Reklama

pondělí 10. srpna 2020

Daniele Ganser: Nezákonné války9. 8. 2020   StřípkyZeSvěta

Jak píše Pavel Šafář ve svém článku: Čemu máme věřit na portálu Zvědavec: "Na příkladu NATO si můžeme ukázat, jak dlouhodobě média informují jednostranně a o určitých aspektech neinformují vůbec. Jak popisuje v knize Daniele Ganser: Nezákonné války. 

Jak země NATO sabotují OSN kronika doby od Kuby po Sýrii. Organizace NATO dala znovu jasně najevo, že se bombardováním Bosny v roce 1995 a prvním nasazením svých bojových letounů mimo území NATO proměnila z obranné aliance v útočné spojenectví. NATO bombardovalo Kosovo v r. 1999, tímto činem se jasně a zřetelně proměnila z obranné aliance v útočné spojenectví. To dále pokračovalo napadením 2011 – Líbye, Sýrie – Válka v Sýrii je vlastně novým vydáním spolupráce USA a CIA s džihádisty, známé z Afghánistánu 80. let, nebo z války v Bosně v 90. letech. Dezinformace a zakrývání fakt je nedílnou součástí NATO od jeho počátků." 

16 komentářů :

 1. Typickým příkladem byla válka USA - Irák. Vymyšlené důvody napadení,které pak nahradil boj za odstranění Sadáma o které je nikdo z Iráku nežádal. Schváleno OSN až po akci. Jasný příklad agrese, poslušnost a servilnost OSN ku USA, kterou Američané ovládají, přesto, že jí dluží. Porušena všechna mezinárodní práva! M.R.

  OdpovědětSmazat
 2. To je naprosto jasné k čemu to uskupení slouží dnes jsou to jen vlhké sny západních šílenců. Rusko řeklo jasně pokud budou napadeni tak první cíl je usa a použijí jaderné zbraně. Žádná konvenční válka být nemůže tak aspoň mají usa odbyt na jejich staré zbraně.

  OdpovědětSmazat
 3. NATO už od napadení Vietnamu až do dnešních dnů obchází a veřejně sere na celou OSN!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou i země, které se SS přestali bát. Jsou technologicky vybavený, jen v ČR se tomu říká, že ukradli licence. Kdyby někdo čekal, až mu SS prodají licenci, tak pořád ještě mlátí mamuta kamennou sekerou.

   Smazat
  2. A přitom chybělo málo, aby už žádné války nebyly! - https://static.booktook.cz/files/photos/x/6/6c752d54f25ec63fcd58ac8efafe693a0513603c.jpg

   Smazat
  3. „Vlak projíždí Florencí a blíží se k nádraží K. H. Franka – největšímu pražskému železničnímu uzlu. Na okamžik spatříme Žižkovský památník. Na podstavci stojí jedna z největších bronzových soch Evropy: pevně rozkročený Adolf Hitler, který s otcovskou přísností shlíží na jedno ze svých měst. Ruku má položenou na zátylku věrné fenky Blondi – největší bronzové sochy psa na světě. Za nimi se vypíná stometrový stožár s obří vlajkou. I tím se snažili Pražané zlomit rekord, škarohlídi však namítají, že nejvyšším stožárem pro vlajku se svastikou zůstane Eiffelovka.“

   citát z knihy alternativní historie "Říše"

   Smazat
 4. O tom jak demonstrují v Bělorusku proti Lukašenkovi je plný internet a média, samozřejmě kritický k volbám, které proběhly úspěšně a bez obětí na životech demonstrujících, avšak ani slova pohoršení nad genocidou lidu USA, jeho vládou, kde zásluhou nezvládnutí opatření proti šíření kontraviru pomalu ani slova kritiky, jen se konstatuje, že USA je nejpostiženější zemí světa. Když vstoupili vojska VS do Československa v roce 68, spustil Západ hysterickou kampaň, když na druhé straně planety tito samí zabíjeli ve Vietnamu (známe krvavé obrázky z My Lai) také bylo ticho. Přitom, vstup vojsk VS v porovnáni se zločiny ve Vietnamu, ale i v Hirošimě a Nagasaki, bylo jako velké vojenské cvičení, při kterých také dochází k sporadickým obětem. Tak takový je Západní "demokratický a svobodný svět"....

  OdpovědětSmazat
 5. Jsou také "zákonné války"? O jedné bych věděl. Rozjet se do Afriky, a zabránit tam těm černým opicím, aby se mezi sebou neustále vybíjely. Celé kmeny na sebe číhají v pralesích, to je nějaký ten Boko.. bla bla.. a takových boko - je tam fůra. Jsou to loupeživé a zabijácké výpravy, a jestli se teď huláká, že .."černý život má smysl" - tak ať se černí životové přestanou mezi sebou vybíjet. Zabíjejí i nevinné turisty - je to hnusná, mizerná havěť, ale... kdo tomu dodává zbraně? Každý ten šmejd má samopal - kde je berou? Kde na ně berou peníze? Kdo to tam řídí? Takže - to by byla zákonná válka, nastolit v celé Africe mír, aby taky začali černé ksichty obdělávat půdu, a dělat něco smysluplného. Postavit tam koncentráky, a tam zavřít černý zabijácký šmejd - a ne jim ještě dodávat zbraně. Ale do toho se nikdo nehrne, tam USA nevysílá své vojáky po tisících, tam nemají zájem -proč? A vůbec - proč to pořád omíláme, když všichni víme, že světová politika je obrovské, prolhané, podvodné a proradné svinstvo, a ty největší svině to beztrestně řídí. Odkud? Vím bůh. A světoví novináři? Jen blafujou, vědí prdlajs, spekulujou, nafukujou nebo uberou, oblbujou - no, něco dělat musí. Aby rizkovali a vysílali svoje zprávy z "míst činu" to už se dnes nenosí. Lepší a jednodušší je sedět na zadku, najít si na internetu nějakou "zprávu z domova" tu potom přepitvořit podle zadání a vlastního vkusu, a poslat do etheru. A vymyšlené šarvátky mezi USA a Ruskem? Mediálně zabírají nejvíc, proto je to na programu pořád ( a sem tam taky Čína) Až budou zabírat hejna masožravých komárů, kteří by napadaly jednotlivé státy se smrtícím účinkem, nebo články o řádění Godzilly - budeme se čtenářsky a názorově zabývat komáry a Godzillou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:14 Trošku jste se netrefil. Podle vašeho popisu se v Africe jedná o domorodé kmeny, které na podobné civilizační úrovni válčili vždy a všude na všech kontinentech mezi sebou. Pokud se vám jedná o "civilizovanější" a vyspělejší metody boje, tak ty jsou podporovány záměrně a odjinud.
   Netrefil jste se však v tom hlavním. Pokud vám vadí černoši, v Africe se černoši sami nazývají negry, pak to hnutí a imigrantská politika je zase podporována odjinud než od nich přímo z Afriky. Nemůžete nikde nastolit mír a klid nějakým "hurá" způsobem, když o to nebude místní obyvatelstvo stát. A ono nebude mít zájem. Američané se o svůj "mír" pokouší hezkou řádku let a výsledky jsou poměrně tristní, kdy se následně případný dobrý vztah k nim, pokud vůbec byl, mění na nenávist prakticky všech. Stejně dopadly všechny podobné pokusy v minulosti, ať už to byl kdokoliv a kdekoliv. Protože nakonec nešlo a nejde o nic jiného, než zbraní získat "nějaké ty výhody". Taková je realita. Jediná možnost "uklidnění Afriky" by byla, kdyby všichni, co tam nemají co dělat, prostě odešli a nechali si to "domorodce" vyřídit samotné mezi sebou. Jakýkoliv jiný mír bude vnímán jako násilný a nepřirozený. A nic nevyřeší. Vzpomeňte si na rok 1968 u nás.
   Pozorujte a analyzujte Rusko, které se vmísilo do konfliktu v Sýrii, ale nechalo a nechává správně politicky to hlavní vybojovat si samotné Syřany, co podporují Asada. I když by se mohli postarat o mnohem rychlejší konec toho utrpení tam. Ale to by nemělo smysl. Syřané by si míru nevážili tak, jako když si ho vybojují sami. Ve Španělsku Franca podporovali "nahlas a i nehlasně" mnohé země, ale už nikdy se Franco bez jejich podpory pak neobešel, i když se "hlavní strýček časem měnil". Jakmile Franco odešel, Španělsko si to vyřídilo, částečně, ale samo. I proti vůli mnohých "zainteresovaných" zemí. Ale to vnímání svobody tam neustále kvasí a bublá.
   Hnutí BLM je hnutím, které "hájí zájmy" v drtivém smyslu chápání toho významu, černochů, tedy více méně de facto "míšenců", v Americe a v tak zvaném civilizovaném světě. Samotná dnešní Afrika je tu při ničem!
   A pokud jde o imigranty, pak se má přece převážně jednat o Araby a Muslimy (ti jsou Muslimy bez ohledu na barvu kůže!).
   To, co jste předvedl na začátku svého příspěvku, zavání i rasismem.
   Jediná válka, která je zákonná, je jen válka obranná. Ale vítěze se stejně na zákonnost nikdy neptají.

   Smazat
  2. Bez výhrad s vámi souhlasím 23.02. Mně nevadí černoši v Africe, ani to, co tam mezi sebou provádějí, mně vadí, že se rozlézají po celým světě jako černý mor - je to rasistické? V Africe zabíjí kámen cihlu - all right! - ale proč to leze do Evropy? Ano, všichni bílí, co do Afriky nepatří by měli Afriku opustit, a potom by mohl svět "svépomocí" kolem Afriky vystavět cosi jako "Čínskou hladovou zeď" - a nikdo ven! Jen doklady, že jedu za účelem obchodu s tím a s tím, tam a tam - žádná "plavidla" naládovaná nadrženými černými sockami a trestanci s poklopcem. To by bylo správné - ne? Když se vybíjí, ať se vybíjí, nelezla by tam ani propagandistická media ukazovat vychrtlé a umírající malé černoušky s tím, abychom jim přispívali. To taky někdo platí, aby potom ty příspěvečky ušlechtilých duší mohl rozkrást a nakoupit za ně samopaly? Nic o Africe -ani v mediích, ani nikde jinde. Ano, to by byla jiná. A rasista nejsem, nikdy jsem nebyl, ale po tom, co se současně děje, a co ty černě vyzdobení lidé předvádějí, zvažuji, jestli se jím nestanu.

   Smazat
 6. Před Vietnamem se dělo ledacos co jsme ani pořádně nevnímaly ale jak začala válka ve Vietnamu, muselo být jasné každému morálnímu člověku jasné kdo to to NATO vede a kam až to může zajít. Jenže z parazitečků narostly paraziti světového kalibru a ty nekoukají na dolar ni na libru. Ovšem ten duch parazitizmu přežívá i nadále. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to se pořád zapomíná na Libyi, kterou NATO probombardovalo o sto let zpět.
   Potom se "Evropani" diví, že je nemají rádi.

   Smazat
 7. Vlastně to, zač při Norimberském tribunálu na představitele fašistického Německa padaly hrdelní rozsudky (tj. např. za přípravu a vedení útočných válek), se v přímém přenosu po dobu několika dekád odehrává po světě v režii USA a US vazalů. Jen s tím rozdílem, že bez tribunálu a bez trestu.
  ---
  Nacista Göring to v norimberské věznici odtušil bystře, když řekl, že o žádný tribunál ani nejde a že jen vítězové soudí ty poražené. Ve své nadutosti se však šeredně spletl.
  ---
  To ovšem ani dnes nejsou souzeni pachatelé agresivních válek. Pouze jen ti, kteří v nich podlehli agresorovi (viz např. Miloševič, Husajn ..). To se pak na poražené "tyrany" vždy něco najde, aby viseli na provaze katově, zatímco loutkově dosazení "představitelé" jejich země jsou zas zavěšeni na provázcích okupantovy moci.
  Rusové si toho úkazu jistě povšimli již dávno, a doufám, že nedají agresorům příležitost k tomu, aby tito před nějakým tribunálem fabrikovali z vedoucích představitelů své země (jakože) škůdce. V nemenším střehu je jistě i Čína a její představitel Si Ťin-pching či Írán a Rúhání atd.
  Projev US Pompea, který Číně nedávno vyhlásil (studenou) válku, byl dost jednoznačný a dvojí výklad vyloučil ...

  OdpovědětSmazat
 8. 16.32 Pane Opluštile, ale Herman Göring měl pravdu! Ode dávna byli poražení vůdci exemplárně likvidováni včetně likvidace hrobů... na římských TRIUMFECH, v Jekatěrinburgu, nebo v Norimberku, na Saddámově oprátce, Kaddáfího vraždou, PROSTĚ COKOLIV SI MŮŽETE DOVOLIT BEZTRESTNĚ POUZE V PŘÍPADĚ, ŽE jednoznačně ZVÍTĚZÍTE (NEBO ZEMŘETE s celou rodinou).

  OdpovědětSmazat
 9. noviczech
  ...ono vždy jde v prvé řadě o peníze! To umí katolický, demokratický západ velmi dobře. Německá banka byla zapojena, delší dobu, do nelegálního prodeje zbraní, ještě před vypuknutím války v Lybii. Německá politika na toto samozřejmě nereagovala, až v USA si tohoto všimli. Vy čtenáři, znáte režim, který by jim dal přes prsty?
  Vidíte, žijeme v. ....jaké politice??? Přesně jak se ptal pan Werich, chcete být neviditelní...? Chcete, aby vaše děti umírali, jako lide v Hirošimě nebo Nagasaki? Tak jděte, nacpěte se tomu z USA zítra do konečníku, vemte jejich vlaječky, budete pak vidět své děti jako mrzáky, oni jenom tomu rozumí! Není BŮH odpovedný, jsme my lide odpovědní za to co děláme, zapište si to za uši, i za to, co se děje v naší zemi, v českém státě, ani Poláci, ani Maďaři, my ČEŠI.!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Ta kniha je zajímavá, ale na čtení příliš komplikovaná. Nějaký historik možná jednou použije jen názvy všech operací a pak z nich vybere, pokud to je vůbec možné, jednu nebo dvě, které možná byly alespoň trochu zákonné.

  Zajímavé by bylo vidět udaje o ziscích, které války přinesly vítězům.

  Pozoruhodné je, že v knize není jakákoli zmínka o Rambouillet Agreement, tedy o jedné z největších manipulací související s konfliktem v Kosovu.

  Albrightová tehdy přesvědčila representanty Kosova, aby dohodu podepsali, přestože jim nic nedávala. Miloševič ji podepsat nemohl, protože by znamenala totální okupaci Srbska včetně odevzdání vojenských základen Američanům.

  Srbové byli odmítnutím podpisu presentováni jako bořitelé míru a byli potrestáni několikaměsíčním bombardováním. Když bylo ničení (z hlediska veřejného mínění) příliš, byla navežena a podepsána daleko mírnější mírová dohoda.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.