Reklama

pondělí 17. srpna 2020

Církev bojující a vítězná, aneb máme posvěcený Mariánský sloup


Jiří Paroubek
17. 8. 2020    VašeVěc

Čím rychleji klesá počet aktivních věřících katolické církve, tím troufalejší je tato církev ve svých požadavcích. Sekulární český stát jen přihlíží anebo dokonce ještě aktivně církvi pomáhá.


Dnešní zpravodajství ČT24 přineslo informaci zcela nepodstatnou pro naprostou většinu těch, kdo platí koncesionářskými poplatky Českou televizi, a sice, že katolickou církví před lety svatořečený poslední rakousko-uherský císař Karel Habsburský byl připomenut tím, že v českobudějovické katedrále došlo k uložení jeho relikviáře. Svatořečeným se císař Karel stal za své údajné a hlavně neúspěšné mírotvorné úsilí v závěrečné fázi I. světové války. Toto jeho úsilí, údajně mírotvorné, byla spíše jen intrika s využitím služeb příbuzného Sixta Bourbonského, když nabídl Dohodovým mocnostem, prostřednictvím člena svržené francouzské královské rodiny, separátní mír s jeho říší. Toto jeho nepříliš obratné vyjednávání vyšlo najevo, a protože do něj nebyl zasvěcen ani nikdo z členů jeho vlastní vlády, došlo k trapnému desavuování rakouského ministra zahraničí, který následně odstoupil (žádná škoda ho nebyla). Rakousko-Uhersko se po tomto incidentu a amatérském pokusu svého císaře o intriku prostřednictvím francouzského příbuzného, stalo už jen trapným přívěskem svého německého spojence ve válce, který byl dovlečen až do trpkého konce války a do svého úplného rozpadu.

Historik, který byl ČT24 najat, aby podal „zasvěcený“ výklad k osobě Karla I., zapomněl říct jednu podstatnou věc. Karel I. byl jistě císařem, ale byl a nebyl zároveň také českým králem. Proč nebyl? Protože se nenechal korunovat, také proto, aby neposílil národní cítění Čechů.

Před sto dvěma lety padl v Praze Mariánský sloup. Bylo to krátce po obnovení české státností, respektive po vzniku samostatné Československé republiky. Lidé se vraceli ze shromáždění na Bílé hoře, kde si připomenuli třísté výročí bitvy, která znamenala pro český národ ztrátu národní suverenity, násilnou rekatolizaci země, zničení celé řady starobylých rodů české šlechty a zabavení jejich obrovských majetků. Namísto české šlechty vznikla v Čechách kosmopolitní vrstva habsburskému panovníkovi zcela oddaných, většinou cizích šlechtických rodin. Ty odměňoval habsburský císař povětšinou za jejich pomoc ve válce proti protestantským mocnostem z českého národního majetku.

Mariánský sloup vznikl v roce 1650, údajně jako poděkování Panně Marii za uhájení Prahy před švédskými vojsky v roce 1648. Ve skutečnosti byl ale vždy symbolem vítězství katolicismu nad protestantismem, tedy jakýmsi poděkováním za násilnou rekatolizaci Českého království.

Když byl v listopadu 1918, jako symbol nenáviděné habsburské monarchie, stržen rozhořčeným davem, v němž byla podle všeho i Milada Horáková (což ovšem někteří lžihistorici popírají, neboť by z této socialistky rádi udělali pravičáka), začaly po pár letech vznikat nesmělé pokusy o jeho obnovu. Proti nim se postavil dokonce i prezident T. G. Masaryk (ani to ovšem dnes nikdo nepřipomíná...). V atmosféře Prahy první Československé republiky by něco takového ovšem nebylo vůbec možné. Takový čin by de facto šel proti základní doktríně nového čs. státu, který byl založen na úplném oddělení od habsburské monarchie a od všeho, co představovala. Tedy včetně přisluhování Habsburkům ze strany katolické církve.

Katolická církev ovšem po listopadu 1989 velmi trpělivě pracovala. V pražském zastupitelstvu se až téměř po třiceti letech vytvořila situace, kdy bylo možné sloup, tedy pouhou jeho napodobeninu, vztyčit na původním místě. Je potřeba zdůraznit nehezké slovo napodobeninu. Protože sloup a jeho příslušenství je vlastně jen hromadou kameníkem opracovaného kamení, bez jakékoliv umělecké a historické hodnoty. Pro katolickou církev je to ale symbol jejího velkého vítězství v sekulární Praze. Těch několik stovek demonstrantů, kteří přijeli vlastně z celé republiky do Prahy, aby podpořili arcibiskupa Duku přímo na místě jeho činu, jen ukazují velkou slabost katolické církve. Kolik lidí - katolických věřících by asi přišlo na tuto trapnou "slavnost" z pražské arcidiecéze? Nejspíš by pak odpůrců instalace napodobeniny bylo více než příznivců.

Připomíná mi to trochu Bělorusko. Prezident Lukašenko nechal autobusy z celé země svézt své stoupence, aby k nim mohl pronést projev. Něco podobného předvedla katolická církev za bedlivého dohledu Mistra Jana Husa teď na Staroměstském náměstí...co by tomu asi on říkal? Církev zase lže.

To už se ovšem v „objektivních“ českých médiích nepíše.58 komentářů :

 1. Toz verím Bohu a ne v Boha....slonce v srdci...a krásné srpen bez kurvínkó fseho droho bez pomatenéch politicek fseho droho hlavne tech co majó topánko kazdó innó a bez tech fsech premeklovanéch krasodochó....slonce v srdci p.s.

  OdpovědětSmazat
 2. Katolický totem do středu Prahy nepatří. Jsme sekulární národní stát založený na idejích Husa, Komenského, Masaryka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvrdí, že jsou moudří, ale upadli v bláznovství: zaměnili slávu nepomíjitelného Boha za zobrazení podoby pomíjitelného člověka, ano i ptáků a čtvernožců a plazů. Proto je Bůh nechal na pospas nečistým vášním jejich srdcí, takže zneuctívají svá vlastní těla;vyměnili Boží pravdu za lež a klanějí se a slouží tvorstvu místo Stvořiteli – on budiž veleben na věky! Amen. (Epištola Sv. Pavla Římanům 1,22-25)

   Smazat
  2. Vono stacilo misto toho sloupu Neodkrouhnout Valdstejna. Ten porazel protestanty spolehlive a furt.
   Jednou prohral /tusim u Luzernu/,ale melo to za nasledek smrt svedskyho fasistickyh protestanskyho krale. Protestanti byli vetsinou germani a tak nemeli zajem o mirumilovne reseni problemu . To ostatne nemaji a nechteji nikdy.
   Bankeri maji tu vyhodu ze maji velky rodiny. Tady udelal Valdstejn chybu kdyz napucoval lehkomyslne zradnymu germanovi cisari pres 2 miliony. Ten ho nechal oddelat a nikdo jinej dluh nemohl pozadovat zpet. Srovnej se slavnymi bankerskymi rodinami vsude v Evrope a ve svete,ktery napujcovali pozdejsim cisarum tez i na prvni sv.valku a mocne zbrojeni predtim. To se furt opakuje.
   Rad bych zde podotknul ze vyber a starost spolehliveho nepritele /jako napr. Ruska/ je hlavni a nejdulezitejsi zamestnani elit. A jejich bankeru.
   Vanoce pak sou kazdej den,vyhra milionu v loterii denne, kazdodenni hodiny nenavisti na sjednoceni vlastni populace atd. o to se stara spolehlive nepritel a valka do ktery se zbrojeni vyvine je pak jeste daleko stedrejsi...

   Smazat
 3. Tak si tam můžou chodit havloidi tahat trika a demonstrovat podřízenost k západním páníčkům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Neboť jednoho bude nenávidět a druhého milovat, k jednomu se přidá a druhým pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i majetku. (Matouš 6,24)

   Smazat
 4. Ve skutečnosti církev zachraňuje majetky pro budoucnost po kapitalismu! Pochopte to! Komu by to potom měli znárodnit?! Takhle bude stačit jen jeden zákon a hotovo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Neboť jednoho bude nenávidět a druhého milovat, k jednomu se přidá a druhým pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i majetku. (Matouš 6,24)

   Smazat
 5. 23:30 - Popleto, myšlenky Husa a Komenského určitě nebyly sekulární! A když Sloup už na náměstí stojí, tak tam patří, Stejně, jako socha katolického kněze Husa a desítky katolických kostelů po Praze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23,39
   NEPATŘÍ tam ani náhodou,ať si ho katlolíci nacpou do zádele!!!!!!

   Smazat
  2. Kritika katolického kněze Husa vůči nenažranosti a zhýralému životu katolických prelátů je neoddiskutovatelná.Oni ty hovada by to rádi vrátili do doby kdy chlastali,mrdali ve velkém a lidé v toho jejich boha ve velkém věřili,protože neměli jinou možnost na rozdíl od nynější doby.

   Smazat
  3. Nesuďte, abyste nebyli souzeni.Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám. (Mt 7, 1-2)

   Smazat
  4. Si to vatikanisti precetli v bibli a hned si udelali Inkvizici ale Svatou a neomylnou.
   Pak na ne ale buh nejak zapomnel,jim namerit ,coz svedci o tom , ze nevi co mluvi...A nesmi bejt proto branej vazne.

   Smazat
 6. Pane expremiére Ing. J. Paroubku, plně s Vámi souhlasím a děkuji za Váš skvěle výstižný článek. Tahle napodobenina z kusu kamene je v mých očích velkou urážkou pro hrozné utrpení našeho národního hrdiny Mistra Jana Husa! Paní (později JUDr.) Milada Horáková byla při svržení předchozího mariánského sloupu pravděpodobně přítomna, ale asi není pravdou, že dávala lano kolem jeho vrcholku, ona byla tehdy v dorosteneckém věku. Katolická církev je pravdě a svobodě hodně nebezpečná právě svou trpělivou zlovolností, s jakou směřuje ke svým cílům, zdá se mi, že víceméně k cílům protinárodním. Vážení spoluobčané, čtěte prosím tyto tři knihy:
  1) Richard Dawkins: Boží blud. (Podtitul: Přináší náboženství útěchu nebo bolest?) 2) Petr Bakalář: Bůh jako psychický virus. 3) Petr Tomek: Ateista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anebo si raději přečtěte bibli..

   Smazat
  2. No ano,to budete cumet na nenavist a vrazdeni.Bible nema konkurenci.

   Smazat
  3. Duch výslovně praví, že v posledních dobách někteří odpadnou od víry a přidrží se těch, kteří svádějí démonskými naukami,jsou pokrytci, lháři a mají vypálen cejch na vlastním svědomí. (1. Tim 4,1-2)

   Smazat
 7. Preláti katolické mafie jsou zcela odtrženi od reality, proto melou stále dokola ty své balady naučené v církevních ústavech.O reálném životě nemají ani potuchy,jejich konec se blíží jen oni sami tomu nevěří a svou chamtivostí po majetku jen dokazují jaká jsou to hovada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. viz na př. jistý Marek Orco Vácha, týpek k pohledání

   Smazat
 8. Na Mariánský sloup mám taky svůj názor, nelíbí se mi celá ta věc. Ale srovnání s Lukašenkem mi přijde tak nějak v duchu současných dobových tanců, proto díky, pane Paroubku, aspoň jsem se dozvěděl, že s vaším proklamovaným návratem do politiky se nic nezmění, takže budete jen další z mnoha úplně zbytečných a zaměnitelných paňáců.

  OdpovědětSmazat
 9. Jak může v roce 2020 , v době úžasného rozvoje vědy a techniky pořád existovat to katolické tmářství , hlásání nemyslů a dezinformací , jak tomu vůbec ještě někdo může věřit ? Co to je za lidi , chodili vůbec do školy ? Nejhorší je , že to stát podporuje !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kristus mě totiž neposlal křtít, ale zvěstovat evangelium, ovšem ne moudrostí slov, aby Kristův kříž nepozbyl smyslu. Slovo o kříži je bláznovstvím těm, kdo jsou na cestě k záhubě; nám, kteří jdeme ke spáse, je mocí Boží.Je psáno: ‚Zahubím moudrost moudrých a rozumnost rozumných zavrhnu.‘Kde jsou učenci, kde znalci, kde řečníci tohoto věku? Neučinil Bůh moudrost světa bláznovstvím? Protože svět svou moudrostí nepoznal Boha v jeho moudrém díle, zalíbilo se Bohu spasit ty, kdo věří, bláznovskou zvěstí. Židé žádají zázračná znamení, Řekové vyhledávají moudrost,ale my kážeme Krista ukřižovaného. Pro Židy je to kámen úrazu, pro ostatní bláznovství,ale pro povolané, jak pro Židy, tak pro Řeky, je Kristus Boží moc a Boží moudrost. Neboť bláznovství Boží je moudřejší než lidé a slabost Boží je silnější než lidé. (1. Korintským 1,17-25)

   Smazat
 10. Když byl Mariánský sloup stržen v roce 1918, není důvod nepředpokládat, že jeho replika bude stržena také! Český národ si nemůže nechat takové ponížení líbit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chce snad autor tohoto komentáře říci, že vztyčení sochy Bohem vyvolené židovské dívky Panny Marie je pro český národ ponížením ?

   Smazat
  2. Sloup jeste neni ztoporenej a tady se uz pomejsli a planuje na jeho zboreni.
   To mne vomejvejte.
   Nejdrive byl neomylnej papez a hned za nim Leninova strana v SSSR. Zmylit se nebylo vubec mozny.
   Takze vecne chuda cirkev se asi nezmyli a na sloup neprida ani korunu.
   Ja bych se primlouval na dostaveni radnice co nese spolehlive turisticky odmeny. At pridaji ty co bourali.

   Smazat
  3. Sloup už ztopořený je. Ostuda pražské radnice vedení Piráty, tím ksindlem nedovzdělaným chrapounským!

   Smazat
 11. "Proč bylo správné v roce 1918 zbořit Mariánský sloup?
  Naše luza jesuité a diplomaté - 1923, autor Franta Sauer - Kysela.
  Přečtěte si svědectví Franty Sauera - Kysely z roku 1923, který se na zbourání sloupu přímo podílel."
  " Je sice pravda, že u nás jest dávným zvykem všímati si ještě větších hloupostí, leč k tomu jest třeba betonové nátury, nebo aby byl člověk nanejméně universitním profesorem, jakým je náš slavný historik prof. dr. Pekař.
  Ovšem takový slavný člověk může si dovoliti luxus, že se v dnešní poválečné a revoluční době každým rokem v »Národních listech« houževnatě hádá s drem Herbenem o existenci sv. Jana Nepomuckého..."
  Delší zajímavý článek z r. 1923
  https://www.bejvavalo.cz/clanek/proc-bylo-spravne-v-roce-1918-zborit-mariansky-sloup/

  OdpovědětSmazat
 12. Proč musí jedni vnucovat svou vůli jiným ? Proč si musíme hrát na boj ideologií, zvlášť dnes, kdy jsou na programu přímo existenční otázky. Proč vzniknul boj o sochy, to máme nazbyt tolik peněz? Že blbne náš magistrát je už nad slunce jasné, hodlá obohatit Prahu o sochu Marie Terezie a maršála Radeckého. Jsem katolík, ale za stejnou investici se snad dál zajistit útulek pro bezdomovce a pojmenovat ho po Paně Marii, by bylo opravdu křesťanské. Neb pomoc těm nejubožejším je pomoc Pánu. Místo manifestovat se a tak provokovat zbytek občanů se nabízí mnoho prostoru v sociální oblasti. Z druhé strany snad stačil plebiscit, který by sloup buď potvrdil, nebo ne. Máme snad demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Katolická mafie-církevní mafiání od papeže včetně až k pohůnkům na farách vždy usilovali hlavně o majetek o lidi jim nikdy nešlo proto ta nenávist vůči nim.Tyto prasata jen provokují k násilnému činu a pak ze sebe udělají obětní beránky.Vždy těžili jen z neznalosti lidí,nějak si nevšimli,že se píše rok 2020 a není 14 ani 16 století.

   Smazat
  2. Viz farář Toufar..

   Smazat
  3. Zurivost komunistu byla do nejaky miry Podlozena.Totiz kazdej i ten nejmensi funkcionar cirkve byl spion !!
   Mel za ukol vyzvidat pomoci zpovedniho tajemstvi a hlasit neprodlene do Vatikanu. Kdyz Slo o majetek ,treba nekdo umiral a knez mu vyhrozoval furt az neco ,nebo uplne vsecko ze strahu z pekla ,odkazal cirkvi. Slo taky o vyzvedacstvi a diversanty navic. Na zaklade toho spehovani..Tak se udrzovali u moci a dlouho.

   Smazat
 13. Je to paskvil, který úplně změnil proporce náměstí a jsem hodně zvědavý kam teď budou stavět vánoční trhy a stromeček. Leda že by vánoce zrušili, protože ty jsou přeci křesťanské a my kráčíme k islamizaci. Katoličtí kněží samozřejmě pak briskně převlečou kabáty a budou z nich imáni. Velký otec ve Vatikánu už to pomalu nacvičuje při mytím špinavých hnát bezbožníků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že na vlastní zahrádce si může každý postavit minaret, Budhu či Stalina je to věc jeho vkusu a preference. Je tu ale jedno velké ALE, zde se jedná o veřejný prostor a jeho správa má odpovídat celospolečenskému konsenzu. Což se tentokrát brutálně ignorovalo. Jizva se jen tak nezahojí, naopak u dosud nezainteresovaných vzbudí odpor k církvi. Aktéři měli trochu víc používat mozek.

   Smazat
 14. Kritika katolického kněze Husa vůči nenažranosti a zhýralému životu katolických prelátů je neoddiskutovatelná.Oni ty hovada by to rádi vrátili do doby kdy chlastali,mrdali ve velkém a lidé v toho jejich boha ve velkém věřili,protože neměli jinou možnost na rozdíl od nynější doby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám. (Evangelium Sv. Matouše, 7, 1-2)

   Smazat
  2. 19;02
   Blahoslavení chudí duchem...

   Smazat
  3. 19:02
   Co nechceš aby ti bylo činěno, nečiň druhÿm.

   Smazat
  4. Ježíš pohlédl na učedníky a řekl: „Blaze vám, chudí, neboť vaše je království Boží. Blaze vám, kdo nyní hladovíte, neboť budete nasyceni. Blaze vám, kdo nyní pláčete, neboť se budete smát. Blaze vám, když vás lidé budou nenávidět a když vás vyloučí, potupí a vymažou vaše jméno jako proklaté pro Syna člověka.Veselte se v ten den a jásejte radostí; hle, máte hojnou odměnu v nebi. Vždyť právě tak jednali jejich otcové s proroky. (Lukáš 6,20-23)

   Smazat
  5. Potom to okopiroval islam a ted kazdyho z nich tam ceka 77 panen jako odmenu za teroristicke utoy na bezbranne. V nebi se nikdo nepta co ty mlade divky a zeny ,jak k tomu prijdou a co vlastne spachaly, ze musi byt otrokyne ochotne ke vsemu nejakymu fanatikovi.

   Smazat
 15. Na úvod píše pan Paroubek pravdivou větu: "Čím rychleji klesá počet aktivních věřících katolické církve, tím troufalejší je tato církev ve svých požadavcích." Neboť je psáno: "Neboj se, malé stádce, neboť vašemu Otci se zalíbilo dát vám království." (Evangelium Sv. Lukáše, kapitola 12, verš 32)

  OdpovědětSmazat
 16. Pane Paroubku, měl jsem z článku velmi dobrý pocit, dobře jste popsal souvislosti ohledně katolické církve a jejich provokativního "totemu". Bohužel jste to celé zničil Vaším posledním odstavcem - který ukazuje, že jste zcela mimo mísu, názorově v jednom šiku s havloidy a EUcorporation...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:07 Naprostý souhlas.Paroubek se opět cpe do politiky a s takovým názorem je jasné,že i on není schopen překročit svůj stín!VH

   Smazat
 17. FUJ! To jsou ale blbý kecy! Lidi, kterým namísto toho bordelu, který všude je, a kdy si nemůžou být jisti svým zaměstnáním, důchodem, ani životem - najednou vadí šutry? Sochy? Mělo by Řecko rozbořit taky všechny své sochy z minulosti? A co Itálie? A co Egypt? A co ještě zboříme - hrady a zámky? Kostely? A konec konců i ty paneláky? Nejsou to všechno taky jakési "symboly"? Jděte už do hajzlu s tím svým štvaním na kamení! To přece každému vadí ze všeho nejméně. Tady je tak strašně posraný pokrytectví, až je z toho normálnímu člověku na blití! Furt dokola! Proč to media neustále vyhrabujou? To už bude jenom koronavirus a sochy? Jo - zbořit! Zbořte všechno! Pak vám asi bude dobře po těle. A co vymyslíme na příště? Zas něco zbořit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sochy jim možná připomínají jejich hříchy !

   Smazat
 18. Vztyčení Mariánského sloupu je provokací dnešních fašourů a zároveň hmotným symbolem jejich úsilí v přepisování dějin !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, když nejsi sluníčkář tak jsi fašoun, žejo ?

   Smazat
  2. Jo a taky když jsi katolík, tak jsi sluníčkář, žejo ?

   Smazat
 19. Proto jásejte, nebesa a všichni, kdo v nich přebýváte! Běda však zemi i moři, neboť sestoupil k vám ďábel, plný zlosti, protože ví, jak málo času mu zbývá.“ Když drak viděl, že je svržen na zem, začal pronásledovat ženu, která porodila syna. Ale té ženě byla dána dvě mocná orlí křídla, aby mohla uletět na poušť do svého útočiště, kde ukryta před hadem byla zachována při životě rok a dva roky a polovinu roku. A had za ní vychrlil ze chřtánu proud vody jako řeku, aby ji smetl. Ale země přispěla ženě na pomoc, otevřela ústa a pohltila tu řeku, kterou drak vychrlil. Drak v hněvu vůči té ženě rozpoutal válku proti ostatnímu jejímu potomstvu, proti těm, kdo zachovávají přikázání Boží a drží se svědectví Ježíšova.(Zjevení Janovo 12, 12-18)

  OdpovědětSmazat
 20. Blaze vám, když vás lidé budou nenávidět a když vás vyloučí, potupí a vymažou vaše jméno jako proklaté pro Syna člověka. Veselte se v ten den a jásejte radostí; hle, máte hojnou odměnu v nebi. Vždyť právě tak jednali jejich otcové s proroky. (Lukáš 6,22-23)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:13 Je vidět, že Bůh má smysl pro srandu. Díky za ironií od Lukáše.

   Smazat
  2. ale co je světu bláznovstvím, to vyvolil Bůh, aby zahanbil moudré, a co je slabé, vyvolil Bůh, aby zahanbil silné; (1 Kor 1,27)

   Smazat
 21. Katolická mafie-církevní mafiání od papeže včetně až k pohůnkům na farách vždy usilovali hlavně o majetek o lidi jim nikdy nešlo proto ta nenávist vůči nim.Tyto prasata jen provokují k násilnému činu a pak ze sebe udělají obětní beránky.Vždy těžili jen z neznalosti lidí,nějak si nevšimli,že se píše rok 2020 a není 14 ani 16 století.

  OdpovědětSmazat
 22. 19:12
  sluníčkář nebo fašoun ?...tak to jste mě dostal !
  a teď přemejšlím, jakej je mezi dnešním sluníčkářem a dnešním fašourem je rozdíl !...dnešní sluníčkáři nejsou hippiesáci mého mládí !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sluníčkář propaguje milosrdenství oddělené od spravedlnosti.

   Smazat
  2. Sluníčkář propaguje milosrdenství bez spravedlnosti.

   Smazat
 23. 20:08-20:34
  Definice sluníčkářství docela dobrá!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.