Reklama

středa 29. července 2020

Už se ví, kdy "Čerský" začne dostavovat plynovod


Denis Davidov
29. 7. 2020     teknoblog
Ukladač potrubí "Akademik Čerský", vlečná nákladní loď "Fortuna" a podpůrné lodě budou moci zahájit dostavbu Severního proudu 2 v dánských vodách v září. Informuje o tom německý list Die Welt. "Zatím se nic na dně Baltského moře u ostrova Bornholm neděje. V červenci a srpnu probíhá v těchto vodách tření tresky, jakékoli práce jsou zakázány z ekologických důvodů", objasňují noviny.


"Nicméně předběžně bude moci Rusko v září zahájit práce, protože technická omezení, jak se zdá, již nebudou", píše autor článku.

Ukladač potrubí "Čerský" má nyní hodně pomocníků

Připomeňme si, že 6. července Dánská energetická agentura (DEA) dala na požádání společnosti Nord Stream 2 AG povolení k použití lodí s kotevním polohováním na nedokončeném úseku plynovodu jihovýchodně od Bornholmu.

V novém povolení agentura zdůraznila, že zbývající část potrubí, které vede přes výlučnou ekonomickou zónu Dánska, "je za hranicí oblasti, kde se nedoporučují kotviště, hlubinné práce a lovení ryb vlečnou sítí kvůli nebezpečí zasažení mořského prostředí potopenými bojovými otravnými látkami".

Dříve platil zákaz DEA na práce ukladačů potrubí, nemajících dynamický systém polohování (DPS). Je to integrovaný řídicí systém lodi, včetně dokormidlovacích šroubů. To umožňuje lodi bez použití kotev a remorkérů udržovat pozici a kurs.

"Akademik Čerský", postavený před pěti lety, takovým systémem disponuje. Ale vlečná nákladní loď "Fortuna" má 12-bodový kotevní systém polohování. A proto před novým povolením DEA vlečná nákladní loď na ukládání Severního proudu 2 u Bornholmu být v chodu nemohla.

Ale nyní je loďstvo pro dokončení plynovodu zkompletováno. Nedávno na Balt přibyl "Ostap Šeremeta" a "Ivan Sidorenko" - nové zásobovací lodě Gazprom flotily. Jsou určeny i pro zabezpečení prací ukladačů potrubí. To znamená, že pro zásobování potrubím a materiály, pro služby a pomocné práce v okolí provádění prací.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Chcete-li mít problémy, spolupracujte s EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA i Němci jsou stejní. Když Němci (Merklová v Bulharsku sice mluvila o EU) zakázali stavbu plynovodu přes Bulharsko, tak to bylo správné. Když teď USA brání stavbě plynovodu do Německa, tak jsou Němci pobouřeni a chtějí to řešit přes OSN. Co je dobré pro Německo je dobré i pro zákon. Domnívám se, že pro nás je největším nebezpečím stále Německo. Ono chce ovládnout Evropu. Chce, abychom byli na něm závislí ve všem všudy.
   bv

   Vymazat
  2. 13;09 nebojte, NS2 nebude dostavěno a Gazprom bude přidán včetně ložisk plynu.

   Vymazat
 2. Evropa by měla spolupracovat a us ať si nechají to svoje pro sebe.

  OdpovědětVymazat
 3. Naši zelení blbci,otočili ze dne na den hlavně kvérů, ze západu na východ,opravdu moc moudré.Zrádce generál Pavel,se v Moskvě učil,jak imperialistům zakroutit krkem,taky pěkný zmetek.A takoví hajzli křiváci se nestydí tvrdit,že by si sedli na Hrad.Kde je spolupráce ve vědě,obchodu,umění,atd,.to budou naši žoldáci zase na pokyn USA vraždit bratry slovany?Jak Havel poslušně v Jugošce? Krvavá Madla to Havlovi vysvětlila a bomby,to poselství míru,vraždily civilisty o 106.Kdo nás zradil,kdo v československu vraždil? To prý nebyli němci,ale prý jen fašisti.Přepis dějin,to by páté koloně v česku,šlo na eminenc.
  Je třeba vyvraždit pamětníky.
  PRYČ Z EU,PRYČ Z NATO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10.38 A o kolik set námořních mil hodláte s NAŠÍ OTČINOU od Německa a dalších "spojenců a přátel" osvědčených již v Mnichově 1938 odpádlovat a jak ji dostanete na volné moře? LABE JE PŘECI MOC ÚZKÉ...

   Jinak vaše "pryč z EU, pryč z NATO, je nesmyslné jako Havlovy projevy po převratu 1989.

   Vymazat
  2. A proč nesmyslné anonyme 12.07? Byly časy, kdy jsme nebyli členským státem NATO ani v EU - a dobrý - ne? Dařilo se nám - ne? Co se daří teď? Nebo si myslíte, že prostě potřebujeme být svázáni tou pupeční šňůrou s těmi nadnárodními spolky za každou cenu, a po přeříznutí šňůry plod - ČR - nepřežije?

   Vymazat
  3. Proto, anonyme 14.37, že jsme ZCELA OBKLÍČENÍ státy EU... bez jejich souhlasu (proclení tranzitu) nedovezeme, ani nevyvezeme vůbec nic. O autarkii nemá cenu ani uvažovat, o to se postaralo 30 let likvidace naší ekonomiky, zejména zemědělství šumně přezdívané restitucemi, privatizací, budováním demokracie a svobody.

   Velká Británie je ostrovní zemí s volným přístupem ke světovému oceánu, s námořní (pravda, upadající) tradicí...

   Vymazat
  4. Když se při povodních zhroutila přehrada v USA, tak jsem prohlásil, že určitě v dohledné době spadne v Rusku nebo Číně. Tak jsem v hospodě vyhrál 6 piv.
   A až bude pan Paroubek hledat poradce, hlásím se ....

   Vymazat
 4. Polsko: Globalistická opozice požaduje, aby se opakovaly prezidentské volby

  http://svobodnenoviny.eu/polsko-globalisticka-opozice-pozaduje-aby-se-opakovaly-prezidentske-volby/

  „Všichni běloši jsou rasisté,“ tvrdí černá aktivistka a bývalá poradkyně belgické Vlámské rady mládeže

  http://svobodnenoviny.eu/vsichni-belosi-jsou-rasiste-tvrdi-cerna-aktivistka-a-byvala-poradkyne-belgicke-vlamske-rady-mladeze/

  Americký moderátor se vysmíval, že žádné násilné protesty nejsou. Podpálili mu bytovku

  http://svobodnenoviny.eu/americky-moderator-se-vysmival-ze-zadne-nasilne-protesty-nejsou-podpalili-mu-bytovku/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10.58 Že jsou podle nějaké čERNOŠKY všichni běloši rasisty? Nemyslím, ale připouštím, že se to od ní a od jí podobných, brzy naučíme.

   Vymazat
 5. Myslím, že Pompeo and his boys už něco vymyslí. Takhle to zůstat n-e-m-ů-ž-e!

  OdpovědětVymazat
 6. Mě fascinuje ten jekot Poláků, Ukrajinců a Estonců. Nevynechají příležitost k otření se o Rusy, přičemž přes rameno se ohlížejí, aby viděli spokojené pokyvování páníčka. Co je na tom divného, že Rusko začalo hledat a přirozeně také našlo cestu jak nebýt na nich závislé při distribuci plynu? Co čekají při takových způsobech jednání, když koušou do ruky která je krmí? Vážně imbecilové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výstavbou NS2 přijdou o vlastní zisky, důvod jejich jekotu je tedy velice jednoduchý a oprávněný.

   Vymazat
 7. Němec v posledních letech dělá jednu chybu za druhou. Nejdříve si pozve tisíce migrantu a dnes udělá největší chybu, budou závislí na nevypočitatelném Rusku a jeho plynu. Tohle přece nikdo rozumný neudělá!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:52
   Raději plyn od amiokupantů...to by byla blbost první kategorie!

   Vymazat
 8. Pedofily civilizovaný svět trestá ... a co muslimové, kteří souloží 8 leté dívky a mají s nimi děti. Přeje si někdo z Vás, aby za dvě desítky..!!!! let souložil nějaký muslimský stařec Vaše vnučky a pravnučky, aby je kamenovali, zabíjeli, polévali kyselinou, prováděli ženskou obřízku..?!!!! A konečně: každý, kdo pochybuje, že se jedná o závažnou záležitost. Toto se děje nejen v Německu, ale celé záp. Evropě. A média to stále skrývají. BOUŘE vítězí a všechny vítače-zločince smete !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každej muslim by měl být vítán AK-47 a ostrejma, oni by se naučili chovat!!!!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.