Reklama

čtvrtek 27. srpna 2020

Kvůli Zelenému údělu EU bere peníze zemědělcům


Ivan David

27. 8. 2020


Dnes jsem předložil pozměňovací návrh k rozpočtu EU na rok 2021, v němž požaduji dorovnat peníze pro zemědělce na letošní úroveň. Evropská komise v návrhu rozpočtu sebrala z Evropského zemědělského záručního fondu (EZZF) 3,231 miliardy eur z přímých plateb zemědělcům. Z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV) odebrala dalších 0,7 miliardy. Peníze chce dát na nesmyslné projekty v rámci Zeleného údělu jako jsou dotace fotovoltaických elektráren, elektromobilů a větrných turbín.


Ve svém pozměňovacím návrhu požaduji přesunout peníze zpět zemědělcům. Pokud by můj návrh nebyl schválen, v příštím roce by se opět zhoršila situace českých zemědělců. Němečtí, francouzští a belgičtí farmáři dostávají čtyřikrát více dotací než čeští. Přesto by rozpočtové škrty navržené Komisí měly nejvíce postihnout právě zemědělce z východních zemí. A nejvíce české zemědělce. To je zcela nepřijatelné.


Ve Smlouvě o přistoupení ČR k EU se Evropská komise zavázala vyrovnat výši dotaci, které jsou placeny západním farmářům a východním zemědělcům do roku 2013. Tento slib stále není splněn. A podle návrhů Komise se jeho splnění stále více odsouvá.


16 komentářů :

 1. Pane doktore Davide děkuji za Vaši snahu bojovat v evropském parlamentu za naši vlast.

  OdpovědětSmazat
 2. Proč nezažalujete komisi???

  OdpovědětSmazat
 3. O přírodu vůbec nejde , nejvíc na tom vydělají kapitalisti !

  OdpovědětSmazat
 4. ...ale takto se přeci chová nepřítel !!!

  OdpovědětSmazat
 5. Kvůli tmu roku 2013 by mělo být umožněno bez následků odejít z EU. Ale pardon, co chudáci Němci, Francouzi a další, co by dělali a z čeho by platili imigrační politiku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Projekt už běží, polovinu Afriky nastěhují do Evropy.

   Smazat
 6. A Blbiš se prsí, co všechno pro nás z fašoEU vydyndal za báječný výhody!!!! 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětSmazat
 7. Vedle prof. Kellera je dr. David ojedinělým Eu-zastupitelem, který lidu obecnému dává vědět, co je ten "projekt" EU vlastně zač.
  Při čtení jeho zpráv o dění v EU mám pocit dost podobný tomu, jako když se z horního můstku dívám do Macochy ...
  CzExit byl i včera dost pozdě.

  OdpovědětSmazat
 8. Podívejte se jak se demokraticky rozlišuje :EU rozhodla, že je výhodné (pro EU) rozdělovat dotace pro zemědělce takto:
  ČR dostává - dotace z EU 57euro/ 1ha
  Polsko - 107 euro/ha
  Německo - 331 euro/ha
  Holandsko 450 euro/ha
  Francie raději není ani zveřejněna
  zdroj: https://www.youtube.com/…1So

  OdpovědětSmazat
 9. Tak mi to přijde, že brát se o zemědělce obecně, když naši východní jsou okrádáni a západní to vidí jako správné, že je bojem na špatné frontě. Protože, i když ten boj vyhrajete, tak to bude stejně naše prohra. Východ by se měl brát o svoje a nepřijímat přiznané, podřadné postavení. V takovém spolku nemáme co dělat. P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak bohužel nelze než odejít z toho blbákova co si říká eu. Zemědělce potřebujeme ale elektromobily ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Více nesmyslných elektromobilů, solárů, větrníků, miliony tun baterií, Black outů, Grét s finálním hladomorem je bruselský sen!Chytrá města,čipování, hadry ze sekáče, bydlení v zemljankách, jeskyních nebo ve větvích stromů, z bytů a domů nás vyženou, vše samozřejmě na elektřinu a baterie, žrát se budou jenom amarouny.

   Smazat
 11. Jan Vítek: United States of Anarchy upadají do černé tyranie

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Vitek-United-States-of-Anarchy-upadaji-do-cerne-tyranie-635085

  OdpovědětSmazat
 12. To není kvůli Zelienskému, ale k vůli idiotům u nás ve vládě.
  Rádi svádíme to co je zájmem naší kolaborantkské vády na EU. HOVNO. Vláda je stůjcem naší záhuby
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ono, už 30 let to tu rozkládají. Za to může Havlo-flaška, Klaus a ostatní co tu vládli. Oni si nezaslouží níc! Co sežerou ať vyvrací!


   Smazat
 13. Eurosojuz to dopracuje v oblasti zemědělství k EU hladomoru.Nažereme se solárů, ty jsou obzvláště chutné, akumulátorů, elektromobilů, větrníků, větrných turbín....Reklama na bezmasé kuličky od švédského prodejce nábytku směřuje k blízké reálné budoucnosti, kdy konzumovat maso bude hrdelním zločinem, jež nespadá do tezí Eurosojuzu tzv."Zeleného údělu", a tak jeho konzument(masař) přímo přispívá ke globálnímu oteplování.Přece je moderní a cool maso pro loajalitu a poslušnost k Bruselu vůbec nepozřít.Hovězí a vepřové se zlikviduje a nebude, tak na co dotace do zemědělství?Do Zeleného Eurosojuzu se s masem nepočítá.Tito konzumenti a labužníci půjdou nejspíš rovnou na popravu k eurozdi.Jíst maso v EU po likvidaci autoprůmyslu a energetiky se jednoduše zakáže, howgh.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.