Reklama

pondělí 3. srpna 2020

ČR a senát

J. Skalský

3. 8. 2020 ČeskéNárodníListy

Bavorsko, na něž naši sudetomilové hledí jako na zemi zaslíbenou, má jednokomorový sněm (Landtag). „Až do prosince 1999, existovala i druhá komora, senát, jehož členové byli vybráni společenskými a ekonomickými skupinami v Bavorsku, která byla referendem v roce 1998 zrušena.“
(Wikipedie)

Jedním z důvodů, zřejmě hlavních, byl argument, že Bavorsko si nemůže dovolit mít druhou komoru - Senát. Návrh na zrušení Senátu počítal s tím, že Bavorsko ročně ušetří značnou sumu.

Ovšem tytéž i další důvody již dávno mluví i u nás pro zrušení senátu. Pro KDU a TOP 09 je Bavorsko zvlášť přitažlivou zemí SRN. Bavorskou CSU vydávají kádeuáci dokonce za svou sesterskou politickou stranu. I proto by měli mít větší pochopení pro zrušení senátu. Zatím tak však zřejmě není.

Podíváme-li se na předmětný problém, můžeme zjistit, že u nás již v době krátce po ústavním zakotvení senátu, tedy po roce 1992, mnozí ústavní činitelé silně pochybovali o důvodnosti zřízení druhé komory. Tato stanoviska u nemnohých přetrvávají dodnes. Ovšem některé reakce na úvahy v tomto směru byly silně vyhrocené. V podobných snahách byl snad viděn téměř záludný útok na celé naše ústavní zřízení.

Ale my se domníváme, že úsilí o zrušení senátu je zcela legitimní a zákonné. Ústava ČR, která zřizovala senát, byla přijata Českou národní radou 16. prosince 1992. Jestliže ústava takto vznikla, nemůže být problém, aby některé její ustanovení bylo změněno referendem. Tento demokratický institut i samotná naše ústava předpokládala. Je jen ostudou řady politických činitelů, že ani po 25 letech referendum nemáme zcela jednoznačně ústavně zakotvené. A proto všechny úvahy a činnosti směřující ke zrušení senátu nemohou být v rozporu s ústavou. Jen pouze některé politické síly, které mají zájem na udržení senátu, usilují o odsouzení takových snah. Celospolečenský zájem je však mnohem vyšší než zmíněné úsilí.

Co tedy brání u nás, abychom senát zrušili? Celostátní referendům o něm může rozhodnout. Takové tvrzení, že senát by sám svým hlasováním měl rozhodnout o vlastním zrušením, je až do nebe volající nesmysl. Kdy a kde si kapři sami vypustili svůj rybník? Žádný takový příklad neexistuje.

Tedy nezapomeňme při běžných politických aktivitách na to, že senát bychom měli zrušit. O jeho další existenci mohou rozhodnout jedině občané v celostátním referendu, v žádném případě však nikoliv sami senátoři. Nyní jde o to, abychom konečně institut celostátního referenda učinili ústavním institutem. Bude to nelehká práce. Jednou už konečně musíme dosáhnout toho, aby o nejdůležitějších společenských otázkách rozhodoval lid přímo, v referendu. Je ostudou pro nás všechny, že se dosud tak nestalo.

Dovedeme i pochopit, že politické strany potřebují místa v senátě, aby tam mohli umístit některé své zasloužené politiky. Tento zájem je však až druhotný a v žádném případě nemůže převážit nad zájmem celospolečenským, vyjádřeným výsledkem referenda. 

51 komentářů :

 1. To jsou ale blbé nápady. Dovedete si vůbec představit jak by to asi vysvětlil doma paní Evě, chudák Drahoš ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Senát není pro ČR,senát je jen pro takové Drahoše !!!,..teď do té drahoty to zapadá,je jen pro to,abychom tu drahotu tady měli...Senát zcela za tuu krátkouu dobbu své existence,zcela znehodnotil naši měnu,..jenže dokázal EU,že jsme teď zcela neschopni příjmout EURO,to Drahoš vyučoval?,..na čem mu záleží,tomu zcela neschopnému protistátnímu živlu?...určitě na blahu a prosperitě naší země!!!,zde doložil důkazy,že je dalším najatým v pořadí,v každém případě potvrdil velezradu...našim heslem je SENÁT PO VZORU BAVORSKA,BAVORSKO NAŠÍM VZOREM !!!

   Smazat
  2. No co, odevzdal by ušní naslouchátko a šel by stahovat králíka ...

   Smazat
 2. Bylo by to dobré ale nejsou na to Český politici kteří by připustili možnost referenda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediná možnost je, aby nás co nejvíce volilo Okamurovu SPD, která všeobecné referendum prosazuje a má ho na prvních místech svého programu!!!

   Smazat
  2. Ano, volit SPD, nikdo jiný asi referendum ve svém programu nemá- Zajímalo by mne, proč třeba Trikolora se s SPD dohaduje, co proti ní má!!! Vždyť má jinak program skoro stejný jako SPD!

   Smazat
  3. Anonymní3. srpna 2020 12:08
   Vždyť jste si to sám zdůvodnil, Trikolora nechce referendum. S tím se přeci SPD nemůže spojit. P.K.

   Smazat
 3. Absence možnosti celostátního referenda je největší ostudou politických elit posledních vlád ČR. Zároveň je hrubým porušením ustanovení Listiny zákl. práv a svobod.

  Vláda Británie také umožnila svým voličům referendum, a to dokonce o vystoupení z EU. Čeští politici ale hledají vzory na Majdanských náměstích, a tím pouze odhalují vlastní bolševické návyky ze starých dob - za které se navíc vůbec nestydí, protože to dobře o sobě ví.
  Navíc je v tom pěkný bordel v tom, že lidé volící do sněmovny (posledně 61%) nechodí záměrně k volbám do senátu, a tím zde vzniká instituce, které stačí pár(posledně 16%) skalních ods a socdemů k jejímu fungování. Tito jednotlivci nezastupují tedy rozhodně demokracii, protože je v praxi občanovi vládními institucemi, jejich umlčením a nemožností se vyjádřit formou referenda, nedemokraticky odmítána.
  Vláda ČR zde tedy omezuje zcela bez diskuze svobodu a demokracii lidem v České republice - zde není co dodat a uváděné důvody jsou jasným odklonem k nedemokracii.

  Námitka že volit můžou jít přeci všichni je pak doslova totalitní svinstvo posledních vlád ČR, vč. té současné právě proto, že odstřihly občany od možnosti vyjádření se v referendu a po vzoru bolševika sebrali lidem kus svobody, na kterou mají právo.
  Neúčast ve volbách, kdy 74% z těch, co k volbám chodí, dává neúčastí najevo nesouhlas s touto zbytečnou a drahou institucí, není pro vládu ČR, honosící se demokracií a svobodou, bohužel ve skutečnosti nejmenším důvodem ke změně ve prospěch voliče - jejich vlastního chlebodárce.
  Na referendum máme právo a to, že by nemuselo dopadnout podle potřeb současné vlády, to je pravá tvář nové, tiše se vkrádající totality!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás zrušení senátu je zcela jednodušší než v Bavorsku,unás byl senát ustanoven nezákonně,žádné referendum se nekonalo,protože bby senát nikdy nebbyl!,..proto jeho zrušení nevyžaduje takto složitých procedůr,jako v BBavorskuu..dodám,aby to stačilo kazisvětům...BBBBBBBB uuuuuuu....bbbbbbblbci....

   Smazat
 4. Senát ČR je banda darmožroutů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.27 - to jste byl v pojmenování hodně hodný. Jsou to, až na několik vyjímek, netáhla, budiž k ničemu, vyžírkové. Co za nimi stojí? Skoro nic.

   Smazat
  2. Senat pracuje v cizim zajmu protektora USA, stejne jako prazska kavarna. Je to flaskove depot, naprosto zbytecna a draha instituce pracujici proti nam, vlade a prezidentovi.

   Smazat
  3. Senát ČR zrušit

   Smazat
  4. 9:33 Jaký máte dukaz, že Senát pracuje v " zájmu protektora z USA "??
   Pokud ne, tak jste jen ubohý lhář!

   Smazat
  5. Máte pravdu 17:26, senát vůbec nepracuje, jen zdržuje a utrácí. Důkazy podává sám.

   Smazat
 5. jednou jsem se v té valdštejnově konírně byl podívat a měl jsem dost tísnivý zážitek. Sedí se tam jak na schůzi politbyra. A není síla je odtamtud vypráskat.

  OdpovědětSmazat
 6. A co ta žabička zelená z NATO, která se chystá do Senátu, ta by byla smutná! Viď Petře Pavle -hrdinný to generále, zastánče té správné bombove demokracie.

  OdpovědětSmazat
 7. Krajani, prectete si dva nasledujici clanky. Vydaji za cteni spousta knih o politice a geopolitice. Upozornuji na nebezpeci, ktere nas ceka a nase ovladnuti, ktere uz probiha.
  Vysmivali se Jakesovi, aby zalhali jeho patriotismus. Chranil zajmy obcanu, ne US zidu. Varoval uz v 80 letech pred zadluzenim zeme pujckami zapadnich bank, ktere pod zaminkou boje proti COVID-19 ted probiha!!!! Pujcuje si EU i Cesko!!!!
  https://aeronet.cz/news/video-generalni-tajemnik-uv-ksc-milos-jakes-jiz-v-cervenci-1989-durazne-varoval-pred-zadluzovanim-statu-u-zapadnich-mocnosti-protoze-to-povede-ke-ztrate-narodni-suverenity-ve-svem-projevu-odhalil/
  Druhy clanek se tyka planu zapadu na zniceni Ruska a Slovanstva, ovladnuti surovin a uzemi Ruska, likvidaci a zotroceni obyvatelstva, likvidaci Slovanu a Zidu. Jeho 2. faze prave probiha.
  https://www.pokec24.cz/historie/odtajneni-zapadnich-dokumentu-pokud-vam-to-neotevre-oci-tak-potom-uz-nic/
  Prosim, dejte tyto clanky dal.

  OdpovědětSmazat
 8. Ziji 52 let ve Svycarsku a vidim dulezitost prime demokracie, kdy primo rozhoduje lid a ne skupina poslancu! Ti mohou byt ovlivneni korupci, vydiranim, zastrasovanim, aby rozhodli ve prospech ciziho kapitalu. Obcany uz uplatit nelze, neni to proveditelne. Instrumenty prime demokracie jsou Referendum a moznost podani Iniciativy. Iniciativa umoznuje provedeni Referenda k jakemukoliv problemu, paklize ho podpori podpisy urcite mnozstvi volicu.
  Pred Referendem maji i zdejsi politici obavy. Nenechaji ani hlasovat o vstupu do EU, protoze lide nechteji nad sebou diktaturu EU a odevzdat suverenitu bankam, ktere ridi EU.
  Argumenty ceskych politiku proti uzakoneni Referenda v Cesku jako ze lide jsou hloupi a nesmi se jim tato moznost dat jsou protidemokraticke. Protoze demokracie znamena primou vladu lidu a ne jeho zastupcu!
  Svycarsko ma dobre zkusenosti s Referendem. Spatna rozhodnuti politiku mohla byt korigovana a zahnani zeme do struktur jako jsou EU a NATO bylo obcany zabraneno!
  Cesi, vyzadujte Referendum a to neomezene. Ne jako chteji anarchiste Pirati a opozice jenom na nektera dilci rozhodnuti. Nenechte se oblbnout mafiany v politice, kteri haji cizi zajmy!
  Nevolte strany, ktere jsou proti Referendu. Volte SPD, nevolte prolhane ANO a neschopne, proflakle a destruktivni pozicni strany vitacu migrace CSSD kteri ovladaji po desetileti vnitro, policii a soudy, zlodeje z ODS, anarchii ANTIFA Piratu, ani pitomce ze STAN a Cernoprdy! CSSD zde zavedla mafiansky stat, pod jehoz kontrolou jsou procesy rizeni dosud.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:29-Mohl byste pane poreferovat, jak vzniklo referendum ve Švýcarsku? Jak je prosadit u nás, když není vůle politických stran? Kdo dokáže zorganizovat "referendum o referendu"!

   Smazat
  2. Ve Svycarsku jsou veskere zmeny ustavy a dulezita rozhodnuti predkladany lidu ke schvaleni v Referendu od r. 1848.
   Referendum musi byt nejdrive vzato do ustavy jako zakladni pravo obcanu na primou demokracii. Obcane sami hlasuji bud ANO nebo NE k dulezitym rozhodnutim a ne jejich zastupci v parlamentu. Nejdrive musi byt prijat zakon, umoznujici Referendum. K tomu je treba politicka vule a schvaleni parlamentu. Kdyby melo Cesko Referendum, asi bychom se vyhnuli clenstvi v EU a NATO a tim ztrate nasi suverenity.
   Cela zalezitost Referenda je uz v praxi osvedcena a je treba ji jenom zkopirovat ze Svycarska. Nenechte ty veci modifikovat politickymi smejdy a vytvorit z Referenda neco jineho nez ma byt!
   Referendum a jeho fungovani, vyvolani Referenda Iniciativou obcanu, atd. jsou popsany na Wikipedii.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Referendum
   Volte pouze strany, ktere pozaduji uzakoneni Referenda v ustave jako prava obcanu, ktere pak nemuze zadny parlament omezovat, zakazovat, ani urcovat rozsah jeho platnosti ci ovlivnovat prosazeni vysledku Referenda.
   Ceska politicka mafie ma velikou kreativitu. Nenechte se oblafnout.

   Smazat
  3. nejak to tady nefunguje.

   Smazat
 9. Jo kapři a budoucí kapři si sami nevypustí rybník. Zajímavý pohled na sankce po 48 nabízí v závěru svého videa: Čaká nás mena peňazí Karol Lupták.Jenže takhle to EU nechce, peníze kterými se zadlužíme na věky nasype parazitům. SNB.

  OdpovědětSmazat
 10. Kdyby byla funkce ve Serenátu NEplacená,pouze čestná....jéééé,to by byl úprk z lavic téměř raketový!!:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná ani ne, protože by vybraní jedinci byli dál placeni Sorosbandou. Jedině zrušit.

   Smazat
  2. Máš pocit, že třeba senátor Ivo Valenta sedí v senátu kvůli penězům?

   Smazat
  3. 14:29
   Tak proč tam ten exprt sedí?!!!!
   Z lásky k národu TĚŽKO!!!!!

   Smazat
  4. 15:35 Ty asi moc nevíš, o koho jde, viď?

   Smazat
  5. 17:56
   Ale vím, takovejch lemplů je tam víc ty jeho nosiči šnuptychlu! 🤓

   Smazat
 11. Mimo silové řešení, což je nelegální, neexistuje naděje,že ti hajzlové si sami schválí zrušení senátu.
  Jedinou nadějí,ale jen nadějí je vítězství SPD v obou volbách jak parlamentní tak senátních,ale s tím,že by mělo 2/3 třetinu poslanců.Jinak je diskuze o tom zbytečná a ztráta času.Oni ti hajzlové počítají s tím,že většina národa tedy voličů se nechají oblbout a k volbám nepůjde a SPD nezvolí.Hajzlové v senátu se prostým občanům vysmívají.

  OdpovědětSmazat
 12. Všichni ti poslanci jsou našimi zástupci. Tedy, pouze zástupci ! Cožpak je normální, aby nějaký zástupce řekl svému nadřízenému ,,tak o tomhle tě rozhodovat nenechám, to si rozhodnu sám" ?
  To opravdu neustále potřebujeme nějakého ředitele zeměkoule, který nás bude řídit?
  Havel chtěl pořád nějaké pojistky demokracie, až se zde vytvořil jakýsi demokratizmus, kde není podstatné, kdy a co z debaty vzejde, ale hlavně to, že se debatuje.

  OdpovědětSmazat
 13. Na Slovensku senát Mečiar zrušil jako zbytečný hned po vítězství ve volbách. Na rozdíl od našich politiků měl odvahu a koule. Tady jsou politici moc opatrný, neriskovat a přežít do příštích voleb, a případně kandidovat do zbytečného senátu jako teta Němcová. Kde by dostali tak pěkné prachy.

  OdpovědětSmazat
 14. Pláčete krásně, ale na špatném hrobě. Nikdy, pamatujte nikdy za současného systému, za současné existence politických stran, za současného volebního systému a a za současného myšlení populace nedojde k žádným politickým ani ekonomickým změnám - tj. zrušení senátu, zrušení dvoukolové volby prezidenta (jedno kolo stačí), zavedení referenda , vystoupení z NATO a EDU atd. Proč?
  1. jsme kolonií závislou na páníčkovi v Berlíně, Bruseli a Washingtonu
  2. Naši "politici" jsou věrní služebníci zmíněných páníčků
  3. Naši "úředníci" jsou věrnými služebníky našich "politiků"
  4. jakoukokoliv iniciativu ve výše zmíněných oblastech zruší poslední instance - Ústavní soud - jako neústavní podle článku 9 současné platné ústavy, kde se říká, že "změna náležitostí demokratického státu je nepřípustná". (Opsáno z německé ústavy po prohrané 2. světové válce).
  Řešení?
  Násilný převrat, rozbití EDU a vytvoření nového státu na novýcch základech jako v r. 1918 a 1948! (Navíc se znárodněním všech klíčových odvětví a vytvoření silného státního sektoru pro zemědělsko-potravinovou, energetickou a finační soběstačnost státu.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Minář by to lépe nenapsal, vzhůru na Letnou.

   Smazat
  2. Zatím nejsou na tenhle krok lidi 15:29. Človíček jménem Pehe se těší, že očekávané ekonomické a sociální problémy silně oslabí pozici Babiše (viz https://denikn.cz/402749/ano-bude-hur-jen-jedna-vec-dokaze-babisovi-odehnat-volice-a-ta-se-blizi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=368730&dop_req_id=eIfyZ2ZCiqI-202008031348&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box).
   Možná má pravdu, ale aby se nakonec hrozně nedivil. Naštvaní občané mohou ve svém hněvu jít dále než by si tenhle "chytrák" přál. A pak jemu podobní budou hledat rychle, kde nechal tesař díru...

   Smazat
  3. Minar je loutka, pindajici co lide chteji slyset. Nedostudovany cernoprd, kterym lide rikaji pater vyklouz. (Studoval protestantske bohoslovectvi, proto asi protestuje).
   Demonstrace jsou financovane zevne, tech par tisic co mu hlupaci posilaji nestaci, demonstrace a infrastruktura stoji miliony.
   At si Minar zalozi stranu a jde do politickeho boje a prestane tady lidi hecovat proti Babisovi a vlade pomoci kavarny a Havloidu.

   Smazat
  4. 17:21 vy jste nenasyta, já jsem se už přejedl lidových veselic na náměstích, ať končících sametem, či spacáky. Vždy je jeden stejný výsledek, jejich výhra a my utřeme nos.

   Smazat
 15. OT: Podle pražského soudu modrý pták výzvou k "podřezání prezidenta jako svini" nespáchal trestný čin, ale pouze naplňoval svá ústavní práva:

  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/lang-prispevkem-o-zemanovi-nespachal-trestny-cin-potvrdil-soud_546302.html

  To tedy znamená, že by se teď nikdo nedopustil trestného činu v případě, že by ptákovo výzvu použil vůči němu samotnému, ale i vůči komukoliv jinému, neboť by to bylo podle rozhodnutí soudu kvalifikováno jako naplnění jeho ústavního práva. Kde to jenom žijeme:(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že neukradl z hladu pečivo, to by šel demokraticky sedět.

   Smazat
 16. http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8387-desatero-zniceni-ceskeho-naroda.htm
  Lidi věřte. BOUŘE vítězně pokračuje a přijde i do kdysi naši malé zemičky. Všichni obrzloději, justiční mafiáni a vlastizrádci budou skutečně válečným soudem tvrdě potrestnáni. Světlo vítězí nad temnotou !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo pane, kdyby tomu tak bylo! Problem ovladani lidi prolhanymi amoralnimmi smejdy existuje od nepameti. V Mozartove opere Kouzelna fletna je arie:
   'Paprsky svetla vyzenou tmu a znici skrze pokrytce ziskanou jejich moc'.
   Ano, pry to uz probiha v realu. Jenom se o tom nedozvite z nasich medii, ktera nam nepatri jako nepatri i moc politicka. Uzmuli nam ji prostrednictvim Havla, tajnych sluzeb zapadu a zapadnich bank.
   Zapad nas vzdy jenom zradil a okradl. Cesi to stale nevedi, neuvedomuji si to, protoze se to zalhava, zamlcuje!

   Smazat
 17. 15:29
  Ten převrat musí nastat v hlavách voličů. Aby zvedly své pohodlné zadky a přišli k těm senátním volbám a vymetli současnou skvadru Láskařů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:29 To už tu bylo, "zapalte ohně na horách". Aber die Ende. Ještě můžeme klesnout k Posseltům.

   Smazat
 18. Vážení spoluobčané ani já vás nepotěším. Kdyby totiž si dal někdo práci a spočítal všechny náklady nejen na Senát, ale na všechny komise, které neustále vznikají a stejně nic neřeší,protože už to hraničí s blázincem, tak právě vzniká jakési grémium. Totiž všichni experti co se této hry (včetně emisarů v EU) účastní to nedělají zadarmo. Potom se musí šetřit na hygienicích, jak právě slyším redukoval se jejich počet z 4000 na 2300. Taky se šetří v železniční dopravě, na mnoha místech se zrušili výpravčí, vlakvedoucí,průvodčí a na vše zbyl jen strojvedoucí. Potom se nedivme,jak jsme dopadli. Mimochodem mne rozesmála očekávaná semaformapa nejen, že bude vždy neaktuální (jednou za týden), ale protože je Praha zelená, tak ji už vůbec nevěřím. Doufám, že v našem Potěmkinu za ní někdo dostane státní cenu. Obdobnou "informaci" přináší i stejná mapa Evropy. Ta mezi horší uvádí Švédsko, Portugalsko a jen Slezsko. Chybí mi tam Belgie, Holandsko i Rumunsko. Tak mi připadá, že jde jen o jakési mezinárorní dohody turistických branží. Milá NR věnuj se trochu víc tuzemsku, zdá se mi, že zde má větší prostor zahraničí.
  Děkuji za poskytnutý prostor pro můj názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě v rádiu uvedli, že hygieniků bylo 6000 !

   Smazat
 19. Cim mensi zeme, tim vice statnich uredniku. Senat musi byt, a doporucil bych jeste 3. a 4. komoru, at neni zadny nezamestnany!

  OdpovědětSmazat
 20. Zrušit Senát stejnou cestou jako na Slovensku.

  OdpovědětSmazat
 21. To,že má náš senát malou autoritu je zjevné a nic na tom nezměnili ani proklamace všech předsedů senátu,poslednich dvou nevyjimaje,naopak!Je to především nepokorou "sloužit" co nejširšímu spektru opravnenych zájmů většiny ,nepřehánět to s podporou menšin ,což jasne ukazuje nerespektování veřejného mínění. Svrchovanost veřejného mínění neni žádná utopická touha,ale soubor faktů se kterymi se lépe vyrovnává vláda i parlament. A PROTO JE a BUDE SENÁT I NADÁLE SPÍŠE BRZDOU NEŽ ZÁRUKOU ROZVOJE DEMOKRACIE.

  OdpovědětSmazat
 22. noviczech
  ...můj názor! Jestli chceme v České zemi dělat politické změny, tak v PRVNÍ řadě: :-)) všechny redaktory a reportéry veřejných i soukromých médií odstavit! Covid19/20/21, dát jim celou hlavu do roušky, aby nemohli lidem lhát, jinak lidé nepůjdou k volbám a nic se nezmění! Za druhé: sedněte si a spočítejte si DENNÍ příjem z DPH do státní kasy. A máme pomalu vše v SOUKROMÉM vlastnictví, tedy žádné státní dotace! Platí se super daň a KDE jsou tyto peníze??? Vláda musí vyložit karty na stůl a být vedena k odpovědnosti, tedy souzena, tedy zrušení imunuty, za ZPRONEVĚŘENÍ majetku LIDU! Ale to je vše jen SEN, který se mi asi zdál!

  OdpovědětSmazat
 23. Zákon o referendu kvůli pravičákům a současné opozici nemáme, ale jednorázové referendum ke změně ústavy by se udělat dalo.Jen by s tím musela souhlasit především vládní koalice, ale i tam je problém.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.