Reklama

čtvrtek 13. srpna 2020

Zemřelo město New York?

Keith Griffith

13. 8. 2020  DailyMail

Zemře město New York? Vedoucí představitelé byznysu upozorňují na sestupnou spirálu činnosti obchodních řetězců a společností jako jsou JC Penney, Neiman Marcus, Le Pain Quotidien a Podzemní dráha (Subway), které nepřestávají uzavírat své pobočky v Manhattanu poté, co břídilské vypořádání se s pandémií mělo za následek masový odchod lidi i podniků všeho druhu z města.

- Vedoucí představitelé byznysu varují, že město New York čelí krizi historických rozměrů.

- Uzavírání obchodů a podniků společně se vzrůstající zločinností vyvolaly masový odchod obyvatel z New Yorku.

- Mnoho maloobchodních řetězců pokračuje v uzavírání svých odboček na Manhattanu.

- Seznam pracovních příležitostí v New Yorku ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku klesl o 36 procent.

- Mnozí z těch, kteří město opustili, říkají, že se už do New Yorku nikdy nevrátí, takže je obava, že zotavení města může trvat roky.

Současný odchod obyvatel i živností z New Yorku vede některé pozorovatele k názoru, že úpadek, který město postihl, může přetrvávat i do dalších desetiletí.

„Neexistuje jediný důvod pro provozování byznysu v New Yorku“, řekl v rozhovoru pro list New York Times M. Weinstein, ředitel restaurací firmy Ark, vlastnící Bryant Park Grill and Cafe a 19 dalších restaurací v Manhattanu. „Po krutém zavírání živností a strmě stoupající křivce násilných činů už v New Yorku žádnou další restauraci neotevřeme“


Z webu Mail Online přeložil Lubomír Man

Na připojeném snímku: prázdný vagón Podzemní dráhy (Subway) v New Yorku. Město, které dříve nikdy nespalo, připomíná dnes město duchů. Subway např. končí svůj provoz v jednu hodinu po půlnoci.11 komentářů :

 1. No jo to bude to samé jako Detroit se podívejte jak to tam vypadá jen černoši a jinak chánov hadr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Detroit se už začíná pomalu vzpamatovávat. Možná byste se divil, jak dobře. Je pravda, že to není ta zašlá sláva z dob minulých a zisky nejsou tak vysoké, ale to město vzali do práce nadšenci různého druhu i různí investoři kvůli levným pozemkům a musím říct, že některé čtvrtě jsou velice příjemně revitalizovány. V nich lze pohodlně žít a jsou hezčí než v minulosti. Některé stále vypadají dost děsivě. Nedávno jsem narazil na web, kde porovnávali Detroit v 60.letech, nultých a dnes. Jestli to najdu, dám k dispozici.

   Smazat
  2. Nezveřejnili mi můj komentář. Podívejte se na ten váš šíleně zdevastovaný Detroit. Tu děsivou ruinu v Michiganu.

   https://www.mibluesperspectives.com/wp-content/uploads/2019/07/110-Detroit-NAACP-Convention.jpg

   https://www.modeldmedia.com/FilterD/images/riverfront-69.jpg

   https://www.amtrak.com/content/dam/projects/dotcom/english/public/images/FeatureBanner/feature-banner-detroit-cityscape.jpg/_jcr_content/renditions/cq5dam.web.843.474.jpeg

   Detroit utrpěl bankrot, jenže to není ruina, jak si vy představujete, město duchů. Už několik let je snaha pozvednout alespoň centrum. Vy nevyhledáváte, tak jsem se usiloval vám trochu osvěžit pohled. Bohužel marně.

   New York je stále v karanténě, ale je to 11ti milionové město, finanční centrum světa. Myslíte, že půl roku pandemického omezení zničí město tak, jak se popisuje v článku? Že je úplně mrtvé? Kam myslíte, že se přestěhovaly ty burzy, muzea, obchodní centra a všechny ty miliony lidí, obyvatelé NY?

   Můj synovec je lékař, urgentní příjem, a žije stále tam a pracuje. Bydlí v Queensu, chodí do své restaurace, do parku, na návštěvy k přátelům... Je mnohem méně lidí ve městě, nejsou turisté, ale to samé je v Praze.

   Redakce nazající příspěvky o NY je stejná jako ČT a další "demokrati", kteří lžou o Rusku nebo Bělorusku, protože ti zas tvrdí třeba o Minsku to samé, co tady o NY. Že to je strašná hladová díra, kde KGB mlátí bezbranné lidí na ulicích. To přitom není pravda. Minsk nebo Moskva jsou hezká města. Skutečnost je tedy mnohem barevnější než jen fanaticky černobílý pohled jedné nebo druhé strany.

   Můžete to zase smazat.

   Smazat
 2. Zbydou tam možná jenom bojovníci za práva menšin a nebudou mít co rozbíjet a drancovat, to bude tak nedemokratické:)

  OdpovědětSmazat
 3. a hle zmizel antisemitismus pratele

  OdpovědětSmazat
 4. Ale copak copak? Oni nám utíkají lidičkové z toho světového ráje? To snad ani nemůže být pravda. A že by další rozkvět jako v Detroitu. Jen by mě zajímalo kam se ti lidé a podnikatelé stěhují? No hlavně aby je nenapadlo začít se vracet do Evropy. Ať si ten Emerický bordel pěkně užijí dosytosti a nikam jej netahají. Nebo, že by se zlý bílí rasisté rozhodli vrátit území New Yorku původním obyvatelům Huronům jestli ještě nějací zbyli?

  OdpovědětSmazat
 5. Ono to asi tak horké nebude... Bourání newyorských mrakodrapů se asi jen tak nedočkáme... Možná problém v nějaké čtvrti, ale dohromady nic moc. Uvidíme. NewYork je moc veliký na to aby padnul...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vůbec né, ty hlupáku. New York je v troskách, kde šílenci bloudí po ulicích a jejich maso trhají hladoví psi. Na špinavých ulicích se najdou mrtvoly ožrané od krys. Žádné mrakodrapy tam už dávno nejsou, to je všechno fejk.

   Smazat
 6. pro me mesto NYC zemrelo dnem 9/11-2001 do te doby se dalo pekne ikdyz tvrde zit!
  no ale to uz jsem se uhnizdil na floride!!!

  OdpovědětSmazat
 7. no ale zidko si zase najde mistecko kde bude moci "podnikat"!!! hhhhh

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.