Reklama

středa 8. července 2020

Zbořil: Co taková Němcová, vždyť se narodila ve Vídni!

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
Zdeněk Zbořil a -rp-
8. 7. 2020 PrvníZprávy

V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout co bude dál se Staroměstským náměstím.

Teď je tam postaven nově Mariánský sloup a buď se tedy změní Staroměstské náměstí na sochařské lapidárium nebo naopak se zbavíme po vzoru akcí na Západě sousoší Mistra Jana Husa.

Co vy na to pane Zbořile?


„Zřejmě tedy už celosvětová pomníková válka by mohla mít svoje pokračování v Praze nebo České republice. Připomeňme si slova T.G.Masaryka, že československou samostatnost ohrožují dvě vesnice: Jedna se jmenuje Kocourkov a druhá Hulvátov. A pokud dojde k napodobování toho inkvizičního běsnění okolo soch ve Spojených státech a dnes už i v Evropě a ke znevažování významných osobností evropské a americké historie, tak to taky může tak dopadnout,“ uvádí v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Staroměstské náměstí a socha Mistra Jana Husa…

„O soše Mistra Jana se sice nemluví, ale stačí když přijede nějaký „turista“ a na sochu napíše například, že Hus byl antisemita, on skutečně s pražskými Židy špatně vycházel a dokonce se našli i jeho pokračovatelé, kteří ta jeho slova citovali a pak už je k tomu odstranění pomníku, významného představitele pražského vysokého učení, krok a k jeho nahrazení pomníkem maršála Radeckého z Radče. Protože v poslední době má i on své obdivovatele a už nejeden český historik se nám neopomněl o něm zmínit, že to byl statečný generál a vítěz ve všech možných bitvách. Zapomíná se ovšem tak jak to bývá na padlé v těch bitvách,“ říká Zdeněk Zbořil.

„Takže válka pomníků, která paradoxně začíná pověšením sochy maršála Koněva v Dejvicích, může mít u nás pokračování. Nejde samozřejmě jenom o Mistra Jana Husa, ale i spoustu dalších soch co máme, těch Havlíčků co máme po všech vesnicích, desítky, ale také by mohlo dojít na Boženu Němcovou, vždyť se narodila ve Vídni. A jistě by hledači soch našli něco jiného. To, že došlo dokonce už i na kritiku památníku 2.odboje v Praze na Klárově, který může být považován z nějakého estetického hlediska za nepovedený, řekněme že na to můžeme zapomenout, ale to že se pomlouvá i symbol britského letectva, který stojí vedle a má hodnotu nejen estetickou, ale především je to první památník českým letcům, kteří padli v bitvě o Anglii. A nenašli jsme za celá ta léta vyprávění si jak byli čeští letci RAF perzekuováni za komunistického režimu, nenašli jsme pořádné místo v Praze. Na české letce se zachovávala alespoň vzpomínka na britském velvyslanectví a mohli se tam projít kolem sochy Winstona Churchilla, dnes rasisty. Česká strana se zmohla jenom na to, že si přivezla pravděpodobně kopii z Velké Británie a strčila ji do parčíku na Klárově, aby to alespoň členům vlády a parlamentu připomínalo, že také tito lidé existovali, oni pravda jenom okolo projíždějí ve svých vozech větší rychlostí, takže si toho možná ani nevšimli,“
dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.38 komentářů :

 1. Vše začalo nátěrem tanku,později jeho částečným zakopáním,červeným srdcem nad Hradem,velkým ukazovákem na Vltavě, odstraněním sochy J.Švermy na mostě.Potom přišli ti,co říkali pusťte nás na ně,aby zlikvidovali sochu převezením do neexistujícího muzea,přejmenováním nápěstíčka a postavením pomníku Vlasovcům.Prostě Praha nám nějak hnědne ale exkrement to není!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Praotec Čech udělal velkou chybu, měl to na Říp vzít oklikou přes Afriku. Potom by i hříšní lidé města Pražského nebyli rasisti. Neměli by mozků mdlých, ani zelených jen mírně seschlých. A určitě by neholdovali sošení osob s pudy rasistů.

   Vymazat
  2. Opět pro pořádek připomínám: "Odkud máme v Praze houbového primátora?" Než začnete tu omrzelou písničku o pražácích... (Slavičín kousek od Zlína...)

   Vymazat
  3. A co potravinová nezávislost? Také seš na to jde oklikou? Farma prodává jablka mezi 5-10Kč, ale v obchodech stojí okolo 50Kč.
   Dobře si pamatuji, jak Vladimír Dlouhý před 30 léty říkal, obchod si přirazí 10-10%, jak nás balamutil a pořád dává rozumy. On potřebuje "vykopnout", protože nic pro lidi neudělal, jen mlžil.
   Lže, kde vystoupí.

   Vymazat
 2. Celosvětová pomníková válka už přece začala. V Praze, Matičce měst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alespoň máme opět ve světě v něčem prim...

   Vymazat
  2. 12,38
   Jako kdyby nestačil udavač Havel a jeho schvalování """Humanitárního bombardování"""":-////

   Vymazat
  3. Správně by v Praze před Letištěm Drahomíry Dražské měla stát Lavička Ludvíka Zifčáka a na Náměstí Viktora Koženého Bakalův pomník.

   Vymazat
 3. V mém rodišti je pomník.
  A ten pomník má tu zvláštnost, že vznikl na uctění památky legionářů padlých ve Velké válce. Pak se přehnala druhá světová, přibyli další padlí, posléze byla nastolena totalita, a pomník doznal změn.
  A to je právě ta zvláštnost.
  Na pomník byla nainstalována nová deska, takže teď na ní už přes sedmdesát let stojí, že je to památník legionářům padlým v boji za vlast a obětem 2 světové války. Tečka.
  A představte si, přátelé, že ani jednomu komunistickému předsedovi totalitního MNV nevadilo, že chodí klást věnce jak totalitou "požehnaným" obětem druhé světové, tak i jejich ideovým odpůrcům, což legionáři bezesporu byli.
  A současné starosty zase nehněte, že mezi ty oběti druhé světové patřili i komunisti. Divný, žejo?
  Ale ne, není to divný. Ti i oni padli v boji za jednu a tu samou vlast a mezi těmi i oněmi byli občané z mého rodiště.
  (Vesnice je holt zabržděná ve vývoji a nemá z toho ten správnej pojem jako osvícená Praha.)
  Jméno svého rodiště bohužel nemohu vyzradit. Hrozí, že by se někdo z osvícené Prahy, třeba Kolář, Hřib, nebo řeporyjský feťák, mohl do mého rodiště vypravit, by zjistil, zda nekecám. A dostal by přes držku. A byl by průser.
  To je holt ta zabržděnost vesnické lůzy, jak nás osvícení titulují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme ve vsi něco podobného. Na obelisku je destička s datem 9.5. 1945 a nápisem "Bílá hora odčiněna".
   Památník přečkal totalitu i třicet let nadšeného budování kapitalismu. Ale mám stejné obavy. Až si jí všimne nějaký pražák, bude to stát právě úřadujícího starostu židli a dost možná i svobodu. Začínají se dít skutečně divné věci. Kriminál za schvalování terorismu na muslimech, zatímco imámové vesele vybízejí k vraždám nevěřících psů a spousta dalších podivností.

   Vymazat
 4. To si přeci nemůžeme nechat líbit ať si šílenost nechají na západě. My jsme středoevropané nemusíme dělat ty věci co u nich.

  OdpovědětVymazat
 5. Kerá Němcová, já znám dvě. Jednu chytrou druhou blbou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znám jich víc, ale kdybyste četlo článek, vědělo byste "kerá".

   Vymazat
  2. 13:18
   Já znám jednu pani Němcovou, která ukázala prostředníček hulvátovi z hradu a odešla, za její odvahu si ji nesmírně vážím!

   Vymazat
  3. Myslíte tu Mirku Hysterku, co kradla v sámošce pečivo a nabízela na střední sex za dobré známky? Tu, co nechce, aby lidé sami bránili svůj majetek, když je na to policie krátká. Tuhle hlupačku, co chtěla být premiérkou - hahaha, při vzpomínce se směji§¨! LOL

   Vymazat
  4. 11:14
   Naprostý souhlas. jen bych doplnil. Kdyby ta osoba byla už za komunistů zákonně potrestána vězením za prostituci a krádež, mněla by velké vyhlídky na zvolení. Vždyť téměř každý náš president byl uvězněn.

   Vymazat
  5. Vy dva hlupáci jen papouškujete co si kdo vymaslel, nic z toho není pravda. Stejné jako když napíšu, že vy dva máte dohromady IQ vyšší jak 70, taky nesmysl že!

   Vymazat
 6. "Cikáni jsou plémě nečisté, mravů hanebných, práce se štítící, druh druha okrádající a Boha neuznávající,"

  ...měl údajně kdysi prohlásit Hus na adresu našich snědých spoluobčanů. I když je to čirá pravda, pod kterou by se asi podepsala drtivá většina (zatím) majoritního etnika v ČR, stačilo by to dnes na nařčení z rasismu a okamžitému stržení Husovo sochy. Následoval by přesun v historických škatulích, kdy by se ze vzoru stal okamžitě příklad pro odstrašení. Podobně jako u komunistů a co nevidět i u Masaryka.
  Věci se rychle mění a změny nabývají na rychlosti. To, co by jsme si před deseti lety ještě nedokázali ani představit, se stává realitou všedního dne. Myslím, že se ještě dožijeme hodně zajímavých věcí. jenom hezkého na nich bude pramálo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HUs to říci s největší pravděpodobností říci nemohl, protože cikány vůbec neznal. Těm dal povolení ke vstupu do Uher až císař Zikmund Spišsku bulou. Do Čech se podle buly a dalších dokladů dostat nemohli dřív, než na konci 15.století, ale pravděpodobně daleko později.

   Vymazat
  2. 15.století, ale pravděpodobně daleko později, neboť v té době byli považováni za lovnou zvěř a právem...
   Růst romské populace:
   rok 1945 - 10 000 Romů
   rok 1959 - 20 000 Romů
   rok 1973 - 40 000 Romů
   rok 1987 - 80 000 Romů
   rok 2001 - 160 000 Romů
   rok 2015 – 320 000 Romů
   Romové jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma. MZd není schopno vyčíslit.
   Je to další skrytý příspěvek pracujících ve prospěch nepracujících.
   Je pravidlem, že Romovi platí advokáta u soudu stát.
   Vzhledem k tomu, že podíl tohoto etnika na zločinu je 75 %, jedná se o další obrovskou zátěž pro státní rozpočet.
   Za 14 let se všechny tyto problémy a náklady zdvojnásobí.
   I riziko, že budete obětí zločinu bude dvojnásobné !
   Kdo chce, ať pošle dál - opravdu to tak musí zůstat ?Copak Češi nemohou udělat nic pro to, aby všechna rizika a nebezpečí eliminovali ?
   Půjde to tak do nekonečna ?
   Kdy Romové vybydlí tuto zemi ?

   Vymazat
  3. 14:33 "Lišky ryšavé" vždycky byly pohromou.

   Vymazat
  4. První zmínka o cikánech je v Dalimilově kronice k roku 1239 nebo 1240, žebrali slovy Kartam bóh (romsky „Mám hlad“)

   Vymazat
  5. 20;45
   A tak to mají dodneška!!!! Ovšem kartu řádně pracujícího v dnešní době žádná cikorka nemá!!!!!!

   Vymazat
  6. k tým cigáňom : prišli sem v 13-tom storočí v dvoch prúdoch - jedni cez Ukrajinu a druhí zdola cez Grécko - no a tí zdola boli Cinkovia a z toho názov cigáni. v Indii žijú dodnes potomkovia kasty "nedotknuteľných" - čo bola tá najspodnejšia a najšpinavšia kasta, ktorých sa štítili dotknúť. keby ich za komunistov nechali kočovať , tak sa tak nenamnožia. ale dali im domy, byty , zákaz kočovať - a máme to, čo sme nechceli !

   Vymazat
  7. Pane/paní 14.41 Máte v příspěvku drobnou chybu. Krycí jméno ROM pro Cikánstvo bylo vynalezeno až na světovém cikánském sjezdu v Londýmě v roce 1971...

   Proč nás nikdo nenutí říkat například Němcům Deutsch? Vždyť si tak sami říkají? Japonci si také neříkají v japonštině Japonci...

   Až budu psát v cikánštině, rád použiji slovo rom, jako v němčině slovo Deutsch...

   Vymazat
 7. Interesting article to read, thanks for sharing it run 3 unblocked

  OdpovědětVymazat
 8. Má takové blbé tušení,že místo zbouraných soch,se budou stavět šibenice.Pokaždé k nějaké události někoho pověsí.
  Ale jinak vážení,jak si přestaneme vážit minulosti,předků,hrdinů,vědců,ale i vynikajících umělců,společnost ztrácí smysl existovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kašlete na šibenice to byla jejich metoda, zrovna tak jako cenzura a kádrování. Jestli to chcete opakovat, tak beze mne.

   Vymazat
 9. Toho ohyzdného křídlatého lva, bych strčil do zahrad Thunovského paláce, kde sídlí British Embassy. To jim, ne naší vládě, je třeba připomínat, kdo za ně bojoval. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:47
   A kdo musel z vlastního platit Československé letce, kteří za zrádnou Anglii umírali!!!! Ta socha je vrchol nevkusu stejně, jako ty plazící se obludy po Žižkovské věži 😡

   Vymazat
  2. Když jsme u těch soch, tak v Praze na Letné byla největší socha Stalina na celém světě. Snad měla konkurovat Kristovi nad Riem. Když soudruzi odsoudili svůj vlastní snahou vytvořený "kult osobnosti" a k nemalé radosti pražanů se rozhodli to monstrum odstranit. Tradoval se drb, že jednou ráno byl o sochu opřen rezavý velociped s velkým papundeklem a nápisem - Staline uteč tvoji soudruzi jdou po tobě - . Od té doby, až po jeho odstřelení,ho prý hlídali policajti. Nevím co je na tom pravdy, ale pravda asi bude, že celá tato šaráda stála asi jako dvě nové polikliniky. Proto prosím nestavme papalášům sochy.

   Vymazat
  3. Pan Zbořil roní slzy nad pomníky letcům. Co pomníky Svobodově armádě? Ze Svobody udělali ruského zrádce. Pomník v Hrabyni chtěli divoši foristi zbourat. Zbořil tuto smečku také zakládal. Nyní se do Hrabyně natlačili i jiní, kteří tam vůbec nebojovali. Mezi Opavou a Ostravou probíhaly nejtěžší boje. Snad tam padlo k dvaceti tisícům vojáků, kteří bojovali proti Němcům. Ze Svobodovy armády to byla asi tisícovka.

   Vymazat
 10. Vždyť těch cikánů u nás ani moc není. Oni se hlásí k slovenské nebo maďarské národnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22,40
   Moc není?????Omyl,až moc,ale nebude to trvat věčně!!!!!

   Vymazat
  2. V okresním městě, kde je kolem 500 Cikánů se jich při posledním sčítání lidí k cikánské národnosti hlásilo 17!!! Ostatní jsou národnosti české! Tak vo co go?

   Vymazat
  3. 11.00 JDE O TO, ŽE DOSTÁVAJÍ - CO SKUTEČNÝ BÍLÝ ČECH NEDOSTANE.

   Vymazat
  4. Prosím nezjednodušuje si myšlení nepaušlizujte. Blbost je vlastnost internacionální, zrovna tak zločinnost, ale naopak i slušnost a genialita. Odložte to stejně, jako fosílie kádrování. Vždyť to schválně do vás pumpují, aby jsme se prali mezi sebou a elitkám usnadnili naše ovládání. Raději se snažte pochopit, kdo jsou oni a kdo my. Položte si otázku, kdo prodává nás a náš stát ? Určitě to není důchodce, policajt dokonce ani cikán. Zloděje najdete ve všech skupinách. Ale, jak říkala naše babička, ryba smrdí od hlavy.

   Vymazat
 11. zajímalo by mne, zda byli perzekvováni komunisty všichni západní letci nebo jen ti, kteří po válce spolupracovali se západními rozvědkami nebo z toho byli vážně podezřelí

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.