Reklama

úterý 11. srpna 2020

Dobře placené ovce: Proč vyšší vrsty zničí samy sebe? Sociální model "vítěz bere vše". U vesla je generace nepoučitelných. Místo odporu jen soukromá beznaděj. U nás všechno jen s drobným zpožděním

Petr Hampl - nezávislý sociolog
Petr Hampl

11. 8. 2020  ProtiProud

Petr Hampl analyzuje nový sociální trend v jedné z bašt amerických demokratů, který jako obvykle předznamenává podobný vývoj i v našich zeměpisných šířkách

V Americe se děje spousta věcí. Vyšší vrstvy bojují proti rasismu, násilí v ulicích některých měst opadá jen pomalu, cenzura se stupňuje, blíží se prezidentské volby… Takže schválení jednoho nového zákona ve státě New Jersey by mohlo uniknout pozornosti.

Ale nemělo by.

Mimo jiné proto, že se jedná o součást širšího trendu. Ten nový zákon znamená, že napříště budou i lidem bez státního občanství vydávány licence v profesích jako lékař nebo advokát.


Vyšší třída v New Jersey


Stát New Jersey funguje jako noclehárna a zázemí pro New York. Manažeři, bankéři, politici a další členové honorace využívají místních služeb. A využívají jich i mnohé velké korporace. Desítky nadnárodních korporací sídlí přímo v New Jersey (mimo jiné Honeywell a Johnson&Johnson).

Legislativní změna bude mít naprosto děsivý dopad na příslušníky blahobytné vyšší třídy, kteří pro ty korporace pracují a v New Jersey žijí. Takoví ti vzorní lidé, co vystudovali prestižní univerzitu, podařilo se jim dostat dobrou práci, žijí v rodinném domku na hypotéku, vozí svoje děti do soukromé školy, občas zajdou do opery, poslouchají jazz, jejich myšlení je dokonale oproštěno od rasismu a sexismu a hluboce pohrdají manuálně pracujícími vrstvami. Aby si mohli svůj životní styl dovolit, mají často dvě zaměstnání a žijí v neustálém stresu. Mají spoustu dluhů (mimo jiné za studium a bydlení), a jakž takž je dokážou splácet.

A teď může přijít jakýkoliv lékař z ciziny, kterému se někde podařilo přejít přes čáru, který není zatížen žádnými dluhy a je schopen pracovat za třetinové peníze. A tenhle cizinec dostane licenci. I když si Američan své místo udrží, bude muset přistoupit na nižší mzdu. Z čeho pak má splácet?
Vítěz bere vše

Americké vyšší střední třídě se tak vrací to, co desítky let sama podporovala. Když se jim ještě dařilo dobře, kdo z nich si najal amerického zahradníka a zaplatil mu jako Američanovi? Přesto, že si to mohli dovolit, začali najímat téměř výhradně portorikánské migranty, kvůli pár ušetřeným dolarům. Samozřejmostí byla i podpora migrace manuálních pracovníků, kteří sráželi dělnické mzdy, případně podpora vývozu celých výrob do ciziny. Vedlo to k rychlému nárůstu sociálních rozdílů, ale ti nahoře to neřešili. Teď zjišťují, že už nejsou těmi nahoře.

Změna nepostihne všechny stejně. Expert s dobrým místem na univerzitní klinice si nepohorší. Kdo má vlastní zaběhnutou praxi, ten možná trochu sníží ceny, ale přežije. Jenže kromě nich tu jsou desetitisíce lékařů, právníků, auditorů a dalších zaměstnanců nemocnic, právnických firem, bank a podobných organizací. Jejich zaměstnavatelé potřebují zvyšovat zisky a oni budou buď nahrazeni nebo přinuceni pracovat za mnohem méně peněz.

Společnost se tak postupně posouvá k modelu „vítěz bere všechno“. A málokdo zatím doceňuje, že to přináší také jiný pohled na svět a jinou morálku. Dříve platilo: když budeš pracovitý, šikovný a poctivý, když se budeš chovat hezky k lidem ve svém okolí, tak se nebudeš mít špatně – i když se nevyšplháš úplně nahoru. Nově platí: Musíš se dostat nahoru za každou cenu. To je jediné, na čem záleží. Není náhodou, že právě v této době se tak rozvíjí vzájemné udávání a že místo kolegiality jede po krku každý každému. Každé zaváhání může být osudné.


Vyčkejme času


Fakticky se jedná o stejnou sociální vrstvu, která plodí politické neziskovky a která prosadila všechny ty totalitní ideologie, které v posledních desetiletích zničily západní společnost. V třídním konfliktu (můžeme-li tomu tak říkat) jednoznačně zvítězila a prosadila si úplně všechno. Teď ale destruuje sama sebe. Každý z těch snaživců, který pomohl prosadit dovoz levnějších advokátů a ekonomů, do té vrstvy sám patří. A nikdo se neodváží ani ceknout, protože by byl prohlášen za rarasistu a byl by vyhozen jako první. Jestli snad už vyhozen byl, tak by se tím nadobro vzdal naděje, že bude do světa vyvolených znovu přijat.

V zákonodárném sboru v New Jersey mají nadpoloviční většinu Demokraté. Většina dobře placených intelektuálních profesionálů volí Demokraty. A budou je volit dál. Jeden americký psycholog nedávno napsal, že kdyby se s lidmi z generace baby boomers (dnešní sedmdesátníci) zacházelo tak jako s dnešními třicátníky, zorganizovali by revoluci. Jenže mezi jejich vnuky převažují skvěle placené ovce, které nemají ani pomyšlení na odpor. Myslíte, že příště zvolí Republikány? Kdepak, kdyby byly prezidentské volby tento týden, zvítězil by v New Jersey promigrační Biden s 20% náskokem.

Místo odporu tak zbývá jenom soukromá beznaděj a pokusy kompenzovat si poničení sebevědomí pomocí výpadů proti nižším třídám.

Praha, Piráti a mladí příslušníci „kosmopolitní elity“ prochází stejným vývojem. Jenom s určitým zpožděním.52 komentářů :

 1. Skvělý článek páně Hamplovic, aplauduji mu v stoje...
  A to samé se postupně indukuje do EU a i k nám a proto všichni vy trdla sledujte, co se děje v USA. To vše, jen krapet modifikované, se bude už brzy odvíjet i nás a postihovat ty vaše ubohoučký, maloměšťácký živořeníčka, snažící se napodobit to mrouskání se domácích i zahraničních celebrit a vyvolenců...

  OdpovědětVymazat
 2. U nás jde trochu o něco jiného, resp. o to, zdali vydržíme tlak, vydírání a výhrůžky Evropské unie a nenecháme si sem migrující muslimy nacpat. A počítejme s tím a připravme se na to, že EU udělá cokoli, takřka cokoli, aby sem k nám muslimy vnutila. Je to jenom na nás.

  OdpovědětVymazat
 3. U nás jde trochu o něco jiného, resp. o to, zdali vydržíme tlak, vydírání a výhrůžky Evropské unie a nenecháme si sem migrující muslimy nacpat. A počítejme s tím a připravme se na to, že EU udělá cokoli, takřka cokoli, aby sem k nám muslimy vnutila. Je to jenom na nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a právě aby u nás nešlo o něco jiného, než v Americe, tak nám sem ty šmejdy k naředění z Afriky cpát budou a Bakšiš se svými helfry a tupými voliči vědomě i nevědomě pro to udělají vše, zvláště co na ně teď klekne celá EU s Merklovou v čele a právě na to si berou tu půjčku nám vnucovanou a jen hlupáci voliči si myslí, že pomocí ní si pomůžou k nějakým benefitům a vyšším důchodům...
   Ta půjčka není pro blbce voliče (ti ji budou pouze splácet), nýbrž na zaplacení režie těch imigrantů a na zkorumpování politiků a byrokratického aparátu, aby to proběhlo v požadovanou dobu a v náležitém rozsahu...

   Vymazat
 4. Velice dobrý postřeh pana Hampla, no je zapotřebí doplnit, čím je způsoben. Země má omezené zdroje a společnost s "americkým způsobem života" / vyžírání zbytku světa/ při dané spotřebě je neudržitelná.
  Podobně západní Europa. Stačí srovnat dnešní Vídeň , s Vídní 80-let.
  No a Rusko, které má zdroje se nechystá, přes všechny snahy rozpadnout, naopak sílí.
  Z toho plyne osud kolonií typu České republiky, Bulharska ....
  Můžeme očekávat ještě větší vysávání "našeho" hospodářství od našich "spojenců". A hluboký propad naší životní úrovně.

  OdpovědětVymazat
 5. v Bělorusku nejsou žádní mrtví v USA je však mrtvých už 200 tisíc, genocida jak z učebnice.

  OdpovědětVymazat
 6. Pomeje, udělejte si nejprve pořádek doma teprve pak jezděte poučovat a šířit nenávist vůči mírumilovným lidem světa. Je nutné podřídit NATO OSN a za terorizmus popohnat k odpovědnosti USA.

  OdpovědětVymazat
 7. Ano jsou u nás moudří lidé, protože jdou proti parazitizmu tak je zdegenerované média neuvádí a když se spletou, nenechají je domluvit větu. přituhuje pořádným tempem.

  OdpovědětVymazat
 8. Je to jednoduché. Volit SPD, aby Babiš nesestrojil vládu jinak, než s ním:

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš půjde do koalice s každým, jen ne SPD.SPD musí mít nadpoloviční většinu jinak se do vlády nedostane.

   Vymazat
 9. Řeči, že si sem nenecháme toho, či onoho nacpat, svědčí o bezmezné naivitě pisatele. Stačí, aby takovému migrantovi udělil nějaký stát v rámci EU občanství a má nejenom právo volného pohybu v rámci Schengenu, ale i právo usadit se KDEKOLIV. Proto také všichni uvádí, že tu nechceme nelegální migranty. Ty, které zlegalizují někde v tramtárii tu už ovšem chtít budeme, resp. budeme muset a ani nebudeme vědět kolik jich tu už je. Prostě všichni budeme Evropani,někteří sice s podivnými návyky a způsoby, ale Evropani, ne Češi, Moravané, Slezané. Je to nádherná perspektiva, že ?. Pokud si chceme udržet kontrolu nad národnostním složením zdejší populace, tak musíme z EU vyfičet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní11. srpna 2020 18:03
   Čím později z toho vypadneme, tím horší jizvy, či zmrzačení, si odneseme. Naše účast v EU není žádná jistota existence, ale likvidace naší existence. P.K.

   Vymazat
  2. Předem musím poděkovat za domácí téma, kterých je tu poskrovnu. Náš státeček včetně jeho občánků má taky mnoho problémů, které jsou převálcovávány volbou protektora (USA / RF / EU=GE ). Podle mne je základní problém pandemie je-li reálná tak to odnesou ti dole, je-li fiktivní tak konec je stejný. Vždyť stačí jen číst naše zprávy.Na jedné straně je nedostatek laboratoří na testy u infikovaných domovů důchodců a na druhé straně jsou kapacity s příplatkem pro turisty na letištích a budou navýšeny pro cestovky do Řecka. Myslím si, že v době kdy než by se nejchudším přidalo něco korunek vzhledem ke zdražení potravin, tak se můžeme dočíst,že úředníčci pod hejtmankou Jermanovou dostávají navíc měsíční prémie cca 80 000 Kč. Další "potěšitelnou" zprávou je zrušení daně z nákupu nemovitostí, ta určitě potěší majetné elity, které dnes ulévají peníze do realit. Bohatým pomůže, chudým určitě ne, protože stát tak přijde o příjem a stát bude mít důvod k omezení vydajů. Hádejte kdo to odnese. Takových fintiček je víc i když někdy nejsou tak zřetelné. Když zkrátíme dobu odpisů třeba u auta na polovinu, tak za stejnou dobu stihne firma cenu 2x odepsat, což jde do nákladů a sníží se tím daň státu, tedy jeho příjem. Logicky snížení příjmů je argument pro snížení výdajů.Stále se běduje nad finanční negramotností obyvatel, ale nedej bůh, aby se občané stali gramotní a prohlédli všechny utajené tunýlky.
   Zdravím všechny čtenáře amatéry, nevěřící Tomàš.

   Vymazat
  3. Pane Tomáši zapomínáme na soláry, uhlíkovou daň a úspěšné zbrojení.

   Vymazat
  4. No a teď si představte, kdyby ta tlupa lídlujících potetovaným obtloustlých Mařen s nalepenými nehty a jejich stejně odpudivě obézní gambrinhnusující Pepci s plohýma nohama a vyholenou, nebo koňským ocasem okrášlenou palicí s umaštěnou americkou čepicí zjistili něco o tom k čemu je vlastně FED a jaký na co všechno má vliv...To by bylo na světě krásně a za pár hodin !!!!!
   To by byla ta pravá finanční gramotnost a ne umět nakupovat na kreditní kartu...

   Vymazat
  5. Taky si myslím, že je už skoro netřeba alternativních médií, vždyť stačí poslouchat ta prokádrovaná. Dnes mne např potěšil papá Kolář, který kázal "slovo boží" na R+. Každý den naší naší rodinu obveseluje junior Železný a vrcholem týdne jsou Otázky Václava Moravce.

   Vymazat
 10. Americkou pravdu a lásku brzy do každé české domácnosti vám zajistí pražská kavárna se svými "čelnými politiky" jako je nácek z Rypákova, hřib satan a v neposlední řadě soudružka Pekarová Adamová. S poslední jmenovanou mám největší problém, protože se mně zdá, že pravdou je pravý opak toho co tato dámička proklamuje. Nevěřím jí ani když řekne dobrý den :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní11. srpna 2020 18:06
   Já bych na ni nebyl tak zlý. V tom, že si přeje co nejdříve Euro, je docela věrohodná. P.K.

   Vymazat
  2. 22:43 Co věrohodného je na jejím přání zavést euro? Vždyť všichni apolitičtí ekonomové si přitom klepou na čelo!

   Vymazat
  3. Anonymní12. srpna 2020 11:07
   Také si klepu na čelo, ale Pekarová nikoliv. Ta to má jako hlavní programový bod TOP09 a nepochybuji, že to také bude razit. P.K.

   Vymazat
 11. Až budeme chtít trestat vlastizradu, už to nebude možné!

  OdpovědětVymazat
 12. Hloupý, povrchní článek od někoho, kdo nezná USA ani z rychlíku.
  Takže to, že v NHL, NBA atd., hrají nejlepší hráči celé planety jako Jágr, Eliáš, Satoranský atp., kteří nejsou občany USA, snižuje příjmy místních hráčů a celkovou úroveň a kvalitu soutěže? Hample, Hample....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tím chtěl říct... že jim čtení a myšlení dělá problém?!

   Vymazat
  2. Umíte číst? Tak si to přečtěte ještě jednou a pořádně. Dostanete svoje odpovědi.

   Vymazat
  3. O těchto lidech článek vůbec nemluví. Vy zcela dozajista znáte USA jako své boty, že? Od severu na jih od západu na východ. Hostující dělníci, například v oblasti masného průmyslu, služeb a podobně skutečně významně snížili úroveň mezd. Než začnete něco psát, ujasněte si, o co vlastně jde.

   Vymazat
  4. Ba ne, článek naopak velmi výstižně dokumentuje společenské dění v SS. To že vytrhuješ ze souvislostí tyhle trapné gladiatory jenom podtrhuje celou tvojí demagogii. Jak jen směšné jsou ty jejich názvy - NHL a NBA, co je na nich národního? Super! To je tedy národ, který za peníze ukradené po celém světě platí pár ziskuchtivým kašparům. Anonyme, anonyme...

   Vymazat
  5. Infantilní a nevzdělaný degeneráte ! Ty ani nevíš, o čem je řeč. Brzy na tebe dojde ! Mluvíš o parazitní skupince poloblbů, jež umí trochu piknout hokejkou a jen stávající parazitní systém jim zatím dovoluje tyto prachy. To ale není většina občanů !

   Vymazat
  6. Ses probudil? Máš 20 let zpoždění a ti kdysi královsky placení gladiátoři, se pokorně vrátili domů, aby zde za zbytek nerozházených peněz dožili na úrovni, o které se 98% US-manů ani nezdá...

   Vymazat
  7. Mohli byste argumentovat a přestat konečně jenom tupě nadávat? Je to ubohé. Jestli s někým nesouhlasíte, není to hned magor, debil, kretén, vymaštěnec, amiokupant a další vaše urážky.

   Vymazat
  8. 20:13
   V článku se jasně píše o lékařích a právnících, o vyšší střední třídě, absolventech lepších universit s vysokými příjmy apod. Co sem pletete jakýsi masný průmysl? Umíte vůbec číst?

   Na ostatní agresivní frustráty nemá cenu vůbec reagovat.

   Vymazat
  9. 22:21
   A kde máš hokejisty a NBA?!

   Vymazat
  10. Oni anonyme pouze reagovali na ten naivní blud, co jsi napsal. Článek si právě naopak přečti ještě jednou a celý, aby jsi to vůbec pochopil. Mám obavy, že jsi nepochopil vůbec nic, proto ta reakce. Pan Hampl má bohužel pravdu.

   Vymazat
  11. 22:21 psal jsem o masném průmyslu, protože o službách a masném průmyslu jsem viděl obsáhlý americký dokument. Takže píšu o tom, o čem mám alespoň nějaké informace.

   Tím chci říct, že tenhle problém se zjevně netýká jen lékařů a právníků (což je ještě horší) a není to současnou záležitostí, ale začalo to už dávno v průmyslu a službách, a to z velké části na jihu USA.

   Vy jste vytáhl špičkové hráče NHL a NBA, ale to je přece úplně jiná kategorie. Když podobně jako vy, hyperbolicky a tím i lživě, reagovala na jeden projednávaný problém jedna naše kolegyně, považujeme ji od té doby za hysterku. To proto, že až tak blbá není, aby si neuvědomila rozdíl a ani my nejsme tak blbí, aby námi mohla manipulovat.

   Vymazat
  12. Mám čím dál větší dojem hraničící už s jistotou, že diskutuji s naprostými hlupáky.

   Ještě jednou: Ten zákon, potažmo článek, není o žádných ilegálních nekvalifikovaných dělnících v masném průmyslu nebo kdekoli jinde, jak se snažíte vy a závěru článku i sám Hampl lživě sugerovat. Je o legálních, vysoce kvalifikovaných pracovnících, kteří prostě jen nemají americké občanství.
   I úplný vůl pochopí, že JE v zájmu USA stahovat do země vysoce kvalifikované, lékaře, inženýry, architekty, právníky, softwarové vývojáře apod a zvyšovat tak konkurenceschopnost USA a potažmo životní úroveň všech obyvatel USA.

   Vymazat
  13. Trolíku 11:23 - tobě, jak vidno, velmi imponuje parazitizmus Spojených států, že. Tobě a tobě podobným musí dělat dobře, když prosazovujete americké životní zájmy namísto českých.

   Vymazat
 13. Je to podobné, jako degradace vzdělání v Americe. Díky svému dvoucestnému školství (elitní školy a ty pro plebs) USA začaly ztrácet převahu. Není přece žádoucí mít vzdělanou a myslící společnost, když ji potřebujete oklamat pro "pár centů" navíc. Prostřednictvím reklam jim potřebujete přece dodat svoje mizerné zboží a to takové, aby jste na něm vydělali. I proto jsou dnes USA tak závislé na zboží z Číny a dalších "tygrů ekonomiky". Tím ovšem ztratili to, co měli nejcennější, kvalitní odborníky. Podobná je situace v politice, kdy musíte přesvědčit voliče, aby volili podle vašeho přání a v podstatě se zamění jeden druh zboží druhým, obchod za politiku. Protože v kapitalistickém pojetí je politika pouze a především o penězích a tím o moci.
  I proto se nám ke zvolení tak "rádi" předvádějí "nadějné tváře" jako z luxusního módního časopisu. A "my" hodnotíme kromě symetričnosti tváří a postavy ještě tak oblečení, protože na tom přece tak moc záleží (na rozdíl od těch skutečně nejmocnějších pozic, kdy si všimněte spíše "opačného brakového "vzhledu" těla, stačí ukázat na "mann" Merkel a spol). Co mají takoví kandidáti, často s "plzeňskými" tituly, v hlavě, co umí, to nikoho nezajímá. Skutečně plnocenné vzdělávání získávají pak s "konečným" rozdělením společnosti pouze nemnozí, ostatní jsou odsouzeni předem k prohře. To už přece bývalo v dávných dobách, kdy se "vybraní" učili doma s domácími učiteli nebo v církevních školách, protože ostatním k podpisu mělo stačit udělat tři křížky. Jen velmi pomalu se "dostávalo" ve školství na "zbytek populace, kdy až technický pokrok výroby donutil postupně "elitu" ke změnám.
  A právě proto musí Američané, jako "předvoj" vývoje, tak ve velkém skupovat kvalitní mozky po celém světě.
  Ti "nahoře" nemají žádný zájem na komkoliv pod nimi, protože jimi "tam v prachu špíny ulice" opovrhují, považují je za chátru. To, že se sami stávají onou extra chátrou, je jen zákonitý výsledek toho, když nerozhodují zájmy společnosti, protože to by mohlo vést ke ztrátě koryta.
  Podívejte na zemi, kde bylo velmi mnoho vzdělaných a chytrých lidí ve výrobě, zemědělství, kultuře i vědě, země byla zajištěna potravinami, vyrábělo se o sto šest. A stačilo části nakukat, že se mají vlastně špatně a že si musí zajistit, právě jako odborníci, větší kus koláče z toho celkového, nespravedlivě jim odpíraného. Takhle se přece nedá žít!
  Jiná země s podobným osudem, která se o své občany starala víc než dobře, dávala jim možnost podnikat se startovním nevratným kapitálem, vyplácela velké pobídky a platy. Snažili se tam něco také udělat pro přírodu, pro lidi. A ejhle, zase stačilo nakukat tam lidem, že takhle se žít nemá, že si pak budou žít ti nejlepší, a každému tvrdili, že ON je právě ten nejlepší, mnohem lépe a bohatěji. A "lidé" povstali.
  Země, která si dosud žila svým tempem, poměrně kvalitně a rozhodně ne v nedostatku, se rozhodla změnit svého nejvyššího představitele. Taková hanba, že země se rozvíjí kontinuálně, a s ohledem na okolní "náš" svět relativně v klidu a pohodě. A to přece není správně! Lidi se musí snažit vylepšit svůj život na úkor těch neschopných, TY přece rozumíš VŠEMU LÉPE. Víš jaké to bude, když si budeš moci dělat co chceš? Třeba okrádat svoje - dosud - spoluobčany? Víš, jaké bude blaho, nadlábnout se jenom skvělou sračkou ze "západu"? A to budeš mít každý den, když odstraníš toho "brzdaře" v čele TVÉHO státu!
  Ty tři příklady jsou v přesném pořadí, komu to nedošlo:
  Ukrajina
  Libye
  Bělorusko

  Pokud vám to připomíná NĚCO OD NÁS, pak to není náhoda.

  OdpovědětVymazat
 14. 20:07 Pěkně jste to popsal. Je to tak.

  OdpovědětVymazat
 15. Hezky zabalené sračky dostaly v 89 lidi do ulic, mě taky, dnes si to nechceme přiznat. Brzy klekneme na kolena a budeme prosit Rusko za odpuštění. Vsadím cokoliv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste typický příklad člověka, který vsází cokoliv na úplné nesmysly. A pak je naštvaný, že má holý zadek a obviňuje z toho všechny dokola.

   Vymazat
  2. Anonymní, vždyť řekl pravdu a nic nenaznačuje, že má holou prdel. Ba naopak ty vypadáš, že si myslíš máš možná všechno, ale žiješ ve splátkách.

   Vymazat
  3. Vidim to taky tak, nejdrive musi zmiznout z medii a z politiky ty smejdi a zaprodanci, co nam tady od sametu stale lzou a urazeji Rusko a Cinu na zakazku jejich ukolare protektora z USA. Za to musi byt potrestani a ne jako komuniste po sametu nechani v klidu a vegetili dal.
   Rusti zradci Mitrofanov a Romancev budou viset, o to se postaraji Rusove, ti se se zradcema neserou. Viz Vlasov. Spoluprace s nepritelem, za to je provaz, tovarissci!

   Vymazat
 16. Už nejstarší písemné projevy Sumerů, Egypťanů i Číňanů se shodují v mnohém. Například i v tom, že zlo nemá nad člověkem moc, dokud ho sám k sobě nepřivolá a dobrovolně se mu neupíše. To známe i z našich pohádek o úpisu čertu, který musel být dobrovolný a ne náhodou vlastní krví. A jenom ve slovanských a zejména v českých pohádkách si dovolíme dělat z čerta blbce. Ale pohádky jsou povětšinou odkoukané ze života. Tak všechny velké říše zanikly proto, že nejdříve vládnoucí vrstva se odmítala dělit o moc. Korumpovala ty, na kterých ta moc stála (chléb a hry). K práci zvala cizince, potom i dozorce nad pracujícími cizinci a nakonec se cizinci dostali k moci a říši zničili. V Římě to byli propuštěnci, především Germáni a Galové. Dnes v Británii přistěhovalci. Starostou Londýna je muslim, jakýsi Chán. Stále více potomků těch, kteří měli pracovat na Brity a místo Britů se dostává k reálné moci - bez nich to nefunguje. A prosazují si svoje zákony, které odpovídají jejich tradicím a způsobu života. A (zatím) vládnoucí vrstva, aby co nejdéle uhájila svoji moc obětuje svoji nižší třídu a nyní i střední třídu tím, že ji nechá rozpustit "v davu". Pod hesly multikulturalismu, boje proti rasismu a xenofobii apod. Ale ta lůza už je na pochodu na jejich paláce. Nespokojí se se stávajícím stavem. To samé ve Francii, denně to můžeme číst o Německu. Aby se lidé nezačali a nemohli bránit urychlují vládnoucí vrstvy tento proces (pauperizace) tím, že doslova organizují přísun mas naprosto nepoužitelných lidí z jiných kultur do svých zemí. Jako třeba Italové. A do tohoto procesu zapojují i vrcholné organizace jako OSN a EU. A každého, kdo by se tomuto postavil staví za nepřítele a snaží se ho zničit. Jako třeba Polsko nebo Maďarsko. nyní se blíží krize. To už nikdo nezpochybňuje. Trend nahrazování manuální a neodborné práce stroji je zde už od 50. let. Od 80. let je nahrazována i odborná práce novými nástroji - softwarem (práce sekretářky nebo účetní v 80. letech a dneska je zcela jiná). A nastupuje robotizace. Tedy i občané států na těchto pozicích budou mít velké existenční starosti. Co bude s těmi - už milióny - naprosto nepoužitelných přistěhovalců, i kdyby náhodou pracovat chtěli? Práce a řeči sluníčkářů končí tam, kde těm chudákům zachráníme život a dáme jim střechu nad hlavou. Dobrá. Už ji mají. A co dál? Co s nimi bude dál? O tom tito pitomečci vůbec neuvažují. Jak jsem psal v úvodu. Vládnoucí garnitura v USA, v Británii, ve Francii ani v Německu moc neuchvátila. Všichni byli řádně zvoleni v demokratických volbách. U nás také. I my jsme dobrovolně, na základě referenda vstoupili d EU a zavázali jsme se k tomu, že nám může poroučet a dělat si s námi co chce (do Ústavy prosadil Havel a spol. článek, že naše zákonodárství se podřizuje nadnárodnímu). Přivolali jsme na sebe zlo a dobrovolně se mu upsali. Neseme tedy následky. Piráti, ODA, TOP09, Starostové, KDU ... ti všichni byli zvoleni. A najde se dost těch, kteří je budou volit zase. přes to všechno co denně vidí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. danny - bezvadný koment!

   Vymazat
  2. Kdo bude ty chudacky zivit, o kterych pisete? Hlavne kdyz nam kazi Pirati a ostatni kreteni z opozice ksefty s Cinou a Ruskem jejich neustalymi urazkami a provokacemi. Nas protektor, co nam tohle prikazuje jde sam do rite a nase kreteny uz nebude zivit ani ovladat. Musime dat pozor aby zase nezahltili politiku, media a statni zpravu jako po sametu komuniste a STBaci.
   U nas se historie stale opakuje, protektor se vymenuje, ale lhani a manipulace spolecnosti zustavaji.

   Vymazat
  3. Dodal bych jen, že čert u nás nemá zdaleka vždy negativní roli, naopak je vykonavatelem spravedlivého rozsudku. Náš čert mívá také mnohem více lidské rysy a je mnohem spíše jakoby jen "člověkem" pověřeným vykonávat svoje poslání. Že je pak zobrazován ve všech lidských podobách a charakterech je jen logickým důsledkem.
   "Západní" ďábel, protože to tamní se nedá nazvat téměř laskavě čertem, je luciferem zla, svévolného zla, který nemívá žádnou "spravedlivou" trestající roli.
   Naše pohádky vypráví mnohem častěji příběhy o spravedlnosti a o poctivosti v jednání, než "západní" které mají především vzbuzovat strach.

   Vymazat
 17. Jen bych podotkl že by se měli u nás zamyslet menší podnikatelé koho volí s nimi se v NWO též nepočítá. Doufám že tyhle globalizační zmetci ztratí podporu lidí.

  OdpovědětVymazat
 18. Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

  Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první pohled zřejmý. Tmaví mladíci napadají lidi v Německu, Itálii, Francii. Většinou bez jakékoli zpětné reakce. V Americe pro změnu ze strany národnostních menšin dochází k rabování za bílého dne.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Joooooohooo-smal-se-cernoch-do-mobilu-kdyz-nahraval-jak-kumpani-biji-mladou-holku-Co-udelali-jeji-spoluzaci-Radsi-se-podivejte-sami-633346

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cernosi ziji z podpory a ze kseftu s drogami, ktere privlekly do Evropy. Maji dlouhou chvili, tak mlateji lidi na ulici a chechtaji se tomu. To video sem videl. Tuhle pakaz nahnat na parnik a uprostred more ho torpedovat.

   Vymazat
  2. To, co se odehrává v zemích EU je útok na "bílého civilizovaného Evropana" a podepisujjí se pod něj Soros a jeho soukmenovci a protože jsou vychcaní a rozdíl od toho hloupého a nic nechápajícího, dobráckého "civilizovaného bílého Evropana", nedělají to sami, ale rukama imigrantů z mohamedáren a poloopic z pralesů Afriky, kterým dávají naše peníze a drogy z laboratoří celého světa. Je potřeba si to uvědomit a začít se bránit a to se vší tvrdostí a odhodlaností a všemi prostředky, jde o život a to bez přehánění...

   Vymazat
  3. Když se ta pravěká pakáž neumí chovat tak pomůže jedno:rovnou na moři tím krmit žraloky a ty co už v Evropě jsou,za KAŽDÝ KROK MIMO ZÁKON TRESTAT TRESTEM NEJVYŠŠÍM!!!!!!Pak se rádi vrátí nach Afrika!

   Vymazat
  4. Nejsem rasista, ale toto video mi zvedlo mandle.
   Tak jestli se budeme dál hecovat, tak tu brzy bude KKK a v horším případě Adolf. Opravdu to potřebujeme ?

   Vymazat
 19. Nová nevzdělaná, ale zmanipulovaná generace dělá vše pro sebezničení.
  http://cztube.eu/video/1102/map-540-eu-rem-400-az-800-eur-je-nova-mesicni-socialni-davka-hadejte-kdo-ji-bude-dostavat-vy-ne

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.