Reklama

čtvrtek 6. srpna 2020

Morawiecki kritizuje skandální rozsudek gdaňského soudu

Hans G.
6.8.2020 VašeVěc
Polský premiér Mateusz Morawiecki ostře zkritizoval rozsudek odvolacího soudu s německým podnikatelem Hansem G., kterému byl snížen z 50 tisíc na 10 tisíc zlotých peněžní trest za hlásání rasové nenávisti a hlášení se k nacismu. Soud naopak ke stejné pokutě odsoudil Natalii Nitek-Płażyńskou, která vystoupení nahrála a nyní má zaplatit také 10 tisíc zlotých, a navíc se má Němci omluvit, že jeho slova nahrála.


Německý podnikatel působící v Dębogórzu u Gdyně mimo jiné řekl: „nenávidím Poláky, ne že je nemám rád, já je nenávidím. Jsou to všichni idioti. Lepší je to v Africe. Všichni jste hovna.“ - „Ano, jsem. Jsem nacistou,“ pokračoval ve svém výlevu Hans G. Dodal, že by neměl problém s tím, aby zabil všechny Poláky. Poté, co podnikatel prohrál první soud a případ řešil odvolací soud v Gdaňsku, snížil mu trest a navíc odsoudil ke stejné výši pokuty i oznamovatelku. Odvolací soudkyně prohlásila, že obě strany svým jednáním postupovaly způsobem, který neodpovídá hodnotám, na kterých stojí demokratická společnost. 

Premiér k tomu řekl, že je nedopustitelné dát rovnítko mezi vyjádření podnikatele, který mnohokrát deklaroval své nacistické sympatie a nenávist vůči Polákům a činem zaměstnankyně, která taková mnohokrát vyřčená slova nahrála. Rozsudek Morawiecki označil za skandální a za hanbu soudnictví. „Všichni máme právo očekávat, že v polském soudnictví takové situace nebudou, protože jsou hanebné,“ uvedl.

10 komentářů :

 1. To si Poláci nechají líbit?! aby jejich! soud takhle odsoudil Polku?

  OdpovědětSmazat
 2. Co jste čekali? U nás je to stejné. Umělá Pruská národnost tuto ideologii stvořila a zatím to jen chvilku skrývali co dostali na zadek. Teď už nemusí zase mají vše v rukách, hlavně díky hlouposti a kolaboraci malých, slovanských ,nepoučitelných národů. Což jsou i Poláci. Křik jen na oko, zase půjdou spolu na Rusa a líbat boty páníčkovi.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo jo takhle se vyjádřil i jistý starosta u skopčáků že radši vezme 3 migranty než jednoho Čecha. Furt to samé dokola oni Slovany nenávidí a tak to funguje neustále. A ty kecy o demokracii to dorazili historie je jen jedna a fakta jsou jasná.

  OdpovědětSmazat
 4. Soudci a to nejen v Polsku, neumí pracovat se zákonem. Buď je to schválnost, nebo už jsou tak zaslepeni paragrafy, že v hlavě nemají místo pro logické myšlení. I moje devadesátiletá sousedka by rozhodla spravedlivěji !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Justiční MAFIE řádí po celé Evropě -za vše zaplatí..
   https://www.email.cz/web-office/CnTZa4QVmRRF4uyBYoCYDE1iqongxP-
   http://www.skrytapravda.cz/domaci/3422-havlova-demokracie-2020-klidne-si-podriznete-proruskeho-prezidenta-zemana-oznamila-ceska-justice
   iDOhRUZeXjs5G8Fe2Q_jH3yhf8uE06_5tcXcK1V0/P%C5%99edm%C4%9Bt.docx

   Smazat
 5. Nikdo nemůže být nezávislý, natož soudce. To by bylo lépe, ať soudí stroje. To se to soudcům žije, právo stranou, prachy na prkno a nebo třeba fotovoltaickou elektrárnu!!

  OdpovědětSmazat
 6. Nezměňujte soudnictví a zákon, případně morálku. Věřím v zákon a morálku ale nevěřím soudnictví. Inu jsou tam lidi a karieristé. Měl jsem zkušenost, napsal jsem soudci odvolání a ani se neuráčil mne třeba jenom poslat někam! Tam plati to z Limonádového Joe, "Lump a nebo hrdina, my jsme jedna rodina"

  OdpovědětSmazat
 7. Američtí senátoři hrozí „finančním zničením“ přístavu v Německu!

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americti-senatori-hrozi-financnim-znicenim-pristavu-v-nemecku/

  To je také ta stále hledaná svoboda a demokracie Západu.

  Když to SS vyhovuje a "nadojí", tak je to OK, v opačném případě je to minimálně na sankce.

  OdpovědětSmazat
 8. Nakonec to vypadá, že se v EU bude jednoho dne zdravit .... /...., a za případné protesty budou dávány flastry. Kdo tu druhou světovou válku vlastně vyhrál, nebo ještě běží ?

  OdpovědětSmazat
 9. Taky Poláky nemusím. A to i historicky.Američanům by vlezli do prdele i bez mýdla. Vím o čem mluvím, jsem totiž z Těšínska

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.