Reklama

pondělí 6. července 2020

Za co Spojené státy ve skutečnosti potrestají Rusko

Viktor Marachovskij 
6. 7. 2020  RIAOutsidermedia

Západní (i tuzemská) média věnují velkou pozornost tvrzením mj. New York Times o tom, že si ruská vojenská rozvědka už rok objednává u hnutí Tálibán vraždy amerických vojáků v Afghánistánu a následné výzvě „demokratické“ šéfky dolní komory amerického parlamentu N. Pelosi k okamžitému uvalení dalších šancí na Rusko, a to přesto, že americká bezpečnostní agentura NSA i viceprezident USA M. Pence vydali prohlášení, že nemají informace, které by to potvrzovaly.


Hlavními událostmi minulého dne se v pokrokovém světě stala prohlášení šéfky amerického Kongresu N. Pelosi o nezbytnosti urychleného uvalení dalších sankcí na Rusko, a také nové rekordy každodenního nárůstu počtu Američanů nakažených COVID-19.

Připomeňme si, že prohlášení Pelosi následovalo v rámci naprosto šílené historky o „spiknutí Ruska s Táliby proti Američanům“. Tato historka v podstatě ani není informací z amerických tajných služeb z jejích zdrojů, ale „závěr učiněný z výslechů Tálibů“ jakýmisi analytiky – o tom, že kdosi v Rusku, z nějakého hnutí mysli, se rozhodl platit Tálibům (kteří už řadu let zabíjejí americké vojáky) za vraždy amerických vojáků… se stejným úspěchem by mohlo Rusko platit Afričanům za porodnost.

Tento silný závěr nenalezl, podle prohlášení poradce pro národní bezpečnost O´Briana, potvrzení – a proto o něm ani neinformovali prezidenta. Zřejmě neinformovali ani o množství dalších nepotvrzených podvrhů a předpokladů, jejichž získávání a zpracování v podstatě také je přímou prací tajných služeb.

Vtip je ale v tom, že dnešní Amerika už nežije podle obyčejných zákonů fungování normálního státu („Ve Washingtonu se dnes odehrává mnoho nevysvětlitelného“ – poznamenal korektně Putinův mluvčí D. Peskov). Amerika žije podle zákona smrtelné vnitřní bitvy „hipů“, a tento zákon lze formulovat jako: “Žádné zákony“. A masmédia, která vypustila samu informaci do veřejného prostoru, se nevzrušovala její věrohodností a už viní stávajícího prezidenta USA z toho, že „nemá rád, když mu nosí špatné zprávy o Rusku“.

Proto šéfka dolní komory parlamentu jaderné mocnosti, jeden z nejvyšších představitelů země, která navíc vyhlásila za svou ideologii právo a spravedlnost, reaguje na výskyt ničím nepotvrzené „operativní informace“ jednoznačným a prakticky politickým závěrem: Je nutné uvalit sankce na jinou jadernou mocnost, a je nutné tak udělat neprodleně. Tím oživují nejednou vyvrácenou tezi „Trump je ruský špion".

Pokud jde o druhou „zprávu dne“ o tom, že množství denně zjištěných případů Covid-19 v USA stouplo na rekordních 50 tisíc, tak tady je překvapivé, jak s touto informací americká masmédia nakládají.

Například Huffington Post píše: „Některé příčiny poslední exploze Covid-19 směřují k oslavám Dne paměti koncem května."

CNN: „Křižácké tažení Trumpa proti maskám se vrátilo, aby ho uštklo.“

New York Times: „Průzkumy ukazují, že mnozí Američané považují nošení masky za příznak slabosti, i odmítnutí prezidenta Trumpa nosit masku předpokládá, že on sám to má za věc slabochů.“

Pokud se vám zdálo, že v těchto mohutných příkladech analytiky bylo něco zanedbáno, tak ne, nezdálo se vám. Je v nich naprosté tabu na to, že od konce května dodnes po celé Americe chodí mnohatisícové davy představitelů progresivního a správného hnutí Black Lives Matter, kteří kašlou na sociální distanci, výzvy, aby lidé zůstali doma atd. a provádějí mnoho hluboce socializovaných činností: rabují obchody, podpalují budovy, rozbíjí auta, zabíjejí lidi (v této chvíli má BLM podle těch nejskromnějších propočtů na svědomí více než 25 mrtvých), klekají na kolena a myjí nohy menšinám.

Statisíce, ne-li miliony Američanů rozhodně zapomněly na opatrnost a začaly se chovat, jakoby žádný koronavirus nebyl. Všichni vnější pozorovatelé poznamenávali, že to vše nemůže skončit jinak než pekelnou explozí nemocnosti, ale když ta exploze nastala, ukázalo se, že mluvit o ní pravdu zkrátka nelze.

Proto „progresivní“ analytici kritizují toxickou odvahu lidu (lid je nesprávný), nezodpovědnost Trumpovu a květnový Den paměti, ale úporně odmítají vidět zřejmou, slyšitelnou a z požářišť cítitelnou příčinu.

Jsou důvody k předpokladu, že tyto dva příklad jsou symptomy stejného jevu – rozsáhlého a děsivého. Krátce ho lze nazvat „ideologií emocionální bezpečnosti“. Podle této ideologie mají právo na existenci jen logika a fakta, které neraní emocionální komfort cílového auditoria a nejsou v rozporu s jeho názory. Pro cílové auditorium přece nemá žádný význam otázka, nakolik idiotským výmyslem je podvržená informace o „ruském placení za americké skalpy“. A otázka, proč došlo ve skutečnosti k explozi koronaviru v Americe, rovněž není důležitá…

Máme co dělat s jakousi zvrácenou emo-variací Occamovy břitvy, podle níž nemá smysl hledat skutečná vysvětlení jakýchkoli jevů, pokud existuje výklad emočně vyhovující a správný.

Proto „v jakékoli situaci nařkni Rusko a Trumpa“.

To, samozřejmě, ani trochu nepomůže vyřešit problémy reálně před Amerikou stojící – ztrátu slavného světového vůdcovství a neschopnost vypořádat se s pandemií. Zato to vyhoví bojovnému aktivu „progresivních“ sil uvnitř americké společnosti a umožní Trumpovým protivníkům svrhnout stávajícího prezidenta. Mimochodem, to vše se děje v zemi, kterou nám dosud kdekdo dává za příklad. Mimochodem, podle výsledků všelidového hlasování soudě, na Rusko magie „Jako v Americe“ už přestala působit.Překlad: st.hroch 200704

11 komentářů :

 1. Je opravdu úžasné, co se může vylíhnout v US hlavách. Avghánci mají dost a dost důvodů utratit každého US vojáka, který se objeví na dostřel.

  OdpovědětVymazat
 2. Není na světě nic krásnějšího než emerická dichotomie.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 3. Hrdinní amíci poklekávají před partou černošských kriminálníků, a na Rusko a Čínu dělají ramena. Ten jejich kongres je čím dál tím víc k smíchu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A CIA všem dodává drogy. A pak si šlehnou a všem je OK.
   A až se probuději, a CIA přiškrtí dodávky, pro trochu fetu zabijou prezidenta. Takhle se dnes ovládají davy v USA.

   Vymazat
 4. Odpověď: za komodity, které Rusko v podstatě suverénně má.

  OdpovědětVymazat
 5. "Zloděj křičí, chyťte zloděje" v praxi. Oni to dělali a tak jsou přesvědčeni, že to dělá i RF. Jak už jsem jednou psal: "Mrkli do svých archivů, když podporovali mudžahedíny v Afghanistánu proti SSSR - mediálně (například Rambo), ale i, a to hlavně, instruktory a dodávkami zbraní, včetně protiletadlových střel. Prostě nechápou, že někdo jiný je prostě jiný, než oni. Kdyby je Rusko podporovalo, měli by tam ami další Vietnam."

  OdpovědětVymazat
 6. i já bych připlatil

  OdpovědětVymazat
 7. Ghislaine Maxwellová, kterou včera zatkla policie, je dcerou mediálního magnáta Roberta Maxwella (narodil se v Československu, utopil se vedle své jachty u Kanárských ostrovů), který vlastnil desítky velkých deníků po celé světě (Mirror, Daily News…).
  Po Epsteinově sebevraždě je Ghislaine Maxwellová hlavní podezřelou. Označí Trumpa za Epsteinova klienta výměnou za snížení trestu?
  Osud Spojených států a možná i celé planety je v rukou jediné ženy.
  https://www.youtube.com/watch?v=JiIm81f6obw Pokračují provokace Donalda Trumpa, nejen jeho politických odpůrců, ale i odpůrců lidstva. Je možné, že budoucnost nejen nás, ale i dalších vyspělých zemí závisí na jeho vítězství.

  OdpovědětVymazat
 8. Máme to "štěstí" pozorovat hroucení USA jako fungujícího státu a prvořadé světové velmoci. Normálnímu člověku hlava nebere, že se tam najde taková spousta lidí, kteří podporují úplně debilní aktivity, věří očividným nesmyslům a vůbec se chovají jako smyslů zbavení.

  OdpovědětVymazat
 9. noviczech
  ...dne 06.07 dávala německá televize na zdf info pořad, chudá bohatá amerika. Tak jen pár čísel, 40 milionů nezaměstnaných, 15 miliónů dostává lístky na jidlo a 25 miliónů nemá nemocniční pojištění. Ano, za Trumpa se to trochu zlepšilo, tím že ...v sedmdesátých letech brali na hodinu 35 dolarů, později byli léta bez práce a dnes např. tam přišli turecká menšina, koupili domy za babku a podnikají tak jako číňan v americe otevřel fabriku na výrobu skel na auta, problém je v tom, že maximální výše platu je 12. až 15. dolarů na hodinu. Samozřejmě ale nájmy a výdaje k tomu stouply nesčetněkrát. Bylo to kruté, život tam, běhal mi mráz po zádech a když si vzpomenu na život a práci za komunistické vlády, tak jsme tu měli RÁJ. Doslova a do písmene. U nich ale vše zničila globalizace a moc superbohatých honbou za ještě vyššími zisky.

  OdpovědětVymazat
 10. Zástupce Talibánu vyvrátil zprávy o spiknutí s Ruskem

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020070612182475-zastupce-talibanu-vyvratil-zpravy-o-spiknuti-s-ruskem/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.