Reklama

úterý 25. srpna 2020

Geniální speciální operace, kterou nenápadně provedl Putin v těchto dnech

25. 8. 2020  yandex
Stále si nemohu zvyknout, že když se Rusko střetá s velkými hrozbami a Putin mlčí, tak to znamená, že probíhá další speciální operace, o níž se dozvíme až poté, co utichne informační rozruch. Ne nadarmo nazval Trump v těchto dnech Putina geniálním šachistou na geopolitickém poli.
Připomeňme si chronologii důležitých událostí v Bělorusku.

1) Lukašenko všemožně brzdí rozvoj svazových vztahů s Ruskem a pokouší se udržet na dvou židlích, když nadbíhá Západu a vytlouká nové subvence z každé strany.
2) Svým typickým způsobem se pokouší začistit politické pole před volbami. Přičemž Moskva vidí připravovanou revoluci po volbách a aktivitu západních speciálních služeb. Všechno to primitivně a podle metodiky Gene Sharpa.
3) Bělorusko se střetává s nejrozsáhlejšími protesty v historii země a podřízení Lukašenka stále více přecházejí na stranu opozice.
4) Vláda začíná ztrácet kontrolu nad základními prostředky správy. Dokonce žurnalisté, kteří mnohá léta sloužili moci, ji opustili.
5) USA a EU zavádějí sankce proti Bělorusku a zástupcům vlády.

Ve výsledku

Pouze za tři dne se opozici podařilo rozhoupat lidí tak, že celkově asi 10% obyvatelstva vyšlo na protesty, desítky největších provozů zastavily svou práci, západní "židle", kterou si už nahřál Lukašenko, vykopli z pod něho samotní západní "partneři" tím, že zavedli sankce a nepřiznali výsledky voleb.

Opozice tlačila na bankovní sektor výzvami, aby lidé vybírali peníze ze svých vkladů a vyměňovali je za dolary, kvůli čemuž klesal běloruský rubl a cena půjček se zvýšila na enormních 11%, a obligace se přestaly kupovat.

Počínaje tímto okamžikem úřady neví, co mají dělat a jednoduše se pokoušejí hasit požár, ospravedlňují se a nevědí jak zastavit proud provokaci. Lukašenko se ztrácí a neví, co má říkat, jeho podřízení vidí jeho slabost a začínají víc podporovat opozici.

Rusko mezi tím říká, že jsou známky vnějšího vměšování, ale je to vnitřní záležitost Běloruska a my se nebudeme vměšovat.

Začátek speciální operace

Po uplynutí pouze několika dnů Lukašenko telefonuje Putinovi, přičemž po telefonátu řekl, že ho překvapilo, nakolik je v Rusku dobře chápána situace. Není známo o čem hovořili, ale po uplynutí půldruhé hodiny vzlétla směrem k Minsku první dvě letadla. V těchto letadlech létají úředníci vyšší úrovně.

A dále pak celý týden do Běloruska přilétají další letadla i FSB i obyčejná. V pátek začíná aktivní práce na potlačení protestních nálad. Zapíná se internet, jsou propouštěni zadržení, v TV se objevují noví novináři (převážně z Ruska, jak se později zjistilo), shromažďují se mnohotisícové mítinky na podporu Lukašenka aťsi i s dobrovolně-nuceně shromážděnými lidmi, Lukašenko hostuje ve stávkujících továrnách.

Na všech frontách začíná práce na vytlačování opozice z informačního prostoru a diskreditaci jejích vůdců. Přesněji, úřady jim samotným umožňují se diskreditovat tím, že se domáhají publikace programu změn, které jsou vyloženě podobné na ukrajinské reformy:
 zákaz ruského jazyka
 dekomunizace
 směřování k EU
 privatizace

No a tak dál. Smysl programu jste pochopili. Dále jej začínají rozebírat v médiích, a nyní už se opozice začíná ospravedlňovat a urychleně odstraňuje program ze svých internetových stránek a prohlašuje, že to všechno jsou žvásty a že oni nic takového neříkali.

Protesty začínají splaskávat a na opozičních telegramových kanálech říkají, že to není pravda a že lidé se prostě unavili nebo že počasí je špatné, ale že už už režim padne.

Nejzjevnějším faktem ruského vměšování byla rada, aby byli vyznamenáni vojáci za perfektní službu, čímž bylo dáno najevo, že vojáci nebudou opuštěni, protože vojáci se báli surového vypořádání, a mnozí si mysleli, že budou vydáni na rozsápání lidu, aby se uklidnily protesty.

Mnozí proto začali přecházet na stranu protestujících, protože opozice uveřejňovala jejich údaje a údaje rodin, takže ti se obávali o svou bezpečnost. Okamžitě se také objevily nálepky ve prospěch Lukašenka v telegramu.

Ve výsledku

Putin vyčkal, až Lukašenko pozbude podpory Západu a nebude mít jiné verze kromě rozvoje Svazového státu, takže nyní se Lukašenko místo ospravedlnění znovu cítí velmi jistě, avšak vydatně se do něj pustili ruští politici, neboť nyní je nejlepší doba na uzavření dohod, dokud jsou jeho pozice slabé, a samotný běloruský prezident nyní prohlašuje, že svazové vztahy jsou dobré a správné. Spolu s běloruskými vlajkami jsou nyní i ruské, a v TV znovu běží pozitivní zprávy o Rusku, a ne naopak (to je důležité pro přípravu lidí na sblížení). Protesty téměř vyčpěli pouze za několik dnů práce ruských speciálních služeb.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

99 komentářů :

 1. To není článek to je paskvil plný dohadů a lží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když plný, tak pro vás nebude problém nás na některé upozornit a sdělit nám pravdu. Je to, abych tak řekl vaše občanská povinnost! Nenechat nás ve spárech jakési propagandy. A uveďte, prosím, i zdroje, ze kterých prýští ta pravá a čistá pravda. Už se nemohu dočkat!

   Vymazat
  2. To není paskvil, to je realita, zrovna tak jako to, že v USA se pomalu rozjíždí občanská válka, v které už začínají umírat lidé. Na ČT se o tom začne mluvit tak za týden, protože déle se to už tutlat nedá.

   Vymazat
  3. 20:28 Řekněte nám prosím pravdu. Jak to tam vypadá? Kdy už Lukašenko uprchne? Kdo bude novým prezidentem? Kdy budou Bělorusové konečně svobodní? Sám vidíte, CO tu musíme číst za paskvily, dohady a lži!

   Vymazat
  4. Blbeček trolíček 20:08 , skúčíš, čo? Zuiby ste si vylámali na Bielorusku a Rusku, tak skučíš.

   Vymazat
  5. 20:28 Běž si číst seznam a neotravuj paskvile. President Lukašenko musí ještě udělat konec s politickými neziskovkami a vypráskat sorosovi poskoky ze země.

   Vymazat
  6. Právě, že se nejedná o dohady, ale jasná fakta, což uznávají i jinak protiputinovští ruští novináři, viz např. Meduza. Z vaší strany se jedná o typickou reakci demagoga, který nemá v ruce ani jeden argument.

   Vymazat
  7. K tomu 20:28, normální člověk pochybuje a tento má jasno. Znal jsem takové za minulého režimu a dnes se to vrací jako bumerang v ještě horší podobě. I to známé "kdo není s náma, je proti nám" které jsme parodovali slovy "kdo nečůrá s námi, čůrá ..." a pak tu první verzi jsem naposled slyšel od prezidenta Bushe ml. při projevu na letadlové lodi a pak od dalšího něco o kroucení rukou. To černobílé vidění nesvědčí o snaze se domluvit, ale spíše diktovat. Inu ti přesvědčení a mající jasno se většinou pak ukázali jako kariéristé, kteří to dělali pro svůj prospěch. A nakonec dobrý kamarád nepochlebuje, ale vidí Vaše dobré stránky a když se řítíte do propasti, tak Vás upozorní. A že dnes se dá na příspěvcích v diskusích i vydělávat již štěbetají i vrabci na střeše. Tak babo suď proč to dělá.
   S článkem a jeho hodnocením souhlasím, jenom se divím proč se chce věrchuška vždy zalíbit těm nesprávným. Pro Bělorusy je přirozené prostředí směrem k Rusku a vzhledem ke krizi na západě by v případě, že se v BR uchopí moci toto posloužilo k sanaci jejich dluhů. A že Luky je bovi ví každý a i Kaddáfí když se oslabil, tak mu pomohli do hrobu... a mezi námi, bezprostřední organizátoři jsou již také na pravdě boží, včetně toho týpka s bodákem ... inu panská láska po zajících skáče. Ne že bych to Lukymu nepřál, ale z případného marastu by se Bělorusové dostávali zdlouhavě, jestli vůbec a u nás by přibyli gastarbajtři, kteří by dělali za almužnu.

   Vymazat
  8. Re (20:28):
   Může se vám ten článek z duše (a vašeho vidění světa) i nelíbit, můžete si po libosti prskat, ale to asi tak vše, co při své večerní službě proti Bělorusku naděláte.

   Vymazat
  9. Navíc blbě přeloženo: prej "Svým typickým způsobem se pokouší začistit politické pole před volbami" - jak se "začišťuje pole"?:-)))

   Vymazat
  10. Normálního člověka s mozkem, by napadlo, že se z něho odstraní plevel.

   Vymazat
 2. Stále tady zdůrazňuji jak je důležité zrušit politické neziskovky. V USA na to mají zákon už hodně dávno ale oni se už perou parazité mezi sebou. To nás teprve čeká.

  OdpovědětVymazat
 3. Vážení, jak dopadne Bělorusko, to ukáže teprve čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak moudré a osvícené sdělení. Nad tím jste musel strávit mnoho času, ale stálo to za to. Nezpochybnitelně jste tím deklaroval svou výjimečnost a nebojím se říci snad i genialitu.

   Vymazat
  2. A za ten čas tam už pracujú. Špecialisti. A výsledok začína byť zreteľný. Niekomu dochádza dych. Lukašenkovi zjavne nie. A niekto nehovorí nič a koná. Bielorusko je ako Krym. Veľmi strategicky a dôležitý. A to ticho zo strany EU a len štekanie mopslikov (českej, slovenskej a poľskej “diplomacie”) naznačuje, kto to drží vo svojich rukách.

   Vymazat
 4. Výstižné! Kdesi jsem četl názor, že ruská armáda do Běloruska nepůjde, protože už tam je. Ta běloruská. Každopádně to do sebe zapadá. Telefonát Merkelové a Macronovi. A i pan Babiš, zprvu tak militantní (Lukašenko nesmí, a Lukašenko musí, Lukašenkovi ukážeme, sankce a kdesi cosi) a najednou tam hodil zpátečku. Dneska varoval Lavrov prvního náměstka MZV USA, který je v Moskvě před vměšováním se do běloruských záležitostí. Ať už nátlakem na vládu nebo sankcemi. Protesty se vyčerpaly, protože nepřinesly žádné hmatatelné výsledky. Násilí bylo uťato hned na začátku a OMON si s raubíři rychle poradil. Proto ta "mírová cesta". Státní orgány začaly konat. Proti členům jakéhosi Komitétu bylo vznesené obvinění z pokusu o nezákonné uchopení moci a členové berou do zaječích, začalo vyšetřování těch, co vyhrožovali příslušníkům bezpečnostních sborů, úředníci, kteří podpořili opozici jsou propouštěni. Barevná revoluce končí!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. danny uhodil jste hřebíček na hlavičku. Vše je pravda.

   Vymazat
  2. Pokud tomu tak je, potom "vivat Bělorusko"!

   Vymazat
  3. 20:52
   Váš koment je jak z 50 let. SE ŠTVÁČI A PROTI SOCIALISTICKÝMI SILAMI SE LID ŘÁDNĚ VYPOŘÁDAL, STOVKY ŽIVLU BYLO POPRAVENO A NYNÍ NASTAL TEN SPRÁVNÝ ČAS K BUDOVÁNÍ, asi tak co??!! Zoufalej človíčku, ale není všem dnum konc, aby se chlapec nehoupal!!

   Vymazat
  4. Výborný postřeh danny. Vy jste měl dělat novináře, dobře pochopitelné a výstižné.

   Vymazat
 5. Dobrý. Proti Pjakinovi nebe a dudy.

  OdpovědětVymazat
 6. Já si myslím, že není potřeba žádných konspiračních teorií a účasti tajných služeb. Naprosto stačí selský rozum, aby Ti chytřejší pochopili oč jde. Bohužel řadě lidí stačí dav a jsou jako stádo ovcí.300 tisíc pravdoláskařů na Letné- odstranit Babiše a najednou ta smá vláda Babiše podporuje odstranění Lukašenka - Petříček. Tak takto ne pánové z vlády, sami se stáváte hlupáky.

  OdpovědětVymazat
 7. Ať Putin udělá cokoli, nebo naopak neudělá vůbec nic, vždycky se podle jeho nekritických fanatických uctívačů bude jednat o geniální tah, který si zpětně vždycky nějak vysvětlí.
  A teď pro zasmání trochu faktů:
  Rok 2008 - Rusko je 8. největší ekonomikou světa.
  Rok 2020 - po 12 letech neustálých geniálních tahů Putina je Rusko až 12. největší ekonomikou světa.
  Celkem slušný sešup. Prostě geniální.

  S vyznavači kultu osobnosti je zkrátka legrace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj šup šup (sešup?) 21.34 - nějak se ti ze vzpomínek vytratily ty americký - a nejen americký! sankce proti Rusku. Zase celá loutková EU se musela k té ošuntělé trapárně připojit, světová media zase kvičela svoje obvyklé pošklebky, a máš pravdu, jedná se o geniální tahy Putina. Pod tíhou tý prasečkárny se nezhroutil, už to je na pováženou. S vyznavači kultu osobnosti, jako jsi například ty, je fakt legrace,to se musí nechat.

   Vymazat
  2. Putin se stará o zemi, které je prezidentem. O její obyvatele. Nějaké pořadníky o nejsilnějších ekonomikách, největších vývozcích, nejsilnějších, nejvyšších... To jsou pouhé čachry s čísly. Kdejaká skupina rádoby odborníků, povětšinou novinářů, kteří tomu pendrek rozumí si udělá svoje měřítka, svoje stupnice a máte pořadníků přehršel. Můžete si vybrat ten, který se vám právě hodí. Tady Putin zase vytřel fiškusům zrak! A doma dělá pořádek. Pro vaši informaci, zrovna dneska si pozval na kobereček šéfa soudních vykonavatelů a bude se dělat pořádek ve vymáhání soudních rozhodnutí. To by se hodilo i nám, ne? Ale my raději budeme radit Bělorusům.

   Vymazat
  3. 21:34 Nebudete tomu věřit, ale s vámi je legrace významně větší. Neumím si představit, jaké nůďo by to tu bez vás bylo. Ne že byste snad probůh byl tak vtipný, ale vy tu ty diskutující svejma plkama přímo inspirujete.

   Vymazat
  4. Financial Times ohodnotily Rusko jako druhou finančně nejstabilnější ekonomiku mezi G20, a to hlavně díky nízkému dluhovému zatížení (přibližně 11 % HDP), nízké nezaměstnanosti (přibližně 5 %), významným rezervám a míře hospodářského růstu. Údaj o největší ekonomice světa není tak zásadní, důležitá je i úroveň dluhového zatížení, které je nížší než v ČR a většině zemí EU. V době celosvětové krize po roce 2008 došlo k poklesu ceny ropy, která je významným exportním artiklem Ruska a to se projevilo od r.2012 poklesem hospodářského růstu.K poklesu došlo také v důsledku koordinovaných sankcí západu, které však postupně paradoxně naopak Rusku pomohly, takže po roce 2017 již nastal růst ekonomiky.

   Vymazat
  5. Putin bude populární ještě víc, pro "kulturně obohacené" státy EU rozhodně.
   Nemáte tam pro zasmání nějaká fakta o Ukrajině?

   Vymazat
  6. Tak jsme se zasmali a ted bez trolovat na svuj Forum24.

   Vymazat
  7. Vy jste hlupák, nejrychleji rostou ekonomiky, které mají největší přírůstek obyvatelstva, takže musíte vzít v úvahu i tento faktor toho, že Rusko neroste počtem obyvatelstva. Navíc, na Rusko jsou vyhlašovány sankce. Vy nerozumíte ekonomice, jinak byste chápal, že když si pozvete ze zahraničí firmu, která vám postaví v zemi most na úvěr, tak vám ten most naběhne do HDP, takže vy můžete simulovat svůj růst ekonomiky půjčováním si peněz ze zahraničí, a Rusko svůj dluh snižuje na rozdíl od západních zemí.

   Vymazat
  8. Na koridě se křičívá olé, olé. Nějak mě vypadlo písmenko a příbyla čárka nad e.

   Vymazat
  9. Re (21:23):
   Vám se asi hodnocení kterékoliv země vleze do jednoho parametru? HDP?
   Komplexnější zhodnocení tak složitého útvaru, jakým je (mnohonárodnostní) společnost, její kulturní a sociální úroveň (a sociální koheze), její ekonomická struktura a stabilita ekonomiky, obranyschopnost, mezinárodní ukotvení země a mezinár.-polit. vztahy atd. atd., to vše přece nejde redukovat na jeden integrální ukazatel. Nebo i tak ano? ...

   Vymazat
  10. A jakej sešup do bažiny jsme zažili po hadráku bys nám raději NEobjasnil,že???!!!!

   Vymazat
  11. 23:27
   Píšete, že nejvyspělejší ekonomiky jsou jen prolhaná čísla, nejsou pane, blábolit k lidem nějaké pohádky, jak je ekonomika státu na tom dobře, bez dukazu čísel, je jen ubohé žvanění člověka který ví, že je stát v háji.Ta čísla se dnes dají lehce ověřit.
   Jen srovnání HDP, které ve velké míře odhalí situaci dané ekonomiky státu a dá se z něj hodně věcí odvodit, věřte, že to Ruské HDP je na 61 místě světa, nic moc, ČR 39 místo, USA na 13 místě!!
   Sankce západu pomohly Rusku??? tak proč se nad sankcemi tak rozčilují??? Nějaký proti mluv co.
   Chápu, jako milovník rozvojového Ruska ho musíte nějak podpořit. Ale lidem co se zajímají o danou věc, tak ty neoblbnete, to jen místní prosťáčky!!

   Vymazat
  12. podla faktbook CIA ide v PPP o 6.ekonomiku sveta
   https://www.cia.gov/library/publications/resources/the-world-factbook/fields/208rank.html#RS
   inak v USA mate 70% HDP zo sluzieb, takze ak Vas kadernik ostriha za 50 dolarov a vypije vo Vasej kaviarni 10 kav za 5USD, tak prirastok je 100 USD, ak to v Kazani v Rusku urobia za 1/10 cien v USA, prirastok je 10 USD. Fakt mate pocit, ze ide o podstatny rozdiel pri tvorbe HDP?

   Vymazat
  13. Hamáčkův agente 21:34, snažit se můžeš, co ti žold dovolí, ale svou debilitu nesmázneš. Každý se ti jen směje, nepochopil jsi vůbec psaný text a proto sereš serešoviny. Vrať se na hovinky.cz za zlodějem kufrů Fendrichem, tam budeš mezi svými liberál-potraty.

   Vymazat
  14. Pred zaostalym Ruskem a jeho podlidmi zapad neustale varuje a zbroji az bankrotuje! Kdy uz konecne vy volove priznate barvu? Rusko neni zadluzene, lidem hospodarsky pomaha za Covidu, ma ohromne zlate zasoby a fungujici vakcinu ne z opicich a krysich viru, ci lidskych embryi! Trpi sankcemi, zastavuji mu NS 2, vyhostuji diplomaty, plivou na neho za Skripaly, Nemcova, Navalneho, za MH17. Za vsechno, co sami provedli na zapade! Ale ropa stoupa, USA ji kupuji v Rusku, z jejich bridlice je draha tezba. Nejvic na svete vyvazi obiloviny, brzy i maso. Diky sankcim dalo zemedelstvi do late a jede! Jen tak dal, kluci rusky. Delate to dobre, hodne stesti i V. Putinovi. At radsi nikam ted nejezdi, brzy to rupne a v ty zasrany Emerice nejdriv! Sami strlecky a vandalismus, lidi bydli na chodnicich ve stanech, 20 km kolony v aute cekajicich na zradlo.
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=W8eYe_Od3LA&feature=emb_logo

   Vymazat
  15. 16:09
   Vystihl jste to bravurně 👍👍👍👍

   Vymazat
  16. Pro 11:39 HDP je jen jedním z parametrů prosperity. Jsou i jiné. Tak např. zdroje (nerostné, nejen ropa a plyn). Mezi nejdůležitější nepatří kupodivu zlato a drahé kovy, ale docela obyčejná voda. Dále půda. Dále lidé - struktura, vzdělání..., Nezaměstnanost, výše státního dluhu, vnitřního dluhu, zahraničního dluhu, rezervy,.... A parametrem je i spokojenost lidí. Kolik lidí emigruje z Ruska? Myslím tím, že už se nechtějí nebo nemohou do Ruska vrátit. V Praze jsou tisíce Rusů. Vlastní zde firmy, byty (největší koncentrace je paradoxně v Praze 6), ale žijí tzv. "na dvě strany". Chvíli tady a pak zase v Rusku. Jak se jim chce. Neemigrovali. Dokonce ani oligarchové z Ruska neprchají! Takže vaše měřítka jsou účelová, tedy zavádějící. A co se týče sankcí, Rusové se nad nimi rozčilují ne pro ně samotné, ale pro pokrytectví, s jakým jsou zdůvodňovány. Jinak Putin perfektně využil sankcí pro protisankce. Zaměřil je na nejcitlivější oblast EU - zemědělství! Tím, že vypráskal z Ruska dovozce dumpingových a vlastně odpadových produktů (zejména z Itálie, Francie a Španělska), tak vypadly i řetězce (Parmalat) a Rusko dostalo zpět svoje zemědělství - výrobu, zpracování i prodej. Tedy i konzumaci. A dorazili tak i zbytek zemědělství v "nových" zemích EU. Protože co neudali !staří" kámoši v Rusku vrhli za dumpingové ceny na vnitřní trh EU. Tak skončilo v Česku třeba ovocnářství. Ale i pěstování zeleniny. Vše se dováží, protože naši zemědělci dotovaní max. 25% nemohou konkurovat španělským nebo francouzským dotovaných 82%. a tak by se dalo pokračovat. A to je jen jeden příklad z mnoha. Vy národohospodáři.

   Vymazat
  17. 11:39
   Vážený kolego, abychom se nebavili jen tak, posílám vám několik faktů, tady níže se podívejte, jak na tom USA a Rusko jsou. Já Vám dám k těm číslům vysvětlení.
   HDP USA: 1,6% zemědělství, 20,8% průmysl, 77,6% služby, míra chudoby 13,66% veřejný dluh nesplatitelný
   HDP Rusko: 4,7% zemědělství, 32,4% průmysl, 62,3% služby, míra chudoby 13,4% veřejný dluh žádný
   První otázku bych vám dal asi takovou. Je normální porovnávat HDP států, kde si jeden z těchto států tiskne peníze na svém tiskařském stroji a druhý si je musí vydělat?
   Je to podobné, jako byste porovnával svoji finanční situaci, kdy musíte chodit do práce, nebo prostě vydělávat, se svým sousedem, který ráno ani nevstane z postele, stlačí tlačítko "print" a peníze si prostě natiskne. No a večer, když se budete unaven vracet z práce, bude se vám ten soused posmívat, jakou šunkou jezdíte, nemáte ani svůj dům a chodíte v obnošeném šatstvu. Je to stejné, jako porovnávat HDP USA a Ruska. Ale ani v té situaci si Rusko nevede vůbec špatně.
   První věc na kterou bych obrátil Vaší pozornost je podíl služeb na HDP USA - takřka 78%. Víte kolego, co to pro USA znamená? Teď, když zuří po celém světě covid a služby nefungují, leda tak pohřební, tudíž jejich HDP se poroučí do pxdele. Kromě toho, podobně jako v EU si do HDP na rozdíl od Ruska započítávají také výnosy šedé ekonomiky, tj, výnosy z prodeje drog, zbraní, prostituce a také výnosy z burzovních spekulací. Stačí, aby covid fungoval ještě pár měsíců a USA nebude mít co jíst. Také je dobré podívat se na dluh USA, který je prakticky nesplatitelný. V minulosti USA tuto "komplikaci" řešili světovou válkou, kde se jejich veškeré dluhy prostě škrtly. Dnes to ale nejde, buďto dluhy, nebo jaderná válka na jejich území. Podle mě to vyjde nastejno. Ještě bych zapomněl za zlaté rezervy. Tak vězte, že ve Fort Noxu, je místo zlata nic, nebo zlatou barvou obarvený kobalt. Veřejná inventura zlata se v USA nekonala už několik desetiletí. Státy, které tam mají uloženo své zlato, se na něj nemohly ani podívat. Jednoduše nebyly tam vpuštěny, aby mohly inventuru svého zlata provést. Takže vše stojí a padá na slovu koho, v USA?
   Zatímco Rusko je soběstačné v potravinách, má třetinový podíl průmyslu na HDP a hlavně do HDP si nezapočítává šedou ekonomiku, což má také k dobru. Mimoto má pěknou zásobu zlata, platiny a jiných kovů, především titanu, který je pro průmysl životně důležitý a USA ho nemají. Jsou odkázáni na koupi od Ruska. Stačí, že Rusko řekne NE, a výroba Boeingů se může poroučet. I když ona se poroučí i tak, že? Kolik, že to Boeing dělal na HDP USA? Au, au, to bolí. Služby pryč, Boeing pryč, zlato pryč...
   Vážený kolego, všimněte si i cifru míra chudoby v USA a Rusku. To je překvapení, že? Rusko 13,4 USA 13,66, nějak se těm USA poslední dobou nedaří, či?

   Vymazat
  18. 23:46
   Kolego, chtěl bych doplnit Váš post a sice o informaci, která u nás není všeobecně známá. S touto informací se i na pokles cen ropy budete dívat jinak. Tak tedy o co jde. Jde o pozůstatek řádění amíků v Rusku z devadesátých let, kdy řádili podobně jako dnes na Ukrajině. Tehdy bylo jimi protlačena do metodiky tvorby ruského rozpočtu zajímavá položka. Ruský rozpočet se tvoří odvozeně od ceny ropy. To znamená, že se určí předpokládaná cena ropy dejme tomu 40 dolarů a na tomto základu se postaví rozpočet. No ale co v případě, že cena ropy bude vyšší? Tady nastupuje ta zvláštní položka. Amíci si vymínili, že z vyšší ceny půjde 95% na nákup amerických dluhopisů a zbylých 5% si můžou rusové ponechat ve svém rozpočtu.
   Z toho příkladu vidíme, komu vyhovovala vysoká ceny ropy. Především USA, jelikož je Rusko muselo prostřednictvím nákupu dluhopisů DOTOVAT. Já tomu říkám prachsprosté rabování Ruska. Proto rusům nevadí nízká cena ropy, protože pokud je na 40 dolarech, amíci nedostanou z Ruska ani ťuk. Samozřejmě, že to procento, se od 90 let snížilo, přestal jsem to sledovat, kdy to bylo v poměru 70:30. Dnes je to možná ještě méně. Tak ať se naši kolegové, kteří tak milují USA nediví, proč je takový tlak na odejití Putina. On jim tak nenápadně tuneluje jejich rozpočet. Tady je vidět i to, proč Putin drží cenu ropy na 40-50 dolarech. Co by měl z toho, že ropa stojí 100 USD, když Rusko si z toho může ponechat jen těch 40-50 (podle ceny při tvorbě ročního rozpočtu) a zbytek z minimálně 2 třetin shrábnou USA. Takže ne každý pokles ceny ropy je pro Rusko katastrofa. Naopak, je to katastrofa pro USA.

   Vymazat
  19. Na margo HDP, budem parafrazovat M. Zemana: do HDP sa pocita aj to, ak clovek vykope jamu, a znovu ju zakope. Bez realne vyprodukovanej/ pridanej hodnoty. Mna by skor zaujimala kupy schopnost obyvatelstva, vek odchodu do dochodku, pristup/dostupnost a kvalita zdravotnej starostlivosti, kvalita a dostupnost vody a potravin, pristup/dostupnost vzdelania, infrastruktura/dostupnost prepravy- osobnej aj nakladnej. Az potom nasleduje miera prirastku obyvatelstva a HDP. To je ukazovatel pre firmy, nie pre staty.

   Vymazat
  20. 21,34
   Přesná hra nepřesných čísel. My se máme,podle dobroserů, nejlépe v historii. Ovšem, na dluh. Kde budeme, až se ty dluhy budou muset začít splácet nikdo neříká.
   Pravda je, že takovou situaci, z ekonomického hlediska, lidstvo ještě nezažilo. Většina ekonomik nejvyspělejších zemí světa má dnes již nesplatitelné dluhy. Technicky by je osvobodil velký reset způsobený globální válkou, nebo globální krizí apokalyptických rozměrů. Nebo privatizací států. USA by se pak mohli třeba jmenovat Gatestov, nebo Spojené státy Microsovské. Třeba.

   Vymazat
  21. Pro 21:24 - USA je určitě PRVNÍ ekonomika na světě. A lidi tam nemaj co žrát, nesměj na ulici aby je černoši nezmlátili , doma čekaj se zbraněma na příchod Nšrodní Gardy a Armády, auta jim hořej. A bez pomoci tiše chcípaj na koronavirus, kterej jim tam někdo nasypal. Děkuji, nechci žít v PRVNÍ ekonomice.

   Vymazat
 8. Proboha: Foldyna si psal s ‚chvilkařem‘. Nechcete vidět

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proboha-Foldyna-si-psal-s-chvilkarem-Nechcete-videt-634801

  OdpovědětVymazat
 9. 21:34 nejen velikost ekonomiky, bůhvíjak a kým měřená, je měřítkem síly a velikosti státu, milý nekritický, fanatický neuctívači Ruské federace. Geniální tah sem, geniální tah kohokoli, tam. Klídek, uvidíme.

  OdpovědětVymazat
 10. A kdy budou Češi už konečně svobodni a Kalousek půjde sedět za korupci?

  OdpovědětVymazat
 11. 3.46,kalousek a vondra nebudou sedet nikdy , 360 melounu je
  tatam ! Kalouska , ktery nikdy nevydelal 1 CZK vlastnima
  rukama , zajima ten spropadenej Babis a Capi hnizdo !

  OdpovědětVymazat
 12. Z bezradností světa znají cestu naše pomazané hlavy. Pochopily imperativ doby a vyhlásily válku Putinovi, ČLR a v dalším pořadí zatím nejsou jednotni, soupeří o ně Trump a Merklová. Nebuďme skromní, vždyť na našich bedrech leží osud planety. Putin nepochopil jak silného má protivníka, sic teď vyhrál bitvu, ale válku vyhrajeme my.

  OdpovědětVymazat
 13. Nejvíce si to běloruská opozice podělala tím, že manifestovala pod vlajkami z dob nacizmu (bílý-rudý-bílý pruh). Ponechme stranou, kde se najednou vzalo tolik těchto vlajek a kdo je vyrobil, když země má zcela jinou (rudo-zelenou) státní vlajku. Shromažďovat lidi pod takovou vlajkou znamená oslavovat nacizmus v zemi, kde právě němečtí a běloruští fašisté zahubili třetinu obyvatelstva! Tady vůbec nejde o Lukašenka. Tady jde o návrat Běloruska do vřelého objetí hnědnoucí EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,52
   Vystavovat veřejně fangle s hakenkrajcem jako v Banderostánu ještě nemůžou,tak používají ty,které měli za dob okupace Frickem za druhé světové.....jak demokratické,že???!!!!!

   Vymazat
  2. A pak že fašismus neexistuje. Na Ukrajině, ale i v EU se mu opět "daří". Jen si vzpomeňme, jak ministerstvo vnitra s tiskárnou kalendářů obchodovalo. Jen tam vazba?
   Já si myslím, že ano.
   A co dělá BIS, opět ho....

   Vymazat
  3. 11:39
   No hlavně se fašismu daří v Rusku, kde je strana ruského čistokrevného fašisty Žirinovského dlouhodobě třetí nejsilnější stranou.

   Vymazat
  4. 13:10 dotaz: v čem konkrétně se projevuje fašismus Žirinovského?

   Vymazat
  5. 13:10 jste evidentně trubka, která tady slepičí informace z masmédií, které nemají s realitou nic společného

   Vymazat
  6. Byly tam i polske vlajky. Polaci chteji Grozno a uzemi. Dostanou hovno a Polsko zmizi z mapy jako pred 200 lety.

   Vymazat
  7. 16:13
   👍👍👍👍🤓

   Vymazat
  8. Pozor! Zirinovskij je Trockista v Rusku, proamericky blb skodici Rusku! Druhym je Cubajs, sef komunistu, kteri byli proti zmenam ustavy! Ctete dobre, komuniste nechteji posileni suverenity Ruska! Komu tedy slouzi? Oni to prece byli, co spolu s KGB prodali Rusko zapadnim koncernum a nechali ho vykrast a jeho hospodarstvi zdevastovat za Perestrojky! Jejich uloha je tedy stale jeste stejna, konzistentni. Tyto dve strany jsou pro Rusko nebezpecne!
   Jinak ten clanek je ok. Rusko se poucilo z Majdanu a vyckalo, az se Lukasenkovi zacne potit i jazyk, protoze ho zapad hodil do odpadu a jedine Rusko mu mohlo pomoci. A to toho vyuzije, pocka az se lidi vyrvou a pak budou volby a Lukasenko bude muset odejit. Rusko bude moci na sebe Belorusko tesneji pripoutat a dosadit sve lidi do vedeni. Polsti a Litavsti fasouni si ani neskrtnou, zidak Levy taky ne. Zapad tentokrate prohral pres podporu pucistu. Zadne vykradeni zeme jako Ukrajiny se konat nebude, zapadni soudruzi!!!!

   Vymazat
  9. Pozor! Zirinovskij je Trockista v Rusku, proamericky blb skodici Rusku! Za Russiagate potvrzoval americkym novinarum, ze Rusko ovlivnuje volby v USA! Druhym je Cubajs, sef komunistu, kteri byli proti zmenam ustavy! Ctete dobre, komuniste nechteji posileni suverenity Ruska! Komu tedy slouzi? Oni to prece byli, co spolu s KGB prodali Rusko zapadnim koncernum a nechali ho vykrast a jeho hospodarstvi zdevastovat za Perestrojky! Jejich uloha je tedy stale jeste stejna, konzistentni. Tyto dve strany jsou pro Rusko velice nebezpecne! Jsou asi financovany ze zapadu.
   Jinak ten clanek je ok. Rusko se poucilo z Majdanu a vyckalo, az se Lukasenkovi zacne potit i jazyk, protoze ho zapad hodil do odpadu a jedine Rusko mu mohlo pomoci. A to toho vyuzije, pocka az se lidi vyrvou a pak budou volby a Lukasenko bude muset odejit. Rusko bude moci na sebe Belorusko tesneji pripoutat a dosadit sve lidi do vedeni. Polsti a Litavsti fasouni si ani neskrtnou, zidak Levy taky ne. Zapad tentokrate prohral pres podporu pucistu. Zadne vykradeni zeme jako Ukrajiny se konat nebude, zapadni soudruzi!!!! Vasi neomarxiste vas znarodni a mozna i zavrou za ty zlodejny vsude ve svete.

   Vymazat
 14. Danny jste borec. Vaše komentáře se mě líbí. Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
 15. Uvažujme trochu. Představuje-li dle dostupných údajů opozice v Bělorusku asi 10 %, pak by ten volební výsledek mohl odpovídat. Neříkám ale, že takový byl. To nevíme odsud nikdo. Je ale zřejmě, že Lukašenko by ve volbách každopádně zvítězil. Tu podporu by nedostal kvůli své osobě, nýbrž kvůli tomu, aby Bělorusko s dosud 60 % ekonomiky ve státních rukou nedopadlo jako sousední Ukrajina a Bělorusové pak nechodili dělat po E'vropě nádeníky. Druhým důvodem je tam i silná proruská orientace. Popis průběhu pokusu o státní převrat v Bělorusku s přihlédnutím k dostupným informacím odpovídá. Lukašenko se totiž nadělal neuvěřitelné kupy chyb. Počínaje tou, že nechápe, že svět opět směřuje k blokovému rozdělení a že tedy nelze dále sedět na 2 židlích. Demonstrace měly být řešeny cestou politickou, nikoliv násilnou atd. atd. Důležitou okolností je alw fakt, že Lukašenko je had, kterému nejde o Bělorusko, nýbrž o jeho osobní pozice. Co z toho vyplývá? Bude se nyní ještě pokoušet hrát svoji dvojjakou hru s využitím Číňanů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:40 Lukašenko ani nemusel nadělat spoustu chyb. Stačí, že mezi lidmi narostl pocit, že všechno se nezlepšuje tak, jak by chtěli. Že mají dojem jak, zejména na západě, je všechno skvělé a že někdo, z jejich pohledu dost věrohodně slibuje, že všechno to blaho, na rozdíl od současné moci, spolu s tím "demokratickým západem", zařídí. Vždyť totéž se odehrálo v celém východním bloku, na Ukrajině. Prostě a jednoduše, hloupost davu je taková. Obecně není chápáno, že průmyslová revoluce, opřená o zdroje kolonialismu, přišla od západu, kde byly a dodnes jsou výkonnější hospodářské i další základy. Že problém není v Lukašenkovi, který dělá možné nemožné, ale v kapitalismu. Nechápou, že s pádem Lukašenka, se vší pravděpodobností, může být o dost hůř. Jakpak jsme si my, co do postavení státu i obyčejných lidí, jakpak jsme si s pádem "tábora míru a socialismu", jakpak jsme si v úrovni života vlastně pomohli? Kvalita života strmě dolů, materiální možnosti nahoru (pokud jde o mou osobu strmě), ale aby ne, vždyť uběhlo 30 let!

   Vymazat
 16. Lidi čtěte nezávislé veby, jinak maistrém Vám jenom mlží!
  https://megazpravy.cz/der-spiegel-kdyz-barack-obama-hral-nekalou-hru-s-putinem-a-chtel-ho-svrhnout/
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3462-neuziva-antiputin-navalnyj-ve-skutecnosti-antabus-v-panice-z-hruzy-rakoviny

  OdpovědětVymazat
 17. Rusko má mít už dnes vakcínu proti kor. ve výrobě, ale ještě neuvedli cenu. U nás prostřednictvím našich přátel z USA se bude vyrábět do konce roku tato vakcína a už nyní se hovoří že bude zdarma!! Tak se necháme překvapit!!. Co tady bylo blábolu jak bude ze strany USA drahá, asi něco jako zkapalněný plyn z USA a Ruský plyn!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,15
   Amiokupant je možná tvůj kamaraden,Čechů po hadráku je to jen Protektor jakým byli Nacisti!!!!!!

   Vymazat
  2. 11:15 jakási "vakcína" zdarma, z výroby na našem území, ovšem s otázkou jaká, jak dlouho "zadarmo" a proč, tedy za jakou skutečně cenu! Zadarmo nemůže být nikdy nic!
   Krom toho, vy chytráku tvrdíte, že běžně těžený zemní plyn dodaný potrubím není levnější, než tentýž, získaný frakováním, zkapalňovaný, přepravený přes Atlantik a zpět zplyňovaný?
   Chápu, s takovým rozoumkem nezbývá než, svého času, zvonit klíči. Blahopřeji.

   Vymazat
  3. Rusko nabidli USA vakcinu, ti odmitli a nechavaji umirat sve obcany dal. Zadna media o tom nepsala, jenom nezavisle weby.

   Vymazat
  4. 14:09
   Proč by od přátel nemohla být zadarmo, to jen ti kteří mají bídu a svrab, si nechají všechno zaplatit i tu vakcínu, třeba jako ti z Východu!!
   Pokud máte pravdivé ceny plynu zkapalněného a z potrubí tak sem s ním. Jinak jste jen ubohý žvanil a to jste:
   Ty stovky komresorových stanic z Ruska k nám , které tlačí plyn asi nestojí podle vás nic. No, chytrý moc nebudete!!
   A klíči jsem zvonil, v tom máte pravdu a ne nadarmo, krásných 30 let díky panu Havlovi si užívám ve velkém stylu!!.

   Vymazat
  5. 16;36
   Ty seš taky EXudavač, milovník fašistů, zloděj a vochlasta jako Havel????!!!!!! 🤮🤮🤮🤮

   Vymazat
  6. 16:36 s těmi přáteli, kteří rozdávají sankce, pořádají invaze nehledě na mezinárodní právo, nesnesou zdanění svých zisků, bych byl opatrný.
   To, že nákladová cena frakovaného plynu z USA je nutně vyšší, než standardně těženého a potrubím dodávaného plynu, nehledě na hnací kompresory, údržbu potrubí a rozpouštěné náklady na jeho vybudování, to nemá s mocenskou, obchodní, "přátelskými" či nepřátelskými vztahy pranic společného. Dokonce ani s tím vašim "panem Havlem" a s vaší třicetiletou blažeností. To je vám přáno, dětino.
   Já, s jistými odbornými znalostmi, dovolím si vidět to celé značně jinak. Nehledě na velikost životního stylu, i když žádná socka zdaleka nejsem.

   Vymazat
  7. Vakcina z Ceska bude kompletovana v Nemecku, abychom nevedeli co tam bude za sakrajt, Zadne dukladne testy nebudou a slozeni vakciny (skodlive latky ve vakcine) se nebudou testovat. Uvidite a kdyz, pak bude test zfalsovany. Nedejte se ockovat a nenoste rousku, skodi vasemu zdravi. Nechte se virem imunizovat, je to normalni chripka.

   Vymazat
 18. Vyzdvihováním Putina do nebes v poslední době je taková moda proruských pisálku, tohle je jen zástěrka jak potlačit Ruské ekonomické a politické problémy, kterých má dnes Putin nad hlavu.
  Proto ta výraziva GENIÁLNÍ OPERACE, GENIÁLNÍ KROKY ŠACHYSTY, myšleno k Putinovi. Nic geniálního v tom není, je zmatené chování vašeho ruského trpajzlika!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,25
   Tvoje GENITÁLNÍ VÝLEVY piš na stránkách Šafra nebo na Blicích listech,tady seš opět v neVDĚČNÉ roli obecního blba!!!!.-))))

   Vymazat
  2. 13:12 to je náš místní placený agent provokatér Pepek Vyskoč, zcela zbytečně reagujete, vždyť je to skutečně naprostý blb, který neumí ani česky :-)

   Vymazat
 19. Chceš-li říct svůj názor, podepiš se pod komentář....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hynku Česaný 12:46, vy přec nemůžete nevědět, že psané jméno nijak známého a nijak významného člověka, pokud vůbec musí být jeho skutečným jménem, vůbec nic neznamená? Že každý se ve zdejší diskuzi klasifikujeme ne jménem, ale názorem? A že zřizovat si účet, být bloggerem, není zrovna moudré? No nic, hurá na ksichtknihu.

   Vymazat
  2. 14:23
   Buhahaha!

   Vymazat
 20. 9:52 vypadá to, že se hnědý mor je cíleně a systematicky dlouhodobě oživován nejenom na Ukrajině, ale i v Bělorusku a samozřejmě i v Pobaltí. Historie se opakuje, stačí si přečíst, kdo likvidoval Chatyň v r. 1943 - viz Wikipedie

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Chaty%C5%88

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Němci, Ukrajinci, Bělorusové, Lotyši a Litevci

   Vymazat
 21. Tak jsem koukal na 2 přímá svědectví 2 bělorusů, kteří byli zatčeni policií při demonstracích. Jak jinak prezentovala je čt, ta objektivní a nezávislá. Vykládali, jak jsou vězni mučení a biti, ale ať jsem koukal jak koukal, hubu měli hladkou jak dětská prdýlka, ruce bez nejmenší odřeninky nebo modřiny, takže je asi mučí někde mezi nohama. Chudáci, fakt k politování. \nebo se jim rány hojí rychleji než je opouští rozum?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:48 Asi jim zapomněli namalovat modřiny. Velká škoda, že se nezúčastnili nějakého pouličního protestu v nejdemokratičtější zemi světa, aby poznali, jaký je rozdíl mezi tím běloruským bitím a pouličním násilím třeba ve Wisconsinu!

   Vymazat
  2. Nedodali jim vcas figuranta jak Smida o Prazskem jaru. Nebo Zivcaka, co ho pry zabili a dodnes si zije z jidasskych grosu za klamani ovcanu. 'Nezabijejte nam deti' stalo na tabulich demostrujicich cinkajicich klicema. Mysleli si, ze delaji revoluci a oni byli jenom uzitecni idioti, co cpali Havla na hrad.

   Vymazat
 22. 16:48
  To že nemají rozbitou hubu přímo, svědčí o tom, že nebyli zmláceni??? Podle vás, jim dávali policajti kafíčko se zákuskem co. Trochu chabé, no co dělat takových je zde většina!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neumíš číst? Anonym poznamenal, že je asi kopou do spodních partií, které jmenovaný "mučený" nechce ukazovat v TV. Tak se nerozčiluj, praskne ti cévka!

   Vymazat
  2. Myslis si, ze kdyz na zapade demonstruji proti Macronovi, nebo v Nemecku proti coure Merkelove, ze jim policie liba nohy a vari kaficko? Tece krev a slzeji oci. Pendreky maji zne taky. Gumove koule vyrazeji oci a lidi vyji bolesti. Zchlazuji je strikacky.

   Vymazat
  3. 16:48
   Nevím proč do toho taháte Francii a Německo, tady byla řeč snad o Bělorusku, pokud se bude mluvit o těchto dvou státech tak reagujte, vyznívá to jako a oni zase bijí černochy!!
   Nehledě na to, jak probíhaly dem. ve Francii kde se zapalovalo vše, ve srovnání s Běloruskem!

   Vymazat
 23. Vítkovice postavili v Bělorusku fabriku, aby mohly tlakové láhve vyvážet do Ruska a teď jim žene Babiš a Petříček lidi tam do stávky, aby jim firmu rozvrátili. Tak takto pomáhá stát českým firmám, hanba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krivak Babis se vybarvuje a lidi to doufam vidi taky. ANO a on jsou lhari a pokrytci. Doma dela Babis ramena proti EU a jeho poslanci v EU hlasuji pravy opak toho, co rika!!! Volte SPD, jestli chcete svobodu zpatky, kterou jsme odebzdali do Bruselu. Czexit a ven z NATO, organizace zabijaku!!!

   Vymazat
  2. 9,13
   Máte naprostou pradu,ale ten demoksindl se bojí refernda jako čert kříže!!!!!

   Vymazat
  3. 2:05
   Rozvrátit, rozvrátit, kde jsem tohle slyšel, jooo před rokem 89 soudruzi používali stejnou rétoriku na své odpurcum, no vida, zase se něco oprášilo, co soudruhu. Babiš s Petříčkem rozvrátí firmu, no takovou prrrr.... jsem dlouho nečetl!!! Tady je opravdu velká sranda, co sem chodí za vygumy!!

   Vymazat
  4. 10:21
   N, ono pouštět blázny a hlupáky do referenda je velice nebezpečné, vy jste toho příklad!!

   Vymazat
  5. 10,54
   Bohnické ozvěny????!!!!!

   Vymazat
  6. Cesti politici se maji starat o Cesko, podpora puce v zahranici penezi je prasarna. Podporuji se pouze prevraty v zemich, kontrolovanych Rusy a Cinany. Jeste vam to nedoslo, ze USaci chteji ovaldnout svet pomoci poskoku jako je Babis? Budete otroky ve vlastni zemi bez prav.

   Vymazat
  7. 12,02
   Vážený pane,
   v poslední větě máte chybu!
   Ne budete,ale JSTE otroky....,je správně!!!!!

   Vymazat
  8. Demobloku uděláte jen radost, když shodíte Babiše. Já jim to neusnadním

   Vymazat
 24. Já jsem proto, aby se venku nepodporovaly žádné převraty, máme svých starostí dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1306
   Jste moudrý,ale zkuste to vysvětli demožumpě bez mozku a vlastního názoru!

   Vymazat
 25. 10:54 přijde nebezpečné "pouštět blázny a hlupáky do referenda"? Proč ne i k volbám?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.