Reklama

neděle 19. července 2020

USA: Bažiny jdou do boje na život a na smrt. Trump jako kůl v plotě. Kde udělal prezident chybu? Černý scénář nejen pro Ameriku. Dementní Biden jen figurkou. Nevypadá to dobře

Petr Hampl - sociolog
Petr Hampl
19. 7. 2020  ProtiProud

Petr Hampl (pravicově orientovaný sociolog - pozn.red.N.R.) se zamýšlí nad aktuální předvolební situaci ve Spojených státech, analyzuje, kde Trump udělal nejvíce chyb, a naznačuje, co se stane, jestli volby prohraje.

Co všechno by porážka Donalda Trumpa znamenala, to dnes nedokážeme říct, protože nemáme možnost srovnávat s velmi podobnými historickými událostmi. Současná situace je příliš neobvyklá. Nicméně z celé škály možností můžeme zmínit tu nejkatastrofálnější.

Spojené státy americké s prezidentem Bidenem dokončí transformaci z národního státu do čistě zločinecké organizace, jejíž vojenská síla je schopná porazit kohokoliv a zmocnit se jakéhokoliv zdroje. Z takto dobytých zdrojů budou financovány ozbrojené síly, včetně armádního výzkumu. Samotné USA pak už vlastně nemusí existovat. Elity přestanou potřebovat americké obyvatelstvo. Vyrábět je možné kdekoliv a izolovaná vědecká centra vlastně ani nemusí být na americkém území.

Tam převládne stav podobný tomu, jaký známe z Jihoafrické republiky. Někdo mluví o možnosti občanské války, ale realita může být ještě horší. Může dojít k nasazení armády s cílem odzbrojit normální bílé obyvatelstvo. Takový scénář představuje krajní případ, není ovšem pochyb, že s prezidentem Bidenem by byl svět horším a méně bezpečným místem. 


Deep State mobilizuje


Podle všech výzkumů Biden jednoznačně vede. Ty výzkumy se mohou samozřejmě mýlit. Ostatně, mýlily se už před čtyřmi lety. Navíc nezapomínejme, že Biden je nejslabší kandidát, jakého mohli Demokraté vybrat. Celoživotní profesionální politik izolovaný od normálního života, namočený v několika finančních skandálech, a navíc v počínajícím stádiu demence.

Jenže ony ty stejné výzkumy hovořily ještě v březnu o jednoznačném Trumpově vítězství. Vidíme tedy prudký zlom v rámci stejných výzkumů prováděných podle stejných metodik. Skutečně jsou důvody domnívat se, že Trumpova podpora prudce klesá. Jeho koalice se rozpadá. Nedávno proběhla tiskem zpráva o tom, že 30 největších amerických korporací prosazuje, aby Facebook začal tvrdě cenzurovat – fakticky to znamená požadavek, aby ve volební kampani mohla Bidenova strana volně komunikovat a Trumpova byla zablokována.

Ještě nikdy se nestalo, že by se proti stávajícímu prezidentovi tak jednoznačně postavily velké peníze. Mimo jiné proto, že za normálních okolností by to znamenalo riziko zpřísněných finančních kontrol a nejrůznější další komplikace. Jenže státní správa stojí na Bidenově straně, takže riziko hrozí spíš těm, kdo se proti Trumpovi nepostaví. A podobných skupin přibývá. Dokonce i uvnitř Republikánské strany vznikají skupiny, které chtějí během kampaně vysílat antitrumpovské inzeráty. Bílé nižší třídy stojí za Trumpem, ale to nestačí.

Za tím je pochopitelně aktivita Deep State, tedy neformálních mocenských struktur, které volně propojují velké banky, univerzity, tajné služby, státní správu, velká média… vlastně celou společenskou vrstvu držitelů finanční a politické moci. Součástí volné neformální koalice je i většina etnických menšin, a žel také radikální islám. Zmobilizovat ještě silnější koalici lidového odporu bude velmi obtížné.


Parta se rozpadla


Tím se dostáváme k zásadní Trumpově chybě. Měl čtyři roky na to, aby tyto mocenské struktury narušil a rozbil, jak to dokázal Putin v Rusku a Orbán v Maďarsku. Ale americký prezident se o to ani nepokusil. Sice jednoznačně kritizoval poměry na univerzitách, ale nepodnikl žádnou akci ke změně poměrů. Mohl prosadit zákon o svobodě projevu na univerzitách, mohl finančně podpořit konzervativní skupiny, mohl zastavit státní peníze těm, kdo podporují extrémní levici – ale kromě kritických poznámek se nestalo nic.

Totéž platí o FBI, která proti Trumpovi a jeho týmu vedla operace, a kde jsou na klíčových místech pořád stejní lidé (a je docela dobře možné, že operace pokračují). Přitom je zřejmé, že tato bezpečnostní agentura už měla být zrušena nebo měla projít vlnou čistek. Neproběhl ani radikální zásah do státní správy. Žádný pokus zkrotit velké banky a velké korporace. Žádná viditelná snaha vyrvat Republikánskou stranu globalistům a vrátit ji voličům a lidovým aktivistům. Žádný zásah proti státům a městům, které ignorují federální imigrační zákony. Sorosovi nebyla dokonce ani zastavena podpora z federálních finančních fondů. A teď Trump sklízí hořké plody. Jeho nepřátelé jsou silnější a mnohem lépe připraveni než před čtyřmi lety.

Proč se Trump velkým konfliktům vyhnul, to vyplývá ze složení jeho týmu. Tématem jeho volební kampaně v roce 2016 byl lidový odpor proti globalistickým elitám. Mluvilo se o miliardářské dávce, na stole bylo i nucené rozdělení nebo znárodnění největších technologických firem. Šéf jeho kampaně Steve Bannon při svém pražském vystoupení řekl, že kapitáni největších světových bank představují stejné zlo jako Adolf Hitler. Šéf Trumpovy bezpečnostní strategie Michael Flynn zase zastával jasné stanovisko, že probíhá civilizační válka s islámským světem a vítězství nad islámem musí mít prioritu před vším ostatním.

Jenže Bannon ani Flynn ani další osobnosti z tohoto táboru už v Trumpově týmu nejsou. Bílý dům dnes řídí Jared Kushner – Trumpův zeť, který je snad loajální k jeho osobě, ale přesvědčením je zapálený globalista. Dokonce kdysi udržoval obchodní vztahy s Georgem Sorosem. Na dalších klíčových pozicích pracují osvědčené kádry z období Georga Bushe.Otočí se karta?


S takovými kolegy se nechal Trump snadno přesvědčit, aby vynechal radikální změny a soustředil se na to, kde je možné najít „konsensus“. Podařilo se tak prosadit řadu jednotlivých dobrých opatření, ale mocenská struktura Deep State zůstala nedotčena.

A k tomu nezvládnutí posledních událostí. Ať už je to s koronavirem jakkoliv, Spojeným státům se podařilo spojit to nejhorší – suverénně nejvíce mrtvých na světě a vážně poničená ekonomika. Není to Trumpova chyba, doporučení federální vlády byla poměrně racionální, jenže guvernéři jednotlivých států je zpravidla nerespektovali. Nicméně v očích veřejnosti Trumpovi ublížilo, že nedokázal vyslovit jasné stanovisko. Trvale útočil na hlavního hygienika Fauciho (což bylo možná oprávněné), ale nevyhodil ho, nenahradil jiným expertem a nepřišel s žádnou vlastní koncepcí reakce. Vznikl tak dojem nerudného a mrzutého starého pána, který vlastně neví, co chce.

Podobně, žel, dopadla i vlna drancování, podle všeho vedená cílem ovlivnit prezidentské volby. Donald Trump říkal správné věci, ale z jeho silných slov nebylo naplněno vůbec nic. Národní garda nevpadla do měst a nezavedla pořádek. No-go zóna v Seattle dál žila pod ochranou místní starostky navzdory Trumpovým výzvám. Antifa nebyla zařazena mezi teroristické organizace, ačkoliv o to usiloval.

I když je většina těch, kdo s Trumpovými postoji souhlasí, působit bezmocně je pro charismatickou osobnost smrtící. Epidemie i vlna drancování mají přitom něco společného. Nestačí dělat ty samozřejmě správné věci jako dosud – jako např. jmenovat konzervativní soudce a snižovat daně. V takových chvílích by měl prezident přijít se zásadně novou vizí. Jenže kde ji vzít, když prezidentovo okolí sestává téměř výhradně z globalistických kariéristů. Už před čtyřmi lety napsala Ann Coulter, že „Trumpův mozek se jmenuje Steve Bannon.“ Ale Steve Bannon byl vyštípán Jaredem Kushnerem.

To samozřejmě není zdaleka konec. Donald Trump má ještě čas úplně otočit vývoj. Může přijít se zásadním projevem, vyměnit klíčové lidi v týmu a začít úplně jinak. Tak to ostatně udělal před čtyřmi lety. Ještě v srpnu vypadala jeho pozice proti Clintonové naprosto beznadějně. Tehdy povolal Bannona a nakonec vyhrál. Letos by měl situaci usnadněnou o demenci svého soupeře.

Tentokrát Trump taky provedl změnu. Jenže novým volebním manažerem není člověk se srdcem pro antiglobalistickou rebélii, nýbrž veterán z Bushovy administrativy. Bill Stepien strávil celý život v politickém mainstreamu a mezi jeho hlavními cíli je přimět Republikánskou stranu, aby si osvojila některé neomarxistické postoje.

Do listopadu se ještě může stát všelicos. Ale zatím to nevypadá vůbec dobře.70 komentářů :

 1. USA je světový terorista č. 1 !

  OdpovědětVymazat
 2. Pan Hampl se rozhodně mýlí, když tvrdí že USA jsou schopny po vojenské stránce porazit kohokoli . To možná platí o státech jako je Irák, či Libye. Ale rozhodně ne o RF či Číně. Pan Hampl může na Wikipedii nejlépe v angličtině nastudovat , jakými zbraněmi disponuje RF ( systém Avantgard, Kinzal, drony Poseidon, rakety Rubesh, Iskander, Kalibr, Zircon, atd, ponorky třídy Borej s raketami Bulava, vysokorychlostní torpéda Škval atd, atd. O většině těchto zbraní se USA ani nezdá - jsou v raketové technice za RF pozadu " o parník " , i do vesmíru USA používaly motory RF.

  Čína již dnes disponuje největší armádou světa, druhou největším námořním loďstvem ( které bude během 10ti let nejsilnější vůbec), dále raketami proti letadlovým lodím DF-26 a raketami DF-41 ( 10 jaderných hlavic, dolet 15 000 km).
  Tyto 2 státy by USA v žádném případě neporazily bez vlastního sebezničení. Na ostatní státy světa s podporou NATO ( a tedy i ČR) to pochopitelně zkoušet můžou.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud by Uesesáci zahájily válku, tak porazí také samy sebe.
   Mocenské struktury jistě nechtějí skončit svou existenci a dementní Biden je pro ně nebezpečný.
   Takže jde zřejmě jen o to, aby Trumpa vystrašili a on byl poslušná marioneta.
   Biden = minus 1 planeta sluneční soustavy.
   Trump = chaos a hrozba občanské války v USA.

   Těžký výběr pro obyčejné americké ovečky zvyklé jen trochu zabečet.
   Ostatně takových oveček jsou na světě miliardy.

   Vymazat
  2. Teda já osobně si myslím, že v případě globálního válečného konfliktu nevyhraje vůbec ale vůbec nikdo...! M.R.

   Vymazat
 3. Už se na to hecování konečně vyflajzněte, problém je jinde, jde o lidi na planetě kontra pandemie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Hample, Vy jako pravicově orientovaný sociolog by jste měl chápat, že kapitalizmus je v poslední agónii, že se z objektivních příčin přežil ( viz Karel Marx ), což dokladuje nulová úroková míra, akciové trhy ztratily vazbu na dividendy a dnes připomínají finanční letadlo než nástroj alokace kapitálu ! Buržoazní politruci a lokajové bankéřů se snaží před národy tuto katastrofu utajit, což je směšné !

   Vymazat
  2. 9:39 jaképak hecování, když celý svět musí trpět takového příživníka a vyděrače, jakým jsou USA. země, kde žije pouze 5% obyvatel země, kteří ale spotřebovávají polovinu surovinových zdrojů planety a produkují 40% celosvětových odpadů. Přitom je to země, kde superbohatí stále více bohatnou, ale plebs je tam stále ubožejší. Proto se celý svět musí zatraceně připravit i na dementního prezidenta, kterého ovládá zákulisí supebohatých!

   Vymazat
  3. 10:42 Tondo
   to, co jste napsal stojí za úvahu !...já souhlasím.

   Vymazat
  4. 11;04
   Krátce, stručně, pravdivě 👍👍👍

   Vymazat
  5. 11:04 : Totéž ovšem platí také o EU...

   Vymazat
 4. Tento clanek je vystihujici a hodnotny obraz nasi soucasne situace.
  Neumim si predstavit co by se stalo, kdyby volby nevyhral nas oblibeny president Trump.

  Kde je Stephan Bannon je nam neznamo a velmi nam chybi !
  Nastesti mame na nasi strane jeste nekolik velkych osobnosti. Ta nejschopnejsi z nich je Rush Limbauch , ktery se rve jako tygr a pritom umira na rakovinu plic.

  (A me zde na Floride umiraji znami, sousede a clenove nasi republikanske strany na cinsky virus.)

  America je OCHRNUTA ! Doktori se hadaji jako mali kluci.
  Banky jsou zavrene a je velmi tezke udelat jakoukoliv finannacni transakci.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Honolulu - to je strašné! Jak mohou lidé takhle žít? V co věří? V co doufají? Tohle přece nemůže dopadnout dobře, i kdyby ve volbách nakrásně zvítězil opět D.Trump. Co on může? USA už desítky let ovládá nějaká havěť v pozadí, a je úplně jedno, kdo je momentálně prezidentem. Když se jim nepozdává - zabijí ho - viz Abraham Lincoln, nebo John Fitzgerald Kennedy. Tam vládnou mafiánské struktury, politiku mají pod palcem, a všechny ovládají jako loutky. No a náš bulvár ukazuje tu blbku Belohorcovou jak si dovádí a užívá na Floridě v bazénku v bikinkách a ukazuje prdelku - vidíte? Těm to tam strašné nepřipadá.

   Vymazat
 5. To o co globaliste usiluji je agenda nasilne integrace. (Jedna z nekolika neprijemnosti.)
  Zazijete ZNEHODNOCENI ceny vasi prace.
  At uz zijete v Nemecku, nebo Cesku, tak budete pracovat za mene.
  Vase ulice budou nebezpecne a plne zivocichu z kultur vam neznamych.
  Nejvetsi napor ekonomickych neprijemnosti, vsak
  zazije Rusko !
  Jak se bude branit, NEVIM.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak asi, zažijete to v plné síle! Třeba bude někde tvůj stín!!!

   Vymazat
  2. Ale my si to zažijeme taky anonyme 14.19 - pan Honolulu má pravdu. Už teď pendluje v ulicích našich měst plno cizích živočichů, z kultur nám neznámých, mluví jakousi hatmatilkou, a už si sem tahají svoje manželky. Pendlují sem odkudsi celé rodiny. Jak tohle může dopadnout? Ta naše zbabělá politická havěť, která to všechno dopustila a zpunktovala, už to de facto řeší - lidem nastrkají zbraně a sami někam utečou. No - a my se tady navzájem povraždíme. Americký bulvár "novinky" nám k tomu bude pískat a vypočítávat počty nových mrtvých (jako covid?)

   Vymazat
 6. No jo Trump je jako Babiš ten také proti svým nepřátelům nic neudělal. Jestli si zvolí bidena tak se to bohužel bude týkat i nás zas na nás budou globalisté tlačit. Jinak bílý lide v usa když vidí to rabování, ničení a rasismu naopak musí volit Trumpa.

  OdpovědětVymazat
 7. 9:39
  vy musíte bejt pěknej trouba. A jak napsal první čtenář...USA jsou teroristi č.1...Pokud by se USarmy dostala do přímého vojenského konfliktu, tak Ruskou armádu neporazí. Amík bude agresor a Rus bude bojovat za vlast!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:28
   Tak si kupte mapu a cínové vojáčky, vy jeden maršále.

   Vymazat
  2. Anonymní 19. července 2020 13:50
   Všiml jste si, že uvádím správně vaše curriculum vitae?
   Vy si kupte pampersky do zásoby.

   Vymazat
  3. Souhlas, jenom USaci to nevi, protoze jim stale doma tvrdi jaci jsou to vyjimecni lide. Ve skutecnosti jsou to stejni blbci jak jini zapadaci. Nevzdelani, fetaci, buzeranti, psychicky narusena havet. Ziju na zapade 50 let. Vazte si Ruska, lemouni!

   Vymazat
  4. Ale jak v tom můžete žít anonyme 16.57? Já bych z toho zcvoknul taky - vždyť je to život asi jako v blázinci. Ruska si většina našich lidí váží, ale vidíte sám na diskuzích, co dementů, zblblých protiruskou propagandou, nebo prostě už z principu Rusko pořád uráží a štěkají protiruské hovadiny. Veškerou podobnou havěť bych vyvezl na "západ" ať si to tam užívají -divím se, že tam neodtáhnou a namísto toho chtějí mocí mermo udělat "západ" z naší, zatím ještě celkem normální společnosti. Ještě zde na ulicích není tolik strašidel jako na "západě".

   Vymazat
 8. Tomio Okamura povstává proti hnutí Black Lives Matter. Vyjmenoval největší dárce a má jasno, o co tu jde ve skutečnosti

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tomio-Okamura-povstava-proti-hnuti-Black-Lives-Matter-Vyjmenoval-nejvetsi-darce-a-ma-jasno-o-co-tu-jde-ve-skutecnosti-630986

  OdpovědětVymazat
 9. Black Lives Matter? Jako nacisté, varuje Bašta. A islám. Ani EU prý není v bezpečí

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Black-Lives-Matter-Jako-naciste-varuje-Basta-A-islam-Ani-EU-pry-neni-v-bezpeci-630993

  OdpovědětVymazat
 10. Biden je možná opravdu dementní, ale to vůvbec nevadí. Může to být jenom úmyslně nastrčená figurka, protože daleko důležitější bude pozice viceprezidenta, který převezme úřad od Bidena, pokud bude po volbách "ze zdravotních důvodů" odstaven. A o tomto víceprezidentovi je tich po pěšině. Přitom není podle politologa Igora Panarina vůbec vyloučeno, že tam bude nastrčena právě Megan, která je pro tuto roli dlouhodobě připravována a která si konečně zahraje roli prezidenta v praxi. Americké (ale i to pražské Švandovodivadelní) hnutí BLM to sichruje :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaká Megan? Každý ví, že to bude Michelle Obama...

   Vymazat
  2. Proto také rozvedenou barevnou soudružku, herečku pochybných kvalit (a ještě k tomu o tři roky starší) strčili Harrymu do postele, aby z ní byla budoucí americká prezidentka. Když se to nepovedlo Hitlary, tak si vzala na starost výchovu nové barevné a první prezidentky v dějinách USA!

   Vymazat
 11. Nenávist až za hrob! Pohrobek pravdy a lásky opět v akci! Pirát z Českých Budějovic odmítl obsloužit Babiše a řekl mu, že ho nenávidí.

  https://echo24.cz/a/SfpSd/ze-srdce-vas-nenavidim-vam-tu-nic-nedam-babise-v-treboni-vyhodil-majitel-stanku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ten třeboňský debil si zaslouží, aby premiérkou této země byla třeba Mirka Němcová :-)

   Vymazat
  2. 12:36 Piráti jsou hloupí a proradní dementi, rozvraceči a všeobecně neschopní (zato přehnaně ambiciózní) politici, kteří by rádi rozdávali z cizího, ale sami nejsou schopní nic pozitivní vytvořit a zorganizovat, stačí si poslechnout jejich předsedu Bartoše, bruselského bonzáka Peksu nebo pražského primátora Satana

   Vymazat
  3. Takovým zvednout daně!

   Vymazat
  4. 14:52 zapomněl jste na senátorského bonzáčka Wagenknechta, to je natolik zprofanovaný Knecht, že ho i Brusel hodil přes palubu :-)

   Vymazat
  5. 14:40
   Proč premiérkou, paní Němcovou vidím jako pani prezidentku, stejně jako pani Čaputovoá na Slovensku. Obrovský přínos pro Slováky!

   Vymazat
  6. 9:40
   Klecové lůžko a skotské střiky by to prospěly ty stupidity omylo! 👎

   Vymazat
 12. Článek vcelku zajímavý, byt vlastně neříká úplně nové věci. Osobně mám pocit, že je úplně jedno,kdo v říši zla vyhraje nějaké volby. Podle teorií o globálním prediktorovi /které mně osobně připadají značně ujeté/ stejně rozhoduje někdo jiný než deepstata ... takže v čem je problém? V tom , kdy chcípající kobyla spustí motyku naostro? Každý den, o který motyka oddaluje akci, jen v opačném gardu zkrátí její životnost. Odpor roste, a na motyku čeká cool v plotě. Vůbec se nedaří rozjíždět nové války v zastoupení, pokud z tohoto vyjmeme erdragona,ale u něj je situace daleko složitější.
  Co trumpolína vlastně dokázal? Že nezačal válku? Ještě pořád je prezidentem. Mele kraviny, politiku dělá přes twiter, nejřívě hubou střílí, a pak kouká, že z toho má svět prd@l. Neumí pracovat s chybami svých politických odpůrců a dokonce si ani neumí vytvořit vlastní partu politických šíbrů. Sázka na rodinu ve stylu dona Corleone je zjevně mimo mísu. Trumpolína miluje gesta, světu chtěl dodat nové smlouvy s Iránem a Koreou, ale ve stylu, ruce vzhůru a podepiš.
  Zrušil kdeco, každý týden podepisuje různé sankce, a takhle to bude vypadat až do podzimu.
  Je vcelku jedno, jestli vyhraje nebo prohraje, protože čas objektivně pracuje proti dolaru, emerické dominaci a všem předpokladům deepstaty.

  OdpovědětVymazat
 13. Píši to už tady několik let: Je o to zlikvidovat většinu malých parazitečků. Žerou, prdí, spotřebovávají to co už nejde vyrobit a množí se jak sarančata. Je jedno jestli jsou bílí, rudí nebo černí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A do které kategorie vás zařadí "hlídací" policie ministerstva pravdy?

   Vymazat
  2. 13:57
   Tak potom nechápu co tady děláš ty!!

   Vymazat
 14. Já nadcházející volby vnímám především jako katastrofu DEMs i GOP. To je fakt pro mne jako pro věrného příznivce republikánů naprosté zklamání. Člověku se nechce věřit, jaké politiky strana měla ještě před deseti lety. Humus, je mi fuk kdo z těch dvou vyhraje.
  Ale věřím v Ameriku. Ty čtyři roky ještě přežije a situace se po volbách zklidní. God bless America!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám pro tebe jednu dobrou radu zadarmo: Až se emerika rozpadne, nehledej východisko z nouze u MUDr. Davida.
   Už ted jsi na diagnozu, a ještě k tomu stigma...

   Vymazat
  2. 14:02 Já také věřím v Ameriku, ale nikoliv tu dnešní, ta je zcela odepsaná. Černí Američané požadují vlastní půdu a samostatné teritorium na území dnešního Texasu. Měli by jim to umožnit co nejdříve, než je budou muset jejich bílí spoluobčané vyhubit stejnou metodou jako evropští kolonizátoři vyhubili původní indiánské obyvatelstvo Ameriky. Vždyť těch černých je dnes jenom 13% (Indiání byli před lety v tisícinásobné přesile). USA jsou na konečné, protože heslo nejtržnější ekonomiky zní: "každý za své, soudruzi, každý za své!"

   Vymazat
  3. Já také věřím v Ameriku. V Ameriku debilů, zločinců, vrahů, zlodějů, maniaků, blbců, kam svět pošle světovou policii a zavede pořádek!

   Vymazat
  4. Cernochu je 13% a tak to neni problem. Ten je zvelicen umele.

   Vymazat
  5. 14.02 a 15.03 Se svojí vírou v USA jistě nejste sami. V Irsku zase věří svým domácím skřítkům. Milují ovesnou kaši vařenou s rozinkama... A všichni moudře hledají pomoc a spásu na konci vlastních paží. Člověče pomož si, a Pán Bůh ti pomůže. Budiž Alláhovo jméno nastatisíckrát pochváleno.

   Vymazat
  6. 15:24
   Žádný z těch tvých " debilu" ti nesahá ani po kotníky ty trgéde!!

   Vymazat
 15. Pan Petr Hampl je skutečně extra třída. Já si myslím, že skutečně je vše řízeno v dlouhodobém časovém období a stává se že něco nevyjde podle záměru a to způsobuje ten chaos kterému mnoho lidí nerozumí. Hlavní směr se ovšem plní tak jak to popisuje Pjakin. Rozhodně dává různé informace, které mi potom pomáhají rozumět kam se to ubírá. Jde o snížení počtu obyvatel, kteří spotřebovávají to co nejde nahradit.

  OdpovědětVymazat
 16. Svět už zažil tolik vládců a pádů říší, přežije i pád Trumpa a USA. Lidstvo ustálo i takové morové rány, které vyhubily polovinu lidí v Evropě. Třicetiletá válka zničila v Evropě dokonce dvě třetiny lidí. Takže bych byl v klidu. Historie je jako láva. Teče pomalu, někoho zničí, někdo na ní vydělá. Chce to jen jedno. Nepodělat se a nestát na kolenou.

  OdpovědětVymazat
 17. V Americe se ukazuje, jak to dopadne, když opravdu slušní lidé mlčí. A když mlčí mlčenlivá "většina", která si všude na světě velmi často myslí, jak to často má na háku (nemám na mysli ty, kteří nechodí k volbám, ale ty, kteří mlčí, když se jejich "životní úroveň zvedá" na úkor mnohých jiných a oni dělají, "jako" že to "nevidí", takže co by se rozčilovali, ti ostatní jsou si tím vinni sami. Připomíná vám to něco? To byl záměr).

  Nemá a nikdy mít nebude!

  Jen díky těm, co kdy v minulosti byli ochotni jít do boje, nemlčet a riskovat všechno a často umírali (a kteří se ukázali být také často při svém boji prostě oklamáni, viz třeba Francouzská de facto buržoazní revoluce), se zvedala životní úroveň těchto lidí, svým chováním vlastně také pouhých parazitů (tak vychvalované opory vládnoucího systému), stejně jako ti vládnoucí v dnešní době již dávno degenerovaní blázni (jaqk to mám jinak objektivně vyjádřit?). Stejně kam vede manipulace masami, které možná dokonce "povstanou" na obranu těchto dvou typů de facto parazitů, proti vlastním zájmům.
  Americká společnost již dlouho ukazuje základní neživotaschopnost svého modelu, který může prokvétat jen na úkor druhých (to je třeba i "přetahování" mozků, které si není Amerika schopna vychovat sama díky degradací všeobecného vzdělání), za cenu krve a životů "odjinud". A drží se jen za pomoci síly a již otevřené, v historii nejrozsáhlejší, manipulace.
  To jak dopadnou volby v USA je do značné míry dáno tím, nakolik si "elita" pomocí BLM (mně to připomíná buď blum blum v rádiu nebo slovně bla bla bla) zničila policii. Protože jestli ty "ochranné oddíly černých, co jsou často bílými" jsou tou prvotní "možností", kdy se volby nebudou konat vůbec a nebo v nějaké dosud "neznámé" formě. Kleknout nemusí jen občan, ale může kleknout celý systém v části zemí USA (samozřejmě především těch "demokratických"). Politika Republikánů není o mnoho lepší, jen má maličko jiný směr a zaměření. O tom nepřímo svědčí Trumpovy problémy s přesvědčováním ostatních vysoce postavených "republikánů". Navíc Trump otevřeně vyžaduje všechen možný obchod uzavírat pouze se Spojenými státy (zbraně, překupnictví) a to za jeho podmínek! Málokdo si to chce připustit, ale je pak těžké říci, jestli bude horší "otevřená" válka, kdy uvidíme nepřítele, nebo vysávání "zbytku světa" pro záchranu majetku zhruba třiceti rodin(!) ... za pomoci armády a sankcí.
  Takže říci, že vyhrají "Demokraté" je možnou přímou cestou do pekel.
  Jestli vyhraje "současný Trump", zbytek světa se stejně může pořádně nepříjemně zachvět!
  Takže nejlepší by bylo, aby se Amerika uzavřela, třeba díky viru, a sama si vyřešila svoje problémy. Protože jinak budeme za to platit i my a ne zrovna, jak mám pocit, v příjemné podobě.
  Pokud se neosamostatníme. A nezměníme své myšlení a své priority. Ale kolik máme té klidně parazitující "mlčící většiny", v tom smyslu, jak jsem výše uvedl, sami tady doma?

  OdpovědětVymazat
 18. Hampl je naprosto mimo. Stejně tak když tento člověk, který oslavuje Jakeše a předlistopadovou diktaturu, nazývá sám sebe "PRAVICOVÝM (!!!) sociologem".
  Co se týká případného vítězství demokratů ve volbách tak sám Trump stejně jako komentátoři na Fox news jednoznačně tvrdí, že na rozdíl od tvrdé Trumpovy mezinárodní politiky budou demokrati chodit po světě a všem se omlouvat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pana Jakeše nech laskavě na pokoji - plivej na živé, ne na zesnulé ty hrdino 15.24 - dík.

   Vymazat
 19. Stanislav Ševeček19. července 2020 16:20

  "Spojené státy americké s prezidentem Bidenem dokončí transformaci z národního státu do čistě zločinecké organizace, jejíž vojenská síla je schopná porazit kohokoliv a zmocnit se jakéhokoliv zdroje."

  /přičemž se samy rozpadnou

  OdpovědětVymazat
 20. Pane Hample, vycitate Trumpovi veci, za ktere nemuze. Divim se, ze tady komentujete a neni vam znamo, ze Trump je ovladan jako jeho predchudci Deep Statem! Musi delat veci, ktere nechce. Kdyby tomu tak nebylo, uz se davno dal s Putinem dohromady! I s Cinany! Konroluji ho, kdyz mluvi s Putinem moc dlouho tak tam posilaji jeho zenu, ci Macrona, ze uz je cas koncit! Neslychane! Maji v hrsti media a velike , nepredstavitelne penize, kterymi uplati i vase rodice, aby se vas zrekli, jako priklad.
  Trump prohrava, ne ze vyhrava. Co se stane nevim, 150 000 zalob ceka na otevreni a stale se nic nedeje. USA speji ke katastrofe, umele vyvolane uvnitr zeme.

  OdpovědětVymazat
 21. SRANDA musi bejt !
  Cerni protibelozsti rasiste, nalakovali zlutou barvou pres celou ulici napis "Black Life Matter"..

  Pribehla tam hystericka tlusta blondyna s kyblem modre barvy a rozlila ji na napis.

  Ulice ted vypada jako hnizdo papousku v Amazonii.

  -------------------------------------------------

  Vsichni barevni nenavidi belochy, ale NEMOHOU BEZ NICH ZIT.
  Do Ameriky se snazi dostat illegalne tisice baravnych z celeho sveta.

  To je stejna situace jakou jsme meli v Jizni Africe, v dobe Apartheidu, kdyz vsichni protestovali proti Apartheidu, ale vsichni se do JAR snazili dostat illegalne pres Caprivi Strip.
  (Velmi nebezpecna area Afriky.)
  A ted vsichni lezou do Evropy take.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano - my to tak vnímáme pane Honolulu. Žádný prezident v USA nemůže změnit tamní zcela zpustošenou společnost ovládanou jakousi mafií. A máte pravdu i pokud píšete, že barevné opce nenávidí nás - bílé -ale nemohou bez nás žít, a všude za námi táhnou. Měly by se naopak stáhnout někam do svého, to si oplotit a žádného bělocha tam nepustit - namísto toho barevná lůza neusiluje o nic jiného,než se přicucnout na koryta pracovitých bílých lidí a vyžírat je. Je to opravdu paradox - kdy parazit nenávidí svého hostitele, bez něhož by ale nepřežil. My máme to samé s cikánama. To samé. Jo - sranda musí bejt.

   Vymazat
  2. Češi bez TEBE ŽÍT MŮŽOU, NIKDO TĚ TY NEználku nepotřebuje!

   Vymazat
  3. 18:25- výkřik do tmy? Jen Vy potřebujete svého nepřítele!

   Vymazat
  4. Jen maly komentar, Globaliste usiluji o pospojovani sveta pomoci ORGANISOVANEHO CHAOSU, jak se tomu rika. K tomu se pouzije immigrace na jedne strane a Covid -19 a zamicha se to vhodne pomoci ekonomie a medii. A predpokalda se , ze system se prezkupi do jine formace . Neco jako drobny pisek v rece , dyz se zmeni proudy vody. Proc si neprecete panove neco o tom misto toho napadani se!!! Ma to stejnou ucinost jako valky a je to mirumilovne. V to aspon doufaji k dosazeni optimalnich cilu, ktere jsou mozna nutne.

   Brouk Pytlik

   Vymazat
  5. No jo pane Brouku, jenže jak říkám já (a ještě pan Pjakin) - globalizace je proces objektivní, nese však subjektivní charakter. V našem případě bezcharakter. Pro vaši osobu pane Brouku rozhodně ty cíle nenesou mírumilovný charakter. Nicméně dávají šanci na přežití, a jak říkáme my specnazovci - je to jak to je! A tak (charakter bezcharakter) podporujeme pana Trumpa, protože už jsme tím stálým bojováním taky uondáni.

   Vymazat
 22. Myslím, že by neměla projít redaktoru Želenému urážka generála a prezidenta Svobody v ČT.
  Bylo by dobře, kdyby na web NR byl zařazen link s touto skandální dehonestací hrdiny 2.světové války.

  OdpovědětVymazat
 23. Vážení.
  Celá problém je v penězích v bankách v současnosti rozhodují o všem.Prakticky jsou všechny banky světa,podřízené Americkým bankám.Banky investují-neboli přes ně,jdou všechny investice,transakce a ty tlačí na politiky,co vyrábět,kam investovat.Proto i ten společný dluh v EU na nápravu po koronavirové krizi jde přes banky,další investice,zelený úděl,také přes banky.Proto si banky prosazují vhodné kandidáti na prezidenta,na premiéra,voliči mají na vliv sotva třetinovou,jen aby přišli k volbám,ostatní se řídí v zákulisí.Když víme,kdo ovládá banky,tak se nedivme,koho si přejí do důležitých funkcí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Světové finance jsou vlastněny rodinami židovských bankéřů. Všechny státy světa jsou jimi ovládány prostřednictvím dolaru a dluhů. Banky vyčerpaly veškeré možnosti uregulování svět. ekonomiky. Totální krach je oddalovám neustálým kvantitativním uvolňováním = tištěním ničím nekrytých dolarů a eur.
   Čeká nás světová válka nebo krize jakou svět nezažil.
   Trumpova ochranka odrazila 4 pokusy o atentát a pokud přežije, vyhraje volby a společně s Putinem dokončí skrytou válku s KABALOU a vše se změní.

   Vymazat
  2. 22:01
   BUBUBUBU !!! Vy tak krásně brečíte, vy musíte být ve svém životě tak "" šťastný "" neustále se trápit a čekat kdy ta pohroma přijde. A těch nesmyslu co jste do příspěvku vložil, obdivuhodné. Celkem vás lituji!

   Vymazat
 24. Haml,hmmm kamarád stalinisty soudruha Skály, tak tomu nevěřím ani pozdravení.Doporučuji nestrkat rypec do USA, ti si své problémy určitě vyřeší i bez vašich hloupých rad, pane Hampl!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Liberecký starče Indický běžče, opět tvé nenávistné ničím nepodložené sliny? Ty neumíš nic jiného, že lhát, urážet a plivat. Fuj, ty jsi hnůj.

   Vymazat
  2. 10:25 Ano, jistě, američtí soudruzi si svoje problémy zcela jistě vyřeší sami, ale jako doposud to bude na úkor celého zbytku světa. Světový četník a vyžírka v jedné osobě už jinak žít ani neumí!

   Vymazat
  3. 10;25
   Horší, než cosi na v prd@li ty šmrso bez vlastního názoru!!!!
   A nezapomeň si stěžovat havlofetce, že seš tady v roli obecního idiota!! 👎👎👎👎
   P. S. Tímto se lidem s touto diagnózou omlouvám

   Vymazat
  4. 10:37
   Moje "nepodložené slinty"? Kde v př. lžu, urážím, plivu, trochu mimo, co paciente. Podívej se s kým ten soudruh Hampl kamarádí, se stalinistou Skálou, jak si pěkně notují na sputniku. musíš více číst své oblíbené weby, jinak jseš za vola!!
   11:29
   Pište, přehánějte, čím nás kdy USA VYŽRALO. Já znám jednoho a to rusko které nám vyžralo URAN bez zaplacení. Máte v tom nějaký maďarský guláš soudruhu nechytrý!!

   Vymazat
  5. Dejte někdo odkaz na to, že byl pan Železný pravomocně odsouzen za znásilnění. Zase jen vykonstruovaná lež, pokud nemám věrohodný argument, tak něco vymyslím, stejné jak v případě pana Havla 99% nesmyslu a lží, fuj hnuse rudý!

   Vymazat
  6. 15:22
   O udavači a vlastizrádci nelže jen ten, který tvrdí, že PRAVDA JE LEŽ!!!!!

   Vymazat
 25. 10:25
  tak to by bylo naše velké přání, aby si USA své problémy řešilo doma a NE na účet celého světa!...sankcemi, které nás ekonomicky poškozují nebo válkou se statisíci nevinných obětí !

  OdpovědětVymazat
 26. Výborná analýza D.J.T. administrativy a zdrojů globalistických deep state hybridních válek. Platné nejenom pro US a jejich satelity.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.