Reklama

středa 5. srpna 2020

Klíč ke zdolání Covidu-19 už existuje. Je jen třeba jej použít

Harvey A. Risch

5. 8. 2020  VoxPopuli
Jako profesor epidemiologie na lékařské fakultě Univerzity v Yale jsem autorsky vydal 300 odborných publikací a v současnosti zastávám vedoucí pozice v radách několika odborně vědeckých časopisů. Probojovávám takovou léčbu, kterou všechny údaje sice plně podporují, avšak z důvodů, jež se správným pochopením vědy nemají nic společného, byly odsunuty na slepou kolej.

Výsledkem takovéto praxe pak je, že např. desetitisíce pacientů s Covidem-19 umírají zbytečně. Naštěstí existuje možnost obrátit dosavadní postupy snadno i pohotově v jejich pravý opak.

Pochopitelně, hovořím o léčbě Covidu-19 hydroxychlorochinem. Jestliže je tento laciný a ústy přijímaný lék podáván v nejčasnějším stádiu nemoci, tzn. ještě předtím, než virus získá potřebný čas ke svému už nekontrolovanému zmnohonásobení, je jeho prokazatelný efekt vysoce účinný. A to zvláště tehdy, je-li podáván v kombinaci s antibiotiky azithromycinem nebo doxycyclinem a výživovým doplňkem zinkem.

Lékaře, kteří navzdory rozšířenému skepticizmu vůči léčbě hydrochlorinem jej i nadále svým pacientům předepisují, je možno bez nadsázky nazvat hrdiny. Činí totiž to, co jim věda napověděla že mají činit, chtějí-li svým pacientům skutečně pomoci. A to i za cenu velkého osobního rizika. Sám znám dva lékaře, kteří popsanou medikací zachránili životy stovkám pacientů, ale nyní, aby uchránili svá lékařská oprávnění a reputace, svádějí tvrdý boj se státními lékařskými radami.

Jak hydroxychlorochin na nemocné Covidem-19 zabírá, jsme už viděli na stovkách příkladů. V severobrazilském státě Pará např. podléhali lidé Covidu-19 v exponenciálních počtech. Ale 6. dubna síť veřejných nemocnic nakoupila 75 000 dávek azithromycinu a 90 000 dávek hydroxychlorochinu a v několika dalších týdnech je začala onemocnělým osobám podávat. I když se nemoc nepodařilo zcela vymýtit, začal už 22. května počet smrtelných případů klesat a nyní činí jen osminu počtu původního.

Přesně opačný experiment (samozřejmě nezamýšlený), proběhl ve Švýcarsku. 27. května zakázala švýcarská národní vláda používat hydroxychlorochin pro léčení Covidem-19 onemocnělých ambulantních pacientů. Poté, a to kolem 10. června, se u těchto pacientů počet úmrtí na koronavirus zvýšil čtyřnásobně a stále dále rostl, takže 11. června švýcarská vláda zákaz používat hydroxychlorochin zase odvolala. A už 23. června počet zemřelých klesl tam, kde byl před 10. červnem.

Obě tyto dvě epizody dokazují, že kombinace hydroxychlorochinu spolu se shora uvedenými látkami snižuje smrtnost onemocnělých a měla by proto být přijata jako standartní péče pro všechny vysoce rizikové pacienty.

Proč je ostatně na na hydroxychlorochin pohlíženo s takovým pohrdáním?

Za prvé se jeho používání zpolitizovalo. Pohlíží se na něj jako na jakýsi ukazatel politické identity. Trump jej podporuje a proto jde o lék špatný. Jenže lék se musí posuzovat jen a jen z hlediska vědy. Když lékaři završují své studium, slibují přece, že zdraví a životy jejich pacientů budou jejich zájmem prvním a jediným.

Za druhé nebyl lék vždy správně užíván. Hydroxychlorochin zaznamenává největší úspěch, když je podáván včas a u vysoce rizkových pacientů. A méně úspěšný je, je-li podán v pozdějším stadiu nemoci. Kombinace hydroxychlorochinu s dalšími látkami by měl být vysoce rizikovým pacientům podán okamžitě po klinickém podezření, že Covid-19 mají v těle, a nikoli tedy až po zjištění výsledku testů.

Za třetí jsou zde obavy, že lék představuje riziko srdeční arytmie, zláště je-li podáván společně s azithromycinem. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), opírá toto své obvinění o početné případy srdeční arytmie, připisované používání hydroxychlorochinu, ale zapomíná uvést, že do této své statistiky zahrnuje i miliony pacientů používajících hydroxychlorochin už dlouhá léta a to i pro docela jiné nemoci např. lupus nebo revmatická artritída, než je nová nemoc z Covidu-19. Avšak i kdyby byl seznam FDA takto postižených osob ještě desetkrát vyšší než je, byl by miniciunózní ve srovnání s počtem lidí, kteří právě dnes umírají proto, že se jim nedostává toho druhu léčby, kterou by dostat měli. Což je fakt potvrzený studií Oxfordské univerzity, která uvádí, že z 320 000 starších pacientů, kterým byl podáván jak hydroxychlorochin, , tak azithromycin, zemřelo na srdeční arytmií jen devět z jednoho statisíce takto léčených lidí.

V budoucnu, jak věřím, bude současné chorobné přehlížení hydroxychlorochinu předmětem studia sociologů. A to jako klasický příklad toho, jak mimovědecké faktory převálcovaly nepřesvědčivější důkazy medicíny. 

Vybral a přeložil Lubomír Man

39 komentářů :

 1. Trochu jiný pohled nabízejí němečtí lékaři, kteří vytvářejí neparlamentní (na vládě nezávislou) vyšetřovací komisi. Viz video:
  https://vk.com/wall272189356_49790?fbclid=IwAR2ePY3neZC_ZH1OxGZyeyoL8uUUzCJveZOVqm-Jo7Ye7HWF-MjgpPL3O6Q
  P.K.

  OdpovědětSmazat
 2. UŽÍVEJME SI BABIŠOVU VLÁDU. ZA ROK UŽ TADY NEMUSÍ BÝT   

  http://infokuryr.cz/news.php?item.29371

  Pasn Vyvadil by měl napsat knihu "Jak jsem se mýlil"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děláte lidem marné naděje. Anofert bude vládnout ještě nejmíň šest let.

   Smazat
  2. 16:47 Prosím vás jaké marné naděje? Vy máte v rukávu nějaké ESO, které bude moudře a spravedlivě vládnout? Jó? Kalousek a spol? Nebo kdo? Sem s ním!🤗 Někdo z ODS, Pirátů, KSČM, no netutlejte to!
   A to prosím nejsem volič Babiše, protože mu nevěřím. Jenže všechno ostatní je významně ještě horší.

   Smazat
 3. Nikdo nemůže vědět, jaký lék proti kovidu bude účinný. A hlavně jaké budou následky po prodělání nemoci. Dnes se u nás lidé léčí sami, každý doktor doposučuje něco jiného na zmírnění(!) příznaků. To je např. velmi ale velmi nepříjemný kašel namáhající nezvykle plíce, horečky, únava, nechuť k jídlu, ztráta čichu a chuti. A hlavně nikdo neví, co bude po nemoci dál. Osobně si myslím, že Covid-19 zanechá doživotní následky. U každého jiné. Rozhodně vás jako chřipkový bacil jen tak neopusí bez boje. Covid jsem prodělal a jako ,,machr" v oboru mohu nedoporučit dobrovolné promoření, hodně jíst a pít a stále nehledat, co vám nejvíce pomůže, protože aktivně vám nepomůže vůbec nic. Necpete do sebe zbytečně žádnou doporučenou chemii. Covid jak přijde tak odejde, otázkou je, co po sobě zanechá!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Najúčinnejší liek proti kovidu bude ten najdrahší,aby sa mohlo pár ľudí dobre napakovať,na ľudoch až tak nebude záležať.Yisk je na prvom mieste,až potom ľudia.

   Smazat
  2. Covid? 11.44 - To je jako když se cikánům začalo říkat "rom" a bylo to nařízený, a kdo říkal dál"cikán" byl popotahován, za použití slova "cikán" se vymazávaly příspěvky z diskuze na Novinkách, zkrátka od určité doby musí být cikán rom a basta! Totéž je s chřipkou. Přesně to, co pořád a do zblbnutí popisujou jako "příznaky covid" jsou přesně příznaky chřipky -ale dřív se tomu"covid" neříkalo. Od teď se to musí. Každá chřipka je zkrátka covid a basta! Uvidíte, že až přijde obvyklé "chřipkové období" nebude už "chřipku" mít nikdo - toto období už nikdy nepřijde. Bude jen a jen "covid" - hrají se s námi odporné komedie. Já chápu, že se Amerika potřebuje nějak zbavit několika milionů svých socek, a staříků, kteří stojí děsný prachy každý měsíc - potravinový lístky atd. Jejich "zdravotnictví je děsivý, prakticky neexistuje, Obama reformu neprosadil, tak aby je nepomlouvali, že jim na obyčejných lidech nezáleží ( ano -nezáleží!) Tak vymysleli tuhle blbost - a svět jako blbej hned to napodobuje. Ostatně - všechno se napodobuje podle USA - politika, kultura, i normální život - teď samej "gej" ( to je totéž jako "covid" samej úchyl, mužoženy, nahé zadky, prznitelé dětí apod.) Na všechno má vliv USA - to je diagnoza. Mockrát jsem přemýšlel, proč se svět začal chovat jako absolutní trubci - co za to USA slibuje? Nebo to bylo strachy? Čeho se bojíme teď? "Lék proti "covidu" panebože! Každej ví, už celá desetiletí, že na chřipku žádnej lék neexistuje, nemá se přecházet, musí se vyležet, pije se čaj s citronem....a způsobuje ji "chřipkový virus" už celá desetiletí - tak co je na tom najednou jinýho? Už jsme blbý jak polena. Manipuluje se s náma o sto péro!

   Smazat
  3. 16:51 vy máte nějakou aplikaci na generování slov anebo to vy sám?

   Smazat
  4. 16:51 Pane, vy jste hlupák. A z vašich názorů vás snad vyléčí Covid, až ho dostanete. Já vám vaše názory neberu, ale poučovat někoho, kdo tu nemoc prodělal, to může jen blb.

   Smazat
  5. Anonyme16.51 Nikdy tady nevystupuju sprostě. Ale ty magore přiblblej, meleš tady ty svý hovadiny, už mě s.reš. Měl si Covid? Já jo! Tak tady ty blbe nevykládej že Covid je jako běžná chřipka. Ano žádný lék proti covidu nepomůže zrovna tak jako proti rakovině. Každý(!!!) s kým jsem mluvil co byl stejně postižen má jisté následky. Já osobně ztratil částečně chuť a čich. Jiným po vyléčení z ničeho nic naskočí vysoké horečky, tlak na plících. Nikdo neví zda to časem ustoupí.Víš co, nech se dobrovolně promořit, ať tu ,,chřipku" poznáš na vlastní kůži. Jménem těch, co byli nemocní tě, žádám, už tady o covidu nepiš, experte 30 let ve zdravotnictví. Tvůj rozhled po světě a tvé názory - perly. Podotýkám tvé!!!

   Smazat
  6. Anonymní6. srpna 2020 9:08
   I nyní jste si tu sprostotu mohl ušetřit. Každoroční chřipky také vždy způsobuje nějaký jiný, nebo zmutovaný vir. A jak napsal 16:51, všechny tu různé viry, se vyléčí jako chřipka. To, jak se přistupuju k tomuto z mnoha virů, pro jaká opatření jsou argumentem, to se již nezamlouvá i mnoha zkušeným lékařům v Německu. To nejsou magoři přiblblí. Viz video:
   https://vk.com/wall272189356_49790?fbclid=IwAR2ePY3neZC_ZH1OxGZyeyoL8uUUzCJveZOVqm-Jo7Ye7HWF-MjgpPL3O6Q
   P.K.

   Smazat
  7. Nejlepší proti Covidu je DEZIFEKCE NA BAKTERIE!!!!!! Tyhle hovadiny podporuje Ministr zdravotnictví???!!!! Nošení Fousek je k 💩, pokud člověk nemá samotnou nákazu, takže VY GENITÁLIÍ NEmyslitelé MY PŘEDLOŽTE RELEVANTNÍ ZPRÁVU, ŽE KONKRÉTNÍ ČLOVĚK PŘÍMO!!!! UMŘEL NA Covid19.... NIIKDO!!!!!! 👎👎👎👎👎

   Smazat
  8. 12.40 Tak, že vlastně chřipka není chřipka a coronavirus není coronavirus ale chřipka a co doktor to jiný názor. Navíc corona je spiknutí mocných, už se v tom nějak ztrácím...Pane P.K. a ten druhý buditel, raději pište do lékařských vědeckých časopisů. Tohle našinec nepochopí...

   Smazat
  9. 16;16
   Kup si pastelky a omalovánky, tomu tvůj intelektuální vývoj odpovídá!

   Smazat
  10. Anonymní6. srpna 2020 16:16
   Mrzí mě, jestli jsem Vám v hlavě způsobil takový zmatek, ale spíš jste ho tam už měl.
   Zkrátka coronavirus není tím, za co je vydáván a ta opatření na tlumení ekonomiky a omezování svobody občanů, nelze zdůvodnit bojem s koronavirem, nýbrž jsou součástí rozvratu západní civilizace, podobně jako navážení afrických etnik. Pravým cílem, je ještě větší centralizace moci. No a stále více Evropanů to začíná chápat a bouřit se proti tomu. Viz to video, na které jsem dal odkaz. Vy nejspíš patříte k těm, kteří to stále nechápou. Při tom zmatku ve Vaší hlavě, se nelze divit. P.K.

   Smazat
  11. 18.27 Ano koupím si pastelky a omalovánky. Tehle spikleneckých teorií, kdy bylo něco zneužito ve prospěch někoho a něčeho jsem už zažil! Vy věříte něčemu, já zase něčemu jinému. Já ten coronavirus měl a chřipky taky, tak mohu porovnávat a mám na rozdíl od vás zkušenost. Věřte, že to bylo zlé a byl jsem nakonec rád, že jsem přežil. Prý jsem měl dost protilátek, Ale věřte tomu, doktor byl jistě konspirátor. A jestli mi stále někdo tvrdí, že na corona nikdo nezemřel? Prostě nevěřím tomu, že ty desetitisíce mrtvých v USA, Brazilii, Španělsku měli smůlu, že dostali coro, jinak by zemřeli stejně. Prostě shoda náhod, měli to napsáno v osudu, tomu zase nevěřím já. Věřte si konspiračním teoriím se sobě podobnými a já budu klidně za blba. P.S. Ještě mi nikdo neřekl, kdo tu konspiraci vlastně vymyslel. Že by se kapitalisti všech zemí spojili? Nechce se mi věřit. Tak a jdu si malovat.

   Smazat
  12. Anonymní7. srpna 2020 9:02
   Nikdo netvrdí, že korona neexistuje. Ale také na chřipky se umírá, to není speciality corony. Ta opatření, paralyzující chod společnosti a vytvářející velké ekonomické ztráty, sociální problémy a narušení mezilidských vztahů, jsou však neopodstatnělá. To je, jako by byl zákaz vycházení, protože venku jezdí auta a už bylo mnoho mrtvých ze srážky s autem. Určitě víc, než ze srážky s koronou. P.K.

   Smazat
  13. 12.36 Tak sem fakt blbej. CO píše 15.53? tom jsem diskutoval. Na corona prý nikdy nikdo neumřel. Potom neumřel nikdo ani na chřipku. Mezlobte se už končím. Jdu dělat užitečnější věc než dumat na ekonomickým a politickým virem. Jdu si vymalovávat omalovánky. A vy se trapte.

   Smazat
  14. Anonymní7. srpna 2020 13:18
   Mám z Vás takový dojem, že Vás ty omalovánky moc nebaví.
   Ale zase v tom máte zmatek. Vy jste diskutoval s 12:40 (alespoň jste to uvedl na začátku svého příspěvku 16:16). A to byl můj příspěvek. P.K.

   Smazat
 4. Koudelkovi čučkaři z BIS prý do celého zdravotního systému poslali špionážní veverku a po dlouhém a pečlivém čenichání zjistili, že... Že za celou epidemií koronaviru covid 19 stojí ruští hackeři mající základnu na Jupiteru. O zjištění informovala mluvčí BIS Alžběta Prasáčková.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.52 Agent veveřička zmutovala na drevokocúra...

   Smazat
  2. Anonymní5. srpna 2020 19:07
   To je důvod pro její karanténu. Ta ji určitě srovná a opět bude veverka. P.K.

   Smazat
 5. môžeš byť aj najväčší génius sveta, - ak nie si čierny - máš smolu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sline, ty jsi viděl někdy nějakého největšího černého genia? A nejmenuj Mandelu a nebo M.L.Kinga, ti se starali o své černé záležitosti.

   Smazat
  2. 12:15 co to má s Covid-19?

   Smazat
 6. Jedni nám otráví vzduch, druzí vodu, třetí potraviny a další a další nás vodírají, léčí a zabíjí. Jo kapitalizmus/parazitizmus je nepřekonatelný. Každý kdo toto nechápe je také takový malý paraziteček. Lidská práva jsou pro neziskovky a pseudoumělce zbraní proti lidskosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A někteří nechají v kontejnerech označených jako fosfátové hnojivo 270 tun ledku, který pak smete třetinu čtyřmilionového města. Před tamní ruskou ambasádou jsou už první protesty a velvyslanec urychleně odletěl do Moskvy.

   Smazat
 7. Já jsem nevěřící Tomáš. Obzvláště, když pana profesora podpořila Oxfordská universita. Totiž zrovna Británie se zrovna nemá čím chlubit. Je celkem jasné, že neúspěch se dá vždy vysvětlit nevčasnou léčbou nebo codiagnozou. Dalším tajemstvím je pro mne trasování. Právě vysílají, jak pracně řešili epicentrum Techtle mechtle, dokud nevysledovali zdroj - slečnu "0". Tady končí moje logika, protože do ní vir zasel asi duch, nebo si ho sama tajně vyrobila. Že si ho dovezla z Číny možná zapřela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oxford je číslo 7 v Top10 světových universit.

   Smazat
  2. A musíte uznat, nevěřící Tomáši 15.02 - že už je to celé směšné. Ty stovky politickejch parazitů, každej bere sto tisíc měsíčně - umíte si to vůbec představit? Obyčejnej pracující takovou sumu šetří asi tak rok, oni to mají každej měsíc, nahramonili si majetek, pronajímají nemovitosti, jedou v celé řadě špinavejch kšeftů, namísto aby řešili spousty problémů,které tíží a otravují lidem život - řeší jen sračky. Tihle paraziti se slejzají, aby řešili nějaké barevné čáry, aby řešili, jestli hadry na huby jo nebo ne,aby řešili, kolik lidí smí do divadla, a tak dále - vždyť jsou to směšné kokotiny! Proč si vůbec vymysleli tu "pandemii"? Aby mohli řešit ty kokotiny? Umí si tyhle atrapy u přecpaných koryt, kteří vůbec nevědí, co je práce, co je ráno vstávat, co je makat, kteří absolutně neřeší, jestli vystačí s vejplatou, když si koupí nějaký hadry, nebo se doma posere televize - prostě jsou to strašáci, kteří žijí úplně jinak než obyčejný lidi - co nás pořád otravujou? Co jim je po nějakým covidu - ať se starají o sebe! No - tak umřem - a dál? Kdo se staral o umrzající bezdomovce? Kdo se - do prdele - stará o ten milion lidí, které nějací zkurvení hajzlové třeba dvacet let každej měsíc okrádají o část vydělaných peněz ( prý exekuce - a proč? Prý půjčky - směšné! Jen zasraná lichva - proč se neřeší tohle?) Vždyť obyčejní pracující mají spousty starostí - hlavně existenční! Po devadesátém dobrých deset let nebyla práce! Doprdele - kdo to řešil? Lidi zoufale dělali kde co za pár babek, za které by si zbohatlickej, nebo politickej hňup ani neutřel zadek! Chlapy kolem šedesátky už nezaměstnal vůbec nikdo ( i teď mají problémy) -hlavně že ti parchanti nahoře prodloužili odchody do důchodu -proč? Naopak to měli zkrátit - ne? Je to zasranej dobytek, nikdy neskončí na ulici, na pracáku, nebo na potupnej podpoře -lezou z trafiky do trafiky - tak ať se na nás teď vyserou a nechají nás na pokoji! Srali na nás třicet let, a teď začnou otravovat a předstírat péči? Je to trapný, a únavný. Náš život - proti tomu jejich - je pěkně mizernej! Tak ať nás nechají bejt.

   Smazat
  3. 23:22 vím, že nějaká ta štamprle před spaním je dobrá, ale jak souvisí váš obsáhlý traktát s Covidem?

   Smazat
  4. 22:47 nesoudím podle pozice v žebříčku universit, ale podle počtu úmrtí.
   S pozdravem 15:02.

   Smazat
  5. 22.47 ty to ze sebe chrlíš! A už je ti dobře? Proboha jmenuj kdo to všechno kolem viru vymyslel? Spolupracovala Čína s USA, nebo jak? A nebyli to zelení mužíčci z kosmu? Nebo bílé myšky běhající kolem tebe? Už abys ten C-19 dostal, ať alespoň víš o čem meleš.

   Smazat
 8. Takže máme vědátory, kteří vymýšlejí Covid a máme jiné, kteří se snaží Covid léčit. Vypadá to na nějakou šizofrénii? Kdepak, takto přece věda funguje od dob krále Klacka.
  Vraťme se tedy od služky - vědy k pánům (světa). Ti rozehráli obrovskou hru, takže o nějakých klíčích ke Covidu si tu můžeme jen tak kafrat. Ale rozhodně bychom neměli ztrácet ze zřetele podstatu celé politické agendy Covid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedivte se politika se přiživuje na všem možném i nemožném. Vůbec bych se nedivil, kdyby současná naše situace byla definována jako úspěch ministra Vojtěcha. Kdyby náhodou současná dobrovolná karanténa a izolace doma měla za následek zvýšení porodnosti za 9 měsíců, tak se to bude vydávat za politický úspěch sociální péče o rodinu.
   Tak to v našem Čechystánu chodí.

   Smazat
 9. https://blog.hlavnespravy.sk/21687/armagedon-sa-rozbieha-liberalizmu-zvoni-umieracik-slovensku-moze-v-buducnosti-garantovat-statnu-suverenitu-a-narodnu-zvrchovanost-iba-rusko/#
  Trump je aj vďaka nám kresťanom pod ochranou Božou. Aj preto podľa ruského analytika Igora Panarina bolo 15 pokusov o atentát naň neúspešných. Víťazstvo Trumpa pri súčasnej veľmi krehkej rovnováhe medzi silami dobra a zla je veľmi dôležité. Nedovoľme, aby našou ľahostajnosťou k osudu nás samotných, nášho národa a celej civilizácie sa misky váh naklonili na stranu ZLA.
  Galaktická federace nechce dělat tvrdý reset finančního systému. Musí být pomalý a snadný, musí se dostat do kolektivního vědomí. Implementuje se tím, že lidem dáváte balíčky korona úlev. Lidé už jsou zvyklí, že mají vládní pomoc, vládní bonus, peníze navíc, které se stanou trvalým příjmem. Nouzová pomoc se chystá na přechod do trvalé. Jihoafrická republika právě oznámila, že bude implementovat permanentní příjem pro své občany ve věku od 18 do 59 let.... http://channeling.safo.cz

  OdpovědětSmazat
 10. Chlorochin jsem sháněl už v polovině března. Už byl z prodeje po celé ČR stažen. Nic než pokus o genocidu. A to i ze strany vlastních odborníků a politiků. Taková je doba. Takto se nevyplácí nepozornost při volbách. Tu je potřeba o 1000% zvýšit. Budu volit SPD. Děda.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak už není co vyvíjet když teď máme ten zázračný lék proti malarii. Ten pán s těmi třista publikacemi to přece ví nejlépe. Tak si uděláme z toho antimalarika pralinky porazíme zrádného vira již zítra.

  OdpovědětSmazat
 12. Idiot s třista publikacemi, každá z nich má ale asi třista autorů. Např.

  Identification of six new susceptibility loci for invasive epithelial ovarian cancer.
  Kuchenbaecker KB, Ramus SJ, Tyrer J, Lee A, Shen HC, Beesley J, Lawrenson K, McGuffog L, Healey S, Lee JM, Spindler TJ, Lin YG, Pejovic T, Bean Y, Li Q, Coetzee S, Hazelett D, Miron A, Southey M, Terry MB, Goldgar DE, Buys SS, Janavicius R, Dorfling CM, van Rensburg EJ, Neuhausen SL, Ding YC, Hansen TV, Jønson L, Gerdes AM, Ejlertsen B, Barrowdale D, Dennis J, Benitez J, Osorio A, Garcia MJ, Komenaka I, Weitzel JN, Ganschow P, Peterlongo P, Bernard L, Viel A, Bonanni B, Peissel B, Manoukian S, Radice P, Papi L, Ottini L, Fostira F, Konstantopoulou I, Garber J, Frost D, Perkins J, Platte R, Ellis S; EMBRACE, Godwin AK, Schmutzler RK, Meindl A, Engel C, Sutter C, Sinilnikova OM; GEMO Study Collaborators, Damiola F, Mazoyer S, Stoppa-Lyonnet D, Claes K, De Leeneer K, Kirk J, Rodriguez GC, Piedmonte M, O'Malley DM, de la Hoya M, Caldes T, Aittomäki K, Nevanlinna H, Collée JM, Rookus MA, Oosterwijk JC; Breast Cancer Family Registry, Tihomirova L, Tung N, Hamann U, Isaccs C, Tischkowitz M, Imyanitov EN, Caligo MA, Campbell IG, Hogervorst FB; HEBON, Olah E, Diez O, Blanco I, Brunet J, Lazaro C, Pujana MA, Jakubowska A, Gronwald J, Lubinski J, Sukiennicki G, Barkardottir RB, Plante M, Simard J, Soucy P, Montagna M, Tognazzo S, Teixeira MR; KConFab Investigators, Pankratz VS, Wang X, Lindor N, Szabo CI, Kauff N, Vijai J, Aghajanian CA, Pfeiler G, Berger A, Singer CF, Tea MK, Phelan CM, Greene MH, Mai PL, Rennert G, Mulligan AM, Tchatchou S, Andrulis IL, Glendon G, Toland AE, Jensen UB, Kruse TA, Thomassen M, Bojesen A, Zidan J, Friedman E, Laitman Y, Soller M, Liljegren A, Arver B, Einbeigi Z, Stenmark-Askmalm M, Olopade OI, Nussbaum RL, Rebbeck TR, Nathanson KL, Domchek SM, Lu KH, Karlan BY, Walsh C, Lester J; Australian Cancer Study (Ovarian Cancer Investigators); Australian Ovarian Cancer Study Group, Hein A, Ekici AB, Beckmann MW, Fasching PA, Lambrechts D, Van Nieuwenhuysen E, Vergote I, Lambrechts S, Dicks E, Doherty JA, Wicklund KG, Rossing MA, Rudolph A, Chang-Claude J, Wang-Gohrke S, Eilber U, Moysich KB, Odunsi K, Sucheston L, Lele S, Wilkens LR, Goodman MT, Thompson PJ, Shvetsov YB, Runnebaum IB, Dürst M, Hillemanns P, Dörk T, Antonenkova N, Bogdanova N, Leminen A, Pelttari LM, Butzow R, Modugno F, Kelley JL, Edwards RP, Ness RB, du Bois A, Heitz F, Schwaab I, Harter P, Matsuo K, Hosono S, Orsulic S, Jensen A, Kjaer SK, Hogdall E, Hasmad HN, Azmi MA, Teo SH, Woo YL, Fridley BL, Goode EL, Cunningham JM, Vierkant RA, Bruinsma F, Giles GG, Liang D, Hildebrandt MA, Wu X, Levine DA, Bisogna M, Berchuck A, Iversen ES, Schildkraut JM, Concannon P, Weber RP, Cramer DW, Terry KL, Poole EM, Tworoger SS, Bandera EV, Orlow I, Olson SH, Krakstad C, Salvesen HB, Tangen IL, Bjorge L, van Altena AM, Aben KK, Kiemeney LA, Massuger LF, Kellar M, Brooks-Wilson A, Kelemen LE, Cook LS, Le ND, Cybulski C, Yang H, Lissowska J, Brinton LA, Wentzensen N, Hogdall C, Lundvall L, Nedergaard L, Baker H, Song H, Eccles D, McNeish I, Paul J, Carty K, Siddiqui N, Glasspool R, Whittemore AS, Rothstein JH, McGuire V, Sieh W, Ji BT, Zheng W, Shu XO, Gao YT, Rosen B, Risch HA, McLaughlin JR, Narod SA, Monteiro AN, Chen A, Lin HY, Permuth-Wey J, Sellers TA, Tsai YY, Chen Z, Ziogas A, Anton-Culver H, Gentry-Maharaj A, Menon U, Harrington P, Lee AW, Wu AH, Pearce CL, Coetzee G, Pike MC, Dansonka-Mieszkowska A, Timorek A, Rzepecka IK, Kupryjanczyk J, Freedman M, Noushmehr H, Easton DF, Offit K, Couch FJ, Gayther S, Pharoah PP, Antoniou AC, Chenevix-Trench G;

  Takže uplný zázrak. Podle českého kafe mlejnku bz mu to po vyděleni spočítali na jednu až dvě publikace. Takže žasnu a tleskám.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.