Reklama

čtvrtek 16. července 2020

Turecko má rádo vrtání….

Ivan David
16. 7. 2020
Turecká vláda oznámila, že tuto sobotu začne průzkumné vrtání v kyperských vodách, za účelem krádeže tamních ložisek plynu. Reakce Evropy byla do této doby malá až nulová, NATO stojí neochvějně za Tureckem, tak co by nevrtali…
 
Na podzim plánují vrtání jihovýchodně od Kréty. Víceméně zřejmě v Ankaře počítají s tím, že jim to opět projde a Řecko bude nuceno sklonit hlavu, protože ta je ve smyčce německých bank. A Německo si s Tureckem rozumí velmi dobře. A nikdy nepřipustí na úrovni EU opravdu účinné sankce, které by mohly skutečně poškodit tureckou ekonomiku, ve které je silně zastoupen německý kapitál.
 
Vrtání do mořského dna v cizích výsostných vodách však Turecku nestačí. Poté, co „rozvrtalo“ Sýrii a Irák, kde v obou zemích pokračuje v genocidě Kurdů, poté, co výrazně přitlačilo na eskalaci konfliktu v Libyi, obrátilo svou pozornost na Kavkaz. Konkrétně spor Arménie a Ázerbajdžánu o Náhorní Karabach, kde se znovu rozhořely boje. 
 
Ázerbajdžánské armádní vozidlo údajně v neděli 12. 7.narušilo prostor na sporném území Náhorního Karabachu a bylo odraženo. Poté začalo ázerbajdžánské dělostřelectvo bombardovat pozice arménské armády. Od té doby je hlášeno nejméně 18 mrtvých vojáků na obou stranách.
Rusko se nabízí jako mediátor sporu, protože má s oběma zeměmi dobré vztahy. Je ale jasné, že za rozdmýcháním sporu je Turecko, které „neochvějně stojí za svými bratry v Ázerbajdžánu.“. Davy lidí na ulicích v Baku požadovaly ve středu večer vyhlášení války Arménii.
 
Po provokacích vůči Řecku a Kypru, vydírání Evropy vlastnoručně vyrobenými uprchlíky, podpoře nelegitimní, i když mezinárodně (EU a USA) uznávané vlády v Tripolisu, po kolonializaci syrských území v Afrínu, Rojavě, Idlíbu a Jarablu je tedy na řadě Kavkaz coby budoucí součást novoosmanské říše. A první na řadě jsou opět Arméni…
Vídeň si zatím může oddechnout. Zatím.

26 komentářů :

 1. Erdogan úspešne pracuje na likvidácii Turecka....(ako dlhodobo tvrdí Pjakin)

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle je obrovský průser! Osmany nikdo nezastaví a do deseti, patnácti let je máme u Vídně! EU je spolek přežraných debilů, kteří postupně pustí Kypr, Bulharsko a Balkán a budou platit Turecku výpalné jako ve středověku, aby je milostivě nenapadlo. My se musíme orientovat na V4 a udělat silný středoevropský vojenský spolek, protože tohle sem přijde!

  https://megazpravy.cz/turecko-verejne-deklaruje-snahu-vojensky-obsadit-kypr-recko-bulharsko-a-dalsi-zeme/

  OdpovědětVymazat
 3. V období, kdy nakupovalo Turecko od Rusa systém S-400, tak jste tu Erdogana vynášeli do nebes. Inu, jak se to zrovna hodí, že...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:04 Ano protože se vzepřel diktátorům z usa ale teď škodí Evropě a to není akceptovatelné.

   Vymazat
  2. 13:04 pište k věci místo toho, abyste hořekoval nad tím, co kdo kdy chválil a proč. Já jsem taky před víc než třiceti lety kritizoval komunisty a teď se těm tehdejším omlouvám. Možná vám taky dojde, že až tak chytrý zas nejste.

   Vymazat
  3. Jak kdo koho vynášel do nebes, podstatné však je, že rusové prodané systémy S400 do Turecka dosud neuvedly do provozuschopného stavu s tím, že to učiní až po obnovení celistvosti Sýrie. Navíc Turecko nebude nikdy schopno sestřelovat ruská letadla, protože systém obsahuje čipy, které neznají kódy používané na ruských strojích.Turecko zvažuje, že systémy Rusku vrátí.

   Vymazat
 4. Střílí se tam. Hlavně z dronů a na drony, přičemž se mohutně rozsřikuje vzájemné obviňování.

  https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=en&u=https://www.almasdarnews.com/&prev=search&pto=aue

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 5. Když nemá rozum Erika, tak se musí někdo v EU probudit. Až bude mohamedán pod Vídní, tak múžeme naše evropské tradice pochovat. Jakto, že nechápou, že končí sranda a začíná nová Osmánská říše. Už nejde jen o Řecko a jeho naftu, jde o severní Afriku, velký kus Evropy a potom tah na Asii. Asi evropští komisaři propadli z dějepisu. Nebo si někteří myslí, že je Turek dobrý spojenec, který udělá černou práci za ně. To jsou ale na omylu, Osmánská říše se dělit s nikým nebude, ona je doslova sežere.

  OdpovědětVymazat
 6. Jak se zdá, když jste muslim, tak si můžete dovolit cokoliv, kdekoliv. Tolerance v nemuslimských zemích je bezmezná a jak se zdá, někteří se muslimského jařma memohou dočkat a jdou mu mílovými kroky naproti.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak mě napadá, jak je na tom naše armáda, kdyby nějakého souseda napadlo kutat naše nerostné bohatství. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nijak. My jim to kutání nejen umožníme, ale zaplatíme i náklady. Tak jednoduché to je. Jen u nás kromě Krušných Hor, které jdou zadara rozebírat zahraniční firmy, nic jiného není.

   Vymazat
  2. Němcům je jedno, jestli koupí naftu atd. od Turků, nebo od Řeků či Židů... vždy záleží na cerně a na spolehlivosti dodávek...

   15.07 A komu myslíte, že naše zdroje po převratu patří? Privatizace cizákům byl Havlův úkol a Schwarzenberg ho hlídal... aby mezi opicemi podepisoval to správné...

   Vymazat
  3. 21:52
   Má tohoto blba vubec smysl komentovat???????

   Vymazat
 8. "Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně" -- slušne sa to okomentovať nedá.

  OdpovědětVymazat
 9. Jediná záruka míru na světě je Rusko. Souhlasím s panem Okamurou, že je nutné vypsat referendum o vystoupení naší země z EU a NATO. To co provádí EU na Řecku je podobné jako Mnichovský diktát který provedli mocnosti Velká Británie a Francie vůči ČSR. V Rusku máme pořád dobré jméno a jedině Rusko nás Čechy může zachránit jako národ. Navíc kdybychom se přidali k Rusku tak naše české firmy budou prosperovat protože bude hodně zakázek pro Rusko. Chce to ale změnit celkový vztah k Rusku na co je nutné mít novou vládu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kontakt s RF by měl být omezený, my patříme do EU. Ale jistá menší spolupráce samozřejmě na škodu není.

   Vymazat
  2. "Chce to ale změnit celkový vztah k Rusku na co je nutné mít novou vládu."
   -- alebo skôr : Chce to ale změnit celkový vztah k Rusku na co je nutné mít nové občany.

   Vymazat
 10. Vždyť o nic nejde, neříkali to v televizi ani v rozhlase. Noviny nečtu, tak nevím. Jo, v Blesku to taky není.

  OdpovědětVymazat
 11. Turecko jen kopíruje agendu USA. Ázerbájdžán momentálně hrozí bombardováním arménské atomky a arménských měst. Nejhorší je, že to má masovou podporu obyvatelstva, takže to se muselo připravovat delší dobu. Srandovní na tom je, že pokud budou mezi sebou bojovat o Karabach, nemůže ani jeden do NATO. Turecko v případě Ázerbájdžánu má zájem především o Kaspik a jeho ropu.

  Sarrádžova vláda v Tripolisu taky už není podporována výhradně EU, zdá se, že Francie lehce zvedá kotvy. Sarrádž je podporován hlavně USA, GB a Tureckem.

  V Sýrii po útoku na kolonu RF-Tur, začalo Rusko bombardovat všechno, co jim podél M4 přišlo pod ruku.

  OdpovědětVymazat
 12. Na náměstích v Ázerbájdžánu byly tisíce bojovníků, ale do armády se jich přihlásilo asi 60. To je dost velká disproporce. Rusové si dělali legraci, že pokud by stála otázka tak, že kdo chce jít prodávat na ruské tržnice rajčata, pak by se ty tisíce určitě přihlásily.

  OdpovědětVymazat
 13. Neházejte kulomet do ovsa.
  Ještě jsme tu my. A budeme rádi, až budeme moci padnout za Eurohujery, dojebanou Ďouru, enormního ádu Posserta dobrých kukú, a vyteleného teličku v tělíčku giganta z Řep. Ten půjde v první linii - Vystrčil mu NATO nefalšovaný glejt.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Orinoko,docela fajn představa,ale aby ji nepředeběhnul Turek a zítra ráno mi pod oknem nevrtal naftu.

   Vymazat
 14. Odpovědi
  1. Islám je plán na zničení Evropy díky Bruselu.
   https://pravyprostor.cz/jestlize-jsme-si-mysleli-ze-opilec-juncker-je-to-nejhorsi-co-evropu-mohlo-potkat-hluboce-jsme-se-mylili/

   Vymazat
  2. "Veškerý průser je islám!"
   - to je smiešne. To je - ako nadávať na zemskú priťažlivosť. Skutočný pruser je to, že naši politici a "spriatelení" politici ten islám PODPORUJÚ a privážajú do europy.

   Vymazat
  3. 15.15 Veškerý problém je NÁBOŽENSTVÍ - jakékoliv!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.