Reklama

pondělí 10. srpna 2020

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

 Lubomír Man

10. 8. 2020                          

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Ne, ty bys chtěl, aby to bylo fair play, aby se hrálo za stejných podmínek pro obě mužstva, protože jinak by tě jejich souboj nezajímal? Opravdu na sportovní boj takto spravedlivě nahlížíš? A přitom fandíš anebo, probůh, jsi dokonce členem jedné ze stran liberodemobloku, tzn. ODS, TOP 09, lidovců, Pirátů, nebo STANu, jež nerovné podmínky, které ty ve sportu odsuzuješ, v politice přijaly, tyjí z nich a a užívají si jich jako vlci krve králíků? A berou ty nerovné podmíky jako cosi samozřejmého, dobrého a prospěšného, protože PRO NĚ jsou výhodné a bez nich by snad ani nemohly žít. Stejně jak výhodné by pro Slávii bylo, kdyby Plzeň musela hrát v teplácích.

Ale panenko skákavá, jak pak ty, který jsi ve sportu pro stejné podmínky a tedy pro fair play, můžeš fandit těm, kteří v politice fair play odhodili jako špinavý hadr a hrají v ní hru, která je unfair v tom nejpodstatnějším, co v politice existuje, čili v podpoře či nepodpoře médiií? Cožpak ty sis ještě nevšiml, že u nás média hrají jen pro jednu polovinu našeho politického tábora, kterým je liberodemoblok? A hrají tuto svou podpůrnou hru naprosto cynicky otevřeně a ani v nejmenším se za její provozování nestydí? Stejně, jako se liberodemoblok ani v nejmenším nestydí tuto jejich podporu s otevřenou náručí přijímat? Čímž vším se demokracie proměnila v demokracii liberální, což by ve sportu nejpřibližněji znamenalo proměnu z fotbalového zápasu na fotbalovou komédii.

A jakže se tohle mohlo stát? Jak se mohlo stát, že téměř všechny naše televizní společnosti a téměř všechny naše noviny a časopisy podporují liberodemoblok a prakticky nenajdete médium, které by pomáhalo stranám stojícím na opačné straně naší politiky?

Odpovědí jsou velké peníze a to většinou peníze cizí, peníze Sorosů, Rotschildů i část těch cizokrajných peněz Bakalových, které, protože jsou cizí, byly už od samého začátku, čili od sametu, pochopitelně rozhodnuty podporovat v naší zemi nikoli naše české zájmy, ale jedině zájmy cizí. A tak si ty cizí zájmy, čili zájmy NATO, EU, CIA či vojenskobezpečnostního komplexu USA, i ty cizí peníze, začaly u nás hledat (až našly), ty politické strany, které by jim v odmítání českých zájmů a naopak v úslužnosti zájmů cizích, šly na ruku. A když je našly, začaly u nás zakládat média, která by šla zas na ruku oněm už vytipovaným cizinu protěžujícím stranám. A začaly do těch médií horem i dolem sypat peníze.

Od té doby nastupují strany mimo liberodemoblok do svých politických střetnutí se soupeřem v  teplácích, bez rozcvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně, a já se  stále zdráhám uvěřit tomu, že bys v politice souhlasil s tím, co se ti tak nepozdává ve sportu.

Uvažuj o tom!

29 komentářů :

 1. Pane Man, tohle už dávno neplatí. Dnes když bude mít dost peněz Horní Dolní, tak nakoupí hráče čeho chce a je mistrem světa. Peníze jsou dobrý sluha ale zlý pán. St.Ne.Blbec.

  OdpovědětSmazat
 2. K té "nefér" hře. Jaká je pravděpodobnost takových náhod, jako, že po celém světě v posledních dnech vybuchuje a hoří pomalu kde co ve velkém? A ne jenom v Bejrútu.
  Videa některých velkých výbuchů a požárů souhrnně:
  http://происшествия.ru-an.info/новости/какова-причина-гигантских-взрывов-и-пожаров-по-всему-миру-за-последние-несколько-дней/
  Přitom se jedná o Libyi, Čínu, USA, Irák, Irán, Saúdskou Arábii.
  Je to doopravdy náhodné? A jsou "případné cíle" náhodné? A co se "jen" případně nepovedlo? Nemělo to ve skutečnosti odlákat pozornost od Běloruska, Ukrajiny, či něčeho jiného? Nebo mediálně "nejsilněji" ošetřený Bejrút měl zakrýt některý z předchozích "činů".
  Nebo prostě a jednoduše zase něco celosvětově nakonec nehorázně zdraží?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli se někdo na výbuchu v Bejrútu podílel s úmyslem uškodit, to nevím, ale to co k němu vedlo, byla totální nedbalost a byrokracie.

   Není třeba vymýšlet kraviny, jako v uvedeném linku, takové věci se dějí, i zdánlivě mimo statistiku. Jak by se měly posuzovat poslední havárie vlaků v ČR?

   Smazat
 3. Dnes často slyšíme jak "nezávislý" starosta udělal to či ono, stejně jako starosta ODS, lidovec, avšak viděl někdo skutečně nezávislého starostu? Každý starosta je buď závislý na zastupitelích, nebo ODS, za kterou byl zvolen. To zn.. že musí respektovat své nadřízené či politiky své strany. Neexistuje nezávislý policista (má svého nadřízeného), neexistuje nezávislá justice (každý právník si může vykládat zákon dle svého názoru) a nikdo jej za to nemůže postihnout. Každý politik je závislý přinejmenším na straně, která jej k mandátu vyslala, takže jakápak demokracie, či svoboda, Komunisté přiznávali, že právo je třídní a dle toho jednali. Dnes se ovšem všude vytrubuje o nezávislosti, a demokracii a nikde na světě ani jedno a ani druhé neexistuje. Jakým právem uděluje Trumf sankce jiným státům za to, že jednají jinak než si přejí USA? Jediným právem všech, tedy i USA je Charta OSN, dle které mají jednat státy ve vzájemných vztazích. Ale zřejmě i Chartu OSN si může vysvětlovat každý po svém jak to předvádí USA už více jak 200 let.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právem šéfa USA. Když jsme u sankcí, vzpomeňme, jak komouši směšně bojkotovali OH v LA. Prý šlo o bezpečnost sportovců. Jo, on by soudružky sportovkyně tak maximálně někdo unesl na dopingovou kontrolu. Šlo o dětinskou reakci na povel rusáků, kterým svobodný svět udělal z moskevské olympiády okresní přebor.

   Smazat
  2. 2,07
   A to tele hubou mele......kdyby se dopingová kontrola zaměřila na ty """"čistý""""emerický svalovce(rádobysportovce(,tak to může CELEJ TEN SPOLEK FEŤÁKŮ ZABALIT,ty NEvdělanej kecale!!!!!!.-DDDD

   Smazat
  3. Psát ve dvě hodiny ráno v těch vedrech? Viz zoufalec 2.07 - to už je samo o sobě vypovídající o kvalitě života dotyčného, tím i myšlení.Soudruh, co zůstal jen malým hovínkem ve vysoký trávě, i když si představoval, jak tu trávu přeroste a bude z ní vyčnívat. No - tak teď už jen vyje a štěká i v noci. Zbytečné reagovat.

   Smazat
  4. Anonym 2:07. Melete nesmysly, OH v LA se konalo od 28.8.1984. Pritom OH v Moskvě byli v roce 1980. Tak koho tady obhajujete.

   Smazat
 4. Přesně, proč tomu říkat "naše" TV, noviny, časopisy? Co dělá Jan "spacák" Ruml? Dostal za odměnu flek v neziskové organizaci pro příjem uprchlíků a válí si gule, nebo se pletu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On je chytrý, vy jste hloupý. On má, vy ne. Toť vše. Takže Ruml takovým lidem říká - pustá závist. Že ho nemáte rád, je mu jedno, protože on se má dobře a vy to platíte.

   Smazat
  2. 8,23
   On i zloděj Fendrychmurka by měli sedět....na Mírově a na doživotí!!!!

   Smazat
  3. Jenže - jak se říká - "všeho do času" kámo 8.23. Všeho do času. To už říkala i moje babička a ta vycházela ze životních zkušeností. A taky říkala -" když pánbu dopustí, i motyka spustí" - všechno letitá a zažitá praxe ze života lidí před námi, kteří dnes už spokojeně odpočívají navždy, a žvásty škodolibých trubců jsou jim fuk. Tak až k tomu dojde, my těm, -které tady vzýváš do nebes - závidět určitě nebudeme. Veliký Duce si to taky užil. A taky skoro každej nýmand, kterej nevzal na vědomí, že zatím ještě žádnej strom nevyrost do nebe. Čus.

   Smazat
 5. 21.55 když si hloupý tak se nezvyditělňuj.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato kdyz jsi chytra,tak nemusis umet ani pravopis 3.třidy.

   Smazat
 6. Je zbytecne o necem takovem uvazovat, je demokracie, ma sve chyby, ale nic lepsiho na sklade uz 30 let neni, vsichni jsou spokojeni, jinak by volili komunisty, jak ja bych rad volil, ale ty pred r. 1990. Takze - ma to nejake chyby, prakticky, VSECHNY co se daly jen v r. 1989 vymeslet, tak proc o tom premyslet. JE TREBA JEDNAT. A to nikdo nechce. Takze je NEJlepsi fair play - NEMYSLET.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22,45
   Bože,vyměň si desku, ty debilokratický pindy už nikoho nedojmou,NEmysliTELI!!!!!!

   Smazat
  2. Jak je třeba JEDNAT podle tebe anonyme 22.45, tím myslíš třeba tasit kord? Asi svoji fair play praktikuješ už dlouho.

   Smazat
 7. Google jsou parchanti. Vím neříkám nic nového.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepoužívejte ho. Vůbec nepoužívejte internet. Ten je taky ušácký, jak pravil klasik, jehož výkřiky do tmy redakce vždy s radostí uveřejní.

   Smazat
  2. 8,13
   A co teprve tvoje výstavní BEZmyšlenky!.-D

   Smazat
 8. kurvy google. Jako nakonec všechno ušácké.

  OdpovědětSmazat
 9. No a co má být? Pokud budu platit nějaké lokaje, co mi budou dělat předvoj pro můj byznys, tak POCHOPITELNĚ že budou propagovat moje myšlenky a mojí věc. A je úplně jedno, jestli se to nazývá Veřejnoprávní televize nebo Ročenka zahrádkáře. Politika je jenom o tomto. Kdo se nad tím podivuje, je přinejmenším hodně naivní.

  Taktéž co se týká samotného sportu, který pan Man použil jako příklad fair play. Nic takového neexistuje. Sport a některé druhy umění působí také jako presentace a propagace politiky a byznysu. Je to čistě komercionalizovaná záležitost. Samozřejmě, že naivní představy o jakési fair play jsou k smíchu a soupeře se budu snažit odpravit jakýmikoliv prostředky anebo rovnou ze soutěže úplně vyřadit. Myslím tím soupeře rovnocenného, ti ostatní jsou naopak velmi vítaní a budu je podporovat. Myslím, že tohle je normální postup.

  Takže ano, Plzeň v teplácích bez rozcvičky a pro jistotu s podplaceným sudím, to je pravé fair play. Nesnáším naivky.

  OdpovědětSmazat
 10. Fair play ? Co to je ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se zeptám jinak, kdo určuje co je " fair play" ?

   Smazat
 11. Von není celý kapitalismus fair play. Každý si musí přebrat masírování maistreamu. Na Čechy to neplatí naštěstí volí jinak než by si sluhové přáli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Které "Čechy" máš na mysli unknowne 9.22 - ty dříve narozené? No ale těch už je pomálu, a stále ubývají. Pak jsou tady tací, kteří už si na Čechy jen hrajou, a jejich dětičky a vnoučkové už se jmenují Harry, John, Derek? Hrajou si proto, že nevědí, a pořád ještě není nastopro, jak to tady dopadne, a to, že je někdo Čech - se může ještě zatraceně hodit. Třeba zase nastane úprk k novým krmelcům? Tady není jisté vůbec nic, a třeba se zase začne říkat "oblečení" namísto "outfit". Dnes se musí dobře zvažovat, jestli nahodíš oblečení, nebo outfit. Strašnej život - tak hloupé to nebylo asi ani v tom devatenáctém století. Dnes, kdyby K.H.Borovský vylezl z hrobu - asi by vyděšeně prchl někam za Robinsonem.

   Smazat
  2. 12:17 já mám taky souseda, který dělá kchaučink, má skvělej outfit, jeho žena je perfect vystajlovaná, děsně šik a má bezva džob, a děcka při údivu křičí uaúúú! On se jmenuje Jiří Č. jeho žena Jaroslava Č. a jejich děcka Harold, Phoebe a Deborah. Quite lovely.

   Smazat
  3. Pánové nás Čechů je zatím naštěstí víc ale až vymřeme kdo ví co se tu bude dít.

   Smazat
 12. Babo raď. Zde čteme o liberodemototalitním bloku, od Miky Mause z USA slyšíme o ruské totalitě, z Kremlu zase slyšíme o USA diktatuře kapitálu a teroristických válkách bohatých. Jak si pak má občan, který nechce války, chce mír, chce dobré sousedské vztahy a vzájemnou úctu k náboženstvím druhých, odmítá jakékoliv podoby nacismu i ty soudobé bruselské. Ten Miky Maus mi připomíná dimenzemi Hermana Göringa, jen mu chybí ještě potřebná uniforma k nadčasové nadutosti. Jo, je to pro myslícího člověka bědný stav světa, když jejich vůdcové myslí jen přes počty mrtvých a svá dolarová konta.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.