Reklama

úterý 18. srpna 2020

Evropský dvojí metr: Bělorusko x Turecko?

Ivan David 
18. 8. 2020

Bělorusko není členem EU ani kandidátskou zemí. Nikdy si o vstup ani nepožádalo. Není ani součástí celní unie a nepožívá v obchodě s EU výhod přidružené země. Naopak – EU se k této zemi v otázkách vzájemného obchodu chová hůře než k většině třetích zemí. Bělorusko tudíž není nijak vázáno právem EU. Tamní firmy, které chtějí vyvážet své výrobky na společný vnitřní trh EU, je musí vyrábět tak, aby splňovaly požadavky unijních norem. Stejně jako musí výrobky mířící na ruský trh vyhovovat ruským normám. Do vnitřních poměrů Běloruska však Unie nemá co "kecat". Jako každý může vyjádřit oprávněné pochybnosti, ale jako mezinárodní organizace je vázána tím, že smí činit jen to, co je v její zakládací smlouvě.

EU nemá naprosto žádný mandát k tomu, aby hodnotila úroveň demokratičnosti voleb v Bělorusku. Stejně jako nemá žádné oprávnění posuzovat kvalitu volebního procesu v USA nebo v Tanzánii. Přesto tak činí a bruselští představitelé si chtějí uzurpovat právo uvalovat na Bělorusko sankce za to, jak u něj proběhly a dopadly volby. Jde o naprostou svévoli a současně porušení práva EU, které vymezuje kompetence unijních orgánů. Vměšování do vnitřních záležitostí zemí, které nejsou členem ani kandidátskou zemí podle Smlouvy o EU a o fungování EU, není v pravomoci Bruselu.

Čeho by si naopak unijní úředníci a představitelé všímat měli, je kvalita volebního procesu v kandidátských zemích. K tomu je Smlouva o EU zavazuje. Jednou z nich je stále ještě Turecko. A jak tam proběhly prezidentské volby? Kurdský opoziční kandidát na prezidenta Selahattin Demirtas byl před posledními volbami odsouzen k mnohaletému trestu vězení za propagaci terorismu. Na stejný paragraf jsou vězněny desítky tisíc opozičních politiků. Turecko má nejvyšší počet politických vězňů v přepočtu na obyvatele. Za podporu terorismu se v Turecku považuje jakákoli kritika islamistického režimu prezidenta Recepa Erdogana.

Kvalita volebního procesu nejen v posledních prezidentských volbách v Turecku zřejmě standardům EU vyhovovala. Brusel ji totiž nijak nekritizoval, i když bylo zaznamenáno mnoho případů 100 a víceletých prvovoličů s místem trvalého pobytu ve vojenských bunkrech z 2. světové války. Sčítání hlasů zřejmě také vyhovovalo Bruselu, protože se z něj neozvalo ani slůvko kritiky na fakt, že úřadující prezident Erdogan nechal ukončit sčítání v okamžiku, kdy měl pocit, že má už hlasů dost. Sám se pak prohlásil opětovně zvoleným prezidentem. I když na mnoha železničních nádražích po celé zemi stále ještě „odpočívaly“ dobře uložené – nikým nezapočítané – tisíce pytlů s hlasovacími lístky.

Jménem frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i čeští europoslanci zvolení za SPD, jsem spolu s kolegy navrhoval ukončit přístupová jednání s Tureckem, protože je jasné, že tato země a její islamistický režim nikdy nesplní požadavky práva EU. Náš návrh byl probruselskou většinou zamítnut. Podle Evropské komise, která náš požadavek odmítla, je tedy naprosto demokratické, pokud turecká vláda nechá pozatýkat řádně zvolené kurdské starosty a na jejich místa dosadí nucené správce z Ankary. Za zcela dodržující unijní normy zřejmě považují i vedení předvolební kampaně formou rozstřílení města Amed/Diyarbarkír z děl a raketometů a zahrnutí přeživších opozičníků za živa troskami domů pomocí buldozerů a tanků (2015).

Právě tyto zločiny proti lidskosti a porušování demokracie měl Brusel řešit. Smlouva mu k tomu dává mandát – výslovně ukládá Komisi sledovat dodržování demokratických principů v kandidátských zemích. Komise tak však nečiní, protože Turecko je podle řady vyjádření jejích představitelů „důležitým obchodním partnerem EU“.

84 komentářů :

 1. Když ne Lukašenko, tak Putin měl Merkelové připomenout zločiny Němců za II. SV v Bělorusku. Bělorusko bylo nejpostiženější zemí SSSR za německé okupace. Každý čtvrtý Bělorus byl zavražděn!! Takže právě ona má nejméně co kecat o demokracii a radit Bělorusům co by měli dělat. To samé Poláci! Před válkou okupovali rozsáhlé oblasti Běloruska a teď mají ještě tu drzost, chtít ta území zpátky! Cítí příležitost! Jako na Ukrajině. jejich vysněné trojmoří se blíží! Právě jsem na běloruských webech slyšel podmínky "výboru" sídlícího v Litvě: uzavřít hranice s Ruskem a otevřít hranice s EU, zakázat ruský jazyk, předat kontrolu, oddělit pravoslavnou církev od moskevského patriarchátu, vstoupit do EU a NATO, zakázat obchodování s ruskými firmami, ruské firmy znárodnit, zakázat jakýkoliv obchod s Ruskem... Jednoznačně jedou vabank! Putin vysvětlil Merkelové, Macronovi i domu idiotovi z EU, že Rusko nedovolí zabrání Běloruska pod žádnou záminkou. Běloruská armáda je v plné bojové pohotovosti a ruské kolony u hranic. Myslím si, že je to dostatečná výstraha. A co se našich pitomečků týče, tak prý posíláme peníze - a ne zrovna malé - běloruským neziskovkám. Jak by se nám líbilo, když třeba Rusko bude posílat peníze neziskovkám u nás, aby podrývaly státní zřízení? To by bylo keců a čučkaři by se mohli přetrhnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celá fašoEU s amiokupanty v zádech si """myslí"""", že jejich zájmy a lži jsou PRAVDOU!!!! 🤮🤮🤮

   Smazat
  2. Polská politika je nebezpečím nejen pro všechny sousedy Polska, ale i pro mírové soužití v rámci Evropy. Jejich paranoidní rusofobie a doslova škemrání o stálou US vojenskou přítomnost (i za cenu, že to zaplatí) v kombinaci s přežívajícími velkopolskými sny a skrývaným antisemitismem vytvářejí nebezpečnou směs. Ještě za premiéra Sobotky mělo Polsko územní požadavky i vůči ČR. Pocházím z Těšínska a mám důvody tvrdit, že polský šovinismus zde stále nevymizel.

   Smazat
  3. Fašo USA už jistě tiše plánují na majdanem dobytém běloruském území, největší americkou základnu v Evropě!

   Smazat
  4. K tomu bych doplnil, že na demonstracích proti Lukašenkovi se nemává současnou národní vlajkou, ale zástavou z doby, kdy bylo běloruské teritorium součástí polsko-litevské unie.

   Pokud jde o možnost zásahu Ruska na běloruském území, byla by to katastrofa pro naši suverenitu. Babiš už vytáhl propagandistické eso přirovnávající možnou vojenskou intervenci Ruska k okupaci ČSSR ze srpna 1968. Pokud by k intervenci skutečně došlo, pak se obávám, že Babiš začne otevřeně prosazovat vojenskou základnu USA na našem území. Už by tu totiž nebylo riziko odmítnutí českým voličem a v očích koloniálního pána by tím navíc převzal úlohu ODS.

   Smazat
  5. 20:21 Já tam vidím neskrývaný antisemitismus.

   Smazat
  6. Babis je zlocinec a lhar. Lide si to stale vice uvedomuji. Volte SPD.

   Smazat
  7. Granty (namísto poučení na závěr)

   Andrzej Brzeziecki (1978) je redaktorem krakovského listu Tygodnik Powszechny, kde se specializuje hlavně na běloruskou a ukrajinskou tematiku.

   Granty je nejdůležitější slovo pro značnou část běloruské opozice. Mnoho organizací proslulo tím, že existuje jenom proto, aby získávaly granty a z nich žily. Také opoziční politické strany žijí díky grantům. To způsobuje, že pro opozičníky je nejdůležitějším cílem získat granty. Nejdůležitějším, protože naléhavějším než dlouhodobý boj s režimem. Na trhu grantojedů – tak se jim jízlivě říká – zuří konkurenční boj. Jedni aktivisté na plná ústa říkají, že nemohou pomoci jiným mladým organizacím, protože ty se napojí na jejich kanály získávání peněz ze Západu. Život takovéhoto opozičníka je poměrně snesitelný. Lukašenko se přese všechno snaží udržovat jakési zdání: v Bělorusku se spíše nevynášejí dlouholeté rozsudky, ale například dvoutýdenní. Ve zbytkové podobě stále vegetují legální strany. Zahraniční novinář má často problém, aby si domluvil schůzku s politickými lídry opozice, z telefonního sluchátka slyší „zítra nemůžu, letím do Francie”. Nebo „příští týden jedu do Prahy, takže nebudu mít čas”.

   Vznikly i organizace, u nichž je hlavním efektem činnosti „výroba” azylantů. Schéma je takové: demonstrace ve stylu barevných revolucí (Západ má velice rád odkazy na příklad Gruzie a Ukrajiny, protože barevné revoluce, podporované mimovládními organizacemi, považuje za svůj úspěch), takže hudba, samolepky a balónky (to, že kolemjdoucí lidé s kolchozní mentalitou nepříliš chápou poslání těchto demonstrací, není podstatné), potom zadržení a dva týdny v cele. A potom už azyl a stipendium v Evropské unii. „Chytří jedou do Bruselu, hloupější končí ve Varšavě,” vysvětluje známý.

   Podobně legračně vypadají recepce k různým příležitostem na velvyslanectvích západních zemí, kam je zvána elita opozice. Před diplomaty se tvoří fronta lidí, kteří prezentují efekty svého působení. Nejlépe na fotografiích z pořádaných demonstrací. Někdy se stane, že se k uspořádání jedné akce přihlásí několik lidí zároveň. Jistý opoziční aktivista přišel k Američanům a žádal o pomoc při vydávání svého podzemního časopisu, rozmnožovaného na xeroxu. Američané se velice divili, vždyť přece už dali peníze na tento časopis komusi, kdo za nimi přišel, pěkně se usmíval (Američané vždycky dávají peníze těm, kteří mají nejširší úsměv) a představil se jako redaktor listu. Divili se tím spíš, že peněz dali tolik, že by se časopis mohl tisknout i barevně, a on se pořád xeroxuje…

   Ani v Bělorusku nechybějí hlasy, že jediná šance zavedení demokracie v zemi je v tom, že běloruská opozice přestane být financována. Potom zůstanou na bojišti už jenom ty organizace, za nimiž stojí ideály a touha bojovat. Zatím Lukašenko díky své politice získává žádoucí efekt – opozice je zaujata víc sama sebou než bojem proti němu. Bojí se skutečně sestoupit do podzemí a drží se zdání legality.

   Když už je člověk profesionálním opozičníkem dvanáct let a nedokáže dělat nic moc jiného, lze si na takový systém zvyknout, není-liž pravda? Je tedy třeba bojovat proti diktatuře, ale bez porušování dopravních předpisů a narušování nočního klidu.

   Smazat
 2. Pane David ano je to zkurvysyn ale náš.

  OdpovědětSmazat
 3. Proruský Lukašenko je spoustě lidí na západě trnem v oku. A tak včetně našich loutek podporují Běloruský majdan. Před pompeloušem se klaněli, že div hlavama o zem netloukli. Jak odletěl, začali jednat a plivat na Bělorusko jak devítihlavá saň. Kdo ale opravdu sleduje zahraniční politiku, tomu je jasné že světový problém je někde jinde. V USA se pomalu schyluje k občanské válce. Velká města opouštějí bohatší lidé, kteří na to mají. Města ovládají černošské gangy a sta tisíce bezdomovců. Poslední pevnost Apačů není v Bronxu, ale je to Texas, který zatím tu pakáž drží na uzdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že Lukašenko trochu koketoval se všemi a nyní sklízí to co zasil. Není Vasil jako Vasil.

   Smazat
 4. Pane europoslanče, kladete celkem jednoduché otázky: "Jakým právem se EU vměšuje do situace v Bělorusku?" Odpověď: Právem Hitlera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak:
   https://www.databazeknih.cz/knihy/nacisticke-koreny-bruselske-eu-347808

   https://ulozto.cz/hledej?q=nacisticke-koreny-bruselske-eu-pdf&autocomplete=std

   Smazat
  2. Jenze Hitleruv Mein Kampf nebyl jen Hitleruv.
   To byl a je recept , plan a zamer Elit zapadu ,kterej navazal na fasimsus hned od 1945 /mozna driv/,navod co provest se Stredni a Vychodni Evropou a Ruskem.
   Kazdej vi kam zapad vede Belorusko ,ze se jedna o dalsi UKRAJINIZACI a nic noveho.
   Kde se nedavno budouci USA Biden president dostavil a zacal rvat. "Ihned mi dejte miliony dolaru a synovi taky. A tech deset uredniku okamzite vyhodte" !
   A sluhove s miliony se hrbili ,uredniky vyhodili a pribihali s obavou jestli je to dost.
   Dalsi priklad je prohlaseni Pompea pred navstevou v CR. V projevu o Cine prohlasil."We know too ,that doing business with a China company is not the same as say with a Canadien company. They do not answer to indenpendent boards ,are state sponsored and so HAVE NO NEED TO PURSUE PROFITS "!!
   Cina uspesne zatim bojuje s bidou /a stara se taky / beda/ o vlastni obcany/ a dalsich 600 tisic cinanu zije nad hranici chudoby.
   Co vam nikdo nerekne. V 1923 si Germani vyrobili vlastni inflaci./To bylo hysterickych narku . Kdyz ale uvalili na Francii 1870 5 miliard to bylo v poradku/.
   Aby nemuseli splacet reparace 1923 za silenou valku. S trakarem pro chleba rano ale odpoledne uz to nebylo dost. Jeden dolar US mel cenu jednoho trilionu marek. Prave v 1923 jisty Hitler zorganizoval ozbrojeny prevrat a zastreleni nekolika clenu policie. Za to je vzdycky trest smrti pro vudce povstani. Ale soudce zrejme se do Hitlera zamiloval udelal vyjimku v zakonech,ktere jednoduse ignoroval a kricel ze za rok muze jit domu.
   Ejhle nas clovek. Rekly si zapadni elity.
   Temer ihned behem nekolika malo tydnu Dawesova USA komise dodala hospodarsky zhroucenemu Nemecku mnoho miliard . Zadny miliardy pro jiny staty a narody.Potom kdyz to mel pomoci machinaci valecnyho zlocince Hindeburka a spol. Hitler jisty, kdyz byl doprosovan aby se ujal vlady , v dobe krize 1932 dostalo Nemecko dalsi obrovskou injekci miliard Young Plan. Zadnej stat ani narod znicenej valkou nic./Hladovejici americane taky nedostali nic. Pouze New Deal, kterej zkrachoval taky/. Protoze vetsinou byly moc mirumilovny a bylo potreba co nejdrive dorazit Rusko dalsi svetovou valkou totalne znicene nemeckym agentem Leninem, jeho bolsevickym krvavym terorismem /imperialismu,fasismus,demokracie a terorismus,jsou jenom jiny nazvy na stejnou vladu elit/, ktery vyvolal straslivou obcanskou valku.
   Coprofiliac Hitler se stal brzy bohacem prodejem jeho knihy a tez Dobry vojak Svejk se stal svetoznamy protoze pomahal zakryvat zverstva Prvni svetove valky. Kniha E.M. Remarque Na zapadni fronte klid,silne protivalecna byla postupne omezovana v prodeji a v Nemecku zakazana..

   Smazat
  3. A Vlajka spojená s fašisty si vesele vlaje na krajském úřadu Libereckého kraje:

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020081812395040-vlajka-spojena-s-fasisty-vlaje-na-krajskem-uradu-kscm-se-pustila-do-hejtmana-kvuli-podpore/

   Smazat
  4. 8;30
   Hejtman Půta je vůl!!!!!

   Smazat
 5. No hlavně že v Americe se rasové nepokoje tak rychle uklidnily, to jim přeju. Nikde už ani zmíňka. Bělorusko překryje vše. Když už nic tak se tam alespoň rozšíří koronavirus, který tam vcelku oproti jiným evropským zemím živořil a člověk v tísni tam už taky má jistě spoustu práce. No ten tam pro ně bude horší než celý koronavirus...Jestli to v Bělorusku dobře dopadne pro nás EU a budou chtít k nám, musí počítat s tím, že se budou muset přejmenovat: Ani Bělo ani Rusko nejsou přijatelné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otresne jak muze clovek zblbnout!
   Clovece, kdyz o tom media nemluvi neznamena, ze nepokoje v USA utichly! New York se vylidnuje neni bezpecny, infrastuktura se hrouti. Vsude jak by smet. Schyluje se k revoluci. Kilometry dlouhe kolony aut, cekajici na jidlo z podpory, atd. 6 milionu bez domova, 60 miliard nezamestnanych. Cisla ted exploduji.

   Smazat
  2. 9:36 tohle tady bylo už mnohokrát a v daleko horší podobě. Nejhůř bylo koncem 60. a začátkem 70. let. A nic se nestalo.

   Tedy vlastně stalo. Skončil zlatý standard, což si dolar mohl jako světová měna dovolit, nastoupila různá embarga, různé bankovní produkty, které tu ještě nebyly, a následně padl východní blok. A nejen že se celé RVHP a VS rozsypalo, ale rozpadlo se také ruské impérium - Sovětský svaz.

   Dnes to je podobné. Protesty už tady jsou, kvantitativní uvolňování dávno také, bankovních prasáren různého druhu jako když nasereš, jen je potřeba, aby padlo samotné Rusko.

   Pak přijde bezhotovostní obchodní styk, agregované databáze obyvatel země, dluhové otroctví, inkluze, gender - multikulturní společnost pod vedením islámu a budem se mít jako v ráji. Ta zlatá miliarda určitě.

   Smazat
 6. Zločiny např.Turecka nevadí ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vadí, ale protože Turek se dělí s Němcem a jeho menšina se všemi mohamrdány drží pevně za vypelichanou hrmu Mutti Merkel, tak do něj cpe EU miliardy eur a cudně odvrací zrak ode všech sviňáren, které dělá...
   Nix néchte...

   Smazat
 7. 19:46-19:49
  ABSOLUTNÍ SOUHLAS...!

  OdpovědětSmazat
 8. No jo no, ono takové Španělsko s Katalánskem zamávalo přímo ukázkově demo, Francie se žlutýma vestava - to byla přehlídka empatičnosti a demokracie, EU referenda smlouva - to byly tak krásné svátky demokracie, že si je některé státy o téže věci zopakovaly vícekrát ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:31
   Jen naprostý hlupec muže tohle napsat. Srovnávat poklidné demonstrace v Bělorusku s tím bordelem zapalování všeho ve Francii a ve Špaňelsku, viděl jste ty záběry, pokud ano, nebudete tady srovnávat dvě naprosto odlišné věci.

   Smazat
  2. 14:29
   Bordel ve Španělsku a Francii dělali stávkokazi nasazený policií ty ynteligente!!!!

   Smazat
  3. Viděl jsem mnoho amatérských záběrů z demonstrací Katalánců ale nikde jsem neviděl žádné rabování, nebo něco podobného, jen úprk lidí před zdivočelou policií. A Bělorusko? Počkej ještě chvíli poklide! Člověk v tísni jim tam instruktážně poradí a pak přiveze neprůstřelné vesty...to teprv bude čóro!

   Smazat
  4. Buďte tak laskaví a přestaňte nadávat diskutujícímu s jehož názory nesouhlasíte. Ani neumíte dát argumenty, jen otevřete hubu a vypouštíte urážky. Potom se divte, že vás každý blb mimo tenhle web smete. Čtěte všechno, ne jen jednu stranu, abyste věděli, čím argumentuje váš oponent. Naučte se argumentovat, ne urážet. Jinak to budete vy, kdo prohraje.

   Smazat
 9. Toz pane dochtore cheba lávky to néni dvojí metr ale levé a pravé kridlo rízení to je to co rozbilo Ceskoslovensko a odelalo z nás óplné blbce a protektorátnó montovno pod rodó trenýrkovó vlajkó kolaborantó toz nekte´z oz na to posle vem je das...a to v cas...toz pane dochtore cas dozrává jako hrozno a je treba konat ne kecat.....slonce v srdci p.s.

  OdpovědětSmazat
 10. Opět jen další příklad pokrytectví bez hranic. Podobných jsme zažili už snad stovky, jeden horší než druhý. Je dobře, že jsme si na tohle ještě nezvykli...

  OdpovědětSmazat
 11. Nějak se to "demokratům" asi zadrhává. Na běloruských webech: "silové" orgány odmítly přejít na stranu opozice. Přes 400 novinářů dostalo a dostává sprosté a výhružné sms od "opozice. Inu demokrati každým coulem. Další "expert" (novinář, jak jinak) dokonce mluví o převzetí moci armádou. Je vidět, že momentálně nevědí, kudy kam. Majdanizace se nepovedla. EU, Macron, Merkelová... ti všichni se starají o to, aby Lukašenko nepoužil násilí proti demonstrantům. Na druhou stranu o násilí ze strany demonstrantů ani slovo! Potřebovali mrtvolu a mají ji. Ten mrtvý "hrdina" chtěl na bezpečnostní síly hodit domácí bombu a ta mu bouchla v pazourech. Sice lempl hrdina, ale alespoň něco. Na ulicích je čím dál méně lidí a stávky nezasáhly celé podniky. Výroba běží dál. A roste počet demonstrací na obranu státu. Proti pučistům. Další "zaručený zdroj", který se vydával za lékaře první pomoci a vykládal zástupcům západních médií o desítkách mrtvých v průběhu nepokojů se ukázal, jako docela obyčejný podvodník, který si vše vymyslel! A tak by se dalo pokračovat. Rozhodující je, že příslušníci policie vzkázali "opozici", že budou plnit svoje úkoly při obraně práva beze zbytku. No uvidíme co vymyslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Armada si uvedomuje stejne jako ve Venezuele, co zapad chce s nimi pak udelat, jestlize prispusti chaos.

   Smazat
  2. Banka England /prave ta co dala ihned Hitlerovi nas zlatej poklad 1938 co nasi privezli do Britanie aby nepad do rukou Hitlera a na dalsi jeho vyzbrojeni a valecna napadeni i Britanie !!!/,ta sama zase nedavno ukradla zlaty poklad Venezuely,protoze Guido /ten co furt votviral hubu dokoran a jecel ze je president ,ale nikdo se neobtezoval si toho vsimnout /... neni president Venezuely...

   Smazat
 12. ...právem hloupějšího !

  OdpovědětSmazat
 13. Lidi tady nevědí co s roupy, podívejte se na ten horor z povodně v Číně (YT). Tam jde o život, a následovat bude asi hlad. Tak by mi zajímalo, jestli si toho všimla kultivovaná Evropa a poslala nějakou pomoc těm lidem v nouzi. Amerika má svoje syntetické trable s BLM. I trable Běloruska jsou podobná. Máme plná ústa lidských práv,a nejdůležitější, právo na život nějak přehlížíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidska prava a humanitarni pomoc i vojenske intervence jsou rozhodovany na zaklade politickeho spojenectvi a nepratelstvi. Dvoji, troji metr, protoze uz spolu zapasi i tzv. spojenci Recko a Turecko.
   Lidi, myslete trochu. Vse v systemu diktatury USA nema chybu. Vse ostatni je hodne okamzite vojenske intervence, sankci, difamovani.

   Smazat
  2. 9:42
   No, nevím o nějaké intervenci za strany USA v poslední době, ale vím o více intervencí poslední roky ze strany Ruska, Gruzie, Náh. Karabach, Osetie,Dombas, Luhansko a hlavně Krym!!!Tam všude vedl a vede rus války!!

   Smazat
  3. V omyl jsi uveden, trole 14:26 - tvoje nenávist k Rusku je až zarážející.

   V Gruzii zaútočila čacká gruzínská armáda českými tanky a raketomety na pozice ruských mírových sborů a především na civilní obyvatelstvo Jižní Osetie. Za to je v Gruzii trestně stíhán bývalý prezident Saakašvili, a ani žvýkání kravat v duševním rozpoložení není pro něj polehčující okolností. Takže případ Gruzie je GRUZÍNSKÁ AGRESE PROTI JIŽNÍ OSETII!!!

   Karabach je konflikt mezi arménskou anklávou v Azerbajdžanu, konflikt křesťanů s muslimy. Kde je v tomto případě Rusko? Za horama a v tvé choré hlavě,že! Opět vedle!

   Donbas ("Donbas" podle "donskyj basejn" a ne Dombas, ole!) Doněck a Luhansk čili lidové republiky na východě Ukrajiny jsou výsledkem povstání ruskojazyčného obyvatelstva Ukrajiny proti banderovcům, kteří po krvavém majdanu uchvátili v zemi moc.Rusko pomáhá, protože nechce koukat na vyvražďování a upalování Rusů za svými hranicemi.
   Kde tu máš jakou agresi? A navíc ruskou! Je to čistá obřčanská válka, kterou přs neustálé vraždění civilního obyvatelstva na východě Ukrajiny nejsou ukrajinští hrdlořezové s to vyhrát. A jen blbci a zvrhlíci mohou ukrajinským válečným zločincům držet palce!!!

   Smazat
  4. 14:26
   Místo chlastání se douč dějiny, trotle prolhanej!!!!!

   Smazat
  5. 14:26 chlapče,ty toho nevíš víc.A je to zřejmé z tvého přitroublého příspěvku.

   Smazat
 14. A jak "demokraticky" zklidnili pokus o samostatnost Katalánska.To byla pravda a láska v přímém přenosu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:26
   Jen hlupák muže tohle napsat. Katalánsko se chtělo odtrhnout od zbytku země, něco nesrovnatelného, něco takového se snad děje v Bělorusku??

   Smazat
  2. Předmětem srovnán je, milý příteli, ZPŮSOB JEDNÁNÍ vládní moci s demonstranty.
   Takže jakou máš další připomínku?

   Smazat
  3. 9:01
   Ono ale diskutérovi 23:26 asi nejde o to oč kdo usiluje, ale o podobnost metod, jakými ty snahy jsou potlačovány, a jak nespravedlivě je na státy uplatňován dvojí metr. Takže za hlupáka tady není 23:26.

   Smazat
  4. 9:01 s nim to je zatěžko.

   Smazat
  5. Opravdu je tady těžké jednat s hlupáky, kteří nerozeznají podstatné rozdíly protestujících v Bělorusku a ve Španělsku!!
   Pokud zapaluji obchody, auta, restaurace, jako ve Španělsku, Francii, tak bude zásah asi tvrdší něž v Bělorusku kdy lidé pouze vyjadřují svuj nesouhlas s podvodnýma volbama, bez těchto exesu, ale to vy omezenci nejste schopni pochopit.

   Smazat
  6. Jen hlupák jako ty nevidí jasné paralely mezi Katalánském, francouzskými žlutými vestami a dnešním Běloruskem. Nezapomeň, že vandalové ve Francii se přidali až posléze a je silné podezření, že je řídila policie.
   O tom, že "naši zkurvenci" se chystají realizovat "Kyjevský scénář" i v Minsku mluví dnes zabitý mladý muž "neznámým ostřelovačem".

   Smazat
  7. 14:22 - nenadávej, neurážej a raději se nauč česky. Celý tvůj výlev vypadá na špatně informované, logiku a vzdělání postrádající stvoření.

   Ostatně, abys mohl tvrdit, že volby byly podvodné, musíš to mít podložené fakty a ne krákáním neúspěšné opozice. Faktem např. je řádné přepočítání hlasů. Ale omezenec jako ty to pravděpodobně není schopen pochopit.

   Smazat
  8. Proč jsme se nepostavili za Katalánce jako za Tatciho Kosovce. Proč jsme Španělsko nebombardovali???

   Smazat
  9. 14:38 ten muž je známý a vybuchla mu v ruce upravená petarda, kterou chtěl hodit na policajty.

   Smazat
 15. Dvojí metr- to bylo a je častým jevem.Je to možno nazvat i "farizejstvim" a jsem přesvědčen ,že "velkým farizejem" je v dane situaci i náš premier.Ale nejen on by měl respektovat"nečiň druhému co sám rád nemáš.." Jinak Lukašenko doplácí mimo jiné na to,že chtěl sedět na dvou židlích. Opět jak typické pro některé státy ale i lidi.Na Moravě je známé "S jednou zadnicí nemůžeš být současně na dvou posvicenich."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechci se zastavat, ale prezident a premier maji kolonizatorem vymezene role. Neocekavejte, ze budou Janosiky. Nikdy jimi nebyli a nebudou. Zeman uz je stary a nemocny, Babis je lhar a krivak. Nemusi lokaje hrat, ma dost nahrabano, stejne neodejde. Je to pro neho hobby vest Cechistan.

   Smazat
  2. Belorus musi celit obrovskym tlakum ze vsech stran.Nechci se nikoho zastavat ale normalni vlada tam, ani nikde jinde neni dost dobre mozna. Jinak vsecko ihned uchvati Moloch.
   Nejdrive se snazilo USA znicit SSSR hospodarsky zavody ve zbrojeni. To sklaplo kdyz rusove vymysleli ruku mrtvyho muze. Tedy po zniceni Ruska by rakety vyletely na zapad. Promeskali zniceni Ruska Gorbacevem a agentem zapadu Jelcinem a korunu tomu nasadili s Putinem.
   Ale kdo jinemu jamu,tunel kopa.
   O volebnich podvodech se da psat do nekonecna. A tak podvody jejich vlastni podvedly podvodniky , kdyz se ztratou milionu hlasu Trump zjevil presidentem. Tezko se smichy drzet. /Bush byl taky dosazen velkym mnozstvim podvodu/.
   Komedie a tragedie prichazeji casto ruku v ruce.
   Putin dostal zapad na lopatky prave tou samou strategii zbrojeni.Ale zbroji priserne levne a ty zbrane nemaji obranu. Noncombatant worse of the hell.
   Nejhorsi valkychtivci jsou ty v kancelari. Ale to dnes neplati protoze ,Putin ma rakety co se udajne provrtaji do tech podzemnich mest-bunkru a neni tak kam se schovat. Jina strategie se tedy musela objevit ,strategie tech barevnych revoluci. Celkem uspesna.
   Ale tedka se ta strategie vraci presne odkud prisla.
   Chicken come back home to roost.
   S cim kdo zachazi...A tak Hilary mela byt prvni zenou presidentem.Jinej duvod nebyl. Ted si brousi zuby dalsi a bude prvni vicepresidentem. Kdyz to pujde takhle dal, tak treba Pygmej, Eskymak, hydrocefalus,komanch, schizofrenik ,cikan,Quasimodo atd. musi prijit co nevidet taky do lidskopravni fronty na presidentstvi v USA.
   Nikdo se nezajima jestli je kandidat vubec neceho aspon normalniho schopen.
   Dalsi problem a nas je, ze skoro kazdej dlazdic, metar co zameta hovna na ulici, kterej pracuje poctive a neni aniproto ani parazit ani zlocinec je schopen vladnout daleko lip a nahradit ihned ty dneska. Proto jsme stale vice nepratele systemu.
   Priklad ,vobycejnej agent KGB a jaky dela vlny v celym svete...

   Smazat
  3. 16:35 no asi jste uhodil hlavičkou na hřebíček. Když může vládnout hydrocephalus, myšleno být viditelný na pozici presidenta a vlády, kdo potom ve skutečnosti vládne? Čí zájmy se prosazují a jak to dělají? Protože moloch nemůže fungovat jen tak, musí mít nějaké vedení.

   Mimochodem, vobyčejnej agent KGB dělající vlny není až tak vobyčejnej. Ten chlap má tah na branku, rozený vůdce. To se někdy stává i v rodině soustružníka, že se narodí někdo podobný. V USA tomu říkají self made man, i když se to většinou používá u boháčů, kteří vzešli z garáže.

   Smazat
 16. Mozky mnohých Bělorusů jsou promyty západní špínou. Něco špíny pochází také z Prahy z radia Svoboda. V malé skupince jsem při diskuzi o technice nadhodil téma, že těm Rusům se Krymský most přece podařilo dokončit. Nemyslel jsem to politicky, ale jen jako něco, co zasluhuje uznání, i když se o tom pochybovalo. Ozval se mladý Bělorus, který prohlásil, že ten most určitě spadne. Tvrzení od Ukrajinců, že most nepůjde postavit a že spadne bylo ve videu, kterým Rusové bavili návštěvníky youtube. Nemělo smysl toho chlapce přesvědčovat. Jen jsem žasnul, jak je zmanipulovaný. Musel naletět celým zástupům šlapek, které působí v Bělorusku.

  OdpovědětSmazat
 17. WU byla vždy, co se Východu týkalo, jednotná:
  Na straně Hitlera bojovalo také 22 „národních divizí SS“. Celkem v nich působilo 522 tisíc dobrovolníků. Vedle Němců a Rakušanů:
  - Albánie: 21. horská divize SS "Skanderbeg";
  - Belgie: 27. dobrovolnická granátová divize SS „Langemark“, 28. dobrovolnická divize SS tankových granátníků „Valonsko“, vlámská legie SS;
  - Bulharsko: bulharská protitanková brigáda;
  - Maďarsko: 17. sbor SS, 25. divize SS granátníků "Hunyadi", 26. divize SS granátníků, 33. divize kavalérie SS;
  - Dánsko: 11. dobrovolnická divize SS tankových granátníků "Nordland", 34. dobrovolnická divize granátníků "Landstorm Nederland", SS Svobodný korpus "Danmark", SS dobrovolnický korpus "Schalburg";
  - Itálie: 29. divize SS granátníků "Italia";
  - Nizozemsko: 11. dobrovolnická divize tankových granátníků SS „Nordland“, 23. dobrovolnická motorizovaná divize SS „Nederland“, 34. dobrovolnická granátnická divize „Landstorm Nederland“, vlámská legie SS;
  - Norsko: norský SS Legion, norský SS Ski Jaegers Battalion, norský SS Legion, 11. dobrovolnická divize tankových granátníků "Nordland";
  - Polsko: SS dobrovolnická legie;
  - Rumunsko: 103. tankový SS-bojový pluk, SS regiment granátníků;
  - Srbsko: srbský dobrovolnický sbor SS;
  - Lotyšsko: lotyšští legionáři, lotyšská dobrovolnická legie SS, 6. sbor SS, 15. divize granátníků SS, 19. divize granátníků SS;
  - Estonsko: 20. divize SS granátníků;
  - Finsko: finský dobrovolnický prapor SS, 11. dobrovolnická tanková divize SS a divize granátníků „Nordland“;
  - Francie: 28. dobrovolnická divize SS tankových granátníků "Walllonien", 33. divize SS granátníků "Charlemagne", legie "Bezen Perrot";
  - Chorvatsko: 9. horský sbor SS, 13. horská divize SS "Khanjar", 23. horská divize SS "Kama";
  - Československo: SS Svatováclavská dobrovolnická legie (nebyla na frontě nasazena),
  - Galicia: 14. divize SS granátníci "Galicia" (1. ukrajinská).
  A také: Skandinávská divize 5. tankové divize SS „Viking“ (Nizozemsko, Dánsko, Belgie, Norsko), balkánská 7. dobrovolnická horská divize „Prince Eugen“ (Maďarsko, Rumunsko, Srbsko), 4. horská střelecká divize, divize SS "Karstjager" (Srbsko, Maďarsko, Slovinsko, Galicie, Itálie, Ukrajinci, Španělsko), 36. divize SS granátníků "Dirlewanger" (najímající převážně vojenské zločince z různých evropských zemí).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je duvod proc i Rusko konecne oznacuje plan Babarossa nejenom za utok nemecke Wehrmacht a SS, ale za utok fasisticke Evropy proti SSSR. Zde jsou pouze vyjmenovany divize SS z jednotlivych statu.
   Nejsou vyjmenovany staty, spojenci Nacistu jako Bulharsko, Madarsko, Slovensko, Rumunsko, Italie, Spanelsko aj.
   Rovnez chybi spousty dobrovolniku z ruznych zemi jako Francouzi, Holandane.
   Evropa jako spojenectvi supu za Napoleona se vrhla na SSSR s cilem ho znicit a ovladnout, znocnit se surovin.
   V te dobe byla vetsina Evropy uz protektoratem Rise jako dnes je Evropa Protektoratem USA. NATO jsou evropsti spojenci fasistu z USA jako za Hitlera. Historie se opakuje.

   Smazat
  2. To je duvod proc i Rusko konecne oznacuje plan Babarossa nejenom za utok nemecke Wehrmacht a SS, ale za utok fasisticke Evropy proti SSSR. Zde jsou pouze vyjmenovany divize SS z jednotlivych statu.
   Nejsou vyjmenovany staty, spojenci Nacistu jako Bulharsko, Madarsko, Slovensko, Rumunsko, Italie, Spanelsko aj.
   Rovnez chybi spousty dobrovolniku z ruznych zemi jako Francouzi, Holandane.
   Evropa jako spojenectvi supu za Napoleona se vrhla na SSSR s cilem ho znicit a ovladnout, znocnit se surovin.
   V te dobe byla vetsina Evropy uz protektoratem Rise jako dnes je Evropa Protektoratem USA. NATO jsou evropsti spojenci fasistu z USA jako za Hitlera. Historie se opakuje.

   Smazat
  3. Není to poprvé. Už Napoleonova armáda byla označena za "armádu dvanácti jazyků". Francouzů v ní byla asi 1/3. Nejvíce byli zastoupeni Poláci (Poniatowkého sbor), a kupodivu Rakušané - Schvartzerbergův sbor (ta famílie asi nechyběla nikde). Dále Pruský sbor, Holanďané a kdejaká sebranka z celé Evropy. Co se týče Adolfa, pak Kromě Němců nejvíce vojska dodali Maďaři a Rumuni (po dvou armádách), Slováci - Rýchla divízia (posléze Zaisťovacia). Co se konkrétně Francouzů týče, tak byli nasazeni na Borodinském poli, kde dopadli ještě hůře než jejich předchůdci v r. 1812. Byli rozdrceni a museli být staženi a dále se věnovali honbou za partyzány a vraždění civilního obyvatelstva. Do protinacistického odboje zapojila 1/3 Francouzů ve srovnání s počtem těch, kteří se přidali k okupantům. Doma i na frontách.

   Smazat
 18. EU, plná cizích vojenských zákleden cizího vojenského impéria, nemůže už dnes o nějaké svobodě ani hovořit. Britové, tradiční přátelé USA z toho chytře vykličkovali a USA už zde nemají důvod nikoho ve svých vlastních zájmech šetřit. Taky proč?
  Jak to může také celé fungovat, když jak ekonomické, tak i strategické zájmy USA se začínají tvrdě rozcházet se zájmy EU? Pochopitelně špatně.
  Stáváme se podřadnou kolonií vojenské velmoci, která se přestává, díky událostem ve světě, postupně přetvařovat.
  Tohle nemůže fungovat věčně.
  Turecko pouští EU žilou a za to má USA k dispozici jejich základny a vojenskou spolupráci. Je to kšeft, který se EU týká pouze v tom, že se musí podřídit.
  Je otázka času, kdy někomu v EU rupnou nervy a řekne to na plnou hubu. To ale bez podpory médií(další složky řízené svobody) nebude až tak jednoduché. K tomu tisíce polofanatických neziskovek, převychovaná mládež a je vymalováno.

  OdpovědětSmazat
 19. Houstone, máme problém... Na Bělidle nějak houstne atmoSFÉRA.

  https://cz24.news/ae-news-rusko-zahajilo-presuny-elitni-narodni-gardy-rosgvardija-do-beloruska-svedci-hlasi-na-beloruske-hranici-prejezdy-ruskych-transporteru-a-bojove-techniky-ve-smeru-na-minsk-al/

  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,10
   To zas bude od demožumpy v havlovizi nablito!!!!

   Smazat
  2. Není čemu se divit. List Kommersant je velmi kritický ke Kremlu a zejména k prezidentu Putinovi. Píše, že stávky probíhají pouze v některých dílnách a závodech, ale ekonomika ochromena není. Takže se opozici nepodařilo vyvolat generální stávku. policisté i armáda vyhlásili věrnost republice a vládě, takže se nepodařilo dostat je na stranu ulice, rozhodující lídři Evropy komunikují s Putinem a dostali asi rázné upozornění, kde jsou meze. Chtějí nařizovat Lukašenkovi, že nesmí použít násilí, ale co protestující? Ti ho používat mohou? Trump prý dokonce označil protestující za teroristy! Vše ukazuje na to, že se pokus o převrat nepodařil. Nebude možné udržet lidi v ulicích dlouho, protože stávkující nedostanou platy, za týden začne škola a studenti budou muset do lavic jinak jim bude zřejmě hrozit vyhazov, protože jediní rektoři, kteří se přidali na stranu protestujících Bělorusů byli ti čeští. Kommersant dokonce píše, že protestující dostávají za účast zaplaceno: chlapci 30 rublů, děvčata 60 rublů. Možné to je. Opozice couvá a lavíruje. Najednou ustupuje od protiruské rétoriky a chce zapojit i Rusko, prosí o neuznání voleb apod. Ale jak bude chtít EU (a kdokoliv jiný) mít Tichanovskou nebo nějaký komitét za představitele Běloruska? Vyhráli volby? O kolik? mají nějakou moc, vliv? Jestli ustanou demonstrace, tak končí. A proto půjdou vabank. I do násilí. Ale už je pozdě.

   Smazat
  3. 8:10
   No a co jako dál??? Budou tak jako u nás v 68 střílet do lidí??? 21. srpen je opravdu za 2 dny. Několikrát tady čtu, že se na nás Západ v 68 r. vykašlal, tak se snad dnes zastene obyčejných lidí a rusáka nakope do zádele!!! Pokud je tohle pravda, tak na co ještě NATO čeké??!!
   10:38
   Stejné nesmysly tak jako u nás někteří blbové psali, že demonstranty Mil. chv. platil osobně Soroš. Prosím, nedělejte ze sebe vola, tohle opravdu nefunguje!!. Těch lidí na demonstracích jsou statisíce, to nejde technicky zvládnout!!!!! Jinak Ruské zdroje číst, nekonečná řada lží, nepravd, nesmyslu. Viz jejic články jak Polsko napadne Bělorusko, tohle není normální.Gratuluji!!

   Smazat
  4. 10:38
   1) Kommersant prošel důkladnou čistkou. Je to vidět i na jejich článcích. Dřív byl podstatně tvrdší a jednalo se o silně liberální médium.

   2) Bělorusko má jinou strukturu společnosti než Ukrajina, ale spojujícím znakem většiny Bělorusů je odpor k Lukašenkovi. Nic by se nestalo, kdyby nepřišli z výsledkem Lukašenko vs ostatní 80:20 při volební účasti 84%. Tato procenta on nemá. Vyhrát by vyhrál, ale s menším ziskem. Tohle nasralo i ty, kteří sice Luku nevolili, ale jsou se situací smíření.

   3) Trump ani neví, co to Bělorusko je. Pokud označil nějaké protestující za teroristy, myslel tím třeba BLM.

   4) I ČR přispěla svým dílem k současnému stavu, ale demonstranty zřejmě neplatí. Ty si platí opozice sama, pokud vůbec něco dostávají. Není třeba zapomínat, že první čtyři dny těch masových demonstrací na Ukrajině byly spontánní, je nikdo neplatil ani nemohl. Takže pokud máte 300 tisíc lidí v davu, je pravděpodobné, že většina tam je dobrovolně. Ať už jako protestující nebo čumil.

   5) Blr. opozice neustupuje. Je tomu právě naopak, Ciachanouska se už nechala prohlásit prezidentkou. Jasně deklarovala příklon k "západním hodnotám", NATO a EU. To by až tak nevadilo, horší je, že deklarovala potřebu zásadního odkonu od Ruska. Zatím je nevyhlásila za nepřítele c.1, agresory a teroristy, ale předpokládám, že brzo dojde i k tomuto. Celá EU stojí při ní a tuším že dva státy ji už uznaly za presidentku. Nevím které, Polsko, Francie, Litva, Ukrajina, Gruzie...?

   6) Co se týká policejní brutality, my ve střední Evropě moc nevíme, co to znamená, ale jinde ano a Bělorusko mezi tyto státy patří.

   Smazat
  5. Oprava:14,10

   Smazat
  6. 14:10
   Ty trotle vygumovanej, kolik demokraticky postřílel lidí amiokupant za 75.let okupace Evropy a Asie bys vyčíslit nechtěl, viď?!

   Smazat
  7. 17:45 tak schválně, kolik postřílel amiokupant Evropanů? A prosím i s důkazy od roku 1946.

   Smazat
  8. 10:32
   Ne nebude v ČT nablito ( možná u vás doma ) (, ale, budou objektivně hovořit o situaci v Bělorusku, předsudečná nenávist vám zatemňuje myšlení!!

   Smazat
  9. 15:37 dobře baví. ČT posledních 25 let nikdy, opakuji NIKDY(!) nemluvila objektivně. Ona ani její redaktoři to neumí. Budou opět opakovat protiruskou propagandu, nechají vystupovat jen někoho a jiným budou skákat do vět jak o život, budou opisovat od jiných "objektivních" kanálů - propagandistické BBC, CNN, Bloomberga a podobných "zdrojů". Fakt, jsi směšný/á. Ale piš ty voloviny dál. Bez tebe by tu byla fakt nuda.

   Smazat
  10. 14:10
   I kdyby všechny ruské zdroje lhaly, pořád budou pravdomluvnější a věrohodnější než ty a tvé bláboly.
   A pokud tak toužíš po kopání do zadku, tak nebreč jako ubožák a postni sem svoji adresu. Určitě se mezi čtenáři NR najde někdo, kdo se nad tebou slituje a rád ti vyhoví.

   Smazat
 20. Ta „slavná" eu a liberálové se vměšují do všech voleb diktatura se nezapře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď už asi nastoupí nové pravidlo. počkáme na volby a pak se prohlásíme vítězem!
   A co kdyby, jen tak pro srandu, se o to pokusila SPD? Uznali by "sluníčkáři" pak raději jednoznačně vítězství svého nenáviděného "nového guru" Babiše? A kolik lidí by se přidalo k SPD?
   Za "sakrální" oběť navrhuji někoho z těch bouračů pomníků ...

   8:)

   Smazat
 21. https://www.arfa.cz/falesna-revoluce-v-belorusku-tri-herecky-v-bilem-jako-dalsi-metastaza-genderistickeho-pokusu-ovladnout-svet-kdy-prijdou-odstrelovaci-putin-belorusko-nepusti-ale-bude-to-tuhy-boj/#.XzwkVMAza70
  Když se podíváme na složení demonstrantů v Minsku, vidíme takřka bez výjimky mladé svalnaté muže kolem 25 let, mezi kterými se hemží stejně mladé dívky – jako jakási motivace. Princip stáda. Facebooková generace. Složení připomínající “Black Lives Matter” v USA a také cíle jsou podobné.

  OdpovědětSmazat
 22. Vážená ARD, já nejsem ten Čech, který by se za našeho pana prezidenta styděl!

  http://svobodnenoviny.eu/vazena-ard-ja-nejsem-ten-cech-ktery-by-se-za-naseho-pana-prezidenta-stydel/

  Nepokoje v Chicagu : Žena křičí „Nemůžu dýchat“, zatímco rabuje luxusní obchod s oblečením

  http://svobodnenoviny.eu/nepokoje-v-chicagu-zena-krici-nemuzu-dychat-zatimco-rabuje-luxusni-obchod-s-oblecenim/

  Vědí Bělorusové, co jim hrozí?

  http://svobodnenoviny.eu/vedi-belorusove-co-jim-hrozi/

  Hluboký stát likviduje novináře za to, že mluví pravdu

  http://svobodnenoviny.eu/hluboky-stat-likviduje-novinare-za-to-ze-mluvi-pravdu/

  OdpovědětSmazat
 23. Jedinou organizací, která má právo jednat se státy je OSN a to dle charty OSN, která vztahy mezi státy řeší mírovou spoluprací a přátelstvím, nikoliv dle not diktátora Trumfa. Je nutné odpojit NATO od USA a Trumfa a podřídit jej pod OSN za vojenské účasti Číny a Ruska a Trumfa z řízení vyloučit. Proč se tak neděj. Západní státy poslouchají na slovo Trumfa a nerespektují Chartu OSN.

  OdpovědětSmazat
 24. Bělorusové y si měli položit otázku, proč tolik zemí chce opustit NATO a EU, kam se s Tichanovskou či jinou "čaputnutou" krávou nebeskou dostanou raz dva. Nikdo pak nebude jejich stát šetřit.
  Podniky se rozprodají do cizích rukou, vytuneluje se státní rozpočet, aby se Bělorusko spolehlivě dostalo do pasti jako Řecko, společnost zchudne, kromě několika procent nejbohatších, co zradí. Za všechno se bude na rozdíl od nynějška platit, sami Bělorusové se budou muset poohlédnout po práci jinde, doma prostě nebude, jako podobní lidé z Ukrajiny, Moldavska, Pobaltí, kavkazských států (a taktéž jiných po světě rozesetých států), přičemž velké procento z nich pracuje v té "nenáviděné" Moskvě, hlavním městě státu, který je budou učit nenávidět. Vnutí jim netolerantnost ke všemu, co se nehodí i tady, čili EU a NATO, přičemž jim nakonec začnou pomalu, ale o to spolehlivěji brát i ten jejich rodný jazyk. A vnutí falešnou tolerantnost k "novým" "západním" hodnotám. Nakonec jim přepíšou dějiny a Bělorusko ztratí další kousek sebe sama.
  To je jejich výběr mezi Tichanovskou, zjevně něco na způsob zaryté feministky, a "baťkou", tak se okoukaném Lukašenkovi. NIC z toho, co máte, vážení Bělorusové, vám v případě špatné volby nezůstane.
  Pokud vyhraje opozice, tož pak "blbečkové" Bělorusové vítejte v Blbákově. A nedivte se, až nastoupí i u vás "jen", jak říkával Havel, blbá nálada.

  OdpovědětSmazat
 25. Není pravdou že běloruské závody nepracují a stávkují, není ani jeden který by nepracoval. Ti kteří "stávkují" stojí před objektem a řvou na ty kdo jde do práce. Není také známo kolik těch "uřvaných" je vlastně pracovníků ze závodu a kolik je dodaných nezaměstnaných,teď placených revolucionářů.

  OdpovědětSmazat

 26. Латвия признала Тихановскую победителем выборов


  Litva považuje Tichanovskou za vítěze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14,07
   No jo ODPAD EVROPY Litevci!A podporují jí doufám vztyčenou pravicí,neb tak je to DEMOGRATICKY SPRÁVNĚ!!!!.-D

   Smazat
  2. To je závažná komplikace pro Lukašenka a Rusko, z toho se už nevzpamatují.

   Smazat
  3. EU zas ústy Merkelové tvrdí, že volby se musí opakovat, protože Lukašenko je sfalšoval. EU nepovažuje Lukašenka za vítěze voleb. Tsiakhanouska požaduje okamžité opuštění vojenského svazku s Ruskem, zrušení jakýkoliv ekonomických, kulturních a sociálních svazků s RF, deklarování nástupu k členství v NATO a následně v EU, okamžitý zákaz ruštiny a ruského vlivu, blokádu internetu a TV, zablokování hranic a začátek rokování s Ukrajinou, Litvou a Polskem o vytvoření protiruské hraniční unie. Zároveň chce pozvat americké a britské poradce, co se týká obranné politiky státu. Tsiakhanouska spolu s dalšími už několikrát vyzvala národy Ruska, aby se zbavili koloniální nadvlády tzv. Rusů a povstaly proti útlaku, tak jako to udělaly národy Ukrajiny a Běloruska, a aby ze svého středu vyloučili Rusy, jejichž majetek patří jim.

   Smazat
 27. Celý svět "poradí" Bělorusku a pak ho nechá,ať se v brindě samo vymáchá. Dojemná je i péče bývalých hanzovních sousedů. Je mi líto, že se do této hry zapojuje i naše republika.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.