Reklama

neděle 30. srpna 2020

Kterak EU svou „pomocí“ Erdogana vykrmila

 


Ivan David

30. 8. 2020


Dnes jsem si přečetl následující status na Facebooku. Jeho autorem je příslušník turecké menšiny v Německu, zjevně ne příznivec tureckého prezidenta Recepa Erdogana. Považuji jej za natolik zajímavý a závažný, ohledně mnou často tematizovaného nelogického a nebezpečného chování Evropské unie, že jsem se rozhodl ho zpřístupnit i svým čtenářům.

 „Na začátku tohoto roku se EU rozhodla podpořit kandidátskou zemi na vstup do EU, Turecko, částkou „jen“ 168 milionů EUR, jen pro rok 2020. 150 milionů z toho má být použito na „rozvoj demokracie a právního státu“.
Podle informací ze „Süddeutsche Zeitung“ dostalo Turecko v letech 2007 až 2013 od samého zahájení této pomoci kandidátskému státu přibližně 4,8 miliardy eur z EU. Německý podíl na tom činil téměř miliardu eur."

V té době se Erdogan začal naplno projevovat jako diktátor. Jako premiér nechal násilně rozehnat pokojnou demonstraci proti kácení stromů v parku Gezi. Na místě, kde poté nechal vystavět obří nákupní centrum, zůstalo 22 mrtvých a 8 tisíc zraněných.
"Miliardy na demokratizaci v EU se plně projevily. Islamofašista a naprostý proletář takřka bez prostředků se stal velmi bohatým diktátorem ve jménu Muslimského bratrstva, a to ve státě, ve kterém byla zcela zrušena demokracie, vláda zákona a dělba moci.
Děkuji, drahá EU! Děkuji Německu! A především: Děkuji kancléřům Schröderovi & Merkelové!“, konstatuje Emrah Erken.


Dodávám, že na vykrmování Erdogana se samozřejmě podílí i český státní rozpočet, respektive jeho poměrná část. A že tato pomoc při „demokratizaci Turecka“ je zmnohonásobena miliardovou pomocí „na uprchlickou politiku“.
Díky vstřícnému postoji EU si Turecko mohlo dovolit prodloužit „vrtání“ lodi Oruc Reis u Kréty o dalších 90 dní. Neustále dochází k soubojům – zatím jen „stínovým“, mezi tureckými a řeckými stíhačkami. Turecko považuje smlouvu mezi Řeckem, Itálií a Egyptem o výsostných vodách za „casus belli“.
Pomoc EU Turecku nerušeně pokračuje.
Na obrázku můžete vidět mladého a ještě chudého Recepa Erdogana.

20 komentářů :

 1. Robert F. Kennedy Jr. na demonstraci v Berlíně za svobodu proti globální totalitě (29-08-2020)

  https://www.youtube.com/watch?
  time_continue=97&v=3K2942qk_BQ&feature=emb_logo

  https://www.youtube.com/watch?v=m7cbfCnwhw8

  OdpovědětSmazat
 2. Každý kdo nesouhlasí s politikou Erdogan může a měl by uplatnit sankce po svem.Napriklad, že nebude kupovat zboží vyrobené v Turecku.Kuprikladu elektro zn.Beko a už vůbec ne tam jezdit na dovolenou.Jak prosté.Kdyz to není schopná udělat EU, udělejme to sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A/nebo bude ignorovat rozlézající se síť stánků s (halál) kebabem, u vědomí, že z ceny každého kebabu je odváděn desátek nejbližšímu imámovi.

   Smazat
 3. Západ vždy pomáhal těm "pravým". Vypiplal si Adolfa Hitlera a pak se jakoby upřímně divil. Stejně tak je to s Erdoganem, zase se čeká, kam napře své síly. Zřejmě by se měl, dle západních stratégů, vrhnout na Rusko, ovšem řecký plyn je blíž a lze ho dosáhnout za menších ztrát. Tudíž bude harašit zbraněma a na západě se zase najde někdo, kdo zachrání mír, na úkor Řecka. S tím nebude mít nikdo problém, ten spravedlivý a upřímný západ to má totiž nacvičené z Mnichova. My si ovšem máme pamatovat pouze pakt Ribbentrop - Molotov ze srpna 1939, to co bylo v září 1938 v Mnichově se týkalo jenom Českoslenska, kterému se dodnes nikdo z tehdejších signatářů neomluvil ani mu nezajistil válečné reparace.

  OdpovědětSmazat
 4. Nechává ji chladnou…

  Právnička chtěla proces spravedlivý
  v zemi kde teror, krutost a strach vládnou
  Kdo se tam bouří, tomu vlásek zkřiví
  Ebru je ženou vskutku mimořádnou
  Takoví jako ona ale chřadnou
  Dvě stě a dalších třicet osm dní
  než přišel pro ni večer poslední
  hladovku drží s prosbou bezodkladnou:
  „Ať už se v tomto státě rozední“
  Unii Timtik nechá zcela chladnou

  Thaci byl volný – hajzl odpudivý
  Západní mravy stále více smrádnou
  Hlavně, že kdosi demonstranty živí
  v Bělorusku však tento pokus zvládnou
  Turecko „strážci práva“ nenapadnou
  Assange je rovněž beran obětní
  v žaláři slyší píseň pohřební
  Přetvářka dávno není nenápadnou
  Hladovka nezná zvony polední
  Unii Timtik nechá zcela chladnou

  Vidíme obraz pochmurný a tklivý:
  Lidé jak Minář nikdy neuhádnou
  proč jsou tak směšní. Stále se jen diví
  myslí, že druhé obelhávat zvládnou
  Odpověď proto zaslouží si pádnou:
  Tajemství tohle není zpovědní
  je pouze k pláči, kdo se zabední
  Záštitu práv má Západ nepořádnou
  Komu teď v uších nářek Ebru zní?
  Unii Timtik nechá zcela chladnou


  Strádala, třicet kilo zbylo z ní
  Přesto jsou další, kteří ještě sní
  O tom, že pomstí hrdinku svou kladnou
  Lež zatím nosí šaty noblesní:
  Unii Timtik nechá zcela chladnou…

  OdpovědětSmazat
 5. Cela vec ztroskotala na tom ,ze ideologove EU pozadovali vymenou za Erdoganovu nadvladu Evropy uznani armenske genocidy. Erdogana obdivuji sadomasochisti/hlavne..stky, bezmezne. Jde zase o pripad Stockholm Syndrom , proto jsou kvoty a affirm.action zavedeny vsude.
  A miliardy EU /poskytovane jako zdroje nenavisti k /k velmi nedostatecne brutalnim a krutym a zcivilizovanym evropanum/,se uz predtim hrnuly od Merkale ..Ta nenavist je nepochopitelna nam ,ale EU bude co nevidet pod tureckou vladou. Zatimco Recko zanika ,jako Jugoslavie predtim /a dalsi jsou jiz na rade/,destruktivni agresi EU,WB,WT, IMF ,USA a jinych velmi "dobrocinnych" vlad organizovaneho teroru. Zvolene /podvodem/,nebo nezvolene vlady nevladou.
  Cesi musi platit a platit az dokonce. Taky skonci.
  Mnichovy se musi opakovat.
  Zatim se rozmnozuji utoky na nas a informace co vsecko spatneho my nenapravitelni cesi /a dalsi narody/,jsme spachali a jsme schopni pachat dal.
  Zradci sou jiz v pozicich.Cekaji jen na povel.
  Belorusove jsou prave na rade.Obkliceni Ruska se dokoncuje a jeho velmi dlouhe hranice neni v case mozne udrzet a zadrzet pronikani mezinarodniho terorismu ISIS atd. ze vsech stran /proto byli islamisti pozvani do EU a jsou stedre placeni a muzou vsecko/,coz zacne co nevidet.
  Utoky na Cecnu jiz v plnem proudu.
  Cina uz musi strilet rakety kolem ,nalety letadel ze vsech stran jen ukazuji ze navic fyzicka valka nahradila tu Zelezne Oponovou,zacala jiz pred 30-40 lety..
  Jde o to take najit dalsiho Ferdinanda..
  Ale pujde to i bez nej...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně je snaha využít Turecko a Muslimy proti Rusku.

   Ale oni by raději našli nového Napoleona Bonaparta.

   Úroveň "našeho" směřování vzdělání lze doložit i takovými položenými otázkami, kdy se zeptali v jedné Pobaltské zemi, deseti náhodných mladých lidí, kdo se jim víc líbí, jestli Napoleon nebo Bonapart.
   Osm odpovědí bylo Napoleon, dva se nemohli rozhodnout ...
   Ostatně my jsme to mohli částečně vidět ve slavném pořadu Nikdo není dokonalý, jak to vypadá tady ...

   Smazat
  2. Prdlajs uznání genocidy, Merkel se sama zalekla migrantského tsunami a pokouší se to ubrzdit a my jí při tom zatím spolufinancujeme. Erdogán dobře ví co má v rukou a jako dobrý obchodník toho využívá. Nejen, že má stálou platbu za podnájemníky, navíc právě ukazuje, kdo je pánem Středozemního moře. Evropa hraje mrtvého brouka. Trump má svÿch starostí dost, Makrona už nebere nikdo vážně a Putin s Čínou číhají na svou příležitost. Když se nenajde nikdo, kdo by Turky plácnul přes ruce, tak si právě pěstujeme nového Hitlera.
   Držme si palce, ať se svět probudí.

   Smazat
 6. Co chtít po šílencích z eu dali se na cestu islámu a to se jim časem vymstí.

  OdpovědětSmazat
 7. Jo to se to rozdává když nám půjčují....
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/17237/
  Migranti získají v Německu 1200Eur/měsíc za nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plus stravenky, ubytování, příspěvek na oblečení a kredit za 500E do mobilu. A co? Já bych klidně přidal. Vždyť průměrná mzda je 2500, proč by to nemohli mít i oni?

   Smazat
 8. Candace Owensová: BLM a Antifa jsou generace rozmazlených shnilých spratků, kteří nikdy nezažili skutečné utrpení

  http://svobodnenoviny.eu/candace-owensova-blm-a-antifa-jsou-generace-rozmazlenych-shnilych-spratku-kteri-nikdy-nezazili-skutecne-utrpeni/

  V centru Varšavy se trénují levicové milice

  http://svobodnenoviny.eu/v-centru-varsavy-se-trenuji-levicove-milice/

  Bělorusko: Proč se Lukašenko dočkal barevné revoluce právě teď?

  http://svobodnenoviny.eu/belorusko-proc-se-lukasenko-dockal-barevne-revoluce-prave-ted/

  OdpovědětSmazat
 9. Pořád to sem dáváš a stejně to nikdo nečte.

  OdpovědětSmazat
 10. Erdogan je vyderac EU a sve agrese financuje vypalnym od EU. Pritom by stacilo aby EU rekla k nam se nedostanete a mohli jsme ty miliardy mit.
  Bude EU vydirat dal a my budeme platit Turkum dal, diky zradcum Merkelove a v EU komisi.

  OdpovědětSmazat
 11. Dovolil bych si malou opravu. "Kterak EU svou „pomocí“ Erdogana vykrmila." Správné znění: "Kterak Německo svou „pomocí“ Erdogana vykrmilo."

  OdpovědětSmazat
 12. Pane autore, stale pisete o Turecku, lepe by bylo, kdybyste psal o TURECKEM HOSPODARSTVI u nas a ZDRAVOTNICTVI take. A snazil se aspon tohle zlepsit. Ze psat umite, to cteme denne, ale NIKAM TO NEVEDE. Co tak ciny? Ty jsme jeste nevideli od zadneho politika. POSITIVNI CINY!

  OdpovědětSmazat
 13. Možná se máme připravit na kalifát se zastupujícím imámem ve Vídni. Na schopnost Evropy ubránit svou samostatnost bych nesadil ani zlámaný $.

  OdpovědětSmazat
 14. 21:59 vybízet jiné k tomu či onomu umí každý trouba. Umíte, krom toho, taky něco jiného? Prosím, předveďte se!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.