Reklama

úterý 25. srpna 2020

"Líbí se vám přivážení fašistů do země?": německé sociální sítě o Navalném

25. 8. 2020    eadaily
Německá blogosféra je plna pobouření ohledně přepravy ruského blogera Alexeje Navalného do elitní berlínské kliniky. Řadoví blogeři si kladou hlavní otázku: "Na čí účet je banket?", když se tisíce nemocných Němců kvůli drahotě medicínských služeb roky nemohou dostat k lékařům. Někteří uživatelé internetu, když zjistili, že Navalný začínal svou kariéru v ultrapravicových "ruských pochodech", se přímo ptají, proč Angela Merkelová na úkor daňových poplatníků přiváží do země fašisty? Redakce německých novin nestačí na svých fórech odstraňovat antimerkelovské komentáře.

Některá hodnocení německých občanů na internetovém fóru listu Die Welt zveřejnila publicistka, předsedkyně představenstva rusko-německé NKO Umění dialogu Natalije Janková.

"Německá čtenářská obec vyjadřuje nespokojenost s tím, že oni, plátci daní, celé měsíce čekají přijetí u lékaře, a Navalného hned a v Charité, kam se prostí Němci nedostanou tak snadno. Ptají se, proč ho s takovou okázalostí Německo přijímá? Je to prezident země nebo papež? Němce velmi zajímá i otázka krytí výdajů speciálu Bundeswehru, lékařů, pobytu v nemocnici, vyšetření, léčení atd . Kdo to všecko zaplatí? A ještě někdo se ptá, jak to bude u Navalného s dvoutýdenní karanténou kvůli koronaviru?", napsala na své stránce na facebooku naše krajanka.

Později v diskusní části Janková upřesnila, že na internetové stránce listu Die Zeit "byly komentáře u článku hromadně odstraněny". Korespondent EADaily doplňuje, že na oficiální stránce Die Zeit na Facebooku němečtí uživatelé aktivně diskutují o temných skvrnách v životopisu Navalného. Konkrétně ten fakt, jak je uvedeno v německojazyčné verzi Wikipedie, "že od roku 2009 do roku 2013 se účastnil ultrapravicových "ruských pochodů". To je pouze příklad slovní přestřelky Němců ohledně Navalného:

"V Německu je dobré to, že je zde všem poskytována lékařská pomoc, dokonce i když jsou podezřelí ze zločinu. Nebo vy to nepovažujete za dobré?"

"Vám se líbí přivážení fašistů do země? V Omsku by byl také ve spolehlivých rukou".

Podle názoru vedoucího Evropského informačního centra pro práva člověka (Rakousko) Garri Moureie se jedná podle nepřímých příznaků o "speciální operaci Německa na stažení svého agenta".

"Za prvé, podívejte se, jací lékaři za Navalným přiletěli. Nejsou to prostí lékaři, stačí se podívat na jejich zevnějšek. Jsou to dvoumetrové skříně se sportovní postavou. Jsou to lékaři Ministerstva obrany Německa a jeho speciálních služeb. Bez slovního balastu, jsou to lidé, pracující pod krytím. Za druhé, v této zemi čekají desítky tisíc lidí na operace, a tisíce nestačí dát dohromady peníze, aby se vyléčili ve "velkém Německu", a umírají. Za třetí, připomenu, co bylo s úředníky SRN, kteří náhodou použili státní vozy. Bylo to svého času i s kancléřem Kohlem, i s prezidentem Gauckem. Ti potom z vlastní kapsy platili obrovské peníze a veřejně se omlouvali. A tady - ticho po pěšině. Zde nějaké soukromé fondy financují léčení Navalného, a přebírá ho speciální letoun Bundesweru. To jsou už totiž peníze německých daňových poplatníků. Ani Červený kříž, ani Lékaři bez hranic se neúčastní této frašky. Je to zjevně speciální operace Německa na stažení svého agenta. Jedinou otázkou je proč? To ukáže čas", komentoval Mourei pro EADaily.

EADaily připomíná, že Alexej Navalný ztratil vědomí 20. srpna v letadle Tomsk -Moskva, načež letoun uskutečnil nouzové přistání v Omsku. Okolí blogera hned začalo šířit verzi o otravě, i když žádná potvrzujicí fakta pro to nejsou. Podle výsledků provedených vyšetření jedy v krvi nebo moči Navalného nebyly zjištěny. Podle posledních informací se bloger stále nachází v kómatu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. No Kreml má ještě jeden průser. Timošenková má Covid19 a spekuluje se, že ji nějaký zabiják vyslaný z Kremlu uměle infikoval. Už jsem to četl několikrát na více místech, ale tahle informace se zatím z Ukrajiny dostala jen do ruského prostoru. K nám ne. Ale ono to přijde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:41
   Ta banderosvině by měla natáhnout ráfky!!!!

   Smazat
  2. Jo vopíchal jí Rusák a ona si měla od spravodajských služeb před tímto bohu libým aktem zjistit kdo to je.

   Smazat
  3. 20:40 To se pletete byla si pro notičky u amerických šmejdů tak asi tak.

   Tichanovská se sešla s náměstkem amerického ministra zahraničí

   https://cz.sputniknews.com/svet/2020082412421265-tichanovska-se-sesla-s-namestkem-americkeho-ministra-zahranici/

   Smazat
  4. 20:40 Vopíchal. Jmenoval se Putin a rozvrzali postel ve vile ve čtvrti Konča Zaspa/Ozornaja vedle prezidentské rezidence v Kyjevě. Říkal mi to majitel vrzající postele, fakt se na ní skoro nedalo spát. To bylo v době, kdy s Putinem kšeftovala s plynem. Ono pod mediálním povrchem se občas dějou věci...

   Smazat
  5. Spekulovat v této rovině může jen probruselský blb.
   Krásný den všem normálním lidem.

   Smazat
  6. 7:02 to bylo už dávno a Julča by musela mít protilátky. Navíc soukromé kšefty s plynem dělala jen ona, Puťka jí s ním uplatil a ona bez skrupulí prodala Ukrajinu.

   Smazat
  7. Fasista teroristu hleda rovny k rovnemu si seda...

   Smazat
 2. Okolí blogera hned začalo šířit verzi o otravě, i když žádná potvrzujicí fakta pro to nejsou.


  Ale jsou indicie, ten acetylcholin. Proto mu v Omsku podávali preventivně atropin a nevyloučili ani otravu, i když ji uvedli jako mnohem méně pravděpodobnou. Diagnózu pro veřejnost neuvedli, ani předběžnou, protože na to nedostali souhlas. Paní Navalná byla v kontaktu i s moskevskými specialisty mimořádně arogantní a rovnou požadovala zásah z Německa.

  Povolení na převoz byl udělen až tehdy, když byli Němci ochotni podepsat plnou zodpovědnost za pacienta.

  Ruská opozice a zahraniční média už jedou hysterii na plné obrátky. Doslova mě šokoval ten zastřelený Čečen v Berlíně. Že prý to byl také významný kritik Kremlu a proto byl zastřelen přímo na povel Putina. Stejně tak se mluví už úplně otevřeně o Navalném.

  Co je úplně choré, oni tvrdí, že to dostal v čaji na letišti. Přitom se ani neví, co to měl dostat. Že by opět Novičok? To je také inhibitor acetylcholinesterázy.

  A ještě další chorá věc, všude se tvrdí, že ho zachránili Němci. Ten chlap dostal komplexní urgentní léčbu v posledním tažení (skutečně mu zbývaly hodiny) v Omsku a prý Němci. Všichni z jeho týmu stejně i jeho žena a bratr a celá rodina se slzami v očích děkovali zázračným německým lékařům a také kancléřce. Jeho žena se o specialistech z Moskvy vyjádřila jako o diletantech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře napsáno !

   Smazat
  2. Kdyby ho chtěl Putin opravdu odstranit, tak ho jednoduše nepustí ven z nemocnice, nedostane nejnutnejší péči a natáhne bačkory v Omsku. A nikdo na světě s tím nic neudělá. Místo toho mu zachránili v Rusku život a teď jsou terčem kampaně západních médií (včetně českých).

   Smazat
  3. Ano, Putin je genius, který je odpovědný prostě za vše, za to, že se otáčí Země, že jsou na Zemi póly, že fouká vítr i že prší, že je v USA zvolen Trump a nakonec další političtí potentáti, byl to Putin, co založil EU a také NATO má plně i s hexagonem pod palcem.... No a také výsledky podzimních voleb do české sernátní hypertrafiky má na svědomí Putin. Bez Putina nevyjde a ani nezapadne slunce. Jediná věc se Putinovi vymkla z rukou: hordy idiotů, vidící v nacistické diktatuře kapitálu budoucnost svých portmonek, hordy masových vrahů vedoucích války tu i onde a rozvracejících svět. Nechcete se přidat k hnusnému Putinovi a také propagovat světový mír, spolupráci států a národů??? Nechcete války a haldy mrtvých, nechcete Osvětimi? Tak pro civilizovaný nacistický Západ jste srabové!

   Smazat
 3. Já stejně pořád nechápu co může komu z nás přinášet ta tzv. demokracie? Co to vlastně v praxi je? Ty tomu hovíš, Hofiku? Esi jo, můžeš mi to ňák rozkrejt a tlumočit? Já rozumím že se na to napase plno parazitů kolem politickejch partají a různejch nesmyslnejch institucí státu, tomu hovim. taky hovím že to chce židák, kerýmu ten tyv. právní stát zaručí že si na něj nikdo jen tak nedošlápne, když provádí svý rejdy a zlodějny. Ale nechápu co z té tyv. rovnoprávnsti může mít bílý člověk?!? To je jako z bláta do louže přeci. Když můžu vládnout podřadným rasám, mít černýho zahradníka a žlutou pradlenu a příležitostnou vykuřbabu (Azjakty prej skvěle felují, Hofi!) tak proč mám dobrovolně usilovat o to, aby jsem si s nima byl rovnoprávněj? To je přeci debilismus!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste skoro správně napsal, že "západní" demokracie je jenom to, co se hodí těm, koho jste jmenoval.

   Smazat

  2. "Já stejně pořád nechápu co může komu z nás přinášet ta tzv. demokracie"
   :-D
   Jojo. Typický volič "Svobody a přímé DEMOKRACIE"
   :-D

   Smazat
  3. 22:03
   Jo, to jsme si nerozuměli!
   Svobodu říkat to, co jste stejně vždycky říkal, ale teď už to říkáte jako svobodný. Stejně jako dříve vás nikdo nebude poslouchat.
   Tak v tom případě, můžu toho nechat o dvacet deka víc?

   Smazat
 4. Německá mašinerie jede stále ve stejných kolejích. Nepomohla ani médii utajovaná poprava kancléřky Merklové.
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/17237/ Migranti získají v Německu 1200Eur/měsíc za nic.
  http://v4novaevropa.cz/zatimco-nemecke-firmy-bankrotuji-merkelova-vesele-rozdava-z-dani-59-miliardy-eur-africe/
  http://v4novaevropa.cz/smutny-vysledek-otevreni-hranic-merkelovou-oficialne-13-milionu-trestnych-cinu-spachanych-pristehovalci/
  https://www.obcansky-tydenik.cz/nacisticti-nemecti-valecni-zlocinci-se-po-druhe-svetove-valce-se-stali-veliteli-veleni-v-nato/?fbclid=IwAR3j-v6Eo8Nk1XicTvfSPWAMyyKQCJcxiv0I8Kdf2FUGK0Zk5_z0aEi01

  OdpovědětSmazat
 5. Zeman přijal Okamuru. Ten jej žádal, aby podpořil trestně stíhaného Salviniho

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-prijal-Okamuru-Ten-jej-zadal-aby-podporil-trestne-stihaneho-Salviniho-634877

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď to má asi jiné myšlenky, musí si léčit zpřelámaný pařát.

   Smazat
  2. 7,03
   Od toho má doktory ty Vševěde!

   Smazat
 6. "Pobouření" Němci nechápou,že jsou jako okupovaná země ve vleku USA,které všechny tyto šaškány organizují?Jejich vláda se prostě chová jako slouha-jak jednoduché!

  OdpovědětSmazat
 7. Navalnyj je zkrátka trapák. O tak hloupou medializaci bych v žádném případě nestál. Buď by mi bylo opravdu zle, tak bych se nechal vyšetřit v ruským špitále, a nějakou příčinu v metabolizmu by to muselo mít. Jako šaškárna - abych se nechal za kvikotu medií a obvyklých, přitroublých útoků na Rusko - odvézt do německýho špitálu, bych si připadal jako blbec. Ledaže - ! by to vymyslel někdo další, jako velmi dobrý, až geniální mediální vzrůšo a uspokojivou provokaci, a vytlačil by slušnej balík -pak by se o tom dalo uvažovat. Ale jinak jsou tyhle šaškárny už jenom směšný. Kdyby Navalnyj nakrásně v Německu exnul -co potom? Obvinili by Rusko? Tahali by ho na pitvu s mezinárodní účastí sem tam? Ach bože, takhle směšnej snad nebyl ani Kašpárek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si představte. Pitva Navalného v přímém přenosu.

   Smazat
  2. 10,04
   To nejde,Protidrogový by muselo všechnu tu demoverbež okolno něj zavřít!

   Smazat
 8. „Taková nepodložená obvinění jsou zcela nepřijatelná.“ Moskva tvrdě odpověděla na spekulace ohledně situace s Navalným

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020082512430528-takova-nepodlozena-obvineni-jsou-zcela-neprijatelna-moskva-tvrde-odpovedela-na-spekulace-ohledne/

  OdpovědětSmazat
 9. Jestli má makrela ponorky navíc dá řeč v knesetu. Přeci nebude diskutovat s víc jak 30% generačními turky, je muther €arabafriky. Něco jsem napsal blbě?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, mělo být Jebeurecka (foneticky, správný pravopis neznám).

   Smazat
 10. https://megazpravy.cz/der-spiegel-kdyz-barack-obama-hral-nekalou-hru-s-putinem-a-chtel-ho-svrhnout/
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3462-neuziva-antiputin-navalnyj-ve-skutecnosti-antabus-v-panice-z-hruzy-rakoviny

  OdpovědětSmazat
 11. Ta nemožně oblékaná potrhlá tetka Merklová, podle jejíž blbých nápadů skáče celá zdebilnělá EU vyřvává na Rusko a mlátí do stolu kvůli Lukašenkovi, ale brzy se z toho, co celé EU natropila, posere.
  Už teď začíná být Německo a okolí paralyzováno imigranty a pověstný "německý státní smysl pro pořádek" začíná měnit v "bagdádské tržiště" a brzy upadne v takový chaos, který je EU/NATO/USA/Izraelem organizován na Středním východě, před kterým tamní obyvatelé utíkají, ale který si přináší sebou a po kterém eu-mocipáni tak touží, takže připravte se na to, co denně vidíte na SV a dnes i v USA...

  OdpovědětSmazat
 12. Ten "Navalnyj" ( kdo to je?) ani netuší, jak slavným se stal. V letadle se mu udělalo blbě - a je z něj světová celebrita! Hromady spekulací, článků, dohadů, žvástů - asi se zastaví slunce, nebo co.Současná světová společnost už přestala být normální. Sedlák, co oře se svým volkem svoje políčko, by se sotva proslavil - snad kdyby narazil na bombu, kterou na políčko prokazatelně "nastražili" Rusové? Nebo jiný záškodník? Nebo kdyby ho zabil ze vzduchu dron - to by bylo přitroublých dohadů, odkud že ten dron byl. Dokud někdo nespáchá něco zvlášť ohavného, nikdy se o něm media nezmíní - možná i to je důvod, proč se lidi navzájem upalují, a zabíjí, třeba chtějí na sebe nějak upozornit. Trest smrti nikomu nehrozí ani za sebeodpornější prasečinu - tak o co jde? Koho štve například osmělost, nějakým hnusným činem si zajistí každodenní společnost, péči a zájem. Všechno je postavený na hlavu, už ani není normální se něčemu divit. Vždyť - co může být ještě divného? Všechno už media probrala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kocovina na ceste letadlem muže byt opravdu hrozna.Cely svet to ted probira.

   Smazat
 13. Jsem četla v jednom příspěvku od soukromníka ,že Navalny si šel na zachod píchnut herák a jak vyšel z WC ,tak sebu jebnul v křečách na zem...tudiž mu neco přisypali do dávky a to mohl jen někdo z jeho teamu ....Zajimava hypoteza,vubec neni marna .-).marieza.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.