Reklama

pátek 28. srpna 2020

Gruzíncům se dostalo dalšího jasného vzkazu ze zámoří - Americká velvyslankyně v Tbilisi vysvětlila Gruzínům, co chtějí


29. 8. 2020  Fondsk.ru, překlad Outsidermedia

Vypadá to jako vtip, že? Ne, to jen amíci připomněli domorodcům mantinely, ve kterých se mohou pohybovat, a potvrdili pochybnou úroveň americké diplomacie posledních let, s jejím přezíravým přístupem k obyvatelům zemí jejich mise.
(pozn. překl.)

(Na snímku americká velvyslankyně v Gruzii Kelly C. Degnanová /vlevo/a gruzínská prezidentka Salome Zourabišvili /vpravo/)
Velvyslankyně Spojených států Kelly C. Degnanová znovu potvrdila všeobecně známou skutečnost, že politický život v Gruzii je řízen z Washingtonu. Tentokrát paní velvyslankyně vyložila, co ve skutečnosti chtějí Gruzínci, aby se nespletli ve svých přáních: „Blíží se volby, mnoho politické rétoriky, mnoho prohlášení. Je důležité připomenout, že gruzínský lid chce mít proporcionálnější volební systém, reprezentativnější parlament. A to vyžaduje spolupráci (politických) stran. Jakýkoli krok, omezující volby, nebo komplikující možnost formovat formální koaliční vládu po volbách, je předčasný a neprospívá dosáhnutí cíle, požadovaného gruzínským lidem – proporcionálnější a reprezentativnější parlament“. Takto cituje velvyslankyni USA v Tbilisi gruzínský 1. televizní kanál.

Prohlášením o přáních gruzínského lidu zvolit si „proporcionálnější a reprezentativnější parlament“, Degnanová fakticky ohlásila přání Washingtonu, aby v Gruzii byla koaliční vláda, říká gruzínská ochránkyně lidských práv Nana Kakabadze, a dodává: „Vzniká otázka, co je důležitější? To, co očekává Washington, nebo to, jaká bude volba gruzínského lidu? Amerika si musí počkat na projev vůle voličů, kterou prokáží u volebních uren, a teprve potom dělat jakákoli hodnocení. Ačkoli, možná, že je osud voleb už předem určen, a společnost postupně přivykají této myšlence. Nejspíš nám brzy začnou vštěpovat, že Bokerija*) musí být premiérem a členové jeho týmu jmenováni do významných funkcí. V každém případě se těžko se něčemu divit poté, co prezidentku Gruzie donutili pustit z vězení Ugulavu a Okruašviliho**) poté, co byli označení za politické vězně“.

Podle jejího názoru chtějí ve Washingtonu zcela reinkarnovat Saakašviliho režim, protože „tato zločinecká skupina je všehoschopná, tudíž je to jejich nejspolehlivější opora v Gruzii, a proto se pokoušejí aspoň nějak tuto sílu vrátit k řídícím pákám země“.

Některé věty z vystoupení Kelly Degnanové znějí skutečně výhružně, například: „Podíváme se na to, zda se Gruzie bude držet politické vůle po vybudování demokratických institucí pro splnění této složité práce…“ Co se stane, pokud se „Gruzie nebude držet“, velvyslankyně nevysvětlila, nicméně je to zřejmé i bez toho – nic dobrého.

Takže v Gruzii dostali jasný pokyn, aby se „drželi politické vůle“, zřejmě ale ne politické vůle Gruzínců samých.

Připomínám, že parlamentní volby jsou v Gruzii vyhlášeny na 31. října a proběhnou podle nového, změněného systému. Volební reforma byla přijata s velkým úsilím a pod bezprostředním vedením Kelly Degnanové. V důsledku této reformy dostala soudně stíhaného Saakašviliho strana „Jednotné národní hnutí“ šanci dostat se do parlamentu. Přání zúčastnit se voleb vyjádřilo 68 gruzínských politických stran. .

*) Georgij Bokerija (1972) – do r. 2013 sekretář Rady obrany státu, protiruský opoziční politik
**) Georgij Ugulava (1975) – klíčová figura „revoluce růží“ v r.2003, někdejší šéf administrace prezidenta Saakašviliho, v roce 2013 odvolán po svém obvinění ze zneužití státních peněz, a v roce 2014 uvězněn po obvinění z praní špinavých peněz na 9 let. Po 4,5 letech amnestován.
Iraklij Okruašvili (1973) – ministr obrany 2004-05, poté krátce generálním prokurátore a ministrem vnitra, ministr obrany 2004-06, poté se v Kyjevě připravoval na opoziční činnost proti Saakašvilimu, v nepřítomnosti odsouzen na 11 let pro rozsáhlé úplatky, Francie mu v r.2008 poskytla politický azyl,…


Zdroj: Fondsk.ru
Překlad: st.hroch 20200825

45 komentářů :

 1. Běda lidu,kde žena vládne!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte to popletené (možná záměrně): "běda mužům, kterým ženy vládnou". Proč ne "běda ženám, kterým muži vládnout". Protože je geneticky zakódováno, že muž ženu chrání a stará se o ni (žena zase o děti). A tyto instinkty jsou velmi silné a snadno zneužitelné. Proto si muži musí dát pozor, aby je ženy (např. zlatokopky) netahali za fusekli (resp. za koule).

   Správné uspořádání vztahů mezi mužem a ženou je tandem. Co se týká řízení větších sociálních celků třeba států, mají geneticky lepší předpoklady muži, ale když se najde žena, která to zvládne a je dobrá, proč ne.

   Jenže ženy jsou tam většinou protlačeny úplně z jiných důvodů než, aby hájili zájmy národa, viz. Čaputová (která tam byl protlačena, aby díky její neschopnosti a poddajnosti mohli nadnárodní klanově korporativní skupiny ničit Slovensko).

   Vymazat
  2. Ta babka Salome Zurabišviliová by už měla mít rozum a přenechat funkci prezidenta někomu mladšímu, kdo se alespoň v Gruzii narodil a prožil tam celý svůj život. Babka je prezidentkou z dovozu. Asi tam Amerika lepší loutku nemá a hořekuje po švihlém Saakašvilim.

   Vymazat
  3. Když tady vládla Marie Terezie, tak jsme přišli o Slezsko a pak o Kladsko a Prušáci se tady proháněli jako vítr.

   Vymazat
  4. A nejlépe by to vyřešil Džugašvili.

   Vymazat
  5. 12:32 historie se bude opakovat v novém obsazení (návrat Lichtenštejnů a sudeťáků), proto hřib Satan postaví v Praze sochu Marie Terezie (která Čechy nesnášela) i s vodotryskem :-)

   Vymazat
  6. 14:59 už aby tady Lichtenštejnove, Habsburkové, Beaufort-Spontin byli a s nimi i sudetští Němci. Pak je potřeba otevřít hranice minimálně pro 3 miliony uprchlíků a zajistit jim zde dobrý život. Jenom tak bude toto území prosperovat.

   Vymazat
 2. Vstupem Gruzie do NATO jsme získali speciální oddíl zvláštních úkolů SpecNOS pro boj se Specnazem a sbor gruzínských pěvců pro zastrašování nepřátel chóry.
  Zároveň nám Saakašvili ukázal, kde máme mít genitálie, když si tenkrát slavně a hrdě na Ukrajině navlékl kalhoty přesně podle dnešních požadavků, nazad. Lituji Gruzii, bude mít v čele nejspíš správného a rodilého Ukrajince. Jak sám Saakašvili prohlásil.

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud USA Gruzii platí, chtějí samozřejmě vidět i výsledek.

  OdpovědětVymazat
 4. Zase zbytečná starost Ruska, chápu, že se jim nezamlová odtržení Gruzie od SSSR.
  Autor článku straší USA,( dnes nic neovyklého ) ale stačí se podívat kdo napadl Gruzi v r. 2 008 ne USA, ale Rusko a o tom v článku ani čárka.
  Ani se Gruzincum nedivím, kdo poznal RUSKÝ vliv na svou zem, tak už nikdy více, stejně tak jako my!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trole 9:18, bylo to naopak, než lživě píšeš! Gruzie napadla své občany v Osetii zákeřně v noci pomocí tanků a raketometů, které jim d-a-r-o-v-a-l-a česká vláda. Osetinci se Gruzíncům jen bránili a napadené ruské mírové jednotky palbu opětovaly. Ruská armáda mohla v té situaci klidně okupovat celou Gruzii, dosadit proruskou vládu a měla by pokoj. Ale Rusové to neudělali, jim stačilo, že dali gruzínským náckům přes prsty. Rusové nejsou stejní jako americká imperiální hovada.

   Tehdejší gruzínský prezident Saakašvili, který se posiluje žvýkáním kravat, je v dnešní Gruzii odsouzeným zločincem, utekl k ukrajinským náckům a domů nemůže. Jeho americká manželka je na něj nasr..., protože dělat prezidentskou paničku v překrásné Gruzii se jí moc zamlouvalo.

   Až budeš příště něco psát, trole, nespoléhej na americké propagandistické čípky jako je lhář Štětina nebo čečenská matrace a teroristka Petra Procházková. Pomluva za dolary se vždy pozná. Raději studuj fakta a používej hlavu.

   Vymazat
  2. Anonymní28. srpna 2020 9:18

   Argumenty mentálně zaostalého chlapce, Rusko napadlo v noci ze 7.na 8.8.2008 Gruzii ? Tedy v deset dopoledne a už tak zlitej, to nedělá ani ruský mužik.

   Vymazat
  3. 9:50 Nereagujte na Pepka (9:18), je to zcela evidentní blb, neví nic o historii Gruzie, která dodnes existuje jenom díky Rusku, které ji (na žádost samotné Gruzie) v minulosti ubránilo před muslimskými hordami. Do budoucna platí totéž. Nebude-li Gruzie spolupracovat s Ruskem, nepřežije a bude následovat pobaltské "Vymiráty" (= vymírající emiráty). P.S.: tím, že Saakašvili zahájil útok na Jižní Osetii právě v den zahájení LOH v Pekingu (8.8.2008), tím se odepsal celosvětově, už ho nechce ani Banderistán, pochybuji, že má dnes vůbec nějaké občanství :-)

   Vymazat
  4. Tak to zase prrr. Ruskej mužik si dává dvě deci už k snídani. Proto je taky 200 gramm nejprodávanější balení na čerpačkách. Vím z praxe šéfa sítě.

   Vymazat
  5. V Rusku jako na Moravě. 8-o)

   Vymazat
  6. 9,18
   Kolik flašek vodečky z tebe lže????!!!!!.-))))

   Vymazat
  7. Anonymní28. srpna 2020 11:24

   Víš howno, na rukých benzínkách se prodává jen pivo a víno do 16,5 %, tak nám tady nelži. A jak je to na našich na benzinkách nevíš ?

   Vymazat
  8. 11:24 podle evropských statistik je největší spotřeba alkoholu na hlavu v Lotyšsku a nikoliv v Rusku. Lotyše jako členy EU potkáte na čerpacích stanicích rozhodně častěji, než Rusy (raději létají). A budete asi nepříjemně překvapen, až zjistíte, že většina Lotyšů mezi sebou mluví rusky :-)

   Vymazat
  9. 11,52
   TAM SE PRO CIGARETY VRAŽDÍ!!!!!

   Vymazat
  10. Tady se přece taky vraždilo i o částky menší než za krabičku cigaret. Nic na tom nemění, že útočník si "jen" špatně odhadl "kořist".

   Vymazat
  11. 12:14 tonsi pletete s někým jiným. V Lotyšsku se mluví lotyšsky, ruský tam mezi sebou mluví jen ruská menšina.

   Vymazat
  12. 20;12
   To si nech do Bohnic, tady jsi na Nový republice! 😄

   Vymazat
  13. 21:33 tvoje neznalost a totální odmítání reality je příznačné. Rusky v Pobaltí mluví JEN A POUZE ruská menšina a jen a pouze mezi sebou. A víš jak to vím, trolle blbá nevzdělaná? Vím to proto, že před sedmi lety jsem do Litvy lítal osmkrát do roka a mám tam kontakty i teď. Ty nemáš poznatky žádné a jen fabuluješ a urážíš.

   Vymazat
  14. 18:23
   Před 200lety byla španělština světovým jazykem No. 1.ty lítající Čestmíre z fašobalstkej republik!!!!!
   A ty linky si nech na apríla...

   Vymazat
 5. Jsme opět u keců o demokracii jen zájmy usa na udržení politického vlivu v zemi. Rozhodnou lidé co tam žijí a vyhrožováni usa jde náramně dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejně je to sranda, v USA si jdou po krku dvě hlavní politické síly a vše tam spěje do kopru za doprovodu řežby v ulicích a občanka těchto slavných USA bude Gruzii poučovat o volbách a o koalici? Nic směšnějšího jsem dlouho nečetl :-)

   Vymazat
  2. Ty kecy jste dokonale svou logickou stavbou podpořil. Když už, tak si přečtěte po sobě, co píšete. Nechci vám křivdit, ale nebo už máte to nové správné vzdělání, které neumožňuje chápat logickou stavbu jazyka a tím myšlenky??
   Aspoň tak to působí.

   Vymazat
  3. 10:59 Běžte si poučovat svoje potomky jestli nějaké máte mluvím jak mě zobák narostl.

   10:37: Nepokoje v USA

   https://zvraceny.cz/content/86509-nepokoje-v-usa

   Vymazat
 6. Munulý týden MZV Gruzie poslalo dopis kolegům v Moskvě že mají zájem na urovnání mezinárodních vztahů. Asi jim dochází že sliby ze západu zůstaly jen na papíře, o zemědělskou produkci která je hlavním zdrojem státního rozpočtu nemá EU zájem, turismus je v úpadku a tak zůstalo opět jen Rusko.
  Ještě zůstaly v Gruzii vojenské laboratoře USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dejte link, protože tohle je úplný nesmysl. Gruzínská presidentka se několikrát rezolutně vyjádřila na adresu Ruska a odmítla se střetnout s Putinem. Doslovně uvedla, že nemá jediné téma, o němž by se s ním mohla bavit, kromě nevměšování do vnitřních záležitostí Gruzie.

   Vymazat
  2. 17:46
   A teď tu o Karkulce ty lidovej vypravěči 😂

   Vymazat
  3. 22:31 kvůli tobě to hledat nebudu. Když se chceš přesvědčit, najdi si to sám. Ale ty se přesvědčit nechceš, ty chceš být klamán. Takže i kdybych ti to našel, i kdyby to byl ruský zdroj, ty to stejně číst nebudeš a stejně budeš kvákat kraviny.

   Vymazat
  4. Je to oficiálně potvrzená zpráva na stránkách ruského ministerstva zahraničních věcí.

   Vymazat
 7. Německá vláda odebrala děti polské katolické matce a dala je muslimským rodinám

  http://svobodnenoviny.eu/nemecka-vlada-odebrala-deti-polske-katolicke-matce-a-dala-je-muslimskym-rodinam/

  Eritrejský migrant, který vytlačil 8leté dítě před vlak ve Frankfurtu, nepůjde do vězení

  http://svobodnenoviny.eu/eritrejsky-migrant-ktery-vytlacil-8lete-dite-pred-vlak-ve-frankfurtu-nepujde-do-vezeni/

  Putin: Rusko bude mít v září druhou vakcínu proti COVID-19

  http://svobodnenoviny.eu/putin-rusko-bude-mit-v-zari-druhou-vakcinu-proti-covid-19/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko nemá ani první vakcínu a už bude mít druhou? Toť zázrak!

   Vymazat
 8. Rozkvetlo tu plno názorů, já přidám jen dotaz. O čí hlavu Salome požádá až dotančí ?

  OdpovědětVymazat
 9. 10:17 Bez ohledu na americká hesla pravdy a lásky (ve skutečnosti šíření lži a nenávisti mezi národy s cílem "rozdělit a opanovat") už i Gruzii došlo, že bez obchodní výměny s Ruskem a bez ruských turistů ekonomicky nepřežije ani dekádu. Proto Gruzie zahájila výstavbu silniční magistrály (zlořečený Putin jim stopnul letecké spojení) směrem k hranici s Ruskem. P.S.: jen jestli to Gruzínci stihnou, např. gruzínskou Adžárii (hlavní město Batumi) už mají zcela v hrsti Turci a jedna muslimka v průměru porodí osm dětí (chudá Gruzínka ani jedno) :-)

  OdpovědětVymazat
 10. https://email.seznam.cz/?hp#inbox/101010
  Jsem narozený Bulhar. V pěti letech začala studovat rusky za pomoci souseda. Vystudovala ruskou filologii. Vyučovala ruský jazyk. Četl jsem jen ruské knihy, všichni moji přátelé jsou ruští Němci. Miluju a vážím si Putina. Jsem připraven jít za ním bojovat, i když mi už bylo 66 let. Kéž mu Bůh dá zdraví a dlouhý život. Rusko je skvělá země se slavnými lidmi a nejbohatším jazykem na světě. Jdi na to bratři a sestry. Bůh vám pomůže. Vanga řekl, že Rusko bude nejsilnější na světě. Moc tě miluji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi nejasné zda je 17:11 muž, nebo žena, či jiná inovace.

   Vymazat
 11. Role gruzinskych odstrelovacu na Majdanu pod velenim americkeho dustojnika je stale nevysetrena, na zapade zatajovana, zadne tema. Dulezitejsi je Greta a klimaticka hysterie.
  Zabili tam demonstranty i policisty!

  OdpovědětVymazat
 12. Kdyby nebylo Ruské federace, umře Gruzie hlady a svítili by loučemi, 90% obilí a energie jde z Ruska, Rusko je pro Gruzii i po roku 2018 největší obchodní partner, stejně jako pro Ukrajinu, jen to nikdo nepřizná, EU se na tyto státy ........o.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:34
   Rus by měl je i ten Banderoksindl nechat svýmu osudu, nikomu by nechyběli!!!!!!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.