Reklama

pátek 24. července 2020

V USA se chystá grandiózní konfiskační peněžní reforma


Valentin Katasonov
24. 7. 2020  fondsk
Světová hegemonie dolaru bude zachraňována pomocí digitálních peněz.
Proti hotovým penězům se dávno vede cílevědomý boj. Vedou jej nejvýznamnější bankéři, kteří dobře cítí tendence světového rozvoje. Tyto tendence před půl druhým stoletím definoval v Kapitálu Karel Marx, když je nazval zákonem tendence snižování míry zisku. Čas ukázal, že zákon, objevený Marxem, funguje.


Tiskařské lisy hlavních centrálních bank světa v podmínkách virové a hospodářské krize zvyšují vydávání vlastní produkce zběsilým tempem. FED, ECB, Banka Anglie, Banka Japonska a ještě několik předních centrálních bank pustily do oběhu během pěti měsíců od začátku roku 5 trilionů dolarů. Základní sazby hlavních centrálních bank Západu se od roku 2008 drží blízko nuly, a u centrálních bank Švédska, Dánska, Japonska jsou pod nulou.

Nízké základní sazby se odrazily na procentních sazbách na operace komerčních bank. Procenta bankovních depozit jsou už někde pod nulou. V Rusku se to donedávna nepociťovalo, byli jsme zvláštní rezervací s velmi vysokou základní sazbou Banky Ruska. Teprve nedávno začala sazba rychle klesat, což se okamžitě projevilo na procentních sazbách na operace ruských komerčních bank. Experti říkají, že vzhledem k inflaci by mohly být reálné příjmy z bankovních depozit už během letošního roku záporné.

Na Západě se po světové finanční krizi v letech 2008-2009 vyznačila tendence k odtékání prostředků z bankovních depozit kvůli nulovým nebo dokonce záporným procentním sazbám. U nás je dnes pozorována tatáž tendence, i kvůli obavám z hromadných bankrotů komerčních bank, které by mohly začít na podzim, kdy vyprší doba platnosti úvěrových prázdnin, daňových prázdnin, moratoria na bankroty atd.

Bankéři světového kalibru (majitelé peněz), tedy, především, hlavní akcionáři FED USA dávno vedou kampaň na vytlačení hotových peněz z obratu. Cílem kampaně je uzavření všech v říši bezhotovostních peněz. Pokud se to včas neudělá, je riziko, že finanční a kreditní systém, který se vytvářel západním kapitalismem během posledních tří století, se zhroutí.

To, co dnes pozorujeme ve světě peněz a bank je projev světového procesu. A konkrétně toho, že kapitalismus končí svou existenci. V nejbližší době se společnost ocitne "v překrásném novém světě", který se někdy nazývá postkapitalismem. Pravděpodobně to nebude socialismus nebo komunismus (jak sliboval v Manifestu komunistické strany z roku 1848 Karel Marx), ale nový feudalismus nebo nové otrokářské zřízení.

Epocha bouřlivého rozvoje zbožních a finančních vztahů se blíží ke konci. V postkapitalismu zvláštní nutnost peněz nebude. O tomto postkapitalismu bylo napsáno hodně skvělých a děsivých antiutopií: "My" Jevgenije Zamjatina (1920), "Překrásný nový svět" A. Huxleyho (1932), "1984" George Orwella (1948), "451 stupňů Fahrenheita" Raye Bradburyho (1953) a další.

"Překrásný nový svět" budoucnosti je totalitní společnost se světovou vládou, tedy malou skupinou lidí, která řídí "stádo". Evidence a kontrola účasti v pracovním procesu a spotřeba jsou hlavním principem. Potřeba peněz je zde velmi relativní. Účast v pracovním procesu lze vyměřovat pracovními jednotkami a spotřebu kilogramy snězeného. To je však perspektiva pozítřka. Ale aktuálním úkolem budovatelů "překrásného nového světa" dneška a zítřka je nedovolit útěk lidí z bankovní sféry, která se má přebudovat na elektronický koncentrák.

V rámci propagandistické práce na diskreditaci hotových peněz byly snahy je představit jako nástroj zla, jehož prostřednictvím se financuje terorismus, uskutečňuje obchodování s drogami, vyplácejí úplatky úředníkům, podporuje "šedá" ekonomika, konají daňové úniky atp. Zároveň probíhala agitace ve prospěch bezhotovostních peněz, protože operace jsou velmi jednoduché, je možné je provádět na dálku, vylučuje se možnost loupeží atd.

Téma se stalo top v roce 2020 spolu s virovou a ekonomickou krizí. Každý den se v médiích objevovaly materiály o tom, že jedním z důležitých kanálů šíření nákazy jsou hotové peníze. Že je třeba odmítat hotovost a přecházet na distanční metody plateb s použitím bezhotovostních peněz na bankovních účtech. Zároveň znovu ožili stoupenci soukromých digitálních peněz (kryptoměn).

Nicméně fobie, které rozdmýchávala média v souvislosti s hotovými penězi, začaly rychle mizet. Lidé začali konat přesně naopak – převádět depozitní peníze na hotovost. V Rusku během čtyř měsíců (jaro a červen 2020) vzrostl objem hotovosti v rukou občanů o 1,9 trilionu rublů a celkové množství hotovosti v oběhu dosáhlo k začátku července rekordních hodnot – 11,2 trilionu rublů. Zájem o hotové peníze prudce vzrostl i v jiných státech. Podle údajů agentury Bloomberg rostl objem hotových peněz v době pandemie v USA, Kanadě, Itálii, Španělsku, Německu, Francii, Austrálii, Brazílii.

Vlastníci peněz by měli všude nechat klesnout úrokové sazby pod nulu, ale nemohou to udělat, neboť by vyprovokovali hromadný úprk zákazníků z bank na cash, což by zbořilo bankovní systém. Zůstává nejradikálnější a krajně nebezpečný prostředek – zrušení hotových peněz rozhodnutím finančních úřadů. Čím je nahradit? Digitálními penězi centrální banky.

Jak se zdůrazňuje v rozboru Banky pro mezinárodní vypořádání (BIS), v loňském roce se tématem digitálních peněz zabývalo 70% všech centrálních bank ve světě. Určitou část centrálních bank zajímala otázka o tom, jak nepustit soukromé digitální měny (kryptoměny) do světa peněz s předpokladem, že kryptoměny podkopávají monopol centrálních bank a komerčních bank na emisi peněz. Jiné centrální banky zaujímaly vyčkávací pozici. Třetí usoudily, že digitální peníze musí existovat, ale emitovat se musí výhradně samotnými centrálními bankami (oficiální digitální peníze). Jedny CB se domnívají, že jejich digitální měny se mají emitovat jako doplnění k hotovým penězům, další předpokládají, že digitální měny musí úplně nahradit hotové peníze. Z centrálních bank, které jsou nejblíže k zahájení emise oficiálních digitálních peněz s úplným nahrazením hotových, je třeba uvést Centrální banku Švédska a Lidovou banku Číny.

Co se týče FED USA, tak ještě vloni byla americká centrální banka naladěna proti jakýmkoliv digitálním měnám. V této věci se zcela jasně vyjadřovali i předseda FED USA Jerome Powell i ministr financí Steven Mnuchin. Letos se tónina jejich vyjadřování nečekaně změnila. 17. května Jerome Powell prohlásil, že USA mohou přikročit k emisi digitální měny. Někteří experti spojují podobného druhu prohlášení s možností snížení sazby FED do záporné hodnoty. Jestli při tom nezavřou všechny "fyzické osoby" v bankovním systému, utečou odtamtud (odejdou ke cash). A "zavřít" se je podaří pouze v tom případě, když se cash nahradí "digitálním dolarem".

Během posledních měsíců mnohé banky na Wall Street zveřejnily analýzy k tématu "digitální dolar". Podstata většiny z nich spočívá v tom, že prodlení se podobá smrti, FED musí co možná nejdříve zavést digitální dolar. Jinak se i americká ekonomika zhroutí, i dolar ztratí status světové měny. Prý, kdysi neotřesitelná pozice americké měny podkopává kryptoměna bitkojn (její tržní kapitalizace nyní představuje kolem 170 miliard dolarů).

Vlastníky peněz přinutila rovněž napnout síly kryptoměna Libra, vyvinutá společností Facebook a implementovaná v listopadu roku 2019. Libra není jenom soukromá digitální měna, je to velmi mocný platební systém, který může fungovat ve světovém měřítku a obejít se bez zprostředkovatelství SWIFT, Fedwire, CHIPS a jiných platebních systémů, kontrolovaných úřady USA a FEDem. Ale Ameriku přece může obejít ještě Čína, když zavede digitální jüan, který svrhne dolar s piedestalu světové měny a obsadí jeho místo.

Generální ředitel čínské společnosti Sino Global Capital Matthew Graham říká: "SWIFT, CHIPS, Fedwire zastaraly. Jsou drazí a pomalí. Nyní je rok 2020, ale provedení transakcí stejně trvá tři dny. Kromě toho jsou transakce dražší , než musí být. Všechny tyto technologie, které jsou základem větší části světové ekonomiky, orientované na americký dolar, demonstrují své stáří. Takže je to velká příležitost pro Čínu". Matthew Graham delikátně pomlčel o tom, že projekty soukromých digitálních měn zbavují USA možnosti kontrolovat a blokovat z hlediska Washingtonu nežádoucí transakce.

V otázce prosazení digitálního dolaru se výrazně aktivizovali američtí senátoři. Na konci června bankovní výbor senátu USA uskutečnil slyšení, kde se projednávala potřebnost digitálního dolaru. Senátoři demokraté už připravili návrh zákona o zavedení oficiální digitální měny a vyzývají, aby byl zákon o digitálním dolaru platný od 1. ledna roku 2021.

A letos v červnu se objevila zpráva FEDu Filadelfie Central Bank Digital Currency: Central Banking for All? (Digitální měna centrální banky: Centrální banka pro všechny?). Odpověď na otázku, obsahující se v titulku zprávy, zní ano! Centrální banka pro všechny!

Dosud byly prostředníky mezi centrálními bankami a fyzickými osobami komerční banky. Model oficiální digitální měny předpokládá, že budou přímé vztahy mezi CB a "fyzickými osobami", jež budou mít depozitní účty poste restante v centrální bance. Komerční banky se ocitnou v roli 5. kola u vozu. Zmizí.

Bankovní svět stojí před volbou mezi špatným a úplně špatným: buď bankovní systém padne v důsledku úprku fyzických osob z komerčních bank, nebo komerční banky odumřou v důsledku peněžní reformy – přechodu od hotových peněz k digitálním. Pokud si Amerika vybere cestu peněžní reformy, bude mít konfiskační charakter. Hlavní obětí přechodu od hotovému dolaru k digitálnímu budou ti, kteří mají papírových produktů tiskařského lisu FED USA nejvíce našetřeno.

P.S. Podle různých odhadů se k dnešku v Rusku nachází 40 až 80 miliard dolarů v amerických bankovkách.

52 komentářů :

 1. Bezhotovostní platby jsou poslední nejvýnosnější byznys. Nebude se to líbit parazitům všech velikostí ale to ty vyvolené nezajímá, protože zdroje se ztenčují a parazitizmus narůstá. V podstatě jiné řešení není. Co uděláte když se vám přemnoží jakýkoliv paraziti. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co ubozi majitelé velkých peněz z daňových rájů nevi je,

   že jejich nezdaněné penize,které ziskali ukradenim dvou třetin našich platů a nacpali je do dańových rájů, jim budou ukradeny a zmizi!
   Způsob jak to bude provedeno byl už dohodnut bankstery 29.3.2019 a toto rozhodnuti je NEODVOLATELNÉ a už je tu panika banksterů,že to má být provedeno do 1.1.2021!
   Škoda,že to pan doktor,který svým voličům nevěři tady včas nezoperoval vice a srozumitelněji a proto takové članky jsou jen pozdni polovina pravdy a skutečnosti,která nastane!
   Radši to jeho cenzura smaže,aby bylo to temno.
   Kdybychom to my občané tady napsali co se chystá přesně, nikdo tomu věřit nebude a asi tomu rozumět nikdo v ČR stále nechce!.

   Smazat
 2. Už asi před 20 lety, kdy se začal rozmáhat internet, jsem na stránkách zvedavec.org četl zaručené zprávy, že dolar má být během pár nejbližších měsíců nahrazen novou měnou "Amero" a USA se tak mají zbavit všech dluhů. Od té doby čtu podobné zaručené bláboly na téma kolaps dolaru každý měsíc. Že vás to baví...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump to zachrani za pomoci Pomeje Ivanky a Kushnera a dalsich pratel z naseho financnictvi At zije Trump, President zachrance zemekoule
   cuc

   Smazat
  2. Jasně drží ale evropani mají výš do žlabu kromě smetánky a zatím žijících na hypotéky a vydluženém čase. Nebude zase u periodicjého systému ve finále jako vždy pokračování ekonomiky Jinými prostředky? A za velkou louží de budou chechtat už potřetí jak zas spytlíkovali evropany do další WW.

   Smazat
  3. 23:04 Blbeček tvojho formátu zrejme vôbec nepostrehol, že USA spred 20 rokov už vôbec nie je USA dneška a jeho ekonomika tobôž.

   Smazat
  4. 10:22
   Nějak nerozumím řeči tvého východního kmene.


   Smazat
  5. 23:04
   Přesne tak, souhlas, tady je takový kolorit, že už zítra celá ekonomika USA padne, pouze přání místních omezencu a ona Amerika stále udává ton světové ekonomice. To Rusko si už několikrát hráblo na dno! výsledek?? rozpad sajuzu. Pokud bude Putin postupovat stejně jako dnes, tak padne Rusko na ekonomiskou hebu zase!!

   Smazat
  6. 9;05
   Římská říše taky trvala věčně stejně, jako třetí říše viď havlopussynko?! 😂😂😂😂
   Ještě chvíli bude dělat bordel BLM a jsou zpátky v pravěku, banda tupá 👎👎👎👎👎

   Smazat
  7. Jestli je Trump zachránce? O tom nejsem přesvědčený, ale že se rád předvádí jako Gorbačov, to vím zcela jasně. Proto SS půjdou do "kopru".

   Smazat
 3. Přestal jsem až na výjimky, používat kartu. Platím co to jde v hotovosti. Už chystají záporný úrok, plaťte v hotovosti a na ty směšné úroky jim s.ru!

  OdpovědětSmazat
 4. V článku se píše že se dolar transformuje v digitální měnu a to považuji za jisté. Jak jinak zlikvidovat parazity všeho druhu. Čeká vás obrovský problém. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
 5. 23:O4
  ...už i ten největší trouba vidí, že US mlátí kolem sebe jako kobyla v posledním tažení, jenom NE kopyty ale sankcemi!..jak dlouho jim to vydrží?..nebo místo sankcí bude válka?

  OdpovědětSmazat
 6. Ta šílená kreatura Havel měla celou komunistickou éru 1948-1989 v bytě služku! To mi hlava nebere!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ja-blb-myslel-ze-uz-dvacet-let-zadny-sluzky-nejsou-ale-ony-byly-Aspon-u-Havlu-Z-vypovedi-muze-ktery-byl-v-ochrance-tri-prezidentu-631542

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:27
   Já lituji lidi, co věří těmto nesmyslum. Co se ještě na pana Havla vymyslí za bláboly a lež!!??
   A pokud měli služku, co je na tom špatně, sousedé vedle, mají dnes paní, která jim uklízí velký dum, nakupuje, vaří a ti ji královsky platí, ach jo!!

   Smazat
  2. 0;27
   Co se divíte??? Kdo po těch věčně zlí těch a poblitejch a posranejch antikomunistech uklízet???!!!! Paní Olga?! 🤣🤣🤣🤣

   Smazat
  3. Oprava:zlitejch

   Smazat
  4. 11:46
   Těm " antikomunistum " by jsi mohl dnes děkovat, že mužeš psát ty své fantasmagorie, F-333.

   Smazat
  5. Anonymní25. července 2020 8:59
   Pry pan Havel, Pan Havel...ty bys to sluzkou chtel bejt vid? Budes dobrej matros pro kolaboranta asi.

   Smazat
 7. Rabování a nepokoje v druhém největším americkém městě v Los Angeles
  https://www.youtube.com/watch?v=nO0UoRZOhFY
  Vyrabované BEVERLY HILLS
  https://www.youtube.com/watch?v=cfsNgbL2YPc
  Vypálené obchody v LA
  https://www.youtube.com/watch?v=XPmWJvZDVyk
  Ulice v Beverly Hills ráno po rabování
  https://www.youtube.com/watch?v=6P6qS8b0h0Q
  Následky extrémního rabování v Santa Monice
  https://www.youtube.com/watch?v=mamaNBLE5Yo
  VELKÝ PROTEST V CENTRU AMERICKÉ METROPOLE
  https://www.youtube.com/watch?v=zaGpr0wxYCY
  NÁZORY AMERICKÝCH DEMONSTRANTŮ
  https://www.youtube.com/watch?v=4q1hwaxfH3s

  A ještě jedna malá rasistická statistika, 90% rabujících jsou černoši a 90% pokojně protestujících jsou běloši.

  OdpovědětSmazat
 8. Korunawyrus tomu úžasně nahrává na smeč. Tahle pseudo pandamyje má mimo jiné za úkol znechutit lidem držení peněz v rukou. Pařit si ruce v gumových rukavicích nebude nikoho dlouho bavit. Proto hned nabízejí jednoduchá řešení-mávat u kasy plastovou kartičkou. Jednoduchá řešení obvykle nebývají pro obyčejné lidi prospěšná.

  OdpovědětSmazat
 9. no a platba kartou je bezpečná a hygienická - že.... - isté je, že je jedno, či sú peniaze také alebo onaké, prebieha prerod kapitálu v v majetok - a banky v svojej funkcii držiteľa kapitálu prídu o nuly -

  OdpovědětSmazat
 10. Celé to divadélko, které nabírá obrátky posledních cca 40 let, je krůček za krůčkem prováděné přeformátování světa, bohužel v něco, co si zatím ani nelze představit, ale jen odhadnout.
  1. Likvidace hotových peněz umožňuje udělat bankám vlastně cokoliv bez rizika odhalení podvodu. Seberou ti peníze? Ty, ty, ty, ty jsi zlobil a kde máš důkaz?! Jakékoliv finanční údaje a operace se stanou prostě a jednoduše totální fikcí především v oblasti makroekonomiky. Místo tištěných bezcenných papírků to budou ještě bezcennější digitální NULY. A to bohužel doslova. Ach, ten krásný meteorit, a on "nám zničil všechny údaje o vašich našich "financích""!
  2. Lidé se musí demokraticky sami "odnaučit" stýkat se mezi sebou. Jak to šlo rychle při výjimečných stavech, co? Jen se podívejte, kolik lidí stojí během pár měsíců mnohem dál od vás nežli dříve, než je uváděná tolerance. Nesmíme se nechat splést turistikou. Když budou vedle sebe lidé, kteří si nebudou rozumět, je to přece také dobré, ne? Sdružování navzájem si rozumějících lidí vede přece k revolucím a dalším potížím.
  3. Rodina se má "přežít" a v rámci "svobody", která je jakoby tahounem kapitalistické společnosti se mají umožnit jakékoliv zvrácenosti, které budou neustále zasévat sváry a problémy do mezilidských vztahů. .
  To jsou však jen tak některé z představ "vrcholných světových politiků" a "majitelů světa".
  Ale má to háček. Celý ten domeček se jim okamžitě zhroutí, jakmile se lidé shodnou alespoň v tom, že chtějí pravé peníze, či co, aby mohli mezi sebou vyměňovat zboží a služby. Bez toho jsou tihle "vládci" bezmocní. Protože oni právě sami "vládci" neustále všechno převádějí na peníze. Dá se postoupit ale ještě jiným způsobem, zbavit je možnosti získávat služebníky pro svá "díla".
  Kdo zná způsoby šíření infekcí a bakterií, musí se určitě smát (byť i se smutkem v srdci), protože všechna ta opatření, která jsou prováděna, nedělají nic jiného, než vzbuzují strach a o to přece jde. Abyste se VY sami mohli doopravdy ochránit, pak byste de facto museli chodit, žít, spát, pracovat, milovat se a vše ostatní dělat neustále v protibakteriálním oblečení - to znamená prakticky ve skafandru ("kondomu") a být neustále dezinfikován při změně prostředí a okolních lidí, rovněž v takovém "obleku". Druhou variantu jsme přece nedávníčko "ukončili".
  To, že postupují občas zdánlivě i opačným směrem, neznamená, že cíl ztratili někde za sebou. Naopak. Nakonec začnou tihle Hnusoprdi bojovat i mezi sebou navzájem i v rámci jedné "tak vybrané a elitní" rodiny.
  Dokud nenastoupí
  Velký vesmírný - Idiot Vítězný První - císař ničeho.

  Pokud někdo pochybuje o tom odkud pocházíme, pak by měl analyzovat chování "vůdců tlupy" v dnešním, přece tak "neuvěřitelně moderním" kapitalistickém světě. Plně odpovídá chování vůdců a jejich podlézavé kohorty v jakékoliv tlupě opic, ale s tím rozdílem, že oni se ještě občas doopravdy starají o "zbytek" tlupy.

  OdpovědětSmazat
 11. Zřejmě to bude fungovat jako bitcoin, ještě zlikvidují euro.
  Německo je motor Evropy a dlouho už nebude, ale proč Němci volí Merkelovou, to mně hlava nebere.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy pořád ještě věříte ve svobodné volby? Proč myslíte, že tak spěchají se zavedením korespondenčního hlasování? Je to pohodlnější fixlování. Kdo ví, koho Němci ve skutečnosti volí.

   Smazat
 12. Soudruzi, již více než sto let čekáte na pád toho zahnívajícího kapitalismu. A ještě mnoho generací čekat budete. Proč? Protože je prostě v lidské povaze snažit se něco vymyslet a dokázat. A tito lidé budou vždy před salónními revolucionáři a brblaly. Zatímco vy brbláte, jen Bezosovi přibylo do aktiv zhruba pět Babišů, případně jeden Kellner. Svět se digitalizuje a jak říká klasik, kdo chvíli stál, už stojí opodál. Tam se vaří budoucnost, ne někde u pársetmetrového plotu mezi Maďarskem a Srbskem. A dokonce ani ne v praštěné EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty olé, ty máš dost. Když máš potřebu lézt mezi ruské mužiky. Máš naděláno. Kam převedeš svojí nakradenou veš. Emerika je na tobogánu. Kdo chce, ten to vidí. Trajektorie je jasná, a ty , modrý havlonástěnkáři , s tím prostě nic neuděláš.

   orinoko

   Smazat
 13. Podle jména Rus jak poleno. Vy si raději podívejte kde máte ten slibovaný ZLATÝ RUBL. Zase pouze jeden, jak už několikrát, vychloubačný velkohubý Putinuv výkřik.
  Je s podivem, co má dnes Rusko svých problému, ale do jiných tak rádi strkají nos.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:45
   Za to amiokupant nemá na krku občanskou válku a ve Fort Knihu leda velký💩... a dolary jsou krytý leda zlatem kočičím, experte Kraďousku 🤣

   Smazat
 14. Tak to by bylo velice špatné kdyby zlikvidovali hotové peníze. A v jejich liberální totalitě žít nechci snad to u nás pochopí více lidí o co jde.

  OdpovědětSmazat
 15. Vymyslite si nesmysly !
  MAME SE DOBRE !
  Prusvih je cinsky virus, ktery vse brzdi.
  Nase banky jsou zavrene a je velmi tezke delat finnacni transakce. (Kvuli virusu !)
  h.
  (Jak ma nejaky auto ruske jmeno, tak je to vzdy uhozene.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA jsou ve sprostém slově a stále jenom hledají, koho z toho obvinit. USA jsou ekonomicky v řiti a už se to nedá ani skrývat před světem! Umírající kobyla kolem sebe kopá, čili "America First Again" na cestě do pekla zcela po zásluze :-)

   Smazat
 16. 6:42 - na kazdou transakci existuji finannacni papiry.
  Vklady jsou pojisteny FDIC.
  (Do 1/2 millionu v kazde bance.)
  Vse funguje bezvadne !
  To co pisete neni pravda.
  Pravda vsak je, ze se krade identita - COZ JE VELMI NEBEZPECNE.
  A je pravda take to, ze neni treba hotovost, kdyz mate dobry kredit.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane h.vaše devcata v usa pry povalily sochu jelena a řvaly u toho

   "PROKLATÝ FAŠISTO".A vaš president dal prý pobit 150 000 svých voličů tim kurvavirem,a chystá se ukrást penize na sociál nebot je jeho kapitalističti kamoši považuji za svoje a tak na Floridě se prý už vybijeji dědci,aby nezatéovali havarizujici rozpočet vašeho zuboženého statu!.
   Nemohl by jsi napsat, kdy ten vaš president natáhne bačkory,zvitězi demokraté a ti vypáli zbytek neomarxistického usa?

   Smazat
  2. 13:12 - Ti BARBARI znicili i sochy Kristofa Columba.
   O Sv. panne Marii prohlasili, ze je rasistka a auta od firmy Mercedes Benz prohlasili za zla auta, protoze v nich jezdil Hitler, ktery nemel rad cerne huby.

   ----------------------------------------------

   Ja jim napsal dopis ve kterem jsem zduraznil, ze Hitler pouzival i toaletni papir, (nejen Mercedes), tak by ho nemeli pouzivat take, stejne jako bojkotuji firmu Mercedes.

   Oni odpovedeli, ze me zastreli a jim napsal , ze z jeich strelby jsou podelane trenky, ale JEJICH !

   ------------------------------------------------

   GOD BLESS PRESIDENT TRUMP ! On nam nebere penize !
   On nam dava penize ! T.zv. Stimulus Check.
   Jeden ma hodnotu $ 1200 !
   Dale zmenil % na placeni Mortgage, takze ti co maji splatky na domy , nebo Conda plati daleko mene.

   On chce znovu rozjet economii, ale doktori mu to nedovoli. V mem okoli zemrelo 170 lidi.
   A ja se branim Chininem proti virusu.
   h.

   Smazat
 17. Panika v USA: „zelení mužíčci“ obsazují americká města

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020072412265554-panika-v-usa-zeleni-muzicci-obsazuji-americka-mesta/

  OdpovědětSmazat
 18. Nejsem vůbec amifil, ale náhlá řacha světových financí, respektivě $, by znamenala zhroucení světového trhu a celou váhu by rozprostřela do všech států a v nich na chudé občany. Protože patřím do jejich party, tak si tento zvrat nepřejí. Naopak postupnému vytlačování $ ze světového trhu fandím, ale zatím není čím ho nahradit. Syntetické měny na to nemají a rubl,€,¥ taky ne. Vše je jen na spekulativní úrovni a ta je toxická víc než sám profláknutý $.

  OdpovědětSmazat
 19. "5. dubna 1933 prohlásil nově schválený zákon soukromé
  vlastnictví zlata v hodnotě vyšší než sto amerických dolarů
  za ilegální. Občané byli nucení ho odprodat FEDu
  za zákonem stanovenou (a přirozeně co nejnižší) cenu 20,67
  amerických dolarů za unci. Tak shrábnul soukromý FED
  desetitisíce uncí levného vyvlastněného zlata." Z knihy 'Co nesmíte vědět'

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalibore dnes byla unce zlata na 1900 dolarů a dale stoupá
   Co s našim zlatem udělala ČNB a jak dnes rusnok dale čachruje a to mu procházi, povede jednoho dne k tomu,že i u nas musi dat babuš všecko zlato zabavit a to k tomu spěje, jak to vypadá, dřive nebo později!!


   Smazat
  2. Všimnul jsem si, že o pohybu cen zlata je masmediální ticho po pěšině. Zejména ekonomičtí pemprsáci jsou jak pěnice. Akorát Rusnok má problém, protože nemůže schrastit povinný příspěvek zlata jako vklad pro ECB v případě vstupu do eurozóny. To je ale asi docela dobrá zpráva, bez zlatého vkladu nebude mít Česko euro :-)

   Smazat
  3. 21:04
   Modleme se za Rusko a další země které dobývají zlato, aby zásoby neustále klesaly a nikdy zlato nezlevnilo. Ámen.
   Někdy loni na podzim jsem někde četl v zahraničním tisku, že Američané chtějí "uchvátit" nějaký ten asteroid s vysokým obsahem zlata. Uvědomili si tihle "tupci", že pak by cena zlata spadla na historické minimum? A pak by si nezaplatili ani náklady?

   Smazat
 20. Už se těším, až nastane blackout. To si pak kartou nevytřu ani řic.

  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orinoko, ať ti kuráž vydrží do konce. Sranda teprve začíná.

   Smazat
 21. Honolulu jste vedle jak ta jedle a vůbec to nechápete. Pokud vyřadí hotovost z plateb, tak mají všechny lidi jako na talíři. V současnosti už to bude na půl: čisté a špinavé peníze. Tak to dál nemůže pokračovat a těch pár lidí co to ovládají to vědí. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
 22. noviczech
  ...pánové a dámy, kdo z nás nevlastní mobilní telefón? Asi všichni, jsme kvůli covidu sledováni a to každou cestu a změnu místa!
  Kdo z nás nevlastní peněžní kartu, také všichni, jsme sledováni, po jménu, po mobilu!
  NWO je vlastně Babylonská věž, chce mít moc.
  Která zem nepřijala vymyšlený covid? Všechny státy světa! Buď se jim podaří prosadit jejich záměr, digitální svět, nebo bude válka! Oni to risknou, mají ZÁMĚR a půjdou i přes mrtvoly.
  ...a nebo :-))) přijde něco odjinud, jako ve starém Babyloně! Ještě možná budeme muset všichni, i ženy nosit malý knirek pod nosem a možná i vlasy česat nalevo, když teda máme tu "DEMOKRACII"... To je můj názor, ale peníze si obyčejní lidé vzít nedají, si myslím, jen ti nadšení  hlupaci jsou pro karty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zahoďte smartfony, vysílejte raději kouřové signály, nebo se naučte kódům na tamtamu. Věřte bude líp a slunce v duši. Přeje obyčobčan.

   Smazat
 23. Fšechno už je dávno rozhodnuto. Sám globální prediktor /zní to jako frontální inkvizitor/ rozhodl za celý svět a nás všechny.
  Od ledna se všude na světě bude platit zlatým Putinem. A tento jeden zlatý se bude dělit na 10 babek.
  Seniorky budou v těžkém vývaru.
  yeah

  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. o Putinovi nic nevím, ale zato je zcela jisté, že již v lednu 2021 dostanete injekci proti koronaviru ze středočeské dílny Billa Gatese. Bude se testovat na českých pokusných králících. P.S.: proti viru blbosti to ale nezabere, ale vy s tím ale jistě vyjdete jako doposud, že? :-)

   Smazat
  2. Kdyby vynalezli virus proti blbosti, museli by si ho mocní píchnout jako první a pak by po zhlédnutí toho, co nadělali, hledali vakcínu pro obnovení své blbosti. Jinak by se šli sami udat a sednout do vězení, či se rovnou oběsili. Takže si nedělejme iluze, že takovou vakcínu bude někdo vytvářet. :)

   Smazat
 24. Dluhy dělají z lidí otroky. Otroky bank. Čili otrokářský řád na vyšším kvalitativním stupni (Leninova spirála).

  OdpovědětSmazat
 25. Pokud chodíte po reálném světě, tak sledujete obraz reality nikoliv této počítačové virtuality displayů.
  Všimli jste si, že spousty poboček bank bylo zrušeno?
  Všimli jste si že fyzické pobočky nahradí virtuální počítačové.
  Víte, že nejvíce banky ohrožuje "run na banky", tj. hromadný výběr peněz?
  Víte, že když v bankomatu dojdou peníze a nebude nikde pobočka, tak můžete protestovat a podávat stížnosti pouze na "lampárně hlavního nádraží"?
  A k tomu to spěje.

  OdpovědětSmazat
 26. Vzpomínám na učení Karla Marxe, které jsme probírali za komunistů před 50 lety ve škole. Karlovi Marxovi vychází úplně všechno, co napsal už v roce 1848, tedy 100 let před socialistickou revolucí u nás v ČSR !!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.