Reklama

úterý 11. srpna 2020

Covid v českém pojetí

 Jiří Jírovec

11. 8. 2020

Cimrmanova teorii poznání vyvrací omyl, na počátku přesný. Na konci procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic.

To je přesně náš případ s covidem. Po půl roce jeho poznávání nevíme nic. Pravda, můžeme si s úžasem přečíst, že mezi 1.5 miliardou čínských obyvatel lze rozlišit i jen jediný nový případ. To je neuvěřitelná přesnost, protože to není málo nebo hodně, ale víc než nula a méně než dvě. Tedy přesně jedna, pokud ono číslo strana lišácky nezfalšovala.

 

Nevíme nic o tom, proč mocní tohoto světa zastavili ekonomiku.

Počet zemřelých (s nebo na covid) je v naší zemi nerozlišitelný od celkového počtu lidí, kteří by tak jako tak zemřeli z ostatních příčin. V Česku to je 300 lidí denně, tedy asi 40000 za ty čtyři měsíce, co pandemie trvá.

Zdá se, že vir zmutoval do zástěrky kryjící daleko zhoubnější věci. Například přemístění amerických vojáků z Německa do Polska, aby tam mohli ještě lépe odstrašovat Putina.

Stejná zástěrka halí debilní prohlášení, že mužíci v rubáškách, Iránci s čímsi na hlavě a šikmoočci z Pekinu mají v úmyslu narušit prezidentské volby v zemi, jejíž velikášstvím zdebilizovaní občané nemají páru, že ty státy vůbec existují. Jejich svět většinou nesahá dál než k nejbližšímu McDonaldu nebo nákupnímu centru.

Vir vhodně zatlačí do pozadí českou návštěvu Pompea. Nebude jásot davů na ulici, kdo by taky někam chodil v takovém parnu. Pompeo v tichosti posvětí Vystrčilovu cestu na Tchaj-wan a zchladí vládu požadavkem, aby si půjčila na nákup dalších zbytečných zbraní v USA.

Bratrství ve zbrani doloží kytkou k pomníku "Děkujeme Ameriko". S pózou mistrnou, přijde místní papalášstvo zabrečet, jak zpíval kdysi Karel Kryl.

Ještě, že se k nám nechystá Lavrov. Třeba by chtěl položit věnec k pomníku Koněva, provokatér jeden..

Občan by čekal, že virová krize semkne národ. Ne tak u nás. Semkli se toliko šmejdi mezi právníky, kteří hrozí žalobami a jejich politické protějšky, shánějící politické body káráním vlády, za náhubky, omezování lidských práv, uzavírání hranic a ostatní opatření, která mají zloduchům zjednodušit kontrolu lidí.

Vir vytlačil z hlav občanů druhdy známou poučku "Jednou komunista, vždycky komunista." Jeden z těch posledních, naoko překabátěných, by rád na Hrad. Samozřejmě jen tehdy, bude-li si společnost přát, aby ji zachránil. Jenže, co když si vzpomene, že kdysi přísahal věrnost straně, vládě, táboru míru a boji proti imperialistům. Hrůza pomyslet.

 Není veselé, že jako občané nevíme nic, ale asi to tak má být.

14 komentářů :

 1. Pane Jírovec, je to ověřený způsob jak zdůvodnit lidem, že není to a to a může za to to to to. Po válce se vždy všechno zlepšovalo a o to jde. Je to vidět i v případě uvalení sankcí. Do velké války se nikomu nechce a jak teda zdůvodnit úpadek? Zvrhlost dostoupila vrcholu a co s tím. SNB.

  OdpovědětSmazat
 2. noviczech
  ...pane Jírovec, vynikající článek, v krátkosti a stručnosti jste vyzdvihnul všechny problémy, které jsou/nejsou řešeny, spíše jen házeny na společnost a planeta Země se točí dál. Řekl bych na závěr vzkaz politikům: NECHTE NÁS ŽÍT, NORMÁLNĚ ŽÍT! I jim dohoří svíce a budou po nich vzpomínky JAKÉ...???!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Díky-vtipný popis současnosti. Já patřím ke skupině uznávající existenci coviru, na rozdíl od skupiny popírající pandemii. Vůbec se jim nedivím, protože se stal součástí lživých politických a ekonomických strategií. V době odhalující neschopnost zvládnout nespokojenost lidí lze skutečně dav zahnat do karantény a zastrašit. Ekonomický krach se nádherně svede na corvir. Takže důvod zplodit fantom tu je a je bezezbytku využíván. Statistiky jsou též jen čísla vyhovující této strategii. Přesto jsem přesvědčen, že tentokrát tu máme čest potkat něco mocnějšího, než jen obyčejnou chřipku. Jinou otázkou je jak se ubránit zneužívání a nezpanykařit. Věřím, že se opět najde nový Fleming a kšeft se zdravím bude minulostí.
  Přeji všem zdraví, Tomáš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak,pandemie jehorsi formou epifemie. Ona i epidemie ma sve hranice ... Na 100 000 musi byt v kratkem case infikovanych 1 700. Po pul roce jsme na 17 000. To je bida. A jeste vetsi je co nastavila vlada s automechanikem Hamackem.

   Smazat
 4. Bohužel na západě bez nepřátel neumí žít furt a neustále si je vytvářejí. A naši západní sluhové slouží snad se žádný překabátěný na hrad nedostane.

  OdpovědětSmazat
 5. Je vidět, že žádná pandemie není dost hrozná a veliká, aby zabránila našim Velkým Bratrům pokračovat v demokratizaci tam, kde ještě demokracii nemaj.

  A neváhaj přitom použít své osvědčené diplomacie, kroucením paže. A to vše za cenu, že odtrhnou od huby svým chudým, ale ptát se jich na to nebudou. Nakonec, i oni (ti chudí) jsou tak pyšní, že jsou výjimeční - jak jim jednou prozradil Obama - a ten by jim přeci nezalhal.

  OdpovědětSmazat
 6. Zas už "covid"? Strašné! To už je opravdu i proti bohu. Nikdy bych si byl nepomyslel, že lidstvo může až tak zblbnout. To je jako kdyby mně vsugerovali, že se mám bát duchů - protože tamhle a tamhle někde se zjevili a někomu ublížili, tak se můžou zjevit i za mými dveřmi. Už chápu, jak asi byli mentálně kvalifikovaní lidé v dobách, kdy se báli polednice, klekánice, vodníka, lesních žen, hejkalů apod. A přesto je nějací zasraní šlengři tímhle pořád strašili - proč asi? Co tím sledovali? Proč se dnes straší duchem jmnénem "covid" - ale zase jen socky - ( podlidi?) Nadlidi pouze vědomě hrajou komedii, ale musí taky předstírat strach. Jako tenkrát s těmi klekánicemi. Občas do medií předhodí kohosi vlivného, nějakou tu celebritu, že taky má "covid" a lidstvo už zase udělá strachy loužičku, a zaleze do boudy jak pejsek.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Tomáš. Já také věřím na coronavirus a pravděpodobně jsem jej ve svých 76 letech prošel. Zřejmě mám dobrou imunitu, nikdy jsem nemarodil a mám krevní skupinu 0, která podle statistiky je proti němu nejodolnější. Byl jsem před mnoha lety pracovně v Číně a tam každý kdo měl nějako virozu a musel na veřejnost měl roušku. Tomu rozumím, ale vyvolávat v lidech panický strach je nezodpovědné a zřejmě to zakrývá to co jsem výše popsal. Lidstvo v průběhu své existence prošlo mnoha různými epidemiemi, ale nebyly takové prostředky jako dnes. Je to byznys a ten nezná bratra. SNB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že panický strach z počátku ataku nemoci byl oprávněný. Nikdo nevěděl o co vlastně jde. Virus, do kterého zasáhl uměle člověk. Co udělá teď, zítra, pozítří. Státy, které se proti němu postavily od začátku vcelku zodpovědně ochránili své obyvatele. Díky naší vládě a jejím počátečním opatřením jsme dopadli velmi dobře. Tak, že těm našim obyvatelům, kteří hledají všemožné konspirace ve světě se to kecá. Byl jsem před mnoha lety pracovně v Japonsku. Japonec zakašle, začnou mu týct nudle a má roušku. Není li to ochrana, je to alespoň znak solidarity a respektu k ostatním spoluobčanům. U nás jsou tací kteří odmítají roušky protože při jejich nošení by nebyl vidět jejich sveřepý a odmítavýn výraz ve tváři.

   Smazat
  2. 13,14
   Ajeje,obhájce roušek a vymírajících Japonců....

   Smazat
  3. I náš národ již řadu let vymírá a bez roušek, nebýt cikánů tak by to bylo ještě horší. Nepřirovnávej úbytek Japonců s rouškami, nebo co tím myslíš. Tam je problém jinde. Svět je jinde, než ty si myslíš. Věř těm svým fantasmagoriím a nevnucuj je ostatním. Na blbý příspěvek blbá reakce. I když já reaguji vcelku reálně, inteligentně, pro ostatní srozumitelně,se svými osobně nabytými coronavirovými zkušenostmi, což o tobě se říci nedá. Když ty si vezměš roušku, tak budeš určitě alespoň chvíli vypadat jako ohleduplný, solidární člověk. Jseš li postižen mongoloidním typem, možná i jako Japonec.

   Smazat
  4. Je štěstí národa, že takových velikánů jako jste vy není mnoho.

   Smazat
 8. Já radši chcípnu, než abych si nechal aplikovat ruského Sputnika V a okradl Big Farma o miliardové penízky, kvůli kterým se korona spustila. A k tomu vybízím všechny uvědomnělé Čechy. Vzhůru proti Rusku. Chcípněme!

  OdpovědětSmazat
 9. Mně koronavirová epidemie prospěla vzdělanostně i zdravotně.
  Za prvé jsem měla těch keců ve zprávách tak plně zuby, že jsem sledovala spoustu přírodovědných pořadů v televizi a dozvěděla jsem se, že každý člověk má 1,5 až 3% genomu neandrtálců, ale protože je ta část u každého jiná, tak genom celého lidstva obsahuje až 30% genomu neandrtálců. A ještě nejaké procento genomu denisovanů. Z čehož vyplývá ža nejsme čistá ras, nýbrž míchanec, jak by pravil pan Kaplan, A taky, že jsme neandrtálce nevyhubili, ale smíchali jsme se s nimi a jelikož jich bylo míň, tak je situace taková, jaká je.
  Za druhé po prvním nasazení roušky mně naskákaly opary a afty. A taky se mi začal hýbat zub. A než jsem si vyléčila opary a afty, abych mohla k zubařce, tak se zub usadil a nepřišla jsem o něj.
  A jelikož mám taky ve svých 76 letech dobrou imunitu a kromě toho jsem kuřák (ti jsou prý odolnější), koronavirus se na mě vykašlal. Nebo možná ne - testy mi nedělali a nic mi nebylo.
  Takže výsledek - asi mi to prospělo.
  A Pompeo? No, to je t.zv.agent s teplou vodou. Pokusí se nám prodat něco, co fakt nepotřebujeme, za cenu, kterou si nemůžeme dovolit. Zbraně, pitomé nápady a jejich způsob diplomatického jednání. Pamatujete na ty dúchodkyně, co si kupovaly zlacené hrnce a úúžasné deky? A tak dopadneme, když ten kšeft vezmeme. Leda bychom si z amíků vzali příklad - každá smlouva se dá jednostranně zrušit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.