Reklama

středa 5. srpna 2020

Bezpečnost domova: Obrana státu bez domobrany nezafunguje. Proč elita kolaboruje s nepřítelem? Potenciální džihádisté kolem nás. Každá ulice bojištěm. Čtyři problémy? Manuál pro přežití ve zlých časech

Petr Hampl

5. 8. 2020  ProtiProud

PETR HAMPL odpovídá do knihy Aleše Přichystala na některé zásadní otázky ohledně problematiky domobrany, která se vládnoucím kolaborantům nehodí do krámu.


O tendenci připravovat se na minulé války toho bylo napsáno již dost. Tato tendence se pochopitelně projevuje i tam, kde si jsou plánovači její existence vědomi. To platí jak obrazně, tak při přípravě na skutečné války. V naší současnosti jde o to, že zaniklo uspořádání, které převládalo po staletí, v němž byli válečníci odděleni od civilistů a kde se podstatná část střetů odehrávalo v neobydlených zónách.

Dnes čelíme nepříteli, který takové rozdělení nejen nerespektuje, ale nejspíš si je ani nedokáže představit. Džihád spojuje nejrůznější aktivity od leteckých bitev přes přednášky na školách, atentáty v obchodních centrech až po znásilňování, přepadání a krádeže. Džihád je celek, který zahrnuje jakoukoliv aktivitu. Potenciálním bojovníkem džihádu je každý radikálnější muslim, potenciální obětí džihádu je každý nevěřící. O jakémkoliv oddělení válčení od neválčení nelze mluvit.


Změny


ale probíhají i uvnitř západního civilizačního okruhu. Útok proudem migrantů se stal standardní součástí válčení (byl použit i např. v kubánsko-americkém konfliktu) a stará strategie přenesení války na území nepřítele zcela selhala. Otevírání front v dalších zemích neoslabilo schopnost protistrany obsazovat celé čtvrti evropských měst.

V tuto chvíli víme o jediné účinné odpovědi na tyto změny. Vyzbrojit obyvatele vlastní země a poskytnout jim potřebný výcvik. V případě napadení se stane bojištěm každá ulice, každá křižovatka, každý dům či byt. To žádná profesionální armáda nedokáže pokrýt – přinejmenším do doby, než bude mít k dispozici miliony bojových robotů.

To ukazuje k branným silám, jejichž základ tvoří domobrana. Profesionální armáda se svými schopnostmi a technikou tuto domobranu podporuje.

To vše pochopitelně platí za předpokladu, že cílem ozbrojených sil je ubránit vlastní území. Armády, jejichž doktrína rezignovala na obranu vlastní země a které se soustředí např. na obsazování ropných polí či uranových dolů v zahraničí, ty domobranu nepotřebují.


Posun


ke skutečně efektivní branné moci s domobranou jako základem ovšem narazí na několik problémů, z nichž vyjímám:

Za prvé. Výcvik a vyzbrojení domobrany nepředstavuje příležitosti ke korupci srovnatelné se současnými armádními nákupy. Dodavatelům pak nepřinese ani vzdáleně srovnatelné zisky.

Za druhé. Současná mocensko-finanční elita, zcela odtržená od běžných pracujících, se jich bojí. Nižší třídy jsou pokládány za mnohem horší hrozbu než jakýkoliv vnější nepřítel.

Za třetí. formování domobrany by vyžadovalo také jinou přípravu na školách, důraz na fyzickou zdatnost, některé změny ve výuce na školách, podporu v médiích atd. Finanční prostředky by musely být přesměrovány jinak, čímž by byla od peněz odříznuta celá současná vrstva profesionálních multikulturalistů, genderistů atd.

Za čtvrté. Lidé by si potřebovali osvojit nejen výcvik, ale do určité míry i bojovnou mentalitu. To není těžké. Jak však ukazuje izraelská zkušenost, neobejde se to bez systematické podpory maskulinity mužů (což pak vede k i určitým změnám v chování žen). Tedy přesný opak toho, o co usilují současné finanční, mocenské a mediální elity.

Předcházející uvádím jen jako příklady toho, že účinná obrana (včetně zformování domobrany) by vedlo k ideovým a politickým změnám, které by radikálně změnily mocenskou strukturu společnosti. Z hlediska těch, kdo jsou dnes nahoře, je tedy účinnější strategií kolaborovat s nepřítelem (a v budoucnu mu sloužit) než riskovat vyzbrojení nižších tříd.

Odpověď Aleši Přichystalovi do jeho připravované knihy o domobranách, která vyjde u nakladatelství Česká citadela. Zde autorovi vyšla také kniha Přežít nebo zemřít - Manuál pro přežití ve zlých časech.

Evropa si příliš zvykla na život v míru a ekonomickém blahobytu. Když odečteme sice krvavé, ale lokální válečné akce na Balkáně v 90. letech, žijeme v míru od konce druhé světové války už více než sedmdesát let. Ovšem řada lidí sdílí obavy, že následující roky již dobou klidu a pohody nebudou. Válečný konflikt velmocí, jaderná válka, dlouhodobý plošný blackout, finančně-ekonomická krize mimořádné intenzity a dopadů, přírodní katastrofa celoplošných rozměrů, ozbrojený konflikt v Evropě mezi původním a nepůvodním obyvatelstvem. To vše jsou situace, které nemůžeme v blízké nebo vzdálenější budoucnosti zcela vyloučit. Autor knihy „Přežít, nebo zemřít“ Aleš Přichystal se ve funkci náčelníka štábu Zemské domobrany dlouhodobě věnuje praktickým otázkám přípravy na mimořádné situace. Podařilo se mu shromáždit a přehledně utřídit množství ma¬teriálu, který se týká zásadního problému: jak přežít, když přijde nečekaná situace, která „vyřadí z provozu“ civilizaci, jak ji známe. Autor nechce nikoho strašit, ale mobilizovat. Je přesvědčen, že mnohému můžeme předejít, pokud si včas uvědomíme, že může velmi snadno přijít chvíle, kdy nás stát neochrání a kdy záchranu života – svého i svých nejbližších – budeme muset vzít do vlastních rukou. Jak zvýšit svoje šance na přežití? To je právě to, o čem v knize širokou veřejnost informuje.

39 komentářů :

 1. EU už osudový samovražedný krok dávno urobila, jej zničenie násilnou islamizáciou a brutálnou afrikanizáciou je neodvratiteľné = len otázka času

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, perfektní článek a analýza stavu EU a důkaz toho, že politici EU a včetně těch našich i domácích, kteří jsou ve vládě, pracují ve prospěch našeho nepřítele v zájmu zničit náš stát, národ i naši kulturu a civilizaci... a jakožto zrádci patří nekompromisně před popravčí četu. Pokud se jich nezbavíme a neodstavíme je od moci, vženou nás do války s Ruskem a do občansko-nábožensko-civilizační války s islámskou rozpínavostí...
   To, čemu naši "političtí reprezentanti" předvádí imigrací je aktivní pomoc nepříteli v hybridní válce (zvané džihád) proti naší civilizaci, kterou vede mohamedánský sunitský hegemon Turecko s nasazením své imigrační proxi armády imigrantů...Je jen otázka času, kdy od mírných forem teroru hordy invazistů přejdou k otevřenému hromadnému teroru a pak půjde o život i těm "našim politickým reprezentantům", kteří za tento stav nesou zodpovědnost !!

   Smazat
  2. TO TVRDILI I O NEODVRATNOSTI PORÁŽKY SSSR vítězícími postupujícími Němci... nakonec se ukázalo, že všeho dočasu. Ivan se naštval, Stalin bouchl pěstí do stolu, popi se začali modlit... Ano, bylo to vše jenom o čase.

   Smazat
  3. Tihle Zápaďáci v nich vidí "novou inteligenci", ale ať mně někdo vysvětlí, proč tyto národy NIC nebudují, NIC nevyrábí, nedokáží se sami uživit, a proč stále jen plodí a plodí...........???

   Smazat
  4. 18:37 Stalin udělal to nejlepší co mohl a vyhlásil vlasteneckou válku. Ale tady je chce 20% liberálních šílenců vítat. Nejlepší by bylo opět zavést základní vojenskou službu.

   Smazat
 2. V povinném braném výcviku alespoň šest měsíců a poté státem podporované a organizované domoobrany vidím skutečně posílení sounáležitost se státem. Výborný byl SVAZARM udělal jsem tam v 16 řidičský průkaz a naučil mnoha dalším věcem. Pan Petr Hampl je špičkový filosof a vlastenec. Pár takových lidí máme a pokud by se soustředily do jedné partaje, dalo by se s tím svinstvem co je u nás něco dělat. SNB.

  OdpovědětSmazat
 3. Mám sbaleno, zásoby, obytné auto a mizím do Ruska, poslední, normální země! Tady to spěje ke krveprolití, to si pište!

  OdpovědětSmazat
 4. Podle Veterans Today je výbuch v Bejrutu způsoben taktickou atomovou bombou. Roztáčí se smrtící výr. SNB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:37 poslouchejte někteří, on ten pravopis tak úplně k ničemu není. Esenbáku, výr je noční pták. Vír, například, vzniká tam, kde je vsávána voda ... Já vím, že beztrestně mrší Češtinu kde kdo, dokonce profesionálka, jakou má být třeba Marcela Augustová v ČTv. Zrovna vy, Vy, byste neměli.

   Smazat
  2. Jasná zpráva anonyme 15.37 - Veterans Today.. bla bla bla...atomové bomby bla bla bla... on to prostě nemohl být jen ten obyčejný ledek uskladněný snad deset let? Celníci na to opakovaně a marně upozorňovali, politická elita na to prostě kašle - řeší totiž jen svoje vlastní koryta, a když k nim konečně nalezou, řeší sračky! Jako u nás - je to navlas stejný! Tady si prostě nějací zbohatlí šmejdi pronajmou opuštěný kravín nebo vymlácenou továrnu ( a že jich tu je!) a nechají tam za prachy nafedrovat odpad z Německa a bůhvíodkud, a pak to prostě nechají zapálit -smrad otravuje životy lidí kolem, hasiči se můžou přetrhnout, stojí to prachy, zbohatlickej hajzl je v klidu, a ještě mu to zaplatí pojišťovna? Zapalují se hromady ojetejch pneumatik, a taky u nás vybuchly sklady zbraní -( uskladňovali je tam zbohatličtí hajzlové!)A jak že to bylo s tím dováženým metylalkoholem? Padesát lidí muselo zemřít na jedovatý dryáky, a oslepnout, aby se tím konečně začalo vážené a urozené politické šmejdstvo zabývat - a přitom skoro všichni věděli, že to sem zbohatličtí šmejdi vozej! Kdo zbohatne, začne dělat jen lumpárny a šmejdoviny, protože díky prachům je beztrestnej - soudy jsou stejní šmejdi jako politici! A politická havěť? Sotva vyřeší svoje koryta a platy, už serou na všechno, a řeší jen píčoviny! Jak komunikovat s Čínou, za co se má omluvit ten a onen, sprosté nadávky na sebe navzájem, jak si kdo nakradl ( všichni!!!) kopání do soch, cesty na Taj wan - prostě píčoviny! Víme my, kde kdo co skladuje? Víme kulový! Třeba zrovna v nějakým našem městě skladuje nějakej šmejd stejnej sajrajt v nějakým opuštěným baráku - víme my, co tam je? Víme kulový! Až to šmejd zapálí, půl města vybuchne, lidi to pozabíjí, pak to začnou političtí šmejdi řešit? A budou se taky šířit všelijaký pitomý teorie o atentátech? Většinou jde o šmejdoviny - na ty se sere! Než dojde k tragedii, pak je každej chytrej, a svede se to na svářeče nebo jinýho dělníka! Hnus fialovej. Co je třeba udělat, aby zbohatlická havěť přestala škodit, a politická havěť řešila věci potřebné pro život lidí?

   Smazat
  3. Ne, ten výbuch byl způsoben dusitanem amonným uloženým v kontejnerech s označením phosphate fertilizer. Proto se nedělalo žádné bezpečnostní opatření. Zároveň byl značně kontaminován ropnými produkty a tím se zvyšovalo nebezpečí výbuchu.

   Smazat
  4. 15:37 vždyť se už ví, kdo to způsobil. Je okolo toho rozruch na ruských portálech, protože se jedná o Rusa, který tam to svinstvo uskladnil. Velvyslance pro jistotu odvolali do Moskvy.

   Smazat
  5. 23:25
   A to tele hubou mele....

   Smazat
  6. Problém vidím v tom, že státy (hlavně kontrolní orgány) téměř rezignovaly na kontrolu toho, co se
   k nim dováží a skladuje. Všichni známe spousty případů z nedávné minulosti, kdy "poctivý podnikatel" nechal navozit odpad na svůj pozemek, ten se časem vzňal a nebo byl zapálen. Hasiči to pak na naše náklady zlikvidují a onen podnikatel se chechtá kdesi v osvěžovně nebo salónu jak vydělal na dovozu odpadu. Velmi často se takto jednoduše likvidují staré pneumatiky. Další komodita jsou obsahy tzv. hromádek v Německu odkud je dovážejí cikáni aby je tu zpeněžili. A pokud se něco neprodá, tak šup s tím do lesa a nebo jenom do příkopu u silnice. My potom povinně zaplatíme likvidaci tohoto odpadu. Chyba je zde na neexistenci celní kontroly. Jakýkoliv odpad a i použitý nábytek nebo kola či spotřebiče by se podle mého názoru neměl propustit na území státu. S vyjímkou sběratelství a umění.
   Ano bylo by to nákladné a určitě stoprocentně neuhlídatelné. Spousta odpadu by se sem nedostala.
   A "dovozci" by velmi často zanechali této činnosti.
   Pokud jde o dopravu chemikálií a odpadu ve velkém přes hranice za účelem podnikání, tak všude funguje motor kapitalismu: korupce.

   Smazat
  7. 22:54
   Nevím,zda si děláte legraci, ale podařilo se vám naznačit,kterak to ,,po Breivikovsku"bouchalo. Ovšem
   o dusitan amonný nešlo,skladuje se dusičnan a ten lze ve směsi s motorovou naftou nebo jedlým olejem (mícháme lopatou ) přivést roznětkou k výbuchu. To vše lze najít přes Google.Ovšem oficiální zprávy jsou někdy zvláštní. Například při Vlachovicko- vrbětických událostech vydala firma Bochemie (znáte SAVO) ujištění veřejnosti, že chloristan amonný (rozebírá rakety a recykluje z nich chloristan amonný ) je naprosto bezpečná látka, neschopná jakéhokoli výbuchu. Tu zprávu Bochemie už jsem přes Google po létech nenašel. Zbytek viz wikipedie, chloristan amonný.

   Smazat
  8. Raketa nebo bomba, zde je to pěkně vidět
   https://www.facebook.com/groups/1803175929745672/permalink/3296454893751094/

   Smazat
 5. Dobře řečeno, jenom ne strach. Pokud se Evropa chce podřídit, nechť to udělá bez nás. Nutno se zaměřit na pátou kolonu u nás, ta je nejnebezpečnější a jsou na politickém i mediálním výsluní, proto jsou identifikovatelní snáze, jen nutno pozorovat a myslet.

  OdpovědětSmazat
 6. Proč asi má sebranka nikým nevolených parazitů zvaná EK takovou péči o naše kvéry??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože bkbům aalym dětem nepatří zbraně do rukou.

   Smazat
  2. 23.26 Jestli vás EK zná... nedivím se jí...

   Smazat
  3. Asi aby se vlastenci navzájem v nálevně nepostříleli.

   Smazat
 7. Jak slyším slovo manuál, tak jsem přesvědčený, že jde jen o vysávání lidí, kteří ještě pracují.
  Po volbách se bude ministr Hamáček divit, že lidi už nemají rádi ČSSD. Proč el Zimola? i když ho nemusím.

  OdpovědětSmazat
 8. Jo, tak to tady skutečně strašně moc potřebujeme, to je to co nám tady nejvíc chybí. Aby každý magor, ožrala, frustrát... měl doma útočnou pušku. Hample, Hample...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:06-Ty idi...., ty budeš radši, když ji bude mít každej čmoud, co se sem jeden po druhým, nebo přímo po tlupách loudí a usazují za pomoci našich úřadů a za naše prachy???!!!
   Je to asi tři roky, co náhodou byly italskými celníky objeveny stovky střelných zbraní turecké výroby i s municí v Terstu v jednom kamionu. Ty zbraně byly "zašitý" v nábytku a adresované jako dar jedné nadaci pro pomoc uprchlíkům v Německu...
   Další, podobnou zásilku objevili v jednom řeckém přístavu a taky šlo o pistole a opakovací brokovnice s municí turecké výroby skryté v méblu...
   ...a třetí případ byl ve Španělsku, kde byl odhalen sklad úplně nových moderních útočných pušek švýcarské výroby Sig-Sauer SG 552 v počtu 10.000 kusů !!!!
   Což je výzbroj pro jednu divizi a půl české armády!!!
   Ty zřejmě vůbec nechápeš, co se tu děje, neb máš tu svojí prázdnou palici zastrčenou velmi hluboko ve vlastním zadku a svět tě nezajímá, ani ten nejbližší...
   Tyhle přípravy jsou jen pokračováním akce "Gladio", která plynule přešla do akce "Kindžál", kdy se neúspěch vytvoření islámského státu v Levantu zrealizuje v Evropě/EU její islamizací...

   Smazat
 9. konec této éry vše možná vyřeší nebo pose.e
  https://www.email.cz/web-office/ZeBRRMMwprAThr4f2srRa_TZY2bp36YFhQPobm78R2nfax7ZSsR_pqH0q74tADfKiAzD-lQ/P%C5%99edm%C4%9Bt.docx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, logiku to má. Ale to není všechno. Honba za penězi a blahobyt zničily nejenom ekonomiku, ale i morálku, a to asi už většiny. My staří už vymíráme. Takže ono "Stát se ujme role hospodáře" si jaksi už vůbec nedovedu dnes představit.

   Smazat
 10. Petr Hampl žije ve zvláštní sociální bublině. Můžete do ni nahlédnout u Xavera:
  https://xtv.cz/archiv/black-live-matter-urcite-dorazi-do-cr-byrokrate-musi-vymyslet-hlouposti-aby-se-uzivili-donald-trump-uz-asi-nevyhraje-vse-stoji-proti-nemu-biden-je-sice-dementni-ale-ma-realnou-sanci-rika-sociolog-petr-hampl

  Netvrdím, že je to hlupák. Mne osobně dorazil, že se považuje za chytřejšího než byl Husák. Před převratem se dobře žilo tak nějak náhodně. On ten Husák podle Hampla ani nevěděl, jak k té spokojenosti lidí došel, pravda nespokojení byli budižkničemu disidenti, kteří toužili se stát bez schopností generálními řediteli a ministři. Blbí lidé jim nechali prznit republiku a teď toho litují.

  Neodsuzuji Hampla komplexně, jen by se měl nějak vymotat z té svoji falešné bubliny a ne plivat pořád po režimu před převratem. Koupil jsem si jeho knihu prolomení hradeb a ty jeho narážky mne fakt nudily, že jsem tu knihu nedočetl a odložil. Tímto také trochu zchlazuji jeho sebevědomí velkého sociologa. Pravděpodobně se moje kritika k němu nedostane, takže tato poznámka je jen pro jeho nekritické obdivovatele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uber! Kdyby ten Hampl nenadával na minulý režim, tak by si tady nikde v tom doblblým bordelu, plném ignorantů a pologramotů ani neštrejchnul a spílali by mu do komunistů na každém kroku...
   Takhle velice dobře a postupně navádí lidi k realitě, jaká se nám indukuje z venčí velkým loutkářem.
   Povětšinou s Hamplem nelze, než souhlasit, jen je velice opatrný, aby neukázal na ty šmejdy v pozadí toho všeho, jinak by byl označen za antisemitu a nikdo by ho nesměl bát vážně a stejně to dělá i Koller a spousta jiných...
   To ve zvláštní bublině žije na rozdíl od něj třeba takový ten k židovství konvertující Kuras, ten nadává na ničení Evropy a bílé civilizace kudy chodí, ale roli "naší obce" a těch jejích Sorosů vidět nechce. Tak se ptám, je opravdu tak blbej, nebo naplňuje to rčení "poturčenec horší Turka "??!!

   Smazat
  2. Hamplovi by stačilo si nevšímat minulého režimu ani v dobrém a ani ve zlém. Když už ho to láká, má přidat něco nepominutelných argumentů. Jsem jen běžný neaktivní konzument politiky. Ve volbách bych nikdy nedal hlas nikomu, kdo minulost kritizuje zbytečně nebo o minulosti lže. Krejčí jako profesor je autorita a nemusí se ke lhaní uchylovat.

   Mimochodem vhled do SPD je také tady:
   https://xtv.cz/archiv/tomio-okamura-je-dobry-clovek-vzdy-jsem-s-nim-ve-vsem-souhlasila-spd-ma-podnikatelskou-podstatu-dostavam-i-hodne-osklive-zpravy-rika-poslankyne-tereza-hythova

   Poslechněte si to, abyste pochopili, že hlas pro Tomia je ztracený.

   Smazat
  3. 22:43 Díky za upozorněni na vhled do SPD. Po shlédnutí, nevidím projev zvůle páchané na bezbrannou paní učitelku od strany SPD. Naopak vidím ambiciózní političku se skvělou kariérou (od 18-25 se dostat do Sněmovny je jistě úspěch). Důvod odchodu je mi nejasný, podle ní není osobní, ale fakt, že nebyla zvolena do kraje, asi taky hraje roli. Směřuje do Trikolóry a svůj program nezmění. Zajímavé, protože mezi programy SPD a Trikolórou je propast ve vztahu k EU a referendu. Přeji paní magistře další úspěchy v nové straně a věřím, že dosáhne až do EU, jako paní Jourová.

   Smazat
 11. 23:21 Zřejmě jste za minulého režimu nedosáhl toho na co jste si myslel že máte a za nového režimu asi ano. Kritizovat se dá vždy, protože nikdo není dokonalý. Jde o to co bylo pro většinu občanů lepší. To je součástí demokracie. SNB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Překvapuje mne, že mluvíte za většinu občanů. Poučte se od Hampla, je to jen za vaší zanedbatelnou bublinu. Za starého režimu jsem měl ohromné štěstí, které nyní mají jen někteří zbohatlíci nebo gauneři. I když jsem srpen 68 nechápal, mým štěstím bylo, že tady nenastal chaos jako po roce 1989 a já mohl spolupracovat na několika projektech, které jsou nyní už ve rozkradené zemi nemyslitelné. Po převratu jeden z těchto projektů setrvačností pokračoval, až v nevýznamném podniku skončil. Možná, že jste si z toho podniku také nakradl. Neobviňuji vás, že to bylo přímo, ale nepřímo podporou zlodějského režimu. Díky hromadění know-how nejen za doby normalizace, ale i za 80. léta jsem si zařídil také svůj malý vysoce inovativní projekt po převratu. Kapitalismus znamená megaplýtvání intelektem a vzdělanými lidmi (viz kráglování zkušených nevzdělanými hovady po roce 1989). Lidem doma jsem nepomohl a na rozdíl od vás snad ani neuškodil. Práci čest! Studujte Jakeše. V jednom z posledních rozhovorů zmínil, že se tady za posledních třicet let nenarodil milion dětí.

   Smazat
 12. 22:08 Možná se toho dožiji jak budete školit čmoudy v pravopisu. SNB = STARÝ NEGRAMOTNÝ BLBEC.

  OdpovědětSmazat
 13. Co to je za infantilní blábol 'vládnoucí kolaboranti'? Slovo kolaborant se přece musí k něčemu vztahovat, např. proameričtí kolaboranti, prosionističtí kolaboranti apod. Samo o sobě nedává smysl.

  OdpovědětSmazat
 14. Tu knížku (ten manuál k přežití), o které se Hampl zmiňuje, znám a můžu ji jen doporučit a zvlášť lidem, kterým chybí to "třetí oko" a jsou slepí a hluší k tomu, co se denně děje kolem nás a co v "něco" musí logicky vyústit...
  Mám kamaráda, který sloužil jako saniťák u kosovské domobrany (srbské) a jeho zkušenosti se kryjí s těmi v manuálu...
  Dnešní pohoda a blahobyt, umožňující žít nezodpovědně, "po cigánsku" ze dna na den, se může zhroutit ve vteřině a příklad toho výbuchu v Bejrůtu nám budiž výstrahou. Systém totálně zglobalizovaného zásobování je velice křehký a aby se zhroutil nepotřebuje nic moc, což dokázal taky ten průser s koronavirem a rouškami...
  Lidi myslete, "co je doma, to se počítá" a "kdo je připraven, není zaskočen" stále platí...
  Spoléhat se na tenhle veskrze zkorumpovaný stát vedený bordeláři a ambiciózními hochštaplery a diletanty rozhodně nemůžete, ten není schopen postarat se ani sám o sebe, natož o celé obyvatelstvo. Za těch 30 let naprosto zdegeneroval a přestal plnit svoje funkce, což máme denně před očima.

  OdpovědětSmazat
 15. Já i když jsem pacifista naprosto nehodící se do dnešní násilné doby, musím čistě z existenčních důvodů dát panu Hamplovi zapravdu. Čeká nás drsná a složitá doba, kterou současná policie byť ve vší poctivosti a s plným nasazením nezvládne. Proto se neobejdeme bez dobrovolné účasti občanů. Když budeme tento fakt odmítat, tak se řítíme do laviny chaosu a bezprávného násilí. Souhlasím s legalizací domobrany, s využitím bývalých prezenčáků a vytvoření potřebné legislativy a to co nejdříve. Tyto jednotky budou oporou práva a pořádku v lokalitě svého bydliště. Stát by měl zajistit jejich výcvik u profesionálů. Po úspěšném dosažení kvalifikace, by měli absolventi právo vlastnit zbraň. Zařazení domobrany vidím funkčně pod hasičskými sbory, které jsou podle mne minimálně infikovány politiky. Použití v místní lokalitě umožňují rychlou akceschopnost při jakékoliv krizi. Pro výchovu mládeže obnovit něco na principu Svazarmu. Doufám, že tento problém chápe SPD a nezamete jej pod koberec jako ostatní, co jsou plně vytíženi návštěvou Taiwanu, či velikostí klecí pro slepice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tenhle zkorumpovaný stát se nedá spolehnout a jakákoli vskutku lidová milice k obraně je potřeba budovat odspodu a i bez požehnání a asistence takového státu, který tu momentálně je a jehož reprezentanti dělají vše možné i nemožné k jeho likvidaci a následného zotročení místního obyvatelstva...
   Základ každé společnosti je rodina a proto je nutno pečovat o vztahy v rodině upevňovat je a i mezi širším okruhem příbuzných a to napříč generacemi a nenechat si do toho srát od zmrdů z vnějška...
   Dále je potřeba vycházet se sousedy v rámci ulice, obce, města a td...
   Důležitou pozitivní roli v organizování kolektivní sebeobrany může sehrát hlavně na venkově starosta s dobrovolnými hasiči, myslivci i fotbalisty, kteří konečně budou k užitku a nebudou se jen připitoměle honit za mičudou a pak chlemtat desítku, ale využijí svojí fyzickou kondici a smysl pro kolektiv ku prospěchu všech...
   Do takového "folkšturmu" se může zapojit a být prospěšný každý dle svých schopností a odbornosti a to platí i pro ženy...
   Nikdo po nich nebude chtít, aby braly do rukou zbraně, jako Kurdky, ale svoje schopnosti mohou dát k dispozici a budou zcela jistě v některých funkcích nenahraditelné.
   Já jsem taky v podstatě "pacifista", ale srát si na hlavu nenechám od nikoho ať pochází odkudkoli a má-li cokoli za lubem.

   Smazat
  2. 14;55
   100℅ 👍👍👍👍

   Smazat
 16. Až nastane čas,tak z pudu sebezáchovy se lidé ozbrojí a nebudou se nikoho ptát. Pokud se proti nim postaví policie, tak by si měla uvědomit, že nejsou jediní kdo umí střílet.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.