim fakt věříte? No, to mne podrž!

   Vymazat
  5. Mám obavu, že až se elitky rozhodnou podpořit základní potravinovou soběstačnost, tak se to nepovede. Budou chybět lidí, generace, které ještě měly chuť pracovat v zemědělství jsou za zenitem a těch pár rodinných farem stav nevytrhne. Gastarbeitry tu kvůli pandemii nebude taky nikdo vítat. Pravďěpodobně co si doma nevypěstujeme, to budeme těžko a draze shánět. Budeme pozdě "Bycha" honit, ale jedno je jisté, zjistíme, že vinu na tom má Putin.

   Vymazat
 24. Jmenujte vlády a ministry zemědělství, kteří po r. 1989 zdevastovali české zemědělství k dnešní podobě, kdy z velkého vývozce potravin jsme se stali dovozci. Jmenujte ty, kteří dali na pospas nejúrodnější půdu na budování skladištních velkoměst. Jmenujte ty, kteří převedli kontejnerovou železniční dopravu na kamionovou a zahltili české silnice. Jmenujte ty, kteří zdevastovalo české železnice rozparcelováním jejich nedílných složek mezi kapitány diktatury kapitálu a jsou dnes odpovědní za všechna železniční neštěstí. Ano, nastolili jsme po r. 1989 režim vlády zločinu a když dnes Babiš bojuje za stát a občany, a politiku s kapánkem lidské tváře, tak ti největší gauneři, kteří rozkradli stát a okradli občany, řvou bolestí, že se nedá krást tak snadno a radostně jako dříve. Ti vytvořili miliony úchvilek, ti vedou kampaně proti Babišovi, ti nesou odpovědnost za novou dobu TEMNA národa českého. A těm vy fandíte???

  OdpovědětVymazat
 25. Po majdanu 1989 za prezidenta zvolený STB udavač a alkoholik Havel hlídaný nevzdělaným levobočkem Svarceberkem nastala řízená devastace všeho. Vzpomeňte si na jeho krátké kalhoty.To byl signál světu, že křivě přísahal a na místo ČSSR bude sloužit světové TEMNOTĚ. Výsledky to potvrzují.
  Je Karel Schwarzenberg svině a odporná špína? Kníže z vepřína rodu vlastnícího koncentrák pro cikány.
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=254807
  Zde jsou ta videa se Sorosem jak vypravi o Vaskovi-saskovi ,dost sokujicí https://www.youtube.com/…bKM

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.