Reklama

čtvrtek 23. července 2020

Většina frakcí EP proti dohodě Evropské rady

Jan Urbach
23. 7. 2020   VašeVěc

Většina frakcí v Evropském parlamentu nesouhlasí se závěry summitu lídrů unijních zemí, který schválil podobu budoucího sedmiletého rozpočtu a parametry balíku, který má oživit ekonomiku EU po pandemii covidu-19.Dokument o osmi stránkách, který má být politickým stanoviskem Evropského parlamentu, připravily frakce Evropské lidové strany, Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů, Obnova Evropy, Zelení a Evropská sjednocená levice a Severská zelená levice. 

Europoslanci těchto frakcí vyjadřují hluboké politování, že Evropská rada „značně oslabila úsilí Evropské komise a Evropského parlamentu o vazbu evropského rozpočtu na dodržování právního státu, základních lidských práv a demokracie“. 

Hlasování o rezoluci má proběhnout ve čtvrtek 23. července t.r.

8 komentářů :

 1. Už je pozdě mělo se jednat předtím a makrela a podobní už kují pikle jak nám sebrat stát. Jinak liberálové nevědí co je demokracie.

  OdpovědětSmazat
 2. Ivo Strejček (poradce Václava Klause): „Berlín a Paříž to mají s dnešní českou politickou scénou jednoduché – s potěšením ji nechávají mlátit prázdnou antičínskou a antiruskou slámu, aby nám snadněji vnutili svoji vůli. A mají to o to jednodušší, že jsme to my sami, kdo jsme už od Topolánkových premiérských let bez problémů přijali jednu z nejhloupějších politických zkratek dneška: „Raději do Bruselu, než do Moskvy.“

  OdpovědětSmazat
 3. Otázkou je zdali bude rezoluce něco platná a zda má šanci něco změnit. Obávám se, že nikoliv. Kdejaká žena v domácnosti ví, že utratit bez následků se dají jen peníze, které v domácnosti má. Je s podivem, že ti nejlepší, nejinteligentnější lídři Evropy takovou jednoduchost neznají.

  OdpovědětSmazat
 4. Mě by zajímalo, kdo se v konečné fázi na tom napakuje? Sorošové, Rothschildové? Komu to budeme splácet?

  OdpovědětSmazat
 5. Skvělá zpráva. Takže schvalovat většinově se bude nějaká rezoluce, že komisaříčci byli měkký a nepřesvědčili vůdce, aby na Radě pořádně zmáčkli Poláky a Maďary (Čechy mačkat nemuseli, protože neměli za co je uchopit).

  A komisaříčci v čele s polepšenou paní Jourovou (taky kdo by se nepolepšil za těch podmíének) budou mít největší problém, jak do těch palic dubových pirátských vpravit info, že je to úplně fuk a že nemají vyvádět, neboť ty dotace pak vzpurnému východňárovi prostě nemusejí nechat odhlasovat a musejí vysvětlovat proč (většinově, Kačenko, většinově).

  OdpovědětSmazat
 6. EU se brzy zhroutí. Uplácení se navzájem ničím nekrytými penězi je šílené bankéřské letadlo. Aktiva se zabavují ,dluhy zůstávají a zvyšují dle inflace. V listopadu se vše změní. Všichni zločinci jsou tvrdě trestáni. Světlo definitivně porazí KABALU. NATO bude zrušeno a všechny státy světa budou osvobozeny.

  OdpovědětSmazat
 7. A Blbiš se bije v prsa, jak báječně to vyjednal.... kokot drevený plechom pobitý!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.