Reklama

neděle 23. srpna 2020

Hudba jako zbraň?

Ivan David
23. 8. 2020


Inter arma silent musae - ve válce múzy mlčí – nebo ne? Jak napsal včera řecký web Infognomon Politics, ve „válce nervů“ minulý týden, tedy v době, kdy turecký Oruc Reis kladl kabely na dno řeckých moří, a ani řečtí politici si nebyli jistí, jestli je to natolik závažné porušení suverenity, aby riskovali konflikt, došlo kromě jedné srážky a mnoha „cvičných“ vzdušných soubojů i ke komickým momentům.
O srážce řecké fregaty Lemnos a turecké lodi Kemal Reis se celkem ví, to se do světa dostalo. Méně známé je však to, co se dělo pod vodou s tureckými ponorkami. Turecké protiponorkové vrtulníky a špionážní letadla CN-235 zintenzivnily své hlídky ve východním Středomoří, ale také v Egejském moři, aby lokalizovaly řecké ponorky, které jsou „neviditelné“, protože mají tajnou technologii a nejsou snadno detekovatelné.

 

Jak informovali vyšší námořní důstojníci web Infognomon, helikoptéry a další prvky protiponorkové války řeckého námořnictva odhalily pět tureckých ponorek. Jednu v oblasti Skyrosu, druhou v Kafireas a další tři v širší oblasti středního a jihovýchodního Egejského moře.
Posádky řeckých stíhacích ponorek se, zdá se, „dobře bavily“. Nejenže bombardovaly turecké ponorky vysokými pronikavými frekvencemi, ale také hrály slavnou píseň Beatles, Yellow Submarine. Kapitán jedné turecké ponorky byl prý tak vyděšen vysokými frekvencemi, z nichž některé zněly jako bomby, že vypálil světlice, což v podmořském jazyce jednoduše znamená „kapitulace“. 


"O těchto věcech jsme nikdy nedělali vtipy a nikdy jsme čtenáře nedezinformovali. To, co zde zmíníme, se stalo přesně tak, jak jej popisujeme, a je to lekce pro Turky, ale také lekce pro řecké politiky, “uvedl Infognomon ve své zprávě. 


Zatím se řečtí námořníci baví na účet svých tureckých soupeřů. Po skončení turistické sezóny však už místo not mohou k tureckým ponorkám mířit hlubinné miny. Záleží na tom, jak se rozhodne řecká vláda. Jestli přistoupí na německo-tureckou rétoriku o „sporných vodách“, které lze rozdělit mezi Turecko a Řecko, nebo bude trvat na tom, že jde o řecké výsostné vody a nařídí vojákům bránit je silou.

23 komentářů :

 1. jedině silou, protože kdo dá první ránu překvapí protivníka, který to většinou nečeká, je otřesen a chvíli trvá než se zmůže na nějaký protiútok. Taky by to znamenalo pro nás výhodné snížení prestiže NATO. Řekové si to vzhledem k síle jejich armády mohou dovolit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježíšmarjá! Zas už "silou"? " Slávku 22.17. Překvapovat protivníka?" To tak rád čtete zabijácké sračky? Nešlo by to taky jinak? Aby pak někdo s náturou našich bojovníků od počítačů nepřekvapil taky "silou" nás. Asi bysme čuměli. Ale... kdoví, co se na nás chystá. Samosebou, to se zatím nikde nedočteme, a až, tak už bude na všechno pozdě?

   Vymazat
 2. Moc děkuji MUDr. Davidovi za informace o Řecku. To, čím nás krmí mainstreem je pravdě, závažnosti a objektivitě na hony vzdáleno!Hanba!

  OdpovědětVymazat
 3. Že vás pane David neustále baví se navážet do Turecka, nechápu. Spíše objasněte už druhou dodávku zbraní z Ruska do Turecka. Turecko vystupuje proti Rusku v Lybii,Sírii a ti jim prodává zbraně??? Rusko musí být po ekonomické stránce totálně v háji, pokud prodává zbraně v podstatě svému nepříteli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že na takovouhle hloupost pan David neodpoví. Ty vůbec nechápeš, co se děje ve světě. Rusové mají v Sýrii společné hlídky s Turky. V Lybii spolu bojují dvě vlády, na jedné straně je Haftár podporovaný Egyptem a na druhé vláda v Tripolisu je podporována Tureckem. Kde máš jaký konflikt turecko-ruský?!

   Vymazat
  2. 10:01 Vždy se najde nějaké vysvětlení, ale vzhledem k Řecku na které se všichni vykašlali se mi zdá dodávka S400 Turecku nefér.

   Vymazat
  3. 10:01
   Před časem nemohl Rus přijít Turkum v Sýrii na jméno z duvodu vraždění Kurdu. To je fakt. Druhý fakt, Ty nevíš, že v Lybii operují Ruské jednotky jak ty legální, tak nelegální?? A Rusko stojí na opačné straně v tomto konfliktu jak Turek??? Hochu hochu, máš špatné info, asi sputnik!!!

   Vymazat
  4. Proč lžeš, trolíku 16:35 - v Sýrii už dlouho hlídkují Turci s Rusy společně. Říká se tomu spolupráce. V Libyi byli jen ruské žoldácké oddíly, něco jako americké Academy či bývalý Blackwather. Kdes narazil na ten fejk, že ruská armáda bojuje v Libyi ofiko? Dej link! Ale jinak snaha trolit dobrá. Platí tě nebo jen tak ze sportu?

   Vymazat
  5. K těm prodejům to je jednoduché - vše mají Rusové nadále pod kontrolou. Veškeré tyto systémy jsou vybaveny softwarem a jištěním, které umožní kdykoliv toto vypnout či rušit.

   Vymazat
 4. Turecko a Recko je konfliktem Islamu a Pravoslavi od nepameti. Vzajemna nenavist a rivalita zene chude zeme do zbrojeni na ktere nemaji. Spolehaji na subvence z EU jako Recko a na vypalne od EU za zadrzovani muslimu. Vse zbytecne, kdyby EU chranila ozbrojenci Schengen! A tak bude Turek jancit dal a snit o Osmanske risi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo? Anonyme 9.59? Pořád to bude o zbraních a zabíjení? A co takhle kdyby se každý stát staral o to, aby jeho občané měli dost žrádla, solidní bydlení, vzdělání, lékařské ošetření a chuť do života? To budou každý národ ovládat pořád jenom impotentní, staré, dementní, bohaté kreatury? Ono to nikdy neskončí - až to jednou skončí sám bůh? Možná už máme "shora" ultimatum, a jestli tohle blbnutí neskončí, ukončí se to hned, a beze zbraní! Dobré by bylo, kdyby tyhle sračky všechny byly jenom vlastností medií. Mediální průmysl zmohutněl na tisíce psavých vší, a ty se musí něčím živit. Živí se lhaním, tragediemi, rozesíráním nepřátelství mezi lidmi - tlak, jak známo, budí protitlak, a na tom se tyhle psavý mrchy živí pořád. Takže to nemůže skončit nikdy, i když to není pravda. Kdo cestuje po světě, vidí svět jinak než mediální kurvy, které ho nevidí vůbec. Dřepí na zadku, internetem si navzájem přeposílají různé tragedie a nasrávací hnus, pomocí počítače to překládají, do toho vkládají svoje bulvární, pologramotný fabulace, a mediální paskvily lítají světem sem a tam. A lid u PC ztrácí rozum - pomalu, ale jistě. Nemusí pršet, stačí, když kape.

   Vymazat
  2. Ano, pořád to bude o zbraních a zabíjení. Na tom stojí politika v konečném stádiu řešení problémů.

   Vymazat
 5. Zkrátka patříte do "podhradí", kamsi na smetiště či do pralesa, kde smíte po náležité sterilizaci ovšem jako zvěř dožívat ...

  OdpovědětVymazat
 6. Je Řecko pravoslavné? Myslel jsem, že oni jsou katolíci východního ritu, tedy Orthodox. Uznávají papeže, nebo patriarchu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano.
   Celých 98 % Řeků vyznává křesťanství a hlásí se k tzv. ortodoxní víře. Název ortodoxie pochází právě z řečtiny a skládá se ze slov orthos (ορθός) a doxa (δόξα), což v překladu znamená rovná, pravá víra. Toto východní křesťanství, jak se ortodoxii také říká, ovlivňuje život Řeků v mnoha ohledech...
   Právě tradice hraje v pravoslavné víře tu nejdůležitější roli. Průběh obřadů, mší, slavností apod. se řídí podle předloh, které vznikaly spolu se samotným křesťanstvím a do dnešních dnů jsou změněny jen nepatrně. Proto svatební obřady trvají více než hodinu anebo například oslavná mše patronky ostrova Chios, svaté Markely (!!!! :)), trvá i celý den. Kněží (popové) se ve sloužení mše střídají a věřící volně do kostela vchází a vychází, povídají si apod.

   Zásadní rozpor mezi východní a západní církví nastal v roce 1054, kdy se představitelé těchto dvou větví neshodli na základních pravidlech praktikování víry, ani na definici božské podstaty. Tímto rokem tedy můžeme oficiálně datovat vznik ortodoxního náboženství.
   Pravoslavná církev, respektive určování východokřesťanských svátků, se řídí podle juliánského kalendáře (na rozdíl od západní církve, která se řídí novějším gregoriánským), což je v praxi patrné především v případě Velikonoc. Ty se zde většinou slaví o pár dní později než na Západě.

   Chrám páně se soukromím pro kněží
   Že vstupujete do ortodoxního chrámu poznáte jak podle architektury (většinou ve tvaru řeckého kříže s kupolí nad křížením), tak ještě zřetelněji podle tzv. ikonostasu. Ikonostas je dřevěná zeď sahající do různé výšky, která odděluje veřejný prostor pro věřící a soukromý prostor pro kněží. Je zdoben několika pásy ikon – podle nich jeho název.

   Chrám je vyzdoben buď freskami (chudší kostely) nebo mozaikami (bohatší).

   Hlavou řecké ortodoxní církve je od února 2008 arcibiskup Jeroným II. a metropolitní chrám Zvěstování Panně Marii se nachází v centru Athén na náměstí Mitropoleos – na půli cesty mezi náměstími Syntagma a Monastiraki.

   https://www.radynacestu.cz/magazin/pravoslavne-nabozenstvi-recko/

   Ale, nezlobte se, stačilo zadat dvě slova do vyhledávače ...

   Vymazat
 7. Přeji Řekům vítězství a co nejmenší ztráty pokud je turek napadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Turek" je nikdy nenapadne! unknowne 12.39 - To by si to před celým světem posral. Nikdo nikoho "nenapadne" - teď je po módě provokovat, vyvolávat místní šarvátky, trefovat se do vlád,zesměšňovat, vše s pomocí medií. Media jsou - jak známo - v současné době zbraně hromadného ničení. Pomocí internetu se šíří každý hnus, vymyšlený nějakými tajtrdlíky třeba o půlnoci, který vůbec nemusí být pravda. Když má za následek pár mrtvol, sem tam nějaké ty upálené, přejeté autem, vystřílené v mešitě - super. Dílo zkázy se daří. Nějaký "zakleknutý černoch" a mordyjé - co to hned druhý den udělá za paseku! Rabování, zapalování, zabíjení. Kdyby nebyl internet a media, než by se na konci USA dozvěděli lidi o nějakém "zakleknutém černochovi" uplynul by rok? Jak dlouhou cestu musel mistr Jan Hus urazit se svým učením, než proti sobě poštval zbohatlickou církevní, a pak i světskou chátru, až ho nakonec společnými silami nechali upálit? Dnes by to měl jednoduché. Cosi by veřejně řekl, druhý den by na něj vypukla mediální štvanice, třetí den skutečná, a čtvrtý den by byl po smrti? To jsou ty pokroky. Každá sprostá mediální štvanice každého, proti němuž se rozpoutá, spolehlivě zničí. Zničí i celé vlády a státy - tak k čemu bojovat? Nemusíš mít papír, ani tužku za uchem - stačí třískat do kláves - to jsou ty pokroky panečku. Takže - jaké je z toho dilema? Turek nikdy nikoho nenapadne, ale blábolit se o tom ještě bude dost a dost. Nazdar!

   Vymazat
  2. A hele zase onen chytráček.
   Jsme rádi, že nám tu vždy vášnivě odhalíš, jak tomu nerozumíme, chlapečku.
   On tu sílu více méně se snaží použít. Když někdo napřáhne ruku, jako že ti dá facku, co uděláš? Uhneš nebo nastavíš druhou tvář?

   Vymazat
  3. 18,13
   Osmany měl době první světové Rus na lopatě a mohl je zašlapat do země a byl by klid a ne z dalšího kostelu mešita a masové vyvraždění ARMÉNŮ,za který se muslimoODPAD DO DENS NEOMLUVIL!!!!!!!!!Všechnu snahu totiž utla veledemokratická Anglie,která potom nechala ve sračkách cara s rodinou....krádná ukázka láska mezi bratranci!!!!.-DDDDDDD

   Vymazat
 8. Švédská levicová vláda nechce připustit souvislost mezi migrací a stupňujícím se násilím

  http://svobodnenoviny.eu/svedska-levicova-vlada-nechce-pripustit-souvislost-mezi-migraci-a-stupnujicim-se-nasilim/

  Multikulturní Brusel má 3-4 krát více případů tuberkulózy než zbytek Belgie

  http://svobodnenoviny.eu/multikulturni-brusel-ma-3-4-krat-vice-pripadu-tuberkulozy-nez-zbytek-belgie/

  Černoši, kteří mediálně neexistují

  http://svobodnenoviny.eu/cernosi-kteri-medialne-neexistuji/

  OdpovědětVymazat
 9. Jestliže zvuk - tón - dokáže uklidňovat a i léčit, viz třeba léčivou hudbu, pak musí zákonitě existovat zvuky, frekvence, které jsou nepříjemné, čili mohou přímo škodit. Minimálně psychicky.
  Poměrně málo se ví, že za studené války (a zřejmě i dnes ve vylepšené verzi a informace mám pouze o jejich použití jen na "západě") se používaly tzv. hudební škatulky, pokoje, místnosti. Co to bylo? Tam dali člověka, kterého chtěli zlomit, znervóznit, nechat se doznat třeba ke špionáži. Tam se vysílala hudba, či nepříjemné disharmonické zvuky, aby nahlodaly psychiku "pokusných objektů". Doba pobytu mohla být i několik dní a i bez možnosti odpočinku od těchto zvuků. V podstatě druh "civilizovaného" mučení.
  Nevím jak je to nyní, ale jeden čas se uvažovalo i o tom, že za pomoci "nepříjemné hudby" nebo prostě zvuků se budou rozehnávat demonstrace.
  Takže ano, lze protivníka "zhudebnit" do nepříčetna a nebo jej pořádně vystrašit. Jak je vidět, věda v tomto směru evidentně - bohužel - pokročila mílovými kroky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17;50
   Vzpomeňme jak padly zdi Jericha.... už před staletími!

   Vymazat
  2. 18:13
   Děkuji za připomenutí. Na to jsem si nevzpomněl.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.