Reklama

neděle 2. srpna 2020

Ázerbájdžánci útočí na Armény i v Západní Evropě

Ivan David
2. 8. 2020
Pohraniční obce v okrese Tavush na severovýchodě Arménie jsou ostřelovány z Ázerbájdžánu. Víme o sporu o Náhorní Karabach, arménskou enklávu uvnitř Ázerbájdžánu, který opakovaně přerostl ve vojenský konflikt. V současné době je muslimský Ázerbájdžán posílen agresivním chováním Turecka. Víme, že zejména po roce 1915 došlo ze strany Turecka ke genocidě 1 a půl miliónu Arménů na území, které obývali nejméně tři tisíce let, ale které se dostávalo pod nadvládu řady dobyvatelů a nakonec Osmanů a Turků. 
 
Pronásledování vedlo k Arménské diaspoře a dnešní Arménie je jen zlomkem původního území obývaného Armény. Konflikt se sousedním Ázerbájdžánem byl utlumen v době ruského impéria a Sovětského svazu. 
 
15. července tohoto roku se v hlavním městě Baku konalo shromáždění tisíců zfanatizovaných Ázerbájdžánců, zejména mládeže, kteří provolávali protiarménská hesla. Následně se podobná shromáždění konala v řadě evropských měst, kde sídlí početná komunita Ázerbájdžánců (Spojeném království, Belgii, Moldávii). Dochází k potyčkám mezi Ázerbájdžánci a Armény. 24. července v Londýně demonstranti zastavovali auta s arménskými poznávacími značkami, vyvlekli cestující z vozů a způsobili jim vážná zranění. Padesát Ázerbájdžánců bylo zatčeno. 
 
Ramil Safarov, ázebájdžánský poručík, který zavraždil v době míru spícího arménského poručíka Gurgena Margarjana (2004), byl zadržen v Maďarsku a vydán soudu v Ázerbájdžánu a tam osvobozen a oslavován jako hrdin a přijímán příznivě i státními orgány. I prezident Obama tím byl údajně rozhořčen a žádal vysvětlení.
Jsem zvědav, zda tyto projevy xenofobie a nenávisti na etnickém základě budou odsouzeny orgány Evropské unie, nebo budou ignorovány stejně jako podobné chování Turecka a deklarace o lidských právach zústanou zase jen na papíře.

23 komentářů :

 1. Vážený pane europoslanče. Neznám situaci v Londýně, ale po českých silnicích se pohybuji denně a auto s arménskou poznávací značkou jsem tu neviděl roky. Takže to vytahování cestujících z vozů na arménských značkách v Londýně Vám prostě nemůžu věřit, ani kdybych chtěl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:45- "Jste fakt dobrej", co není u nás, nemůže být jinde.

   Vymazat
  2. No oni asi tady nejsou, ty chytráku. Piš k věci. A neopruzuj.

   Vymazat
  3. U nás jsou také arméni a značky jsem už viděl ale je jich tu zatím jen velmi málo a určitě by jste se jich na silnici nedočkal. V Londýně jsem žil a mohu potvrdit, že tam je arménů opravdu hodně. Auta s jejich značkami jsou tam běžná.

   Vymazat
  4. Ten vůl uvěří na imigraci až teprve když mu bude bouchat negr na dveře, nebo mu znásilní dítě v pubertě, tak hluboko má ten ignorant zaraženou hlavu ve vlastní prd....!!!
   A jsou, ti ignoranti u nás v převaze...

   Vymazat
  5. Ani londýnskou SPZ jsem tu neviděl roky ....takže určitě nejezdí ani po Londýně!!!

   Vymazat
 2. No nic chtějí nadvládu islámu a tak ty radikální fanatiky budou podporovat. Rasismus naopak jede na plné obrátky a bílý hlupáci se nebrání. A toto jsou důsledky ještě turek napadne Řecko a co bude dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že se mýlíte. Euroatlanti dle mne nechtějí nadvládu islámu, ale občanskou válku v Evropě a v USA.

   Vymazat
 3. Samozřejmě není dobrý žádný konflikt, ale ze střetu Arm. – Azerb. si netřeba dělat těžkou hlavu, naopak. Pan Erdogan Veliký to rozjíždí na více frontách a dobré je na tom to, že jinak těžko může tak elegantně zmizet v propadlišti dějin. Mnoho psů, zajícova smrt. A o svou politickou smrt si takto koleduje, s pomocí Páně, celkem nezadržitelně. (Řecko, Libye, Egapt, Kypr, Sýrie, Arménie, Kurdové, kdybych ho chtěl uvrtat do maléru, líp to nevymyslím: a nemusím, dělá si to sám.)

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní 13:27.
  Přesně.
  I ten Erdogan jen plní přání USA,hlavně rozšířit vojwnský střet mezi Arménii a Azerbajdžánem.Jak jsou informace,USA armáda se přesouvá na Ukrajinu,zvyšuji voj.loďstvo v Středozemním moři v Černém moři,tak může dojít k více válečním rozbrojům ve více státech,jak je píšete,já bych přidal i Bělorusko a Doněcko-Luhansko,zkrátka,aby Putin nevěděl kam dřív skočit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vas zaver je spravny. USA vyvolavaji konflikty kolem Ruska zamerne, i v Chabarovsku. Rady by rozlozili Rusko bez valky. To se jim nepovede. Proto ta nenavist k Putinovi a Rusku!

   Vymazat
 5. Namotat do toho konfliktu EU, to už je nemoc.

  OdpovědětVymazat
 6. Armeni jsou takova neviňatka jako Žide v Palestine.Nahorni Karabach nalezí Azerbajdzanu i podle rozhodnuti OSN.Drzí Armeni na nejake OSN s.rou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Patri Azerbajdzanu asi tak jako Kosovo Albanii.
   Jses na spatny strane historie chlapecku.

   Vymazat
 7. "201. USNESENÍ
  STÁLÉ KOMISE SENÁTU PRO PRÁCI KANCELÁŘE SENÁTU

  z 14. schůze, konané dne 29. 3. 2006
  k akci - mezinárodní konference „Arménská genocida“

  Na základě podkladů, předložených vedoucím Kanceláře Senátu
  komise

  1.​ souhlasí s pořádáním mezinárodní konference „Arménská genocida“, jako akce typu A, Pravidel pro užívání a pronajímání prostor sídla Senátu. Akce se zúčastní cca 120 osob a uskuteční se dne 4. dubna 2006 v Hlavním sále Valdštejnského paláce v době od 9.00 do 18.00 hodin.
  2.​ bere na vědomí, že uvedenou akci pořádá senátor JAROMÍR ŠTĚTINA"
  https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/webNahled?id_doc=38179&id_var=32194

  Opět tady běží oslava Arménie = oslava Štětiny (a Petry Procházkové).
  A nestačí ani tato veliká sláva EU?
  https://www.youtube.com/watch?v=kOxvFX60C8E&feature=youtu.be

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stetina je odpad, zadna reference pro obcany. Ze by podal navrh kvuli Saudske Arabii? To ho ani nenapadne. Nedostal se do EU parlamentu, ale stale se zviditelnuje.

   Vymazat
 8. Bagoun, 20:00
  Náhorní Karabach náleží Ázerbájdžánu - velmi přesné. Článkem se tady pletou pojmy s dojmy. Dokud totiž existuje Turecko (a Ázerbájdžán) nemůže nastoupit třetí džihád - Írán (a Arménie místo Izraele).Ale tady se opětovně fandí Arménii, a to bez ohledu na to, že to znamená konec Izraele - však dnes dění v Izraeli pokračovalo:
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/izreal-protesty-opatreni-koronavirus-benjamin-netanjahu-policie-zatkla_2008021026_tkr

  OdpovědětVymazat
 9. Podle principu rozdel a panuj stvou USA a podporuji tento konflikt k vyvolani chaosu a nepokoju. Je to jejich politika vsude na svete. Byvale statecky SSSR na hranici Ruska jsou k tomu predurceny. Viz Ukrajina neustale bombarduje kanonadou zapadni Ukrajinu, ktera nechce byt ovladana USA a jejich ukrajinskymi poskoky. Provokuje Rusko v Kercskem prulivu a chce s pomoci NATO lodi vyvolat konflikt s Ruskem, kde spoleha na pomoc USA a NATO. 3. svetova valka je na spadnuti vyvolana Ukrajinskymi a US fasisty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:28 - Mýlíte se, když za vším vidíte zájmy USA. Za Arménií stojí zájmy globalistů, tzn. těch, kteří si přejí likvidaci USA a Izraele a kteří k tomu mají své neměnné plány s Ruskem. Globalisté chtějí spojení EU s Arménií(o totéž jim šlo Ukrajinou), ale nechtějí spojení EU s USA (ani s Izraelem) a stejně tak nechtějí spojení EU s Ruskem.

   Vymazat
 10. Je to zaroven konflikt krestanu a muslimu. Po genocide Armenu Turky jedou dal.

  OdpovědětVymazat
 11. Ázerbájdžán vyhrožoval Arménii, že má tak dobré a přesné rakety, že je schopen v Arménii zasáhnout tamější jadernou elektrárnu a tím způsobit obrovskou genocidu! Abych byl nestranný, tak před tím se nechala slyšet Arménie, že zasáhne v Ázerbájdžánu nějakou hydroelektrárnu , takže si "magoři" nemají co vyčítat! Jenom bych připomněl zdejším "jaderkářům" , jak je stavba jaderné elektrárny bezpečná záležitost a proto se vůbec nedivím Němcům, že se chtějí jaderného svinstva na svém území, co nejdříve zbavit!! To je jediná možnost, reaktor se nechá "otevřít" už řízenou protitankovou střelou za chodu a to se potom budou muset "odstěhovat" lidé z území od Vídně do Drážďan a to je prakticky konec "života" v Česku!! A to všechno proto, že chce někdo "vydělat"!!Za celou dobu Temelína, jsme více el. energie exportovali, než Temelín vyrobil, takže stavba Temelína byla také zbytečná!! Po výstavbě Temelína nebyly vypnuty zdroje a doly pod Krušnými horami a nejsou zrušeny do teď!! Jeden podvod za druhým a nový jaderný blok je totéž!!! Povrchové doly a tepelné elektrárny na severu byly "privatizovány" už za doby stavby Temelína a když je teď budete chtít odstavit, budete muset "majitelům" / zlodějům/ zaplatit velice tučné odstupné za ušlý výdělek!To máme ten " kapitalismus" , který se nám "tiše" proměnil na "finanční feudalismus" a největší "buržuj" nám za veselé podpory "komunistů" vládne!! To jsou paradoxy, jak by poznamenal "dramatik" Havel,kdyby žil!!!

  OdpovědětVymazat
 12. 14:07 vy si ovšem za tu elektřinu rád připlatíte, uvítáte deficit ČR v zahraničním obchodu. Válečný konflikt v Evropě máte na pořadu. Při něm ostatní jaderky v Evropě, USA a jinde ve světě, nikdo ostřelovat nebude. Samozřejmě. Možná právě jejich existence na obou stranách brání otevřenému, třeba jen nejadernému konfliktu. Stratégu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16.21
   Zde jde o hrubé nepochopení, možná jsem měl napsat důrazněji, že vojenské prostředky ke "zničení" reaktoru jsou stále "výkonější" a přístupnější mnoha "škůdcům" , kteří nejsou "státní", ale mohou zastupovat úplně jiné mocenské skupiny s odlišnou ideologií, kde pro ně několik desítel tisíc mrtvých není žádný morální problém, protože jde o "nepřátele" a ti se musí hubit a hubit!!!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.