Reklama

pondělí 27. července 2020

Vojenské lodi Francie a Egypta společně cvičí na válku proti Turecku


Ivan David
27. 7. 2020
Fregaty francouzského a egyptského vojenského námořnictva v sobotu ve východním Středomoří zahájily společné vojenské cvičení ACONIT. Podle informací, které egyptský generální štáb poskytl libanonské agentuře Al-Masdar, jde o cvičení s ostrými střelbami. Posádky francouzských a egyptských lodí cvičí organizaci spolupráce při provádění bojových akcí na moři. Do cvičení jsou zapojeny i bojové letouny obou zemí, které provádí společné koordinované cvičené útoky na nepřátelské letecké formace i námořní cíle.

 
Cvičení bylo uspořádáno v době, kdy jsou Egypt, Řecko, Francie a Kypr ve sporu s Tureckem kvůli tureckým krádežím ropy a plynu v řeckých a kyperských pobřežních vodách. Manévry, které byly řádně ohlášeny cestou OSN, umožňují francouzskému a egyptskému námořnictvu legálně společně operovat v blízkosti potenciálních míst napadení Řecka a Kypru tureckým loďstvem. Přítomnost francouzských a egyptských bojových lodí plně naložených ostrou municí poblíž potenciální fronty je praktickým vyjádřením podpory oběma zemím, které čelí agresivní turecké politice.
Cvičení s ostrými střelbami je argument, kterému rozumí i turecký prezident Recep Erdogan. Řecko, Kypr, Francie a Egypt jsou od letošního roku spojenci v rámci vojenského spolku proti turecké rozpínavosti ve Středomoří. K paktu patří i Sýrie, Izrael, Spojené arabské emiráty a Libyjská národní armáda, které velí polní maršál Chalífa Haftar.

20 komentářů :

 1. Tak to bohužel je ty nejhorší rozumějí jen síle a nedá se nic dělat je třeba turka zastavit.

  OdpovědětVymazat
 2. Francie vs Turecko=islám proti islámu:-)))))))))

  OdpovědětVymazat
 3. Toto pohnulo Babišem? Poláci zničí Istanbulskou úmluvu. V Evropě je řev a krev

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-pohnulo-Babisem-Polaci-znici-Istanbulskou-umluvu-V-Evrope-je-rev-a-krev-631786

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám pocit, že Babiš její podpis teď odloží a dá jí schválit až po volbách.....

   Vymazat
 4. Je velice zajímavé sledovat, jak jsou na světě stále vyvolávány z vojenského i politického hlediska nesmyslné konflikty, protože kšeft se zbraněmi je velice výnosný a nesmí se zastavit, jinak svět zase "upadne" do krize! Jenom aby chlapci "nepřetáhli" tětivu a nebyl z toho moc veliký malér, protože potom jde o přežití celé lidské populace!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:37 tentokrát zdaleka nejde o zbraně, ale o plyn a naftu. Nejen proto, aby je měli Turci, ale také proto, aby bylo kráceno Řecko a Kypr. Turecko buduje svou zájmovou sféru!

   Vymazat
 5. Správně. Někdo už by měl tomu militantnímu islamistovi vysvětlit, kde má své hranice. Merkelová to nebude ani náhodou, protože by jí tamní Turci rozebrali tu její spolkovou republiku na šroubky.

  OdpovědětVymazat
 6. Bratr prezidenta Ludvíka Svobody umučený rakouskými důstojníky

  http://svobodnenoviny.eu/bratr-prezidenta-ludvika-svobody-umuceny-rakouskymi-dustojniky/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, byl to dobytek vlastizrádnej! Vlastně oba ...

   Vymazat
 7. Jak už jsem zde psal, s pomocí Páně žádná válka nebude a ruská diplomacie zvítězí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co s tím má Rusko?

   Vymazat
  2. Ano, Turecko se stane clenem RF, Cerne more vnitrozemnim morem RF, zadna lod USA ani NATO se do neho nedostane. Jak rekl bulharsky politik - nechcem valecne lode v Cernem mori, chceme tam delat dovolenou a poradat plachtarske zavody! Jediny rozumny clovek v Bulharsku...

   Vymazat
 8. EU nic nepodnikne, na Turky nikdo odsud nemá a Erdogan to dobře ví. Je trapné, když se domníváte, že Francie, která peče s Haftarem se postaví do čela defenzivy proti Turecku. Stát NATO proti státu NATO. Nic takového nebude, to spíš se dohodnou na napadnou společně Rusko.

  OdpovědětVymazat
 9. Něco pro připomenutí válečných zvěrstev..
  AUSCHWITZ 'HRY' Nacistický „nejdéle sloužící vězeň“ viděl děti hozené do vzduchu a sestřelené v nemocné terčové praxi před matkami.
  https://www.thesun.co.uk/news/12079346/nazis-longest-serving-prisoner-auschwitz-survival/
  V roce 1940 se stal jedním z prvních osmi Židů, kteří byli umístěni v Osvětimi. Později byl s pomocí německého důstojníka jedním z posledních, který unikl z jiného koncentračního tábora - Dachau.

  OdpovědětVymazat
 10. ono to nebude myslím tak horké ta protiturecká koalice na.... a francouzi se s Turky vždy uměli dohodnout zvlášt bylo li to v jejich zájmu a proti Rusku bez kterého se to stejně hrát nebude

  OdpovědětVymazat
 11. Francouzská armáda? To je parta maníků s rukama nad hlavou?
  Své spojence pravidelně zrazují... a navíc-kdo ví-bude asi plná mohamedánů... tak to jo "ohromná síla" :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Francouzi bojuji jenom kdyz jim kyne mozny zisk. Ne za Francii, jak jim nabulikoval Napoleon. Ruske drzavy, suroviny, v Evrope ovladnuti statu. Jinak kdyz jsou napadeni, maji radsi zivot nez slavu. Kazda valka je prece zapoleni o moc, suroviny pomoci pitomcu v uniforme, kteri si mysleji, ze to jinak nejde. Ale jde.
   Staci se zbavit tech, co valky financuji a sice vzdy obe strany konfliktu. Pak pokazde jenom investori vyhraji a bohatnou pritom. Mamy a tatove oplakavaji sve padle syny. Malokdo to vi, ci si to uvedomuje. Kapitalismus bez dluhu a valek nemuze existovat.

   Vymazat
 12. Turecky prodavac zeleniny a merunek se cpe do geopoliticke dzungle. Ostatni hraci ho tam nechteji pustit.
  Co si ovsem Erdogan dovoluje obraci nenavist na neho a na Turecko. Nemocny muz na Bosporu chce novou Omanskou risi.

  OdpovědětVymazat
 13. PŘED JAKÝMIKOLV ÚVAHAMI JE DOBRÉ SE NAPŘED PODÍVAT NA MAPU

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.